Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janeszgol
    félisten

    Koszi a linket! Kivancsiva tett a cikk, ugyhogy futtattam par tesztet, meg en is csinaltam egy "a private, renamed version of 3DMark that is not available to the public" verziot magamnak is a tesztek erejeig... ;)

    Elsore feltunt, hogy az eredeti 3DMark inditasakor a venti automatikusan elindul, mig a maszek, a telo szamara nem felismerheto verzional csak akkor indul el, ha kulon bekapcsolom, ugyhogy a telo valoban tudja, hogy itt "kemeny menet" fog kovetkezni... :D /es ezzel mar meg is szegte a szabalyzatot, mert detektalt...az osszes tobbi teszt mar felesleges is volt, de azert mar vegigcsinaltam :D/

    A pontszamok aranya is ugy alakul valoban, ahogy a cikk irja, ugyhogy a telo nagyon jol tudja, hogy teszt van es valoban mas beallitasokkal futtatja...eddig valoban minden ugy van, ahogy a cikkben szerepel...viszont:

    Ha a 3DMarkot es a maszek 3DMarkot felveszem a Game Space-be, ahova akarmelyik alkalmazast fel lehet venni, akkor siman ki lehet kapcsolni a Diablo modot, ami a Game Space-ben egy plugin...kiprobaltam, csinaltam 3-3 tesztet a sima 3DMarkkal is es a maszekkal is. A simanal ketto alapbeallitasokkal, egynel pedig a Game Spaceben kulon kikapcsolt diablo moddal, a maszek verzioval pedig kettot alapbeallitasokkal es egyet kulon bekapcsolt diablo moddal. :) az eredmenyek ugyanugy felcserelodtek, ahogy a diablo mod allapota... :D

    Probakepp feltelepitettem a CPU Throttling Test nevu kis tesztprogramot, /ami sajnos mar nem elerheto a Playen valamiert, de attol meg nem tul nehez megtalalni/, mert kivancsi voltam, hogy ez a diablo mod valoban kikapcsolja-e a vedelmi funkciokat a homerseklet teren, mert en is ugy gondolom, hogy akkor azert ez valoban nem egy szep huzas, hogy benne van, mert oke, hogy arra figyelmeztet, hogy jobban melegszik a telo, de azert azt nem kozli, hogy esetleg tonkre is megy /vagy igazan sulyos esetben rasul a tenyeremre XD/.

    A throttling teszt alapjan az latszik, hogy valoban agresszivan probalja megtartani a leheto legmagasabb orajeleket es foleg a ket teljesitmenymagon, de attol meg ahogy melegszik a telo, veszi vissza az orajeleket igy is.
    Nem fog senkinek a tenyerere sulni, sem ido elott meghalni az akksi. /Mar a teszt elejen szolt, hogy melegszik az akksi, ugyhogy atfolyo toltesre valt./

    Az mindenesetre teny, hogy a diablo modot, csak a Game Space-en belul lehet alapesetben ki-be kapcsolgatni es az is teny, hogy a 3DMark eseteben alapbol aktiv, mig mas alkalmazasnal alapbol nem aktiv, de az aktiv hutessel meg mindig ugyanez a helyzet, alapbol nem aktiv, kulon kell bekapcsolni, de a 3DMarknal az is bekapcsol egybol.

    Az is teny, hogy a Game Space-en belul, ha bekapcsolja az ember, akkor kap figyelmeztetest, hogy aktiv, mig azon kivulrol inditva az alkalmazast, mint a 3DMark eseteben nincs figyelmeztetes sem...

    Latom a forrasanyagban, hogy a detektalas es az optimalizaciok automata bekapcsolasa utkoznek a szabalyzatba, ami ertheto is lenne a cikkben emlitett esetekben, ha valoban olyan modokat vagy beallitasokat alkalmazna a telo, amik amugy elerhetetlenek es esetleg valoban kikapcsolnak a vedelmi funkciokat, de errol szo sincs, es ugy latom az eredeti cikkben sincs sehol ilyen irva...az, hogy alapbol az elerheto teljesitmeny modok kozul a legnagyobbra valt, meg bekapcsolja a hutest? :D gyanitom senki nem eco modban szeretne futtatni a 3DMarkot :D de a szabaly az szabaly...

    Bar szerintem a cikk cimeben szereplo "Csalastol" azert ez meg tavol all, kozel sem diesel-botrany szintu... :D talan en inkabb ugy fogalmaznek, hogy itt a szabalyzat megsertese tortent, de nyilvan tavol all tolem, hogy kritikaval illessem a cikk cimet, csak hogy oszinte legyek valami nagyobb volumenu csalasra gondoltam elsore, es mivel 3-4 evre szoktam telot venni, igy nem orultem volna a dolognak... :)

    Egyebkent furcsanak talalom egy benchmark, foleg egy 3DMark eseteben azt a szabalyt, hogy a tesztnek ugy kell futnia, mint barmely mas alkalmazasnak, mert nyilvan foleg jatekokhoz hasonlo grafikai feladatokat tesztel vele az ember es hat egy gamer telon, de meg egy nem gamer-en is a jatekok azert nem olyan szokatlan, ha mas beallitasokon futnak, mint mondjuk a webbongeszo, vagy a szamologep... :D

    Itt van egy-egy kep a sima es a maszek 3DMarkokrol a 3-3 teszttel, meg egy-egy kep a balanced mod meg a diablo mod throttling tesztjerol, meg ketto kep amirol latszik, hogy a diablo mod egyaltalan nem egy eldugott sumaksag, szimplan egy olyan szinten /amugy feleslegesen/ agressziv teljesitmenyvezerlo mod, ami kulon pluginkent szerepel...csak azert teszem ezeket ide, nehogy veletlen valaki azt higgye, hogy csak serti az egom, hogy lecsaloztak a telom :B es ezert belekotok a cikk tartalmaba, ugy, hogy kozben azt sem tudom mirol beszelek... :DD
    [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

    Köszi, hogy szántál rá időt. Ezért hasznos, ha van valakinek a cikkben forgó telefonból.

  • Pisti870923
    csendes tag

    Itt a hivatalos indoklás: [link]
    Szerintük bekapcsol automatikusan, mert felismeri a benchmarkot a név alapján.

    Az Antutu listán egyelőre ott maradt. [link]

    Koszi a linket! Kivancsiva tett a cikk, ugyhogy futtattam par tesztet, meg en is csinaltam egy "a private, renamed version of 3DMark that is not available to the public" verziot magamnak is a tesztek erejeig... ;)

    Elsore feltunt, hogy az eredeti 3DMark inditasakor a venti automatikusan elindul, mig a maszek, a telo szamara nem felismerheto verzional csak akkor indul el, ha kulon bekapcsolom, ugyhogy a telo valoban tudja, hogy itt "kemeny menet" fog kovetkezni... :D /es ezzel mar meg is szegte a szabalyzatot, mert detektalt...az osszes tobbi teszt mar felesleges is volt, de azert mar vegigcsinaltam :D/

    A pontszamok aranya is ugy alakul valoban, ahogy a cikk irja, ugyhogy a telo nagyon jol tudja, hogy teszt van es valoban mas beallitasokkal futtatja...eddig valoban minden ugy van, ahogy a cikkben szerepel...viszont:

    Ha a 3DMarkot es a maszek 3DMarkot felveszem a Game Space-be, ahova akarmelyik alkalmazast fel lehet venni, akkor siman ki lehet kapcsolni a Diablo modot, ami a Game Space-ben egy plugin...kiprobaltam, csinaltam 3-3 tesztet a sima 3DMarkkal is es a maszekkal is. A simanal ketto alapbeallitasokkal, egynel pedig a Game Spaceben kulon kikapcsolt diablo moddal, a maszek verzioval pedig kettot alapbeallitasokkal es egyet kulon bekapcsolt diablo moddal. :) az eredmenyek ugyanugy felcserelodtek, ahogy a diablo mod allapota... :D

    Probakepp feltelepitettem a CPU Throttling Test nevu kis tesztprogramot, /ami sajnos mar nem elerheto a Playen valamiert, de attol meg nem tul nehez megtalalni/, mert kivancsi voltam, hogy ez a diablo mod valoban kikapcsolja-e a vedelmi funkciokat a homerseklet teren, mert en is ugy gondolom, hogy akkor azert ez valoban nem egy szep huzas, hogy benne van, mert oke, hogy arra figyelmeztet, hogy jobban melegszik a telo, de azert azt nem kozli, hogy esetleg tonkre is megy /vagy igazan sulyos esetben rasul a tenyeremre XD/.

    A throttling teszt alapjan az latszik, hogy valoban agresszivan probalja megtartani a leheto legmagasabb orajeleket es foleg a ket teljesitmenymagon, de attol meg ahogy melegszik a telo, veszi vissza az orajeleket igy is.
    Nem fog senkinek a tenyerere sulni, sem ido elott meghalni az akksi. /Mar a teszt elejen szolt, hogy melegszik az akksi, ugyhogy atfolyo toltesre valt./

    Az mindenesetre teny, hogy a diablo modot, csak a Game Space-en belul lehet alapesetben ki-be kapcsolgatni es az is teny, hogy a 3DMark eseteben alapbol aktiv, mig mas alkalmazasnal alapbol nem aktiv, de az aktiv hutessel meg mindig ugyanez a helyzet, alapbol nem aktiv, kulon kell bekapcsolni, de a 3DMarknal az is bekapcsol egybol.

    Az is teny, hogy a Game Space-en belul, ha bekapcsolja az ember, akkor kap figyelmeztetest, hogy aktiv, mig azon kivulrol inditva az alkalmazast, mint a 3DMark eseteben nincs figyelmeztetes sem...

    Latom a forrasanyagban, hogy a detektalas es az optimalizaciok automata bekapcsolasa utkoznek a szabalyzatba, ami ertheto is lenne a cikkben emlitett esetekben, ha valoban olyan modokat vagy beallitasokat alkalmazna a telo, amik amugy elerhetetlenek es esetleg valoban kikapcsolnak a vedelmi funkciokat, de errol szo sincs, es ugy latom az eredeti cikkben sincs sehol ilyen irva...az, hogy alapbol az elerheto teljesitmeny modok kozul a legnagyobbra valt, meg bekapcsolja a hutest? :D gyanitom senki nem eco modban szeretne futtatni a 3DMarkot :D de a szabaly az szabaly...

    Bar szerintem a cikk cimeben szereplo "Csalastol" azert ez meg tavol all, kozel sem diesel-botrany szintu... :D talan en inkabb ugy fogalmaznek, hogy itt a szabalyzat megsertese tortent, de nyilvan tavol all tolem, hogy kritikaval illessem a cikk cimet, csak hogy oszinte legyek valami nagyobb volumenu csalasra gondoltam elsore, es mivel 3-4 evre szoktam telot venni, igy nem orultem volna a dolognak... :)

    Egyebkent furcsanak talalom egy benchmark, foleg egy 3DMark eseteben azt a szabalyt, hogy a tesztnek ugy kell futnia, mint barmely mas alkalmazasnak, mert nyilvan foleg jatekokhoz hasonlo grafikai feladatokat tesztel vele az ember es hat egy gamer telon, de meg egy nem gamer-en is a jatekok azert nem olyan szokatlan, ha mas beallitasokon futnak, mint mondjuk a webbongeszo, vagy a szamologep... :D

    Itt van egy-egy kep a sima es a maszek 3DMarkokrol a 3-3 teszttel, meg egy-egy kep a balanced mod meg a diablo mod throttling tesztjerol, meg ketto kep amirol latszik, hogy a diablo mod egyaltalan nem egy eldugott sumaksag, szimplan egy olyan szinten /amugy feleslegesen/ agressziv teljesitmenyvezerlo mod, ami kulon pluginkent szerepel...csak azert teszem ezeket ide, nehogy veletlen valaki azt higgye, hogy csak serti az egom, hogy lecsaloztak a telom :B es ezert belekotok a cikk tartalmaba, ugy, hogy kozben azt sem tudom mirol beszelek... :DD
    [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

  • Cassi
    őstag

    Nem tudom mi a cikk forrasa, de vagy tul sokszor vettek at, mire ez a verzio megirodott, vagy mar eleve a forditasnal hiba csuszott a dologba, vagy nem tudom, de nekem ilyen telom van es egyaltalan nem kapcsol be a diablo mod automatikusan a 3DMark futtatasakor...a diablo mod egy bekapcsolhato plugin a telo game modjan belul, amit barmelyik alkalmazasnal be lehet kapcsolni. Raadasul, amikor bekapcsolod meg dob is egy figyelmeztetest, hogy megnovekedhet a hotermeles -.- Az is erdekes, hogy a diablo mod egyebkent nem is a biztonsagi mechanizmusokat kapcsolja ki, hanem a "governor"-okat, magyarul a terhelestol fuggetlenul maximumon vannak az orajelek, de ha tulmelegszik, akkor ugyanugy visszazuhannak, mint barmelyik masik telonal, igaz az aktuv hutessel eleg nehez tulfuteni...a masik furcsasag, hogy ez elott a 6Pro verziot hasznaltam es mar abban is volt ilyen mod, de egeszen eddig nem volt baj? O.o

    Ha valoban figyelmeztetes nelkul, ugymond "sumakban" menne, akkor tenyleg csalasnak gondolnam en is, de ez gyakorlatilag a telo egy gyari funkcioja, ennyi erovel az aktiv hutes miatt is ki lehetne zarni aztan meg ennyi kulonbseg sem lenne az azonos soc-cal szerelt telok pontszamai kozott... :)

    A legnagyobb vicc egyebkent az egeszben, hogy kiprobaltam a diablo moddal meg anelkul es szinte semmi kulonbseg nincs a pontszamok kozott, mert az androidban mar olyan jol vannak hangolva a governorok, hogy nem igazan fogjak vissza a teljesitmenyt... :)

    Itt a hivatalos indoklás: [link]
    Szerintük bekapcsol automatikusan, mert felismeri a benchmarkot a név alapján.

    Az Antutu listán egyelőre ott maradt. [link]

  • Pisti870923
    csendes tag

    Nem tudom mi a cikk forrasa, de vagy tul sokszor vettek at, mire ez a verzio megirodott, vagy mar eleve a forditasnal hiba csuszott a dologba, vagy nem tudom, de nekem ilyen telom van es egyaltalan nem kapcsol be a diablo mod automatikusan a 3DMark futtatasakor...a diablo mod egy bekapcsolhato plugin a telo game modjan belul, amit barmelyik alkalmazasnal be lehet kapcsolni. Raadasul, amikor bekapcsolod meg dob is egy figyelmeztetest, hogy megnovekedhet a hotermeles -.- Az is erdekes, hogy a diablo mod egyebkent nem is a biztonsagi mechanizmusokat kapcsolja ki, hanem a "governor"-okat, magyarul a terhelestol fuggetlenul maximumon vannak az orajelek, de ha tulmelegszik, akkor ugyanugy visszazuhannak, mint barmelyik masik telonal, igaz az aktuv hutessel eleg nehez tulfuteni...a masik furcsasag, hogy ez elott a 6Pro verziot hasznaltam es mar abban is volt ilyen mod, de egeszen eddig nem volt baj? O.o

    Ha valoban figyelmeztetes nelkul, ugymond "sumakban" menne, akkor tenyleg csalasnak gondolnam en is, de ez gyakorlatilag a telo egy gyari funkcioja, ennyi erovel az aktiv hutes miatt is ki lehetne zarni aztan meg ennyi kulonbseg sem lenne az azonos soc-cal szerelt telok pontszamai kozott... :)

    A legnagyobb vicc egyebkent az egeszben, hogy kiprobaltam a diablo moddal meg anelkul es szinte semmi kulonbseg nincs a pontszamok kozott, mert az androidban mar olyan jol vannak hangolva a governorok, hogy nem igazan fogjak vissza a teljesitmenyt... :)

Új hozzászólás Aktív témák