- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Vezetékes FÜLhallgatók
- OLED TV topic
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
- OLED monitor topik
- Kompakt vízhűtés
- Megjelent a Red Magic kompakt OLED kijelzős gaming táblagépe
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
-
PROHARDVER!
Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dorian
félisten
Srácok, nehogy már összevesszetek a leendő erősítőmön
Kipróbáljuk és meglátjuk. Ha nem válik be, arra ott a szilvapálinka. Ha beválik, arra is -
bajnokpityu
félisten
Bácsi,nem ezt mondtam!! Tessék vigyázni!
Dorian nyákjának vonalvezetése torzításilag szőrmentén jobb, Dorian nyákja kisebb,emiatt darabszámilag kevesebb kicsatoló kondi fér el(vagy kivezeted), de egy jobb minőségű kicsatoló kondi jobb,mint két gyengébb.
tápnál meg 2db puffer helyett van 6 oldalanként,kb bármi odafér.
Olyan minőségű mkp kondi,mint amit a sajátomba építettem,meg egyikre sem fér el normálisan.
Másik nagy difi, meg Dorianéban, és enyémben sincs semmi védelem a nyákon. Ha valaki allergiás rá, kivül kell megtenni. Ez szintén nem káros a hangra.Ha már tényekről beszélünk.
-
-
rick009
tag
a center hangdoboznak mi a javasolt helye? én a tv felett szeretném elhelyezni, így a frontokhoz képest magasabban lesz, ez negatív hatással van a színpadképre!? vagy ez nem zavaró?
-
kimi02
őstag
DH Labs Power Plus
PS Audio Power Punch.Véleményetek a tápkábelekről ? Szerintetek melyiked érdemes választani ?
-
Dorian
félisten
válasz
Ed Parker #11788 üzenetére
Na épp ezért, mivel épített, gyakorlatilag eladhatatlan lesz.
A Dalik maradnak, mozi miatt nem tudom csak a frontot cserélni, az összeset jobbra meg irreális költség lenne. Épp ezért az én fejlesztési határom az, hogy a tuningolt Dali C6 legyen a gyenge láncszem, de ne túlságosan. -
Dorian
félisten
Pénteken elviszik a sztereó erősítőm. Most, hogy közeledik, egyre jobban tetszik a hangja
Kicsit fosok, hogy ami készül, valahogy mégsem válik be
-
bajnokpityu
félisten
Fogadasom van ra, nekem jobban tetszene, mint a hk.
Egyebkent nem adja olcson.Toobee:erzekeny az, csak maskepp. Nagyon maskepp mukodnek ezek a heedek.
De ha az a cel, hogy egy seggel vegig elvezz egy koncertet, majd a vegen ujra elinditsd, akkor nem fog erdekelni, h kondi jelutban, szar damping, stb...
En fulemnek legkedvesebb hangot egy 30-as dampogu erosito adta. Es nem volt rossz a melye.. -
válasz
andorra #11775 üzenetére
hogy megvegyem-e a heed cuccot. ezt a pas-80-ast és ezt a c100-ast.
-
monitor symmetrical ic kábeleim (gagyi) és a bodor audiós top ic kábel (nem gagyi) között semmi különbséget sem hallok, farönk fülem van. a h/k viszont a jó kábelekkel is gyengébb, azt hallom.
-
#09634560
törölt tag
Ritka jó aszony találtál.
Elképzelem: ha agysebész lennél,vagy teszem fel extrém sportot űznél, mit csinálna otthon..
Egyébként ismerek olyan lányt, aki nem tudott gyerekkorában úszni, választott férje mélytengeri búvár, egybekelésük óta a lány a Csendes-óceán és az ausztrál tenger mélyét is megjárta, kitűnő búvár lett belőle is. -
itt van nálam egy heed c100 előfok és egy heed nexus pas-80 végfok, bodor audio és valhalla kábelekkel. mit ne mondjak, elsőre határozottan úgy érzem, hogy megüti a harmant.
-
Tonyo
őstag
válasz
xtremetuning #11762 üzenetére
Pontosítok..akihez közöm is volt/van/lesz..
bár ki tudja..
Toobee: Ne kezdd
-
Ed Parker
nagyúr
Érdekes amit írsz, volt pár barátnőm, de egyiket sem érdekelte annyira mélyen, átfogóan a zene vagy a mozi, hogy belementünk volna hangzásba.
Valahogy mind azt mondta jól szólŐszintén szólva nem is ismerek ilyen nőt még haveri környezetben sem, aki annyira el lenne mélyedve a hiend világában.
Tuti hogy Te is hirdetés alapján találtad
-
BBéci
legenda
válasz
Toobee #11749 üzenetére
Teljesen szubjektív. Ne kapcsoljon be, amikor nem szeretném, például éjszakai filmnézéshez. A Velodyne-nak van távirányítója, azzal kényelmes a kapcsolgatás, de a Yamahához sem vagyok rest odaballagni. Néha előfordult, hogy bekapcsolva maradt.
Érdekesen választjátok ki a nőket. Én például nem tudnék együttélni olyannal, akit nem érdekelnek a hobbijaim, nem venne részt bennük. Feleségem többször említette, hogy jó lenne egy, az előbb említett multiroom rendszer a házban. A fúrás-faragás nem zavarná, a végeredmény érdekli, amit velem együtt élvezne. Szereti a falbontó hangerejű zenét, néha a kertben hallom, csukott ablakokon keresztül, hogy Madonnát, George Michaelt, Chris Bottit, Bocellit hallgat.
-
spiky03
veterán
válasz
Pokzoli #11747 üzenetére
Thx és Neked is BBéci.
De nem terveztem beölni több 10ezret, csak kíváncsiságból kérdeztem, hogy mit ajánlotok.
Persze elhiszem, hogy igazán jók azok a KEF-ek, nah meg a multiroom rendszerek is, de nekem elég csak egy kis normál hangfal is.
A másik, hogy az asszony még nem tudja, hogy mit gondoltam ki.Biztos örülne ha szétfúrnám a fürdőszobáját.
Ezért gondoltam egy kis hangfalra, ami a már meglévő kis párkányon elférne. -
BBéci
legenda
válasz
spiky03 #11739 üzenetére
Pár évvel ezelőtt egyik havernak terveztem a lakásába hangrendszert. A fürdőszobájába, úgy emlékszem, KEF dobozokat tettünk.
Amiket kültéri használatra terveztek és kínálnak, azok bírják a párát és az esőt is. KEFLegjobbnak a multiroom rendszereket tartom, mindegyik helyiségben 2-4 plafonba süllyesztett hangszóróval. Ilyen a NuVo, több installációról írtam már, amiben ezek működtek.
-
torma1981
veterán
válasz
bajnokpityu #11744 üzenetére
Ja és a fürdő az tiszta aranyból van.
-
Ed Parker
nagyúr
válasz
bajnokpityu #11727 üzenetére
Peak b&w nautilust rak, ha megnyeri lottó 5-öst, de oda sztem az túlzás
-
Toobee
veterán
válasz
spiky03 #11739 üzenetére
Esetleg ez? Ha akarnád még jól is mutatna, ha nem, akkor meg nem is látszana.
-
spiky03
veterán
válasz
Kamikaze240 #11735 üzenetére
Köszi.
Csak az a baj, hogy én egy kisebb hangfalra gondoltam, mert olyat tudnék elhelyezni az egyik sarokban található kis "párkányra".De ha nem lesz az sem nagy gond, csak érdeklődés képen tettem fel a kérdést, hogy itt a szakavatott emberek mit tudnak javasolni.
Mert gondolom ha egy kis polc hangfalat teszek be az nem lenne olyan jó, mert az nem nagyon szeretné a párát és egyéb külső tényezőket?
Nah de csak egy hirtelen gondolattól vezérelve gondoltam, hogy teszek be egy hangfalat.
-
TCr
veterán
válasz
lehasznalo #11737 üzenetére
Onkyo 607, bár az árát picit sokallom.
Denon 2106, ennyiért ajándék.
Hirtelen ennyi.
szerk: Most nézem, Dune 101-ed van, Denon 2106 kilőve, nincs rajta HDMI.
-
TCr
veterán
válasz
lehasznalo #11734 üzenetére
Egyiket sem.
80-ért ezeknél komolyabb használt vasakat találsz. -
lehasznalo
tag
A Saturnban leakciózták a H/K AVR 158-t 79.990 Huf-ra.
Illetve ugyanitt most 99.999 Huf a Denon AVR 1612.
Melyiket éri meg jobban megvenni egy Rubi Rp16/Dune101/Samsung 6100 szetthez?
Köszi a választ előre is! -
spiky03
veterán
Köszi mindenkinek a hasznos hozzászólásokat.
-
Toobee
veterán
-
Patice
nagyúr
válasz
bajnokpityu #11727 üzenetére
Ja, "masszázs-zuhany",,,
-
spiky03
veterán
Tudom nem annyira házimozival kapcsolatos a kérdésem, de hátha tudtok segíteni.
Fürdőszobába milyen hangfalat ajánlatos tenni? Nem kell nagy minőségű cucc csak szóljon rajta a rádió.
Mert szeretek zuhanyozás közben is zenét hallgatni.
Valami olyan kéne ami azért bírja a meleget meg a párát.
Az erősítő B részére gondoltam, hogy majd rákötöm.Thx
-
#03969024
törölt tag
válasz
gorbep #11721 üzenetére
Igaz, csak át kellett adnom a kéglit a hatóságnak, és már többször is fogást akartak találni rajtam, erről még topikot is lehetne nyitni...(kibe és hogyan kötött bele Dienes Úr)
Most meg egyelőre nincs kedvem foglalkozni vele. Az meg csak nonpluszultra, hogy mibe bele tudnak kötni gariztatáskor... Mondjuk, lejárt az EPH-d...
-
gorbep
senior tag
válasz
#03969024 #11718 üzenetére
Ha melegedéskor szétesik, akkor az már tüzet is okoz.
Ha ettől félsz keményforraszthatod is, de sosem fog melegedni, ennek a kötésnek a legkisebb az átmeneti ellenállása.
Igaz lehet karbantartani, de a forrasztást meg nem kell. A wago-t meg zsírozni kellene!!!!
De az idő meg pénz, ezért azt el szokták felejteni.... egyszer akartam zsírt venni a wago-hoz, néztek rám, mint borjú az új kapura, nem is hallottak a boltban róla, azt mondták, ilyet villanyreszelők még sosem kértek.....Bajnokpityu: ott a pont
-
gorbep
senior tag
válasz
ginola #11707 üzenetére
Én nem használnék ilyet, mert a közös sínrendszer miatt nem tudod a dugaljakat külön kezelni. kb 400-ért kapsz független dugaljakat, egy bármilyen dobozra felszerelheted. Akkor lehet őket külön egyenként szűrni (grafit, kondi), túlfesz védeni, és akár lehet az értékeket variálni, a fogyasztó függvényében. Az ALCES-nek szvsz az az egyetlen baja, hogy másként kellene méretezni a terhelés függvényében. Nem mindegy , hogy DAC-ot dugsz bele 50mA vagy Erősítőt 5A terheléssel. És valami becsületes réz kábelekkel bekötni. (pl cat5-ből 4-5 ér párhuzamosan, de az átütési szilárdság miatt plusz szigetelés kell!!!!!!!!!!!!!!
Ha lesz kedved a grafitrudakkal is lehet játszani, beszerzési forrást Bajnokpityunak linkeltem pár napja., De szigetelni itt is kell! -
bajnokpityu
félisten
válasz
gorbep #11716 üzenetére
2 nap alatt bevezetékeltem a földszintet egyedül wagoval.majd mikor jött infó havertól, hogy garos javitásokat szinte mindig wagonak köszönhetik, és ha el akarom vakolni a kötéseket,akkor 2cm hosszan sodort,majd forrasztott kötés, 4 nap alatt szétvágtam vagokat,majd összeforrasztottam.
Lancer: valóban el tud engedni forrasztás, de ha izomból összemelegited őket,h a spirálon végigszalad az ón, majd még le is próbálod,akkor jó lesz az. Nem javítható kötésnél csak ezt használom, és nem zörget a szabvány
Nyilván wago gyár pénzelte. mint, ahogy mi szakmánkban is csak drágultak,bonyolódtak a szabványváltással a dolgok.
Egyébként mitől melegszik el terheléssel a forrasztás? Nagyobb vezetőképességű,mint a rendes vezeték, nem ő kezdene el melegedni először a falba.
-
#03969024
törölt tag
válasz
bajnokpityu #11714 üzenetére
Én meg a forrasztásaimat szedtem szét, mert melegedéskor széteshet... Nehéz mindennek megfelelni. Az oldhatót w-t viszont lehet karbantartani.
-
gorbep
senior tag
válasz
bajnokpityu #11714 üzenetére
Igaz, bár a szabvány most nem engedi
, a forrasztás a legjobb és a legbiztonságosabb kötés. ....Én is azt csináltam. Még elmelegedő kiégett forrasztott kötést nem láttam, de sorkapcsot, sőt wago-t már igen. A villanyreszelők esküsznek rá, pedig nem túl jó, de gyorsabban egyszerűen lehet kötni. Érdekes maguknak azért forrasztanak!
-
Patice
nagyúr
válasz
bajnokpityu #11695 üzenetére
Nem, nem csak ennyit segítettél, volt még ott forrasztás, szilózás, lemez vágás, erősítő összeszerelés, kábel összerakás felett bábáskodás.
Előtte meg kábel beszerzés.
-
#03969024
törölt tag
válasz
bajnokpityu #11712 üzenetére
Abban biztos voltam, hogy a földet tilos forrasztani, de amikor villanyszerelőkkel értekeztem, akkor a többiről is lebeszéltek, veszélyes a forrasztás. Nálam az oldható wago tökéletes...
-
Thuglife
senior tag
Nem gondoltam volna, hogy a villásdugó forgatás ennyire nagy változást okoz. Beüzemeltem a 607-es Onkyo-t és fura volt, hogy fátyolosabb a hang a régi 506-oshoz képest. Megfordítva a villásdugót, helyrekerült minden
-
ZséHUN
csendes tag
válasz
Deadzone41 #11706 üzenetére
Helló
Jogos a kérés, valóban elfelejtettem megadni a rászánt keretet. Nos az erősítő az kb. 75-85ezerbe fog kerülni, és olyan 100e-körüli összegre gondoltam a hangot és a kábeleket. Nem sietek az összevásárlással, ezért arra gondoltam megpróbálom a hangot is használtan beszerezni, hogy ezzel is tudjak lefaragni a teljes bekerülési összegből. Mivel úgy gondolom a technika is olyan mint az új autóvásárlás. Megveszi az ember a 0-km-es kocsit és amint kigurult a szalonból máris esett az értéke 15-20%-ot. Ezért úgy érzem, hogy a 100ft-nak elégnek kell lennie a hangra. Persze tudom az árakban itt is határ a csillagos ég, de sajnos egyenlőre még nem szakadt rám a bank. -
Boborján9
csendes tag
válasz
bajnokpityu #11700 üzenetére
Szia, írtam Neked privátban.
-
Poplacsek
senior tag
válasz
robi-k #11701 üzenetére
Köszi szépen az infókat, végre valami hír!
Kíváncsi leszek milyen lesz a 4. verzió!Lehet, hogy a Marvell Kyoto-G2-t kapja majd a Pro is? Remélem ez nem jelenti majd azt, hogy a firmware tök más alapokra fog támaszkodni és a korábbi 3rd party szoftverekkel elkészített menük (dune_foldet.txt-k) stb használhatatlanok lesznek?
-
ZséHUN
csendes tag
Helló!
Szeretnék kérni egy kis technikai segítséget "újonnan" telepítendő házimozival kapcsolatban.
Elég kezdőnek tartom magam ebben a témában, mert eddig csupán egy régi Samsung dobozos HM szettet nyúztam. De úgy érzem hogy eljött az ideje annak, hogy váltsak egy sokkal nagyobb élményt nyújtó rendszer felé. Egyenlőre az elképzelt projektem az AV erősítőre, hangsugárzókra+sub és a kábelezésre terjed ki. A szoba ahová be szeretném rakni:3,8m * 3,9m-es (durván 15m2-es)Az AV erősítő terén a következő az elképzelésem: Harman/Kardon AVR 255 v. AVR445. (az erősítő használtan lesz megvéve) De ha van más javaslatotok is szívesen fogadom.
És akkor most a kérdésem az lenne, hogy ehhez az erősítőhöz milyen hangrendszert ajánlatok, és milyen kábelek érdemes beszerezni.
Arra szeretnélek még kérni benneteket, ha tudtok akkor írjatok egy kb. árat is, hogy mi mennyibe kerül.Csáó!
-
robi-k
őstag
válasz
Poplacsek #11696 üzenetére
Lesz Dune Pro csúcs készülék (nem is sokára, azt mondják még év végéig) a Dune-től, de úgy néz ki, hogy nem az SMP-8910 csip lesz az alapja, mivel annak a gyártását még mindig nem tudták megkezdeni.
Most épp folyik a koncepció áttervezése, de annyit elárultak, hogy továbbra-sem kívánnak foglalkozni Realtek csipekkel, hál-istenAmúgy a Dune most új HD TV-201 és TV-401 modelleket fog bevezetni [link], és a (most már német!) vállalat új főiránya az IPTV és az internetes on-line tartalmakat elérő lejátszók, amik majd-hogy-nem mellékesen tudnak lejátszani lokális tárolókról is.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kompakt "házimozi" szettekkel és hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik a topik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi belépő szinten topic
- Hi-Fi-ről általánosságban topic
- Hangprojektor/Sound Projector/Front Surround/SoundBar topic
- bitpork: Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Vezetékes FÜLhallgatók
- iPhone topik
- Google Pixel topik
- OLED TV topic
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- OFF TOPIC 44 - Te mondd, hogy offtopic, a te hangod mélyebb!
- Horgász topik
- Építő/felújító topik
- További aktív témák...
- Apple iPhone 14 Pro 128GB Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
- Lenovo Legion 5 Gaming. Az ár irányár, komoly érdeklődés esetén van lehetőség egyeztetésre
- Crucial 240GB SSD eladó
- Steam, EA, Ubisoft és GoG játékkulcsok, illetve Game Pass kedvező áron, egyenesen a kiadóktól!
- Honor Pad X8a 64GB Wifi,1 év Garancia
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest