Hir​d​etés

2018. január 22., hétfő

Útvonal

Fórumok  »  Életmód, multimédia  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

PROHARDVER!

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

(#64801) 69pablotaxi válasza G.Zs. (#64800) üzenetére

69pablotaxi
(fanatikus tag)

Valami ilyesmire gondoltam....
Majd jól utánanézek ezeknek. Alpine-Clarion-Pioneer azt hiszem ezek közül valamelyik.
Csak ezek inkább az Iphonokra vannak kihegyezve... :-)

(#64802) Gyumadár válasza lautnermark (#64789) üzenetére

Gyumadár
(kvázi-tag)

Persze, ki tudnám számolni. A matekkal nincs gondom, csak a mit mivel-el van. :)

(#64803) Tdizsolt válasza V8engines (#64790) üzenetére

Tdizsolt
(fanatikus tag)

Teljes mértékben meg értelek! :K

Ha valami nem jön be,akkot az nem jön be...
Én is távirányító fetisiszta vagyok,nagyon nem is tudom elképzelni azt a fejegységet,amihez nincs( én Sony-buzi vagyok,főleg régebbi,magasabb kat.os fejeket szeretlem).

Egy ismerősömnek volt régebben Jvc DVD-s feje,1 dines,5.1et is tudta,elég komoly motyó volt.De az is tekerős,illetve nem annyira letisztult,mint amilyet Te keresel.

A Facebook oldalt azért mindentől függetlenül ajánlom! :)

(#64804) McBJani

McBJani
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Vásároltam használtan egy SPL V-300S4 mélynyomót, ami újszerűként volt hirdetve, de én úgy veszem észre, hogy fel lett újítva.
Hangja tökéletes, de szeretném, hogy ti, mint hozzáértők vetnétek egy pillantást erre a két képre:

Az első képen látszik a ragasztó, ahogy a két mágnest összeragasztották, aztán az egyik mágnesnek reped a széle. A második képen pedig az látszik, hogy hullámos a csavarok mentén körben a gumiperem és, ami biztos, hogy a porvédő sapkát újraragasztották.
Ha minden rendben van a hangjával, akkor ne foglalkozzak a külsőségekkel vagy van amiért aggódnom kellene?

(#64805) troll81 válasza McBJani (#64804) üzenetére

troll81
(senior tag)

szia postán jött vagy személyesen vetted át? ez simán egy közepes minőségben felújított darab sajnos.én annyiban foglalkoznék vele azért az újszerűtől messze van.felujított. :K inkább.

(#64806) McBJani válasza troll81 (#64805) üzenetére

McBJani
(fanatikus tag)

Szia!
Személyesen vettem át. Nem is figyeltem a részletekre, kipróbáltuk, rendben volt és mindenki ment a maga útjára.
A mágnesen van gyárilag egy védőburkolat, így nem néztem be alá. Most levettem és a fent említett dolog fogadott. A tekercs egy része is látszik, ami rendben van. A porvédőt láttam, hogy ragasztott, de az megesik, hogy a gyári ragasztó elengedi. A kicsit hullámos peremet nem vettem észre.
Van ami felújítás után befolyásolja a teljesítményt?
Esetleg szétpereghet a mágnesnél, porvédőnél, gumiperemnél?

(#64807) troll81 válasza McBJani (#64806) üzenetére

troll81
(senior tag)

Mondhatta volna mindenképp.nem tudni a felújítás minőségét.ezt kifogásolom kicsit.

(#64808) PiciPeti válasza McBJani (#64804) üzenetére

PiciPeti
(Topikgazda)

Attól függ hogy lett felújítva. Ha a gyárival megegyező huzallal, menetszámban, stb lett újratekercselve, akkor nagy eltérés nem lehet. Nem egy öreg nyomó, szóval a pille, perem jó eséllyel gyári, így hatalmas eltérés nem lehet.

Szerintem élvezd. ;)

(#64809) troll81

troll81
(senior tag)

teszt alatt van a relé de kell keresnem egy szálat ami nem igy vezérli hanem, a járó motor kapcsolja mondjuk.

(#64810) PiciPeti válasza troll81 (#64809) üzenetére

PiciPeti
(Topikgazda)

Akkor kösd gyújtásra (rádió csatijában a piros). De miért lesz úgy jobb?

(#64811) troll81 válasza PiciPeti (#64810) üzenetére

troll81
(senior tag)

azert lenne jobb ha leallitom a kocsit 20 30 percre dugoban az elso akksit veletlen se vigye le.teljesen jol mukodik koszi az ajanlast. :K :R meg 2x 80 A tettem a toltoszalra elol hatul :K

[ Szerkesztve ]

(#64812) McBJani válasza PiciPeti (#64808) üzenetére

McBJani
(fanatikus tag)

Nagyon szépen köszönöm! :R

(#64813) V8engines válasza troll81 (#64792) üzenetére

V8engines
(újonc)

Szia Troll!

Köszi az infókat és tippeket!

Rákerestem, megnéztem, ráolvastam. Nem tetszettek meg. :U -Nem közöltem még, de szintén nem szeretnék, házából előbújó monitort.
1. tartok a meghibásodásától (Több évre szeretnék tervezni, de tudom, ez mese kategória. Épp nem rég láttam egy biztijével összeolvadt Auna-t. :((( Címkéje szerint 3 éves volt.)
2. van monitor, amit ráköthetek a fejre. (Itt esett ki a kosárból rögtön az első Pio ajánlásod. Meg ott, hogy fehér bötűs kijelzője van.)

Az utóbbi kettő meg még nálam "drága" is. Ennyit nem szeretnék rászánni fejre.

Végül és nem utolsó sorban, olvasgatok utóbbi időkben rosszakat a Pio-król.

Na de várok további ajánlást és hideget-meleget mindenkitől. Jövő hétig van idő, akkor szeretnék már végre lerendelni v.mit.

Köszi! :R

(#64814) V8engines válasza Tdizsolt (#64803) üzenetére

V8engines
(újonc)

Az előd is 5.1-es volt. Elég komoly volt az 2003 környékén. Főleg egy ll-es Golf-ban. ;)

Tényleg nagyon szerettem. Nehezen engedem el most a kezét. ...és a vicc az, fingom nem volt még akkoriban erről a márkáról. HIFI-s emberem ajánlotta. Náluk vettem mindent a rendszerhez. Ja és hogy miért nem kérdezem meg akkor tőlük, mit vegyek? Mert már megtettem kb. 1 éve.
Kapásból mondta: "Nem fogsz találni az igényednek megfelelőt." .. "Kínai szarokat meg nem is árulunk. Tök felesleges hogy folyamatosan hordják majd vissza, nem hiányzik." (Akkor még csak 1 DIN-ben gondolkodtam és Bluetooth-al, min. USB-vel vagy kártyaolvasóval.)

Na mutasd azt az 5.1-es JVC-t! :)

Ja, F@szbukon én még nem tudtam dűlőre jutni, bármit szerettem volna vásárolni vagy épp eladni. Nem is részletezném itt.
Így én nem is ott hirdetek, meg nem is ott keresek az igényeimnek. Hazudok, ott találtam az embert, akitől az el. ablakgépeket vettem. De ennyi, slussz. :Y

(#64815) troll81 válasza V8engines (#64813) üzenetére

troll81
(senior tag)

Ezt ne sorold sehová Auna ez vicc.De azon az oldalon van pár 2 dines is gondoltam át nézel rá.meg
nem jelezted hogy mi a plafon ,de próbáltam vissza olvasni mennyit fektetnél be erre? :F

(#64816) kavics325i

kavics325i
(őstag)

Sziasztok, keresnék egy jó hangú, kis teljesítményű max 2x40W erősítőt. Magas hajtására kell, az lenne a legjobb ha csak végfokként üzemelne és semmi állítás nem lenne rajta. Magyarul direktbe lehetne róla hajtani a magasokat.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#64817) troll81 válasza kavics325i (#64816) üzenetére

troll81
(senior tag)

szia valami elképzelés? Hangban árban?Rainbow MPA 2.75 Audioqueest SL2080 Steg 45.2 van sokféle és nem igazán értem a semmi allítást.egy gain mindenképp van általában :K

(#64818) Tdizsolt válasza V8engines (#64814) üzenetére

Tdizsolt
(fanatikus tag)

Rákérdezek havernál a pontos típusra,és megírom majd! :K

Kavics!

Gyári hangváltóval használnád?

Vagy aktív fejjel,esetleg aktív crossoverrel?

(#64819) kavics325i válasza kavics325i (#64816) üzenetére

kavics325i
(őstag)

Le telt az 5 perc. Aktívban használom, most egy harmann kardon kicsi valami van bent, viseltes volt amikor be kötöttem és előtte minden kapcsolót ki kötöttem. Nem rossz, de megint szaraxik úgyhogy ha ki veszem, akkor vissza már nem szeretném tenni. Pioneer 80 prs hajtja. Ehhez mérten kérnék ajánlatot

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#64820) PiciPeti válasza kavics325i (#64819) üzenetére

PiciPeti
(Topikgazda)

Én elég sokat kipróbáltam magasra (Alpine 35xx, Macrom kis fekete kétcsatisa, Hifo 6. gen vulcan, mercury, Roki punch), de a legjobban a steg qm 45.2 jött be, nagyon részletező, csilingelős, de nem bántó a hangja.

Rainbow CAL25 (profi line) magassal, 80 PRS-el. :K

(#64821) kavics325i válasza troll81 (#64817) üzenetére

kavics325i
(őstag)

A stegből melyik széria?

(#64822) troll81 válasza kavics325i (#64821) üzenetére

troll81
(senior tag)

szia, Picipeti is irta Steg QM 45.2 .kicsi erős dinamikus.szerethető nagyon,szép, egyszerű. jelenleg én is Qm párost használok és meglepő nagyon.jól sikerültek annó nagyon.

(#64820) PiciPeti: xm-641 Sony mond e valamit neked?

[ Szerkesztve ]

(#64823) kavics325i válasza troll81 (#64822) üzenetére

kavics325i
(őstag)

Ára?

(#64824) PiciPeti válasza troll81 (#64822) üzenetére

PiciPeti
(Topikgazda)

Ezt a sony-t nem ismerem...

A stegek meg 20-30 között szoktak menni, ha van.

(#64825) troll81 válasza kavics325i (#64823) üzenetére

troll81
(senior tag)

nézd meg magadnak :DDD [link] simán megérheti ha csak magasra kell

#64824) PiciPeti: én se vágtam de az xm 1000 rare belse van félben benne.
Sony XM-641 ez azokból az időkből való de inkább előtte még nem lett felkutatva de igyekszem.

[ Szerkesztve ]

(#64826) G.Zs. válasza kavics325i (#64821) üzenetére

G.Zs.
(senior tag)

+1 a Steg-nek. QM vagy AQ szeria lesz a nyero. 45.2-nek altalaban 20k kornyeken meg kell lennie.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#64827) troll81 válasza G.Zs. (#64826) üzenetére

troll81
(senior tag)

egy régi rainbow se kutya vagy tényleg stereo 60 is ott van de elérhetőségben a Steg vezet.

(#64828) kavics325i válasza troll81 (#64825) üzenetére

kavics325i
(őstag)

Shteer 2013-ban kérdezett rá. Akkor már nem volt meg

(#64829) troll81 válasza kavics325i (#64828) üzenetére

troll81
(senior tag)

bocsi. és csak a magashoz keresel erőt? :U

(#64830) G.Zs. válasza kavics325i (#64828) üzenetére

G.Zs.
(senior tag)

Jah, a Genesis valoszinuleg jobb is, a regi Rainbow-okhoz nem volt eddig szerencsem.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#64831) kavics325i válasza troll81 (#64829) üzenetére

kavics325i
(őstag)

Igen minden máshoz meg van. Mondom, most is üzemel, csak vagy le cserélem vagy esetleg rendbe rakatom, fel tuningoltatom. Nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz jó minőségű kis erősítőt találni

(#64832) troll81 válasza kavics325i (#64831) üzenetére

troll81
(senior tag)

mindig akad pl régi sony azok is jók Sony xm4520 Sony XM-3020S Sony XM-2022 pl Soundstream D60II, Soundstream Reference 160S ez nagyon hasonló mit a genesis felépítésileg.Rainbow MPA 2.75 .egy a kérdés mindig mennyit fordítasz rá árban :K

(#64833) tboy93 válasza PiciPeti (#64824) üzenetére

tboy93
(PH! kedvence)

Egyszer egy Steg QM 45.2-at kaptam tőled kölcsön ugye? Magason próbáltam és egyáltalán nem volt rossz, csak hát a PG MS275 azért verte ;]

Xiaomi Mi A1

(#64834) troll81 válasza kavics325i (#64831) üzenetére

troll81
(senior tag)

csak magasra még Denon dca 3180 pl az nagyon nagyon természetes,bár ez az én véleményem fizikailag méretben is kicsi kell? :F :R

(#64835) kmarci25

kmarci25
(PH! addikt)

Sziasztok! Remélem tudtok segíteni. Adott egy Skoda Octavia (2016-os gyártás), amiben gyárilag nincs cd lejátszó. Mivel édesapám a cd-k megszállottja, mindenképpen szeretne bele egy cd lejátszót rakatni. A fejegységet viszont nem cseréltetné le, mert az nagyon tetszik neki a bluetotth-szal meg mindennel együtt. Szóval a kérdés az, hogy megoldható-e, hogy egy kizárólag cd lejátszásra alkalmas kütyüt építenénk be az autóba (persze szakemberrel), állandó tápellátással, a gyári fejegységre kötve (aux bemeneten mondjuk)? És akkor még probléma ennek az irányítása...
Vagy milyen megoldás létezik erre? Létezik egyáltalán egység csere nélkül?

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#64836) kavics325i válasza troll81 (#64834) üzenetére

kavics325i
(őstag)

Méretre is kicsi ha lehet. Az, hogy mennyit szánok rá az sokban függ attól, hogy miről van szó. Ár érték arányban legyen jó. 20as kábellel táplálom, képben vagyok sok mindenben, régebben sokat írtam ide, és az elmúlt évek tapasztalatai az akkori elképzeléseimet támasztották alá.

(#64837) troll81 válasza kavics325i (#64836) üzenetére

troll81
(senior tag)

igy igazából azt mondanám be kellene próbálni az adott környezetbe párat és eldönteni.én ezt az utat járom próbálom a nekem megfelelő hangot meg találni. Szerintem igy kellene és ki is derülne mi passzol az egészhez.próbálj rá a genesis stereo 60 ra ha van lehetőség rá. :R

(#64838) PiciPeti válasza tboy93 (#64833) üzenetére

PiciPeti
(Topikgazda)

Szerintem a Hifo Vulcan volt nálad, a Steget ahogy bepróbáltam, bent is maradt... :U

(#64839) tboy93 válasza PiciPeti (#64838) üzenetére

tboy93
(PH! kedvence)

Nekem Steg rémlik pedig. A kicsi Hifo-t nem adtad oda soha, ami a műhelyedbe került. Tuti a Steg volt nálam próbára.

Xiaomi Mi A1

(#64840) PiciPeti válasza tboy93 (#64839) üzenetére

PiciPeti
(Topikgazda)

A Mercury zörög a műhelyben, a Vulcan meg már muter autójában vigyorog. :U

(#64841) troll81

troll81
(senior tag)

Clarion DXZ578RUSB valaki ismeri e esetleg halotta e valaki? vagy árban mit érhet meg ? :F Clarion

(#64842) PiciPeti válasza troll81 (#64841) üzenetére

PiciPeti
(Topikgazda)

Kellemes, meleg hangú, de USB-ről nem sok mindent játszik sajna. :(

És iszonyat ronda... :DDD

(#64843) V8engines válasza troll81 (#64815) üzenetére

V8engines
(újonc)

Ja bocsánat!
Nem voltam értelmezhető. Auna-t csak a rossz példának hoztam, hogy ezért sem szeretnék hasonló gyártmányokat.
Nem, dehogy akarom én egy napon említeni a "nevesebbekkel".

Összeghatár úgy érzem most megáll a 100-asnál. Nem szeretnék többet rakni bele. Kell(ene) a pénz máshol is.

(#64844) troll81 válasza PiciPeti (#64842) üzenetére

troll81
(senior tag)

A minosege erdekel ha az audiot lejatsza az jo nekem.beallitasok teren nem tudom milyen lehet,nehez megfejteni az oldalt :((( iszonyat ronda a ronda dolgok jok altalaban :K

(#64845) s4tch válasza troll81 (#64844) üzenetére

s4tch
(PH! addikt)

Sziasztok, öcsémnek keresek egy Pioneer (vagy Pioneer-Opel kormánytáv adapterrel, ISO csatlakozóval kompatibilis) fejet, az alábbi paramétereknek megfelelően:
- használt is lehet
- feltétlenül tudja: mp3, usb, cd
- iPhone kompatibilitás
- csak 1 din jön szóba
- nem ártana bluetooth, SD kártya, de tudom, hogy utóbbi nagyon leszűkítené a mezőnyt
- időkorrekció, aktív váltó nem feltétel, passzív 3 utas rendszerbe menne
- árban álljon meg 40e alatt

Egy ilyen fej halt meg a kocsiban. Ezt néztem: X8700. Ez kimaxolja a keretet, bár csak 1 pár rca megy belőle hátra az erősítőhöz, és nem kéne újrakábelezni a kocsit, szóval nem fogja öcsém teljesen kihasználni a képességeit. Ha ennyiért vagy olcsóbban van jobb, ami megfelel a fentieknek, ne tartsátok magatokban. Illetve ha 30 körül van valami best buy Pioneer, az is jöhet. Köszi előre is!

(#64846) lautnermark válasza kmarci25 (#64835) üzenetére

lautnermark
(fanatikus tag)

Meg kellett volna bele rendeli a gyári cd-lejátszót, mint extrát. Uh. irány a bontó.

Pioneer.DEH-80PRS, Hollywood.HXA45, Rainbow.SL-C 6.2, Hollywood.HXA20, Eton.HEX 10-620, Hollywood rca és hsz. kábelek

(#64847) V8engines válasza lautnermark (#64846) üzenetére

V8engines
(újonc)

Már ha Ő hozta a szalonból és már esetleg nem kéz alól vette, használtan.

Mert ez nem derült ki (számomra) a szövegkörnyezetből.

[ Szerkesztve ]

(#64848) Tdizsolt válasza lautnermark (#64846) üzenetére

Tdizsolt
(fanatikus tag)

Illetve kérdéses,hogy egyáltalán van e lehetőség a gyári cucc utólagos beaplikálására,hiszen(nem csak) a Volkswagen konszern,évek óta úgy gyártja az autóit,hogy utólagosan (gyári alkatrészeket) nem lehet beépíttetni adott elemeket,mert sem a szoftver,sem a "hardver" nem tudja azt.(ha van rá mégis lehetőség,én egy CD tárat rakatnék bele,természetesen gyárit,ha a fej tudja esetleg kezelni).

Pl: elektromos ablak,ülésfűtés,hifi,navigáció.

Nekem a tizen éves Volvómba már nem tudom utólagosan berakni sem a memóriás ülést,sem a navit,mert egyszerűen az előkészítés sincs meg hozzá és ha beraknám,csakis gányolással lehetne,és nagy valószínűséggel még úgy sem menne,max szoftver töréssel(pedig szerettem volna). És nem egy fapados tipusról van szó,2002-ben 14milla volt a listaára.(akkoriban ez kb két panel lakás árát tette ki).

[ Szerkesztve ]

(#64849) kmarci25 válasza lautnermark (#64846) üzenetére

kmarci25
(PH! addikt)

Jah, használt autónál elég nehéz extrát rendelni... Akkor utólagos megoldás nem létezik?

(#64850) Tdizsolt válasza kmarci25 (#64849) üzenetére

Tdizsolt
(fanatikus tag)

Ez a gyári kegészítője a fejnek:

Biztos nem olcsó mulatság... :(

(#64851) MunezXBK válasza Tdizsolt (#64848) üzenetére

MunezXBK
(PH! kedvence)

VAG csoportnál nem bonyolult utólag applikálni.

Általában elő van készítve, szoftveresen csak engedélyezni kell.

(#64852) dmad válasza kavics325i (#64831) üzenetére

dmad
(tag)

Nekem van egy Helix HXA20X erőm, ami szerintem teljesen alkalmas erre a célra.
Ha gondolod...
:)

Élj úgy, hogy.......

(#64853) kavics325i válasza dmad (#64852) üzenetére

kavics325i
(őstag)

Írj rám pü-ben egy árat légyszíves

(#64854) Tdizsolt válasza MunezXBK (#64851) üzenetére

Tdizsolt
(fanatikus tag)

Igen,ha van előkészítés,akkor egyszerűbb a dolog,de több helyről is hallottam,hogy most már úgy gyártják le rendelésre az autókat,hogy csak azt az extrát rakják bele,amit kérsz,utólagosan már nem bővíthető.Ezért kérdéses,hogy meg van e az Octáviában ez a lehetőség,vagy sem... :F

(#64855) xboxmod

xboxmod
(fanatikus tag)

Nincs véletlenül valakinek Budapesten

szerelhető rca mama csatlakozó

vagy

1db rca mama 2db rca papa y 1m kábele

vagy

rca mama -> rca papa 1m kábele
rövid 1db rca mama 2db rca papa y kábele

(#64856) Sanki

Sanki
(PH! addikt)

Sziasztok.

Újdonsült autómban szeretném a mostani fejegységet cserélni.
Jelenleg egy pioneer deh1730r van, az autó egy 2005-ös opel astra g, twinport, 1.4.
Főként Bluetooth csatlakozásra és USB pen drive támogatásra lenne szükségem. Stílusban trance főként. A jelenlegi hangszórókat nem tudom, hogy milyen van az autóban. Később azokat is fejleszteném.
Extrem digital-ban vásárolnék, mert van 20% kedvezmény.
Néztem az összefoglalót, viszont a két ajánlott egység az kifutott.
A kérdésem az lenne, hogy van olyan ajánlott egység, ami most az edigital kínálatában kapható?
Kedvezménnyel olyan 25 ezer forintot szánnék rá. Tehát kedvezmény nélkül 30-32 ezer forint árban.

Ez a típus esetleg ajánlott? Blaupunkt Dresden 230bt

Képeim: https://www.flickr.com/photos/150171133@N05/

(#64857) V8engines válasza Sanki (#64856) üzenetére

V8engines
(újonc)

Szia!
Nem tűnik így elsőre rossznak. 4 v-os kimenet, SD, USB. De nem ismerem a mai Blaukat.
Ezer éve volt, egy db, még a kazettás korszakban. A jó kis kódkártyás. Érdekes védelem volt, de tetszett. :)

Bocs, az emlékek! :B
Egy hibája volt, vagy gyengesége. A potméter.

(#64858) lautnermark válasza V8engines (#64847) üzenetére

lautnermark
(fanatikus tag)

Elnézést kérek. 2016-s évjáratú autó. Ezért mertem feltételezni, hogy újonnan vették.

Pioneer.DEH-80PRS, Hollywood.HXA45, Rainbow.SL-C 6.2, Hollywood.HXA20, Eton.HEX 10-620, Hollywood rca és hsz. kábelek

(#64859) lautnermark válasza Tdizsolt (#64850) üzenetére

lautnermark
(fanatikus tag)

Pontosan erre gondoltam, hogy ilyet kellene keresni bontóban, csak nem kerestem róla képet.

(#64860) Sanki válasza V8engines (#64857) üzenetére

Sanki
(PH! addikt)

Ha van jobb ennyiért nyugodtan jöhet az ajánlás. :)

Képeim: https://www.flickr.com/photos/150171133@N05/

(#64861) kmarci25 válasza Tdizsolt (#64854) üzenetére

kmarci25
(PH! addikt)

Köszönöm, utána nézek... :R

(#64862) troll81 válasza Sanki (#64860) üzenetére

troll81
(senior tag)

szia jvc-kd-x33mbt JVC KD-R881BT de ezt ajanlanam inkabb JVC KD-R981BT ebbol kesobb a fejleszes miatt javasolnam meg jo az ara is :F [link]

(#64863) shaggy

shaggy
(senior tag)

sziasztok!

Megkértek h traktorba tegyek egy rádiót és két hangszórót a kérdésem az lenne milyen hangszórót lehetne belerakni ami szépen tisztán és hangosan szól?
A helyét ahogy néztem maximum 17cm fér el és ha lehet ne a legdrágább legyen 10e környékén ennyi volt a kívánság a fejegység egy pioneer MVH-S100UB.

(#64864) troll81 válasza shaggy (#64863) üzenetére

troll81
(senior tag)

szia godolom fejrol hajtva :DDD JVC CS-J610X Érzékenység: 92dB 6990
JVC CS-J620X Érzékenység: 92dB 8990

ezt a kettot ajanlanam en gondolom koax kell bele :F

(#64865) shaggy válasza troll81 (#64864) üzenetére

shaggy
(senior tag)

nem nem nem koax nem kell igen a fejről lenne hajtva nekem most van egy pioneer ts-g133ci hangszóróm lehet ezt odaadom neki én meg vennék valami komolyabbat nem tudom melyik lenne a jó nem nagyon értek hozzá szóval nem is nagyon tudom mit is kell néznem.

(#64866) 69pablotaxi

69pablotaxi
(fanatikus tag)

Sziasztok!
Ajánlott vétel lehet ez középkatágoriában?
https://www.sony.hu/electronics/autos-vevok-lejatszok/xsp-n1bt

(#64867) fojtviki

fojtviki
(fanatikus tag)

Eloszor is megkoszonnem G.ZS forumtarsnak, hogy Vasarnap a szabadidejet rank aldozta es beallitotta a rendszert :R :R Masodszor pedig, teljesen hihetetlen szamomra az egesz dolog:) Nem ervenyes igy, hogy a vezeto elvezi a legjobban. Egyebkent meg felfoghatatlan, hogy ekkora kulombseg van, hogy ki hol is ul :DDD :DDD Most mar ertem, miert is volt fontos a DSP meg hasonlok. Nagyon szuper ez igy :R

(#64868) troll81 válasza fojtviki (#64867) üzenetére

troll81
(senior tag)

Ossze jott grat hozza.mindennek meg van a miertje es az oka :K :R

(#64869) G.Zs. válasza fojtviki (#64867) üzenetére

G.Zs.
(senior tag)

En pedig koszonom a Punk IPA-t, a hallgatozas es allitgatas pedig egy elmeny volt.
A hifi kapott egy jo alapbeallitast, de kell majd meg egy alkalom, hogy kicsit elidozzunk a reszletekkel is. Osszessegeben jo rendszer lett kellemes, hosszan hallgathato hanggal.
A fejegyseg meg eleg beta allapotban van, egy firmware frissites nem art, ha majd elerheto lesz. A DSP resze ennek a multimedias fejnek is kb. pont ugyanazt tudja, mint most kaphato 1 dines testverei a JVC-Kenwood kozepkategoriajabol.
A Steg K2.01 kellemes lagy hangu, meroben eltero karakter, mint az elodei. Nekem a regi jobban bejon, szerintem az AQ/QM szerian ugyanzezzel a hangszoro szettel tobb reszlet lenne hallhato.
A melytartomany viszont csillagos otos. Az a JL Audio lada a a Mosconi 120.2-vel nagyon szepen teszi a dolgat. Gyors, pontos, szinte nem is kellett idokorrekciot allitanom, annyira szepen belesimult az elejebe. Igazan megerte az arat.

[ Szerkesztve ]

(#64870) s4tch

s4tch
(PH! addikt)

Pioneer DEH-X8700BT tulajok vannak itt? Lenne néhány kérdésem, amire a kézikönyv nem, vagy csak részben ad választ.

- iPhone 6s gond nélkül kapcsolódik bt-n keresztül?
- Pendrive-ot mekkora méretig kezel? (32GB gondolom, nem jelent gondot.)
- Ha csak az egyik RCA kimenetre csatlakoztatok interconnect kábelt, ugye azt be lehet állítani, hogy oda vágatlanul menjen a jel? Úgy látom a kézikönyvben, erre szolgálna az SW control egyik állása, de rég volt már Pio fejem, nem vagyok benne biztos.
- Flac tényleg csak usb-ről megy?

Ezen kívül általános benyomások is jól jönnének. Köszi!

(#64871) fojtviki válasza s4tch (#64870) üzenetére

fojtviki
(fanatikus tag)

Tul sok benyomas ugyan nincs rola, mi hibaztunk, hogy megvettuk:) El is adtuk azota. A DSP hianya miatt nem volt megfelelo sajnos:) Ugyan ez volt nekunk csak a DAB verzio. FLAC-et ha jol remlik nem jatszotta cd-rol. Sot volt, hogy par AAC-t sem usb-rol, pedig nem volt serult file. Szoval annyira nem jott be sajnos :DDD

szerk: 64GB-os pendrive-val hasznaltuk es nem volt gond vele :B

[ Szerkesztve ]

(#64872) s4tch válasza fojtviki (#64871) üzenetére

s4tch
(PH! addikt)

Igen, az a kézikönyvből kiderül, hogy nem aktív fej. Ehhez képest nem olcsó újonnan... Öcsémnek lenne, neki mp3 és flac van csak, nála az aac nem lényeges. A 64GB támogatása jó hír, köszi!

(#64873) fojtviki válasza s4tch (#64872) üzenetére

fojtviki
(fanatikus tag)

Hat tenyleg nem olcso, mondjuk amikor vettuk, azt se tudtuk mi az a DSP:) Na de akkor is, azert mar beletehettek volna, ha mar a konkurencia sokkal olcsobb keszulekeibe is belekerul :DDD No de mindegy mar, tul vagyunk rajta. De most hallgatva beallitas utan a kenwood-ot, hat a DSP csak kell mindenkeppen.

(#64874) flash-

flash-
(PH! kedvence)

üdv

olyan megbízható cd lejátszós fejegységet keresek amiben van kártyaolvasó (úgy gonodlom a behelyezett kártya kisebb helyet foglal mintha usb-t rácsatlakoztatnám az eszközre...),beépített erősítő.semmi más extra kívánság nincs, esetleg flac lejátszás:)

2 hangszórót kötnék rá, valami szép hangzásút nem kell nagy hangerő se erős basszus...

[ Szerkesztve ]

(#64875) Tdizsolt válasza kmarci25 (#64861) üzenetére

Tdizsolt
(fanatikus tag)

Igazán nincs mit! :N

Lautnermark:

Én meglestem kiváncsiságból,és ha már meg volt,gyorsan be dobtam ide... :DD

Útvonal

Fórumok  »  Életmód, multimédia  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.