Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Vismajor01 #48679 üzenetére

    Nincs megkülönböztetett funkcionalitású SATA portja, azaz bármelyik SATA portra kötheted, amelyik nincs útban a VGA-nak.
    A chipset miatt kicsit körülményesebb a telepítés, lévén Nvidia chipset-es a deszka. Alapvetően 2 megoldás létezik
    1. SATA IDE módban telepíted fel a W7-t és utólag lesz AHCI-re átállítva az üzemmód(ezt csak úgy simán nem lehet, ha idáig eljutsz, akkor azt így lehet kivitelezni: [link])

    2. AHCI módban telepítesz, de először a deszka honlapjáról letöltöd az Nvida AHCI driver-t, ezt ki kell tömöríteni és felmásolni pl egy pendrive-ra, majd a W7 telepítésekor beadagolni. Nem tudom biztosan, hogy ez az NVidia AHCI driver támogatja-e a TRIM-et, ezért utólag ezt is lehet, hogy le kell majd cserélni
    (Ha ez a módszer lesz a járható út, akkor annyit tegyél meg, hogy az előző hsz-ban linkelt progival ránézel és dobsz egy képet róla privátba, még mielőtt lecseréled a W7 AHCI driverre. Kíváncsi vagyok az NVidia driver-re, Thx!)

    Én azt javaslom, hogy az 1. módszert próbáld elsőre és csak ha úgy sem megy, akkor a 2.-t

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Aktív témák