- Megjött a Razer DeathAdder egerek legfrissebb nemzedéke
- Ismét minimalista miditorony érkezett a Fractal Design műhelyéből
- Alakul a SpaceX Starlink európai ellenfele
- Digital Fingerprinting: Így buktat le a böngésződ a neten - Tech Percek #18
- Prezentálta PCI Express 6.0-s SSD-vezérlőjét a Silicon Motion
-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Janos250
őstag
Belekotortam GPS-es dobozomba, és kiderült, van benne 3 db. M8N GPS, amit még soha nem használtam.
Tilos feltenni olyan kérdést, amiben a "minek" substring szerepel. Elég nekem egy személy is, aki felteszi ezeket a kérdéseket.
Nem ugyanaz a panel, ami repveznek van, de ugyanaz a chip.
Ilyenből az M8N:
https://www.aliexpress.com/item/32971264096.html
Nosza, rátettem egy Arduinora némi forrasztgatás után.
Elindítottam azt a programot, amit neki is javasoltunk, ami semmit nem csinál, csak a GPS-ről jövő adatsort kiírja. Szépen működik, alapbeállítás 9600 baud, és csak a szövegesen értelmezhető mondatok jönnek, azok a binárisak, amik neki jöttek mellette azok nem jönnek alapállapotban. Megnéztem a leírást, van olyan beállítás, hogy "vegyesen" jönnek a bináris és a text adatok, ahogy neki. Ebből az látszik, hogy jó a GPS-e, csak úgy van beállítva, hogy minkét típust küldi. Na akkor próbáljuk ki egy könyvtári programmal: file/példák/u-blox GNSS/Low Power Elindul, de kiírja, hogy "Failed to initialize GNSS module". Azóta semmi életjelet nem ad. Belenéztem a programba: azzal kezdi, hogy feltölt mindenféle átállításokat a GPS-re, majd tesz, vesz, és ha neki nem tetszik a dolog, kiírja ezt a hibaüzenetet az átállítgatások UTÁN. Nagyszerű, akkor nézzük az u-blox hivatalos u-center programját. Nem látja, akárhogy próbálgatom. Hát, akkor próbáljunk egy firmware frissítést, mert azok után alapállapotban szokás indulni. Úgy tűnik felmegy, de ugyanúgy nem csinál semmit. Akkor hardware reset. Van rajta egy ilyen láb. A helyzet változatlan.
Szóval az u-blox chip nincs felkészítve arra, hogy ha neki nem tetsző adatot kap, vissza lehessen állítani alapállapotba, és az Arduino program sincs arra felkészítve, hogy ne azzal kezdje, hogy mindenfélét átállítgat. Tehát csak óvatosan ezekkel a könyvtári programokkal, bár az évek során - ezen kívül - soha nem tapasztaltam olyat, hogy egy program elcseszte volna a chipet.
Majd próbálkozok másikkal, de egyelőre hagyom.
Új hozzászólás Aktív témák
- OHH! Dell Precision 7560 Tervező Vágó Laptop -70% 15,6" i7-11850H 32/1TB NVIDIA A3000 6GB FHD
- Asztali PC , i7 6700K , 1080 Ti 11GB , 32GB DDR4 , 500GB NVME , 500GB HDD
- Asztali PC , R5 8400F , RTX 3070 , 32GB DDR5 , 500GB NVME , 2TB HDD
- Legion Go 1TB
- Lenovo LOQ 15IRX9 - i5 13450HX, 16GB, RTX 4060 8G, 1TB M.2 (Gari: 2027.03.11.)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RTX 4060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 4060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! HP EliteBook Folio 1040 G2 - i5-G5 I 8GB I 256GB SSD I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
- Samsung Galaxy S6 Lite (2022) , 4/64 GB ,Wi-fi
- Nintendo Switch bazár (Okosított Nintendo Switch konzolok, játékok, tartozékok)
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest