Hirdetés
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Képen feszít az Amazon szörnyen gyors Gravitonja
- 240 Hz-et ígérő, ultraszéles okosmonitor jött az LG gondozásában
- Egy kis ráncfelvarrást kaptak a Gigabyte AERO X16 sorozatú noteszgépei
- Kiegészítette a korábbi Arc meghajtóját az Intel
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Vezetékes FEJhallgatók
- Milyen egeret válasszak?
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- VR topik
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Fujifilm X
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
-
22840 - 22701
22840 - 22701 22700 - 22601 22600 - 22501 22500 - 22401 22400 - 22301 22300 - 22201 22200 - 22101 22100 - 22001 22000 - 21901 21900 - 21801 21800 - 21701 21700 - 21601 21600 - 21501 21500 - 21401 21400 - 21301 21300 - 21201 21200 - 21101 21100 - 21001 21000 - 20901 20900 - 20801 20800 - 20701 20700 - 20601 20600 - 20501 20500 - 20401 20400 - 20301 20300 - 20201 20200 - 20101 20100 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2020-09-25 16:28 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
novinyul
veterán
-
Wa2x_
veterán
Dandelion szezON
vivo X200 Pro
-
Drakmusz
addikt
Köszi a véleményeket srácok!
-
Ricardo
titán
-
xhege
veterán
-
novinyul
veterán
-
Drakmusz
addikt
-
novinyul
veterán
-
Ricardo
titán
-
koboldozat
senior tag
-
Ricardo
titán
Vivo X300 Pro+Snapseed

Ez nagyon jó lett.
-
koboldozat
senior tag
Vivo X300 Pro+Snapseed

-
Ricardo
titán
-
novinyul
veterán
-
Wa2x_
veterán
Hozok párat az X300 Pro-val:





-
Ricardo
titán
-
Mopar Gabor
csendes tag
-
Wa2x_
veterán
A Nokai 808 pureview -óta figyelem a telefonok kameráinak a fejlődését, most is a milc váz mellett kíváncsiságból tesztelem ezeket az objektíveket, persze ezek nem prémium üvegek, tisztában vagyok vele. Nincs most frissebb kép, így mutatom, hogy mit tud a telefon gyári makrója és a felhelyezett optika, crop nélkül.Ez nagyon jó, minőség ügyileg is
ezért is írtam, hogy a makró talán legjobb/hasznosabb az összes közül. Lassan itt a tavasz jönnek elő újra a bogarak.
-
Mopar Gabor
csendes tag
Igazából semmi, kevesebb a zaj, lágyabbak a vonalak, ez két katt LR-ban, ezért 26e Ft, hát kérdéses. Ráadásul a 2x az szenzor croppolt kép, szóval eleve rosszabb a minősége. Ezek a lencsék, amik érnek is valamit egymagukban kerülnek annyiba, mint neked az összes. A makró talán a leghasznosabb annak, akinek nincs telemakró a telójában.
A Nokai 808 pureview -óta figyelem a telefonok kameráinak a fejlődését, most is a milc váz mellett kíváncsiságból tesztelem ezeket az objektíveket, persze ezek nem prémium üvegek, tisztában vagyok vele. Nincs most frissebb kép, így mutatom, hogy mit tud a telefon gyári makrója és a felhelyezett optika, crop nélkül. -
Wa2x_
veterán
Szemléltetni szeretném, hogy mi a különbség a beépített főkamera 2x szenzor zoom ( baloldalt) vs a külső 65 mm-es objektívvel készült fotók minősége között. (Iphone 16 pro)
Igazából semmi, kevesebb a zaj, lágyabbak a vonalak, ez két katt LR-ban, ezért 26e Ft, hát kérdéses. Ráadásul a 2x az szenzor croppolt kép, szóval eleve rosszabb a minősége. Ezek a lencsék, amik érnek is valamit egymagukban kerülnek annyiba, mint neked az összes. A makró talán a leghasznosabb annak, akinek nincs telemakró a telójában.
-
Mopar Gabor
csendes tag
Szemléltetni szeretném, hogy mi a különbség a beépített főkamera 2x szenzor zoom ( baloldalt) vs a külső 65 mm-es objektívvel készült fotók minősége között. (Iphone 16 pro)
-
Mopar Gabor
csendes tag
Igen, a 4 objektív együtt 126 e ft volt.
Nem olcsó, de mellékelem az "eredeti" Reeflex árait, ott csak a teleobi a 2 macro lencsével 360 euró, ami kb 140 e ft.
https://reeflexstore.com/products/super-telephoto-240-macro-add-ons -
Mopar Gabor
csendes tag
-
novinyul
veterán
-
Ricardo
titán
Egy kicsit kitérek a 240mm-es teleobjektívre. Ez az optika 1/1-ben Reeflex másolat, de jóval olcsóbb nála. A szettben volt 2 db macro előtét lencse is, amivel ilyen végeredmény született, kézből tartva. Az Iphone 16 pro teléje ugye 12 megapixeles, ez az obi gyakorlatilag egy kétszerező extender.Jó lett
Hol vetted ezeket a lencséket? Milyen áron kaphatóak? -
Mopar Gabor
csendes tag
Egy kicsit kitérek a 240mm-es teleobjektívre. Ez az optika 1/1-ben Reeflex másolat, de jóval olcsóbb nála. A szettben volt 2 db macro előtét lencse is, amivel ilyen végeredmény született, kézből tartva. Az Iphone 16 pro teléje ugye 12 megapixeles, ez az obi gyakorlatilag egy kétszerező extender. -
Mopar Gabor
csendes tag
Sikeresen összeállt a teljes arzenál, így elkezdtem pár hónapja fotózni a harmadik féltől származó objektívekkel. A "váz" egy Iphone 16 pro + Neewer tok. Az Optikák 17mm-es menettel vannak rögzítve a tokhoz. Balról jobbra : 240mm , 85mm , 65mm és 18mm-es üvegek. A Neewer ár/érték arányban az egyik legjobb.
-
Ricardo
titán
-
xhege
veterán
-
Ricardo
titán
Nagyon szép kutya.
-
xhege
veterán
-
xhege
veterán
-
novinyul
veterán
-
xhege
veterán
-
bandhajon@
aktív tag
-
xhege
veterán
-
Ricardo
titán
-
novinyul
veterán
-
Wa2x_
veterán
Pár reggeli ködös erdős kép, bár a látvány alapján inkább őszi.
X200 Pro + LR
Ez a mélység élesség elképesztő...





-
Wa2x_
veterán
Jó kis minimál, frankó lett!
-
xhege
veterán
-
novinyul
veterán
-
xhege
veterán
-
xhege
veterán
Sziasztok! Építő jellegű kritikát szívesen fogadok.
Érdekes fotó, nekem tetszik.
-
bandhajon@
aktív tag
-
Ricardo
titán
Sziasztok! Építő jellegű kritikát szívesen fogadok.
Szia. nekem tetszik az ötlet.
Annyi szólnék hozzá, hogy nekem picit furcsa hatást kelt hogyfordított a kép.
Tudom így nincsenek fejjel lefele az alanyok, de lyan, mintha a plafon lenne térkövezve, és azon tükröződnének. -
bandhajon@
aktív tag
Sziasztok! Építő jellegű kritikát szívesen fogadok.
-
xhege
veterán
-
Ricardo
titán
-
novinyul
veterán
-
novinyul
veterán
-
Wa2x_
veterán
Vivo X200 Pro




-
Ricardo
titán
-
Ricardo
titán
-
bandhajon@
aktív tag
-
xhege
veterán
sziasztok! Hoztam pár utcai fotót..
Nekem tetszik!
-
bandhajon@
aktív tag
sziasztok! Hoztam pár utcai fotót..
-
Ricardo
titán
Na végre le tudtam cserélni az S24-et egy Vivo X200 Pro-ra, ebben végre van makró mód, méghozzá telemakró, ami szerintem a piac legjobbja jelenleg.
Ez a kép 3,7x-es nagyításon készült, ott egy kiálló gomba középen:

Ez pedig 20x telemakró, az a gomba, középen:

És egyéb nyalánkságok, többi kép a LINK-en:

Ez a pók is kb. 2 cm volt lábakkal együtt.

Jó képek.
-
Wa2x_
veterán
-
novinyul
veterán
Na végre le tudtam cserélni az S24-et egy Vivo X200 Pro-ra, ebben végre van makró mód, méghozzá telemakró, ami szerintem a piac legjobbja jelenleg.
Ez a kép 3,7x-es nagyításon készült, ott egy kiálló gomba középen:

Ez pedig 20x telemakró, az a gomba, középen:

És egyéb nyalánkságok, többi kép a LINK-en:

Ez a pók is kb. 2 cm volt lábakkal együtt.

Na erre lehet mondani hogy, ugrottál egy hatalmasat
Jó képek
-
Wa2x_
veterán
Na végre le tudtam cserélni az S24-et egy Vivo X200 Pro-ra, ebben végre van makró mód, méghozzá telemakró, ami szerintem a piac legjobbja jelenleg.
Ez a kép 3,7x-es nagyításon készült, ott egy kiálló gomba középen:

Ez pedig 20x telemakró, az a gomba, középen:

És egyéb nyalánkságok, többi kép a LINK-en:

Ez a pók is kb. 2 cm volt lábakkal együtt.

-
xhege
veterán
-
Ricardo
titán
-
novinyul
veterán
-
xhege
veterán
-
Ricardo
titán
Woww, nagyon jó felvételek, gratulálok.
Köszönöm
-
Mopar Gabor
csendes tag
-
Ricardo
titán
Köszönöm!
Szinte minden más optikájuk a főszenzorra van hangolva. A gyári makró képessége sem rossz, de nagyon közel kell menni a témához és persze sokkal kisebb a nagyítás.
-
Mopar Gabor
csendes tag
Jó lett. A legjobb eredményt mindig egy fő lencsére feltett külső optikával lehet elérni. A telefon makro mlencséje nem olyan ütős, mint a fő lencse. Ez minden telefonra igaz. Én még nem láttam olyat, ahol a makrüóra használt lencse rekeszértéken, felbontásban...stb jobb lenne a fő lencsénél. Plusz így a képek mellett elég jó makró videókat is lehet csinálni.
Aztán minél jobb a külső, kiegészítő lencse, annál nagyobb az esély a jobb képminőségre.
Egyébként anno egész jó képeket/videókat sikerült összehoznom sima felcsíptethető lencsévelKöszönöm!
Szinte minden más optikájuk a főszenzorra van hangolva. A gyári makró képessége sem rossz, de nagyon közel kell menni a témához és persze sokkal kisebb a nagyítás.
-
Ricardo
titán
A Nokia 808 pureview megjelenése óta kísérem figyelemmel a mobilfotózást. 2009-óta iOS felhasználó vagyok ugyan, de mindig nyitott voltam más gyártók termékeire, így előfordult, hogy csupán a fotós képességek miatt megvásároltam olyan készülékeket, mint a Nokia 1020 Lumia, Nokia 9 pureview, Huawei Mate 30 pro, P40 pro, legutóbb meg a Xiaomi 15 Ultra volt a préda
. Habár a minőség évről évre jobb, de véleményem szerint most már elérték a fizikai határukat, inkább szoftveresen megy a finomítás. Ugyanakkor van egy másik lehetőség, méghozzá a külső objektív felhelyezése. Anno az Iphone 5-re kipróbáltam egy olcsóbb XY optikát, de a minőség persze messze elmaradt a vártnál.Azonban hallottam, hogy létezik egy kínai gyártó , (Neewer) aki piacra dobott egy 240 mm-es teleoptikát, ami kimondottan Iphone valamint a Samsung Galaxy S Ultra telefonokra lett optimalizálva. A dolog érdekessége, hogy nem a főkamera , hanem a teleoptika elé kell felcsavarozni (17 mm ) és 2x nagyítást nyújt, tehát ez egy 2x extender. Ez az optika valójában az amerikai Reeflex márka tökéletes másolata, de jóval olcsóbban kapható.
A teleobi mellé lehetett vásárolni macro kiegészítőt is, amit kértem is hozzá.
Az egész szett nem volt 50 e ft szállítással együtt.
Fontos részlet, hogy az Iphone gyári kamerakezelő szoftvere nem ideális, mert állandóan ugrál a főkamera és a teleoptika között, így vagy letakarod a főkamerát vagy vásárolsz egy külsős cégtől. A Reeflex szoftvere egy évre 7000 ft volt, de itt mindent belehet állítani manuálisan, ami főleg makrófotózásnál nagyon előnyös.A készülék egy Iphone 16 pro + Neewer LS-79 optika, Adobe Lightroom-ban szerkesztve.
Szerkesztett, de nem megvágott képek. [kép] [kép] [kép] Jó lett. A legjobb eredményt mindig egy fő lencsére feltett külső optikával lehet elérni. A telefon makro mlencséje nem olyan ütős, mint a fő lencse. Ez minden telefonra igaz. Én még nem láttam olyat, ahol a makrüóra használt lencse rekeszértéken, felbontásban...stb jobb lenne a fő lencsénél. Plusz így a képek mellett elég jó makró videókat is lehet csinálni.
Aztán minél jobb a külső, kiegészítő lencse, annál nagyobb az esély a jobb képminőségre.
Egyébként anno egész jó képeket/videókat sikerült összehoznom sima felcsíptethető lencsével -
Mopar Gabor
csendes tag
A Nokia 808 pureview megjelenése óta kísérem figyelemmel a mobilfotózást. 2009-óta iOS felhasználó vagyok ugyan, de mindig nyitott voltam más gyártók termékeire, így előfordult, hogy csupán a fotós képességek miatt megvásároltam olyan készülékeket, mint a Nokia 1020 Lumia, Nokia 9 pureview, Huawei Mate 30 pro, P40 pro, legutóbb meg a Xiaomi 15 Ultra volt a préda
. Habár a minőség évről évre jobb, de véleményem szerint most már elérték a fizikai határukat, inkább szoftveresen megy a finomítás. Ugyanakkor van egy másik lehetőség, méghozzá a külső objektív felhelyezése. Anno az Iphone 5-re kipróbáltam egy olcsóbb XY optikát, de a minőség persze messze elmaradt a vártnál.Azonban hallottam, hogy létezik egy kínai gyártó , (Neewer) aki piacra dobott egy 240 mm-es teleoptikát, ami kimondottan Iphone valamint a Samsung Galaxy S Ultra telefonokra lett optimalizálva. A dolog érdekessége, hogy nem a főkamera , hanem a teleoptika elé kell felcsavarozni (17 mm ) és 2x nagyítást nyújt, tehát ez egy 2x extender. Ez az optika valójában az amerikai Reeflex márka tökéletes másolata, de jóval olcsóbban kapható.
A teleobi mellé lehetett vásárolni macro kiegészítőt is, amit kértem is hozzá.
Az egész szett nem volt 50 e ft szállítással együtt.
Fontos részlet, hogy az Iphone gyári kamerakezelő szoftvere nem ideális, mert állandóan ugrál a főkamera és a teleoptika között, így vagy letakarod a főkamerát vagy vásárolsz egy külsős cégtől. A Reeflex szoftvere egy évre 7000 ft volt, de itt mindent belehet állítani manuálisan, ami főleg makrófotózásnál nagyon előnyös.A készülék egy Iphone 16 pro + Neewer LS-79 optika, Adobe Lightroom-ban szerkesztve.
Szerkesztett, de nem megvágott képek. [kép] [kép] [kép] -
xhege
veterán
Ricardo és Drakmusz
Köszi szépen!
Sokszor az a baj, hogy ezeken a helyeken (is) rohanásban vagyok, és nincs idő igazából fotózni. Miután eljöttem onnan, akkor jut eszembe, hogy mit lehetett volna még... Nyilván ez a full amatőrségemből fakad. Látom, hogy na itt lehetne lőni pár jobb képet a kirándulásos fotókon túl, de nekem sok idő kell, mire megtalálom, hogy honnan, hogyan is lenne jó az adott fotó.... Gondolom ez a rutinosabb fotósoknál sokkal gyorsabban megy.
-
Drakmusz
addikt
-
Ricardo
titán
-
xhege
veterán
-
novinyul
veterán
-
Wa2x_
veterán
Jól hangzik! Szlovéniába érdemes időzni, csoda helyek vannak.
-
xhege
veterán
Nemzetközi, EU támogatott projekteket menedzselek. Ez egy évben 8-10 egyeztetést jelent Európa különböző országaiban. Az idén ősszel Franciaország, Bosznia, Ciprus és Szlovénia például a célállomások.
Ha szerencsém van, akkor sikerül kicsit nézelődni, kirándulni is. -
Wa2x_
veterán
Akkor én meg mondjam azt, hogy szívesen mennék Ciprusra melózni.
Milyen meló ez, ha publikus? -
xhege
veterán
Köszi szépen!
Épp most néztem meg a te fotóidat. Nagyon jó hangulatú képek, arról nem beszélve, hogy mennyivel szívesebben lettem volna ott, mint Cipruson.
Viszont Ciprus munka volt, csak szerencsére egy pici kirándulás is belefért. -
Wa2x_
veterán
-
xhege
veterán
-
Ricardo
titán
-
Wa2x_
veterán
Voltunk múlt héten túrázni egy izmosabbat a Schneebergen Ausztriában, onnan hoznék pár kedvenc pillanatot telóval S24 + LR:













-
novinyul
veterán
-
Ricardo
titán
-
Wa2x_
veterán
Köszi srácok, reményeim szerint még idén váltja a X300 Pro az "öreg" S24-et és végre tudok makrózni is, ami már nagyon hiányzott.
-
xhege
veterán
-
Ricardo
titán
-
novinyul
veterán
-
Wa2x_
veterán
Pár őszit hozok én is S24 + LR:




-
Ricardo
titán
-
xhege
veterán
-
Ricardo
titán
-
tom570
aktív tag
Stockholm és onnan a hold.
Xiaomi13

-
xhege
veterán
-
Ricardo
titán
-
xhege
veterán
-
novinyul
veterán
-
xhege
veterán
-
xhege
veterán
Köszi mindkettőtöknek.
-
Ricardo
titán
-
Bazsi84
senior tag
-
xhege
veterán
-
Roland861010
veterán
-
novinyul
veterán
A második tetszik
-
Roland861010
veterán
15Pro + saját fotó szerkesztője.

-
novinyul
veterán
-
Drakmusz
addikt
-
xhege
veterán
Új hozzászólás Aktív témák
-
22840 - 22701
22840 - 22701 22700 - 22601 22600 - 22501 22500 - 22401 22400 - 22301 22300 - 22201 22200 - 22101 22100 - 22001 22000 - 21901 21900 - 21801 21800 - 21701 21700 - 21601 21600 - 21501 21500 - 21401 21400 - 21301 21300 - 21201 21200 - 21101 21100 - 21001 21000 - 20901 20900 - 20801 20800 - 20701 20700 - 20601 20600 - 20501 20500 - 20401 20400 - 20301 20300 - 20201 20200 - 20101 20100 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Szerkesztett és makrófotók megosztása, véleményezése, tapasztalatok átadása, játékok, technikák és különböző makrólencsék bemutatása. Végeredmény = remek képek :)
- iPhone 15 Pro 128GB 89% (1év Garancia)
- 17 akkuciklus! - 15" MacBook Air M3 16GB RAM/ 512GB SSD - 27% áfás számla+garancia (0424AB)
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 6700 / RX 5500XT 8GB / 16GB DDR4 / 128SSD+1TB HDD
- AKCIÓ! Intel Core i9 10900KF 10 mag 20 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! ASUS B550M R7 5700 32GB DDR4 1TB SSD RTX 3070 8GB Lian Li Vector V100 ADATA 750W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest








Én legalább egy százasra gondolok.
Egy kicsit kitérek a 240mm-es teleobjektívre. Ez az optika 1/1-ben Reeflex másolat, de jóval olcsóbb nála. A szettben volt 2 db macro előtét lencse is, amivel ilyen végeredmény született, kézből tartva. Az Iphone 16 pro teléje ugye 12 megapixeles, ez az obi gyakorlatilag egy kétszerező extender.







sziasztok! Hoztam pár utcai fotót.. 



Szerkesztett, de nem megvágott képek.





















]
]
]










