Hirdetés

2019. augusztus 25., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#95301) gyurczy válasza Norbi 72 (#95294) üzenetére

gyurczy
(őstag)

Otthon mit mutat?

(#95302) Norbi 72 válasza Sanci38 (#95298) üzenetére

Norbi 72
(veterán)

Remekül,részletesebb,ütősebb.

(#95299) KisTücsök Qed XT ezüstözött.

Gyurczy: Finomabb,vagy hogyismondjam..van javulás a részletekben is.

[ Szerkesztve ]

(#95303) Jigsaw04

Jigsaw04
(senior tag)

Sziasztok!! Van egy Pioneer HTP 072-es komplett házimozi szettem...A kérdésem az volna, hogy lehet-e bővíteni esetleg más hangfalakkal az erősítőt??
Ahogy néztem csak csíptetős hangfalbemenetek találhatóak rajta, nem tudom, hogy komolyabb hangfalak rá lehetne-e kötni, bocsánat, ha hülyeséget kérdezek, de nem igazán értek hozzá..:(
Így néz ki:

[link]

(#95304) MasterMark válasza Jigsaw04 (#95303) üzenetére

MasterMark
(félisten)

Lehet.

Tempus fugit

(#95305) Jigsaw04 válasza MasterMark (#95304) üzenetére

Jigsaw04
(senior tag)

Köszönöm, ennek örülök, de pontosan, hogyan, és milyen kábelezéssel lehet megoldani? Az újabb erősítőkön, és hangfalakon ahogy néztem teljesen más csatlakozók vannak.

(#95306) MasterMark válasza Jigsaw04 (#95305) üzenetére

MasterMark
(félisten)

Ha befér be tudod dugni a kábelt. Az erősítő felére nem kell semmi, csak leblankolod, és ha belefér berakod.

Tempus fugit

(#95307) Norbi 72 válasza Norbi 72 (#95302) üzenetére

Norbi 72
(veterán)

Ja igen,és a vas most eléggé gyenge láncszem lett,úgy érzem...de köztes cserét csinálok,szerintem..hmm,meglátjuk.

(#95308) Dani Pécs

Dani Pécs
(tag)

Sziasztok!

Jelenleg egy Yamaha RX-V459 erősítőt használok, amivel meg vagyok elégedve, viszont a következő igény merült fel:

Adott két új Sony TV, ARC funkcióval, az egyik a hálóban, a másik a nappaliban.

Az erősítő a nappaliban van, ott 5.0 hangszettel, a hálóban pedig Sztereóban vannak a B csatornán a hangfalak.

HDMI kábel beépítve a hálóból a nappaliig.

Az lenne a kérdésem, hogy melyik az a legolcsóbb alternatíva (használt első sorban), amellyel tudok A és B zónában hallgatni anyagokat, és a B zónában a HDMI ARC hangforrást is tudom választani, az egyik, míg az A zónában a másik TV-ről mehet az ARC hang (természetesen nem egyidőben... :) ).

Esetleg egy Yamaha 6230?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#95309) Csabroncka válasza Norbi 72 (#95294) üzenetére

Csabroncka
(addikt)

Kiváló, látom te is beizzítottad a locsolóslagot, grat. :)

Távirányító programozáson még nem gondolkoztál :DDD
én megőrülnék ha az összeset elöl kellene tartanom

"in medias res"

(#95310) BBéci válasza Csabroncka (#95309) üzenetére

BBéci
(félisten)

Nem mindenkit zavar a sok távirányító. Akkor érzem jól magamat, ha legalább 10 db sorakozik a dohányzóasztalomon. Ha jól emlékszem, 12 volt a maximum. :K

(#95308) Dani Pécs
Kétszeri elolvasás után sem értem. :(
Hátha!
Olyan erősítő kell mindehhez, amelyik ARC-képes és van A + B hangszóró kimenete.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#95311) Csabroncka válasza BBéci (#95310) üzenetére

Csabroncka
(addikt)

Jesszus, Isten ez után átértékelem a megszállottságodat :K

Én pont az ellenkezője vagyok, inkább mindent betanítok.....

"in medias res"

(#95312) BBéci válasza Csabroncka (#95311) üzenetére

BBéci
(félisten)

Tettem fel róla fényképet, némi kereséssel rábukkanhatsz, ha érdekel. Talán a plazmás topikban lehet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#95313) Dani Pécs válasza BBéci (#95310) üzenetére

Dani Pécs
(tag)

Gondoltam, hogy bonyolultan sikeredett kicsit a leírás.

Igen. Tehát A-B zónás, és ARC képes erősítő kellene.

Az ARC-vel kapcsolatos igaziból a kérdés:

A nappaliban található TV lenne az erősítő HDMI kimenetén, a hálóban található pedig az egyik bemenetén az ARC miatt.

A kérdés tehát: HDMI bementre kötve a TV ARC HDMI bemenetét fog hangot adni az erősítő, vagy az csak az erősítő HDMI out portján keresztül működik?

Ha most már érthető, akkor már csak annyi a kérdésem, hogy az RX-V459 kategóriájában melyik erősítő lenne az én "emberem" ?

(#95314) MasterMark válasza Dani Pécs (#95313) üzenetére

MasterMark
(félisten)

Az úgy nem fog menni. Csak ARC-os HDMI-n megy, de a bemenetek nem azok. Főleg mert a TV-n is bemenet van, azt úgy összekötni szerintem nem egészséges.

Tempus fugit

(#95315) Norbi 72 válasza Csabroncka (#95309) üzenetére

Norbi 72
(veterán)

Köszi!

A távok maradnak,nem zavarnak,még... :D

[ Szerkesztve ]

(#95316) BBéci válasza Dani Pécs (#95313) üzenetére

BBéci
(félisten)

Az erősítők HDMI kimenetére vonatkozik az ARC. Azon megy a kép a megjelenítőbe, esetedben tévébe és onnan visszafelé érkezik a hang, amit ha kell dekódol, analóggá alakít, erősít és kiküld a hangszóró kimenetekre.
Abban nem tudok tanácsot adni, hogy melyiket válaszd.

(#95314) MasterMark
Miért ne menne? Sima ügy. Csak a csatlakoztatásokat kell megfelelően elrendezni.

[ Szerkesztve ]

(#95317) klacey

klacey
(csendes tag)

Sziasztok!
A szettről tudna valaki véleményt mondani ? Esetleg valami más szett érdekelne max 80k-ig , ha tudtok jobbat. Köszi!

(#95318) MasterMark válasza BBéci (#95316) üzenetére

MasterMark
(félisten)

Mi az hogy ha egy bemenetre köti az erősítőn a TV egyik HDMI bemenetét? :F

Tempus fugit

(#95319) Dani Pécs válasza BBéci (#95316) üzenetére

Dani Pécs
(tag)

Köszönöm, így már érthető.

Ebben az esetben olyan erősítő esetleg létezik, amin két HDMI kimenet - így két ARC lehetőség van?

(#95320) Norbi 72 válasza klacey (#95317) üzenetére

Norbi 72
(veterán)

Milyen szettről?

(#95321) BBéci válasza Dani Pécs (#95319) üzenetére

BBéci
(félisten)

Természetesen van olyan. De megoldható az egyik TV csatlakoztatása optikai kábellel is.

(#95318) MasterMark
Az nem megoldható, de megadtam rá a választ.

[ Szerkesztve ]

(#95322) Dani Pécs válasza BBéci (#95321) üzenetére

Dani Pécs
(tag)

Csak az a gond, hogy akkor nem működik a CEC az adott TV-ről, jól gondolom?

(#95323) BBéci válasza Dani Pécs (#95322) üzenetére

BBéci
(félisten)

Optikain nem, de nem is létszükséglet.

(#95324) Dani Pécs válasza BBéci (#95323) üzenetére

Dani Pécs
(tag)

Igaziból a legfontosabb megoldandó feladat az, hogy a hálóban levő hangfalakon szóljon a TV, úgy, hogy az erősítő a nappaliban van.

Felújításkor a hangfalkábelek és egy HDMI beépítésre került, viszont nem tudom távirányítani a rendszert, és a TV hangja sem vihető át a mostani RX-V459-hez ezzel a kiépítéssel. Ezért merült fel az ARC, mert ezzel elméletileg megoldható a TV hangjának átvitele plusz kábel nélkül, valamint a Bravia Sync segítségével az erősítő vezérlése is.

Akkor azt javaslod, hogy a nappalis TV menjen optikai kábelen az erősítőbe? Így valóban elegendő egy sima ARC-s HDMI-s erősítő, két zónával.

[ Szerkesztve ]

(#95325) klacey válasza klacey (#95317) üzenetére

klacey
(csendes tag)

Bocs linket akartam beszúrni de valamiért kimaradt. Tahát Beng V9B szettről érdeklődtem volna , ha valaki ismerné? Köszi

(#95326) MasterMark válasza BBéci (#95321) üzenetére

MasterMark
(félisten)

Én meg arra válaszoltam, hogy ahogy ő elképzelte úgy nem fog menni. :)

Tempus fugit

(#95327) BBéci válasza Dani Pécs (#95324) üzenetére

BBéci
(félisten)

Igen, az lenne a legegyszerűbb és legolcsóbb.
Ha magamnak állítanék össze hasonlót (ami kizárt, mert ott, ahol alszunk, sem feleségem, sem én nem tűrünk meg tévét) akkor a hálószobába hangprojektort tennék a TV alá. Esetleg aktív sztereó hangdobozpárt.

(#95326) MasterMark
Úgy valóban nem, de van megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#95328) KisTücsök válasza klacey (#95325) üzenetére

KisTücsök
(addikt)

Ez?

(#95329) klacey válasza KisTücsök (#95328) üzenetére

klacey
(csendes tag)

Pontosan :)

(#95330) Jigsaw04 válasza MasterMark (#95306) üzenetére

Jigsaw04
(senior tag)

A " ha belefér "-en van a hangsúly....:D

(#95331) Dani Pécs válasza BBéci (#95327) üzenetére

Dani Pécs
(tag)

Na ez bennem is felmerült: Jelenleg két Rubicon RP-16F van a hálóban, és egy Sony HTCT60BT-t gondoltam a TV alá tenni. Viszont ez nem lenne nagy minőségbeli visszalépés?

(#95332) Dorian válasza KisTücsök (#95328) üzenetére

Dorian
(nagyúr)

Hű banyek, ennyiért már az is csoda, hogy bárhogy megszólal...
A "szakszerű" leíráson nem tudom, hogy röhögjek, vagy :W

[ Szerkesztve ]

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#95333) BBéci válasza KisTücsök (#95328) üzenetére

BBéci
(félisten)

Számolgattam, mennyit költhettek egy db hangszóróra? Van belőlük 19, ezért kizárt, hogy 1000 Ft/db-nál több lenne a költség erre eső hányada. Nem lennék meglepve, ha a fele se lenne igaz. ;]

"két elülső tölcsérrel, egy középtölcsérrel " LOL

[ Szerkesztve ]

(#95334) KisTücsök

KisTücsök
(addikt)

Viszont, ha értékeli a terméket, akkor kap egy 1500Ft-os utalványt, gondolom levonható az árából. Úgy azért már mindjárt más a leányzó fekvése. :D

(#95335) klacey válasza KisTücsök (#95334) üzenetére

klacey
(csendes tag)

Esetleg Pioneer S-ES21TB ?

(#95336) Piftuka

Piftuka
(addikt)

Szia!

Javaslatodra átmentem a Blu-ray lejátszók topic-ba, de sajnos érdemi segítséget nem kaptam!

Ami elég kiábrándító. :( Nem először tapasztalom meg a fórumon, hogy a megfelelő helyen, a megfelelő módon, igényesen megfogalmazott kérdésekre nem kap választ az ember. Miközben nem ritkán, a szó szerint "odahányt" förtelmekre - mert hozzászólásnak nem lehet nevezni az ilyet - azonnal válaszolnak többen is... :U

Mindenesetre megvettem a Pioneer BDP-170 típusú modelljét. Majd beszámolok a topic-ban a tapasztalataimról. Talán én legalább ezzel segíthetek azokon, akiknek szüksége van rá.

Üdv: Piftuka

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#95337) KisTücsök válasza Piftuka (#95336) üzenetére

KisTücsök
(addikt)

HDMI kábelre egy-két ötlet.

(#95338) BBéci válasza Piftuka (#95336) üzenetére

BBéci
(félisten)

Szerintem a legkisebb mértékben sincs igazad, a Blu-ray lejátszós topikban történtekkel kapcsolatban. Azok közül, akik olvasták a kérdésedet, senkinek nincs birtokában Pioneer BDP-170, ezért kaptál javaslatot a kereső használatára. Mégis, mi mást mondhattak volna?

(#95339) mandju

mandju
(senior tag)

Na, beraktam az új panelt és működik a sub! Hála istennek és az MD Soundnak, hogy az idegeskedésen kívül nem került semmibe.

akkor közkívánatra pár fotó a panelről és a sub belsejéből:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

* Spalluto WS GR Multiframe V * Epson TW9300 * Anthem AVM60 * Anthem MCA50 * Emotiva XPA5 Gen2 * Paradigm Studio 100 v5 * Paradigm Studio cc590 v5 * Paradigm Studio 10 v5 * Paradigm Studio Sub12 * Paradigm Home H80-R * EGREAT A11 * Vovox Initio * Vovox Sonorus * Vovox Vocalis *

(#95340) tujozz

tujozz
(újonc)

Sziasztok mi a véleményetek ezekről? [link] ehhez még kell másik hangszóró is?

[link]

(#95341) liszi70 válasza mandju (#95339) üzenetére

liszi70
(veterán)

Megnyugtató a meghibásodás ilyen korrekt kezelése. Akkor én sem parázok, hogy mi lesz, ha...! :) Nekem eddig kopp-kopp-kopp, tökéletesen működik. Szerintem ahhoz képest, hogy milyen régóta van forgalomban, nem olvasni sok meghibásodásról, de ez most téged és ProdyG-t nem vigasztalja. :)
Köszönjük a képeket!

[ Szerkesztve ]

APC Back-UPS CS 500 és 650 szünetmentes tápegységek eladók.

(#95342) Oldfighter válasza mandju (#95339) üzenetére

Oldfighter
(senior tag)

Doboz ügyben rosszabbra számítottam, mikor azt írtad, hogy alig van bélelve. Jövőre jó lenne egy SB-2000-est a szobámban tudni. :)

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#95343) Oldfighter válasza tujozz (#95340) üzenetére

Oldfighter
(senior tag)

Jobb felső sarok az oldalon. Ilyenekkel itt nem foglalkozunk.

(#95344) mandju válasza liszi70 (#95341) üzenetére

mandju
(senior tag)

Mivel korrektül és relatív gyorsan megoldódott, így engem sem izgat... :C

* Spalluto WS GR Multiframe V * Epson TW9300 * Anthem AVM60 * Anthem MCA50 * Emotiva XPA5 Gen2 * Paradigm Studio 100 v5 * Paradigm Studio cc590 v5 * Paradigm Studio 10 v5 * Paradigm Studio Sub12 * Paradigm Home H80-R * EGREAT A11 * Vovox Initio * Vovox Sonorus * Vovox Vocalis *

(#95345) bzoley válasza Oldfighter (#95343) üzenetére

bzoley
(veterán)

A VSX-324 neked már a kompakt kategóriába tartozik? Tele vagy jóindulattal.

(#95346) Norbi 72

Norbi 72
(veterán)

Egy egyszerűnek tűnő kérdés:

Hogyan lehet az,hogy 93 dB érzékenységű hangfalat cseréltem 89 dB-esre,és 6-8 dB-el lejjebb szól úgy,mint a régi?Valaki kamuzott az adatokkal?

[ Szerkesztve ]

(#95347) BBéci válasza bzoley (#95345) üzenetére

BBéci
(félisten)

A szett hangdoboznak csak erős jóindulattal nevezhető kockái miatt jogos a kompakt elnevezés, valamint a passzív mélynyomó is indokolja.

(#95346) Norbi 72
Ha nem tévedek, Magnat gyártmányúak voltak a régi hangdobozaid. Nos, az a cég éppen a szemérmetlen túlzásairól ismert, tesójával, a HECO-val együtt.

[ Szerkesztve ]

(#95348) Dorian válasza Norbi 72 (#95346) üzenetére

Dorian
(nagyúr)

Valamennyit mindenki hazudik, ugyanis csak a mélysugárzókat kellene számolni, de a magassal javítani lehet az értéken. Dali Concept 6 is így 91 helyett inkább 89dB

Norbi 72:
Magnat tényleg a durván túlzó értékeiről híres.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#95349) Norbi 72 válasza BBéci (#95347) üzenetére

Norbi 72
(veterán)

Elcsalt volna 10 dB-t?Mondjuk a magas hz-ben is csaltak,nem kicsit.

(#95348) Dorian Értem,de ez jelentős különbség,szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#95350) Oldfighter válasza Norbi 72 (#95349) üzenetére

Oldfighter
(senior tag)

Engemet is megtévesztettek anno. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.