Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LélekVándor

    tag

    válasz robi1979 #91008 üzenetére

    Hello!

    Szerintem ár/tudásban a G80 most a legjobb vétel videóra, talán az egész piacon. Videózásból élek, Nekem van egy G80, amit második kamerának vettem, van mellette egy Sony A7III, valamint egy Sony PMW-EX1 vállkamera is, de sokszor az A7III-at nem is viszem magammal csak a G80-at és a nagykamerát. Nagyon meg vagyok elégedve a minőségével, a 4K és a FullHD is egyaránt nagyon szép. Simán el lehet lenni vele mint főkamera, a legnagyobb hátránya talán a fejhallgató csatlakozás hiánya, de erre is vannak áthidaló megoldások. Én egy Viltrox EF-M2 adapterrel és főleg egy Canon 24-70 2.8L-es obival használom. Meglátásom szerint az A7III-hoz képest nem a LOG hiánya a legnagyobb probléma, és nem is a nagyobb mélység éllesség, mert adapterrel egész jó így is, hanem az, hogy felvétel közben nem tudod csekkolni 100%-os crop-on az élességet(magnifying zoom), Sonynál ez régóta megoldott, így a peakingre kell hagyatkozni, de ha erős a napsütés, akkor inkább a kukucskát használom ott elég pontosan látható. Azonban nem melegszik fel 4K-ban sem a G80, még a Sony a7III sajnos felmelegszik vágóképezés közben is, kb. 40 perc intenzív használat mellett és leáll..... Összességében nagyon meg vagyok elégedve a G80-al, ennyi pénzért egy ilyen tudású kamera sztem a legjobb vétel.

    Itt egy youtube által áttömörített 4K minőségű klip, ami 90%ban G80-al készült
    [link]

Új hozzászólás Aktív témák