Hirdetés

Aktív témák

  • Atlantis

    veterán

    válasz AlexWolf #21277 üzenetére

    Szerintem már a sima tigris is későn jött, '43-ra kezdett terjedni, akkorra meg már mindegy volt a németeknek. Eleve elég gyorsan dobták össze, miután látták, hogy a T34 ellen nincs esélyük egyetlen meglévő tankjukkal sem.

    Szilu: ez a jó összefoglaló, egyetértek.

    Djuree: Tényleg olvastad Sven Hassel könyveit? Azokból szerintem nem az jött le, hogy "húdejó német katonának lenni, mert mi milyen fölényben vagyunk", sokkal inkább tele volt a tökük az egésszel és minden szinten tartottak az oroszoktól nem kicsit, miközben féltették az otthoniakat, akiket az amcsik és az angolok lebombáztak.

    Lehet, hogy az oroszok később támadtak volna, de addigra csak velük kellett volna foglalkozniuk, mert az angolokat meg lehetett volna fogni. Az angol bázisok nélkül meg Amerika se nagyon szólt volna bele az európai dolgokba.

    Amúgy: most is a német gazdaságtól függünk, most is kvázi "németül beszélünk....". Ha ők nyernek, nincs 40 év komcsi diktatúra, cserébe kiirtanak pár olyan népcsoportot, akiket most nem akarok megnevezni....nem biztos, hogy hazánk olyan rosszul járt volna.

Aktív témák