Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ontheground

    tag

    válasz ubyegon2 #65533 üzenetére

    Köszi a válaszokat. Én mostmár így hagyok mindent szerintem.

    Próbáld ki, valamivel gyorsabb lesz tőle a böngészés, sok nyitott lappal sem foglal max. 300MB plusz memóriát a cache kirakása a RAM-ba böngészőnként, gépkikapcsoláskor törlődik a cache(a beállítások, előzmények, mentett jelszavak, stb. természetesen megmaradnak):

    Firefox(és azon alapuló böngészők) cache-ének /dev/shm-be pakolása about:config-ban:

    A browser.cache.disk.parent_directory beállításnál beírod, hogy /dev/shm/firefoxcache

    Chromium és hasonszőrűek esetében az indítóikonban a parancsot kell módosítani a következőképpen:
    chromium-browser --disk-cache-dir="/dev/shm/chromiumcache"

    Szerintem létrehozza alapból a könyvtárakat a két böngésző, de ha mégsem, valami bejelentkezéskor elinduló szkriptbe be lehet rakni neki két mkdir-t a firefoxcache és a chromiumcache könyvtárnak, nekem már dunsztom sincs, csináltam-e ilyet, vagy sem.

    Szerk.: zram-hoz: A /usr/bin/init-zram-swapping szkriptet lehet moddolni is, ott az osztót álligatva, lehet változtatni a zram méretét, nálam így 2*256MB a zarm swap, többet nem akartam neki odaadni :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák