Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lowzor
    veterán

    Ödi cica hírek :DD

    Jelentem, mai nappal befogásra került az egész család :))

    Tegnap már találkoztam a kicsikkel, ahol kiderült, hogy négyen vannak (2 cirmos, 2 fekete). Úgyhoy mielőtt szétszélednek meg valami lett volna velük, mai nappal elhoztam az egész családot.

    Ödi baromi jól vette, hogy ráadtam a hámot, az már kevésbé tetszett neki, hogy beraktam a hordozóba. Aztán elkezdett kicsit kiakadni, úgyhogy kapott jutifalatot, és közben elindult a kicsik befogása. Nagyon cukin harciasak, de nem kapkodtak támadólag. Szerintem nem volt negyed óra, és mind a négy pici kartondobozba került, és egymás mellett utaztak a hátsó ülésen, férjem nyugtatta őket, míg hazaértünk.
    Kicsiket egyesével beraktam a kennelben lévő párnára, és csak azután engedtem ki feléjük Ödit.

    Kapásból nekiállt a kicsiket etetni, és közben kapott enni is. Most pihi van.

    Rendkívül példás mama, gyönyörűek a picik (később még lesznek róluk képek, egyelőre nem zaklatnám fölöslegesen őket), egészségesnek látszó kövér kis krumplik :D

    Most csak sima "státuszkép" van, kiengeés után 2 perccel készültek:

    Hatalmas respect! :R
    Én is az utcáról fogadtam be a mostani cicusomat.

  • OPiiPO
    veterán

    Ödi cica hírek :DD

    Jelentem, mai nappal befogásra került az egész család :))

    Tegnap már találkoztam a kicsikkel, ahol kiderült, hogy négyen vannak (2 cirmos, 2 fekete). Úgyhoy mielőtt szétszélednek meg valami lett volna velük, mai nappal elhoztam az egész családot.

    Ödi baromi jól vette, hogy ráadtam a hámot, az már kevésbé tetszett neki, hogy beraktam a hordozóba. Aztán elkezdett kicsit kiakadni, úgyhogy kapott jutifalatot, és közben elindult a kicsik befogása. Nagyon cukin harciasak, de nem kapkodtak támadólag. Szerintem nem volt negyed óra, és mind a négy pici kartondobozba került, és egymás mellett utaztak a hátsó ülésen, férjem nyugtatta őket, míg hazaértünk.
    Kicsiket egyesével beraktam a kennelben lévő párnára, és csak azután engedtem ki feléjük Ödit.

    Kapásból nekiállt a kicsiket etetni, és közben kapott enni is. Most pihi van.

    Rendkívül példás mama, gyönyörűek a picik (később még lesznek róluk képek, egyelőre nem zaklatnám fölöslegesen őket), egészségesnek látszó kövér kis krumplik :D

    Most csak sima "státuszkép" van, kiengeés után 2 perccel készültek:

    :R

  • Szevam
    senior tag

    Ödi cica hírek :DD

    Jelentem, mai nappal befogásra került az egész család :))

    Tegnap már találkoztam a kicsikkel, ahol kiderült, hogy négyen vannak (2 cirmos, 2 fekete). Úgyhoy mielőtt szétszélednek meg valami lett volna velük, mai nappal elhoztam az egész családot.

    Ödi baromi jól vette, hogy ráadtam a hámot, az már kevésbé tetszett neki, hogy beraktam a hordozóba. Aztán elkezdett kicsit kiakadni, úgyhogy kapott jutifalatot, és közben elindult a kicsik befogása. Nagyon cukin harciasak, de nem kapkodtak támadólag. Szerintem nem volt negyed óra, és mind a négy pici kartondobozba került, és egymás mellett utaztak a hátsó ülésen, férjem nyugtatta őket, míg hazaértünk.
    Kicsiket egyesével beraktam a kennelben lévő párnára, és csak azután engedtem ki feléjük Ödit.

    Kapásból nekiállt a kicsiket etetni, és közben kapott enni is. Most pihi van.

    Rendkívül példás mama, gyönyörűek a picik (később még lesznek róluk képek, egyelőre nem zaklatnám fölöslegesen őket), egészségesnek látszó kövér kis krumplik :D

    Most csak sima "státuszkép" van, kiengeés után 2 perccel készültek:

    Nagyon tündérek, Ödönön látszik, hogy hálás! :))

    (Üdv a klubban :DDD! Nekem is volt, hogy írtak furcsákat, hogy mit csináljak a csajokkal.)

  • Astroboy
    őstag

    Ez talán nem annyira durva, de pont napokban láttam egy videót ahol konkrétan harapja a gazdi kezét. Akartam is kérdezni hogy nálatok ez szokás-e? Én biztos nem tűrném el. Nekem a rengeteg macskámnál 1 esetben fordult elő hogy a nagy játék közepette belekarmolt a kezembe. Valami papírgalacsint lógattam előtte, az után kapkodott, aztán mellé ment, szerintem véletlen volt.

    A finom játékos harapdálás tök normális, amolyan kedveskedés, ahogy a kutyáknál is.
    A baj ott kezdődik, hogy a macskák előbb-utóbb bedurvulnak, oszt' jöhet a fegyelmezés.
    Mi sose várjuk meg a vért, ha látjuk a szemén a dilit, játék egyből befejez. Az már tök más téma, ha véletlenül odakap, ott igazából nem is az állat hibázik, hanem az ember túl lassú... :DDD

  • btraven
    őstag

    Csak szegény megszokja, hogy az ember keze játék és mindig harapni fog. :(

    Ez talán nem annyira durva, de pont napokban láttam egy videót ahol konkrétan harapja a gazdi kezét. Akartam is kérdezni hogy nálatok ez szokás-e? Én biztos nem tűrném el. Nekem a rengeteg macskámnál 1 esetben fordult elő hogy a nagy játék közepette belekarmolt a kezembe. Valami papírgalacsint lógattam előtte, az után kapkodott, aztán mellé ment, szerintem véletlen volt.

  • Carlos Padre
    veterán

    Ödi cica hírek :DD

    Jelentem, mai nappal befogásra került az egész család :))

    Tegnap már találkoztam a kicsikkel, ahol kiderült, hogy négyen vannak (2 cirmos, 2 fekete). Úgyhoy mielőtt szétszélednek meg valami lett volna velük, mai nappal elhoztam az egész családot.

    Ödi baromi jól vette, hogy ráadtam a hámot, az már kevésbé tetszett neki, hogy beraktam a hordozóba. Aztán elkezdett kicsit kiakadni, úgyhogy kapott jutifalatot, és közben elindult a kicsik befogása. Nagyon cukin harciasak, de nem kapkodtak támadólag. Szerintem nem volt negyed óra, és mind a négy pici kartondobozba került, és egymás mellett utaztak a hátsó ülésen, férjem nyugtatta őket, míg hazaértünk.
    Kicsiket egyesével beraktam a kennelben lévő párnára, és csak azután engedtem ki feléjük Ödit.

    Kapásból nekiállt a kicsiket etetni, és közben kapott enni is. Most pihi van.

    Rendkívül példás mama, gyönyörűek a picik (később még lesznek róluk képek, egyelőre nem zaklatnám fölöslegesen őket), egészségesnek látszó kövér kis krumplik :D

    Most csak sima "státuszkép" van, kiengeés után 2 perccel készültek:

    Na, mar epp akartam kerni nemi updetet. :D

  • solena
    tag

    Köszönöm mindenkinek :)

    Freddy76: ne aggódj, nem te vagy az első, aki ilyesmiben tévedett, és szerintem nem is az utolsó :DDD

  • Freddy76
    addikt

    Ödi cica hírek :DD

    Jelentem, mai nappal befogásra került az egész család :))

    Tegnap már találkoztam a kicsikkel, ahol kiderült, hogy négyen vannak (2 cirmos, 2 fekete). Úgyhoy mielőtt szétszélednek meg valami lett volna velük, mai nappal elhoztam az egész családot.

    Ödi baromi jól vette, hogy ráadtam a hámot, az már kevésbé tetszett neki, hogy beraktam a hordozóba. Aztán elkezdett kicsit kiakadni, úgyhogy kapott jutifalatot, és közben elindult a kicsik befogása. Nagyon cukin harciasak, de nem kapkodtak támadólag. Szerintem nem volt negyed óra, és mind a négy pici kartondobozba került, és egymás mellett utaztak a hátsó ülésen, férjem nyugtatta őket, míg hazaértünk.
    Kicsiket egyesével beraktam a kennelben lévő párnára, és csak azután engedtem ki feléjük Ödit.

    Kapásból nekiállt a kicsiket etetni, és közben kapott enni is. Most pihi van.

    Rendkívül példás mama, gyönyörűek a picik (később még lesznek róluk képek, egyelőre nem zaklatnám fölöslegesen őket), egészségesnek látszó kövér kis krumplik :D

    Most csak sima "státuszkép" van, kiengeés után 2 perccel készültek:

    Nagyon jó, köszönöm, hogy megosztottad!

    Érdekesség, ahogy Ödön a neve ellenére lány, valahogy rólad korábban azt hittem, pasi vagy. Az, hogy a férjedre hivatkoztál nem bizonyítja teljesen, de valószínűsíti, hogy tévedtem :DDD .

  • Tsebacsi
    nagyúr

    Ödi cica hírek :DD

    Jelentem, mai nappal befogásra került az egész család :))

    Tegnap már találkoztam a kicsikkel, ahol kiderült, hogy négyen vannak (2 cirmos, 2 fekete). Úgyhoy mielőtt szétszélednek meg valami lett volna velük, mai nappal elhoztam az egész családot.

    Ödi baromi jól vette, hogy ráadtam a hámot, az már kevésbé tetszett neki, hogy beraktam a hordozóba. Aztán elkezdett kicsit kiakadni, úgyhogy kapott jutifalatot, és közben elindult a kicsik befogása. Nagyon cukin harciasak, de nem kapkodtak támadólag. Szerintem nem volt negyed óra, és mind a négy pici kartondobozba került, és egymás mellett utaztak a hátsó ülésen, férjem nyugtatta őket, míg hazaértünk.
    Kicsiket egyesével beraktam a kennelben lévő párnára, és csak azután engedtem ki feléjük Ödit.

    Kapásból nekiállt a kicsiket etetni, és közben kapott enni is. Most pihi van.

    Rendkívül példás mama, gyönyörűek a picik (később még lesznek róluk képek, egyelőre nem zaklatnám fölöslegesen őket), egészségesnek látszó kövér kis krumplik :D

    Most csak sima "státuszkép" van, kiengeés után 2 perccel készültek:

    Wáááá de szuper!!!!!! :)) :DD :C
    Ügyes vagy, csak így tovább!

  • -Rolika-
    senior tag

    Ödi cica hírek :DD

    Jelentem, mai nappal befogásra került az egész család :))

    Tegnap már találkoztam a kicsikkel, ahol kiderült, hogy négyen vannak (2 cirmos, 2 fekete). Úgyhoy mielőtt szétszélednek meg valami lett volna velük, mai nappal elhoztam az egész családot.

    Ödi baromi jól vette, hogy ráadtam a hámot, az már kevésbé tetszett neki, hogy beraktam a hordozóba. Aztán elkezdett kicsit kiakadni, úgyhogy kapott jutifalatot, és közben elindult a kicsik befogása. Nagyon cukin harciasak, de nem kapkodtak támadólag. Szerintem nem volt negyed óra, és mind a négy pici kartondobozba került, és egymás mellett utaztak a hátsó ülésen, férjem nyugtatta őket, míg hazaértünk.
    Kicsiket egyesével beraktam a kennelben lévő párnára, és csak azután engedtem ki feléjük Ödit.

    Kapásból nekiállt a kicsiket etetni, és közben kapott enni is. Most pihi van.

    Rendkívül példás mama, gyönyörűek a picik (később még lesznek róluk képek, egyelőre nem zaklatnám fölöslegesen őket), egészségesnek látszó kövér kis krumplik :D

    Most csak sima "státuszkép" van, kiengeés után 2 perccel készültek:

    Szerencsés kiscsapat :B
    Sok-sok örömöt Ödihez és a kiscsaládhoz:B

  • Mikulásbá
    nagyúr

    Ödi cica hírek :DD

    Jelentem, mai nappal befogásra került az egész család :))

    Tegnap már találkoztam a kicsikkel, ahol kiderült, hogy négyen vannak (2 cirmos, 2 fekete). Úgyhoy mielőtt szétszélednek meg valami lett volna velük, mai nappal elhoztam az egész családot.

    Ödi baromi jól vette, hogy ráadtam a hámot, az már kevésbé tetszett neki, hogy beraktam a hordozóba. Aztán elkezdett kicsit kiakadni, úgyhogy kapott jutifalatot, és közben elindult a kicsik befogása. Nagyon cukin harciasak, de nem kapkodtak támadólag. Szerintem nem volt negyed óra, és mind a négy pici kartondobozba került, és egymás mellett utaztak a hátsó ülésen, férjem nyugtatta őket, míg hazaértünk.
    Kicsiket egyesével beraktam a kennelben lévő párnára, és csak azután engedtem ki feléjük Ödit.

    Kapásból nekiállt a kicsiket etetni, és közben kapott enni is. Most pihi van.

    Rendkívül példás mama, gyönyörűek a picik (később még lesznek róluk képek, egyelőre nem zaklatnám fölöslegesen őket), egészségesnek látszó kövér kis krumplik :D

    Most csak sima "státuszkép" van, kiengeés után 2 perccel készültek:

    :C

  • solena
    tag

    Ödi cica hírek :DD

    Jelentem, mai nappal befogásra került az egész család :))

    Tegnap már találkoztam a kicsikkel, ahol kiderült, hogy négyen vannak (2 cirmos, 2 fekete). Úgyhoy mielőtt szétszélednek meg valami lett volna velük, mai nappal elhoztam az egész családot.

    Ödi baromi jól vette, hogy ráadtam a hámot, az már kevésbé tetszett neki, hogy beraktam a hordozóba. Aztán elkezdett kicsit kiakadni, úgyhogy kapott jutifalatot, és közben elindult a kicsik befogása. Nagyon cukin harciasak, de nem kapkodtak támadólag. Szerintem nem volt negyed óra, és mind a négy pici kartondobozba került, és egymás mellett utaztak a hátsó ülésen, férjem nyugtatta őket, míg hazaértünk.
    Kicsiket egyesével beraktam a kennelben lévő párnára, és csak azután engedtem ki feléjük Ödit.

    Kapásból nekiállt a kicsiket etetni, és közben kapott enni is. Most pihi van.

    Rendkívül példás mama, gyönyörűek a picik (később még lesznek róluk képek, egyelőre nem zaklatnám fölöslegesen őket), egészségesnek látszó kövér kis krumplik :D

    Most csak sima "státuszkép" van, kiengeés után 2 perccel készültek:

  • OPiiPO
    veterán

    Nálunk a kislánynak úgy csinálták.
    Miután hazavittük, pár órát még bizonytalan volt, de elég hamar evett. És hamar fel is ugrott az asztalra, pedig próbáltuk visszafogni.

    Köszi! :K

  • Dr Bubo
    MODERÁTOR

    Hali,
    Laporoszkópos/endoszkópos techinával végzett macska ivartalanítással van valakinek elsőkézből tapasztalata légyszi?

    Nálunk a kislánynak úgy csinálták.
    Miután hazavittük, pár órát még bizonytalan volt, de elég hamar evett. És hamar fel is ugrott az asztalra, pedig próbáltuk visszafogni.

  • OPiiPO
    veterán

    Hali,
    Laporoszkópos/endoszkópos techinával végzett macska ivartalanítással van valakinek elsőkézből tapasztalata légyszi?

  • btraven
    őstag

    Szerencsétlen postások, nem elég hogy a kutyák kergetik őket, most már a macskák is. [link]

  • Freddy76
    addikt

    Fura, mert sok bajszos kedveli - köztük a miénk is.
    A nyári pusztulatkor elég, ha meghallja bekapcsoláskor a pittyenést, és úgy érkezik meg a légkondi alatt lévő kanapéra, mint egy aszteroida.

    Múltkor pont azon nevettünk, hogy egyébként SOHA nem mutogatja a hasát (utoljára az ivartalanítás során láttuk), de ha megy a gép, akkor bezzeg élvezettel dobja szét a lábait hanyatt fekve, csak úgy lobog a pocakszőr. :DDD

    Dettó. Tavaly nyáron ahogy hazaértem, ott nyávogott mindkettő a hálóban a légkondi alatt. Bekapcsoltam nekik, 20 perc múlva egymás mellett feküdtek háton, és oldalt kilógó nyelvvel aludtak. Az a baj, hogy elkezdtem röhögni, amire felriadtak, így nincs fénykép.

  • Astroboy
    őstag

    Vicces, az enyémek nem akarnak bent lenni a házban holott megy a légkondi, ráadásul még csak nem is ott, ahol ők szoktak lebzselni. Inkább kimennek a melegbe és a kertben a növények árnyékában döglenek :P
    Ennyit arról, hogy zárjam be a macskát, annak bent a helye. Persze, jó lenne, de ezek eleve kintiek.

    Fura, mert sok bajszos kedveli - köztük a miénk is.
    A nyári pusztulatkor elég, ha meghallja bekapcsoláskor a pittyenést, és úgy érkezik meg a légkondi alatt lévő kanapéra, mint egy aszteroida.

    Múltkor pont azon nevettünk, hogy egyébként SOHA nem mutogatja a hasát (utoljára az ivartalanítás során láttuk), de ha megy a gép, akkor bezzeg élvezettel dobja szét a lábait hanyatt fekve, csak úgy lobog a pocakszőr. :DDD

  • ncc1701
    veterán

    Hol is kezdjem...

    Május 8-án sajnos el kellett altatni a cicámat... :O :O :O

    Most lett volna 16 éves nyáron, de a komplex problémái miatt és a már lassan két hetes étvágytalansága és a betegségek mellékhatásai miatt döntöttem úgy doktornővel, hogy nem hagyjuk tovább szenvedni szegényt. Decemberben még tök jó volt a vérképe (akkor volt egy olyan korszaka, hogy hányogatott). De áprilisban amikor már pár napja alig evett, akkor a vérképen már ott volt a pajzsmirigy probléma illetve a károsodott vese értékek is. Kapott Apelkát, meg váltottunk vesés (+hipoallergén, régi dolog) tápra. Eljött az idő, hogy annyira nem kívánta a kaját, hogy végleg nem evett semmit. Még próbálkoztunk émelygés elleni gyógyszerrel is, de akkor is naponta maximum 2 grammot evett a szárazából. Nedves tápra (Próbálkoztam több fajtával) rá sem bírt nézni, úgyhogy tizeniksz napos kényszeretetés és egyre sűrűsödő fejremegés (mondta doktornő, hogy ennyi idő után kialakulhatott zsírmáj is) és gubbasztás után, megtörtént amitől addig a legjobban rettegtem. Imádom a cicákat, de sajnos az allergiám miatt ő volt az egyedüli kis hölgyemény aki mellettem volt minden jóban, rosszban. Borzasztóan hiányzik... Komolyan mondom ennyit nem sírtam még exbarátnő után sem (bocs, csajok). Annyira erős volt a kötelék közöttünk, hogy mindenhova követett, nagyon bújós, gyakorlatilag csak nekem doromboló bájos kis kakaós csiga volt. Amikor hazajöttem köszöntött, soxor ugrott fel a nyakamba ha leültem a székre... :O :O :O
    A rendelőben nagyon kedvesek voltak és aranyosak amúgy. Én Fehérváron jártam hozzájuk (Lublói utca) már amióta a tó-partra leköltöztem 8 éve. (Majd onnan most nemrég Fehérvárra, ahol még egy hetet élt, de ugye már a költözés előtt Agárdon kezdődött el az egész).

    Van egy minimális megnyugvás, hogy most már nem szenved szegénykém, de most meg marom magamat amiatt, hogy mit ronthattam el, persze már idős volt és várható volt valamilyen szinten, hogy valamikor majd el kell engedni, de akkor is. :(((

    Próbálom magamat összeszedni, kicsit elfoglalni stb.

    Egy utolsó kép, ahol még csigában jól érezte magát. -> (Leültem gémelni, akkor a billentyűzet előtt jól kisimizés után, oda az egérdpad mellé leheveredett és ott bandázott velem)

    Most olvastam, nagyon sajnálom szegényt. Miénket karácsonykor kellett elaltatni, ő majdnem 21 éves volt, és még most is elsírtam magam. Hihetetlen, hogy tud kötődni hozzájuk az ember, nem tudom, mennyi idő, míg elmúlik ez.

  • Tsebacsi
    nagyúr

    A mi macsekunk is zselésedik :DDD

    Vicces, az enyémek nem akarnak bent lenni a házban holott megy a légkondi, ráadásul még csak nem is ott, ahol ők szoktak lebzselni. Inkább kimennek a melegbe és a kertben a növények árnyékában döglenek :P
    Ennyit arról, hogy zárjam be a macskát, annak bent a helye. Persze, jó lenne, de ezek eleve kintiek.

  • Dr Bubo
    MODERÁTOR

    Miért csinálja ezt a hangot? Madárnak álcázza magát a cicus? [link]

    Több magyarázat is van:
    Egyes szakértők szerint a zsákmány hangjának utánzásával próbálják becserkészni vagy magukhoz csalogatni a gyanútlan madarakat.
    De a fogak gyors ketyegése felgyülemlett feszültség levezetése is lehet.
    Vagy a zsákmány megölésének próbája: A gyors állkapocs-mozgás kísértetiesen hasonlít arra a harapásra, amellyel a macska a zsákmány nyakát roppantaná el a természetben.

  • Scooby
    aktív tag

    Sziasztok!

    Pajzsmirigy túlműködéses cicusnak jódcsökkentett nedves macskatáp vihető. Nekünk szerencsére már nincs rá szükségünk, mert sikerült beállítani a hormonját. Kérem csak az jelentkezzen érte akinek valóban szüksége van rá.

    Amelyik cicának jó pajzsmirigye, vagy alulműködése van annak csak árt!!!

    Hills PD Feline y/d Thyroid Care konzerv 156g

    Üdv,
    Scooby

  • -Rolika-
    senior tag

    Mindenki!

    Malac a betegségei miatt kapja naponta a DMG Guard T2 cseppeket.
    Most jött szembe velem ez a másik cucc:
    Vetri Science Vetri DMG Liquid Immunstimuláns

    Esetleg ezzel van valakinek tapasztalata, jobb-e vagy közel ugyan olyan, mint a másik?
    Nem mintha váltani akarnék, csak érdeklődök.
    Köszi előre is :R

    Tárgytalan, a DMGuard T2 jobb neki, csak utána kellett kicsit olvasnom. :K

    Nálam is a T2-t kapja Tony. Gemini azt írta, hogy a korai struvit miatt ez a legjobb immunerősítő.

  • Tsebacsi
    nagyúr

    Mindenki!

    Malac a betegségei miatt kapja naponta a DMG Guard T2 cseppeket.
    Most jött szembe velem ez a másik cucc:
    Vetri Science Vetri DMG Liquid Immunstimuláns

    Esetleg ezzel van valakinek tapasztalata, jobb-e vagy közel ugyan olyan, mint a másik?
    Nem mintha váltani akarnék, csak érdeklődök.
    Köszi előre is :R

    Tárgytalan, a DMGuard T2 jobb neki, csak utána kellett kicsit olvasnom. :K

  • Tsebacsi
    nagyúr

    :DDD :C
    Ugyanez macskatáppal, ó ezt megeszed? Akkor bevásárolok belőle. 2 nappal később cirmi lefitymálóan ott hagyja az egészet :DDD

  • Atomgeszi
    nagyúr

    Ez amúgy komolyan vicc,hogy bármikor megnyitom a Zooplus-t, mindig de mindig folyamatosan drágul.
    Visszanézem az egy hónappal ezelőtti rendelésem, most már megint drágult ahhoz képest, ha visszanézem több hónapra, súlyos ezer Ft-okkal drágul, de tényleg folyamatosan. Az utóbbi 5 évben csak drágult minden, de még havi szinten is látom, hogy egyre csak drágul és drágul. :W

  • solena
    tag

    szerintem bolhára sem jók az ilyen natúr cuccok
    nem játék az egészség, jobb a nehéztüzérség

    pont ezért én saját magamon sem bízom az illóolajos cuccokban, a pikaridin tartalmú riasztók a leghatékonyabbak

    A kutyákra való változata egy időben jó volt (a kutyáim azt kaptak), gondoltam, a macskás sem feltétlenül kudarc. Tévedtem. Tegnap kapott Nexgard Combót, papírja szerint szoptatós cicákra is lehet. Megnlátjuk.

  • Bábolna Bio illóolajos cucca. Bolhára valózínűleg jó, de a kullancs az kamu, mert azóta 4-t szedtem ki, és van benne újabb. Vagy csak az itteni kullancsok tojnak nagyívben rá.

    szerintem bolhára sem jók az ilyen natúr cuccok
    nem játék az egészség, jobb a nehéztüzérség

    pont ezért én saját magamon sem bízom az illóolajos cuccokban, a pikaridin tartalmú riasztók a leghatékonyabbak

  • _ocsisajt
    őstag

    Nagyon sajnálom! :(
    Az enyém is idén lett volna 16 éves, de sajnos tavaly nyáron eltávozott.
    Nincs olyan nap azóta sem, hogy ne jutna eszembe.

    Köszi!
    Próbálok a jó dolgokra emlékezni.

    Sajnálom én is a tiedet. Teljesen érthető. :(

  • solena
    tag

    Milyen bolha/kullancs cseppet kapott, típus? :R

    Bábolna Bio illóolajos cucca. Bolhára valózínűleg jó, de a kullancs az kamu, mert azóta 4-t szedtem ki, és van benne újabb. Vagy csak az itteni kullancsok tojnak nagyívben rá.

  • lowzor
    veterán

    Hol is kezdjem...

    Május 8-án sajnos el kellett altatni a cicámat... :O :O :O

    Most lett volna 16 éves nyáron, de a komplex problémái miatt és a már lassan két hetes étvágytalansága és a betegségek mellékhatásai miatt döntöttem úgy doktornővel, hogy nem hagyjuk tovább szenvedni szegényt. Decemberben még tök jó volt a vérképe (akkor volt egy olyan korszaka, hogy hányogatott). De áprilisban amikor már pár napja alig evett, akkor a vérképen már ott volt a pajzsmirigy probléma illetve a károsodott vese értékek is. Kapott Apelkát, meg váltottunk vesés (+hipoallergén, régi dolog) tápra. Eljött az idő, hogy annyira nem kívánta a kaját, hogy végleg nem evett semmit. Még próbálkoztunk émelygés elleni gyógyszerrel is, de akkor is naponta maximum 2 grammot evett a szárazából. Nedves tápra (Próbálkoztam több fajtával) rá sem bírt nézni, úgyhogy tizeniksz napos kényszeretetés és egyre sűrűsödő fejremegés (mondta doktornő, hogy ennyi idő után kialakulhatott zsírmáj is) és gubbasztás után, megtörtént amitől addig a legjobban rettegtem. Imádom a cicákat, de sajnos az allergiám miatt ő volt az egyedüli kis hölgyemény aki mellettem volt minden jóban, rosszban. Borzasztóan hiányzik... Komolyan mondom ennyit nem sírtam még exbarátnő után sem (bocs, csajok). Annyira erős volt a kötelék közöttünk, hogy mindenhova követett, nagyon bújós, gyakorlatilag csak nekem doromboló bájos kis kakaós csiga volt. Amikor hazajöttem köszöntött, soxor ugrott fel a nyakamba ha leültem a székre... :O :O :O
    A rendelőben nagyon kedvesek voltak és aranyosak amúgy. Én Fehérváron jártam hozzájuk (Lublói utca) már amióta a tó-partra leköltöztem 8 éve. (Majd onnan most nemrég Fehérvárra, ahol még egy hetet élt, de ugye már a költözés előtt Agárdon kezdődött el az egész).

    Van egy minimális megnyugvás, hogy most már nem szenved szegénykém, de most meg marom magamat amiatt, hogy mit ronthattam el, persze már idős volt és várható volt valamilyen szinten, hogy valamikor majd el kell engedni, de akkor is. :(((

    Próbálom magamat összeszedni, kicsit elfoglalni stb.

    Egy utolsó kép, ahol még csigában jól érezte magát. -> (Leültem gémelni, akkor a billentyűzet előtt jól kisimizés után, oda az egérdpad mellé leheveredett és ott bandázott velem)

    Nagyon sajnálom! :(
    Az enyém is idén lett volna 16 éves, de sajnos tavaly nyáron eltávozott.
    Nincs olyan nap azóta sem, hogy ne jutna eszembe.

  • KD6-3.7
    őstag

    Sziasztok!

    [link]
    Ez a macskaalom nagyon bevált nálunk. Minden összeáll, tök tiszta marad miután kiszedtem a pisi csomókat.
    Ebből vagy ilyen típusú almot keresek nagyobb kiszerelésben. 10l vagy több. Tudtok ilyet? Ismeritek ezt a DM-es almot?

  • OPiiPO
    veterán

    Egyelőre - részben - megoldott az ellátása, mert a gyúrós telken biztonságban van Ödön (de nem ott vannak a picik), onnan nem akarják elzavarni, és megbeszéltem a tulajjal, hogy szól, amikor felbukkan, és megyek etetni. És mivel a feltételezhető fészek és a telek között nincs autóforgalom, kicsi az esély, hogy baja esik. Lesz időm elnyerni Ödön bizalmát, és amikor előhozza a kicsiket, nem fog rám fújni, össze tudom gyűjteni őket. Ma kapott bolha/kullancs cseppet.

    Fotózást még nem nagyon hagyja, csak amikor nem látja. De legalább van benne elem, mert dorombol :)

    Milyen bolha/kullancs cseppet kapott, típus? :R

  • tibike8
    őstag

    Jajj, ne haragudj, nem volt szándékomban, hogy felzaklassak itt bárkit is. :(

    Szerintem ezen most ne törpölj, hogy mi lesz ha... Szeretgesd őket amennyit csak tudod, nevemben is öleld meg őket! :B
    Még sok egészséget kívánok nekik! :B

    Ugyan, dehogy. Ezek az érzések már régen bennem vannak... :(

  • _ocsisajt
    őstag

    Én is nagyon sajnálom. Az ilyenekre nincsenek szavak. Mindig kikészülök lelkileg, ha ilyet olvasok. Nekünk 3 cica van és bár a feleségem szerette volna anno, hogy legyenek, de én lettem mindegyikél a kiválasztott. Az egyik 15, a másik több mint 16 és van egy 5 éves. Komolyan, mint a kutyák, úgy néznek rám - mintha én lennék az istenük és nem mint ahogy sokszor a cicák néznek. A két idős miatt rettegek. Erre nem lehet felkészülni. Bár egyelőre nincs különösebb bajuk.
    Komolyan, sokszor úgy érzem, hogy egy ilyen családtag elvesztése miatt is lassan gyászterápia kellhet... :O

    Jajj, ne haragudj, nem volt szándékomban, hogy felzaklassak itt bárkit is. :(

    Szerintem ezen most ne törpölj, hogy mi lesz ha... Szeretgesd őket amennyit csak tudod, nevemben is öleld meg őket! :B
    Még sok egészséget kívánok nekik! :B

  • tibike8
    őstag

    Hol is kezdjem...

    Május 8-án sajnos el kellett altatni a cicámat... :O :O :O

    Most lett volna 16 éves nyáron, de a komplex problémái miatt és a már lassan két hetes étvágytalansága és a betegségek mellékhatásai miatt döntöttem úgy doktornővel, hogy nem hagyjuk tovább szenvedni szegényt. Decemberben még tök jó volt a vérképe (akkor volt egy olyan korszaka, hogy hányogatott). De áprilisban amikor már pár napja alig evett, akkor a vérképen már ott volt a pajzsmirigy probléma illetve a károsodott vese értékek is. Kapott Apelkát, meg váltottunk vesés (+hipoallergén, régi dolog) tápra. Eljött az idő, hogy annyira nem kívánta a kaját, hogy végleg nem evett semmit. Még próbálkoztunk émelygés elleni gyógyszerrel is, de akkor is naponta maximum 2 grammot evett a szárazából. Nedves tápra (Próbálkoztam több fajtával) rá sem bírt nézni, úgyhogy tizeniksz napos kényszeretetés és egyre sűrűsödő fejremegés (mondta doktornő, hogy ennyi idő után kialakulhatott zsírmáj is) és gubbasztás után, megtörtént amitől addig a legjobban rettegtem. Imádom a cicákat, de sajnos az allergiám miatt ő volt az egyedüli kis hölgyemény aki mellettem volt minden jóban, rosszban. Borzasztóan hiányzik... Komolyan mondom ennyit nem sírtam még exbarátnő után sem (bocs, csajok). Annyira erős volt a kötelék közöttünk, hogy mindenhova követett, nagyon bújós, gyakorlatilag csak nekem doromboló bájos kis kakaós csiga volt. Amikor hazajöttem köszöntött, soxor ugrott fel a nyakamba ha leültem a székre... :O :O :O
    A rendelőben nagyon kedvesek voltak és aranyosak amúgy. Én Fehérváron jártam hozzájuk (Lublói utca) már amióta a tó-partra leköltöztem 8 éve. (Majd onnan most nemrég Fehérvárra, ahol még egy hetet élt, de ugye már a költözés előtt Agárdon kezdődött el az egész).

    Van egy minimális megnyugvás, hogy most már nem szenved szegénykém, de most meg marom magamat amiatt, hogy mit ronthattam el, persze már idős volt és várható volt valamilyen szinten, hogy valamikor majd el kell engedni, de akkor is. :(((

    Próbálom magamat összeszedni, kicsit elfoglalni stb.

    Egy utolsó kép, ahol még csigában jól érezte magát. -> (Leültem gémelni, akkor a billentyűzet előtt jól kisimizés után, oda az egérdpad mellé leheveredett és ott bandázott velem)

    Én is nagyon sajnálom. Az ilyenekre nincsenek szavak. Mindig kikészülök lelkileg, ha ilyet olvasok. Nekünk 3 cica van és bár a feleségem szerette volna anno, hogy legyenek, de én lettem mindegyikél a kiválasztott. Az egyik 15, a másik több mint 16 és van egy 5 éves. Komolyan, mint a kutyák, úgy néznek rám - mintha én lennék az istenük és nem mint ahogy sokszor a cicák néznek. A két idős miatt rettegek. Erre nem lehet felkészülni. Bár egyelőre nincs különösebb bajuk.
    Komolyan, sokszor úgy érzem, hogy egy ilyen családtag elvesztése miatt is lassan gyászterápia kellhet... :O

  • _ocsisajt
    őstag

    Köszönöm srácok! 🙏

    Andris: Tamara volt a hivatalos neve, de mindenki Tüncinek, Tüncikének hívta.

  • -Rolika-
    senior tag

    Hol is kezdjem...

    Május 8-án sajnos el kellett altatni a cicámat... :O :O :O

    Most lett volna 16 éves nyáron, de a komplex problémái miatt és a már lassan két hetes étvágytalansága és a betegségek mellékhatásai miatt döntöttem úgy doktornővel, hogy nem hagyjuk tovább szenvedni szegényt. Decemberben még tök jó volt a vérképe (akkor volt egy olyan korszaka, hogy hányogatott). De áprilisban amikor már pár napja alig evett, akkor a vérképen már ott volt a pajzsmirigy probléma illetve a károsodott vese értékek is. Kapott Apelkát, meg váltottunk vesés (+hipoallergén, régi dolog) tápra. Eljött az idő, hogy annyira nem kívánta a kaját, hogy végleg nem evett semmit. Még próbálkoztunk émelygés elleni gyógyszerrel is, de akkor is naponta maximum 2 grammot evett a szárazából. Nedves tápra (Próbálkoztam több fajtával) rá sem bírt nézni, úgyhogy tizeniksz napos kényszeretetés és egyre sűrűsödő fejremegés (mondta doktornő, hogy ennyi idő után kialakulhatott zsírmáj is) és gubbasztás után, megtörtént amitől addig a legjobban rettegtem. Imádom a cicákat, de sajnos az allergiám miatt ő volt az egyedüli kis hölgyemény aki mellettem volt minden jóban, rosszban. Borzasztóan hiányzik... Komolyan mondom ennyit nem sírtam még exbarátnő után sem (bocs, csajok). Annyira erős volt a kötelék közöttünk, hogy mindenhova követett, nagyon bújós, gyakorlatilag csak nekem doromboló bájos kis kakaós csiga volt. Amikor hazajöttem köszöntött, soxor ugrott fel a nyakamba ha leültem a székre... :O :O :O
    A rendelőben nagyon kedvesek voltak és aranyosak amúgy. Én Fehérváron jártam hozzájuk (Lublói utca) már amióta a tó-partra leköltöztem 8 éve. (Majd onnan most nemrég Fehérvárra, ahol még egy hetet élt, de ugye már a költözés előtt Agárdon kezdődött el az egész).

    Van egy minimális megnyugvás, hogy most már nem szenved szegénykém, de most meg marom magamat amiatt, hogy mit ronthattam el, persze már idős volt és várható volt valamilyen szinten, hogy valamikor majd el kell engedni, de akkor is. :(((

    Próbálom magamat összeszedni, kicsit elfoglalni stb.

    Egy utolsó kép, ahol még csigában jól érezte magát. -> (Leültem gémelni, akkor a billentyűzet előtt jól kisimizés után, oda az egérdpad mellé leheveredett és ott bandázott velem)

    Nagyon sajnálom 😢
    Én ezt már átéltem 2 sünivel. Igaz ők közel sem voltak ennyi ideig mellettem, de nagyon szívemhez nőttek.

  • Dr Bubo
    MODERÁTOR

    Hol is kezdjem...

    Május 8-án sajnos el kellett altatni a cicámat... :O :O :O

    Most lett volna 16 éves nyáron, de a komplex problémái miatt és a már lassan két hetes étvágytalansága és a betegségek mellékhatásai miatt döntöttem úgy doktornővel, hogy nem hagyjuk tovább szenvedni szegényt. Decemberben még tök jó volt a vérképe (akkor volt egy olyan korszaka, hogy hányogatott). De áprilisban amikor már pár napja alig evett, akkor a vérképen már ott volt a pajzsmirigy probléma illetve a károsodott vese értékek is. Kapott Apelkát, meg váltottunk vesés (+hipoallergén, régi dolog) tápra. Eljött az idő, hogy annyira nem kívánta a kaját, hogy végleg nem evett semmit. Még próbálkoztunk émelygés elleni gyógyszerrel is, de akkor is naponta maximum 2 grammot evett a szárazából. Nedves tápra (Próbálkoztam több fajtával) rá sem bírt nézni, úgyhogy tizeniksz napos kényszeretetés és egyre sűrűsödő fejremegés (mondta doktornő, hogy ennyi idő után kialakulhatott zsírmáj is) és gubbasztás után, megtörtént amitől addig a legjobban rettegtem. Imádom a cicákat, de sajnos az allergiám miatt ő volt az egyedüli kis hölgyemény aki mellettem volt minden jóban, rosszban. Borzasztóan hiányzik... Komolyan mondom ennyit nem sírtam még exbarátnő után sem (bocs, csajok). Annyira erős volt a kötelék közöttünk, hogy mindenhova követett, nagyon bújós, gyakorlatilag csak nekem doromboló bájos kis kakaós csiga volt. Amikor hazajöttem köszöntött, soxor ugrott fel a nyakamba ha leültem a székre... :O :O :O
    A rendelőben nagyon kedvesek voltak és aranyosak amúgy. Én Fehérváron jártam hozzájuk (Lublói utca) már amióta a tó-partra leköltöztem 8 éve. (Majd onnan most nemrég Fehérvárra, ahol még egy hetet élt, de ugye már a költözés előtt Agárdon kezdődött el az egész).

    Van egy minimális megnyugvás, hogy most már nem szenved szegénykém, de most meg marom magamat amiatt, hogy mit ronthattam el, persze már idős volt és várható volt valamilyen szinten, hogy valamikor majd el kell engedni, de akkor is. :(((

    Próbálom magamat összeszedni, kicsit elfoglalni stb.

    Egy utolsó kép, ahol még csigában jól érezte magát. -> (Leültem gémelni, akkor a billentyűzet előtt jól kisimizés után, oda az egérdpad mellé leheveredett és ott bandázott velem)

    Nagyon sajnálom. Szép cicus volt.

  • Andris...
    aktív tag

    Hol is kezdjem...

    Május 8-án sajnos el kellett altatni a cicámat... :O :O :O

    Most lett volna 16 éves nyáron, de a komplex problémái miatt és a már lassan két hetes étvágytalansága és a betegségek mellékhatásai miatt döntöttem úgy doktornővel, hogy nem hagyjuk tovább szenvedni szegényt. Decemberben még tök jó volt a vérképe (akkor volt egy olyan korszaka, hogy hányogatott). De áprilisban amikor már pár napja alig evett, akkor a vérképen már ott volt a pajzsmirigy probléma illetve a károsodott vese értékek is. Kapott Apelkát, meg váltottunk vesés (+hipoallergén, régi dolog) tápra. Eljött az idő, hogy annyira nem kívánta a kaját, hogy végleg nem evett semmit. Még próbálkoztunk émelygés elleni gyógyszerrel is, de akkor is naponta maximum 2 grammot evett a szárazából. Nedves tápra (Próbálkoztam több fajtával) rá sem bírt nézni, úgyhogy tizeniksz napos kényszeretetés és egyre sűrűsödő fejremegés (mondta doktornő, hogy ennyi idő után kialakulhatott zsírmáj is) és gubbasztás után, megtörtént amitől addig a legjobban rettegtem. Imádom a cicákat, de sajnos az allergiám miatt ő volt az egyedüli kis hölgyemény aki mellettem volt minden jóban, rosszban. Borzasztóan hiányzik... Komolyan mondom ennyit nem sírtam még exbarátnő után sem (bocs, csajok). Annyira erős volt a kötelék közöttünk, hogy mindenhova követett, nagyon bújós, gyakorlatilag csak nekem doromboló bájos kis kakaós csiga volt. Amikor hazajöttem köszöntött, soxor ugrott fel a nyakamba ha leültem a székre... :O :O :O
    A rendelőben nagyon kedvesek voltak és aranyosak amúgy. Én Fehérváron jártam hozzájuk (Lublói utca) már amióta a tó-partra leköltöztem 8 éve. (Majd onnan most nemrég Fehérvárra, ahol még egy hetet élt, de ugye már a költözés előtt Agárdon kezdődött el az egész).

    Van egy minimális megnyugvás, hogy most már nem szenved szegénykém, de most meg marom magamat amiatt, hogy mit ronthattam el, persze már idős volt és várható volt valamilyen szinten, hogy valamikor majd el kell engedni, de akkor is. :(((

    Próbálom magamat összeszedni, kicsit elfoglalni stb.

    Egy utolsó kép, ahol még csigában jól érezte magát. -> (Leültem gémelni, akkor a billentyűzet előtt jól kisimizés után, oda az egérdpad mellé leheveredett és ott bandázott velem)

    Nagyon sajnálom. Mi volt a neve a cicusnak?

  • Freddy76
    addikt

    Hol is kezdjem...

    Május 8-án sajnos el kellett altatni a cicámat... :O :O :O

    Most lett volna 16 éves nyáron, de a komplex problémái miatt és a már lassan két hetes étvágytalansága és a betegségek mellékhatásai miatt döntöttem úgy doktornővel, hogy nem hagyjuk tovább szenvedni szegényt. Decemberben még tök jó volt a vérképe (akkor volt egy olyan korszaka, hogy hányogatott). De áprilisban amikor már pár napja alig evett, akkor a vérképen már ott volt a pajzsmirigy probléma illetve a károsodott vese értékek is. Kapott Apelkát, meg váltottunk vesés (+hipoallergén, régi dolog) tápra. Eljött az idő, hogy annyira nem kívánta a kaját, hogy végleg nem evett semmit. Még próbálkoztunk émelygés elleni gyógyszerrel is, de akkor is naponta maximum 2 grammot evett a szárazából. Nedves tápra (Próbálkoztam több fajtával) rá sem bírt nézni, úgyhogy tizeniksz napos kényszeretetés és egyre sűrűsödő fejremegés (mondta doktornő, hogy ennyi idő után kialakulhatott zsírmáj is) és gubbasztás után, megtörtént amitől addig a legjobban rettegtem. Imádom a cicákat, de sajnos az allergiám miatt ő volt az egyedüli kis hölgyemény aki mellettem volt minden jóban, rosszban. Borzasztóan hiányzik... Komolyan mondom ennyit nem sírtam még exbarátnő után sem (bocs, csajok). Annyira erős volt a kötelék közöttünk, hogy mindenhova követett, nagyon bújós, gyakorlatilag csak nekem doromboló bájos kis kakaós csiga volt. Amikor hazajöttem köszöntött, soxor ugrott fel a nyakamba ha leültem a székre... :O :O :O
    A rendelőben nagyon kedvesek voltak és aranyosak amúgy. Én Fehérváron jártam hozzájuk (Lublói utca) már amióta a tó-partra leköltöztem 8 éve. (Majd onnan most nemrég Fehérvárra, ahol még egy hetet élt, de ugye már a költözés előtt Agárdon kezdődött el az egész).

    Van egy minimális megnyugvás, hogy most már nem szenved szegénykém, de most meg marom magamat amiatt, hogy mit ronthattam el, persze már idős volt és várható volt valamilyen szinten, hogy valamikor majd el kell engedni, de akkor is. :(((

    Próbálom magamat összeszedni, kicsit elfoglalni stb.

    Egy utolsó kép, ahol még csigában jól érezte magát. -> (Leültem gémelni, akkor a billentyűzet előtt jól kisimizés után, oda az egérdpad mellé leheveredett és ott bandázott velem)

    Nagyon sajnálom... Rossz volt olvasni, egy ilyen társat nem lehet pótolni.

  • _ocsisajt
    őstag

    Hol is kezdjem...

    Május 8-án sajnos el kellett altatni a cicámat... :O :O :O

    Most lett volna 16 éves nyáron, de a komplex problémái miatt és a már lassan két hetes étvágytalansága és a betegségek mellékhatásai miatt döntöttem úgy doktornővel, hogy nem hagyjuk tovább szenvedni szegényt. Decemberben még tök jó volt a vérképe (akkor volt egy olyan korszaka, hogy hányogatott). De áprilisban amikor már pár napja alig evett, akkor a vérképen már ott volt a pajzsmirigy probléma illetve a károsodott vese értékek is. Kapott Apelkát, meg váltottunk vesés (+hipoallergén, régi dolog) tápra. Eljött az idő, hogy annyira nem kívánta a kaját, hogy végleg nem evett semmit. Még próbálkoztunk émelygés elleni gyógyszerrel is, de akkor is naponta maximum 2 grammot evett a szárazából. Nedves tápra (Próbálkoztam több fajtával) rá sem bírt nézni, úgyhogy tizeniksz napos kényszeretetés és egyre sűrűsödő fejremegés (mondta doktornő, hogy ennyi idő után kialakulhatott zsírmáj is) és gubbasztás után, megtörtént amitől addig a legjobban rettegtem. Imádom a cicákat, de sajnos az allergiám miatt ő volt az egyedüli kis hölgyemény aki mellettem volt minden jóban, rosszban. Borzasztóan hiányzik... Komolyan mondom ennyit nem sírtam még exbarátnő után sem (bocs, csajok). Annyira erős volt a kötelék közöttünk, hogy mindenhova követett, nagyon bújós, gyakorlatilag csak nekem doromboló bájos kis kakaós csiga volt. Amikor hazajöttem köszöntött, soxor ugrott fel a nyakamba ha leültem a székre... :O :O :O
    A rendelőben nagyon kedvesek voltak és aranyosak amúgy. Én Fehérváron jártam hozzájuk (Lublói utca) már amióta a tó-partra leköltöztem 8 éve. (Majd onnan most nemrég Fehérvárra, ahol még egy hetet élt, de ugye már a költözés előtt Agárdon kezdődött el az egész).

    Van egy minimális megnyugvás, hogy most már nem szenved szegénykém, de most meg marom magamat amiatt, hogy mit ronthattam el, persze már idős volt és várható volt valamilyen szinten, hogy valamikor majd el kell engedni, de akkor is. :(((

    Próbálom magamat összeszedni, kicsit elfoglalni stb.

    Egy utolsó kép, ahol még csigában jól érezte magát. -> (Leültem gémelni, akkor a billentyűzet előtt jól kisimizés után, oda az egérdpad mellé leheveredett és ott bandázott velem)

  • Carlos Padre
    veterán

    Egyelőre - részben - megoldott az ellátása, mert a gyúrós telken biztonságban van Ödön (de nem ott vannak a picik), onnan nem akarják elzavarni, és megbeszéltem a tulajjal, hogy szól, amikor felbukkan, és megyek etetni. És mivel a feltételezhető fészek és a telek között nincs autóforgalom, kicsi az esély, hogy baja esik. Lesz időm elnyerni Ödön bizalmát, és amikor előhozza a kicsiket, nem fog rám fújni, össze tudom gyűjteni őket. Ma kapott bolha/kullancs cseppet.

    Fotózást még nem nagyon hagyja, csak amikor nem látja. De legalább van benne elem, mert dorombol :)

    Nagyon rakattantal erre a joszagra :D

  • Tsebacsi
    nagyúr

    Egyelőre - részben - megoldott az ellátása, mert a gyúrós telken biztonságban van Ödön (de nem ott vannak a picik), onnan nem akarják elzavarni, és megbeszéltem a tulajjal, hogy szól, amikor felbukkan, és megyek etetni. És mivel a feltételezhető fészek és a telek között nincs autóforgalom, kicsi az esély, hogy baja esik. Lesz időm elnyerni Ödön bizalmát, és amikor előhozza a kicsiket, nem fog rám fújni, össze tudom gyűjteni őket. Ma kapott bolha/kullancs cseppet.

    Fotózást még nem nagyon hagyja, csak amikor nem látja. De legalább van benne elem, mert dorombol :)

    Szurkolunk! Vigyázz nehogy egy gyúrós vigye haza. :P

  • solena
    tag

    Hidd el, ha úgy tudnak menteni, hogy utána nem őket terheli az ellátás, segítenek. Az, hogy náluk teltház van, jelenleg nem számít, mert nekik csak a befogásban kellene segíteniük, utána te gondoskodnál rajtuk.

    Egyelőre - részben - megoldott az ellátása, mert a gyúrós telken biztonságban van Ödön (de nem ott vannak a picik), onnan nem akarják elzavarni, és megbeszéltem a tulajjal, hogy szól, amikor felbukkan, és megyek etetni. És mivel a feltételezhető fészek és a telek között nincs autóforgalom, kicsi az esély, hogy baja esik. Lesz időm elnyerni Ödön bizalmát, és amikor előhozza a kicsiket, nem fog rám fújni, össze tudom gyűjteni őket. Ma kapott bolha/kullancs cseppet.

    Fotózást még nem nagyon hagyja, csak amikor nem látja. De legalább van benne elem, mert dorombol :)

  • Freddy76
    addikt

    Hmvhely. Itt a Dél-Alföldön pár pozitív példától eltekintve még mindig az az általános nézet, hogy a macska fogyóeszköz :( Tudok szervezetet, de inkább szegedit, és tudtommal náluk is már teltház van, nem hiszem, hogy van kapacitásuk. De lehet, hogy szakmai segítséget még tudok kérni tőlük (az nem elvárható tőlük, hogy intézzenek mindent, ezt a felelősséget én vettem a nyakamba, nem háríthatom át másra).

    Urby66: amikor fejlemény van, szerintem jövök cicahíradót tartani :)

    Hidd el, ha úgy tudnak menteni, hogy utána nem őket terheli az ellátás, segítenek. Az, hogy náluk teltház van, jelenleg nem számít, mert nekik csak a befogásban kellene segíteniük, utána te gondoskodnál rajtuk.

  • solena
    tag

    Helyileg hol van ez? Nagyon sok állatmentő szervezet elérhető országszerte, sok közöttük már-már heroikus küzdelmet folytat a cicák megmentéséért. Hatalmas a rutinjuk és megfelelő eszközeik is vannak. Ha megtudják, hogy van egy elszánt cicabarát, aki kész megmenteni egy cicát és a kicsinyeit, és biztos otthont ad nekik, biztosan segítenek. Nekem az Állatrendőrség Alapítványról van közvetett, jó tapasztalatom.

    Hmvhely. Itt a Dél-Alföldön pár pozitív példától eltekintve még mindig az az általános nézet, hogy a macska fogyóeszköz :( Tudok szervezetet, de inkább szegedit, és tudtommal náluk is már teltház van, nem hiszem, hogy van kapacitásuk. De lehet, hogy szakmai segítséget még tudok kérni tőlük (az nem elvárható tőlük, hogy intézzenek mindent, ezt a felelősséget én vettem a nyakamba, nem háríthatom át másra).

    Urby66: amikor fejlemény van, szerintem jövök cicahíradót tartani :)

  • Freddy76
    addikt

    Ma találkoztam Ödönnel, ami jó hír. A picik viszont nincsenek meg, ami rossz hír. Nem lehet messze, tippem is van, hol lehetnek, de az magánterület, és nem 100% a tippem.

    Mint kiderült, a pálya melletti telken a gyúrósok is ismerik Ödönt, és nekik nincs vele bajuk. Mivel a tulaj napi szinten megy ki, megbeszéltem vele, hogy holnap viszek bolha/kullancscseppet, aztán meglátjuk a továbbiakat. Amíg Ödön elő nem hozza a kicsiket, addig nem lehet begyűjteni, és magától értetődő, hogy így nem foghatom be Ödönt a kicsik nélkül. Pár héten belül előhozza őket, akkor nálam a csillárról is macska fog lógni, de ez van :DDD Egyelőre megpróbálok így a távból gondoskodni róla, hogy minél jobban megszokjon. Jobb ötletem egyelőre nincs.

    Helyileg hol van ez? Nagyon sok állatmentő szervezet elérhető országszerte, sok közöttük már-már heroikus küzdelmet folytat a cicák megmentéséért. Hatalmas a rutinjuk és megfelelő eszközeik is vannak. Ha megtudják, hogy van egy elszánt cicabarát, aki kész megmenteni egy cicát és a kicsinyeit, és biztos otthont ad nekik, biztosan segítenek. Nekem az Állatrendőrség Alapítványról van közvetett, jó tapasztalatom.

  • Urby66
    aktív tag

    Ma találkoztam Ödönnel, ami jó hír. A picik viszont nincsenek meg, ami rossz hír. Nem lehet messze, tippem is van, hol lehetnek, de az magánterület, és nem 100% a tippem.

    Mint kiderült, a pálya melletti telken a gyúrósok is ismerik Ödönt, és nekik nincs vele bajuk. Mivel a tulaj napi szinten megy ki, megbeszéltem vele, hogy holnap viszek bolha/kullancscseppet, aztán meglátjuk a továbbiakat. Amíg Ödön elő nem hozza a kicsiket, addig nem lehet begyűjteni, és magától értetődő, hogy így nem foghatom be Ödönt a kicsik nélkül. Pár héten belül előhozza őket, akkor nálam a csillárról is macska fog lógni, de ez van :DDD Egyelőre megpróbálok így a távból gondoskodni róla, hogy minél jobban megszokjon. Jobb ötletem egyelőre nincs.

    Jó, lesz az, biztosan nem fogsz unatkozni!
    Majd tájékoztass, minket, ha történik valami!

  • solena
    tag

    Na van már valami?? 😸

    Ma találkoztam Ödönnel, ami jó hír. A picik viszont nincsenek meg, ami rossz hír. Nem lehet messze, tippem is van, hol lehetnek, de az magánterület, és nem 100% a tippem.

    Mint kiderült, a pálya melletti telken a gyúrósok is ismerik Ödönt, és nekik nincs vele bajuk. Mivel a tulaj napi szinten megy ki, megbeszéltem vele, hogy holnap viszek bolha/kullancscseppet, aztán meglátjuk a továbbiakat. Amíg Ödön elő nem hozza a kicsiket, addig nem lehet begyűjteni, és magától értetődő, hogy így nem foghatom be Ödönt a kicsik nélkül. Pár héten belül előhozza őket, akkor nálam a csillárról is macska fog lógni, de ez van :DDD Egyelőre megpróbálok így a távból gondoskodni róla, hogy minél jobban megszokjon. Jobb ötletem egyelőre nincs.

  • Urby66
    aktív tag

    Nekem is :DDD Jelenleg is a legtöbb makett vitrinben vagy nehezen hozzáférhető helyen van, az elmúlt pár napban folyamatosan pakoltunk, hogy minél kisebb kárt tudjon okozni, de mindent nem tudunk üveg alá tenni (13 fahajó és kábé ugyanennyi űrhajó nincs üveg alatt, minden más, cirka 100 repülő és egyéb vitrinben van. Jelenleg fizikai képtelenség). Eredetileg macskát kábé fél év múlva, költözés után szerettem volna, de Ödön most jött szembe. Ez van.

    @all: hírek befogás ügyben: eddig nincs siker, de dolgozom rajta. Jeleztem a pályatulaj felé, hogy kijárkálok, és várok. És bízom a legjobban.

    Na van már valami?? 😸

  • yanna
    addikt

    Mondott a doki egy tablettát, ami 1 hónapig távol tart minden kártevőt (bolha, atka, stb) a macskától. Nem tudjátok esetleg a nevét a gyógyszernek?

    AdTab?

  • lowzor
    veterán

    Mondott a doki egy tablettát, ami 1 hónapig távol tart minden kártevőt (bolha, atka, stb) a macskától. Nem tudjátok esetleg a nevét a gyógyszernek?

  • solena
    tag

    A szobakenneles részt olvasva azért vannak kételyeim :)
    Első alkalommal, még lehet belevarázsolod, de második alkalommal elég nehéz lesz. Szerintem elég okosak...
    És a makettek... rakj el mindent, nem fog rájuk vigyázni. Még mielőtt csalódás érne. Ahogy ismerem őket első dolga lesz megvizsgálni.

    Nekem is :DDD Jelenleg is a legtöbb makett vitrinben vagy nehezen hozzáférhető helyen van, az elmúlt pár napban folyamatosan pakoltunk, hogy minél kisebb kárt tudjon okozni, de mindent nem tudunk üveg alá tenni (13 fahajó és kábé ugyanennyi űrhajó nincs üveg alatt, minden más, cirka 100 repülő és egyéb vitrinben van. Jelenleg fizikai képtelenség). Eredetileg macskát kábé fél év múlva, költözés után szerettem volna, de Ödön most jött szembe. Ez van.

    @all: hírek befogás ügyben: eddig nincs siker, de dolgozom rajta. Jeleztem a pályatulaj felé, hogy kijárkálok, és várok. És bízom a legjobban.

  • solena
    tag

    Nehany tudnivalo a zart macskavecerol: a macskak alapvetoen vadallatok, szeretik szemmel tartani a kornyezetuket urites kozben is. A zart doboz stresszelheti a macskat, foleg, ha korabban szabadon elt, es az eredmeny az lesz, hogy inkabb maga valaszt helyet ahol biztonsagosan urithet.
    Masik indok ellene, a zart reszben hamar felgyulik az ammonia, ami nem annyira egeszseges.
    Jobb valasztas inkabb egy magas oldalu muanyag doboz az alomkiszorodas ellen.

    Ezért próbálom majd fokozatosan rávezetni, ha meg nem tetszik neki, akkor nem lesz erőltetve, kitalálok mást. De jó, hogy mondod, mert ha látom, hogy nem tetszik neki, akkor nem fogok rajta agyalni.

  • skroy
    senior tag

    Nekem eddig 2 macska használta, csak akkor ürít máshová, ha már jobban tele van, mint ahogy neki komfortos (pl. nem takaitom minden nap), vagy ha már túl regóta ugyanaz az alom van bent, akkor is ha tiszta.
    Az ammónia nem gyűlik fel benne, mivel a tetején van egy egész nagy rácsos felület aktívszenes szűrővel, és a csapóajtó sem légmentesen zárt. Amikor a macska ki-be jár akkor még sokáig leng az ajtó, ami szerintem elég jól "átlegyezi" a teret. Én nem tapasztaltam hátrányt és a macska is nyugodtnak tűnik a használat előtt és után is.
    Mondjuk nekem mindkét macsek kölyök kora óta használja, amelyik szabadon végezte a dolgát eddig, annak lehet gondot okozhat amit írsz.

    Nekem az egyik macska rendszeresen a doboz tetején végezte a dolgát, rá az aktív szenes szűrőre. Ott van doboznak a fogantyúja is, szóval előfordult, hogy szépen bele is nyúltam. :D

  • Urby66
    aktív tag

    Nehany tudnivalo a zart macskavecerol: a macskak alapvetoen vadallatok, szeretik szemmel tartani a kornyezetuket urites kozben is. A zart doboz stresszelheti a macskat, foleg, ha korabban szabadon elt, es az eredmeny az lesz, hogy inkabb maga valaszt helyet ahol biztonsagosan urithet.
    Masik indok ellene, a zart reszben hamar felgyulik az ammonia, ami nem annyira egeszseges.
    Jobb valasztas inkabb egy magas oldalu muanyag doboz az alomkiszorodas ellen.

    Nekem eddig 2 macska használta, csak akkor ürít máshová, ha már jobban tele van, mint ahogy neki komfortos (pl. nem takaitom minden nap), vagy ha már túl regóta ugyanaz az alom van bent, akkor is ha tiszta.
    Az ammónia nem gyűlik fel benne, mivel a tetején van egy egész nagy rácsos felület aktívszenes szűrővel, és a csapóajtó sem légmentesen zárt. Amikor a macska ki-be jár akkor még sokáig leng az ajtó, ami szerintem elég jól "átlegyezi" a teret. Én nem tapasztaltam hátrányt és a macska is nyugodtnak tűnik a használat előtt és után is.
    Mondjuk nekem mindkét macsek kölyök kora óta használja, amelyik szabadon végezte a dolgát eddig, annak lehet gondot okozhat amit írsz.

  • snpetit
    aktív tag

    Sziasztok!

    Valószínűsíthetően leendő macskaalattvalóként fordulok hozzátok némi iránymutatásért, hogy jól gondolom-e a dolgokat, vagy némi finomításra szorul.

    A pálya, ahol játszani szoktam, oda-odaszokott verődni egy fekete, fiatalnak látszó macska. Csóri nagyon sovány és tele van kullanccsal, de meglepően szelíd, kezes, keresi az ember társaságát (főként kaja reményében, de ha csak simi jut, akkor sem sértődik meg). A többiek elnevezték Ödönnek, mert fiúnak vélték. Nos, Ödönről sikerült megállapítani, hogy egyébként leányka, aki már láthatóan asszonyosodik. Szívemhez nőtt Ödön nagyon rövid idő alatt, viszont még nem tudom hazahozni, mert se a lakás jelen állapotában nem alkalmas, és semmim sincs, hogy csak úgy ellássak egy macskát, főleg picikkel.

    Kinéztem pár dolgot zoopluson elindulásnak, és ezekről szeretném a véleményeteket kikérni:

    Hordozó1, Hordozó2 – még nem tudom melyik lenne jó

    Szobakennel – a 77x48cm alapút néztem ki, mert kelleni fog a hely, főleg, ha meglesznek a kiskrumplik is, és alapvetően ez lenne a macskabázis. Többnyire itthon vagyunk (home office), de ha el kell menni pár órára, akkor be tudjam oda zárni, mert még pár hónapig nem tudom azt megoldani, hogy minden makett üveg mögé kerüljön (egyelőre baromi pici helyen baromi sok összerakott makettel élünk egy fedél alatt még kábé szűk fél évig, nem lennék túl boldog, ha a macska befeküdne pár hajó fedélzetére, vagy megnézné, hogy az űrhajók hajtóműve bekapcsol-e gravitációs gyorsulás hatására).

    Fekhely – ebből valószínűleg kettő kell, ha az egyik mosásban van, akkor tudjon mire feküdni.

    Alomtálca1, alomtálca2 – két méretet néztem ki, és egyet-egyet terveztem beszerezni alátéttel (meg egy lapátot. Nincs gyerek a háznál, így nincs homokozólapát). Bár valószínűleg még lesznek gondok a szobatisztasággal eleinte.

    Alom – ezt kicsit csak random böktem rá, ha van jobb nem horroráron, szívesen veszem a javaslatokat.

    Műanyag tál, kerámia tál – még nem tudom, hogy melyik lenne célszerűbb, a műanyag vagy a kerámia. Hajlok az utóbbira, mert könnyebb tisztán tartani, és a kerámia súlyából adódóan valószínűleg kevésbé fogja borogatni, hogy adjak neki enni, csak gáz, ha leesik. De nem hiszem, hogy magasra pakolnám.

    A kajával kapcsolatban eléggé vakon vagyok (bőség zavara), azt tudom, hogy minél magasabb legyen a hústartalma, és ne legyen whiskas.

    Idővel lenne kaparófa (bár ezt még szerintem az elsőkörös felszerelések közé megy), vár, játékok, attól függően, hogy mire van igénye, hám.

    Május közepére terveztem a befogást, addigra tudom megoldani, hogy a lakás legalább részben macskabiztos legyen. Tudom, hogy valószínűleg addigra Ödön nem lesz egyben, úgyhogy majd a piciket is meg kell keresni. Utána minél előbb állatorvos, egyrészt chipet olvasni (hátha van neki olyan, de nagyon kétlem), kiskönyv, féreghajtás, felv/fiv tesztek, chipelés… Meg majd a piciket is (nem lesz olcsó, de leszarom), ha már elválaszthatóak, akkor anyu ivartalanítás, és 10-12 hetes korukra felelős gazdit keresni nekik. Szigorúan benti vagy birtokon belüli tartással, ivartalanítási kötelezettséggel.

    Ödön benti tartású lenne, mert jelenleg is van két kutya, de ők kintiek, illetve felügyelettel bejárósok, és muszáj lesz szeparálni őket.

    Őszintén érdekelne, hogy mit gondoltok, mit hagytam ki, mit csináljak másként.

    Ödön őnagysága (képeken nem látszik, de van egy pici fehér folt a mellkasán):

    A szobakenneles részt olvasva azért vannak kételyeim :)
    Első alkalommal, még lehet belevarázsolod, de második alkalommal elég nehéz lesz. Szerintem elég okosak...
    És a makettek... rakj el mindent, nem fog rájuk vigyázni. Még mielőtt csalódás érne. Ahogy ismerem őket első dolga lesz megvizsgálni.

  • Carlos Padre
    veterán

    Ó, mennyi jótanács, nagyon köszönöm mindenkinek :) :R

    Összességében akkor nem járok rossz úton. Ami minden tanács metszéspontja: Ödönt minél előbb hazahozni. Akárhogy számolgatok meg tologatok, most vasárnapnál előbb nem kivitelezhető (de így is egy héttel hamarabb, hátha nem kések el nagyon), így is beszélnem kell a pályatulajjal, hogy vasárnap érjen rá eljönni (az ő kocsijuk hangjára szerintem előbb előkerül, mert a macska nem hülye: bizonyos típusú autóhang -> lesznek emberek -> lesz kaja), be kell szerezni a cuccokat, és a lakást átrendezni. Nem fogok vasárnapig unatkozni :D (és utána se, mert akkor hétfőn már dokinál kezdünk)

    Akkor hordozó2, szobakennel, több fekhely és törülközők (főleg a picik miatt), alomtálca kétféle, abból az egyik zárt, a másik egy alacsonyabb (az jó lesz a kölyköknek), alájuk alátét. Alomból nem porolót, tálakból kerámiát (fémet nem akarok, mert ha kiderül, hogy hisztis a nagyságos asszony, akkor borogatni fogja nekem a kövön, ha valami nem tetszik neki). Kaparófa kötelező, macskajáték ajánlott. Kajából akkor nézek valami joserát vagy hasonlót :)

    Freddy76: jó ötlet a Fressnapf, ma délután megyünk szétnézni, és ha olyan, akkor be is vásárolok. Hasonló megfordult a fejemben, de itt a helyi nagyobb kisállatboltban nem volt annyira segítőkész az eladó (nem bunkó volt, csak láthatóan nem ért rá). A cím megtisztelő, de majd csak akkor érezhetem magaménak legalább egy picit, ha végig tudom csinálni. baloghgabor überelhetetlen, vele szoktam példálózni társaságban, mikor felmerül, hogy macskát birtokon belül kell(ene) tartani :))

    Tsebacsi: köszönöm a tippeket :) Ha úgy sikerülne Ödönt befogni, hogy már nincs egyben a picikkel, akkor mindenképpen megkeresném őket. Se a piciknek, se az anyjuknak nem lenne jó, ha szét lennének választva.

    Mikulásbá: köszi a tippet, az alomtálca tényleg BB lesz (csak legyen is a vásárhelyi boltban, elég sovány a non-food soruk…)

    Szevam: :))

    Zsírkrétamen: jó tippek, hátha bejön, bár szerintem csalogatónak első körben lehet, a kaja lesz. A karomvágótól egy pöppet tartok, sok múlik azon, Ödön hogy viseli eleve a változást, de mindenképpen megpróbálom rávezetni.
    Kullancs és bolhairtás mindenképpen, készülök a közelharcra. Hosszútávon egyszerűbb, ha anyuból írtom ki a vérszívókat még azelőtt, hogy a picik megszületnek. A kamilla nem szárítja a szemüket?
    Játékból nem akarok túlzásba esni (annyi hely a világon nincs :DDD ), de attól még le kell majd fárasztani, ha azt akarom, hogy átaludja az éjszakát.
    Azt tudom, hogy a kicsiket nem piszka a szükségesnél jobban, legfeljebb akkor, ha mennek dokihoz, vagy ha maguktól jönnek oda. Tudtommal a fostosodás az, mikor szegény totál meg van nyomorgatva a bélrendszerénél, mert baromi sérülékenyek, és bestresszelhetnek (kisbabát sem rángat az ember).

    Urby66: a zárt jó ötlet, és köszi a tippet a beszoktatáshoz.

    Nehany tudnivalo a zart macskavecerol: a macskak alapvetoen vadallatok, szeretik szemmel tartani a kornyezetuket urites kozben is. A zart doboz stresszelheti a macskat, foleg, ha korabban szabadon elt, es az eredmeny az lesz, hogy inkabb maga valaszt helyet ahol biztonsagosan urithet.
    Masik indok ellene, a zart reszben hamar felgyulik az ammonia, ami nem annyira egeszseges.
    Jobb valasztas inkabb egy magas oldalu muanyag doboz az alomkiszorodas ellen.

  • Freddy76
    addikt

    Jelentem, felvásároltam a fél boltot :))És utólag jöttem rá, hogy így is van, ami lemaradt a listáról (tanulság: legközelebb írjam is meg a listát, nem csak félig-meddig fejben). Eladócsaj jófej volt és segítőkész.

    Tsebacsi: köszi, már csak vasárnapig kell összepakolni, és utána irány Ödönt befogni :D

    Tangkuban: köszi, hasznos tanácsok :)

    -Rolika-: kaja közben... Hát, speciel én sem szeretem, ha evés közben piszkálnak, viszont most kaptunk egy csomó jutifalat-krémet, hátha eltereli a figyelmét majd. Mert a nasizás az nem rendes étkezés :D Boxot napokkal doki előtt előkészíteni, ezt felírom (francnak van kedve küzdeni).

    Kicsit irigyellek, nagy kaland egy ilyen új barátot befogadni. Szép, amit csinálsz. A befogás nem biztos, hogy egyszerű lesz, olvass utána, hogy mire kell figyelni.

  • -Rolika-
    senior tag

    Jelentem, felvásároltam a fél boltot :))És utólag jöttem rá, hogy így is van, ami lemaradt a listáról (tanulság: legközelebb írjam is meg a listát, nem csak félig-meddig fejben). Eladócsaj jófej volt és segítőkész.

    Tsebacsi: köszi, már csak vasárnapig kell összepakolni, és utána irány Ödönt befogni :D

    Tangkuban: köszi, hasznos tanácsok :)

    -Rolika-: kaja közben... Hát, speciel én sem szeretem, ha evés közben piszkálnak, viszont most kaptunk egy csomó jutifalat-krémet, hátha eltereli a figyelmét majd. Mert a nasizás az nem rendes étkezés :D Boxot napokkal doki előtt előkészíteni, ezt felírom (francnak van kedve küzdeni).

    Én sem szeretem ha evés közben puszkálnak, de ez a kis éhenkórász mindent kiszedne a kezemből ami kaja, szóval így járt:D
    Az etető kidobja neki a flamót és én már ott is térdelek mellette és fogom az egyik mancsát és nyisznyas:DDD
    Ha bárkinek van bármi más ötlete azt szívesen hallgatom. Első 1-2 alkalomnál még hagyta, de azóta harap.

  • solena
    tag

    A Fressnapf-ban állandó akció a "kezdőszett", ha veszel élelmet, pihenés, higiénia célját szolgáló terméket, játékot (ami nálad egyértelmű), akkor van 10 % kedvezmény.

    Jelentem, felvásároltam a fél boltot :))És utólag jöttem rá, hogy így is van, ami lemaradt a listáról (tanulság: legközelebb írjam is meg a listát, nem csak félig-meddig fejben). Eladócsaj jófej volt és segítőkész.

    Tsebacsi: köszi, már csak vasárnapig kell összepakolni, és utána irány Ödönt befogni :D

    Tangkuban: köszi, hasznos tanácsok :)

    -Rolika-: kaja közben... Hát, speciel én sem szeretem, ha evés közben piszkálnak, viszont most kaptunk egy csomó jutifalat-krémet, hátha eltereli a figyelmét majd. Mert a nasizás az nem rendes étkezés :D Boxot napokkal doki előtt előkészíteni, ezt felírom (francnak van kedve küzdeni).

  • Tsebacsi
    nagyúr

    Ha a karomvágásnál nagyon ellenkezne(Tony már nem tolerálja) akkor egy tipp, hogy kaja közben kell lecsettegtetni:D
    Ha meg már Nálad lesz egy ideje és tudod, hogy menni kell dokihoz, akkor előtte pár nappal vedd elő a szállító boxot, hogy szokja.
    Nálunk Tony simán bemegy így akár szunyálni is, pedig a dokit már nem csípi.
    link

    A mieink rettegnek a doboztól, előveszem már menekülnek az asztal alá :D

  • -Rolika-
    senior tag

    Ó, mennyi jótanács, nagyon köszönöm mindenkinek :) :R

    Összességében akkor nem járok rossz úton. Ami minden tanács metszéspontja: Ödönt minél előbb hazahozni. Akárhogy számolgatok meg tologatok, most vasárnapnál előbb nem kivitelezhető (de így is egy héttel hamarabb, hátha nem kések el nagyon), így is beszélnem kell a pályatulajjal, hogy vasárnap érjen rá eljönni (az ő kocsijuk hangjára szerintem előbb előkerül, mert a macska nem hülye: bizonyos típusú autóhang -> lesznek emberek -> lesz kaja), be kell szerezni a cuccokat, és a lakást átrendezni. Nem fogok vasárnapig unatkozni :D (és utána se, mert akkor hétfőn már dokinál kezdünk)

    Akkor hordozó2, szobakennel, több fekhely és törülközők (főleg a picik miatt), alomtálca kétféle, abból az egyik zárt, a másik egy alacsonyabb (az jó lesz a kölyköknek), alájuk alátét. Alomból nem porolót, tálakból kerámiát (fémet nem akarok, mert ha kiderül, hogy hisztis a nagyságos asszony, akkor borogatni fogja nekem a kövön, ha valami nem tetszik neki). Kaparófa kötelező, macskajáték ajánlott. Kajából akkor nézek valami joserát vagy hasonlót :)

    Freddy76: jó ötlet a Fressnapf, ma délután megyünk szétnézni, és ha olyan, akkor be is vásárolok. Hasonló megfordult a fejemben, de itt a helyi nagyobb kisállatboltban nem volt annyira segítőkész az eladó (nem bunkó volt, csak láthatóan nem ért rá). A cím megtisztelő, de majd csak akkor érezhetem magaménak legalább egy picit, ha végig tudom csinálni. baloghgabor überelhetetlen, vele szoktam példálózni társaságban, mikor felmerül, hogy macskát birtokon belül kell(ene) tartani :))

    Tsebacsi: köszönöm a tippeket :) Ha úgy sikerülne Ödönt befogni, hogy már nincs egyben a picikkel, akkor mindenképpen megkeresném őket. Se a piciknek, se az anyjuknak nem lenne jó, ha szét lennének választva.

    Mikulásbá: köszi a tippet, az alomtálca tényleg BB lesz (csak legyen is a vásárhelyi boltban, elég sovány a non-food soruk…)

    Szevam: :))

    Zsírkrétamen: jó tippek, hátha bejön, bár szerintem csalogatónak első körben lehet, a kaja lesz. A karomvágótól egy pöppet tartok, sok múlik azon, Ödön hogy viseli eleve a változást, de mindenképpen megpróbálom rávezetni.
    Kullancs és bolhairtás mindenképpen, készülök a közelharcra. Hosszútávon egyszerűbb, ha anyuból írtom ki a vérszívókat még azelőtt, hogy a picik megszületnek. A kamilla nem szárítja a szemüket?
    Játékból nem akarok túlzásba esni (annyi hely a világon nincs :DDD ), de attól még le kell majd fárasztani, ha azt akarom, hogy átaludja az éjszakát.
    Azt tudom, hogy a kicsiket nem piszka a szükségesnél jobban, legfeljebb akkor, ha mennek dokihoz, vagy ha maguktól jönnek oda. Tudtommal a fostosodás az, mikor szegény totál meg van nyomorgatva a bélrendszerénél, mert baromi sérülékenyek, és bestresszelhetnek (kisbabát sem rángat az ember).

    Urby66: a zárt jó ötlet, és köszi a tippet a beszoktatáshoz.

    Ha a karomvágásnál nagyon ellenkezne(Tony már nem tolerálja) akkor egy tipp, hogy kaja közben kell lecsettegtetni:D
    Ha meg már Nálad lesz egy ideje és tudod, hogy menni kell dokihoz, akkor előtte pár nappal vedd elő a szállító boxot, hogy szokja.
    Nálunk Tony simán bemegy így akár szunyálni is, pedig a dokit már nem csípi.
    link

  • Tsebacsi
    nagyúr

    Szerintem csatangolás közben valahogy összeszedte.
    Köszi! :R

    Áhh Ő is kijárós, akkor így értem, nem emlékeztem erre a részletre. :R

  • lowzor
    veterán

    Szegényke, azt lehet tudni hol-hogy szedte össze?
    Jobbulást nekik! :R

    Szerintem csatangolás közben valahogy összeszedte.
    Köszi! :R

  • Tangkuban
    csendes tag

    Ó, mennyi jótanács, nagyon köszönöm mindenkinek :) :R

    Összességében akkor nem járok rossz úton. Ami minden tanács metszéspontja: Ödönt minél előbb hazahozni. Akárhogy számolgatok meg tologatok, most vasárnapnál előbb nem kivitelezhető (de így is egy héttel hamarabb, hátha nem kések el nagyon), így is beszélnem kell a pályatulajjal, hogy vasárnap érjen rá eljönni (az ő kocsijuk hangjára szerintem előbb előkerül, mert a macska nem hülye: bizonyos típusú autóhang -> lesznek emberek -> lesz kaja), be kell szerezni a cuccokat, és a lakást átrendezni. Nem fogok vasárnapig unatkozni :D (és utána se, mert akkor hétfőn már dokinál kezdünk)

    Akkor hordozó2, szobakennel, több fekhely és törülközők (főleg a picik miatt), alomtálca kétféle, abból az egyik zárt, a másik egy alacsonyabb (az jó lesz a kölyköknek), alájuk alátét. Alomból nem porolót, tálakból kerámiát (fémet nem akarok, mert ha kiderül, hogy hisztis a nagyságos asszony, akkor borogatni fogja nekem a kövön, ha valami nem tetszik neki). Kaparófa kötelező, macskajáték ajánlott. Kajából akkor nézek valami joserát vagy hasonlót :)

    Freddy76: jó ötlet a Fressnapf, ma délután megyünk szétnézni, és ha olyan, akkor be is vásárolok. Hasonló megfordult a fejemben, de itt a helyi nagyobb kisállatboltban nem volt annyira segítőkész az eladó (nem bunkó volt, csak láthatóan nem ért rá). A cím megtisztelő, de majd csak akkor érezhetem magaménak legalább egy picit, ha végig tudom csinálni. baloghgabor überelhetetlen, vele szoktam példálózni társaságban, mikor felmerül, hogy macskát birtokon belül kell(ene) tartani :))

    Tsebacsi: köszönöm a tippeket :) Ha úgy sikerülne Ödönt befogni, hogy már nincs egyben a picikkel, akkor mindenképpen megkeresném őket. Se a piciknek, se az anyjuknak nem lenne jó, ha szét lennének választva.

    Mikulásbá: köszi a tippet, az alomtálca tényleg BB lesz (csak legyen is a vásárhelyi boltban, elég sovány a non-food soruk…)

    Szevam: :))

    Zsírkrétamen: jó tippek, hátha bejön, bár szerintem csalogatónak első körben lehet, a kaja lesz. A karomvágótól egy pöppet tartok, sok múlik azon, Ödön hogy viseli eleve a változást, de mindenképpen megpróbálom rávezetni.
    Kullancs és bolhairtás mindenképpen, készülök a közelharcra. Hosszútávon egyszerűbb, ha anyuból írtom ki a vérszívókat még azelőtt, hogy a picik megszületnek. A kamilla nem szárítja a szemüket?
    Játékból nem akarok túlzásba esni (annyi hely a világon nincs :DDD ), de attól még le kell majd fárasztani, ha azt akarom, hogy átaludja az éjszakát.
    Azt tudom, hogy a kicsiket nem piszka a szükségesnél jobban, legfeljebb akkor, ha mennek dokihoz, vagy ha maguktól jönnek oda. Tudtommal a fostosodás az, mikor szegény totál meg van nyomorgatva a bélrendszerénél, mert baromi sérülékenyek, és bestresszelhetnek (kisbabát sem rángat az ember).

    Urby66: a zárt jó ötlet, és köszi a tippet a beszoktatáshoz.

    Mivel én is egy kóbor cicát hoztam haza (igaz, akkor már hónapok óta pátyolgattam a telken) pár tanács. Mikor hazavittem, letettem a hordozót az előszobába, kinyitottam az összes helyiség ajtaját meg felkapcsoltam a villanyt (már sötétedett) és hagytam hogy felfedezzen. Alomtálca: mikor hazavitted, tedd bele, fogd meg a pracliját és csinálj pár kaparó mozdulatot vele az alomban. Kaparófa dettó, eléteszed, párszor végighúzod a mancsát rajta. Az enyémnek ennyi elég volt, soha többet nem kellett megmutatni, egyszer sem végezte máshol a dolgát és a bútorokat sem kaparja azóta sem.
    A picik miatt nálad más lesz a helyzet egy darabig, de én elinte neveltem, hogy ne mászkáljon fel asztalokra, bútorra, ágyra. Na ezeket idővel szépen feladtam, mert semmi kárt nem csinált, olyan óvatosan közlekedett. A másik "szomorú" felismerés az volt, hogy ő sokkal tisztább nálam :))

  • Tsebacsi
    nagyúr

    Ó, mennyi jótanács, nagyon köszönöm mindenkinek :) :R

    Összességében akkor nem járok rossz úton. Ami minden tanács metszéspontja: Ödönt minél előbb hazahozni. Akárhogy számolgatok meg tologatok, most vasárnapnál előbb nem kivitelezhető (de így is egy héttel hamarabb, hátha nem kések el nagyon), így is beszélnem kell a pályatulajjal, hogy vasárnap érjen rá eljönni (az ő kocsijuk hangjára szerintem előbb előkerül, mert a macska nem hülye: bizonyos típusú autóhang -> lesznek emberek -> lesz kaja), be kell szerezni a cuccokat, és a lakást átrendezni. Nem fogok vasárnapig unatkozni :D (és utána se, mert akkor hétfőn már dokinál kezdünk)

    Akkor hordozó2, szobakennel, több fekhely és törülközők (főleg a picik miatt), alomtálca kétféle, abból az egyik zárt, a másik egy alacsonyabb (az jó lesz a kölyköknek), alájuk alátét. Alomból nem porolót, tálakból kerámiát (fémet nem akarok, mert ha kiderül, hogy hisztis a nagyságos asszony, akkor borogatni fogja nekem a kövön, ha valami nem tetszik neki). Kaparófa kötelező, macskajáték ajánlott. Kajából akkor nézek valami joserát vagy hasonlót :)

    Freddy76: jó ötlet a Fressnapf, ma délután megyünk szétnézni, és ha olyan, akkor be is vásárolok. Hasonló megfordult a fejemben, de itt a helyi nagyobb kisállatboltban nem volt annyira segítőkész az eladó (nem bunkó volt, csak láthatóan nem ért rá). A cím megtisztelő, de majd csak akkor érezhetem magaménak legalább egy picit, ha végig tudom csinálni. baloghgabor überelhetetlen, vele szoktam példálózni társaságban, mikor felmerül, hogy macskát birtokon belül kell(ene) tartani :))

    Tsebacsi: köszönöm a tippeket :) Ha úgy sikerülne Ödönt befogni, hogy már nincs egyben a picikkel, akkor mindenképpen megkeresném őket. Se a piciknek, se az anyjuknak nem lenne jó, ha szét lennének választva.

    Mikulásbá: köszi a tippet, az alomtálca tényleg BB lesz (csak legyen is a vásárhelyi boltban, elég sovány a non-food soruk…)

    Szevam: :))

    Zsírkrétamen: jó tippek, hátha bejön, bár szerintem csalogatónak első körben lehet, a kaja lesz. A karomvágótól egy pöppet tartok, sok múlik azon, Ödön hogy viseli eleve a változást, de mindenképpen megpróbálom rávezetni.
    Kullancs és bolhairtás mindenképpen, készülök a közelharcra. Hosszútávon egyszerűbb, ha anyuból írtom ki a vérszívókat még azelőtt, hogy a picik megszületnek. A kamilla nem szárítja a szemüket?
    Játékból nem akarok túlzásba esni (annyi hely a világon nincs :DDD ), de attól még le kell majd fárasztani, ha azt akarom, hogy átaludja az éjszakát.
    Azt tudom, hogy a kicsiket nem piszka a szükségesnél jobban, legfeljebb akkor, ha mennek dokihoz, vagy ha maguktól jönnek oda. Tudtommal a fostosodás az, mikor szegény totál meg van nyomorgatva a bélrendszerénél, mert baromi sérülékenyek, és bestresszelhetnek (kisbabát sem rángat az ember).

    Urby66: a zárt jó ötlet, és köszi a tippet a beszoktatáshoz.

    Hajrá ügyes leszel! :)) :R

  • Freddy76
    addikt

    Ó, mennyi jótanács, nagyon köszönöm mindenkinek :) :R

    Összességében akkor nem járok rossz úton. Ami minden tanács metszéspontja: Ödönt minél előbb hazahozni. Akárhogy számolgatok meg tologatok, most vasárnapnál előbb nem kivitelezhető (de így is egy héttel hamarabb, hátha nem kések el nagyon), így is beszélnem kell a pályatulajjal, hogy vasárnap érjen rá eljönni (az ő kocsijuk hangjára szerintem előbb előkerül, mert a macska nem hülye: bizonyos típusú autóhang -> lesznek emberek -> lesz kaja), be kell szerezni a cuccokat, és a lakást átrendezni. Nem fogok vasárnapig unatkozni :D (és utána se, mert akkor hétfőn már dokinál kezdünk)

    Akkor hordozó2, szobakennel, több fekhely és törülközők (főleg a picik miatt), alomtálca kétféle, abból az egyik zárt, a másik egy alacsonyabb (az jó lesz a kölyköknek), alájuk alátét. Alomból nem porolót, tálakból kerámiát (fémet nem akarok, mert ha kiderül, hogy hisztis a nagyságos asszony, akkor borogatni fogja nekem a kövön, ha valami nem tetszik neki). Kaparófa kötelező, macskajáték ajánlott. Kajából akkor nézek valami joserát vagy hasonlót :)

    Freddy76: jó ötlet a Fressnapf, ma délután megyünk szétnézni, és ha olyan, akkor be is vásárolok. Hasonló megfordult a fejemben, de itt a helyi nagyobb kisállatboltban nem volt annyira segítőkész az eladó (nem bunkó volt, csak láthatóan nem ért rá). A cím megtisztelő, de majd csak akkor érezhetem magaménak legalább egy picit, ha végig tudom csinálni. baloghgabor überelhetetlen, vele szoktam példálózni társaságban, mikor felmerül, hogy macskát birtokon belül kell(ene) tartani :))

    Tsebacsi: köszönöm a tippeket :) Ha úgy sikerülne Ödönt befogni, hogy már nincs egyben a picikkel, akkor mindenképpen megkeresném őket. Se a piciknek, se az anyjuknak nem lenne jó, ha szét lennének választva.

    Mikulásbá: köszi a tippet, az alomtálca tényleg BB lesz (csak legyen is a vásárhelyi boltban, elég sovány a non-food soruk…)

    Szevam: :))

    Zsírkrétamen: jó tippek, hátha bejön, bár szerintem csalogatónak első körben lehet, a kaja lesz. A karomvágótól egy pöppet tartok, sok múlik azon, Ödön hogy viseli eleve a változást, de mindenképpen megpróbálom rávezetni.
    Kullancs és bolhairtás mindenképpen, készülök a közelharcra. Hosszútávon egyszerűbb, ha anyuból írtom ki a vérszívókat még azelőtt, hogy a picik megszületnek. A kamilla nem szárítja a szemüket?
    Játékból nem akarok túlzásba esni (annyi hely a világon nincs :DDD ), de attól még le kell majd fárasztani, ha azt akarom, hogy átaludja az éjszakát.
    Azt tudom, hogy a kicsiket nem piszka a szükségesnél jobban, legfeljebb akkor, ha mennek dokihoz, vagy ha maguktól jönnek oda. Tudtommal a fostosodás az, mikor szegény totál meg van nyomorgatva a bélrendszerénél, mert baromi sérülékenyek, és bestresszelhetnek (kisbabát sem rángat az ember).

    Urby66: a zárt jó ötlet, és köszi a tippet a beszoktatáshoz.

    A Fressnapf-ban állandó akció a "kezdőszett", ha veszel élelmet, pihenés, higiénia célját szolgáló terméket, játékot (ami nálad egyértelmű), akkor van 10 % kedvezmény.

  • solena
    tag

    Ó, mennyi jótanács, nagyon köszönöm mindenkinek :) :R

    Összességében akkor nem járok rossz úton. Ami minden tanács metszéspontja: Ödönt minél előbb hazahozni. Akárhogy számolgatok meg tologatok, most vasárnapnál előbb nem kivitelezhető (de így is egy héttel hamarabb, hátha nem kések el nagyon), így is beszélnem kell a pályatulajjal, hogy vasárnap érjen rá eljönni (az ő kocsijuk hangjára szerintem előbb előkerül, mert a macska nem hülye: bizonyos típusú autóhang -> lesznek emberek -> lesz kaja), be kell szerezni a cuccokat, és a lakást átrendezni. Nem fogok vasárnapig unatkozni :D (és utána se, mert akkor hétfőn már dokinál kezdünk)

    Akkor hordozó2, szobakennel, több fekhely és törülközők (főleg a picik miatt), alomtálca kétféle, abból az egyik zárt, a másik egy alacsonyabb (az jó lesz a kölyköknek), alájuk alátét. Alomból nem porolót, tálakból kerámiát (fémet nem akarok, mert ha kiderül, hogy hisztis a nagyságos asszony, akkor borogatni fogja nekem a kövön, ha valami nem tetszik neki). Kaparófa kötelező, macskajáték ajánlott. Kajából akkor nézek valami joserát vagy hasonlót :)

    Freddy76: jó ötlet a Fressnapf, ma délután megyünk szétnézni, és ha olyan, akkor be is vásárolok. Hasonló megfordult a fejemben, de itt a helyi nagyobb kisállatboltban nem volt annyira segítőkész az eladó (nem bunkó volt, csak láthatóan nem ért rá). A cím megtisztelő, de majd csak akkor érezhetem magaménak legalább egy picit, ha végig tudom csinálni. baloghgabor überelhetetlen, vele szoktam példálózni társaságban, mikor felmerül, hogy macskát birtokon belül kell(ene) tartani :))

    Tsebacsi: köszönöm a tippeket :) Ha úgy sikerülne Ödönt befogni, hogy már nincs egyben a picikkel, akkor mindenképpen megkeresném őket. Se a piciknek, se az anyjuknak nem lenne jó, ha szét lennének választva.

    Mikulásbá: köszi a tippet, az alomtálca tényleg BB lesz (csak legyen is a vásárhelyi boltban, elég sovány a non-food soruk…)

    Szevam: :))

    Zsírkrétamen: jó tippek, hátha bejön, bár szerintem csalogatónak első körben lehet, a kaja lesz. A karomvágótól egy pöppet tartok, sok múlik azon, Ödön hogy viseli eleve a változást, de mindenképpen megpróbálom rávezetni.
    Kullancs és bolhairtás mindenképpen, készülök a közelharcra. Hosszútávon egyszerűbb, ha anyuból írtom ki a vérszívókat még azelőtt, hogy a picik megszületnek. A kamilla nem szárítja a szemüket?
    Játékból nem akarok túlzásba esni (annyi hely a világon nincs :DDD ), de attól még le kell majd fárasztani, ha azt akarom, hogy átaludja az éjszakát.
    Azt tudom, hogy a kicsiket nem piszka a szükségesnél jobban, legfeljebb akkor, ha mennek dokihoz, vagy ha maguktól jönnek oda. Tudtommal a fostosodás az, mikor szegény totál meg van nyomorgatva a bélrendszerénél, mert baromi sérülékenyek, és bestresszelhetnek (kisbabát sem rángat az ember).

    Urby66: a zárt jó ötlet, és köszi a tippet a beszoktatáshoz.

Új hozzászólás Aktív témák