Hi​rd​e​té​s​

2018. január 23., kedd

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-07-30 17:06:48

PROHARDVER!

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

(#49751) Ferelson

Ferelson
(kvázi-tag)

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. A helyzet a következő: barátnőmék emeletes házbab laknak, a ház bizonyos pontjain gyenge volt a wifi, ezért vettek egy jelerősítőt, amit viszonylag könnyű volt konfigurálni. Azonban mióta ez meglett hiába lett jobb a wifi jelerősség, randomra ledobálja az eszközöket a wifi-ről. Próbáltuk megnézni a beállításokat de nem jutottunk semmire. Esetleg valakinek van ötlete?
A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#49752) Möhe

Möhe
(PH! addikt)

Üdv.
Volna egy kis problémám a wifivel:
[link]
Ide irányíttotak vele.
Hogyan lehetne orvosolni?
Köszönöm

(#49753) mezis válasza Möhe (#49752) üzenetére

mezis
(PH! nagyúr)

Üdv.!

- Ez nem segített ? :F

- A jelismétlőt "félútra" kell tenni.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#49754) Möhe válasza mezis (#49753) üzenetére

Möhe
(PH! addikt)

Bakker, figyelmetlen voltam. Este tudok képet csinálni. 4-5 évig hibátlnul ment minden.
A jelismétlő 4m-re van a forrástól, nincs fal sem.

(#49755) Möhe válasza mezis (#49753) üzenetére

Möhe
(PH! addikt)

ez a helyzet

(#49756) A Zéé

A Zéé
(őstag)

helló!

A problémám, amivel hozzátok fordulok az az lenne, hogy valamiért a PC-m-en egyszerűen nem megy a WiFi-n keresztüli feltöltés. Olyan szinten nem, hogy még egy Ph-s hozzászólást se tudok beküldeni...
Az eszközök: Technicolor TC7200 modem/router (UPC-s) az alaplap pedig Asrock H110M-ITX/ac, benne egy Intel dual band wireless-ac 3160 az M2 slotban, 2 pici antennával, Win10-el, Chrome és Edge böngészővel.

A torrent mindig 0-val tölt fel, Raceroomban nem töltődnek fel a köridők, Ph-s hozzászólást se tudok beküldeni (illetve úgy, hogy beírok 2-3 karaktert, azt beküldöm, aztán szerkesztem a hsz-t, úgy elküldi) ha elindítom a speedtest-et, akkor a letöltés 9-12 ms pinggel megy, 30-32 megabittel, a feltöltés, pedig a teszt lefuttatásának kb. harmadáig-feléig el sem indul, utána viszont 8-9 megabittel megy, tehát a sebesség nem tűnik rossznak, csak mintha a pinget lehetne (tizen-)másodpercekkel mérni... Ugyanakkor a gmail hibátlanul megy... 2-3 megás képeket is normális tempóban feltölti, és elküldi.

Átrendeztem már az eszközöket, váltottam wifi csatornát, frissítettem wifi drivert, a win10 mindig up-to-date, mindkét antenna kábel rendesen be van dugva a helyére, nyitottam portot a böngészőnek, a torrentnek, a Raceroomnak is, a hiba mégis fenn áll.
Mi lehet a megoldás? Nagyobb antenna? Új WiFi kártya? Gyújtsam fel az egészet a francba?

Just a simple Lineman...

(#49757) mezis válasza Möhe (#49755) üzenetére

mezis
(PH! nagyúr)

Fix 1-es csatorna talán kevésbé zavart.
Egyébként vagy UTP kábel vagy az 5GHz-es sáv.

mezis

(#49758) mezis válasza A Zéé (#49756) üzenetére

mezis
(PH! nagyúr)

Üdv.!

- [link], Hogy lássunk is valamit a láthatatlanból.

- A TC7200 közelében nincs valami zavarkeltő eszköz ? Nincs eldugva ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#49759) Gubek-Einste válasza Ferelson (#49751) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
Milyen típus a router és milyen a repeater?
Milyen kliens eszközzel/adapterrel van használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#49760) Gubek-Einste válasza A Zéé (#49756) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.
2,4 vagy 5 GHz-n használod?
Hogyan vannak az antennák elhelyezve?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#49761) A Zéé válasza mezis (#49758) üzenetére

A Zéé
(őstag)

Inssider screen:

speedtest screen:

Router egy könyvespolcon, közte és a gép közt egy 38-as km tégla fal. A gép az íróasztalon, egy Raijintek Metis házban, mellette van egy túlfesz védett elosztó, és be van dugva még egy Logitech Unifying vevő. Illetve barátnőmnek van még egy laptopja, és egy vezeték nélküli egere, de azok pl. most sincsenek bekapcsolva. Ugyaninnen a tabletről, és a telefonokról is vígan megy minden, ezért gondolom, hogy a géppel lehet valami hiba.

Just a simple Lineman...

(#49762) Möhe válasza mezis (#49757) üzenetére

Möhe
(PH! addikt)

ott nem akart menni a dolog, visszaraktam az eredetire
a kábelt váltottam stick-re,mert a kábelt nem tudtam rendesen eltüntetni ajtó és egyéb dolgok miatt, (külön szobában van a router és a pc is,de nincs közte fal,csak a nyitott ajtó)
így akkor?

(#49763) mezis válasza A Zéé (#49761) üzenetére

mezis
(PH! nagyúr)

- Próba a Logitech Unifying vevő kikapcsolt állapotában.

- szelessavindex,hu egy Live Linux-al.

- Ha nincs szükséged rá, kapcsoltasd ki a UPC Wi-Free-t

- TCP/IP: kapcsold ki az IPv6-ot.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#49764) mezis válasza Möhe (#49762) üzenetére

mezis
(PH! nagyúr)

Mi nem működött az 1-es csatornán ? (Újra indítások voltak ? )

mezis

(#49765) Möhe válasza mezis (#49764) üzenetére

Möhe
(PH! addikt)

restart volt persze

(#49766) Storms

Storms
(őstag)

Üdv!
Vettem egy TP-Link WN8200ND usb adaptert (bár ne tettem volna).

A hiba amit csinál: [kép]

2 napja van meg azóta kipróbáltam az összes lehetséges drivert, egyikkel se javult meg. Az usb ki be dugásával néha jó lesz és rácsatlakozik a hálózatra valamikor elmegy 1 órát is aztán megint ez lesz.
Google-t bújva tele van vele a net: [link]
Senkinek nem ajánlom ezt az adaptert.
Most vissza fogom küldeni a boltnak majd és kicseréltetem.
A kérdésem ,hogy melyikre ezek közül?: Netis WF2116 N300 vagy TP-Link WN822N? Igazából félek már a TP-Link-től így az előbbi felé hajlok.

(#49767) mezis válasza Storms (#49766) üzenetére

mezis
(PH! nagyúr)

Milyen op. rendszerrel ?
Próbáltad Live Linux-al ?
Az USB tápfeszültség rendben ?

mezis

(#49768) Storms válasza mezis (#49767) üzenetére

Storms
(őstag)

Windows 7 X64, de próbáltam Linux alatt (Wifislax), ott sem jó, nem lát sokszor hálózatot. Volt ez előtt sok fajta wifi adapterem egyikkel se volt gond még.
Neten "hardware confict"-ról írnak, illetve driver hibáról.

(#49769) mezis válasza Storms (#49768) üzenetére

mezis
(PH! nagyúr)

Tégy még egy próbát: Letöltöd innen a neki megfelelő drivert, segédprogramot, a jelenlegi drivert, segédprogramot és először a drivert installálod, aztán a utility-t. Ez utóbbival kell kezelnie kell kezelni a WiFi kapcsolódást.

mezis

(#49770) Gubek-Einste válasza Storms (#49766) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Asus USB-N14 is szóba jöhetne.

(#49771) or@nge

or@nge
(újonc)

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! Van a lakásban egy UPC Connect box-om amihez a garázsban csatlakozik egy asztali gép egy Tenda U1-es USB- wifi vevővel.
Szeretnék csatlakozni a mobilommal is ha lehetne, de a mobil wifi-je nem elég erős, így nem látja a Connect box-ot!
Valakinek valami ötlete???

Próbáltam már a win10-ben a mobil elérési pontnál, de ott a teló mindig elakad az IP-cím lekérésénél :O
Van itthon egy felesleges TP-Link TL1043ND routerem ha az segítene!
Az garázs 15 méterre van a szobától ahol a Connect box van!

Előre is köszi :K

Ha nincs n@pfelkelte, majd csinálok :-)

(#49772) mezis válasza or@nge (#49771) üzenetére

mezis
(PH! nagyúr)

Üdv.!

Repeater üzemmód OpenWrt-vel. Hw verzió számra figyelj.

mezis

(#49773) enterlaci

enterlaci
(senior tag)

Sziasztok,

milyen adaptert javasoltok win10es pc-be hogy egy várhatóan huawei b525 telenoros modem (ma este fogom megkapni) jelét stabilan fogjam kb 12méter távolságból, 3 db tégla vagy gipszkarton falon keresztül. A kapcsolat legyen inkább stabil, sávszél nekem elég 10-20Mbit környéke is mert csak átmeneti megoldásnak kellene.

szerk: illetve van otthon egy Asus N12 D1, most jut eszembe. Ezt repeater módban tudna kábelen netet adni a gépemnek?

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#49774) Storms

Storms
(őstag)

Üdv

Egy ilyen adapternek [kép] ha kicserélem az egyik antennáját egy ilyenre [kép] úgy a másik antennára az van valamilyen hatással? Úgy értem hogy zavarhatja e? Az számít e ,hogy melyik felén cserélem ki az antennát?

(#49775) or@nge válasza mezis (#49772) üzenetére

or@nge
(újonc)

Köszi, bár utánaolvasva ez az OpenWrt dolog nem egy mezei firmware csere, és igényel némi szakértelmet :K

[ Szerkesztve ]

Ha nincs n@pfelkelte, majd csinálok :-)

(#49776) Gubek-Einste válasza enterlaci (#49773) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Asus USB-N14 megfelelő lehet.
Azt hiszem igen de nem vagyok benne teljesen biztos.

(#49777) Gubek-Einste válasza Storms (#49774) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Minden antennának azonosnak kell lennie és azonos helyen is kell lenniük vagyis mindegyiket cserélni kellene megfelelőre vagy mindegyiken marad az eredeti antenna, okai.

(#49778) Storms válasza Gubek-Einste (#49777) üzenetére

Storms
(őstag)

És valóban, most megpróbáltam egy Asus USB-N14-en, és a saját egyforma antennáival dupla akkora sebesség jön át mint egy irányítottal + egy sajátjával. Viszont a jelerősség meg pont fordítva jobb, igaz nem sokkal.
Te melyiket ajánlod a kettő közül? : TP-Link WN822N vagy Netis WF2116?

(#49779) Gubek-Einste válasza Storms (#49778) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

TP-Link-kel van elég sok tapasztalat, a Netis-sel nincsen de ha akarsz akkor tehetsz vele egy próbát.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.