- Csendességre törekvő mechanikus klaviatúra jött MSI logóval
- Láncba köthető DeepCool ventilátor az ARGB fények kedvelőinek
- Hamarosan birtokba vehető az AYANEO legújabb handheld gépe
- Nyáron jön az Acer oktatási rendszerbe szánt, ChromeOS-t futtató tabletje
- Nagy képátlójú, 4K-s QD-OLED monitor jön az Acertől, ami Calman plecsnit kapott
-
PROHARDVER!
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. november
Új hozzászólás Aktív témák
-
magyarc
tag
válasz Dragon3000 #85196 üzenetére
Köszönöm!
-
Nashville
tag
Végül sikerült megvásárolni az éjszaka az ASUS AX58U- t, nagyon bízom ebben a routerben. Mire megérkezik szeretnék előkészülni, hogy a beüzemelés már zökkenőmentes legyen. Csak két lépés választ el a kiépítésig, ha meglesz a router.
1. Lépés: ebben a Hitron routerben nem találom a bridge beállítási lehetőséget, a fehér színű Connect Box- ban ott volt a lehetőség, régebben át tudtam állítani mikor a TP-Link is üzemben volt pár éve. A szolgáltatótól kell ezt kérni vajon?
2. Lépés: Mielőtt még megszületik az igény a másik előfizetésre addig is a TP-Linket beállítanám annak megfelelően amit írtál Router módban. A feltöltést nem piszkálnám akkor és a letöltésnek akkor elég lenne 150-200, ha jól értelmeztem a példádat?Amikor ezt írtad "Persze, ha használna valamit amit zavarna a dupla NAT" itt mire gondolsz? Milyen tevékenységet zavarna a dupla NAT?
Még egy utolsó kérdés, amikor azt írtad, hogy "ne dugdozza át a bejövő UTP -t a fenti router LAN portjába …" itt arra gondolsz, hogyha az 1- es csatiban csatlakozva adtam át, akkor ne dugja át a 2, 3, vagy 4- es csatiba? -
dkess
őstag
válasz magyarc #85195 üzenetére
Az 1480 és 1500 már nem számít. Az én router -emben az alapértelmezés 1492 - mindegy kategória (ha megy ).
Egyébként a legfissebb firmware van fent?
A többi beállítás megfelelő lesz. Indítsd újra az ONT -ot (akár a routert is) - Dragon3000 írta, hogy lehet már megjavult. Én értelemszerűen nem indítottam/indítok újra ONT -ot - jobb a békesség ...
-
magyarc
tag
Köszönöm! Az MTU 1480-ra van állítva. A Digi nem válaszolt, hogy milyen MTU-t állítsak be. Valahol pedig azt olvastam, hogy 1480-on stabilabb a kapcsolat, mint 1500-on. De kipróbálom az 1500-as is majd.
Viszont semmilyen "Priority" vagy "QOS"' beállítási lehetőséget nem találtam. A "QOS"-re keresve pedig ezt dobja ki:
Advanced > Network > Internet > Some features like Parental Controls, QoS, NAT Forwarding, and VPN Server will be unavailable if the internet connection type is set to DS-LITE.
Jól értem, hogy ezt a DS-Lite beállítást a Digi csinálja és nem én?Az Internet/ Advanced Setting oldalon ezek vannak még:
Service Name: üres
Access Concentrator Name: üres
Detect Online Interval: 10sec
IP Address: Get dinamically from ISP
DNS Address: Get dinamically from ISP
Connection mode: Auto (On Demand, Tima based, Manual) -
dkess
őstag
válasz Dragon3000 #85191 üzenetére
Világos, de ezt a két beállítást ellenőrizheti a biztonság kedvéért mielőtt rámér a közvetlen ONT -ra dugott PC/laptop -ra (így láthatja, hogy közvetlen PC/laptop -ra is ugyanez a sebesség).
-
Multibit
nagyúr
válasz Dragon3000 #85191 üzenetére
Így van. De azt azért tegyük hozzá, hogy nem mindenkinél feleznek.
-
Essejó
veterán
válasz Nashville #85188 üzenetére
A Vodának egyelőre nincs saját vezetéke, kivéve a megvett UPC-s területet, viszont szerződött a Telekommal, és annak a kábelén is szolgáltat ahol nincs kiépített hálózata. Szóval a T-s persze, hogy mondja, de attól még megnézhető. Mi több a Voda elég tőkeerős, hogy előbb utóbb saját hálózatot is gründoljon, és ne a T nek fizessen a hurok átengedésért.
[ Szerkesztve ]
Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?
-
dkess
őstag
válasz magyarc #85170 üzenetére
Most jutott eszembe, hogy erre nem válaszoltam. Két dolgot ellenőrizz (angol nyelvest írom, ha nem találnád meg pl. magyarul, akkor a beállítás erejéig állítsd angolra):
Network/Internet - a lapon: 'Advanced Settings'. Itt az 'MTU Size' legyen: 1500 (pl. ha ez 700-750 körül lenne az okozhatna ilyen feleződést).
Akkor a teljes sebesség limit (AP módban nem kerül alkalmazásra):
QOS/itt mindegy, hogy 'Application Priority' vagy 'Device Priority' lap --> legfelül: 'Total Bandwidth' mind a kettő értéke legyen 1000 Mbps (vagy üres)
-
Nashville
tag
Így van sajnos megvan kötve a kezem, mert más társaság nem szolgáltat az utcánkban csak a Telekom valami ósdi szóra sem érdemes netet. Van a Vodafone- nak is már ezres nete, de a szerelő azt mondta, hogy inkább hagyjuk ha békét akarunk. Ezzel az 500- as nettel is sok a baj a covid óta, mindig elmegy valahogy a jelszint, egy jó párszor rendbe kellett már rakatni velük. Korábban is max. 384 volt (3 éve alkunk itt ez volt a plafon), ma viszont mértem 510- et is szóval valamit csináltak. Egy fiatal lelkes srác cserélt ki egy egységet az utcai hengeres dobozban, azt mondja olyan egység volt belerakva ami TV- hez való, nem Internethez. Atyaég!!! Mióta megcsinálta a srác azóta szuperjól működik, csak maradjon is így.
Hehehe az okosotthon csak tisztességes dologra lenne használva.
Az egész ház fűtését szeretném racionalizálni a szobák hőmérsékletének és páratartalmának monitorozását oldanám meg, hogy hol szükséges beavatkozni, melyik helyre legcélszerűbb rakni a termosztátot, hogyan a leggazdaságosabb, hol van esetleg egy penészesedés veszély, amire a páratartalom utalna. Mivel a tetőtérben van a kazán azt is jó lenne "látni" valahogy. Aztán, ha valami miatt lekapcsol a kismegszakító akkor küldjön értesítést a telefonomra, hogy tudjak intézkedni a visszakapcsolás érdekében, hogy ne olvadjon le a hűtő ha senki sincs itthon, továbbá lenne vízkilépés érzékelő, melyre lehetne akciótervet kiépíteni, vagy értesítéssel vagy egy olyat is olvastam valahol korábban, hogy egy főcsap elzáró szerkezet elzárná a vizet a házban. A többi okosotthonos dolog már a mi szintünkön belül dolgozna egy kis Alexával megspékelve, világítás- , zenék vezérlése, klíma vezérlés és más egyéb ami még jön, ahogy elkezdem beleásni magam abba a témába is.Ezek miatt kell a stabil, nem szakadozós Internet.
-
dkess
őstag
válasz Nashville #85186 üzenetére
Nagyon szívesen.
Mondjuk ránéztem a 500/22 -es neted árára ... Hát, nem kellett volna. Nekem ennyiből net (1000/300), TV, vezetékes telefon (nincs használva, de ha kivenném a szolgáltatásból, akkor drágább lenne a havidíj ...), mobiltelefon (egyik SIM a kettőből a telóban) van ...
Így egy picit már más - ugyanakkor tényleg akkor a "legtisztább", ha külön van a net. Nem tudom - a TV hogy van megoldva, de azon lehet közösködni akár továbbra is, ha nem volt probléma ebből.
Mondjuk eszembe jutott az "okosotthonkodás" amit említettél. A felmenő UTP megmarad, WiFi -d felszivárog - úgyhogy ez sem lehetne gond. Mondjuk nem tudom mit szeretnél "okosotthonkodni" fent, de akár a hálót is bekamerázhatnád, ha akarnád (jó azt azért nem) ...
-
Nashville
tag
Nagyon szépen köszönöm az elmélkedést és a segítséget. Teljesen jól értelmezted a jogviszonyokat a házunkban.
A válaszod utolsó bekezdése a Non-plus ultra lesz valószínűleg a megoldás. Akkorát nevettem mikor olvastam, mert ez lett volna a 3. Megoldási lehetőség , csak először hallani szerettem volna a bonyolultabb megoldásokat.
Szóval megerősítettél ebben az irányban, de azért nagyon tanulságos volt a #85182 posztod is.
Rendelem is az Ipon- ból az AX58U- t, úgy látom ott a legkedvezőbb úgyis megyek BP- re hétfőn. -
dkess
őstag
válasz Nashville #85183 üzenetére
Igen, a Mesh akkor lenne érdekes, ha az a kettő (vagy három) szint pl. egy háztartás lenne, családtagokkal ahol mindenki a mobileszközein egyetlen SSID -t állítana be és azzal az egész ingatlanban automatikusan és - lehetőleg átmenet nélkül - mindig a legkedvezőbb adottságú AP -n -hoz lenne csatlakozva. Azaz - pl. apu barkácsol a garázsban, a nappaliban anyu videót néz a gyerekek meg az emelet-földszint-garázs-kert között folyamatosan szaladgálva VoIP -oznának, videotelefonálnának, VoWiFi -znének ...
Itt meg gyakorlatilag az van, mint ha egy társasház lenne - idegen lakókkal. Miért akarnék én egy Mesh hálózaton lenni a szomszéddal? Annyit nem járkálunk azért egymáshoz ... Sőt olyannyira "idegenek" (azért nem "Alien típusúak" ... ), hogy még forgalomkorlátozást is akarunk rájuk ...
Non-plus ultra - ként akár külön internetet is köthetnének maguknak a fenti lakók. Kábel ugye megy fel - az ONT lehetne Nálad és akkor olyan routert vesznek maguknak amilyet akarnak. Mondjuk ez most is lehetne így ... Ebben az esetben akkor panaszkodjanak a szolgáltatónak - ne Neked ...
-
-
Nashville
tag
válasz Alex91 #85181 üzenetére
Értem, azért is lenne a 2- es Megoldási lehetőség, ha a Mesh annyira jót tesz, hogy a felhasználói igényeket úgy ki tudná úgy szolgálni, hogy egy sávszél igényes hálózatos játék vagy torrentezés nem okozna olyan mértékű lassulást a rendszerben, ami élvezhetetlenné teszi a többiek Internetezését, pl videochat megszakadását, akkor lehetne ezen a Mesh hálózaton az összes szint. Ha a Mesh nem erre való (azért Mesh megértésének még csak a felszínét kapargatom) akkor maradna a szétosztás.
Az 1. Megoldás a szétosztás lenne korlátozással viszont ha a Mesh kiszolgálná az igényt, akkor feleslegessé tenné a korlátozást ami a tetőteret érintené.
Lehet kicsit bonyolult amit akarok. Érdekel a faék egyszerű biztos megoldás is, lehet túl sokat olvasgattam azért ez a bonyolítás.Szerk: közben látom dkess is válaszolt.
[ Szerkesztve ]
-
dkess
őstag
válasz Nashville #85176 üzenetére
Mindenekelőtt köszönöm az elismerő szavakat. Igen, én alapvetően mint feladatmegoldásra gondolok egy-egy felvetésre és nem "csak" vedd ezt meg azt jellegű dologra.
Akkor alapfelvetés: elsősorban a felső két szintre koncentrálunk. Az alsó szinten kb. jó ami van - ha jobb lesz, akkor "welcome" ... Te a középső szinten laksz - a felsőben meg albérlő, családtag, ilyesmi ...
Itt mindjárt fel is vetődik néhány kérdés. Ugye említetted, hogy szeretnél sávszéllimitet beállítani. Namost a kábeles rész egy dolog (majd beszélünk róla), de ezt hogy képzelted el mondjuk egy egy router -es felállásnál, ahol az az egy router osztja a két szintre a WiFi -t? Avagy két router -esnél Mesh -ben? Majd egyenként adminisztrálod a felső lakónál levő összes WiFi -s eszközt és egyenként állítasz rá speed limit -eket? Avagy, ha mobilt cserél/új WiFi -s eszköz lesz ott, akkor árgus szemekkel ellenőrzöd a router felületén, hogy rögtön állíthass rá valamit? Különösen, ha sok eszköz van/lesz ennek csak "sírás lesz a vége". Meg Te sem fogod akkora hévvel csinálni később.
Forgalomlimitet szeretnénk, akkor annak a lényege a teljes szeparáció és nem mellesleg az értelmezhető mennyiségű adminisztráció (azaz kb. egyszer beállítod és kész). Úgy egyébként a feltöltés az ami necces lesz inkább nem is a letöltés. Amennyiben ez a "nyúlfarknyi" feltöltés elfogy, akkor az is erőteljesen tudja rombolni a netezés (már a sima böngészését is) élményét. A feltöltésre lehet nem is állítanék limitet - a kliensek használjanak amennyit éppen csak tudnak - mindössze mondjuk a torrent -et tiltanám le a fentiektől (mondjuk akkor Neked sem illene sokat) ...
Visszatérve a szeparációra. Akkor a Mesh az ugorjon - OK? Avagy ez miért kéne - sok lenne a grasszálás a két szint között? Csak két router -es megoldás. A fenti router WAN csatijába megy a LAN kábel és jön a következő érdekes kérdés:
- szeretnéd-e, ha az Ő eszközei (kábelen vagy WiFi -s tök mindegy) külön alhálózaton legyen,
- avagy teljesen egy LAN -on szeretnétek lenni?Előbbi esetben router mód (NAT bekapcsol) és saját DHCP szerver külön IP tartományba (subnet) oszt címeket. Persze, ha használna valamit amit zavarna a dupla NAT, akkor ez a megoldás ugrik. Egyébként ekkor is a WiFi -s eszközök vígan elérik az internet -et ...
Úgy egyébként a második esetben sima AP mód - nincs fent sem NAT sem DHCP szerver sem külön subnet ...
Akárhogy is lesz ebben az esetben egyetlen eszközre állítasz forgalmi limitet - az pedig a fenti router. Aztán, hogy Ő mennyi vezetékes klienset meg WiFi -set köt rá - az az Ő dolga, ezzel a kerettel gazdálkodhat. Amit érdemes megbeszélni vele:
- az Ő WiFi -je (is) legyen jelszavazva,
- ne dugdozza át a bejövő UTP -t a fenti router LAN portjába ...Innentől kezdve milyen router lesz fent az idézőjelben mindegy (persze, ha az albérlői szerződésben nincs kikötve hogy pl. csak AX -es lehet). Beszélsz az illetővel, hogy Te egy kb. 10K -s AC1200 -as TP-Link -ben gondolkoztál a sávszél panaszait hallgatva. Nem elég? Semmi gond - akkor szálljon be a drágább router árának a felébe. Akkor mehet az AX58U felülre is (nem Mesh -ben) ...
Az eredeti kérdésedre - ugye nem tudjuk, hogy milyen az a D-Link router ami jelenleg fent van, de amennyiben az is legalább 2.4 GHz -en N -et tudó (de nem Dual-Band -es), mint a TP-Link WR1043ND lenne, akkor a cserével sokkal beljebb nem lennél értelemszerűen. Mondjuk egy csak 2.4 GHz -es N -es WiFi gyakorlatilag tud 60-80 Mbit/s -et. Ez azért módjával pár klienst ki tud szolgálni. Hamár szóba került YouTube ilyesmi, akkor viszonyításképpen pl. a Netflix maximumával is számolva benne maradunk a 20 Mbit/s -ben (egy stream). Ebben ugye 4K/HDR (max. 15,25 Mbit/s) és akár DD+ Atmos (max. 768 Kbit/s - AC3 5.1 esetén max. 640 Kbit/s) hang is benne van meg némi ráhagyás ... Innen a következő lépcső egy AC -s WiFI lehetne - de egy albérlőnek talán túlzásnak hathat egy dedikált AX58U (persze, ha beszáll) ...
[ Szerkesztve ]
-
Alex91
félisten
válasz Nashville #85180 üzenetére
A Mesh-nek egyik lenyege, hogy a kliens mindig a legjobb szolgaltatohoz kapcsolodik. De ahogy elnezem, itt inkabb szet kellene osztani a bejovo netet szintenkent. En minden szintre tennek egy AP-t, amelyek kulon ssid-n vannak, es mindenki csak a sajat AP-jet tudna hasznalni. Hogy savszel korlatot igy lehet-e, vagy hogyan allitani nem tudom.
Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.
-
Alex91
félisten
válasz Nashville #85178 üzenetére
Nem tudom, jol erzem-e, de mintha a szintek elkulunelnek, tehat mindenkinek megvan, hogy melyik az ove? Vagy mindenki minden szintet hasznalja?
Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.
-
Nashville
tag
Szóval akkor a sok olvasgatás után - hogy értsem, hogy miről beszéltek - felvázolnám a helyzetet. Nagyjából már összeállt a kép a segítségetekkel, amit nekem írtatok és abból is tanultam, amit másnak is ajánlottatok. Mindenki esetéből lehet tanulni valamit.
Dkess ez a rajzos segítség különösen tetszett amit csináltál jonnyka87- el. .
Az az igazság, hogy nagyon kevés fórumban tapasztalok ilyen részletekbe belemenő önzetlen segítséget, ráadásul humorosan szép magyar helyesírással.
Röviden: élmény volt olvasni, sok volt a Ctrl+c Ctrl+v az utóbbi napokban
Tehát akkor a helyzet a következő. Bocs, ha egy kicsit hosszú lesz csak szeretnék egyértelmű lenni.A ház amiben lakunk egy téglából épült sorház. Miénk mind a 3 szint, de mi csak a középső szinten lakunk mely 60 nm és itt van a UPC Vodafone szolgáltatói Hitron fekete színű router elhelyezve. Az első emeletről szolgáltatjuk az Internetet, melyet használnak a földszinten, ami 35 nm, a tetőtéren, ami szintén 60 nm. Az Internet 500/22- es. Egy ideig minden szintet kiszolgált a szolgáltatói router az akkori fehér színű Connect box. A tetőtérben az egyik szobában már kevésnek bizonyult a jel, ezért a fenti szint is kapott egy D-Link routert (ez egy gagyi cucc régebbi technológia), ami csak minimális igényeket szolgált ki eddig, ezért azt is le szeretném cserélni a megnövekedett igények miatt.
Az ajánlásotok alapján az ASUS RT-AX58U AX3000 lenne a befutó, ami a bridge üzemmódba helyezendő Hitron modem után kerülne az 1. emeletre. A tetőtérben lenne egy már meglévő TP-Link WR1043ND - N450 ami eddig nem volt képben, dobozban pihent.
Ahogy korábban írtam sok kütyü lógna a wifin, mivel okosotthont is tervezek kiépíteni + NAS szerver is a későbbiekben, vannak már laptopok, tabletek, telefonok és TV- k is a neten. A tetőtérben is több eszköz lenne használva és az ott lakó panaszkodik a sávszélességre, persze a D-link biztos gyenge pont.
Ebből az 500- as netből kellene kigazdálkodni, hogy mindenkinek jusson elég sávszélesség. Gondoltam a portokon keresztüli korlátozást, hogy ne egy szint miatt szívjon a többi, szeretném, ha mindenki elégedett lenne, de ha korlátozok mondjuk max. 150-200 Mbit- et adnék majd a tetőtéri TP-Link-nek, akkor valószínűleg ha egy laptopon Youtube videót néznének akkor pl egy egy másik laptopon egy hálózatos játék már szakadozna. Ez mind csak feltételes mód, mert még nem tudom kipróbálni a hálózatos játékhoz sem értek, hogy mekkora sávszélesség igénye van. Sajnos a Hitront nem lehet ilyen módon konfigurálni.Megoldás 1: Megveszem az AX58U- t az 1. emeletre és kipróbálom a tetőtéri 150-200 Mbit- es korlátozással, hogy a TP- Link hogyan muzsikálna. Ha nem megfelelő a korlátozással, akkor megadnám neki a teljes sávszélességet aztán meglátnánk mennyire vágja haza a rendszert idővel, főleg, ha még torrent is menne a hálózaton nálam is és nála is.
Megoldás 2: Ha a megoldás 1 nem jönne be, akkor a tetőtérbe is kellene egy AX58U ami Mesh hálózatban működne az 1. emeletivel. Az előbb felvázolt használattal nem kellene tartanom amiatt, hogy ez a sok felhasználási mód megakasztja a folyamatos Internet elérést mind a 3 szinten? Annyira jó ez a Mesh?
Ez a Mesh hálózat rendbe tenné a folyamatos stabil Internet elérést és ebből esetleg még a földszint is profitálna akár sávszélesség, akár jelerősség tekintetében? Oda nem tennék routert ha nem muszáj, ott csak böngészés és videónézés folyik egyelőre. Ott most ez a Hitron szolgáltat nem valami erős sávszéllel wifin, de működik. Ha beszerzem az AX58U- t akkor az adná a wifit oda is vagy ha gyenge lenne akkor oda elég lenne a D-Link a lakrész mérete miatt.
A Mesh- nek az a része még nem annyira világos, hogy 2 AX58U- val mit várhatok ezen a három szinten.Szóval a kérdés, hogy mi várható az 1. és 2. megoldás esetében és hogy ti mit javasoltok hogyan lenne érdemes kiépíteni a rendszert milyen router megoldásokkal, portonkénti szabályozással vagy anélkül.
Köszönöm, ha idáig jutottál az olvasásban.
Előre is köszi a segítő válaszokat. Ma este szeretném megrendelni legalább az egyik AX58U- t, a tanácsoktól függően. -
petyus_
senior tag
Sziasztok!
Bocsi, ha rossz helyre írok, nem tudom hol kérdezhetnék erre.
Most vettem egy új routert Digi Gbites nethez. Amikor bekötötték a lakásba, akkor egy fali dobozba begyömöszölték a digis- routert, illetve az optikai átalakítót (nem tudom a pontos megnevezést ). Az új routert már nem szeretném oda berakni, felraktam egy kis polcot a falra, szeretném oda kivezetni a kábeleket.
A problémám, hogy az UTP kábel ami az asztali géphez megy (jelenleg a digis routerből), nagyon rövid, mivel a digis router ott volt a dobozban, nem volt gond, de én ugye szeretném a polcra tenni ezeket.
Az lenne a kérdésem, hogy ez megoldható egy ilyennel? [link] Lenne hatása a sebességre?
Úgy nézne ki, hogy az optikai átalakító marad a falban (TV kábel is abból jön, az is elég rövid), a digis routert a polcra teszem, ez lesz összekötve az optikai átalakítóval, az új router is a polcra megy, összekötve a digis routerrel, és az új routerből jönne ki egy kábel, amit megtoldanék ezzel az eszközzel, hogy elérjen a falból kijövő UTP kábelig.
-
félisten
válasz the.odzsy #85172 üzenetére
Sajnos egyfajta információs buborékot fújunk itt magunk köré, mert értelemszerűen az ajánlott eszközökről lesz további visszajelzés.
A wifi meg egy különösen érzékeny téma, mivel messze nem olyan egyszerű, hogy vannak jó meg gyenge wifijű eszközök. Kizárólag az adott helyen történt használat lehet mérvadó, még a sima próba is kevés.
A Mercusys mindenesetre van annyira márkás, hogy elállási lehetőség mellett azért bele lehessen vágni.
MaCS
UI: Hja, AC87... A fél falut ki tudnám vele szolgálni. 3-400 méterről simán csetelek rajta...
Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!
-
the.odzsy
aktív tag
válasz MaCS_70 #85169 üzenetére
Kösz!
Erre gondoltam én is. Csak nincs vele gyakorlati tapasztalatom. Amúgy meg csak új tégla építésű lakásban működne. Főleg wifi használattal, pár Lan csatlakozással. Szerintem neki ár-érték arányban megfelel, általános felhasználó.
A falak száma, meg anyaga meg az stb.-t azt hagyjuk. A tapasztalat a lényeg. Pl.: A Synology ac2600rt routerem wifijét már egy szekrény megfogja, csak az MR2200ac mesh routerrel tudok jó wlan lefedettséget produkálni (számomra amúgy ezek a routerek a nyerők). Az Asus RT-AC87U-m is csak HGG Fw-vel volt jól használható (az viszont elordított a másik utcáig is ). Ezeknek viszont elég erős az áruk.
Csak ezért kérdeztem, hogy van-e gyakorlati tapasztalata vele itt valakinek, mert én is ez alapján nyilatkozom.MAGYAR vagyok nem turista!!!
-
magyarc
tag
válasz Dragon3000 #85166 üzenetére
Nálam újra lett indítva.
-
magyarc
tag
Nálunk 1000/300 FTTH szolgáltatás van. Igen gyanús, hogy tényleg nagyjából a fele lett a sebesség. Holnap reggel megnézem, a közvetlen csatlakozást, addig talán magára talál a Digi.
A router webes kezelőfelületén "speed limit"-re keresve nincs találat. A "limit" szó is csak a Guest network és az USB beállításoknál szerepel. Hol kell ellenőrizni a "speed limit"-et? -
félisten
válasz the.odzsy #85168 üzenetére
Olcsósított TP-Link. Nem gagyi, de sok tapasztalat nincs vele.
Én inkább valami bevált, ajánlott típust választanék -- de csak miután tisztázott, hogy mire is van szükségem, milyen körülmények között.
Naponta többször elhangzik Gubek-Einste mantrája és annak számtalan változata: Falak száma, anyaga... stb., stb.
MaCS
Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!
-
the.odzsy
aktív tag
Üdv!
[ezzel] valakinek van valami tapasztalata? Az egyik haver akar Digi FTTH-hoz vásárolni egyet, de én nem ismerem.MAGYAR vagyok nem turista!!!
-
blakey
titán
-
dkess
őstag
válasz blakey #85163 üzenetére
Szerintem viszont érdemes utánajárni. Mostani mérés - Digi ONT (Bridge módban) + 2 router (RT1900ac és AX50) után:
Azt a PC/laptop -os direkt mérést és a sebességhatár ellenőrzést a router -en mindenképp javasolnám.
Szerk.: Bár mondjuk az 500/160 amit magyarc írt gyanúsan a fele mind a le- mind a feltöltésnek ...
@woodworm,
Mármint a C6 is tudja a CFW -t?
[ Szerkesztve ]
-
blakey
titán
válasz magyarc #85159 üzenetére
A Diginél gondok vannak, most ne nagyon alapozz a mérésekre. Van, hogy a gigabites net csak "fél gőzzel" működik.
*** " Aki udja, csinálja, aki nem, az tanítja" - G. B. Shaw *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***
-
dkess
őstag
válasz magyarc #85159 üzenetére
Én is belefutottam ebbe - 500/300 -ra visszaállt a net (szerk.: 500/300 FTTB --> 1000/300 FTTH -ra váltáskor a régi sebességgel folytatta). Igaz, nekem előtte is az volt csak 500/300 FTTB. Némi telefonálgatás és megoldotta.
Amit tegyél meg előtte, hogy PC/laptop -ra közvetlenül kötöd rá (hogy az intézze a PPPoE bejelentkezést) és mérj párat. Amennyiben így is 500/300, akkor mehet a telefon mindjárt ...
Szerk 2.: Persze megnézheted, hogy nem-e állítottál véletlenül speed limit -et a router -ben (az az AP módra nincs hatással).
[ Szerkesztve ]
-
magyarc
tag
A TP-Link Archer AX73 eddig access point-ként működött. A Digi sebességtesztje rendere 900/300 le/feltöltési sebességet mért. Tegnap este át lett állítva a digis router bridge üzemmódba, így az AX73 access point helyett router üzemmódban van. A Digi sebességtesz 500/160-at mér ma reggel óta. Kicsit furcsállom, hogy egy papíron sokkal erősebb router gyengébb eredményeket ad. Lehet ez a router (esetleg konfigurációs) problémája?
A Digi pár napja időnként rendetlenkedik, de mtegnap mikor rendben volt, akkor hozta sokásos 900/300 sávszélességet. Kapcsoltassam vissza a digis eszközt router üzemmódba, ha pár nap múlva nem tér vissza a régi sávszélesség? -
dkess
őstag
válasz BoneDragon #85157 üzenetére
Jó a meglátásod - a C5v4 tud CFW -t. Cserébe ugye a gyári firmware -el nem tud OneMesh -t, amit meg a C6 tud (illetve a C6 tudott egy olyat, hogy pár napja még bruttó 9K -ért akciós volt ...) ...
-
BoneDragon
veterán
Udv!
Kineztem a tplink c6-t, de latom itt a c5v4-t ajanljatok. Miben jobb azon kivul, hogy custom firmwaret lehet ratenni? Nem szandekozok felrakni mast, nekem jo a gyari is. Igy is jobb valasztas lenne? Koszi.
-
Topikgazda
válasz Richvargas #85155 üzenetére
Ebből a háromból mindenképpen az AX55 érné meg.
Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
Richvargas
tag
Igazad van, köszönöm szépen!
Jó volt a korábbi ajánlás a kevés infó ellenére, mert a kert/földszint részt, vagy az emeletet külön-külön jól megoldja, de egyben már nem. Utána olvastam a korábbi hozzászólásokban, így Asus lehetne jó, két eszközzel, ugye a Cat6 kábelek már megvannak, csak még azon gondolkodom, hogy AC66U, AC68U, vagy AX55. Mivel árban kb. ugyanott vannak, és a köztük lévő egy-két ezer különbség szerintem nem kéne, hogy számítson, ha valamelyik jobban megéri. -
Topikgazda
válasz narumon #85152 üzenetére
Társasház, a nappaliban van most is az eszköz, itt van a PC vezetékesen rá kötve, valamint a NAS szintén kábellel, itt van az egyik tévé wifin rákötve, valamint jó eséllyel 2 tablet, 4-5 telefon, 2 noti, de ezek nyilván vándorolnak pár falat, egy fallal arébb van egy másik TV wifin, 2 fallal arébb pedig egy harmadik TV wifin.
Ide már egy fokkal erősebb eszköz lenne az ajánlott, Asus AC1200GU vagy AC65P.A C5v4 az jobb mint az A6 - Mimo?
Ismert kipróbált eszköz, az A6-tal nincsen tapasztalat.Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
dkess
őstag
válasz Godimodi #85151 üzenetére
Szívesen.
Mint legolcsóbb alternatívát mondanám: TP-Link Archer C20 AC750 - 8K HUF.
Ez csak AC750 maximum és 100 Mbps -es LAN portjai vannak, de gyárilag támogatja a repeater (Range Extender) módot. A WiFI -jét aránylag dicsérik akik használják (általában router -ként használják). Ugye amit előző hsz -emben ajánlottam az AC1200 -as és gigabit -es WAN/LAN portjai vannak ...
Azért mondok routert, mert az extenderek ebben az ársávban szintén ilyen AC750 meg 100 Mbps -esek (pl. RE200 - ugye ráadásul csak egy LAN port), de azoknál sokkal jobb rádiós tulajdonsággal ...
Amennyiben maradunk ennél a repeater -es dolognál, akkor nagyon közel legyenek az eszközök a lépcsőfeljáróhoz. Még így sem garantált semmi. Azt a LAN kábelt erőltetni kéne és amennyiben belefér, akkor mehetne a C6 (ebben nincs repeater mód - csak AP mód) is ...
-
narumon
őstag
válasz Gubek-Einste #85142 üzenetére
"Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?"
Társasház, a nappaliban van most is az eszköz, itt van a PC vezetékesen rá kötve, valamint a NAS szintén kábellel, itt van az egyik tévé wifin rákötve, valamint jó eséllyel 2 tablet, 4-5 telefon, 2 noti, de ezek nyilván vándorolnak pár falat, egy fallal arébb van egy másik TV wifin, 2 fallal arébb pedig egy harmadik TV wifin.
"Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?"Digi 1000
"Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?"Wifin is legyen minél nagyobb sebesség. Kb ennyi.
"Ajánlott eszközök 20k alatt Asus AC57U vagy TP-Link Archer C5v4 lenne, picit felette (22k) az Asus AC1200GU volna ami sokkal jobb válasz volna."
A C5v4 az jobb mint az A6 - Mimo?https://www.facebook.com/Naruvideo
-
Godimodi
tag
Köszi a választ!
A szürke téglalap pincelejáró. Bocsának, közben kiokosítottak, hogy az 1-es jelölésű épületben, az emeleten (A piros X-szel jelölt szobától balra, egy emelettel feljebbi szoba)is vannak wifi problémák, és nem a 2-es épület a prioritás, hanem hogy az 1-es lakásban legyen mindenhol wifi. Így milyen eszközt ajánlanátok? Tégla falak vannak, a födém nem tudom pontosan miből van sajnos. Felvinném az UTP-t de sajnos nem rajtam múlik. Valami jó ár érték arányú jelerősítőt keresnék. -
dkess
őstag
válasz Godimodi #85149 üzenetére
Szia,
Egy telken van akkor a két ház. Méretarányos a kép - azaz 8 méternél nem több a távolság? Az a szürke téglalap micsoda - egy fedett veranda vagy melléképület? Amennyiben igen, akkor belül UTP és annak végére egy C6(v2) AP módban (LAN portjait tudod switch -ként is használni). Sajnos ennek az akciós bruttó 9K HUF -os ára már lejárt - 10K felett lesz kicsivel ...
Egyébként ez a "elérhető sávszélesség" mi lenne pontosan? 10 Mbps vagy gigabit vagy valami más?
Minden más kb. ebből az összegből - beleértve a repeater-t is (aminek kb. vagy 14 métert, két házfőfalat, meg egy házon belüli falat kellene keresztülvinnie) "pótcselekvés" ...
-
Godimodi
tag
Sziasztok,
Adott egy új Telekomos router, amely a következő képen piros "X"-szel jelölt. A teljesítménye elegendő az 1-es épületben való wifizéshez. A zöld X-szel jelölt részen már necces, de ott a konyha van, így nem annyira szűk keresztmetszet számunkra. A 2-es számmal jelölt lakásban viszont sajnos nem igazán van wifijel. Erre a problémára szeretnék megoldást találni. Arra gondoltam, hogy egy repeatert raknék a lila vagy a kék X-szel jelölt helyre, ahogy optimálisabb. Tudnátok esetleg valamilyen eszközt erre ajánlani?
A cél, hogy alapvető böngészés/ youtube szinten legyen elérhető sávszélesség a 2-essel jelölt lakásban. A keret 10ezer forint volna.Előre is köszönöm a segítséget,
Dani -
tibcsiworld
aktív tag
válasz Gubek-Einste #85138 üzenetére
Köszi.
-
dkess
őstag
válasz jonnyka87 #85134 üzenetére
Igen, az UTP kábelezés abból a szempontból is előnyös, hogy amennyiben olyan szolgáltató állna a házhoz, aki IPTV -t ad (esetleg a mostani térne át), akkor e nélkül szívás lenne. Értem ez alatt, hogy ráköltesz most "csiliárd -ot" a kábelezésre aztán lehetne tovább költeni Powerline -ra akkor vagy kiállásonkánt két média konverter a meglevő koax hálóra (ami meg gondolom nem is lesz mindenhol meg max. gigabit lehetősége). A kábelezésnél a Cat6A -t ne felejtsd.
A Mesh (legyen/ne legyen) és az AC/AX kérdés komoly dilemma lehet különösen az ár függvényében. Ezt Neked kell eldöntened. Ezekről az elmúlt néhány lapon ezen topikban is volt értekezés bőven - nemcsak tőlem. Persze ajánlaná az ember a Mesh -t és az AX -et is, de ...
Alább leírok néhány ökölszabályt, ami bár nem segít a döntésben, de segíthet elkerülni a szivattyúkat is.
- fentebbiekhez nem kapcsolódik, de a 2.4 és 5 GHz -es sávokat ne vonjuk össze - legyen külön SSID (a jelszó megegyezhet),
- AC-AX -et ne keverjünk Mesh -ben. Az Asus -os Aimesh is érzékenyebb erre,
- kicsit a fentebbivel is összefügg, hogy igyekezzünk azonos SOC -al rendelkező típusokat választani (sajnos felhasználói élményben tud szórás lenni, ha nem így teszünk). Amennyiben lehet akkor azonos típust is,
- nagyon aszimetrikus módon (pl. AX92U/AX86U mellé AX55) csak akkor csináljunk, ha pl. a nagyobbik nagyon frekventált helyen (pl. nappali - sok ember, sok eszközeik meg a rezidens WiFi kliensek itt) a fő router szerepét tölti be és a többi kicsi meg konkrétan hálókban van (azaz max. egy-két mobil ilyesmi). Amennyiben szimetrikusabb a terhelés, akkor pl. kettő AX58U -val jobban játhatunk ...Egyébként:
- 2.4 GHz: alapból jobban bírja a falakat és távolságot - viszont lassabb. Érdemes okosotthon -os vackokat rárakni amik mondjuk amúgy is csak ezt a sávot támogatják meg, ha máshogy nem lehet, akkor TV -t ilyesmit. Ahol elegendő lenne a lefedettség illetve a sávszélesség - ott akár az egyik router -ben le is lehet kapcsolni a 2.4 GHz -et ...
- 5 GHz: alapból kevésbé bírja a falakat és távolságot - viszont gyorsabb. Ez legyen a PC -k/laptop -ok/tablet -ek birodalma. Amennyiben 5 GHz -en jó a lefedettségünk, akkor a 2.4 GHz -hez tartozót akár meg se adjuk ezen eszközöknek ...Úgy egyébként - igen, kettő AX58U -val nem lősz mellé ...
@Richvargas,
Korábban kevés info -t adtál meg. Pl. amennyiben a két szint 50 nm -nél nem több és a szobák/nappali -ban van kábel, akkor kettő router -el próbálkoznék meg aránylag központi helyen - természetesen kábellel összekötve. Itt ugye lehet egyszerűen az, hogy az egyik router módban van - míg a másik "sima" AP módban van ("dumb AP" -nak is szokták hívni utóbbit). Tök jól működik, olcsóbb is lehet, de pl. egy VoIP (vagy video hívás) vagy VoWiFi hívás szakadhat akár másodperces nagyságrendig, ha szeretsz nagyokat mászkálni hívás közben. Meg persze lehet, hogy a klienseszköz (pl. telefon) indokolatlanul ragaszkodik egy nagyon gyenge jelű hálóhoz és nehezen/lassan áll át a közeli és erős WiFi -sre (azaz pl. ha felmész, akkor érdemes kézzel átlökni a fenti WiFi -re - és visszafele is ugyanez pepitában). Mesh kényelmesebb ...
A Mesh/nem Mesh meg az AC/AX -el kapcsolatban a fenti illetve korábbi fejtegetéseket ajánlom - írtak mások is tök jó dolgokat.
Amennyiben Mesh, akkor az Asus AiMesh -t ajánlanám, mert itt van kábeles backhaul lehetősége.
Persze (sokkal) több info - pl. a költségkeretet sem tudjuk, kábelezést stb. - alapján lehet még okosakat mondani.
-
Alex91
félisten
válasz jonnyka87 #85141 üzenetére
A konkluzio, hogy AX es Mesh, valamint vezetekes halo, ha megoldhato. En meg javasolnek egy rack szekrenyt a modemnek, switchnek, nas-nak. Mondjuk nem lesz olcso mulatsag... Ha kesz van a felujitas, szerintem, utana erdemes visszaterni az eszkozokre.
Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.
-
Topikgazda
válasz narumon #85139 üzenetére
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?Ajánlott eszközök 20k alatt Asus AC57U vagy TP-Link Archer C5v4 lenne, picit felette (22k) az Asus AC1200GU volna ami sokkal jobb válasz volna.
Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
félisten
válasz jonnyka87 #85134 üzenetére
"milyen az a mesh nélkül, illetve mesh-sel? melyik mit csinál?
AX / AC között mi a különbség, mi az amiért AX-et akarnék?"A mesh egységesnek látszó hálózatot hoz létre, azaz egy SSID-t látsz, ami valóban egy egységesen kezelt wifirendszerhez kapcsolódik, és ennek lefedettségén belül a kliens (pl. telefon) automatikusan és számodra nem érzékelhetően vált az AP-ok (tornyok) között az előnyösebbhez. Magyarán: egy wifit látsz, ahhoz csatlakozol, a többit intézi a rendszer.
Mesh nélkül akkor is külön elérésű tornyaid lesznek, ha azokat hangulatjavító ám helytelen módon azonos névvel (SSID) látod el, a kapcsolódás pedig esetleges, távolról sem optimális lesz, potenciális hézagokkal.
Az AX-ről sokat beszéltünk az imént: nem csak gyorsabb, de sokkal korszerűbb kapcsolati rendszert biztosít, jobb erőforrás-kezeléssel, kevesebb bizonytalansággal. Nulláról építkezve szerintem nincs általános észérv nem ezt használni.
MaCS
Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!
-
narumon
őstag
Segítséget szeretnék kérni. Digi 1000 jelenleg egy TP-Link WR1043ND-ra van kötve, de újabban folyamatosan eldobálja a Wifi jelet, szerintem haldoklik, meg amúgy sem elég "korszerű" már.
Szóval holnap vennék egy másik routert, ezt néztem ki: TP LINK Archer A6 - AC1200 Wireless MU-MIMO Gigabit Router
Ez 14.000 péz br. Van tapasztalat, vélemény erről a routerről? Esetleg ami jobban ajánlott hasonló árban?Illetve a mostani routeren is emlékszem egy csomó mindent be kellett állítani, hogy menjen normálisan a net és a torrent is. Nem nagyon emlékszem már hogy mik voltak ezek a beállítások, miket kell beállítani az új eszköznél, hogy minden megfelelő legyen?
Köszönöm előre is a segítséget!
Szerk: Jah ami fontos, hogy több tévé is van a lakásban amiket wifin kell kiszolgálni (netflix), az Archer a6-nál megadott 2.4Ghz 300Mbit érték az megfelelő erre? Mert ha jól tudom az 1043ND az 450Mbit-es volt, 5Ghz-et meg nem is tudom tudnak-e a tévék.
https://www.facebook.com/Naruvideo
-
Topikgazda
válasz tibcsiworld #85114 üzenetére
Ide való kérdés.
Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
Topikgazda
válasz dokee78 #85106 üzenetére
TP-Link Archer C5v4: CFW kompatibilis de nincsen OneMesh támogatottság
Asus AC57U: többet tud a gyári firmware-ben de nincsen rá custom firmware, a v3 már AiMesh képes isEgy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Net L with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P
-
Richvargas
tag
Köszönöm a segítséget; közben néhány nap teszt meg állítgatások után kiderült, hogy kevés/gyenge a házhoz ez az eszköz.
Újabb segítséget kérnék.
Családi ház, vastag födém, plusz kert, úgy néz ki, hogy még egy router/ismétlő helyett inkább egy 2-3 darabos MESH cucc lenne jobb választás.
Mi javasolt?
- AC vs AX? Megéri a Wi-fi 6? Drágább, de... ?!
- Asus, TP-Link, melyik gyártó, típus ajánlott? Advanced features jó lenne, mint mondjuk egy régi dd-wrt esetén, ha valami miatt ismét állítgatni kéne.
- Nem értek hozzá, de be lehet majd őket állítani úgy, hogy a kábelen kapott netet osszák meg, és ne a wireless jelet továbbítsa?
Köszönöm! -
jonnyka87
csendes tag
köszönöm, ezekből fogok választani, és be fogjuk utpzni a házat a felújításnál, ez zseniális ötlet, nem is tudom miért nem volt a fejemben
"Két router:
- dolgozóban amúgy is lesz az ONT miatt,
- biliárd szoba (itt akár mehetne a hálóval közös falhoz is - nem oda ahol a fentebbi képen van). Később esetleg a nappaliban, ha kellene, de próbáljuk meg megúszni nélküle.
Amennyiben Mesh nélkül:
- AX -et akarunk, akkor AX50 (30K HUF/db),
- elég az AC is, akkor AC65P (25K HUF/db).
Amennyiben Mesh -el:
- AX -et akarunk, akkor AX58U (49K HUF/db - ezt még leírni is fáj a megadott értékhatár miatt - a dolgozóban lehet AX56U is 40K HUF -ért ...),
- elég az AC is, akkor AC57U V3 (17K HUF/db). Persze ez lehet az "olcsóbbított" Mesh nélküli verzió is ..."öhm, jöhetnek a hülye kérdések?
milyen az a mesh nélkül, illetve mesh-sel? melyik mit csinál?utánaolvastam itt: https://pcworld.hu/pcwpro/mesh-halozat-osszeffoglalo-tipp-269055.html
szóval őszintén a gyakorlatban fog nekem kelleni mesh?
AX / AC között mi a különbség, mi az amiért AX-et akarnék?hja és még 1 dolog: nekem most fontosabb, hogy "jövőbiztosra" ki legyen építve a rendszer, minthogy spóroljak pártízezer forintot, úgyhogy nem gond, ha kiszaladunk abból a 40-60k-ból, azt csak egy körülbelüli összegnek írtam
köszönöm ismét a válaszokat
[ Szerkesztve ]
-
dkess
őstag
válasz jonnyka87 #85131 üzenetére
Örülök, hogy nem én írtam le a kábelezést, hanem Te ... (persze igen, a Powerline -hoz/egyebekhez kellene a normális áramhálózat --> ha meg megcsináljuk, akkor csináljuk meg rendesen, hogy ne is kelljen Powerline ...)
Adja magát a dolog, hogy ne csak a villanyvezetékek és szerelvények kerüljenek cserélésre, hanem akkor mehet UTP kábelezés mindenfele, akkor a dolgozóból kiindulva. Alább egy minimáldizájn. Pirossal a kábelezés - kék csillaggal a kiállások helyei. Persze helyiségen belül lehet játszani a pontos helyekkel - ez csak szemléltetés. Az UTP kábel legyen: Cat6A (ez tudja majd a 10 Gbps -t is a jövőben).
Azért "minimál", mert én a konyhába is vinnék egy kiállást - vagy a nappaliba akár kettőt is (a másodikat az ellentétes oldalra - így szabadon lehet rendezkedni akár a jövőben).
A hálóban amennyiben a TV -t kábelvégre tudjuk kapni - akkor oda nem is tennék routert (mobiloknak elég lesz ami a biliárd szobából átjön). Persze a nappaliban meg mindenhol is rakjunk mindent kábelvégre (ha kell switch valahova, akkor kell), mert a "terhelésnélküli" WiFi -nél nincs jobb ...
Két router:
- dolgozóban amúgy is lesz az ONT miatt,
- biliárd szoba (itt akár mehetne a hálóval közös falhoz is - nem oda ahol a fentebbi képen van). Később esetleg a nappaliban, ha kellene, de próbáljuk meg megúszni nélküle.Amennyiben Mesh nélkül:
- AX -et akarunk, akkor AX50 (30K HUF/db),
- elég az AC is, akkor AC65P (25K HUF/db).Amennyiben Mesh -el:
- AX -et akarunk, akkor AX58U (49K HUF/db - ezt még leírni is fáj a megadott értékhatár miatt - a dolgozóban lehet AX56U is 40K HUF -ért ...),
- elég az AC is, akkor AC57U V3 (17K HUF/db). Persze ez lehet az "olcsóbbított" Mesh nélküli verzió is ...Pl. AX55 -öt és AX10 -et nem ajánlanék - ezeket szidják mint a bokrot itt a topikban. Kb. majd mindenki vissza is küldte ezeket ... Értelemszerűen Powerline nem kell ... NAS maradjon a dolgozóban kábelen.
A fentebbi rendszer azért jó, mert amennyiben valamikor a távoli jövőben eljön a WiFi 7 (802.11.ay) kora a 20-40 Gbps -es WiFi -kkel, amik definíció szerint is semmilyen falon nem megy át, akkor ilyenformán lehetőségünk lesz azt akár minden szobában (avagy a kiválasztottakban először) implementálni akár 10 Gbps -es kábeles backhaul -al. Ugye a dolgozóban nincs kék csillag, de ott van/lesz a fő router az ő WiFi -jével ...
-
Elk_hound
tag
válasz jonnyka87 #85131 üzenetére
Az elsődleges egy RT-AX55, ennek van esélye megfelelő sávszélességgel ellátni Wi-Fi-n a nappalit, kábelen meg a NAS-t.
A hálóba elég egy egyszerűbb RT-AC58U, amire kábelen csatlakozik a tv, WiFi-n meg a kütyük.
A kettő router között TP-Link TL-PA8010 KIT vagy utp.
Szerintem. -
jonnyka87
csendes tag
villanyvezetékek teljesen cserélve lesznek
azt sejtem hogy ennyire nem szörnyű a helyzet, itt a layout: [link]
szóval a kép alja az utcafront, valahova a piros pötty környékére képzeltem el a nast / routert, a jobb oldali bekarikázott a nappaliban a tv, a jobb felső bekarikázott a hálóban a tv, kb ezek le is fedik, hogy hova kéne eljutnia normális sebességnek
így esetleg látunk valami élhetőbb megoldást?
végső soron a biliárd szobába, vagy a nappaliba is el lehet vinni a nast / routert, ha úgy látjátok, hogy az sokat javít a szitun - javít?
[ Szerkesztve ]
-
Elk_hound
tag
Tényleg off a powerline a "Milyen routert..." téma szempontjából, de az idetévedők egy része a" routert" a hálózat azonosítja. Ezért a hálózattal szemben megfogalmazott igényét "router"-el akarja megoldani, persze részben a marketing hatására. Ezért erősebb, nagyobb, modernebb eszközt keres, amiből 3 db (ax, mesh, mimo...) esetleg átjuttatná a rf jelet a 60 cm-es falon/vasbetonon.
-
blakey
titán
válasz woodworm #85128 üzenetére
Arra próbálok célozni, hogy a sok betű között elvész a pontosság, sajnos amúgyis nehéz követni a PH fórumán lévő társalgásokat. Ezért jó ha idézünk vagy kiegészítjük az írást, hogy pontosabb legyen. Úgyis sokat ír simán beleférhetne a mondanivalójába, hogy "Powerline 2x2 MIMO-ban", szerintem.*** " Aki udja, csinálja, aki nem, az tanítja" - G. B. Shaw *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***
-
blakey
titán
-
dkess
őstag
válasz viktorhu #85125 üzenetére
Igen, a 2x2 MIMO -ban (1.3 Gbps) az az igazi truváj, hogy nemcsak a fázis és nullát használja, hanem ezek mellett a földet is. Persze az is kérdés, hogy a PEN hol van szétválasztva (van-e egyáltalán) illetve van-e az érintett konnektor(ok)ban föld (mármint közös föld) bekötve ...
Ne felejtsük - házban 80 éves vezetékek, akkori szabványok szerint szerelve, világháborút követő szükséggazdaságon alapuló alkatrészekből olyanformán szerelve ahogy tudták. Aztán ezt az egészet megrágta az idő vasfoga. Mindezek mellett némi kókányolás ("apjuk kellene föld a mosógéphez" meg "még kettő konnektor a gyerekszobába" meg hasonlók továbbá még egy hozzáépítés is volt) és "kész is vagyunk" ...
Ugye az "egzotikus" dolgokról, mint lehetséges nullaszakadás és hasonlók nem is beszélve ... (meg, ha kihúzod a villanyrezsót a konnektorból, akkor agyonb@sz a gáztűzhely meg ilyenek)
[ Szerkesztve ]
-
Elk_hound
tag
A vázolt célra jobbnak látom a powerline-t csak pont-pontban használni, a távoli routerhez backbone-ként. A kombók wifi-jénél szerintem a legtöbb (bármelyik) router többet tud AP-ként.
Tapasztalatom szerint a technológia nem alkalmas "igazi" hálózat (az általad említett szobánkénti telepítés) kiépítésére, ha kettőnél több van egy vezetéken és bármelyik nagy mennyiségű adatot forgalmaz, drasztikusan romlik a hatékonyság.
(Az aluvezeték/fázis kérdésben teljesen egyetértek, ezt meg kell nézni.)
-
dkess
őstag
válasz jonnyka87 #85117 üzenetére
Akkor kb. valami ilyesmi elrendezés - csak hosszabb (olyan 21-22 méter összesen - jobbról: szoba(dolgozó)-konyha/fürdő-szoba(nappali?)-szoba(háló)-(esetleg egyéb)) - avagy a konyha eggyel hátrébb, de mindegy:
ONT és router tervezett módon a jobb oldalon pirossal jelölt helyen. Namost a piros pontból egy routerből WiFi -t átnyomni 20 méteren, 4 helyiségen (3 fal) és esetleg még egy vagy kettő cserépkályha is nehezítésnek (mondjuk a konyha két oldalán) és olyanformán, hogy leghátul erős és gyors net legyen ... Úgy fogalmaznék, hogy erre nincs 100% garancia. Esetleg egy próbát lehetne tenni, hogy leviszel egy routert próbálni (akár kölcsönkérsz valakitől) és kísérletezgetsz, hogy mi(/mennyi) tud ezen átmenni.
Egyébként a bejárati ajtónál is be tudna jönni nem? A fentebbi elrendezésnél az optikát mindjárt elvinném balra a nappaliba és itt lenne az ONT és az egyik WiFi router (akár csak az első sarokig, hogy diszkrét legyen) + NAS. További előnyök ekkor: ONT+Router+NAS nem a konyha/fürdőnél lenne - aminek páratartalma esetleg nem ideális - továbbá nem a dolgozóban/hálóban zúgna a NAS stb. Egy ethernet kábelt visszahúznék a dolgozóba (konyhán keresztül) és a végére mehetne a második WiFi -s router AP módban (LAN portjait switch -ként is tudnánk használni). Ekkor a dolgozóban lenne több LAN portod is és WiFi -d is.
A nappaliból már elegendő WiFi mehet át a hálóba. Ugye az itt levő eszközöket amennyiben lehet, akkor szintén kábelre lehet dugni a fő router -ből. Non-plus-ultra, ha a fő routerből menne UTP a hálóba és azt a TV -t egyszerűen kábelvégre tűznéd ...
Persze a fentebbinek alternatívája, hogy marad a piros pöttyös elrendezés és legalább a nappaliba (konyhán keresztül) elviszel egy UTP -t és annak a végére kerülne az AP módban levő második router (aztán, hogy megy-e tovább UTP a hálóba - az fakultatív).
Ez így mennyire tetszene?
Szerk.: Elk_hound által említett Powerline (legalább gigabit -es vagy 1.3 Gbps -es alapokon) - van olyan is aminek a végén egy gyenge teljesítményű WiFi is van. Azaz egy-egy ilyen WiFi -s végződéses eszközzel egy szoba megoldható. Avagy csak sima UTP a vége és egy router megy rá AP módba.
Ez persze csak akkor, ha az egész ház egy fázison van (minimum az érintett konnektorok) és nem ezeréves alu vezetékek és akkori szerelvényekkel (ez vályogban tud nagyon "kókány lenni").
PErsze akkor ezzel is tervezni kellene (sima kábelvezetés olcsóbb lehetne).
[ Szerkesztve ]
-
Alex91
félisten
válasz blakey #85120 üzenetére
Plane, hogy a LAN legtobb esetben gigabites... Ezt kellene mar feljebb tolni, vagy hagyni a fenebe, de akkor minden eszkozbe WiFi-t...
Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.
-
blakey
titán
válasz woodworm #85119 üzenetére
Igen, rengeteg ilyen készülék kerül piacra illetve a jövőben is lesznek ilyenek. A 2x2 MIMO sem alap. Mondjuk nem tudom mire nem elég a 433Mbps vagy a 867Mbps? Laptopnál megértem, de már ott is bőven jó a 867Mbps.
*** " Aki udja, csinálja, aki nem, az tanítja" - G. B. Shaw *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***
-
dkess
őstag
válasz raycoon #85115 üzenetére
Igazából amikor a jövőállóságról beszélünk AX kapcsán, akkor az a faramuci helyzet van, hogy az AX az nem a jövő tulajdonképpen, hanem a jelen. Amennyiben az elmúlt két évben vettél mobiltelót, laptop -ot/PC -t (OK, utóbbi kettőnél legyen több, mint egy év), akkor az AX -es volt, ha csak nem vadásztál külön a csak AC -t tudó eszközre. Hovatovább már az utódai (igen, többes szám) is itt dörömbölnek már az ajtón lassan.
Ráadásul ez nem is "zsákutca" - ebbe nyugodtan be lehet ugorni. Ahogy írtam már most rengeteg eszköz támogatja. OK, AX -es router drágább valamivel, mint az AC -sok, de lehet kapni és SOHO kategóriában sem egy "terror" beruházás.
Ugye ilyen "zsákutca" volt a 802.11.ad (avagy WiGig vagy Wi-Fi 60 GHz, AD -s WiFi -nek nem mondták, de lehetett volna az is ... ) . Ugye max. 10 méter, falon nem tud átmenni egyáltalán - sőt közvetlen rálátás kell. Kb. szobán belüli WiFi. Itt rágyúrtak a médiaátviteli képességekre is. 2016 -ban jöttek ki a consumer gyártók ilyen eszközökkel (pl. TP-Link, de mindenki más is). Elméletileg max. 7 Gbps - a gyakorlatban a router -ek külön 4.6 Gbps -es rádióval támogatták. Na most ez éppolyan kevés, mint pl. a mobiltelók 5 Gbps -es USB3 -as csatija - mint a mackósajtban a brummogás kb. Ezek tri-band -os eszközök voltak jellemzően - a mostani AX92U -ra hasonlítottak felépítés tekintetében:
- volt 2.4 GHz -es sáv,
- volt 5 GHz -en AC -s WiFi,
- és volt 60 GHz -en a WiGig 4.6 Gbps -el ... (AX92U -n gyakorlatilag e helyett van az 5 GHz -es AX 4.8 Gbps -el)Ennek így csak gigabit -es porttal rendelkező router -eken kb. semmi értelme nem volt. Eszközökön sem terjedt. Igazából voltak ilyen laptop dokkolók meg hasonlók amik használták ...
2018 -ban kb. az összes típust kivonták a piacról - gyakorlatilag pont az AX "rúgta t@kön". Gyakorlatilag ugyanakkora sávszél - de ez ugyanúgy (sőt jobban) átmegy a falakon, mint az AC ...
Ugye most két dolog van indulófélben:
- WiFi 6E (AXe? - a "baltás WiFi" ... ). Ugyanaz, mint a mostani (sávszélek is) csak a 6 GHz -es csatornák is megnyitva. Elméletileg kicsit rosszabbul megy át a falakon, mint a mostani AX, de mivel jóval kevesebb eszköz lesz itt (zavarni) - ezért lehet még sem lesz rosszabb ...
- 802.11.ay (avagy WiGig 2, vagy AY -s WiFi?). 60 GHz - kb. ugyanazokkal a korlátokkal, mint a WiGig -nél. Ugyanakkor elméletileg az összes csatornára együtt 200 Gbps feletti sávszél. A gyakorlatban olyan 20-40 Gbps -es eszközöket várnak. Azt várják, hogy a ethernet kábeleket kiváltja. Ugyanakkor így, hogy egy falon sem megy át (gyakorlatilag minden szobába kellene) és, ha maradnának a gigabit -es LAN csatik az hatalmas kapufa lenne ...Személyes vélemény:
- otthonra még csak a WiFi 6E fog terjedni router -ekben - jellemzően továbbra is gigabit -es ethernet portokkal.
- WiGig 2 meg max. laptop dokkoló illetve VR szemüvegekbe ilyesmibe (ezek is inkább vállalati eszközökbe). Továbbá ilyen "pro" vállalati hálózati cuccokba. Akár irodákba minden eszköz hálózati igényeinek lefedésére (amennyiben komoly kábeles backhaul van mögötte). Amennyiben mobiltelókba be tudna kerülni az sokat jelentene a dokkolhatóságuk szempontjából - pl. az ilyen DeX meg hasonlóknak (az AX -es max. 1.2 Gbps rohadt kevés erre igazából).Egy szó, mint 100 - AX -ről tényleg sokat írtam korábban. Ez a jelen és megérheti errefelé menni. AC -s routert leváltani nem feltétlenül éri meg, de amennyiben N -es routert (vagy akár AC -set valamiért) akarunk leváltani, hovatovább a szolgáltatói ONT -ok helyett, ha van rá cash, akkor --> goto: AX.
-
jonnyka87
csendes tag
hú köszi a választ
"Amennyiben jól sejtem, akkor tégla-vályog. Ez milyen formán vegyes? Alja tégla-felül vályog avagy mondjuk egy 50nm -hez lett hozzáépítve tégla? Melyik végébe fog bemenni a net (gondolom az utca felőli vályog ...)"
50nm vegyes (vályog+tégla) volt, ehhez lett hozzáépítve még téglából egy házrész, ezen a házrészen lesz a net"Ez a bruttó-nettó különbség micsoda?"
bruttó m2 a falakkal együtt, nettó m2 a falak nélkül (tehát az élhető tér)"Azt jól sejtem, hogy egy harmadik szoba lett hozzáépítve? Minden helyiségbe kellene WiFi (avagy pl. a konyha/fürdőbe elég, ha "átszivárog" valami)?"
igen jól sejted, és mindenhova kéne a wifi normálisan, főleg mert a legtávolabbi helyiség a hálószoba, ahol lesz tv"Az optika beljebb hozható adott esetben és/vagy a házat hosszában be lehetne UTP -zni (akár több kábellel)?"
hááááát, jobban örülnék, ha nem, minden szempontból a legegyszerűbb,. ha bejön az utcafrontról a dolgozóba a net, és ott meg is áll, az ott lévő routerre rákötöm zsinórral az asztali gépet + a nast, és onnan jusson el mindenhova a wifi"Van korábbi WiFi -s tapasztalat ezen ingatlanban?"
nincsen"Úgy nem vagyok biztos, hogy az egyik nagyon a sarokból "keresztüllőjük" egy eszközzel a teljes ingatlant hosszában (legalábbis a kép alapján ami összeállt nekem)."
mindenesetre ez lenne az ideális, már ha egyáltalán reális (több routerre nyitott vagyok)"Költségkeret?"
nyilván minél kevesebb annál jobb nincs konkrét keret, de azért feltételezem hogy ilyen 40-50-60ezerből megoldható?! -
dkess
őstag
válasz raycoon #85112 üzenetére
Csak AX -es kliensekkel teszteltem az AX50 -et. Persze vissza lehet venni AC -re, de szerintem akkor csak az AX50 AC -s képességeire derülne fény.
Egyébként itthon egy AC1900 -as router és a AX50 (ez AX3000) mérkőzött ugyanazzal a mobiltelóval mérve (értelemszerűen - az AC -s router AC -vel és az AX50 meg AX -es WiFi -vel - csak 5 GHz -en).
Egyébként azt írtam, hogy akkor villog igazából egy AX -es router, ha van(nak) AX -es kliensek (is).
@yusukee,
Nem feltétlenül. A kliensek számától és milyenségétől is függ. Ameenyiben pl. nem sok és csak mobilok, akkor ez bőven elég (egyébként, ha van egy-kettő PC meg laptop akkor is - ezek ugye tudnak 2.4 Gbps módban is menni). Amennyiben meg többtucatnyi WiFi -s eszköz van raklap PC meg laptoppal, akkor persze érdemes lehet. E fölött TP-Link vonalon az AX73 van AX5400 -as WiFi -vel 38K HUF körül ...
-
raycoon
tag
válasz zsberecz #85104 üzenetére
"Nem a sebesseg a lenyeg, paran mar leirtak."
Elnézést, de ezt nem vettem észre. A legtöbb érv nekem eddig az volt, hogy mert milyen gyors. Hozzá teszem, hogy nálunk pont ritka a párhuzamos, sok sávszélességet igénylő felhasználás. Ritkán van két, annál is ritkábban 3 videocall. Nincs játék, nincs olyan stream, aminél ez számít. Így az egymásra várás miatti lag sem számít most. Így nekem marad a lefedettség és a jel stabilitása. Ha ezek javulnak egy AX-es routerrel AC-s eszközökkel, akkor mindenképpen érdekes lehet."De ahogy latom, pont amikor uj technologia van es nem a marketing bullshit, akkor agalnak az emberek a regi maradi szabvany mellet."
Nem ágálok, kérdezek és tanulok. -
tibcsiworld
aktív tag
Sziasztok!
Adott router a Zyxel VMG3927-T50K Dual-Band Wireless AC/N VDSL2 Gigabit Gateway
Van esélyem ezen torrent klienst indítani?
A másik kérdésem, hogy a rákötött hdd-t hogy tudom beállítani, hogy "távolról" elérhető lehessen a laptopról és a tv-ről! 2 órája vacakolok, de tök hülye vagyok hozzá!
Előre is köszi a segítséget!
-
raycoon
tag
"Pontosan, ráadásul az AX vals sebességtöbbletet, távolságra/falakra/zavarokra sokkal kevésbé érzékeny az AC -nél."
AC-s eszközökkel is meg van ez ez előnye az AX-nek (kevésbé-érzékenység)?
"Ugye ott most van egy olyan router ami most 35K HUF. Nem tudom mennyiért vette annakidején, de akár ebből is ki lehet indulni, mint pl. keret."
26 volt (2018), megdöbbentő, hogy most mennyi! -
dkess
őstag
válasz jonnyka87 #85102 üzenetére
Szia,
Amennyiben jól sejtem, akkor tégla-vályog. Ez milyen formán vegyes? Alja tégla-felül vályog avagy mondjuk egy 50nm -hez lett hozzáépítve tégla? Melyik végébe fog bemenni a net (gondolom az utca felőli vályog ...)? Ez a bruttó-nettó különbség micsoda? Veranda vagy szín (avagy más)? Azt jól sejtem, hogy egy harmadik szoba lett hozzáépítve? Minden helyiségbe kellene WiFi (avagy pl. a konyha/fürdőbe elég, ha "átszivárog" valami)?
Mivel ezek a parasztházak ilyen szép hosszúkás (egymás után szobák - konyha/fürdő), meg a vályog elég "WIFi gyilkos" így lehet egy több router -es megoldás lenne az ideális. Az optika beljebb hozható adott esetben és/vagy a házat hosszában be lehetne UTP -zni (akár több kábellel)? Ugye írtad, hogy csak NAS -t tervezed kábelre a ONT/router -nél. Van korábbi WiFi -s tapasztalat ezen ingatlanban?
Úgy nem vagyok biztos, hogy az egyik nagyon a sarokból "keresztüllőjük" egy eszközzel a teljes ingatlant hosszában (legalábbis a kép alapján ami összeállt nekem). A WiFi -s backhaul -os meg repeater -es megoldásokat most felejtsd el mielőtt eszedbe jutnának (maximum, ha a verandán lőjük hátra és mindkét helyen be/ki tud menni az UTP) ...
Költségkeret?
@Multibit,
Jogos, a C80 2.4 GHz -en nem tud AC -t. Ugyanakkor csak a 2.4 GHz a különbség a C7 -hez képest - továbbá az a szerencse, hogy a kérdezőt ez semmilyen módon nem érinti (semmi AC -s cucc nem lenne 2.4 GHz -en) ...
@yusukee,
Nos, akkor jön a "huszárvágás". Akkor kérdés egyszerű lesz, ahogy utalgattam rá:
- vagy az AX50 ami kb. "kettéh@gyozza" WiFi terén az összes említett cuccot (keretbe ugye belefér),
- OpenWrt és AC -s WiFi feltétel: AC65P.Nézem ezzel a mostani 15/2 nettel PS letöltés. Huhh - együttérzek. Mondjuk a 500 -as net megváltás lesz e tekintetben.
TP-Link -nek van szimulátor oldalai ahol lehet csekkolni a firmware -ek tudását. Mondjuk AX50 -en pont a QOS/szülői felügyeletet (ilyesmit) nem lehet, mert özönvíz előtti firmware verzió van ott.
Most megnéztem a legfrissebbel. Lehet állítani akár külön a letöltésre 3 lépcsős prioritást. Persze a minden másra is (azokat meg megemeled például). Itt egy külön lapon az eszközöknek is lehet adni prioritást. 500 -as nettel ez már elég lehet - a 15/2 -vel nem tudom mit művelne (mondjuk ez utóbbira ott van a jelenlegi router -ed). Mobilapp nagyon gyors (azzal is próbáltam) pár másodperc állítani illetve visszaállítani, ha kell ...
Érdekes, ha már arrafelé voltam, akkor néztem a szülői felügyeletet is (ugye ez nem szabályoz sebességeket vagy prioritást). Nem tudom a PS hogy működik - ott a letöltés külön linkről megy? Amennyiben igen, akkor van olyan lehetőség, hogy csinálsz egy playstation profilt és többféle úton is elindulhatsz:
- csak egy dolgot állítasz: letöltés linkre teljes tiltás (de csak a Playstation eszközre - itt a WiFi -s elérését és a LAN -t is külön tudod állítani, PC -vel ki is próbáltam). Ez alapból kikapcsolva - hadd menjen, ha nem érdekes. Aztán benyomod. Elméletileg minden más megy PlayStation -ön csak a letöltés nem.
- a fentebbi dolgot testreszabod, hogy automata módon a következőképpen működjön. Akár napokra bontva - akár napon belül időszakokra (pl. minden hétköznap éjféltől reggel 6 ig mehet a letöltés PlayStation -re - egyébként nem). Aztán persze ezt is lehet ki be kapcsolni.Sőt olyan is van, hogy külön profilt beállítasz - de csak az eszközt adod meg (WiFi és LAN is) és semmilyen más szabályt. Indítod a mobilappot és ott a profilra egyszerűen nyomsz egy pause gombot (egy gombnyomásra indul újra a net). Ez teljesen elvesz minden net -et azonnal az érintett eszköz(ök)től. Jópofa - pl. van egy profilod (mondjuk egy gyerek vagy playstation) és akár van beállítva szabályok, akár nem egy gombnyomás és minden eszközéről (PC, laptop, teló, tablet, TV, play station stb.) ugrik a net. Egyébként az eszköz úgy érzékeli, hogy van internet - csak éppen "meg se nyekken". Kipróbáltam működik ... Ahogy írtam - PC -n kipróbálva vagy a WiFI - vagy az ethernet vagy mindkettőre beállítva, belépsz az app -ba és egy gombnyomás ... Így pl. amennyiben csak a PS van megadva - egy gombnyomásra tudod ki/bekapcsolni a net -et neki (persze ez szabályok alapján is mehet automatán).
Fontos, hogy nem LAN portra érvényesek ezek, hanem eszközre. Azaz switch -el osztod tovább a ethernet -et, akkor "csillió" eszközt kezelhetsz attól függetlenül hova van rádugva.
-
NoMagix
addikt
Vissza vittem az tp link ax20-at és rögtön rábeszéltek volna egy asus ax 55-re!
Ezt nem lehet a falra rögzíteni! Valahogy megoldanám.
Még nem hoztam el semmit, jobb az asus ebben az ársávban? -
woodworm
veterán
-
Alex91
félisten
válasz BrandonXXV #85107 üzenetére
Nem. Csak ird at a router IP-jet is! (En is atirtam .)
Egyebkent ne az eszkozon allits be fix ip-et, hanem a routeren reservaljal neki!Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.
-
BrandonXXV
aktív tag
Sziasztok!
Ha egy routernél a gyári 192.168.50.1 ip-t átírom 192.168.0.1-re, abból származhat valamilyen hátrányom, azon kívül, hogy a jelenleg rajta levő eszközöket, amik fix ip-vel vannak, át kell majd írni?!
-
dokee78
félisten
válasz Gubek-Einste #84125 üzenetére
És melyikkel járok jobban?
Asus AC57U vs TP-Link Archer C5v4TP-Link esetén a "C5v4" rá van írva a dobozra is?
-
yusukee
aktív tag
Szia!
Köszi a választ ismét. Azért akarok openwrt-t, mert az eddigi routereimben alapból nem volt nekem jó QoS. Most még nagyon lassú a netem (15/2) és muszáj valami. A alkalmazás / priority flag alapú sajnos nem jó, mert a Playstation-nél nem tudtam rendesen megoldani, hogy a játék letöltés ne egyen meg mindent, de menjen ha tud. Na most OpenWRT-n a "piece of cake" féle tökéletesen bevált. Nem igazán láttam jó videót, ami asusnál / tp-linknél részletesen bemutatná ezt. Így ha az alap firmware mégsem jó, tudok menni openwrt-re. A TP-Link AX50 meg intel chipsetes, azt olvastam, hogy kb soha nem lesz rá.
De még nézegetek az újféle TP-link firmware-ről videókat, hátha jó lenne azon a QoS nekem. Ha nem, akkor lesz az ASUS
[ Szerkesztve ]
-
zsberecz
csendes tag
válasz raycoon #85098 üzenetére
Nem a sebesseg a lenyeg, paran mar leirtak. A WiFI szabvany egeszen az AC-ig szar, maradi. UMTS, LTE es 5G technologia (igen mar a 18 eves UMTS is mar egeszen mas, uj technologia), az AC az kb a GSM szabvany (TDM). Szoval akinek van egy laptop, 1-2 mobil annak jo. De ha mar sok az eszkoz, kellene Netflix 2-3 szobaban, kompetitiv jatek, neha masolna nagyobb cuccokat (4K film, stb) annak megvaltas az AX szabvany.
De ahogy latom, pont amikor uj technologia van es nem a marketing bullshit, akkor agalnak az emberek a regi maradi szabvany mellet, ami eddig csak sebesseg novekedest mutatt fel, semmi erdemi esujito technologiat. Nekik mondom: valtsanak vissza GSM-re a telon es nyissanak meg egy oldalt Azt utana UMTS, majd LTE. -
jonnyka87
csendes tag
sziasztok!
- bruttó 120, nettó 93m2-es vegyes építésű, földszintes parasztház
- 1000-es digikábeles internet
- a ház egyik sarkában lesz az internet behúzva
- az egész házat le szeretném fedni wifivel
- szerintem a leg"durvább" felhasználása, hogy lesz a netkábel / a router mellett egy NAS, ami 4k minőségben fog streamelni a ház különböző pontjain lévő tv-kre, okostelókra filmeket, sorozatokaterre milyen routert ajánlotok?
köszönöm[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
- Hogwarts Legacy teszt
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Nők, nőügyek (18+)
- Házimozi és Hifi kábelezés!
- Gumi és felni topik
- Eredeti játékok OFF topik
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest