- 3D nyomtatás
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Házimozi belépő szinten
- OLED TV topic
- Milyen notebookot vegyek?
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Milyen házat vegyek?
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
TurboK0
tag
válasz
phulee #61827 üzenetére
Én Noctuára esküszöm. Ezek bírják a legtovább. Régebben próbáltam sokmindent a legcsendesebb konfighoz, köztük az (akkor) etalonnak számító Yate Loon-t is, de két év után mindegyik elkezdett tompán kattogni ahogy elhasználódott bennük a csapágy. Noctuánál ugyanez 7-8 év után jött elő. A legöregebb Noctua NF-P12 ventim 14 éve megy.
Egyébként ha normálisan beszabályozod a sebességet akkor manapság akármelyik venti hangtalan (lásd https://getfancontrol.com/). Csak ha elhasználódik a csapágy, akkor elkezd tompán kattogni olyan sebességen is ahol a lapátok surranása még hangtalan lenne.
Ja, meg ez a legdrágább márka, de a Redux ventik fele annyiba kerülnek és úgy már nem is annyira rossz. Én az NF-P12 Redux 1300 ventit ajánlom, az A12 jobb de süvítősebb hangja van és sokkal drágább, az S12 sorozat meg egyszerűen nem jó (hangos és gyenge, hűtőbordán P12-re cserélve jelentősen javultak az eredmények).
Noctuán kívül egyébként a Be Quiet-ről hallottam sok jót, ha egyszer a gépemben tönkremennek a ventik, akkor arra váltanék próbaképpen.
Venti mérettel vigyázz, a 140-es ventik több levegőt mozgatnak kisebb fordulatszámon, de sokkal alacsonyabb légnyomáson. Ha hűtőbordára/radiátorra teszel ventit, vagy túl sok az akadály a gépházban, akkor a légnyomás fontosabb. A Jonsbo C6 pedig elég zsúfolt. Pár helyen pl. írták hogy a kaszniban a lukak az oldalán túl aprók, blokkolják a levegő mozgást, ezért a magas légnyomású venti fontosabb. Volt egy teszt ahol a ház tetejét levéve 5 fokkal jobb eredményt értek el, ez nálam csak ~2 fok körül van Noctua NF-P12 1300 ventikkel (ATX táppal; a hűtőborda és a táp között kb 1mm hely van).
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- 3D nyomtatás
- Kuponkunyeráló
- Musk és az xAI elhozták a ChatGPT és a DeepSeek riválisát
- Spórolós topik
- Honor 200 Pro - mobilportré
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Warframe
- Milyen légkondit a lakásba?
- További aktív témák...
- Kingmax DDR4-3200 8GB modulok garanciával eladók
- Kingston Hyperx Fury Beast 2x8gb 3200mhz RGB Ram Kit
- Eladó 2 hónapos Alza garis GSKILL AEGIS 2x8 DDR4 3200 CL16 ram
- SAMSUNG 2x2GB 1Rx8 PC3-10600S DDR3 LAPTOP MEMÓRIA 667MHz, M471B5773DH0-CH9
- ASUS P9X79 alaplap Core i7 processzorral és 32GB rammal kérésre Noctua hűtővel, Bequiet 700W táppal