- Melyik tápegységet vegyem?
- Ahogy ígérték, úgy lett: itt az első Noctua vízhűtés
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- 35 millió forintos géppel értelmezné újra a PC-t az NVIDIA az ASUS jóvoltából
- Projektor topic
- Kompakt vízhűtés
- Milyen egeret válasszak?
- Milyen monitort vegyek?
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
csibe1
veterán
Nincs valami nagy nyüzsi.

Megállt már a processzor áremelkedése vagy még mindig megy feljebb? -
csibe1
veterán
Az Intel EE - Extreme Edition $999 és $1199 árakra emlékszünk még?
És ez a 2000-es évek. Pentium 4 EE volt 2003-ban is.
És akkor nem ennyit ért 999 dollár.
A HEDT procik meg elmentek 1999 dollárig is, mikor az AMD nem volt konkurencia. Mondjuk az első Threadrippert kivéve ott is elgurult a gyógyszer árazásilag az AMD-nél is. Át is lett pozícionálva workstation-re a hedt helyett. Oda inkább a Ryzen9 megy. De az meg még mindig nem érte el a bűvös 999 dollárt.Igen, csorgott is a nyálam rendesen mindegyikért, de nem nyertem a lottón, hogy meg is tudjam venni bármelyiket.

Akkor az volt a csúcs, akár 6 maggal; persze, hogy megkérték az árát.
Erőfitogtatásnak, techdemónak volt legyártva. A pénzesebbeknek meg volt mivel villogni. -
freeapro
senior tag
Én már azt se tudom amúgy, hogy hogyan dönti el az erőforrás ütemező, hogy mondjuk egy játék esetében melyik programszálat teszi olyan magra, ami 3D caches illetve melyiket teszi sima magra... vegyünk egy AMD r9 7900X3D procit. Ami 12 mag 24 szál. itt a magok felének van 3D cache. Na most mikor játszik az ember mondjuk adott pillanatban max 8 programágat futattó játékot. mitől függ, hogy a 8 program ág éppen 3D cache magra kerül vagy sima normál cache-t használóra. Nyilván minnél többször nem 3D cache-t használó magra kerül egy időszeletben egy program ág annál kevésbé érvényesül a 3D cache gyorsító hatása. Persze az is igaz, hogy nem minden program szál esetében jelenik meg előnynek a 3D cache. Tipikusan olyan kodoknál elöny a 3D cache, amikor nagyon nagy a kód és gyakran kell újra tölteni a RAM-ból a cache tartalmat. a cache mindig egy futó kód adat és kód környezetét kapja meg a RAM-ból. Abból a megfontolásból hogy az esetek 99%-ban a következő végrehajtandó utasítás és adat az elöző utasitás közelében van. Aztán érkezik egy jövetkező utasítás, aminek cime és adata már kivül esik a cache tartalmánán olyankor újra tölti az új végrehajtandó utasitás kód és adat környezetável a cache memóriát. Ha gyakori a cache újra töltés, akkor a 3D cache jobban teljesít. Ha egyszerű a kód ritkán másik ki a cache tartalmánán kivül akkor ritkább a cache újra töltés. A játék programok tipikusan olyanok, ahol gyakori a cache újra töltés, ezért teljesít jól játékban a 3D cache-t használó proci. Nyilván egy olyan proci esetében, ahol az összes mag és szálon 3D cache van valamivel jobban teljesíthet egy ilyen proci valamivel, hiszen nem lesz olyan időszelet. Amikor éppen nem 3D cache magra kerül egy programág végrehajtása. Nyilván olyan program fog profitálni leginkább a minden mag 3D caches elönyéből, ami ki is használja a hardver plusz lehetőségét. Ahhoz persze túl drága egy ilyen proci, hogy azért vegyük játékra, hogy hátha lesz egy hangyafasznyi elönye a fele magon 3D caches verzióvaé szemben. Tehát valóban nem ez lesz a játékosok leginkább megérő proci. elég speciális és nem hétköznapi programok esetében érné meg egy 16 mag 32 szálas proci teljes 3D cache-sel.
Szerintem amit leírtál, pontosan az a magyarázata, hogy az X3D2 miért gamer processzor. Így végre gaming célra is lehet 8 fizikai mag (1CCD) fölé menni.
-
Reggie0
titán
Én már azt se tudom amúgy, hogy hogyan dönti el az erőforrás ütemező, hogy mondjuk egy játék esetében melyik programszálat teszi olyan magra, ami 3D caches illetve melyiket teszi sima magra... vegyünk egy AMD r9 7900X3D procit. Ami 12 mag 24 szál. itt a magok felének van 3D cache. Na most mikor játszik az ember mondjuk adott pillanatban max 8 programágat futattó játékot. mitől függ, hogy a 8 program ág éppen 3D cache magra kerül vagy sima normál cache-t használóra. Nyilván minnél többször nem 3D cache-t használó magra kerül egy időszeletben egy program ág annál kevésbé érvényesül a 3D cache gyorsító hatása. Persze az is igaz, hogy nem minden program szál esetében jelenik meg előnynek a 3D cache. Tipikusan olyan kodoknál elöny a 3D cache, amikor nagyon nagy a kód és gyakran kell újra tölteni a RAM-ból a cache tartalmat. a cache mindig egy futó kód adat és kód környezetét kapja meg a RAM-ból. Abból a megfontolásból hogy az esetek 99%-ban a következő végrehajtandó utasítás és adat az elöző utasitás közelében van. Aztán érkezik egy jövetkező utasítás, aminek cime és adata már kivül esik a cache tartalmánán olyankor újra tölti az új végrehajtandó utasitás kód és adat környezetável a cache memóriát. Ha gyakori a cache újra töltés, akkor a 3D cache jobban teljesít. Ha egyszerű a kód ritkán másik ki a cache tartalmánán kivül akkor ritkább a cache újra töltés. A játék programok tipikusan olyanok, ahol gyakori a cache újra töltés, ezért teljesít jól játékban a 3D cache-t használó proci. Nyilván egy olyan proci esetében, ahol az összes mag és szálon 3D cache van valamivel jobban teljesíthet egy ilyen proci valamivel, hiszen nem lesz olyan időszelet. Amikor éppen nem 3D cache magra kerül egy programág végrehajtása. Nyilván olyan program fog profitálni leginkább a minden mag 3D caches elönyéből, ami ki is használja a hardver plusz lehetőségét. Ahhoz persze túl drága egy ilyen proci, hogy azért vegyük játékra, hogy hátha lesz egy hangyafasznyi elönye a fele magon 3D caches verzióvaé szemben. Tehát valóban nem ez lesz a játékosok leginkább megérő proci. elég speciális és nem hétköznapi programok esetében érné meg egy 16 mag 32 szálas proci teljes 3D cache-sel.
Jateknal azt csinalja, hogy minden magas terheleso threadet attol CCD-s magra, a background taskokat, pedig a maradekra.
Ezen felul vannak egyeb technikak, pl. nagy cache miss eseten sleepbe kuldi a ccd nelkuli magokat.
Ilyen procikat meg nem probaltam, de tapasztalataim szerint fpga-ra logika szintezis es routing nagyon kedveli a sok cache-t, de cserebe nem is lehet ezeket tul sok szalon futtatni, nem jol parhuzamositottak.
-
Robitrix
senior tag
Én már azt se tudom amúgy, hogy hogyan dönti el az erőforrás ütemező, hogy mondjuk egy játék esetében melyik programszálat teszi olyan magra, ami 3D caches illetve melyiket teszi sima magra... vegyünk egy AMD r9 7900X3D procit. Ami 12 mag 24 szál. itt a magok felének van 3D cache. Na most mikor játszik az ember mondjuk adott pillanatban max 8 programágat futattó játékot. mitől függ, hogy a 8 program ág éppen 3D cache magra kerül vagy sima normál cache-t használóra. Nyilván minnél többször nem 3D cache-t használó magra kerül egy időszeletben egy program ág annál kevésbé érvényesül a 3D cache gyorsító hatása. Persze az is igaz, hogy nem minden program szál esetében jelenik meg előnynek a 3D cache. Tipikusan olyan kodoknál elöny a 3D cache, amikor nagyon nagy a kód és gyakran kell újra tölteni a RAM-ból a cache tartalmat. a cache mindig egy futó kód adat és kód környezetét kapja meg a RAM-ból. Abból a megfontolásból hogy az esetek 99%-ban a következő végrehajtandó utasítás és adat az elöző utasitás közelében van. Aztán érkezik egy jövetkező utasítás, aminek cime és adata már kivül esik a cache tartalmánán olyankor újra tölti az új végrehajtandó utasitás kód és adat környezetável a cache memóriát. Ha gyakori a cache újra töltés, akkor a 3D cache jobban teljesít. Ha egyszerű a kód ritkán másik ki a cache tartalmánán kivül akkor ritkább a cache újra töltés. A játék programok tipikusan olyanok, ahol gyakori a cache újra töltés, ezért teljesít jól játékban a 3D cache-t használó proci. Nyilván egy olyan proci esetében, ahol az összes mag és szálon 3D cache van valamivel jobban teljesíthet egy ilyen proci valamivel, hiszen nem lesz olyan időszelet. Amikor éppen nem 3D cache magra kerül egy programág végrehajtása. Nyilván olyan program fog profitálni leginkább a minden mag 3D caches elönyéből, ami ki is használja a hardver plusz lehetőségét. Ahhoz persze túl drága egy ilyen proci, hogy azért vegyük játékra, hogy hátha lesz egy hangyafasznyi elönye a fele magon 3D caches verzióvaé szemben. Tehát valóban nem ez lesz a játékosok leginkább megérő proci. elég speciális és nem hétköznapi programok esetében érné meg egy 16 mag 32 szálas proci teljes 3D cache-sel.
-
MaraTóni
tag
Maximum a vérvörös pistikék játékszere lesz, meg is érdemlik
-
bteebi
veterán
Tavaly ősszel elkezdtem gondolkodni azon, hogy jó lenne már egy új, vagy akár 2 gép is. Szerintem vagy 6-800 ezret rá is szántunk volna a kettőre. De korábban 40-50 ezerbe kerülő RAM-ért nem fogok 150 ezret kifizetni, vagy 60 ezres SSD-ért 90-et. Akkor inkább marad minden gagyi.
Szerencsére nem létszükség, "csak" jobb lett volna a jobb. 
-
RobbyJr
addikt
Akkor se, bár tény, kevésbé zavarna. Nem szeretem, ha hülyének néznek, ha valaminek nagyon el van rugaszkodva az ár/érték aránya. Szerencsére így is simán meg tudnám venni, de ennek ellenére most egy komplett PC-re se szívesen szánnék annyi pénzt, amennyibe ez a proci kerülne. Mert egyszerűen (most) nem ér nekem annyit. 10-12 éves brand gépekkel el/megvagyok. Nem játszom (időm se lenne rá), ez a titok.

Megértem a te helyzeted is. Aki mindenből a csúcs cuccokat szereti, az megveszi így is úgy is, mert csak így lesz boldog.
-
bteebi
veterán
Akkor se, bár tény, kevésbé zavarna. Nem szeretem, ha hülyének néznek, ha valaminek nagyon el van rugaszkodva az ár/érték aránya. Szerencsére így is simán meg tudnám venni, de ennek ellenére most egy komplett PC-re se szívesen szánnék annyi pénzt, amennyibe ez a proci kerülne. Mert egyszerűen (most) nem ér nekem annyit. 10-12 éves brand gépekkel el/megvagyok. Nem játszom (időm se lenne rá), ez a titok.

-
RobbyJr
addikt
-
freeapro
senior tag
-
bteebi
veterán
200 W-os TDP, 900 dolláros ár, (up to) 7-13% teljesítménytöbblet. Ide vele! Sőt, kettőt kérek!
(Nem.) -
b.
félisten
-
HaZsolt
őstag
9850x3d-hez képest nem tudom, hogy mennyivel lesz erősebb csak játékok alatt. Ha nem lesz jobb akkor a játékosok örülnek, hogy a csúcs gamer procit 899 dollár alatt is megkapják.
-
RobbyJr
addikt
-
eldiablo
addikt
Az Intel EE - Extreme Edition $999 és $1199 árakra emlékszünk még?
És ez a 2000-es évek. Pentium 4 EE volt 2003-ban is.
És akkor nem ennyit ért 999 dollár.
A HEDT procik meg elmentek 1999 dollárig is, mikor az AMD nem volt konkurencia. Mondjuk az első Threadrippert kivéve ott is elgurult a gyógyszer árazásilag az AMD-nél is. Át is lett pozícionálva workstation-re a hedt helyett. Oda inkább a Ryzen9 megy. De az meg még mindig nem érte el a bűvös 999 dollárt.Az Intel EE - Extreme Edition $999 és $1199 árakra emlékszünk még?
Nem szoktak."Mondjuk az első Threadrippert kivéve ott is elgurult a gyógyszer árazásilag az AMD-nél is. "
Többet nyújtott mint az LGA2066 és olcsóbb is volt.
TR 2950X - 899$
i9 7960X - 1699$ -
Lord Amper
aktív tag
Az Intel EE - Extreme Edition $999 és $1199 árakra emlékszünk még?
És ez a 2000-es évek. Pentium 4 EE volt 2003-ban is.
És akkor nem ennyit ért 999 dollár.
A HEDT procik meg elmentek 1999 dollárig is, mikor az AMD nem volt konkurencia. Mondjuk az első Threadrippert kivéve ott is elgurult a gyógyszer árazásilag az AMD-nél is. Át is lett pozícionálva workstation-re a hedt helyett. Oda inkább a Ryzen9 megy. De az meg még mindig nem érte el a bűvös 999 dollárt. -
worxland
addikt
-
RobbyJr
addikt
Ha tényleg csak annyi a difi, akkor ez a proci egyáltalán nem jó vétel gamereknek, de elvileg nem is ők az elsődleges közönség. Ami meg az árát illeti, a csúcs procikat mindig meg kell fizetni.
Egy sima 7800X3D / 9800X3D-el vígan elvan az ember.
-
Reggie0
titán
-
Dreamcest
kezdő
-
Reggie0
titán
-
Dreamcest
kezdő
-
Mexildos
aktív tag
Milyen programokat értünk professzionális programok alatt?
-
Abu85
HÁZIGAZDA
"Még az előző hónap végén számoltunk be az AMD érkező, Socket AM5-ös foglalatba szánt csúcsprocesszoráról, amely a Ryzen 9 9950X3D2 Dual Edition nevet viseli. Ennek a terméknek csak az ára nem volt ismert, de ez már a múlt, mivel David McAfee, az AMD kliens üzletágának alelnöke az alábbi X bejegyzésben megosztott egy képet, amin szerepel a 899 dolláros listaár."
Ez mitől dual edition? A végére bökött kettestől?
Esetleg kettő egy áráért?A nagyon csóri menőmanó influenszerek majd megveszik az összekalapozott lóvéból.
Ha annyira kell nekik. Egy részük meg ajcsiba kapja a szponzortól.
Gondolom, amikor nevezték el a terméket, akkor felvetették, hogy legyen X3D2, de valaki mondta, hogy áhhhh... legyen X3D Dual Edition. Aztán jött a ragyogó gondolat, hogy why not both?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
#6 freeapro : Nem tudom ki mondta ezt, de igazából ez nem realitás. Gamingre igazából nem a legjobb, ha mindkét chiplet alatt van 3D V-Cache. Nem káros, de nincs lényegi előnye, szóval ne nagyon várjátok, hogy ez mérhetően gyorsabb lesz a 9950X3D-nél. Professzionális programokban igen, ott valóban lesz 7-13%.
-
worxland
addikt
-
Busterftw
nagyúr
Az Inteles árak msrp árak, ettől a piaci ár eltérhet, ezer más okból.
Melyik fogalom nem tiszta vagy mit akarsz ezzel mondani? Mert a termék oldalon az msrp nem változott. -
freeapro
senior tag
Eddig nem az volt a mondás, hogy a 2 chipletes cache miatt ez gamer processzor lesz?
-
ViZion
félisten
"Még az előző hónap végén számoltunk be az AMD érkező, Socket AM5-ös foglalatba szánt csúcsprocesszoráról, amely a Ryzen 9 9950X3D2 Dual Edition nevet viseli. Ennek a terméknek csak az ára nem volt ismert, de ez már a múlt, mivel David McAfee, az AMD kliens üzletágának alelnöke az alábbi X bejegyzésben megosztott egy képet, amin szerepel a 899 dolláros listaár."
Ez mitől dual edition? A végére bökött kettestől?
Esetleg kettő egy áráért?A nagyon csóri menőmanó influenszerek majd megveszik az összekalapozott lóvéból.
Ha annyira kell nekik. Egy részük meg ajcsiba kapja a szponzortól.
"Esetleg kettő egy áráért?"
Nem, ennyiért egy éve kettőt kaptál volna...
-
Dragon3000
nagyúr
"Még az előző hónap végén számoltunk be az AMD érkező, Socket AM5-ös foglalatba szánt csúcsprocesszoráról, amely a Ryzen 9 9950X3D2 Dual Edition nevet viseli. Ennek a terméknek csak az ára nem volt ismert, de ez már a múlt, mivel David McAfee, az AMD kliens üzletágának alelnöke az alábbi X bejegyzésben megosztott egy képet, amin szerepel a 899 dolláros listaár."
Ez mitől dual edition? A végére bökött kettestől?
Esetleg kettő egy áráért?A nagyon csóri menőmanó influenszerek majd megveszik az összekalapozott lóvéból.
Ha annyira kell nekik. Egy részük meg ajcsiba kapja a szponzortól.
Az amd termékoldalát megnézed ők hívják így, a dual rész arra vonatkozik, hogy mindkét chipleten ott a plusz cache.
-
Dragon3000
nagyúr
Ezzel mit is akartál? Az intel esetében be volt jelentve az ár, ennél az amd megoldásnál meg csak a találgatás volt, mert sehol nem volt eddig bejelentve az ára.
-
csibe1
veterán
"Még az előző hónap végén számoltunk be az AMD érkező, Socket AM5-ös foglalatba szánt csúcsprocesszoráról, amely a Ryzen 9 9950X3D2 Dual Edition nevet viseli. Ennek a terméknek csak az ára nem volt ismert, de ez már a múlt, mivel David McAfee, az AMD kliens üzletágának alelnöke az alábbi X bejegyzésben megosztott egy képet, amin szerepel a 899 dolláros listaár."
Ez mitől dual edition? A végére bökött kettestől?
Esetleg kettő egy áráért?A nagyon csóri menőmanó influenszerek majd megveszik az összekalapozott lóvéból.
Ha annyira kell nekik. Egy részük meg ajcsiba kapja a szponzortól.
-
hokuszla
senior tag
A Core Ultra 5 250K Plus és Core Ultra 7 270K Plus esetében az Intel rendre 199 és 299 dolláros árat mondott, és ezeket figyelembe véve értékelték a tesztelők a processzorok teljesítményét. A valóságban viszont 220 és 330 dollárért érkeztek meg az újdonságok.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Melyik tápegységet vegyem?
- Google Pixel topik
- Tőzsde és gazdaság
- PlayStation 5
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Honor 600 – kezes, kitartó, költséges
- Ahogy ígérték, úgy lett: itt az első Noctua vízhűtés
- Bécs oda-vissza meglehet a Tesla robotaxival
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- További aktív témák...
- AMD Ryzen 9 7900X BOX Eladó!
- CPU bazár Core i5 10500T + 10500 + 12500T + 12500 Core i7 10700 + i7 12700K + Core i9 9900 12900K
- Intel Core i5-2320 Processor
- Ryzen 5 7500X3D +hűtött VRM-es B650M/B850/X870 lap +16-32GB 6000MHz DDR5! GAR/SZÁMLA (Te nevedre)!
- AKCIÓ! Intel Core i7 11700K 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 12, Xiaomi Redmi Note 12 Pro, Xiaomi Redmi Note 12 Pro+
- Apple AirPods Max 2 Midnight ! Új Bontatlan, 2028.05.14.-ig Garancia
- iPhone 16 Pro 512GB 96% (1év Garancia) ! Felújított kijelző !
- DJI Avata Pro-View Combo drón szett
- Eladó Apple iPad Pro 11 64GB / REPEDT KIJELZŐ
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


Szerencsére nem létszükség, "csak" jobb lett volna a jobb. 
(Nem.)

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

