Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Janos250

    őstag

    A biztonság kérdéséhez én ennyit tennék hozzá:
    Ami Arduinora bejön netről, azt én egy txt fájlként kapom meg, és az én dolgom, hogy mit csinálok vele. Vagy saját magam elemzem, vagy rábízom egy valaki által megírt programra. Én az előbbit követem.
    Ha nem azok közül jön be valamelyik, amiket várok, akkor ejtem a dolgot, mondván, hibás kérés jött. Persze a túlterheléses támadás kivédhetetlen, akkor addig elérhetetlenné válik az eszköz.
    Vannak módok, amivel lehet növelni a biztonságot. Például lekérhetem a küldőtől akár az IP-jét, portját, MAC címét, stb. , és ez alapján szelektálhatok. Vagy ha SIM-es eszközt használok, akkor lekérhetem a küldő telefonszámát, és csak a számomra szimpatikusat fogadom el.
    Ez már elég jó biztonságot ad, nem véletlenül használják kapunyitó, meg egyéb funkcióknál. Nem feltétlenül növeli a telefonszámlát, mert pár csöngetés után megszakít, anélkül, hogy "felvenné".
    Lehet SMS-el is vezérelni, de az pénzbe kerül. Ott is a küldő telefonszámának ellenőrzése ad elég nagy biztonságot.

    Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

Új hozzászólás Aktív témák