- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Képen feszít az Amazon szörnyen gyors Gravitonja
- 240 Hz-et ígérő, ultraszéles okosmonitor jött az LG gondozásában
- Egy kis ráncfelvarrást kaptak a Gigabyte AERO X16 sorozatú noteszgépei
- Kiegészítette a korábbi Arc meghajtóját az Intel
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Fujifilm X
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- Vezetékes FEJhallgatók
- Még két évnyi memóriaparát jósol az AMD globális alelnöke
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Projektor topic
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
-
50 - 1
44297 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 01:37 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
fudi2002
nagyúr
B550 tomahawk +1
-
Piszmaty76
aktív tag
Nalam Intel vonalon megbukott CPU tuningban, Ram tuningot se szereti.
Mondjuk h*lye voltam, mert agyatlanul vettem 4133MHz-es ramot (Samu BDie) es persze be sem indul XMP profillal.
Majd kiderult Z370/390-en hulladek a Hero, oke nem szo szerint az, de sokkal gyengebb mint elotte amilyen kategoriat kepviselt, vagy amilyenne valt ujra.
De nyitott vagyok mindenre, a biosat azt nagyjabol ismerem, szoval masik Asus lap emiatt persze szoba johetne
Akkor én eléggé mázlista voltam, hogy az előző a Z170-es Hero VIII-ról nem költöztem anno a Z370-esre. Pedig nem sok híja volt... Vártam egy pár évet (addigra teljesen eltűnt a kék hályogom) és átmentem egy másik VIII-as Hero-ra (X570). Pár év múlva majd megkényeztetem egy 5900X-szel vagy a 16-os tesóval és rendben is leszek újabb sok évre.

-
boogie84
veterán
-
#69452517
törölt tag
igazad van ezt én is igy gondolom.
a ram az brutál lesz szerintem bár nagy frekit igazán csak a ballistix max tud 300-900 euróért. -
Devid_81
félisten
En a 4GHz memorianak is mar boven orulnek, hat meg felette

Meg ugy altalaban nezve a jobb VRM-nek, mert a mostanin konkretan a hurka 4x2 van.
Nalam ugyan nem melegszik el, mert szelvihar van a gepben, viszont gyanitom, hogy lehet koze annak is, hogy 1.3V alatt nincs elet
Szerk: oh ha nekem a Zen3 tud majd 4.5GHz allncore-t azzal en boldog leszek

Az Intelbe merve megfelel majd vagy 5.3GHz+ nak tutira
-
RECSKA
veterán
Allcore a zen3 sem fog tudni 4500nal tobbet, ez biztos... Dehat nem is kell, kegyetlenet gyorsult az IPC...
Ramvezerlojerol semmit nem tudni, de remelhetoleg menni fog tovabb...
-
#69452517
törölt tag
Eddig 5 proci jart nalam ebben az alaplapban, vegyesen 9900K/9700K/8700K
Valahogy mind 1.34V-1.36V korul voltak stabilak 5GHz korul.
Tudom ez silicon lottery, de meg a gyari default fesz is full magas volt az osszes procinak amit beleraktam, minden 1.34V es felette a gyari boosthoz.
Mem OC-nak vege 3800MHz-en, akarmit csinalok innen nincs tovabb.
Tudom ezek nem olyan borzalmas nagy gondok, de oszinten en ezzel mar annyit szivtam, annyifele beallitason es teszten mentem vegig, hogy faj osszeszamolni azt a sok sok orat amit beleoltem a probalkozasba.
Igazsag szerint en mar Zen2-re is atjottem volna, csak lebeszeltek rola, Zen3-rol mar senki nem tud, nem hagyom magam

Viszont akkor most az egyszer nem akarnam az alaplaptol elsporolni a penzt, legyen valami jo, de nyilvan gazdag en sem vagyok, szoval ugy a jozan esz hatarain belul valami vagany cucc kell most mar
azért itt nincs 5 ghz 4500 alatt megáll allcore memóriát éppen lehet huzni 4400-at
elég sok dzsunka lap is tudja. -
Devid_81
félisten
Eddig 5 proci jart nalam ebben az alaplapban, vegyesen 9900K/9700K/8700K
Valahogy mind 1.34V-1.36V korul voltak stabilak 5GHz korul.
Tudom ez silicon lottery, de meg a gyari default fesz is full magas volt az osszes procinak amit beleraktam, minden 1.34V es felette a gyari boosthoz.
Mem OC-nak vege 3800MHz-en, akarmit csinalok innen nincs tovabb.
Tudom ezek nem olyan borzalmas nagy gondok, de oszinten en ezzel mar annyit szivtam, annyifele beallitason es teszten mentem vegig, hogy faj osszeszamolni azt a sok sok orat amit beleoltem a probalkozasba.
Igazsag szerint en mar Zen2-re is atjottem volna, csak lebeszeltek rola, Zen3-rol mar senki nem tud, nem hagyom magam

Viszont akkor most az egyszer nem akarnam az alaplaptol elsporolni a penzt, legyen valami jo, de nyilvan gazdag en sem vagyok, szoval ugy a jozan esz hatarain belul valami vagany cucc kell most mar
-
#69452517
törölt tag
Nalam Intel vonalon megbukott CPU tuningban, Ram tuningot se szereti.
Mondjuk h*lye voltam, mert agyatlanul vettem 4133MHz-es ramot (Samu BDie) es persze be sem indul XMP profillal.
Majd kiderult Z370/390-en hulladek a Hero, oke nem szo szerint az, de sokkal gyengebb mint elotte amilyen kategoriat kepviselt, vagy amilyenne valt ujra.
De nyitott vagyok mindenre, a biosat azt nagyjabol ismerem, szoval masik Asus lap emiatt persze szoba johetne
az a ram még jól jöhet majd.
bár igazán jó eredményeket nem sok lappal látni föleg Impact vagy I-Gaming -
Devid_81
félisten
Nekem is Hero-m vagyon (X570, wifi), eddig haverok vagyunk...

Nalam Intel vonalon megbukott CPU tuningban, Ram tuningot se szereti.
Mondjuk h*lye voltam, mert agyatlanul vettem 4133MHz-es ramot (Samu BDie) es persze be sem indul XMP profillal.
Majd kiderult Z370/390-en hulladek a Hero, oke nem szo szerint az, de sokkal gyengebb mint elotte amilyen kategoriat kepviselt, vagy amilyenne valt ujra.
De nyitott vagyok mindenre, a biosat azt nagyjabol ismerem, szoval masik Asus lap emiatt persze szoba johetne
-
Mumee
őstag
-
Piszmaty76
aktív tag
A Hero X-re nagyon haragszom, azota latni sem akarok masik Asus lapot

ROG Crosshair VIII Dark Hero pedig nagyon durvan jol nez ki, meg ugy latom kapott egy kis optikai es mindenfajta tuningot is
Nekem is Hero-m vagyon (X570, wifi), eddig haverok vagyunk...

-
#69452517
törölt tag
-
Devid_81
félisten
-
Mumee
őstag
Akkor Asus lesz az.

-
Devid_81
félisten
Nah mint leendo tulaj, jovok, figyelek most mar ratok is

Mar csak azt kell kitalaljam milyen alaplapot vegyek.(tudom tudom van alaplapos topik)
MSI Tomahawk, vagy Gigabyte Aourus Master, Asust tobbet nem veszek, legalabbis egy jo ideig hanyagolnam
Ram OC fontos, plusz CPU OC is
-
Piszmaty76
aktív tag
szvsz, az árazás lesz itt a lényeg, nem az elhintett fps számok, ... vagy aztán a sunyi kis Lisa mosoly mögött ott lapult hogy ez csak a kisebbik 64 CU-s modell volt és a bigboss csak hó végén jön
Simán el tudom képzelni...
-
GIORGIONE76
őstag
Volt szo a vgarol is. De csak4K eredmenyt tudunk, ami rohadtul overkill, ha azt nezzuk, hogy az eddigi leaked infok alapjan 256bites a kartya, es kb 500GB/s a memoriasavszelessege. Ott valami trukk lesz... Ugyanis 4k felbontasban szinte a memsavszel a szuk keresztmetszet, es ugy vert kb 25%-ot a 2080ti-re, hogy kb 25%-al kevesebb a memsavszelje... Ergo kisebb felbontasban, ahol a memoria annyira nem szamit ( lasd az uj rtxek 1080p es 1440p mellett) meg erosebb lehet. Ez engem nagyon felcsigazott, bevallom oszinten, mert ugy nez ki, hogy a vga is utokepes lesz... De ne kiabaljunk el semmit sem elore...
szvsz, az árazás lesz itt a lényeg, nem az elhintett fps számok, ... vagy aztán a sunyi kis Lisa mosoly mögött ott lapult hogy ez csak a kisebbik 64 CU-s modell volt és a bigboss csak hó végén jön
-
MPowerPH
félisten
Ugyanugy Nov. 5-e
Akkor mik voltak azok a cikkek, hogy a 16 magos kesobb jon? Sebaj.
-
Chaser
legenda
#1-ből kimaradt ez a kép ( :

-
RECSKA
veterán
Szeretem a 3800X-em, mert bivalyerős, de ezek a grafikonok elgondolkodtattak. Azért az már igen sok fps különbség...nem beszélve arról, hogy még teljesebben kihasználnám a 144Hz nyújtotta előnyöket. Szóval, ha lesz egy ütőképes VGA-juk, engem megvettek. Csak az árazás.. csak azt tudnánk feledni!
Volt szo a vgarol is. De csak4K eredmenyt tudunk, ami rohadtul overkill, ha azt nezzuk, hogy az eddigi leaked infok alapjan 256bites a kartya, es kb 500GB/s a memoriasavszelessege. Ott valami trukk lesz... Ugyanis 4k felbontasban szinte a memsavszel a szuk keresztmetszet, es ugy vert kb 25%-ot a 2080ti-re, hogy kb 25%-al kevesebb a memsavszelje... Ergo kisebb felbontasban, ahol a memoria annyira nem szamit ( lasd az uj rtxek 1080p es 1440p mellett) meg erosebb lehet. Ez engem nagyon felcsigazott, bevallom oszinten, mert ugy nez ki, hogy a vga is utokepes lesz... De ne kiabaljunk el semmit sem elore...
-
Malibutomi
nagyúr
-
pmartin96
csendes tag
Tesztek mikorra várhatóak? Nem kapnak a szakmabeli lapok CPU-kat a megjelenéskor?
-
Kaci84
őstag
Szeretem a 3800X-em, mert bivalyerős, de ezek a grafikonok elgondolkodtattak. Azért az már igen sok fps különbség...nem beszélve arról, hogy még teljesebben kihasználnám a 144Hz nyújtotta előnyöket. Szóval, ha lesz egy ütőképes VGA-juk, engem megvettek. Csak az árazás.. csak azt tudnánk feledni!
Hiába van sok fps 144+ ha nem tudja a monitorod. Illetve a 144-et az előző gen is tudja.
-
AddyKing
tag
Szeretem a 3800X-em, mert bivalyerős, de ezek a grafikonok elgondolkodtattak. Azért az már igen sok fps különbség...nem beszélve arról, hogy még teljesebben kihasználnám a 144Hz nyújtotta előnyöket. Szóval, ha lesz egy ütőképes VGA-juk, engem megvettek. Csak az árazás.. csak azt tudnánk feledni!
-
MPowerPH
félisten
5950X most tulajdonkeppen mikorra van 'kiirva'? Mert ugye megmutattak. En pont arrol maradtam le.
Kivancsi vagyok, van e valahol lehetoseg elorendelni.
-
fudi2002
nagyúr
-
syIex
nagyúr
-
Dadpool
aktív tag
-
fudi2002
nagyúr
A memvezérőről még nem esett szó, pedig azt vártam nagyon.
Hivatalosan 3200mhz sztem, ami az előző szériánál. Amúgy zen2nél 3800mhz volt az optimális(IF 1:1), de sztem mivel új design így kellett hogy ez is változzon. -
Dadpool
aktív tag
Na azt hiszem meg is van a következő fejlesztési terv😁
ROG STRIX B550-XE GAMING WIFI
5800 vagy 5900 társaságában
Azt lehet tudni hogy mi a memoria sebesség amit támogat a processzor? -
fudi2002
nagyúr
-
Kaci84
őstag
Néztem az előadást, de az 5950X érkezését láttam csak kiírva. A többi mikor indul?
-
syIex
nagyúr
-
fudi2002
nagyúr
-
syIex
nagyúr
-
fudi2002
nagyúr
-
syIex
nagyúr
Vált valaki 10700K vagy a felettiről?

-
zzola
titán
-
fudi2002
nagyúr
-
gaborw
tag
Akkor kezdenék én egy kis sírással, a lenyűgöző teljesítmény mellé letaglózó árcimke, a saját számolgatásom alapján a kisebbik 115e környékén lesz a 8 magos meg 175e-en nyithat, az még talán talán de ha a 3600XT-hez (~80e) és teljesítményéhez viszonyítom, a ~ 35-40e felár sztem sok a 5600X-ért, pláne ha még az is zuhan, az 5800X meg be lett lőve a 3900XT fölé/köré, jó nyilván benne van az eurováltás is, de nem látom bestbuy-nak még ha meg is engedhetném magamnak

3800X-is 150 ezer környékén indult megjelenéskor. De ez vàrható volt. Nagyobb teljesítmény, nagyobb àr. Nem fogja ugyan annyiért adni, mint az elöző generàciót.
-
GIORGIONE76
őstag
tudom tudom, de mikor már csak épp ezekre vársz mert a környezete összerakva, akkor csalódás ...
de mivel a 4xx lapokhoz csak januárban jön frissítés legalább lesz idő összetenni valamelyik nagyobbra
-
Andor22
aktív tag
kíváncsi leszek mennyi lesz nálunk a nyitó ár
-
fudi2002
nagyúr
Akkor kezdenék én egy kis sírással, a lenyűgöző teljesítmény mellé letaglózó árcimke, a saját számolgatásom alapján a kisebbik 115e környékén lesz a 8 magos meg 175e-en nyithat, az még talán talán de ha a 3600XT-hez (~80e) és teljesítményéhez viszonyítom, a ~ 35-40e felár sztem sok a 5600X-ért, pláne ha még az is zuhan, az 5800X meg be lett lőve a 3900XT fölé/köré, jó nyilván benne van az eurováltás is, de nem látom bestbuy-nak még ha meg is engedhetném magamnak

Nos nézőpont kérdése. Nem kell méregdrága lap, nem kell drága hűtő, nem kell bika táp. Még így is olcsóbb mint a másik oldal.
4xxes lapok is támogatva visszamenőleg!! Hol van ilyen odaát?

-
GIORGIONE76
őstag
Akkor kezdenék én egy kis sírással, a lenyűgöző teljesítmény mellé letaglózó árcimke, a saját számolgatásom alapján a kisebbik 115e környékén lesz a 8 magos meg 175e-en nyithat, az még talán talán de ha a 3600XT-hez (~80e) és teljesítményéhez viszonyítom, a ~ 35-40e felár sztem sok a 5600X-ért, pláne ha még az is zuhan, az 5800X meg be lett lőve a 3900XT fölé/köré, jó nyilván benne van az eurováltás is, de nem látom bestbuy-nak még ha meg is engedhetném magamnak

-
gaborw
tag
Megvan a 3800X utód!
Új hozzászólás Aktív témák
-
50 - 1
44297 - 44001 44000 - 42001 42000 - 40001 40000 - 38001 38000 - 36001 36000 - 34001 34000 - 32001 32000 - 30001 30000 - 28001 28000 - 26001 26000 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- RYZEN 7 5700X3D (96MB L3 cache)! GARANCIA/SZÁMLA (a Te nevedre kiállítva)!
- Ryzen 7 5800x3D
- AKCIÓ! Intel Core i7 11700K 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Intel Xeon E-2314 SRKN8 4-Core 2.80GHz- LGA1200
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i5 9400 6 mag 6 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- WD SN8000S 4TB M.2 2280 NVMe SSD Gen4 7300-6800MB/s
- Vention USB4.0 NVME külső ház
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 128GB Red -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4684
- Xiaomi Redmi A3 Pro / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó garancia
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T450 - i5-5GEN I 8GB I 500GB I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest








