Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyulank

    addikt

    Az egész 120GiB-os SSD-re Windowst tettem, a 3TB-os HDD egyetlen partícióját lekicsinyítettem 150GiB-al, ezután létrehoztam a partíciókat Linuxhoz, csak elsődlegest engedett a gparted, feltelepítettem, aztán újraindítottam, és nem bootolt be, valami hosszas szöveget írt, nem a szokásosat, helyreállítás is volt a szövegben, meg talán grub is, de a szöveg eleje nem látszott, alapból az SSD volt az elsődleges meghajtó, de megpróbáltam a HDD-ről is, annál pedig csak simán megállt a DMI POOL DATA szövegnél. Ekkor kihúztam minden mást, csak az SSD-t hagytam benne, telepítettem a Windowst diskpart clean-el, be is bootolt, megy is. De azóta akárhányszor próbáltam újratelepíteni a Linuxot, a 3TB-os meghajtón semmilyen partíciót nem lát, semmi méret, ott van az új partíciós tábla létrehozása gomb, de mivel Windows alatt még látszik, és szerencsére nem tűntek el a fájlaim, nem mentem rá. Próbáltam úgy, hogy leállítom a Windowst. Próbáltam úgy, hogy újraindítom, de mindkét esetben ez van. Ezelőtt a Linux volt az SSD-n, és először a Windowst akartam a HDD-re, de nem lehetett telepíteni, mert GPT, és régi gépem van. Szóval a kérdés, hogy mit tudok csinálni, hogy lássa, hogy telepíthessem, hogy utána elinduljon, és tehetem-e az MBR-t a HDD-re mivel a Linux azon lenne, a Windows pedig elindul az SSD-ről. Szóval, hogy a HDD-ről bootolva mindkettő indítható legyen a grubbal, de az SSD-ről grub nélkül is elinduljon a Windows. Vagy a GPT miatt válasszam ki az SSD-t?

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Új hozzászólás Aktív témák