Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeniL

    tag

    Sziasztok. Tanácsot kérnék, hol siklok el. Összehoztam Raspbmc alatt a Trasmissiont. A felállás, amit fentebb olvashattatok is 3,5A 5V-os usb hub táplálja a rpi-met 1 kábelen az egyik usb portján, a másik usb porján a rpi-nek van egy pendrive amiről a rendszer fut.
    A gond az, hogy van egy 20Mbites netem, aminek a letöltési sebessége olyan 2,2Mbit/s, ehelyett a rpi töltöget olyan 3-400kb/s-el maximum.

    Korábban vzoltan linkelte settings.json-t, 1:1-ben összenéztem a sajátommal, tehát az ő beállításait használom.Az /etc/sysctl.conf-ban vm.min_free_kbytes = 32768 beállítva, amit szintén ő javasolt. A 2,5-s vinyó a hubra van kötve egy Tenda wifi adapter is, tehát a pi-n csak 1 pendrive csücsül. Nem hinném a táp kevés neki.

    A vinyó ext4-re formázva, xbmc főképernyője fut csak, nem futtattam eddig a letöltés mellett semmit, így a procihasználat 60-70%.
    Samba fut, így látja a megosztásokat és Én is látom a pi-n lévő vinyót.
    Config.txt fájlom:
    arm_freq=840
    core_freq=375
    sdram-freq=400
    over_voltage=0
    force_turbo=0
    gpu_mem=128

    Igazából nem tudom milyen információt osszak még meg ami fontos lenne, de próbáltam minden buktatót kiiktatni, és mégse jön össze.....
    Nem igen jövök rá, hol siklottam el. Valakinek esetleg valami ötlete?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák