Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • öhhöm

    kezdő

    Na! Probléma megoldva! Nem is volt semmi baja a T-12-nek, csak én voltam balfék.:) A Dynavoice Thunder T-12 egy nagyon jó subwoofer!

    Nyugodtan nézzetek hülyének, leírom röviden a kálváriámat, amit igazából csak magamnak köszönhetek, és a mélyláda pár centis arrébb csúsztatásával megoldódott.:) A dolog onnan kezdődik, hogy a megérkezésétől egészen négy nappal ezelőttig, a gyári hulladék lábakkal használtam, alatta egy jó vastag szőnyeg darabbal, mert a szobában laminált padló (parketta) van, és valaki itt egy régebbi hozzászólásában írta, hogy az szinte a lehető legrosszabb padló fajta akusztikai szempontból, és érdemes a sub alá egy vastag szőnyeget rakni. Csakhogy én kb. egy hete rendeltem 4 db olcsó hangfal tüskét alátéttel, mondván, hogy még az is jobb lesz a gyári lábaknál. Ez szerdán meg is érkezett, nagy-nagy izgalommal fel is szereltem, és vártam, hogy mi fog változni. Az első amit észre vettem az az volt, hogy mintha picivel erőtlenebbé váltak volna a mélyek. Aztán rájöttem, hogy ez nem teljesen igaz, inkább kiegyenlítettebb (szebb) lett a hangzása. Kb. két nap alatt meg is szerettem ezt az új hagzást... De akkor épp zenét hallgattam, és közben hátul, a sub mögött matattam valamit, amikor döbbenten vettem észre, hogy valami a zene ütemében zörög-zizeg. Végül a hátlap nyomkodásával azt vettem észre, hogy ez meg-megszűnik, így kézenfekvő volt a gondolat, hogy a hátlap zizeg. Másnap meghúztam a csavarokat, és nemhogy nem lett jobb, még talán rosszabb is lett. Ezután írtam be ide a fórumba a problémámmal. Csakhogy továbbra se hagyott nyugodni a dolog, és működés közben ismét sasoltam, füleltem, hogy hol lehet a gond... Közben véletlenül picit megtámaszkodtam a T-12 felső lapján, és a zörgés abba maradt. Ekkor megnéztem a tüskéket, és arra jöttem rá, hogy a laminált padló nem teljesen sík felületű (valamerre picit lejt), így vagy a hagfal tüske zizeg a tüske alátéten, vagy az alátét a laminált padlón, mivel nem tökéletes az alátámasztás mind a négy ponton.:D Pici tologatással viszont sikerült olyan helyet találni a T-12 számára, ahol tökéletesen tisztán, zizegés nélkül szól. És ez csak pár centivel esik arrébb az eddigi helyénél... Ennyi!:D

    [ Szerkesztve ]

    öhhöm

Új hozzászólás Aktív témák