- MacBook Neo vs MacBook Air – Megéri a félár?
- Ha az alaplapi hangchipnél jobbra váltanál, itt az új Sound Blaster hangkártya
- ASUS blog: 2K-tól a 4K-ig és tovább a Radeon RX 9000-es szériával
- Az aktuális Xbox konzolokon is megfogja majd a játékos kezét a Copilot
- Tovább tarthat a memóriakrízis, mint gondolnánk
- Mikor lesz már jó a Bluetooth? — Bluetooth 6.0 technológia
- Ha az alaplapi hangchipnél jobbra váltanál, itt az új Sound Blaster hangkártya
- Házimozi belépő szinten
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Melyik tápegységet vegyem?
- Otthoni időjárás-állomás
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Projektor topic
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
MAXIMIZE
#47979
üzenetére
Az egy dolog, hogy a HDR nem érdekel, akkor majd fog, ha minden 4K anyagban ott lesz és a lejátszó programod úgy alakítja SDR-é, ahogy tudja. A HDR --> SDR átalakítás implementációfüggő, azaz a lejátszó programban írt kód alapján alakítódik át a HDR metaadat, amit nem biztos, hogy ugyanúgy csináltak minden programban. (Nem is tudom hogy van-e rá szabványos megoldás - tone mapping-ről már olvastam...)
A HD hangok továbbításához mindenképpen HDMI csatlakozó kell.
Ezt (általában) a procikba integrált vezérlők intézik az alaplapi HDMI kimeneteknél.
A többi a lejátszóprogramtól függ.
Mivel ezekből pár formátum licencköteles (fizetős), ezért a legtöbb program nem is tudja dekódolni ezeket, csak sztereóvá lekeverni, vagy bitstream formájában kiküldik egy külső egységnek (ami ugye általában egy AVR lesz).Szóval a HD hangokhoz csak egy szabad HDMI csatlakozó kell egy alaplapon, ami min. 1.4b legyen.
A kép az más tészta lesz.
Új hozzászólás Aktív témák
- Synology NAS
- Eredeti játékok OFF topik
- Filmvilág
- Facebook és Messenger
- PH!otósok beszélgetős, offolós topikja
- Apple Watch
- Diablo IV
- Mikor lesz már jó a Bluetooth? — Bluetooth 6.0 technológia
- Ha az alaplapi hangchipnél jobbra váltanál, itt az új Sound Blaster hangkártya
- Házimozi belépő szinten
- További aktív témák...
- Kingston 4GB DDR4 2666MHz RAM (KVR26N19S6/4) bontatlan, új
- Corsair VENGEANCE RGB PRO 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz CMW32GX4M2E3200C16
- GIGABYTE B360M DS3H alaplap eladó
- Kingston FURY 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz CL16 Beast RGB - 12 hó garancia
- Corsair 64GB (2x32GB) DDR4 3200MHz CL16 Vengeance RGB RS - 120 hó garancia
- CÉGEK FIGYELEM!! iPhone 11 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - 27% ÁFA-S SZÁMLA Kártyafüggetlen, 100% Akksi
- HP 255 G10 Ryzen 5 7520U 8 GB DDR5 256 GB SSD FHD Új 2 ciklus Gari 2028.
- ÚJ MacBook Pro 14" M4 PRO 24GB 512GB Space Black
- BESZÁMÍTÁS! Asrock B450M R5 4500 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1660 Super 6GB Zalman T3 Plus DeepCool 400W
- Samsung Galaxy Watch 4 Classic 42mm, GPS, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


