Hirdetés
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Melyik tápegységet vegyem?
- Apple MacBook
- Androidos tablet topic
- Vezetékes FEJhallgatók
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Sliderxy
senior tag
Pl. a Great tastes of Pharloom megbízásnál, a cuccok összeszedéséhez nem volt túl sok támpont. Persze lehet egy adott területen bolyongani, de én ezt már nem élveztem.
Lenyomtam így is a nagyit és lenéztem az alsó szintre ahol volt 2 bogár. Itt én köszi kicsekkoltam.
Abszolút egyetértek. Nekem erről az Elden Ring jutott eszembe, csak ott tizedjére is szerettem visszamenni a helyszínekre és agyalni néha az NPC-k gondolatmenetein, itt valahogy nem motivált egy HP álarcrészlet megszerzése. A Great tastes egyébként még vállalható volt, én azt élveztem, de az Act3 side questeket nem ajánlom neked, ha már ez idegesített.
Konkrétan volt 1-2 olyan mellékküldetés, hogy ha megőrülök, akkor se jövök rá magamtól, de szerintem a játékosok 5%-a ha rájön, akkor is sokat írtam.A Silksong több (tartalmilag), de néha emiatt is kevesebb.
Na az Elden Ringet pont a Silksong előtt kezdtem el, de az se különb. Régebben szerettem az ilyesmit, de most már valahogy nem vonzz.
Silksong után belekezdtem a Clair Obscur: Expedition 33-be. Ez pont elég, nem hosszú, nem is túl nehéz de van azért benne kihívás is. -
WATERDACA
őstag
Az ünnepek alatt annyit csináltam, hogy átjutottam act3-ba. Volt ezzel is feladat bőven.
Nem igazán értem amikor ilyeneket olvasok, hogy nem használnak guide-ot.
Pl. a Great tastes of Pharloom megbízásnál, a cuccok összeszedéséhez nem volt túl sok támpont. Persze lehet egy adott területen bolyongani, de én ezt már nem élveztem.
Lenyomtam így is a nagyit és lenéztem az alsó szintre ahol volt 2 bogár. Itt én köszi kicsekkoltam.Utólag én is úgy érzem, hogy a HK jobban tetszett, jobban vitt magával az egész. Ennél sokszor volt az az érzésem, hogy most tényleg üljek neki ennek megint?? Kiégtem tőle, se időm se energiám már ehhez, talán majd egyszer.
Pl. a Great tastes of Pharloom megbízásnál, a cuccok összeszedéséhez nem volt túl sok támpont. Persze lehet egy adott területen bolyongani, de én ezt már nem élveztem.
Lenyomtam így is a nagyit és lenéztem az alsó szintre ahol volt 2 bogár. Itt én köszi kicsekkoltam.
Abszolút egyetértek. Nekem erről az Elden Ring jutott eszembe, csak ott tizedjére is szerettem visszamenni a helyszínekre és agyalni néha az NPC-k gondolatmenetein, itt valahogy nem motivált egy HP álarcrészlet megszerzése. A Great tastes egyébként még vállalható volt, én azt élveztem, de az Act3 side questeket nem ajánlom neked, ha már ez idegesített.
Konkrétan volt 1-2 olyan mellékküldetés, hogy ha megőrülök, akkor se jövök rá magamtól, de szerintem a játékosok 5%-a ha rájön, akkor is sokat írtam.A Silksong több (tartalmilag), de néha emiatt is kevesebb.
-
Sliderxy
senior tag
Az ünnepek alatt annyit csináltam, hogy átjutottam act3-ba. Volt ezzel is feladat bőven.
Nem igazán értem amikor ilyeneket olvasok, hogy nem használnak guide-ot.
Pl. a Great tastes of Pharloom megbízásnál, a cuccok összeszedéséhez nem volt túl sok támpont. Persze lehet egy adott területen bolyongani, de én ezt már nem élveztem.
Lenyomtam így is a nagyit és lenéztem az alsó szintre ahol volt 2 bogár. Itt én köszi kicsekkoltam.Utólag én is úgy érzem, hogy a HK jobban tetszett, jobban vitt magával az egész. Ennél sokszor volt az az érzésem, hogy most tényleg üljek neki ennek megint?? Kiégtem tőle, se időm se energiám már ehhez, talán majd egyszer.
-
WATERDACA
őstag
Szerintem elég nyögvenyelős itt a 100%. Megvan minden boss, kihívás már nulla, de néhány hiányzó kacatért már nem fogok órákat beletenni. De így is bőven 60 óra alatt meglenne a 100%
HK-ban több volt a motivációm, vagy nem tudom...
-
Sirpi
senior tag
Grat így 3 hét után
azóta van valami fejlemény? Miután én kimaxoltam 100%-ra, már egy ideje nem indítottam el, várom a DLC-t (meg most a karácsonykor érkezett Switch2 pörög leginkább). -
Sliderxy
senior tag
Rátaláltam
le is pörgött a stáblista.Grand Mother Silk-re,
Epic volt, nagyon tetszett.
Ahogy nézem, van még mit csinálnom.ahhoz hogy átjussak Act3-ba -
Sliderxy
senior tag
Jó neki.
Van hogy egy hétig be se tudom kapcsolni.
Na majd péntektől.
A tesert láttam este, utána néztem fel ide, láttam, hogy már betetted a videót.
Sokat nem árul el, de el tudom képzelni, hogy nagyon szép lesz a környezet. -
Sirpi
senior tag
Pedig az act2 végéig nem kell sok idő, van akinek 50 perc 33 másodperc is elég
Ennyi jelenleg a speedrun WR, bár aki elérte, valszeg alsó hangon tízszer több időt neletolt már, mint te. -
Sliderxy
senior tag
Igen, ráadásul szép szép, de nagyon 3d nyomtatós hatása van.
Csomó hasonlót lehet már most is találni.Haladok közben én is csak nagyon lassan...
Nem nagyon van időm, de már lassan Act2 végére érek. -
WATERDACA
őstag
-
Sirpi
senior tag
-
Sirpi
senior tag
-
Sliderxy
senior tag
-
WATERDACA
őstag
-
WATERDACA
őstag
-
Sliderxy
senior tag
-
Sirpi
senior tag
-
Sliderxy
senior tag
Időközben befutott a lovag.
-
Sliderxy
senior tag
Expedition 33 már a polcomon van. Egy hónapja volt egy jó akció akkor célzottan beszereztem az év végére. Csak jót hallottam róla.
-
WATERDACA
őstag
Tegnap megvolt a Game Awards. A várakozásoknak megfelelően az Expedition 33 tarolt (9 díj, köztük a GOTY), viszont erről azért emlékezzünk meg itt:
A Silksongot 6 kategóriában jelölték, ebből egyet el is hozott

Ebben a kategóriában igazi elismerés ilyen címek mellett nyerni.
Az Expedition 33 hatalmasat ment, zene kategóriában is lenyomta a Silksongot.
Amilyen jól indult ez a 2025, olyan halvány lett az év végére. Tényleg csak a Silksong mentette meg az év végét (legalábbis nálam).
-
Sirpi
senior tag
Tegnap megvolt a Game Awards. A várakozásoknak megfelelően az Expedition 33 tarolt (9 díj, köztük a GOTY), viszont erről azért emlékezzünk meg itt:
A Silksongot 6 kategóriában jelölték, ebből egyet el is hozott

-
WATERDACA
őstag
-
Sliderxy
senior tag
-
WATERDACA
őstag
A hivatalos OST sajnos nem tökéletes, a Last Dive-ban kihagyták az instrumental részt, ami szerintem pont a játék egyik legjobb hangulatkeltő része, ráadásul az egyik legkritikusabb ponton (spoiler nélkül).

Aki pótolná (ez már szigorúan spoiler - 1:22-től a rész):
Last Dive Theme (Mix Ver.) | Hollow Knight: Silksong - YouTube
-
WATERDACA
őstag
Na azért a Mount Fay tényleg remek volt.
A hideg az ember ellen dolgozott, így sietni is kellett. Az egy tetszetős platforming volt. -
Sirpi
senior tag
Na itt a vége, fuss el véle. Maradt még néhány gyűjtögetni való, de minden terület, bolha, boss kivégezve. Cirka 55 óra volt, tehát 60-ba bele fogok férni szerintem.
Nekem ez a játék könnyebb volt mint a HK, egyetlen boss se izzasztott meg gyakorlatilag, 10 percen belül mindenki megvolt. A végén meg is szivattam magam, Lost Lacet már skillek és crest nélkül öltem meg, hogy nehezítsem a dolgom.
Googlet 2-szer kérdeztem meg, azt is a bolhák miatt.Ami tetszett:
+ A narratíva (nekem tetszett hogy Hornet külön szinkront kapott, és sokkal emberközelibb). Sok embernek pont ez negatívum, mert az eredeti HK-ban ez így valahogy titokzatosabb volt. Nekem ez itt most jobban átjött, nagyon szerethető karakter volt nekem.
+ A világépítés - a végére teljes megelégedettséggel voltam, jártunk havas tájakon, láváknál, börtönöknél, erdőkben, citadellában, gyakorlatilag mindenhol. Változatos és fantasztikus volt mindent felfedezni apránként. Ebben sokkal erősebb, mint a HK. Több a tartalom, az NPC, meg úgy minden kompaktabb. Vannak olyan mélységek narratíva szempontjából, amit legutóbb az Elden Ringben láttam.
+ A "kívánságfalok" - küldetésrendszerek, korrekt bossokkal, mellékküldetésekkel, jutalmakkal, még jobb sandbox hangulatot árasztott.
+ A skillfelépítés - jobban átgondoltabb lett, mint legutóbb. Több játékstílus, nagyobb újrajátszhatósági faktor.
+ A zene - összességében jobb, mint az eredeti HK, ezt meg merem kockáztatni. Itt néhány kivételével az egész OST ment a favoritok közé Spotifyn, ami videojáték mértékkel is egyedülálló nálam.Ami nem tetszett:
- Mobok stílusa - ezt máshol is olvastam, és sajnos igaz - rengeteg a repülős mob, amiért utána kell csapkodni, rossz játékmechanikai döntés. Sajnos nem nehezít, hanem hihetetlenül idegesítő tud lenni. Abszolút negatívum.
- Bonyolult, nehéz platforming hiánya. A HK White Palace után vártam valami hasonlót, sajnos nem kaptam meg. Talán majd egy DLC-ben.
- Nekem picit könnyű volt ez a játék HK után (főleg a bossokat illetően), vannak kicsit imba toolok, bár ez nagyon szubjektív.Nekem összességében ez picit jobban tetszett mint az eredeti HK. Tartalmasabb, Hornet abszolút szerethetőbb karakter volt nálam, és igazi lelke van a játéknak, amiről az art dizájnnak és a zeneszerzőnek egy hatalmas piros pont jár.
Sajnálom hogy vége lett, néhány összegyűjteni való van még, és utána majd jöhet a steel mode...azt viszont meg merem kockáztatni, hogy a steel mode nehezebb lesz, mint az eredeti HK-ban.
Egy élmény volt!
Grat!
Azért a főboss nevét spoilerbe tehetted volna
Egyébként van benne platforming, pl. az egész Sands of Karak, a Border Caves, Mount Fay és Brightvein. -
WATERDACA
őstag
Na itt a vége, fuss el véle. Maradt még néhány gyűjtögetni való, de minden terület, bolha, boss kivégezve. Cirka 55 óra volt, tehát 60-ba bele fogok férni szerintem.
Nekem ez a játék könnyebb volt mint a HK, egyetlen boss se izzasztott meg gyakorlatilag, 10 percen belül mindenki megvolt. A végén meg is szivattam magam, Lost Lacet már skillek és crest nélkül öltem meg, hogy nehezítsem a dolgom.
Googlet 2-szer kérdeztem meg, azt is a bolhák miatt.Ami tetszett:
+ A narratíva (nekem tetszett hogy Hornet külön szinkront kapott, és sokkal emberközelibb). Sok embernek pont ez negatívum, mert az eredeti HK-ban ez így valahogy titokzatosabb volt. Nekem ez itt most jobban átjött, nagyon szerethető karakter volt nekem.
+ A világépítés - a végére teljes megelégedettséggel voltam, jártunk havas tájakon, láváknál, börtönöknél, erdőkben, citadellában, gyakorlatilag mindenhol. Változatos és fantasztikus volt mindent felfedezni apránként. Ebben sokkal erősebb, mint a HK. Több a tartalom, az NPC, meg úgy minden kompaktabb. Vannak olyan mélységek narratíva szempontjából, amit legutóbb az Elden Ringben láttam.
+ A "kívánságfalok" - küldetésrendszerek, korrekt bossokkal, mellékküldetésekkel, jutalmakkal, még jobb sandbox hangulatot árasztott.
+ A skillfelépítés - jobban átgondoltabb lett, mint legutóbb. Több játékstílus, nagyobb újrajátszhatósági faktor.
+ A zene - összességében jobb, mint az eredeti HK, ezt meg merem kockáztatni. Itt néhány kivételével az egész OST ment a favoritok közé Spotifyn, ami videojáték mértékkel is egyedülálló nálam.Ami nem tetszett:
- Mobok stílusa - ezt máshol is olvastam, és sajnos igaz - rengeteg a repülős mob, amiért utána kell csapkodni, rossz játékmechanikai döntés. Sajnos nem nehezít, hanem hihetetlenül idegesítő tud lenni. Abszolút negatívum.
- Bonyolult, nehéz platforming hiánya. A HK White Palace után vártam valami hasonlót, sajnos nem kaptam meg. Talán majd egy DLC-ben.
- Nekem picit könnyű volt ez a játék HK után (főleg a bossokat illetően), vannak kicsit imba toolok, bár ez nagyon szubjektív.Nekem összességében ez picit jobban tetszett mint az eredeti HK. Tartalmasabb, Hornet abszolút szerethetőbb karakter volt nálam, és igazi lelke van a játéknak, amiről az art dizájnnak és a zeneszerzőnek egy hatalmas piros pont jár.
Sajnálom hogy vége lett, néhány összegyűjteni való van még, és utána majd jöhet a steel mode...azt viszont meg merem kockáztatni, hogy a steel mode nehezebb lesz, mint az eredeti HK-ban.
Egy élmény volt!
-
WATERDACA
őstag
Nem bírtam tovább. Muszáj volt Act 2-ről Act 3-ra egy kis utánaolvasást igényelni a neten. Aki ezt össze tudja rakni a millió utalásból és még időmilliomos is, annak lehet hogy menne.
Act 2 végére elfárad a játék, minden felfedezve, de hát ott vannak a bolhák, plusz az se mindegy hol triggerelsz bizonyos mellékküldetéseket.
42 óra után megvan az Act 2, minden boss legyűrve, minden begyűjtve. Jöhet a levezetés, és az igazi bossok.Nagyobb a káosz, mint HK-ban, mert jóval nagyobb a térkép is. Élveztem, míg nem fedeztem fel mindent.

-
WATERDACA
őstag
Nekem egyelőre a főboss megvolt 26 óra alatt, és elég szépen eljutottam sokfelé már.
Van még tartalom, de úgy számolom, kb. 60 óra alatt teljesen kipörgetek mindent, úgyhogy az átlag alatt befejezem a játékot bőven.
Boss még nem izzasztott meg igazából, 1-2 encounter volt kellemetlenebb.Azóta megint beletoltam kb. 10 órát, fogynak a területek, és a legnagyobb érdem, hogy semmi segítséget eddig nem használtam. Mindent magam fedeztem fel. Így a legjobb.

-
Sliderxy
senior tag
Azt hittem a double jump meglesz ezzel az új kulccsal a Slab-ben, de nem nyitja az Apostate zárakat.
-
Sirpi
senior tag
-
Sliderxy
senior tag
Na meg is vettem tőle mindent.
-
Sliderxy
senior tag
Farmoláshoz
a legjobb Greymoor, van a Halfway home, ahol a csapos és Nuu van, az ottani padról 2 képernyő jpbbra, otr van 3 pilgrim ellenfél, 29 rosary. Lecsapás után futás vissza a padra és lehet menni megint. Itt olyan 2000-et kifarmoltam, de a végén rájöttem, hogy nem is kellett volna, 3500-am lett a játék legvégére. Havas pályához
Egyelőre nincs mód rá, hogy ne fagyj meg, viszont ahogy mondtam, ha hiányzik egy képességed, akkor nem fogsz tudni felmenni. Köszönöm.
Keresgélek tovább, azt hiszem meg is van hogy merre kell mennem. -
Sirpi
senior tag
Farmoláshoz kérnek helpet.
Az alábbi spoiler képeket is tartalmaz. Találtam egy árust akinél elég drága cuccok vannak, kb 2000 Rosarie kell. Felét már összegyűjtöttem, itt szoktam farmolni; 
Itt van 2 bogár, amiből 10 Rosarie jön, szóval elég melós a dolog, mert a padhoz kell rohangálni menteni meg vissza és így tovább... Biztos vagyok benne hogy van ettől jobb hely és tudtok benne segíteni. Térképem jelenleg:
Közepén vagyok a három különböző pinnel jelölt helyen.
nem akarok neten keresgélni a sok spoileres tartalom miatt.Annyit még kérdeznek hogy a jeges területre van valami cucc amit fel kell venni, hogy ne kelljen melegedő helyet keresni? Farmoláshoz
a legjobb Greymoor, van a Halfway home, ahol a csapos és Nuu van, az ottani padról 2 képernyő jpbbra, otr van 3 pilgrim ellenfél, 29 rosary. Lecsapás után futás vissza a padra és lehet menni megint. Itt olyan 2000-et kifarmoltam, de a végén rájöttem, hogy nem is kellett volna, 3500-am lett a játék legvégére. Havas pályához
Egyelőre nincs mód rá, hogy ne fagyj meg, viszont ahogy mondtam, ha hiányzik egy képességed, akkor nem fogsz tudni felmenni. -
Sliderxy
senior tag
Itt egy másik hely, ami 29-et ad csak messzebb van a pad:
-
Sliderxy
senior tag
Farmoláshoz kérnek helpet.
Az alábbi spoiler képeket is tartalmaz. Találtam egy árust akinél elég drága cuccok vannak, kb 2000 Rosarie kell. Felét már összegyűjtöttem, itt szoktam farmolni; 
Itt van 2 bogár, amiből 10 Rosarie jön, szóval elég melós a dolog, mert a padhoz kell rohangálni menteni meg vissza és így tovább... Biztos vagyok benne hogy van ettől jobb hely és tudtok benne segíteni. Térképem jelenleg:
Közepén vagyok a három különböző pinnel jelölt helyen.
nem akarok neten keresgélni a sok spoileres tartalom miatt.Annyit még kérdeznek hogy a jeges területre van valami cucc amit fel kell venni, hogy ne kelljen melegedő helyet keresni? -
Sirpi
senior tag
-
Sliderxy
senior tag
[Bilewater OST]
Nekem a helyszín-zenék közül ez a top (persze a Coral Chambers is gyönyörű). A jó hír, hogy itt úgyis sokat elidőzik az ember, mire átrágja magát rajta
A Boss zenék közül egyelőre nem linkelek, majd ha túlvagytok ti is a nagyján, elárulom, nem akarok spoilerezni.Linkelhetsz, most már, hogy van spoiler tag, majd rákattint aki akar.
-
Sirpi
senior tag
Este haladtam kicsit, fejhallgatóval játszom.
Nem gondoltam, hogy lesz ebben a játékban olyan élményem, hogy kiráz a hideg. Hát most volt.
Eljutottam egy területre ahol olyan hangok és zene volt, hogy az állam leesik tőle. Most már ki merem jelenteni, hogy szerintem a hang effekteket és a zenéket sokkal jobban összerakták ebben a történetben.
Néhány napja akadtam rá erre a videóra:
Hollow Knight: Silksong - Choral Chambers
Zseniális.[Bilewater OST]
Nekem a helyszín-zenék közül ez a top (persze a Coral Chambers is gyönyörű). A jó hír, hogy itt úgyis sokat elidőzik az ember, mire átrágja magát rajta
A Boss zenék közül egyelőre nem linkelek, majd ha túlvagytok ti is a nagyján, elárulom, nem akarok spoilerezni. -
WATERDACA
őstag
Este haladtam kicsit, fejhallgatóval játszom.
Nem gondoltam, hogy lesz ebben a játékban olyan élményem, hogy kiráz a hideg. Hát most volt.
Eljutottam egy területre ahol olyan hangok és zene volt, hogy az állam leesik tőle. Most már ki merem jelenteni, hogy szerintem a hang effekteket és a zenéket sokkal jobban összerakták ebben a történetben.
Néhány napja akadtam rá erre a videóra:
Hollow Knight: Silksong - Choral Chambers
Zseniális.Christopher Larkin egy korszakos zseni, nélküle ez a játék nem lenne ennyire jó (de komolyan).
-
Sliderxy
senior tag
Este haladtam kicsit, fejhallgatóval játszom.
Nem gondoltam, hogy lesz ebben a játékban olyan élményem, hogy kiráz a hideg. Hát most volt.
Eljutottam egy területre ahol olyan hangok és zene volt, hogy az állam leesik tőle. Most már ki merem jelenteni, hogy szerintem a hang effekteket és a zenéket sokkal jobban összerakták ebben a történetben.
Néhány napja akadtam rá erre a videóra:
Hollow Knight: Silksong - Choral Chambers
Zseniális. -
WATERDACA
őstag
-
Sliderxy
senior tag
Steamen az achikkal lehet némi képet kapni arról, hogy ki meddig jutott, a Last Judget pl. a játékosok 60%-a győzte csak le...
A Last Judge egy nagyon jó boss, a Cogwork Dancers is. A főbossok szerintem nagyon élvezetesek.
A 2025-ös év nagyon erős volt videojáték szempontjából, de meg merem kockáztatni, hogy ezzel szórakoztam a legjobban, és még messze a vége.
Nyilván közrejátszik, hogy Nintendon nőttem fel, az ilyen stílusú játékokat mindig szerettem.
Cogwork Dancers kifejezetten tetszett. Lehet azért mert az összes közül az volt a leginkább kiszámítható.
-
WATERDACA
őstag
Igen rétegjáték, de rengetegen behúzták. Mondjuk lehet a kedvező ár és a hatalmas hype is nagy hatással volt erre. Nem néztem statisztikát, de kíváncsi lennék, hogy a vásárlók közül mekkora % játszotta végig, illetve átlagban hol dobják el a játékot.
Ügyes vagy ha a Last Judge megvolt 10 perc alatt. Az volt az egyik legnehezebb nekem eddig, meg se tudom mondani hányszor mentem neki. Órákig tököltem vele. Aztán a végére persze kiismertem és kitanultam, csak hát ugye a türelem - ami ennél a játéknál nagyon kulcsfontosságú- sokszor nincs meg. Idegből nem lehet ezzel játszani, haladni. Ha frusztrál hogy kevés időm van játszani és szeretnék haladni akkor nem jó taktika kapkodni.
Savage Beastfly... Hétvégén nála voltam, próbálkoztam sokszor. Második szédülése megvolt már. Otthagytam a francba. Majd egyszer.
Steamen az achikkal lehet némi képet kapni arról, hogy ki meddig jutott, a Last Judget pl. a játékosok 60%-a győzte csak le...
A Last Judge egy nagyon jó boss, a Cogwork Dancers is. A főbossok szerintem nagyon élvezetesek.
A 2025-ös év nagyon erős volt videojáték szempontjából, de meg merem kockáztatni, hogy ezzel szórakoztam a legjobban, és még messze a vége.
Nyilván közrejátszik, hogy Nintendon nőttem fel, az ilyen stílusú játékokat mindig szerettem.
-
Sirpi
senior tag
Voila -
Sliderxy
senior tag
Rétegjáték. Sok embernek nincs ehhez türelme.
Egyébként meglepően sok a tartalom benne, ami a mellékküldetéseket illeti. Egy részük azért elég önismétlő, és farmolás a célja, de az opcionális bossok itt elég mocskok tudnak lenni.
A Last Judge kb. 10 perc alatt lement, de a második Savage Beastfly (vulkános, mobos) jobban megizzasztott. Az első boss, ami tényleg felidegelt.

Igen rétegjáték, de rengetegen behúzták. Mondjuk lehet a kedvező ár és a hatalmas hype is nagy hatással volt erre. Nem néztem statisztikát, de kíváncsi lennék, hogy a vásárlók közül mekkora % játszotta végig, illetve átlagban hol dobják el a játékot.
Ügyes vagy ha a Last Judge megvolt 10 perc alatt. Az volt az egyik legnehezebb nekem eddig, meg se tudom mondani hányszor mentem neki. Órákig tököltem vele. Aztán a végére persze kiismertem és kitanultam, csak hát ugye a türelem - ami ennél a játéknál nagyon kulcsfontosságú- sokszor nincs meg. Idegből nem lehet ezzel játszani, haladni. Ha frusztrál hogy kevés időm van játszani és szeretnék haladni akkor nem jó taktika kapkodni.
Savage Beastfly... Hétvégén nála voltam, próbálkoztam sokszor. Második szédülése megvolt már. Otthagytam a francba. Majd egyszer.
-
WATERDACA
őstag
Rétegjáték. Sok embernek nincs ehhez türelme.
Egyébként meglepően sok a tartalom benne, ami a mellékküldetéseket illeti. Egy részük azért elég önismétlő, és farmolás a célja, de az opcionális bossok itt elég mocskok tudnak lenni.
A Last Judge kb. 10 perc alatt lement, de a második Savage Beastfly (vulkános, mobos) jobban megizzasztott. Az első boss, ami tényleg felidegelt.

-
Sliderxy
senior tag
-
WATERDACA
őstag
-
Sirpi
senior tag
Írtam a modiknak spoiler tag ügyben, meglátjuk (alapból nem jár, ha létrehozol egy topikot).
-
Sliderxy
senior tag
Használnám ha lenne. Amúgy meg ha act2 végén vagy már rég túl vagy ezen.
-
WATERDACA
őstag
Köszi, hogy nem írod le. Plusz használjunk spoilert, ha lehetséges.
Act2 végén járok, eddig semmi segítség nélkül. Így a legélvezetesebb, minden falat ütök, de így is lesz ami kimarad, mert nagyon huncut a játék.
-
Sirpi
senior tag
A fagyos területeken vagyok. Egy ponton nem tudok túljutni, lehet, hogy valami még hiányzik hozzá? A gyűrűket tudom már használni, de van egy terület ahol ha feljövök van balra egy lámpás ahol meg lehet melegedni. Felfelé kellene haladnom, hol gyűrűvel-hol a kis repülő lényekre ugorva. Itt felül van egy repülő lény amit nem érek el sehogy. Gyanítom hogy akkor ide a dupla ugrás kellene? Ez a rész is amúgy kinyír teljesen, a fagyos vízen is alig jutottam át.
Hiányzik egy képességed. Ha gondolod, megmondhatom, melyik régióban nézelődj, de keresgélhetsz egyedül is

-
Sliderxy
senior tag
A fagyos területeken vagyok. Egy ponton nem tudok túljutni, lehet, hogy valami még hiányzik hozzá? A gyűrűket tudom már használni, de van egy terület ahol ha feljövök van balra egy lámpás ahol meg lehet melegedni. Felfelé kellene haladnom, hol gyűrűvel-hol a kis repülő lényekre ugorva. Itt felül van egy repülő lény amit nem érek el sehogy. Gyanítom hogy akkor ide a dupla ugrás kellene? Ez a rész is amúgy kinyír teljesen, a fagyos vízen is alig jutottam át.
-
WATERDACA
őstag
Na folytattam a Silksongot. Egyre jobban tetszik. Közrejátszik persze az is, hogy elértem a Choral Chamberst és a zenéje rabul ejtett. Külön öröm, hogy ez egy nagy pályarész, így sokat fogom hallgatni.

-
Sliderxy
senior tag
-
Sirpi
senior tag
Ezen a grubfatheres dolgon átsiklottam, viszont még most sem értem. Melyik is lenne? (A Silksongban a fürdős affer megvan Krattal)
-
Sliderxy
senior tag
Köszi!
Jól néz ki mindegyik.
-
Sirpi
senior tag
-
WATERDACA
őstag
-
Sliderxy
senior tag
Méretekről lehet tudni valamit?
Mindkét forrás esetében.Arról a Grub kitűzőről beugrott a Silksong fürdője.
Az a kis kujon a túloldalon Grubfather ugye?
-
WATERDACA
őstag
-
Sirpi
senior tag
Én ali.....ss-en tolom (és most a fotó készítésénél láttam, hogy Quirrel fején van pár folt). A 3 figura került amúgy annyiba, mint amit linkeltél.
-
WATERDACA
őstag
Egyébként milyen huncut, az első helyszín (Moss Groto) abszolút a Greenpathra hajaz, a zenéje is. Sokan a Greenpathnál szerettek bele a játékba. Nem volt véletlen ez a kezdés?
-
Sirpi
senior tag
Az utolsó mondatodtól el is ment a kedvem a játéktól.
Amúgy is problémás a csuklóm, valószínűleg ezért is megy nehezebben sokszor.
Trobio után vagyok, nem mondom hogy könnyű volt nekem, de nem is volt a legnehezebb eddig. Most eléggé kinyílt a világ, hogy meglett a képesség amivel nyílnak az ajtók plusz a tűt is több mindenre tudom végre használni.Nekem egyébként nagyon tetszik. A zene, hangok eszméletlen jó atmoszférát teremtenek. Tudom, a stílus velejárója, de nekem a nehézséggel van sokszor bajom ami sokszor lehoz teljesen a játékról. Amúgy is kevés időm van játszani, egy egy bossnál nagyon letagadni nem túl motiváló, de aztán mindig nekiugrok ismét, mert a játék jó.
A páncélokat cserélgetem, a charmokkal is ugyanúgy kell trükközni egy egy boss előtt, kitapasztalni, hogy milyen kombináció a leghatékonyabb. Én nem vágyom a full százalékra, de a történeten szeretnék végig érni. Tartalomra úgy érzem ez jóval nagyobb mint a HK.
Ne menjen el a kedved. Amirre utaltam, az a 100% körüli final boss, az tényleg kemény. A Hollow Knightnak megfelelő főboss nem okozott túl nagy problémát.
-
WATERDACA
őstag
Az utolsó mondatodtól el is ment a kedvem a játéktól.
Amúgy is problémás a csuklóm, valószínűleg ezért is megy nehezebben sokszor.
Trobio után vagyok, nem mondom hogy könnyű volt nekem, de nem is volt a legnehezebb eddig. Most eléggé kinyílt a világ, hogy meglett a képesség amivel nyílnak az ajtók plusz a tűt is több mindenre tudom végre használni.Nekem egyébként nagyon tetszik. A zene, hangok eszméletlen jó atmoszférát teremtenek. Tudom, a stílus velejárója, de nekem a nehézséggel van sokszor bajom ami sokszor lehoz teljesen a játékról. Amúgy is kevés időm van játszani, egy egy bossnál nagyon letagadni nem túl motiváló, de aztán mindig nekiugrok ismét, mert a játék jó.
A páncélokat cserélgetem, a charmokkal is ugyanúgy kell trükközni egy egy boss előtt, kitapasztalni, hogy milyen kombináció a leghatékonyabb. Én nem vágyom a full százalékra, de a történeten szeretnék végig érni. Tartalomra úgy érzem ez jóval nagyobb mint a HK.
Tartalomra jóval több, mint a HK, ez biztos.
A bossokat nem érzem nehezebbnek, ellenben a mobokat jóval felerősítették, ez tény.
Jobbulást a csuklódnak!
-
Sliderxy
senior tag
Az oldalazós pogó fejlesztéssel visszaállítható a HK-ban ismert működésre.
Ha páncéldarabon a shell shardokat érted, akkor azokat a red tool-okra tudod költeni, amiket érdemes is használni, elég jól lehet velük aprítani az ellenfeleket anélkül, hogy fizikai kapcsolatba kellene velük lépni.
Az elején a bossok valóban nem túl izgik, de aztán hidd el, beindul majd a dolog. Az utolsó bossnál konkrétan már fájt a bal kezem egy idő után, mire legyűrtem.Az utolsó mondatodtól el is ment a kedvem a játéktól.
Amúgy is problémás a csuklóm, valószínűleg ezért is megy nehezebben sokszor.
Trobio után vagyok, nem mondom hogy könnyű volt nekem, de nem is volt a legnehezebb eddig. Most eléggé kinyílt a világ, hogy meglett a képesség amivel nyílnak az ajtók plusz a tűt is több mindenre tudom végre használni.Nekem egyébként nagyon tetszik. A zene, hangok eszméletlen jó atmoszférát teremtenek. Tudom, a stílus velejárója, de nekem a nehézséggel van sokszor bajom ami sokszor lehoz teljesen a játékról. Amúgy is kevés időm van játszani, egy egy bossnál nagyon letagadni nem túl motiváló, de aztán mindig nekiugrok ismét, mert a játék jó.
A páncélokat cserélgetem, a charmokkal is ugyanúgy kell trükközni egy egy boss előtt, kitapasztalni, hogy milyen kombináció a leghatékonyabb. Én nem vágyom a full százalékra, de a történeten szeretnék végig érni. Tartalomra úgy érzem ez jóval nagyobb mint a HK.
-
WATERDACA
őstag
Az oldalazós pogó fejlesztéssel visszaállítható a HK-ban ismert működésre.
Ha páncéldarabon a shell shardokat érted, akkor azokat a red tool-okra tudod költeni, amiket érdemes is használni, elég jól lehet velük aprítani az ellenfeleket anélkül, hogy fizikai kapcsolatba kellene velük lépni.
Az elején a bossok valóban nem túl izgik, de aztán hidd el, beindul majd a dolog. Az utolsó bossnál konkrétan már fájt a bal kezem egy idő után, mire legyűrtem.Köszi a motiválást.
-
Sirpi
senior tag
Na beleraktam a Silksongba kb. 8 órát az elmúlt 3 napban. Féltem attól, hogy másodjára nem lesz annyira varázslatos, és sajnos igazam lett.
Sajnos pont Hornetet vártam a legjobban mind közül, mert nagyon fluidnak tűnt HK-hoz képest. Ez az oldalazós pogo támadása borzalmas sajnos (platformer részek egyenesen agyzsibbasztóak ennél), az alap kontroller beállításhoz is nyúlni kellett, mert a skilleket is átgyúrták. Voltam legalább már 10 helyszínen, közelébe nincs az eredeti HK-nak a hangulathoz. Ahogy egyre feljebb megyek a Citadellának, javul a helyzet, de "nehéz berúgni ezt a motort úgy tűnik, kicsit rozsdás és öreg."
A páncéldaraboknak amúgy mi értelme? Néha a kapunál elköltöm erre-arra, de az esetek 90%-ban mindig fullon van, felesleges gyűjteni. Vannak itt logikátlanságok, amiket nem értek.
A bossok felejthetőek. A mobok nagyrészét felerősítették, ez tetszik. Jóval változatosabbak is.
A játék egyébként nagyon erőlteti a repülős mobokat, amit ugrálással és felülütéssel tudsz legyőzni, erre külön arénák is vannak, borzalmas design szerintem.
A zene valahogy grandiózusabb akart lenni egyes területen, de nekem az eredetiben valahogy fülbemászóbb volt az egész.
Hornet is aranyos pedig, próbálom szeretni - de az eredeti játék lore-ja, a melankolikus világja nagyon hiányzik - sokkal jobban állt ehhez a stílushoz.
Hogy jó játék-e? Abszolút. Az eredeti HK viszont olyan magasra tette a lécet, hogy nem lehet megugrani - és szerintem ezzel nem vagyok egyedül.
Az oldalazós pogó fejlesztéssel visszaállítható a HK-ban ismert működésre.
Ha páncéldarabon a shell shardokat érted, akkor azokat a red tool-okra tudod költeni, amiket érdemes is használni, elég jól lehet velük aprítani az ellenfeleket anélkül, hogy fizikai kapcsolatba kellene velük lépni.
Az elején a bossok valóban nem túl izgik, de aztán hidd el, beindul majd a dolog. Az utolsó bossnál konkrétan már fájt a bal kezem egy idő után, mire legyűrtem. -
WATERDACA
őstag
Na beleraktam a Silksongba kb. 8 órát az elmúlt 3 napban. Féltem attól, hogy másodjára nem lesz annyira varázslatos, és sajnos igazam lett.
Sajnos pont Hornetet vártam a legjobban mind közül, mert nagyon fluidnak tűnt HK-hoz képest. Ez az oldalazós pogo támadása borzalmas sajnos (platformer részek egyenesen agyzsibbasztóak ennél), az alap kontroller beállításhoz is nyúlni kellett, mert a skilleket is átgyúrták. Voltam legalább már 10 helyszínen, közelébe nincs az eredeti HK-nak a hangulathoz. Ahogy egyre feljebb megyek a Citadellának, javul a helyzet, de "nehéz berúgni ezt a motort úgy tűnik, kicsit rozsdás és öreg."
A páncéldaraboknak amúgy mi értelme? Néha a kapunál elköltöm erre-arra, de az esetek 90%-ban mindig fullon van, felesleges gyűjteni. Vannak itt logikátlanságok, amiket nem értek.
A bossok felejthetőek. A mobok nagyrészét felerősítették, ez tetszik. Jóval változatosabbak is.
A játék egyébként nagyon erőlteti a repülős mobokat, amit ugrálással és felülütéssel tudsz legyőzni, erre külön arénák is vannak, borzalmas design szerintem.
A zene valahogy grandiózusabb akart lenni egyes területen, de nekem az eredetiben valahogy fülbemászóbb volt az egész.
Hornet is aranyos pedig, próbálom szeretni - de az eredeti játék lore-ja, a melankolikus világja nagyon hiányzik - sokkal jobban állt ehhez a stílushoz.
Hogy jó játék-e? Abszolút. Az eredeti HK viszont olyan magasra tette a lécet, hogy nem lehet megugrani - és szerintem ezzel nem vagyok egyedül.
-
WATERDACA
őstag
Az már nekem is kimaradt, a Path of Painnel egyetemben. És egyetértek, ez a két játék igazi különlegesség.
Amúgy érdekességként jelenlegi Silksong speedrun rekordok:
Sima végigjátszás: 54:11
True ending (bármit is jelentsen ez spoilermentesen): 3:23:30
100%: 5:42:38Ugyanezek az idők HK-ban 30:49 / 1:00:59 / 2:49:59
Szóval a Silksongot jelentősen tovább tart végigjátszani, mint az eredeti HK-t.
A Path of Pain nekem tök könnyű volt.
A kedvenc részem talán, igazi platformer sz*patós. Lost Crown után csemege volt. -
Sirpi
senior tag
Nekem az Absolute Radiancéhoz már nem volt türelmem. Ráadásul elég olcsó megoldásnak gondolom azt is, hogy az összes bosst egymás után lezongorázod, akiket addig már véresre sz*pattam a Pantheonba is felváltva oda-vissza.
Ahogy írod, HK-val is megvan a 112%.
Az öcsik meg nem igazán mozgatnak meg.Mindenesetre de jó, hogy van ez a játék + a Silksong, abszolút hiánypótló. 90-es évek videojátékain nevelkedtem fel nagyrészt, és az ilyenek mindig nosztalgiavonatként hatnak rám.
Az már nekem is kimaradt, a Path of Painnel egyetemben. És egyetértek, ez a két játék igazi különlegesség.
Amúgy érdekességként jelenlegi Silksong speedrun rekordok:
Sima végigjátszás: 54:11
True ending (bármit is jelentsen ez spoilermentesen): 3:23:30
100%: 5:42:38Ugyanezek az idők HK-ban 30:49 / 1:00:59 / 2:49:59
Szóval a Silksongot jelentősen tovább tart végigjátszani, mint az eredeti HK-t.
-
WATERDACA
őstag
Az oké, csak ez egy főkategória, tehát a játékot végig kell hozzá játszani, és a 4-es pantheon megnyerése utan elég sután nŵzne ki, ha a játékos visszacammogna a black temple-be és legyőzné a Hollow Knightot. Azért az absolute radiance egy kicsit vagányabb trófea

Itt a kategória szabálya:
Achieve 112% completion and defeat All Pantheon Bosses within their respective pantheons, including Grey Prince Zote (in both Pantheon 3 and Pantheon 5) and Absolute Radiance.
Nekem az Absolute Radiancéhoz már nem volt türelmem. Ráadásul elég olcsó megoldásnak gondolom azt is, hogy az összes bosst egymás után lezongorázod, akiket addig már véresre sz*pattam a Pantheonba is felváltva oda-vissza.
Ahogy írod, HK-val is megvan a 112%.
Az öcsik meg nem igazán mozgatnak meg.Mindenesetre de jó, hogy van ez a játék + a Silksong, abszolút hiánypótló. 90-es évek videojátékain nevelkedtem fel nagyrészt, és az ilyenek mindig nosztalgiavonatként hatnak rám.
-
Sirpi
senior tag
Az oké, csak ez egy főkategória, tehát a játékot végig kell hozzá játszani, és a 4-es pantheon megnyerése utan elég sután nŵzne ki, ha a játékos visszacammogna a black temple-be és legyőzné a Hollow Knightot. Azért az absolute radiance egy kicsit vagányabb trófea

Itt a kategória szabálya:
Achieve 112% completion and defeat All Pantheon Bosses within their respective pantheons, including Grey Prince Zote (in both Pantheon 3 and Pantheon 5) and Absolute Radiance.
-
WATERDACA
őstag
Múltkor levezettem
100 + 6 + 1 + 5Amúgy a speedrun.com-on van a játéknak egy olyan kategóriája, hogy 112% APB (All Pantheon Bosses)
Ez annyit jelent, hogy el kell érni a 112%-ot és az 5-ös pantheon megnyerésevel kell befejezni a játékot.Sokáig a 3 órát ostromolták, aztán 2 éve végül meglett, éa egy elvetemült speedrunner a fejébe vette, hogy beviszi az időt 2:50 alá még a Silksong megjelenése előtt.
Aztán aug 30án, pár nappal a megjelenés előtt 2:49:59.85 alatt maxolta ki a játékot. Éppen meglett
A legdurvább Pantheon nélkül is megvan a 112%, úgyhogy annyira nem releváns, de majdnem.

-
Sirpi
senior tag
Múltkor levezettem
100 + 6 + 1 + 5Amúgy a speedrun.com-on van a játéknak egy olyan kategóriája, hogy 112% APB (All Pantheon Bosses)
Ez annyit jelent, hogy el kell érni a 112%-ot és az 5-ös pantheon megnyerésevel kell befejezni a játékot.Sokáig a 3 órát ostromolták, aztán 2 éve végül meglett, éa egy elvetemült speedrunner a fejébe vette, hogy beviszi az időt 2:50 alá még a Silksong megjelenése előtt.
Aztán aug 30án, pár nappal a megjelenés előtt 2:49:59.85 alatt maxolta ki a játékot. Éppen meglett
-
WATERDACA
őstag
-
Sirpi
senior tag
Én ma kezdek neki a Silksongnak. Eredetileg is ezzel akartam játszani, de a HK-t nem akartam kihagyni előtte, így kerek az egész.
Hornet nekem már a kezdetek óta sokkal szimpibb, flowabb gameplayt ígér, aztán lehet másképp élem meg, kiderül.Achi vadászatba nem mentem bele végül, meglett a 110%, és így zsíros volt a bödön nálam.
Itt viszont cél a kimaxolás - aztán majd kiderül.

112
és hajrá! -
WATERDACA
őstag
Én ma kezdek neki a Silksongnak. Eredetileg is ezzel akartam játszani, de a HK-t nem akartam kihagyni előtte, így kerek az egész.
Hornet nekem már a kezdetek óta sokkal szimpibb, flowabb gameplayt ígér, aztán lehet másképp élem meg, kiderül.Achi vadászatba nem mentem bele végül, meglett a 110%, és így zsíros volt a bödön nálam.
Itt viszont cél a kimaxolás - aztán majd kiderül.

-
Sliderxy
senior tag
Megértelek, párszor én is leakadtam. Amúgy érdemes ilyenkor másfelé is nézelődni, mask shardokat gyűjteni, a "kardot" fejleszteni, meg bátran használni a toolokat, az sokat tud dodni a tűzerőn. Az se mindegy, melyik crestet használod.
Nem írok többet (lehet, hogy ez is sok volt), de ha van esetleg kérdésed, szólj.Maszk darabokból eddig 5-öt szedtem össze, így még csak egy életponttal gazdagodtam. Toolokat, cresteket szükség szerint cserélgetem. Volt már hogy leragadtam boss-nál és elmentem inkább más irányba, de a legtöbbször mindig arra kellett tovább haladnom ahol előtte szenvedtem. Most viszont emlékszem, hogy volt egy csomó ajtó amit jelöltem a térképen a tű pengetésével már be tudok menni úgyhogy van merre tovább az biztos.
-
Sirpi
senior tag
Úgy látom egy darabig el leszek a játékkal az én tempómmal. Most egy kicsit tudtam megint a hosszú hétvégén játszani. Átjutottam Act2-be. The Last Judge megkínzott rendesen. Most a Cogwork Dancers pörög. Már nem vagyok a régi úgy érzem, sokat kell vesződnöm a boss-okkal, szeretnék haladni, de idő híján nem olyan jó buli, hogy egy két boss-nál órákra leragadok.
Megértelek, párszor én is leakadtam. Amúgy érdemes ilyenkor másfelé is nézelődni, mask shardokat gyűjteni, a "kardot" fejleszteni, meg bátran használni a toolokat, az sokat tud dodni a tűzerőn. Az se mindegy, melyik crestet használod.
Nem írok többet (lehet, hogy ez is sok volt), de ha van esetleg kérdésed, szólj. -
Sliderxy
senior tag
Úgy látom egy darabig el leszek a játékkal az én tempómmal. Most egy kicsit tudtam megint a hosszú hétvégén játszani. Átjutottam Act2-be. The Last Judge megkínzott rendesen. Most a Cogwork Dancers pörög. Már nem vagyok a régi úgy érzem, sokat kell vesződnöm a boss-okkal, szeretnék haladni, de idő híján nem olyan jó buli, hogy egy két boss-nál órákra leragadok.
-
Sirpi
senior tag
-
Sirpi
senior tag
Vége... Volt legalább olyan jó, mint az eredeti HK.
-
Sirpi
senior tag
Mennyi idő volt eljutnod a végéig?
Le vagyok maradva, az utóbbi időben a szokásosnál is kevesebb időm volt, így 30 óránál járok, még Act1-ben. Bejártam rendesen amit lehetett, mert nem vettem észre egy útat ami bevisz a Bellhart-nál lévő boss-hoz (most ez előtt álltam meg). Plusz Sinners Road és a barlangok is rendesen szivattak, főleg térkép nélkül. A legnagyobb szivatást viszont az a terület adta ahol a játék lehetőséget ad rá, hogy bemenjek oda úgy, hogy még nincs meg egy bizonyos képesség. Bolyongtam órákig. Szándékosan kerültem minden yt videót eddig, de most már rákerestem hogy itt most hogy is lehet kijutni, aztán rájöttem, hogy ez a képesség még nincs meg. Most meg persze dobálja fel az algoritmus a spoileres videókat. Ott is hagytam a ködöt és majd egyszer jöhet a Bellhart béli boss.
Ettől függetlenül a játék nagyon tetszik, a zene ismét remek lett.
Spoiler gomb amúgy itt csak nekem nincs??Kb 70 óra volt, de csomó opcionális dolgot is megcsináltam. És anélkül, hogy bármit elkotyognék, kb. annyit értem el, mint az eredeti játékban, mikor elintézed a Hollow Knightot. Onnantól még van ott bőven tartalom a 112%-ig (jelenleg 92%-on állok a 100-ból).
-
Sliderxy
senior tag
Mennyi idő volt eljutnod a végéig?
Le vagyok maradva, az utóbbi időben a szokásosnál is kevesebb időm volt, így 30 óránál járok, még Act1-ben. Bejártam rendesen amit lehetett, mert nem vettem észre egy útat ami bevisz a Bellhart-nál lévő boss-hoz (most ez előtt álltam meg). Plusz Sinners Road és a barlangok is rendesen szivattak, főleg térkép nélkül. A legnagyobb szivatást viszont az a terület adta ahol a játék lehetőséget ad rá, hogy bemenjek oda úgy, hogy még nincs meg egy bizonyos képesség. Bolyongtam órákig. Szándékosan kerültem minden yt videót eddig, de most már rákerestem hogy itt most hogy is lehet kijutni, aztán rájöttem, hogy ez a képesség még nincs meg. Most meg persze dobálja fel az algoritmus a spoileres videókat. Ott is hagytam a ködöt és majd egyszer jöhet a Bellhart béli boss.
Ettől függetlenül a játék nagyon tetszik, a zene ismét remek lett.
Spoiler gomb amúgy itt csak nekem nincs?? -
WATERDACA
őstag
Ja, megvolt a Steel Soul (bár amikor 2 HP-vel kavircoltam valamelyik genya helyszínen, volt, hogy inkább kiléptem, és az utolsó padtól folytattam)
Az 5. pantheonom kívül meglett minden acsi.
Arra nem tudtam rávenni magam, miután már Pure Vessel is sokáig kifogott rajtam, a 4. pantheont asszem 2 évig pihentettem, mielőtt újra visszatértem rá, aztán pár nap gyakorlás után meglett)És mindkét játék OST-je gyönyörű.
Nekem úgy tűnik most elsőre meglesz a Steel Soul, egyedül a speedrun achik nem érdekelnek, ahogy egyik játékban sem érdekelt.
Túl szép a játék, hogy siessek vele.
-
Sirpi
senior tag
Silksong credits tegnap este lepergett, nekem nagyon bejött. Bár (anélkül, hogy bármit elkotyognék) még bőven van benne további tartalom, az acsikkal 27 / 52-n állok.
-
Sirpi
senior tag
Érthető.

Most jön a Steel Soul játékmód, megpróbáljuk így is a játékot. Valaki már végigvitte így?

Közben Spotifyn szembejött velem: Hollow Knight: Silksong - OST - Choral Chambers
Christopher Larkin egy korszakos zseni.
És egy kis kulisszatitok a játékról, idézek:
"A kedvenc történetem Silksongal kapcsolatban az az egyik bosshoz köthető. Volt egy srác Seth A. Goldman aki a rák egy ritka fajtájával küzdött és neki a kedvenc játéka a Hollow Knight volt. Az utolsó kívánsága az volt, hogy találkozhasson a Team Cherryvel, ez meg is történt, de a Team Cherry felajánlotta neki, hogy ha akar akkor kreálhat egy karaktert a játékhoz, le is rajzolta és ACT3-ban Shrine Guardian Seth az egyik legjobb boss a játékban. Sajnos Seth nem élte meg, hogy a kreálmányát láthassa, mert 2020 júniusában, 17 évesen elhunyt. De a neve fentmaradt a játékban és több száz játékos írt kommentet az online helyre amit Seth szülei hoztak létre. Seth biztos jól szórakozott rajtunk fentről nézve ahogy a kreálmánya feltörli velünk a padlót. Rest in peace, buddy!"
Ja, megvolt a Steel Soul (bár amikor 2 HP-vel kavircoltam valamelyik genya helyszínen, volt, hogy inkább kiléptem, és az utolsó padtól folytattam)
Az 5. pantheonom kívül meglett minden acsi.
Arra nem tudtam rávenni magam, miután már Pure Vessel is sokáig kifogott rajtam, a 4. pantheont asszem 2 évig pihentettem, mielőtt újra visszatértem rá, aztán pár nap gyakorlás után meglett)És mindkét játék OST-je gyönyörű.
-
WATERDACA
őstag
Érthető.

Most jön a Steel Soul játékmód, megpróbáljuk így is a játékot. Valaki már végigvitte így?

Közben Spotifyn szembejött velem: Hollow Knight: Silksong - OST - Choral Chambers
Christopher Larkin egy korszakos zseni.
És egy kis kulisszatitok a játékról, idézek:
"A kedvenc történetem Silksongal kapcsolatban az az egyik bosshoz köthető. Volt egy srác Seth A. Goldman aki a rák egy ritka fajtájával küzdött és neki a kedvenc játéka a Hollow Knight volt. Az utolsó kívánsága az volt, hogy találkozhasson a Team Cherryvel, ez meg is történt, de a Team Cherry felajánlotta neki, hogy ha akar akkor kreálhat egy karaktert a játékhoz, le is rajzolta és ACT3-ban Shrine Guardian Seth az egyik legjobb boss a játékban. Sajnos Seth nem élte meg, hogy a kreálmányát láthassa, mert 2020 júniusában, 17 évesen elhunyt. De a neve fentmaradt a játékban és több száz játékos írt kommentet az online helyre amit Seth szülei hoztak létre. Seth biztos jól szórakozott rajtunk fentről nézve ahogy a kreálmánya feltörli velünk a padlót. Rest in peace, buddy!"
-
Sirpi
senior tag
Amúgy azért alakult így, mert a megjelent játék (1.0) 100%-ig ment, aztán az 1.2 (Grimm Troupe) adott hozzá 6-ot, az 1.3 (Hidden Dreams) 1-et, az 1.4 (Godmaster) pedig további 5-öt.
Hasonló várható majd szerintem a Silksongnál is, most 100% érhető el.
-
WATERDACA
őstag
-
Sirpi
senior tag
Kimaxolva 110-re. Nehezebbre számítottam.
A játék felétől a charmok már néha nevetségesen könnyűvé tették a játékot.Másrészt örültem hogy nem idegtépő (mint a Cuphead), én is öregszem...
Sokat tudnék írni a játékról - láttam már jobb metroidvania játékot combatban, parkourben stb. - de úgy érzem - talán ez a legkomplexebb és legjobb metroidvania játékélmény, amit eddig éreztem. És ebben a világépítésnek és az OST-nek hatalmas érdeme van.
Jöhet a Silksong..
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Grat! Mi maradt a hiányzó 2%?
-
WATERDACA
őstag
Kimaxolva 110-re. Nehezebbre számítottam.
A játék felétől a charmok már néha nevetségesen könnyűvé tették a játékot.Másrészt örültem hogy nem idegtépő (mint a Cuphead), én is öregszem...
Sokat tudnék írni a játékról - láttam már jobb metroidvania játékot combatban, parkourben stb. - de úgy érzem - talán ez a legkomplexebb és legjobb metroidvania játékélmény, amit eddig éreztem. És ebben a világépítésnek és az OST-nek hatalmas érdeme van.
Jöhet a Silksong..
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
WATERDACA
őstag
Truth, Beauty and Hatred (Hollow Knight: Hidden Dreams) - YouTube
10-szer kinyírni ezt az ego cukiságot. Jó volt!

-
WATERDACA
őstag
-
Sirpi
senior tag
-
WATERDACA
őstag
Mekkora öngól, hogy a HK legyőzése után nem lehet barangolni, vissza kell tölteni az előtte levő játékállást.
-
WATERDACA
őstag
A játék pozitívuma (nekem) az egyszerűsége. Ez egyértelműen a 90-es évekre emlékeztet. Tutorial nulla, tapasztald meg a játékot, a mechanikát, meg úgy mindent is.
A Lost Crown tele volt tutoriallal, ami napjainkban már (sajnos) elvárt trend.
Ha egyszer lesz beszámoló a játékról amit írok, top 3-ba ez benne lesz. Egyébként ennek a játéknak stílusánál fogva se állna jól tutorial, érezned kell, hogy elveszett vagy a "királyságban".
Viszont hogy írjak egy negatívumot is gyorsan. Eddig semelyik boss nem izzasztott meg, de feltűnt hogy a bossok előtt alig van "rest" hely. Az egyik bossnál tűnt fel, hogy mire újra odajussak, legalább 3-4 percet újra ugrálnom kell. Ez izzadtságszagú, és nem nehezítés, hanem manipulált játékidő húzás. Ez nem szimpi.
-
WATERDACA
őstag
Igen, szembejött, helyesebben odasuhintottam az alvókéssel, hogy mit akar ez. Aztán konfliktusba kerültünk.

-
Sirpi
senior tag
Ja, szerintem is. Igazából amíg nincs szükséged rengeteg essence-re, addig nem is létszükséglet legyőzni, ráér később is. De ismerem az érzést, hogy márpedig ezt most muszáj

-
WATERDACA
őstag
Pedig olvastam hogy Lost Kin inkább egy late game hidden boss, és a maga 12 órámmal charmom is alig volt hozzá.
-
Sirpi
senior tag
Ahogy írtam korábban is - bizalmamat élvezi a játék, több szempontból is. Így lassan 12 óra játék után egyre jobban tetszik megint, jönnek a termetesebb platformer részek, és végre találtam egy nehezebb bosst, akivel egy 20 percet elbohóckodtam.
Lost Kin végre egy kis kihívást adott, ami elégedettséggel töltött el. Ahogy olvastam, ez az egyik legcombosabb boss, bár remélem lesz aki órákig leszegez majd

Most már van "Superman előremenésem"
, double jump, kezd érdekesebbé válni a játék, és jobban kinyílni.Jó lesz ez.
Na, örülök, hogy kezd bejönni. Innentől lesz igazán izgalmas

Amúgy említetted, hogy a puzzle részek jobbak a Lost Crownban. Ez nem meglepő, mert a HK-ban egyetlen puzzle sincsen
(gondolom szándékosan).És hogy a Silksong is szóba kerüljön, kb. 20 órát toltam bele eddig, de igyekszem mindent felfedezni, és bár voltak nehéz részek, sikerült a bossokat likvidálnom. Eddig legalábbis. Utolsó trófeám Bellhart főellensége volt (próbálok úgy fogalmazni, hogy minél kevesebb spoiler legyen). 10 acsi van meg az 52-ből. Nagyon bejön a cucc.
-
Sliderxy
senior tag
Ahogy írtam korábban is - bizalmamat élvezi a játék, több szempontból is. Így lassan 12 óra játék után egyre jobban tetszik megint, jönnek a termetesebb platformer részek, és végre találtam egy nehezebb bosst, akivel egy 20 percet elbohóckodtam.
Lost Kin végre egy kis kihívást adott, ami elégedettséggel töltött el. Ahogy olvastam, ez az egyik legcombosabb boss, bár remélem lesz aki órákig leszegez majd

Most már van "Superman előremenésem"
, double jump, kezd érdekesebbé válni a játék, és jobban kinyílni.Jó lesz ez.
Lost Kin egyáltalán nem combos boss.
Őt elsőre lenyomtam.
A korábban emlegetett Soul Tyrant sem tartozik a legerősebbek közé, de mégis nekem valahogy nagyon nem ment vele a harc. Meg se tudom mondani hányszor mentem neki mire legyőztem. -
WATERDACA
őstag
Ahogy írtam korábban is - bizalmamat élvezi a játék, több szempontból is. Így lassan 12 óra játék után egyre jobban tetszik megint, jönnek a termetesebb platformer részek, és végre találtam egy nehezebb bosst, akivel egy 20 percet elbohóckodtam.
Lost Kin végre egy kis kihívást adott, ami elégedettséggel töltött el. Ahogy olvastam, ez az egyik legcombosabb boss, bár remélem lesz aki órákig leszegez majd

Most már van "Superman előremenésem"
, double jump, kezd érdekesebbé válni a játék, és jobban kinyílni.Jó lesz ez.
-
Sliderxy
senior tag
Már nem emlékszem mennyi idő volt eljutnom Soul Tyrant-ig, de biztosan több mint 15 óra. Talán ő volt az első boss akinél igencsak sokat próbáltam azon trükközni, hogy milyen - Sirpi által említett (és korábban nekem is javasolt) - eszközöket használjak, mert igencsak meggyűlt vele a bajom. Ész nélküli csapkodással és dasheléssel ott nem mentem volna semmire.
-
Sirpi
senior tag
A harcnak bőven van mélysége, de ennek majd ott lesz igazán szerepe, amikor valami combosabb ellenfél jön szembe. A harc stílusodat tudod fűszerezni a 40 darab charmmal, a különböző spellekkel, nail artokkal, és nail upgrade-ekkel. Ezeket már mind próbáltad?
-
CsiguszMaxim
senior tag
"Akkor nem csak én, de a HK fanatikusok is érzik, hogy valami nem kóser combat téren."
Az érdekes az, hogy amíg te nem hívtad fel rá a figyelmem, hogy mennyire egyszerű / kidolgozatlan a combat része, addig nekem fel se tűnt. Szóval én ezt nem tudtam eddig felhozni kritikának, mert nem volt viszonyítási alapom, vagy egyszerűen nem tettem rá fókuszt.
Ori-val játszottam előtte, ott talán nagyobb a flow a mozgás terén, meg ott van lövöldözés. Negatívumnak most sem mondanám, mert szerintem nagyon jól épít a reakcióidőre, arra hogy kiismerd az ellenfelet és megtanulj jól mozogni. (ahogy írtam szerintem ez a soulslike zsáner egy alap velejárója).
Ennek ellenére viszont pontosan látom, hogy mire gondolsz azzal amit írtál. Amellett, hogy a soulslike "ilyen", még elvitathatalan, hogy faék egyszerűségű kardozás és dashelésből áll az egész combat mechanika. Nincs kidolgozva, nincs kiforrva. Ez inkább talán olyan hiábja a játéknak ami nem vesz el az élményből, csak nem tesz hozzá pluszt. Nálad ez azért csapódik le másképp, mert valószínű, hogy egy nagyon jól eltalált combat mechanikás játék (Lost Crown) volt a közvetlen előző élmény/tapasztalat).
Pont emiatt most már egyre jobban felcsigáztál, hogy milyen is lehet az a játék
-
WATERDACA
őstag
Én nem játszottam a Lost Crown-al (de tervezem). Viszont a narratíva váltás sokat segíthet a HK megítésélés. Itt kevésbé a harcrendszeren van a hangsúly és (miközben ezt írom) belegondolva nem is igazán lett annyira jó (mondom ezt HK fanatikusként).
A harc inkább a játékos képességeit teszi próbára és kevésbé a jól kitalált funkcionális megoldással operál. Ha nagyon genya akarnék lenni akkor azt mondanám, hogy kötelezően rossz eleme a zsánernek és a játéknak. Bár az a varázs megvan szerintem a későbbiekben, hogy minden új nagyobb ellenfélnél idő mire megtalálja az ember a combatflowt, és mikor ez megvan az nagyon jó érzés tud lenni.
Ennél a játéknál a világépítés, a zenével az artworkkel és a sztorival együtt az, ami hatalmassá teszi. Hagyni kell, hogy vezessen a sejtelmesség útján, mert megéri. Nincs egyetlen egy repetitív helyszín, vagy pályaelem. Végig fent tudja tartani az érdeklődést 30-40 órán keresztül. Ez a tulajdonság szerintem egyedülálló, mert bár sok játék megcsinálja, hogy behúz 30-40 órára de azok általban vagy repetitív mechanikát alkalmaznak jutalmazó rendszerrel, vagy a sztori miatt csinálod végig. Az viszont, hogy maga a játék világa tartsa fent az érdeklődéset ilyen hosszú időn keresztül szerintem egyedülálló és nagyon ritka. Főleg manapság.Megfogtad a lényegét, nekem pont a combattal van problémám, és ugye folyamatosan erőlteti a játék.
Olyan szépen becsomagoltad ezt a kritikát, hogy máris jobban érzem magam, ha folytatom a játékot.
Akkor nem csak én, de a HK fanatikusok is érzik, hogy valami nem kóser combat téren.
-
CsiguszMaxim
senior tag
Annyira azért nem friss élmény, kb. fél éve játszottam végig, de nyilván az utolsó metroidvania játék, amivel játszottam. A Lost Crown abszolút a HK kottájából játszik, gyakorlatilag minden ugyanaz, csak más körítéssel stb.
A mászkálás, combat viszont sokkal mélyebb. A Lost Crownba annyira jó parkour meg puzzles részek vannak, hogy ezután a HK nagyon olcsónak tűnik.Nem adom fel, végig fogom játszani, és szerintem nem fogom megbánni.
A Cuphead pedig nyilván csak egy szélsőséges példa, abszolút más kategória, platformer és ennyi. Egy hit'n run boss videojáték, eszement tempóval.
Én nem játszottam a Lost Crown-al (de tervezem). Viszont a narratíva váltás sokat segíthet a HK megítésélés. Itt kevésbé a harcrendszeren van a hangsúly és (miközben ezt írom) belegondolva nem is igazán lett annyira jó (mondom ezt HK fanatikusként).
A harc inkább a játékos képességeit teszi próbára és kevésbé a jól kitalált funkcionális megoldással operál. Ha nagyon genya akarnék lenni akkor azt mondanám, hogy kötelezően rossz eleme a zsánernek és a játéknak. Bár az a varázs megvan szerintem a későbbiekben, hogy minden új nagyobb ellenfélnél idő mire megtalálja az ember a combatflowt, és mikor ez megvan az nagyon jó érzés tud lenni.
Ennél a játéknál a világépítés, a zenével az artworkkel és a sztorival együtt az, ami hatalmassá teszi. Hagyni kell, hogy vezessen a sejtelmesség útján, mert megéri. Nincs egyetlen egy repetitív helyszín, vagy pályaelem. Végig fent tudja tartani az érdeklődést 30-40 órán keresztül. Ez a tulajdonság szerintem egyedülálló, mert bár sok játék megcsinálja, hogy behúz 30-40 órára de azok általban vagy repetitív mechanikát alkalmaznak jutalmazó rendszerrel, vagy a sztori miatt csinálod végig. Az viszont, hogy maga a játék világa tartsa fent az érdeklődéset ilyen hosszú időn keresztül szerintem egyedülálló és nagyon ritka. Főleg manapság. -
Sliderxy
senior tag
Annyira azért nem friss élmény, kb. fél éve játszottam végig, de nyilván az utolsó metroidvania játék, amivel játszottam. A Lost Crown abszolút a HK kottájából játszik, gyakorlatilag minden ugyanaz, csak más körítéssel stb.
A mászkálás, combat viszont sokkal mélyebb. A Lost Crownba annyira jó parkour meg puzzles részek vannak, hogy ezután a HK nagyon olcsónak tűnik.Nem adom fel, végig fogom játszani, és szerintem nem fogom megbánni.
A Cuphead pedig nyilván csak egy szélsőséges példa, abszolút más kategória, platformer és ennyi. Egy hit'n run boss videojáték, eszement tempóval.
Hollow Knight mögött azért nem voltak annyian mint a Lost Crown mögött.
-
WATERDACA
őstag
Hát a Cuphead az más tényleg, de az is nagyon jó. Én azt ott engedtem el, hogy a várnál rájöttem, hogy ahhoz hogy be tudjak oda menni Hard-on kellene legyűrnöm mindenkit, hogy meglegyenek a szerződések.
Egyébként amit írtál, hogy friss az élményed a Lost Crown-al, szerintem erősen befolyásol.
Sokszor voltam már úgy, hogy nagyon tetszett egy játék és amikor a végére értem utána semmi sem volt jó. Ilyenkor szoktam szünetet tartani vagy elővenni egy Tricky Towerst, vagy valami abszolút pár perces játékot.Annyira azért nem friss élmény, kb. fél éve játszottam végig, de nyilván az utolsó metroidvania játék, amivel játszottam. A Lost Crown abszolút a HK kottájából játszik, gyakorlatilag minden ugyanaz, csak más körítéssel stb.
A mászkálás, combat viszont sokkal mélyebb. A Lost Crownba annyira jó parkour meg puzzles részek vannak, hogy ezután a HK nagyon olcsónak tűnik.Nem adom fel, végig fogom játszani, és szerintem nem fogom megbánni.
A Cuphead pedig nyilván csak egy szélsőséges példa, abszolút más kategória, platformer és ennyi. Egy hit'n run boss videojáték, eszement tempóval.
-
Sliderxy
senior tag
Hát a Cuphead az más tényleg, de az is nagyon jó. Én azt ott engedtem el, hogy a várnál rájöttem, hogy ahhoz hogy be tudjak oda menni Hard-on kellene legyűrnöm mindenkit, hogy meglegyenek a szerződések.
Egyébként amit írtál, hogy friss az élményed a Lost Crown-al, szerintem erősen befolyásol.
Sokszor voltam már úgy, hogy nagyon tetszett egy játék és amikor a végére értem utána semmi sem volt jó. Ilyenkor szoktam szünetet tartani vagy elővenni egy Tricky Towerst, vagy valami abszolút pár perces játékot. -
WATERDACA
őstag
Igen, és még azt se tartom kizártnak, hogy velem van a hiba, mert stílusában és tempójában is alulmaradtnak érzem egyelőre. Valakinek ez jön be inkább.
A Cuphead után minden lassú lesz nekem

-
Sirpi
senior tag
15 óra környékén járok, igyekszem mindent felfedezni, de kicsit húzom a számat, mert láttam már jobbat is kategóriájában. A világépítés valószínű csillagos ötös, és ezt szerintem senki sem vitathatja, de az irányítás, a reszponzívitás, és legfőképpen a combat rendkívül egyszerű és bugyuta. Már számolni se tudom, hanyadik mobbal találkozom, kb. a 6. területen vagyok, de mind ugyanaz a bugyutaság 90%-ban: dashelj mögé, üsd, aztán vissza, stb.
Aki esetleg játszott a Lost Crown-al, a combat sokkal mélyebb, a puzzlek köröket vernek az itteniekre, de az irányítás is sokkal flowabb - mégis bukta lett a játék (Ubisoft).
Lehet először ezzel kellett volna játszanom, és utána Lost Crown-al, Ori stb.
Előző elég friss élmény nálam, és így 15 óra játék után tényleg vegyes érzéseim vannak. Pedig nagyon szeretném élvezni a játékot.
Nem tudom hogy ez később változni fog-e, mélyül-e a gameplay, a képességeim szerintem fele már megvan, de a Silksongnál remélem tettek ez ügyben előrelépéseket.
Szerintem igen messze vagy még a játék felétől. Csináld tovább, lesz még jónéhány meglepetés.
-
WATERDACA
őstag
15 óra környékén járok, igyekszem mindent felfedezni, de kicsit húzom a számat, mert láttam már jobbat is kategóriájában. A világépítés valószínű csillagos ötös, és ezt szerintem senki sem vitathatja, de az irányítás, a reszponzívitás, és legfőképpen a combat rendkívül egyszerű és bugyuta. Már számolni se tudom, hanyadik mobbal találkozom, kb. a 6. területen vagyok, de mind ugyanaz a bugyutaság 90%-ban: dashelj mögé, üsd, aztán vissza, stb.
Aki esetleg játszott a Lost Crown-al, a combat sokkal mélyebb, a puzzlek köröket vernek az itteniekre, de az irányítás is sokkal flowabb - mégis bukta lett a játék (Ubisoft).
Lehet először ezzel kellett volna játszanom, és utána Lost Crown-al, Ori stb.
Előző elég friss élmény nálam, és így 15 óra játék után tényleg vegyes érzéseim vannak. Pedig nagyon szeretném élvezni a játékot.
Nem tudom hogy ez később változni fog-e, mélyül-e a gameplay, a képességeim szerintem fele már megvan, de a Silksongnál remélem tettek ez ügyben előrelépéseket.
-
Sliderxy
senior tag
-
WATERDACA
őstag
-
Sirpi
senior tag
Silksong hype meghozta a kedvem a játékhoz, úgyhogy egyelőre az eredeti, 2017-es játékkal játszom.
Nálam a platformjátékok a legszebb időket elevenítik fel bennem, Nintendoztam a 90-es években, de szép is volt.
Az utóbbi években a Cuphead nagyon magasra tette nálam a mércét, bár az egy boss alapú platformjáték. Metroidvania totál kimaradt, legutóbb amivel játszottam, az a Prince of Persia: The Lost Crown volt, ami nekem egy hatalmas pozitív meglepetés volt.
A Hollow Knight-ot mindig csak terveztem, hogy elkezdem.
Nos, elkezdtem...
Semminek nem olvasok utána, magam fedezem fel a világot - így álltam hozzá. Voltak is elvárásaim, mert mindenhol olvastam, hogy egy mestermű.
Nehezen indul be a játék - elveszett vagy - de ez a metroidvania stílusához is hozzátartozik. Kis puzzle darabokban kell összerakni a fejedben, merre is kéne továbbmenni, de eltévedni soha nem fogsz végülis, mert mindig valami újat fogsz találni.
A False Knightig húztam a számat pár dologért, főleg a mobok miatt, csak ütsz a kis "botoddal" mint egy szerencsétlen, "olcsónak" tűnt.
Aztán elindultam Greenpathra, és 2 perc alatt rabul ejtett a játék.
A művészeti megoldások, a zene, az egyre inkább működő rejtvények, táposabb mobok egyre jobban hatalmába kerítettek.

Szóval, engem is rabul ejtett.
Ha valaki engem kérdez, 2025-ben az ilyen játékokért érdemes gamernek lenni, AAA játékokat megszégyenítően működnek még ma is ezek.
Köszi a beszámolót és hajrá! Irigyellek, hogy át tudod élni az első végigjátszást. Mondjuk nekem most pont ez van a Silksonggal

-
WATERDACA
őstag
Silksong hype meghozta a kedvem a játékhoz, úgyhogy egyelőre az eredeti, 2017-es játékkal játszom.
Nálam a platformjátékok a legszebb időket elevenítik fel bennem, Nintendoztam a 90-es években, de szép is volt.
Az utóbbi években a Cuphead nagyon magasra tette nálam a mércét, bár az egy boss alapú platformjáték. Metroidvania totál kimaradt, legutóbb amivel játszottam, az a Prince of Persia: The Lost Crown volt, ami nekem egy hatalmas pozitív meglepetés volt.
A Hollow Knight-ot mindig csak terveztem, hogy elkezdem.
Nos, elkezdtem...
Semminek nem olvasok utána, magam fedezem fel a világot - így álltam hozzá. Voltak is elvárásaim, mert mindenhol olvastam, hogy egy mestermű.
Nehezen indul be a játék - elveszett vagy - de ez a metroidvania stílusához is hozzátartozik. Kis puzzle darabokban kell összerakni a fejedben, merre is kéne továbbmenni, de eltévedni soha nem fogsz végülis, mert mindig valami újat fogsz találni.
A False Knightig húztam a számat pár dologért, főleg a mobok miatt, csak ütsz a kis "botoddal" mint egy szerencsétlen, "olcsónak" tűnt.
Aztán elindultam Greenpathra, és 2 perc alatt rabul ejtett a játék.
A művészeti megoldások, a zene, az egyre inkább működő rejtvények, táposabb mobok egyre jobban hatalmába kerítettek.

Szóval, engem is rabul ejtett.
Ha valaki engem kérdez, 2025-ben az ilyen játékokért érdemes gamernek lenni, AAA játékokat megszégyenítően működnek még ma is ezek.
-
Sirpi
senior tag
A topik neve aktualizálva

-
Sliderxy
senior tag
Nem sokat tudtam vele játszani, de amit láttam eddig az nekem is nagyon tetszett!
-
Sliderxy
senior tag
Jó neked. PS-re vettem meg, azóta se tudom elindítani.

Soha nem jártam még így.
Buborék ablakban az előbb legalább feldobta a konzol hogy túlterhelt a Playstation Network hálózat és hamarosan elérhető lesz.Szerk.
Csak elindult! Hajrá!
-
Sirpi
senior tag
-
Sirpi
senior tag
Holnap 16 órakor megjelenés!
Játék: €19.99
OST: €11.79 -
CsiguszMaxim
senior tag
-
Sliderxy
senior tag
-
Sirpi
senior tag
-
Sliderxy
senior tag
Felrobbant a chat. Rövid de velős volt, végre.
-
Sliderxy
senior tag
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Lenovo Ideapad Pro 5 16", AMD Ryzen 7 8845HS, 32GB RAM, 1TB SSD, 1 ev Lenovo Premium Care garancia
- Dell Vostro 3590 i5-10210U/16GB DDR4/ 2x240gb SSD /magyar bill/kiválló akku
- 65" LG OLED65C41 4K UHD 120Hz HDR10 OLED TV eladó
- ThinkPad.14,1"",FullHD IPS,Core i5 (4X3,5Ghz)8-32GB RAM,256-512SSD,Világító bill.,Szép megkímélt
- Eladó Xiaomi Redmi Buds 6 Active 5000 ft.-ért
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Keresünk iPhone 14/14 Plus/14 Pro/14 Pro Max
- Corsair VENGEANCE RGB PRO 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CMW16GX4M2Z3200C16
- BESZÁMÍTÁS! AMD Ryzen 9 5950X 16 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Infinix Zero 5G / 8/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Konkrétan volt 1-2 olyan mellékküldetés, hogy ha megőrülök, akkor se jövök rá magamtól, de szerintem a játékosok 5%-a ha rájön, akkor is sokat írtam.
Ennyi jelenleg a speedrun WR, bár aki elérte, valszeg alsó hangon tízszer több időt neletolt már, mint te.
Van hogy egy hétig be se tudom kapcsolni.
Mondjuk a 8 minifigura 60 ezerért elég karcos.

Hát nem lett volna baj.

Itt van 2 bogár, amiből 10 Rosarie jön, szóval elég melós a dolog, mert a padhoz kell rohangálni menteni meg vissza és így tovább... Biztos vagyok benne hogy van ettől jobb hely és tudtok benne segíteni.
Közepén vagyok a három különböző pinnel jelölt helyen.
nem akarok neten keresgélni a sok spoileres tartalom miatt.
Nem áll rá az ujjaimra és az agyamra se. 120 jobb lenne

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


