Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csixy

    addikt

    válasz tordaitibi #86333 üzenetére

    Már összekalapáltam egy 16 gigás pendrájvra. Bootolható Legacy és UEFI módon is. Érdemes a bootmenüje szerinti 5. sort választani, ez a Load to RAM. Bebootolás után egy telepített Peppermint XFCE (debian) lesz belőle. Ha van valahol egy swap partíció elérhető közelségben akkor azt a Gparted segítségével könnyedén kapcsoljuk be neki. Munkánkban segíthet a Htop és a Btop kontrollálás céljára. Ez tulajdonképpen egy bazi nagy Slax linux, a Slaxos scripteket is beleintegráltam. A Thomas Mateicek féle leírás szerint fejleszthető is tovább szükség szerint. Nagyon fürge. A Lemezek programmal fogok róla menteni egy img fájlt. Azt fel fogom írni egy másik pendrájvra és ha azután is működik azon is, akkor közzé teszem. A felhasználó benne a user névre hallgat és a jelszava a passwd . Egy telepített Prometheus padavan buildelő script mappa is benne van, benne leszedve a Stepan Timofeev féle legújabb aktívan tuningolt repo is ami addig van elindítva, hogy épp a router fajtát kell kiválasztani és itt leállítottam, mert újraindítás után mindig marad ez a szűz állapot, ... még ezután jön a Toolchain, majd a konkrét router firmware összetevőinek a configolása , a Skinek kiválogatása és a Buildelés. A kész FW-t a végén át kell tolni valahová egy felcsatolt partícióra, vagy valahová a felhőbe a rendszer leállítása előtt. Ezért készítettem az egészet tulajdonképpen, de egy teljes értékű általános munkára alkalmas Debian peppermint XFCE.

    Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Új hozzászólás Aktív témák