-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Flowtation
őstag
válasz
ubyegon2 #65799 üzenetére
Azt nem tudom, de amit át kell írni, azt én úgy csináltam, hogy a grub-ban kiválasztottam a manjarot, majd e billentyű, ott a végén van egy sor: boot/intel.ucode.img-et kell átírni a megfelelő kernel verziószámú sorra: initramfs-4.19-x86_64.img-re. Egyébként indul a manjaro fallback módban, aztán gondolom ott egy grub-install - update-grub is megoldás. Forrás: [link]
Szerintem erre gondoltál Te is, nem? -
válasz
CPT.Pirk #65798 üzenetére
Elkezdtem kipróbálni, de míg a Manjaro esetén 10-15 perc alatt csak hajlandó az iwlwifi felismerni a wifit, itt 20 perc múlva feladtam, gyanítom ugyanazon firmware lesz a gond, mivel a Manjaro is KDE-s volt. Mióta az UEFI-s telepítgetésekkel meg SSD cserélgetésekkel bíbelődtem, még egyik Arch alapút sem tudtam felrakni (időhiány miatt)
Ettől függetlenül, amikor a beállítások közt variálgattam, tetszett az új kinézete.iwlwifi defecto [link]
iwlwifi conflictSzerintem ezt a fw-t kéne dowgrade-elnem, de előtte azért kicsit újra kéne ismerkednem a nem apt alapokkal, így a Manjaro-val kéne végrehajtanom ezt a fw dg-t, mire kiismerem magam, már kijön a végleges Chakra is szerintem.
(#65797) Flowtation
Köszi, ezt nem felejtem el, most is előjött, direkt le akartam ezt csekkolni, talán az initrade-et írta át intel-esre, majd azt kell átszerkeszteni, ha eltolom a GRUB-ot. (valahol ezeket mindig elmentem, hátha jó lesz még az infó valakinek)
Sajna mindkét Samsung SSD-t inicializálni kellett újra, bár csak az egyiknél nem szerette a GPT-t a HP......
Pedig elég sok infó volt már a Manjaro-s disztróban, de nem baj.(unom már, hogy ha abbahagyom a melót pár órára, nincs mivel szórakoznom, mert a Mint Cinnamon már egyszerúen tökéletes)
-
Flowtation
őstag
Nálam szerencse (?) hogy az office-os dolgok egyszerűek, tehát semmi különleges formázás vagy makró. Gondolom ezek okoznak inkább gondot. A PDF nekem is megy. A GIMP-et mire használod? Mert én nagyon megszerettem pl. az irfanview-t win alatt, elképesztően profi, főleg ilyen csoportos átnevezés/átméretezés funkicóban (igaz mintha a Dolphin is képes erre, kieggel), de ha csak ilyenre kell, akkor nekem az xnview is bevált. Meg kell szokni, hogy máshol vannak a funkicók, de tudja ugyanazt. Persze ha konkrét szerkesztésre használod az más. Egyébként a GIMP az nem multiplatform?
A helyzet az, hogy már a melóban is linuxot raktam a szerverre, bár még nem éles, de nyáron tervezem belőni. Viszont a klienseket nem tudom átváltani, sajnos.
(#65796) ubyegon2
Üdvözítő ezt olvasni.Arra figyelj, ha emlékszel még a manjaro nem hajlandó más distro grubjával működni. Vagy át kell írni - minden índításnál - a grub.cfg-t vagy a saját grubját kell használni. Ez utóbbi kényelmesebb, megjegyzi a legutoljára indított disztrót.
-
válasz
Flowtation #65793 üzenetére
Manjaro KDE most nekem is tervbe van véve, ill újra fel kell raknom, mert ez az iwlwifis fw-es dolga nagyon zavaró....ha másért nem, hát csak azért fogok bele, hogy meglátogathassam a nagyArchú komákat az Arch topikban!
(#65794) Bici
Próbálgattam én is az Arcwiki alapján állítgatni, de ahogy nézem, a Mint 19.1 Cinnamon egész jól van belőve az Intel Graphics-hoz.
Azokból a plusz 2 opciókból valamelyik tuti kezeli a tearinget, mert beraktam a conf fájlt én is és a PH szöveg görgetésén enyhe átlós tearing volt, kikapcsoltam persze, mert Cinnamon 4-ben tényleg jó a kompozitálás. Jelenleg a HP 8570p-n semmit nem kellett állítanom a FF openGL bekapcsolásán kívül.
-
Dave™
nagyúr
válasz
Flowtation #65793 üzenetére
Én már évek óta így csinálom, igazán csak így van értelme. Van pár kivétel, ez pedig az MS Office munkában, de még ott is elég lenne többnyire a LibreOffice és mondjuk xlsx-be menteni vagy prezentációt/doksit PDF-be. Utóbbit szoktam is rendszeresen. Amivel nem tudok kibékülni az a GIMP, ahelyett kellene valami egyszerűbb, funkcionálisabb, csak lusta vagyok keresni
-
Flowtation
őstag
válasz
ubyegon2 #65792 üzenetére
De, hogy ne kapjunk ki: ismét kedvet kaptam a manjarohoz és természetesen KDE. Hiába...no.
most folyik egy projektem, cél, hogy mindent linux alatt oldjak meg. Ezek kiadványszerkesztés, videovágás, főként, de más apróbb dolgok is előtérbe kerültek. Főként azért, mert nem csak itthonra kell, hanem hivatalosan is, előny az openszósz.
-
válasz
Flowtation #65791 üzenetére
Érteni értem én......ismered a másik felét!
(majd ad nektek a Kapitány a sok uffolásért)
-
GreenIT & Flowtation
Ilyenkor érzem nagyon, hogy hiányos a beszerkeszthető smile készlet!
-
GreenIT
tag
válasz
Flowtation #65788 üzenetére
és már rég óta.
.. es mindig elfeledkezik a frissitesekrol, nem beszelve a verziovaltasrol.
-
-
válasz
CPT.Pirk #65782 üzenetére
Igen, azokat is beírtam.
Holnap kipróbálom azok nélkül is egyenként, hátha.ubyegon2: A comptont kipróbálom, ha máshogy nem jön össze, de a compizt nem szeretném redhat rendszeren erőltetni, mert ezeken még a 0.8-as verzió továbbfejlesztett változata (compiz-reloaded) van, nem az Ubuntu-féle C++-ban újraírt 0.9-es vonal.
Ez a 0.8 többet tud, de instabil, mint a fene. Melóban más sem hiányzik, mint az instabilitás. -
Ezekre az opciókra gondolhatott Kapitány itt alant. A plus két opciót változtatod szükség szerint, forrás
/etc/X11/xorg.conf.d/20-intel.conf
Section "Device"
Identifier "Intel Graphics"
Driver "intel"
Option "TearFree" "true"
Option "AccelMethod" "sna"
Option "DRI" "3"
EndSectionHa van lehetőség, akkor XFCE-nél érdemes a compton vagy a compiz kompozitorok valamelyikével is próbálkozni, Mint-nél utóbbi bekapcsolása megoldotta anno a teringet nálam.
-
kmisi99
addikt
Samba globális beállításainál
security=user
A megosztásnál pedig ez van
[4TBHDD1]
comment = samba
path = /mnt/4TBHDD1
browsable = yes
writeable = yes
valid users = root, kmisi94,Egyébként igen a 777 et a /ment/4TBHDD1 re küldtem rá.
Ha minden kötél szakad csinálok egy torrent mappát aztán azt megkapja a transmission, a komplett 4TBHDD1 et meg a kmisi94, remélhetőleg így menne a dolog.
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Kissé túl manuálisan csinálod. Mai prociknál 16+ szállal ez nem célszerű.
-
válasz
nemethchek19 #65775 üzenetére
A Hardinfo tud hasonló dolgokat, mint az Aida/Everest. Teljesítménymérés van, stabilitás nincs.
Amit én szoktam csinálni Linuxon, hogy elindítok párat abból (külön terminálokban), hogy
cat /dev/zero > /dev/null
(Annyit, ahány procimag/szál van)
És közben a megfelelő cuccal, amivel prociterhelést tudsz nézni (rendszerfüggő, gnome-system-monitor, top, vagy ksysguard nálam), figyeled a terheltséget, meg ha van mivel a hőmérsékleteket.
2 magos procinál két ilyen kis parancs szépen beterhelte nekem mind a két magot, amíg ki nem nyomtam őket. Melegedett is rendesen -
lev258
veterán
válasz
nemethchek19 #65775 üzenetére
A Phoronix Test Suite elég széleskörű tesztelőprogram.
Aida tudtommal nincs Linux alapú rendszerekre (na jó, talán Androidra van valami változata). -
nemethchek19
aktív tag
Sziasztok!
Aida64 system stability test-et szeretnék futtatni Ubuntu (live pendrive) alatt. Megoldható valahogy?
Illetve ha nem, akkor milyen stresstest, system stability test programot ajánlotok Ubuntura amivel a hőmérsékleteket, cpu kihasználtásgot, órajelet stb. tudom figyelni?
-
Frawly
veterán
Persze hogy ki lehet herélni, eltávolítod a SSH-s csomagot belőle. Vagy csak disabled-re teszed a systemd service-ét. Bár sokan nem spórolsz rajta, az SSH-s csomag általában nem foglal sokat, és a futás közbeni memory footprintje se nagy, ha nincs használatban
De mondom, ha ennyire zavarnak ebben a disztróban a sallangok, akkor vagy tegyél fel belőle minimal installt, vagy válts egy minimalistább disztróra.
Meg ilyen saját készítésű live disztróval sem szenvednék. Elég pendrive-on az általad használt disztró gyári live-ját megtartani. Csak vész esetére.
(#65773) togvau: nyomj neki igent, hogy folytatod, majd mikor fut, mented felül a fájlt. Gondolom nem záródott be megfelelően a nano, és valami backupot vagy lockfájlt hagyott maga után. Lehet csak bezártad a terminált, kilőtted a nano alól, ahelyett, hogy a nano-ból rendesen léptél volna ki.
-
togvau
senior tag
File /etc/samba/smb.conf is being edited (by root with nano 2.7.4, PID 9039); continue?
Ezzel a buggal mit lehet csinálni? Nyomtam valami billentyűkombinációt, bezáródott a nano, azóta ez van. Nincs process ilyen piddel, és egy nano process sincs egyáltalán.
-
csixy
addikt
A gondom az, hogy csinálni tudok működő LMDE Cindy "Slax" linuxot, nade ennek ismert a root jelszava, meg a user is ismert kell hogy legyen esetemben, de így már nemigen tud üldögélni az ssh-agent a kulcsain, mert könnyű őket kimazsolázni tőle. Vagy rosszul gondolom? Meg lehet élni SSH nélkül oda-vissza nemdebár?
Én se megyek tehozzád, de te se gyere énhozzám kuktálkodni jeligére.Megoldható ez, hogy az SSH-t kiradírozzam cuzammen a telepítményből?
-
Ez egy telepített linux, live módban.
ssh-agent alapból ott van a desktop Linuxokban.
Nézegesd ezeket, hogy kell-e neked az agent:
https://linux.die.net/man/1/ssh-agent
https://www.cyberciti.biz/faq/linux-default-services-which-are-enabled-at-boot/ -
csixy
addikt
Csináltam egy nagy bazi LMDE3 Cyndy Slax iso fájlt. Pöpecz !!!
Egyenlőre egy DVD-re kipörköltem . Bootol mint a huzat! Most abból írok. Eddig hiba nincs.
Felmászik a RAM-ba, lehet böngészni , bányászni akár. Kikapcsolás után azt is elfelejti , hogy hogy hívták.
Ez egy telepített linux, live módban. Hát csak tud valamit Thomas Matejicek! Gratula neki!
Majd holnap feltolom valahova. Hátha érdekel másokat is. -
csixy
addikt
Linux Mint Debian Edition külön root jelszó nélkül lett telepítve. Utólag megoldható, hogy legyen mégis neki saját jelszava?
-
csixy
addikt
válasz
Frawly #65753 üzenetére
Ha BRTFS-re lépsz, akkor tényleg nézd már meg, hogy a nitrux disztrót fel lehet-e úgy tenni, hogy el is induljon! Ha van rá időd persze. Igen megköszönnénk (Egon is szerintem).
(#65751) ubyegon: Igen az onboard magában eltávolítható. Le is szedtem. Most is slaxosítás előtt nyűvöm ki belőle a pelyvát. Még nem adtam fel. A linux lite disztró live scripttel begyúrva squasfsre és DVD-re kiírva már elindult bebootolt, csak nem ment rajta azUSB meg az egér.
-
válasz
Frawly #65753 üzenetére
Sokszor csak kíváncsiságból telepítek progikat, hogy megnézzem őket.
Szerintem sokan így vannak ezzel.
Nemrég néztem rá a Mint 18.3-ra és írtó sok telepített program van rajta. Én sem ódzkodom a teljesen új telepítéstől, már csak arra is jó, hogy az addig kipróbált programokból, repo-ból/PPA-ból is csak azt teszem fel, ami kelleni fog.
Igazából már unom is a sok új telepítést, de ez az UEFI újabb próbálkozás rákényszerített, ráadásul a 850 EVO is szívatott, mert nem bootolt install után, nem is látta a rendszert, pedig nem is UEFI-ben volt telepítve. Ma visszaraktam a HP8570p-be és cseréltem rajta a GPT-t, mint kiderült az se tetszett neki, a 860 EVO-nak ezzel nem volt gondja. Bár már ez se biztos, eléggé összekeveredtem ezzel a 850/860 - UEFI/Legacy marhulással....
Nagy Arc-hoz elég az is. - bőven!
(láttam, megtanultál közben (gép)írni is.......)
(#65755) Frawly
Végre valami jó hír! Egyébként ezek a metacsomagok is csak heréltnek tűnnek egy disztróval összehangolt DE-hez képest!
-
Frawly
veterán
válasz
ubyegon2 #65751 üzenetére
A Cinnamont, Gnome-ot, KDE-t, stb. fel lehet rakni soványabb kiadásban is, csak akkor nem metacsomagot vagy csomagcsoportot kell telepíteni, hanem csak egyes csomagkomponenseit, pl. WM része, tálca, kompozitora, szükséges tálcaappok, indítómenü, vagy ami kell belőle. Nem kötelező mindig az egészet az összes alkalmazással együtt feltenni. A full extrás disztrók minden komponenst felraknak, mivel azt nem tudják előre, hogy egy kezdőnek mire lesz szüksége, és nem akarják, hogy azzal kelljen kezdeni a linuxszal ismerkedést, hogy mindjárt hiányzó csomagokat kell telepíteni, meg terminálban kelljen vitézkedni, ami elveszi a kezdők kedvét.
Egyébként jó hír a PH-soknak: ha újra is rakom az Arc-hom, az UEFI bootot nem kell legalább újratelepíteni. Csak hogy örüljetek valaminek
-
Frawly
veterán
válasz
ubyegon2 #65750 üzenetére
Sokszor csak kíváncsiságból telepítek progikat, hogy megnézzem őket. 90%-ban nem is tetszenek, csak lusta vagyok leszedni ezeket. Néha egyszerűbb újratelepíteni. Úgyis akartam fájlrendszert is váltani.
A kisebb hely nem annyira fontos, de minek legyen fönt sok felesleges csomag, ha nem használom? Csak feleslegesen foglalják a helyet, hizlalják a rendszert, feleslegesen okoznak többletletöltést frissítéskor.
De azt már megszoktam a PH-n, hogy a belakott rendszer az szent, 10 évnél sűrűbben tilos errefelé újratelepíteni, mert meg lesz lincselve az ember
Végül is minden fórumnak megvan a szokásos mémje, a hwsw-n mindig az a szöveg ment anno, hogy cserélj tápot, akkor is, ha valami szoftveres probléma volt, ott tápmánia volt napirenden. A MS-os fórumokon ezzel szemben akkor is újratelepítés a mottó, ha szükségtelen. Kinek mi a fetisizmusa éppen.
Az LFS, Gentoo nekem nem éri meg, annyi időm tényleg nincs, hogy telepítéskor meg minden egyes frissítéskor mindig újraforgassak mindent. Sokat nem nyernék vele egy Arch-csal szemben. Nagy Arc-hoz elég az is.
-
Ne rakj fel Cinnamont, ha zavar, hogy fullos egy DE.
Ttál értelmetlen szerintem felrakni egy teljes értékű rendszert és elkezdeni utána kiherélni, mikor vannak épp elegen az alapból herélt disztrók. Te ne tudnád!?
Az onboard-ra meglepett, amit írtál, de nálam nem is szedi le magával a Cinnamont.
A herélőseknek:
-
válasz
Frawly #65747 üzenetére
Ha kisegítő lehetőségek sincsenek, akkor tényleg bajban vagy!
Sway-en nincs is Akadálymentesítés
Ez a párosítás eleve paradox, mert a Sway gyakorlatilag önmaga egy akadály, így logikus, hogy saját magának nincs egy maga ellen mentesítője.
Ezért fogom az Archom is újratelepíteni.
Ez is paradoxon, mert az Arc(h)od egyre csak nő, mégis egyre kisebb helyet akarsz neki adni.....
Igen, ez a baja a full feature-ed, full DE-s disztróknak
Nem, ez a jó benne. Ha valaki már haladó, ismeri és nem teszi fel, szívatja magát ilyen Swey meg egyéb valamikkel, de aki egy komfortos asztali működést szeretne, annak jó, ha vannak ilyenek, mint KDE, Gnome Mate, Cinnamon.
Neked meg ideje lenne már az LFS-t nézegetned.
-
Frawly
veterán
Igen, ez a baja a full feature-ed, full DE-s disztróknak, minden sz*r fel van téve, az is, ami nem kell. Ez kezdőknek előny, mert kevésbé valószínű, hogy problémát okoz valaminak a hiánya, de haladóknak bosszúság a sok felesleges csomag, ha nem használják, sokat leszedni sem lehet. Ilyenkor kell továbblépni valami haladóbb disztróra, ahol minimum install után csak azokat a csomagokat teszed fel, amire tényleg szükséged is van. Így sallangmentesebb, soványabb lesz a rendszer.
Ezért fogom az Archom is újratelepíteni. Fent van egy csomó felesleges csomag, ami egyszer kellett valami fordításhoz, vagy csak kíváncsiságból tettem fel, lusta voltam ezeket leszedni, és begyűltek idővel. A fent lévő ~1200 csomagnak több mint a fele jelenleg csak sallang a rendszeremen, mivel fent van 1 DE, vagy 5-6 WM, Wayland, Xorg, mindenféle felesleges Gnome-os szutyok, meg egy csomó dev cucc, ami valami AUR-os vagy kézzel forgatott program fordításához kellett. Ezért jobb néha tiszta lappal kezdeni.
-
Kisegítő lehetőségek!
Az a kollégáknak szükséges.
Akadálymentesítés a neve és teljesen értelem,- és egyszerű, ez nem KDE.
Billentyűzet, legfelső opció.
Ha ennyire tetszenek ezek a szép színes ikonok és nyomkorászod őket, használd ezalatt a kazam-ot!
-
csixy
addikt
Linux mint lmde (cinnamon).
Valahogy bekapcsoltam az onboardot.
Hogy tudnám kikapcsolni, hogy indításkor ne jöjjön elő? -
cigam
titán
válasz
kmisi99 #65724 üzenetére
Na és hogyan néz ki a samba konfigod? Kinek a nevében ügyködsz? Hálózati megosztások esetén két rétegen kell átvergődni magadat.
- a samba azonosít téged, és hogy mihez van jogod.
- a fájlrendszer jogosultságai mégis meggátolhatják (felülírhatják) a samba konfigban kiosztott jogosultságokat.A samba-hoz kmisi94 van hozzáadva? Ki van kötve milyen user/csoport nevében dolgozik a samba?
pl.
path=/megosztott/mappa
browseable=Yes
writeable=Yes
read only=No
public=no
create mask=0775
directory mask=0775
valid users=@users
force group=users -
Rimuru
veterán
válasz
CPT.Pirk #65740 üzenetére
Nem ilyenre gondolok, hanem rendes gestureokre, ugy ahogy megszokhattad mar pl okostelefonon, ha csak sima egerkent mukodik akkor nem sok ertelme van.
Gnomeban pl 4 ujjal tudsz workspasecet vagy alkalmazast valtani, 3 ujjas pinch (hogy mondjak ezt magyarul?) megnyitja a activities-t, stb.
Jelenleg is egy erintokijelzos eszkozrol irok, amin Fedora+Gnome van.
M
-
-
joydrv
aktív tag
válasz
CPT.Pirk #65736 üzenetére
Köszönöm a válaszokat!
Igen, Atom proci van benne. Kifelejtettem...
Elméletileg lengyel a gyártó cég, de ugye minden Kínában készül.Lehet USB-ről telepíteni rá. Tettem fel korábban egy win10-et, de valóban az a baj, hogy a frissítések már kiakasztják. Ezért ment vissza rá a win 8.1 , azon legalább ki lehet kapcsolni.
colomb2 kolléga írta, hogy az érintőképernyő gond lehet. Az ajánlott verziók fogják tudni kezelni?
Még egy dolog, 32-es vagy 64 bites az ideális erre a gépre?
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
joydrv #65734 üzenetére
Rákerestem a tabletre, hogy mi az, erre ezt találtam:
"Médinkína és valahol mélyen Tibet belsejében rakhatták össze a hegyi emberek 2 csavarhúzóval meg egy szakócával."
Szóval Atom procis tablet 16GB háttértárral.
A 16GB nem valami sok, gondolom még frissíteni se igen tudta magát a w8. Mindegy, ennyi helyre lehet feltenni egész pofás dolgokat, ha a tablet ad lehetőséget USB-ről bootolni. Linux Mint 19 Mate vagy XFCE [link], esetleg Lubuntu 18.04 [link] megfelelő választás erre a gépre, nézegesd meg őket és szedd le amelyik tetszik.E-book olvasók vannak Linuxra, és az Ace Stream telepítése is megoldható: https://www.cnx-software.com/2018/04/15/how-to-install-and-use-acestream-easily-in-ubuntu-mint-linux/
Mondjuk javaslom egy virtuális PC alatt, vagy live képes bootolható pendriveon próbálj ki egy Linux disztrót, mielőtt telepíted, csak hogy ismerkedj vele kicsit. A linkelt Mint iso-k pendrivera írva bootolnak pendriveról, ott tudod próbálgatni és a telepítést is onnan tudod indítani.
-
Rimuru
veterán
válasz
joydrv #65734 üzenetére
Ha jo hw-t nezek akkor elmeletileg alkalmas lehet, de igy is sok helyen elbuthat a dolog, foleg ugy hogy nem ertesz a linuxhoz. Ami meg neheziti a dolgot az erintokijelzo, a linuxos feluletek tobbsege nincs rendesen felkeszitve ra, jelenleg wayland+gnome kombo tunik a legjobbnak, esetleg meg kde, de ilyen hw-re nem szivesen ajanlanam egyiket sem.
-
joydrv
aktív tag
Üdv!
Már küszködök egy ideje egy Kiano 8.1 tablettel. Win 8.1 van rajta gyárilag, 1 GB ram, 16 GB tárhely. Ez utóbbi annyira kicsi, hogy a Windows mellé alig fér fel egy e-book olvasó, egy Chrome böngésző meg a VLC-lejátszó. A VLC-hez akartam felrakni egy kiegészítőt és már nem volt elég hely.
Gondolkodom rajta, hogy felrakok rá egy Linuxot, hátha az kisebb és ettől gyorsabb lesz.
Csak bőngészésre, e-könyvek olvasására és a VLC-n Ace Stream kiegészítővel focimeccseket nézek rajta.Alkalmas lenne erre a célra valamelyik Linux verzió? Egyáltalán fut-e ezen a tableten?
Még sosem használtam Linuxot, ezért egyszerű telepítés, használat és egyszerű szoftverezés hozzá előny lenne. -
-
válasz
jackal79 #65728 üzenetére
19.1-ben nem tudom, hogy alap-e, de a tárolóban tuti benne van, ill. az openshot helyett a legördülőben választhatsz mást is, a pitivi-re emlékszem hirtelen. Az openshot qt alapú, így felrak emiatt még 17 csomagot, szerintem nézd meg, melyiket látod egyszerűbbnek. Ha viszont nem is akarod szerkeszteni, akkor csak elmenti a megadott mappába mp4-ben alapból a Videók a default helye a mentéseknek.
(már emlékszem, rövid kisiklás után visszatértél Mint Cinnamonra, szerény véleményem szerint jól tetted)
-
válasz
jackal79 #65726 üzenetére
Szia! Mivel nem írtad, milyen rendszered van most éppen, így egy általánosan hasznos linket mutatok:
9 Best Screen Recorders For Linux[link]
A Mint 19 Cinnamonban szerintem alapból indul a kazam,
Ha befejezed a felvételt, egyből fel is ajánlja az openshot-tal való szerkesztést:
(ez viszont csak úgy működik, ha felrakod előtte az openshot- ot, benne van a tárolóban ez is.)de a SimpleScreenRecorder is telepíthető a tárolóból.
-
jackal79
aktív tag
Sziasztok! Tudnátok abban segíteni, hogy milyen programmal tudnám megoldani a desktop-ról egy pár sec-es mentést video formájában? Sajnos a képernyőkép csak képet tud menteni.
Köszi! -
-
kmisi99
addikt
Sziasztok, én vagyok a transmissionos küszködős. Nagy nehezen kiderítettem, hogy transmission a felhasználó neve a transissionnak, szóval ha a mappa jogosultságát neki adom, akkor mostmár hibátlanul tud letölteni a program.
Na de ezzel meg magam alól rántottam ki a jogosultságokat és sambán nem tudok írás műveletet csinálni csak olvasást.
Papírforma alapján pedig én ezen úgy látom hogy "műdkönie" kellene.
-
Rimuru
veterán
válasz
Frawly #65722 üzenetére
Nem, de szepen le is irtad miert nincs bajod vele. Tulajdonba vetted, igy a rajta levo dolgokkal nem lesz bajod, az ujakat pedig te hozod letre (default umask beallitassal - distro fuggo is), tehat johogy te elered (de umask szerinti jogok lesznek beallitva, tehat ha te kiadtal egy 777-et rekurzivan akkor az uj fajlok valoszinuleg el fognak terni ettol amiket a regieken alkalmaztal
).
Ha tobb felhasznalod lenne akkor jobban erzodne a kulonbseg.
-
Frawly
veterán
válasz
Rimuru #65721 üzenetére
Elvileg nem kéne neki? Nekem még soha nem volt ilyen bajom. Még a jogosultságokat sem szoktam állítani, ha van ilyen mappa (ez tipikusan formázás után fordulhat elő, vagy ha egy másik gépből jön a háttértár), azt csak saját tulajdonba veszem chown-nal, onnantól többet nem kell vele vergődni, amit letöltök bele, annak is én leszek a tulaja. Semmilyen umask-olásra nem volt még szükségem. Épp ezért nem értem, hogy egy kezdő hogy futhat ebbe bele.
-
Frawly
veterán
válasz
Beggar #65716 üzenetére
A mappákat, amit letöltesz, egy erre a célra dedikált mappába töltsed, amit nevezz Letöltéseknek, vagy amit akarsz. Ennek a főmappának a jogosultságait változtasd meg rekurzívan, a benne lévőknek is módosul így a jogosultsága, és a benne újonnan létrehozott, letöltött dolgok is öröklik ezeket.
-
Beggar
csendes tag
Sziasztok!
Ebben a témában tud valaki segíteni?
[Új mappák attribútumának automatikus beállítása]
Köszönöm! -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
ubyegon2 #65714 üzenetére
Az RC3-at már nyugodtan felteheted, nincs ismert hibája. Én várok még 1-2 dolgot mint pl. a Vulkan driverek beépítését, de ez ne zavarjon.
És inkább legyen RC456, mint adott naptári dátumra kiadott bugos telepítő.sh4d0w: az elég derék. Nekem ssd-n hoz kb. hasonló, vagy csak picit nagyobb számokat a Chakra.
-
válasz
Rimuru #65713 üzenetére
Na ja, az nehéz is lenne, ha egyik oldalon van a Mint-Legacy a másikon meg az Archklónsereg/UEFI-vel!
Még Kapitány csodadisztróját akartam kipróbálni, de azt mondja, várjak, amíg kijön a stable, no én várok, de egyre csak a RC3--- etc-k jönnek! RC kiadásban már tudi rekorder lett a Chakra!
-
válasz
Rimuru #65711 üzenetére
Egyebkent meg normalis esetben napi 1-nel tobbszor nem kellene bootolni
Nem is szoktam sokkal többször, de ha kiveszem az egyik SSD-t és visszarakom a régit és ennél nem kell néznem másodpercekig a sötét képernyőt, hanem egyből bejön az adás, akkor csak van különbség, most vonatkoztassunk el a terminalban való méréstől.
Az egyik UEFI-s telepítés a másik Legacy, csak emiatt hoztam fel a kérdést amúgy.Desktopot nem szoktam állandóan kikapcsolni, néha napokig megy, mert elfelejtem, szerencsére nincs hangja. Normál esetben a laptopot is csak lecsukom, de most a hülye UEFI-s telepítés(ek) miatt ugye csak bootoltam néhányat.
Annyi már kiderült, hogy a plusz GRUB okozhatja az időkülönbség javát.
-
válasz
Laszlo733 #65708 üzenetére
Nincs mit, sajnálom, ha nem jött össze, akkor valami a dock miatt nem OK!
(#65709) colomb2
De, teljesen érthető volt!
Attól még marad a vasgolyó meg a tollpihe analogia. Ez még érthetőbb lehetne....
Egyszóval nem a systemd-analyze kimenete zavart, hanem a jóval hosszabb ideig tartó boot!
(nehezen hiszem el, hogy 6 és 21 másodperc közötti időt saját érzékkel ne tudna mérni bárki is-még ha ez nem is annyi, mint azt írtad)A iwlwifi arch-fw kérdés jobban érdekel.
-
válasz
Laszlo733 #65702 üzenetére
Most esett le, hogy neked nem kell semmilyen jogosultsággal bíbelődnöd, ha azt akarod megcsinálni, amit az általam linkelt leírásban is írnak. Ott annyi van, hogy terminalban beírsz egy parancsot, ami odavisz a megfelelő mappába:
cd /usr/lib/python2.7/dist-packages/radiotray
itt beírod a következő parancsot (ez megnyit egy szövegszerkesztőt rendszergazdai jogosultsággal).
sudo nano SysTray.py
(itt meg kell adnod a jelszavadat) Enter
Nálam nincs meg az a fájl, de neked rá kell keresned ezzel a paranccsal:
(a megnyitott ablakban nyomsz egyCtrl+W
-t ésbemásolod az alul megjelenő sávba ezt :gtk.gdk.threads_init()
-ha megvan a megfelelő sor, akkor elé kell raknod egy kettőskeresztet # ahogy itt is látható:
Ctrl+O
parancs menti a változást.Ha ezzel megvagy, bezárod a Nano szerkesztőt a
Ctrl+X
paranccsal és kész.Itt tárolódik az állomások listája, ha van elmentett listád, csak felülírod vele a bookmarks.xml fájlt.
/home/neved/.local/share/radiotray
-
growler
őstag
válasz
Laszlo733 #65699 üzenetére
Nem igazán ismerem az Elementary OS-t.
De ez a program csak terminálból indul.
Úgy hogy beírod: curseradio -> és entert nyomsz
Akkor megjelenik ez: [link]
A "Le" "Fel" billentyűvel kiválasztod a műfajt és entert nyomsz.
Az almenüben kiválasztod ami szimpatikus és entert nyomsz - és így tovább.
Sok zenei irányzat rengeteg csatornája fogható ! -
válasz
CPT.Pirk #65700 üzenetére
Nekem mindig tökéletesen jól mutatja a bootidőt, persze, ha valami service épp lefut bootkor vagy más változás van, akkor természetesen változik a sec itt is a megfelelő résznél. Legalábbis én ezt figyeltem meg, de az is nyilvánvaló, hogy már érzetre is feltűnik, ha valami 6s helyett 21s bootidőt produkál.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- PlayStation 5
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Melyik tápegységet vegyem?
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Hamarosan rézhiánytól szenvedhet az egész chipgyártás
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- laskr99: Újrakezdem a processzor és videókártya szilícium magok fotózását
- Mini-ITX
- AliExpress tapasztalatok
- Milyen légkondit a lakásba?
- További aktív témák...
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I Jogtiszta Microsoft digitális és fizikai termékek I DIGITALKEYZ.COM
- ROBUX ÁRON ALUL - VÁSÁROLJ ROBLOX ROBUXOT MÉG MA, ELKÉPESZTŐ KEDVEZMÉNNYEL (Bármilyen platformra)
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- BESZÁMÍTÁS! Acer Predator Helios 300 Gamer notebook - i7 10750H 16GB DDR4 1TB SSD RTX 2060 6GB WIN10
- Huawei P30 Lite 128GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- AKCIÓ! Apple Macbook Pro 16" 2019 i9 9980HK 64GB DDR4 1TB SSD Radeon Pro 5500M garanciával
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A12/Samsung Galaxy A22/Samsung Galaxy A32/Samsung Galaxy A52
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest