Hirdetés

2018. szeptember 22., szombat

Útvonal

Fórumok  »  Életmód, multimédia  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

PROHARDVER!

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

(#68801) Ear001 válasza Amatőr0 (#68794) üzenetére

Ear001
(őstag)

Miért, a világban hány helyen van autóhifi élet? Az európai autóhifi összezuhanásánál látványosabb példa alig volt. Egyik évben még sinsheimben 4-5-6 nagy pavilon, a másik évben az IFA sarkában egy kis vadrezervátum.

Ez egy brutálisan zsugorodó piac, ahogy egyre fogynak azok az autók, amikbe könnyen egyszerűen lehet zenét rakni, aminél nem kell a márkaszervizbe elmenni, hogy egy egyszerű hangszóró csere után beszéljék már meg a fedélzeti számítógéppel, hogy minden rendben van, nem dobjon állandóan hibát. Amúgy a gyári rendszerek egyre jobbak, többet tudnak, vagy ha nem, akkor is jobban szólnak, mert az autók csendesebbek, és a vacakabb rendszer is elfogadhatóbban szól bennük. Az integráltságuk miatt meg a legtöbb tulajnak esze ágában sincs lecserélni, így is simán lehet, hogy a legjobb hifit hallja amihez amúgy hozzáfér.

Két véglet maradt és ez is egyre zsugorodik. Az egyik a belépő szint sok éves kocsikba, jellemzően kevés pénzű fiataloknak, a másik a high-end, amikor nem számítanak a technikai nehézségek, az hogy jó pár ezer eurót kell az installra szánni. Mi itt fura köztes helyzetben lavírozunk, de például a szlovákoknál meglepően jól megy ez a high-end dolog.

És hogy miért MacAudio meg DLD? A Mac egykoron igazi csúcsminőség volt, aztán nem az lett, de itthoni mértékkel rettentő pénzt toltak marketingbe, hirdetésre, stb. A DLD szerintem sose volt csúcsminőség, sőt, de ügyesen reklámozta magát és főleg az áraival operált jól.

(#68802) Warloo93 válasza Ear001 (#68801) üzenetére

Warloo93
(tag)

Szlovákoknál megy a high-end? Kérlek ezt fejtsd ki bövebben. Egy normális csoport nincs féjszen ahol használt cuccokat találnék. Bazoš-on (szlovák jófogás szerüség) elvéltve találni csak normális szettet, eröt.

(#68803) Amatőr0 válasza Warloo93 (#68802) üzenetére

Amatőr0
(újonc)

Nézz szét a minőségi autohifibe ha meg ott nem lennél. Vagy ott a felső katos is,bár azt asszem titkossa tettem, mert az vette át a minősegi helyét,ahol valoban csak a java maradjon. De előbbi is meg a legjobban kezbentartott,es szűrt csoport :)

(#68804) Benir8

Benir8
(senior tag)

Sziasztok!
Valaki tud ebben segíteni?

Social Club/Steam: BENI__GamePlay

(#68805) dfvgjbhzjknb válasza Ear001 (#68801) üzenetére

dfvgjbhzjknb
(újonc)

Sziasztok!

Családban van egy MX4000-es MacAudio tízen éves szerintem szépen teszi a dolgát. Ebbe az irányba mentem volna én is viszont a Mac-ról mindenhol lebeszélnek. Ezért is gondoltam itt kérek véleményt.

Korábban írtam, h a kocsimban gyári Cabase rendszer van. Nekem megfelelt, viszont a hangszórókat le kellett cserélnem elöregedés miatt. Szóba jött egy esetleges membrán csere is, de féltem mi van ha utána meg a tekercs adja meg magát. Így döntöttem az új hangszóró mellett. A márka jó, lehet a típust választottam rosszul? Sajna közelébe sem jön hangzásban a régi ragasztgatott hangszóróhoz.

Most találtam egy használt 2ch erősítőt (Blaupunkt) Erről most nem kérek véleményt. Elmegyek, kipróbálom saját kocsiban és ha tetszik amit hallok, megveszem.

Olvasgatva a mostani illetve korábbi írásaitokat, arra a következtetésre jutottam, h ha most beleugranák egy komolyabb 4-5 csatornás (használt) erősítőbe akkor azzal elkezdenék egy vége láthatatlan építkezést. Mert valószínűleg akkor már nem felelne meg az ajtóba lévő 13-as. A SAL sub is könnyebben megadná magát, hamarabb jönne ott is a csere. Mondjuk a fejegységet mindenképp cserélni akarom. Nincs bajom a Sony-val de ez már idős.
Ez a felsorolás egy hátulról kezdett építkezésnek tűnik.

Fentebb írtam a gyári rendszerem nekem megfelelt és ezt mondom úgy, h korábban már ültem díjazott autóban. A különbség összehasonlíthatatlan.

(#68806) Warloo93 válasza Amatőr0 (#68803) üzenetére

Warloo93
(tag)

Tagja vagyok jó pár magyar csoportnak. Mivel a koléga azt álitsa, hogy a szlovákoknál megy a hájend, mutassa már meg, hogy hol. Én nem találom öket.

Most esett le ki is vagy igazából. Ha jól emlékszem egy O2-be építkezel.

[ Szerkesztve ]

(#68807) Darksiders84

Darksiders84
(fanatikus tag)

Sziasztok érdeklődnék hogy 10 éves Suzuki Swiftbe lehetne cserélni a gyári cd-s rádiót/magnót? Nem igazán tetszik a nagy helyen elfoglaló gombjaival és inkább egy 20-30 ezres bluetooth usb levehetős magnóra gondoltam. Mennyibe kerülhet az átalakítása beszerelése vajon?

(#68808) Ear001 válasza Warloo93 (#68802) üzenetére

Ear001
(őstag)

Mondjuk nézz szét a dunaszerdahelyi Hifituningshop face oldalán, milyen autókat, rendszereket szerelnek.

(#68809) V8engines

V8engines
(kvázi-tag)

Ez jó.
Akkor csak úgy alle nature köszönés nélkül.

Ismét végigolvastam.

Felmerült egy kérdés bennem.

Most akkor ki az amatőr, és ki kóstolgatott mégiscsak kit, vagy kiket? :W

(#68810) troll81 válasza V8engines (#68809) üzenetére

troll81
(őstag)

No komment.... :D ez a hajó el ment.

(#68811) Warloo93 válasza Ear001 (#68808) üzenetére

Warloo93
(tag)

Követem a srác munkáit. Rendeltem is már tölle. Szerintem nálatok nagyobb szinten van az autóhifi, többen foglalkoznak vele, mint itt Szlovákián.

(#68812) Warloo93

Warloo93
(tag)

Hangváltó tervezésben jártas valaki?

(#68813) tboldi

tboldi
(PH! addikt)

Üdv!

Előre is leszögezném, abszolút laikus vagyok a témában. :D
Szóval, 2006-os Honda Jazzem 4 db gyári hangszóróját szeretném lecserélni valami komolyabbra, de a fejegységet meghagynám.

A problémám az, hogy a gyári hangszórók ilyen speckó keretben vannak, és bár lehet kapni aftermarket keretet, azok csak 13 centis hangszórót képesek fogadni. A gyárik nagyobbak ennél, kb. 15-16 centisek. A facebookos Jazz csoportban páran DIY fakerettel szerelték bele 16,5 centiset, nekem viszont jobban tetszene egy plug&play megoldás, ami nem jár fúrással-faragással.
Kérdés: Sokat számít hangminőség/teljesítmény szempontjából, hogy 13 vagy 16,5 centis?

:R

[ Szerkesztve ]

(#68814) Warloo93 válasza tboldi (#68813) üzenetére

Warloo93
(tag)

Szia. Válaszd inkább a diy kiemelögyürüt. Lehet kapni univerzálisat 16-os hangszóróhoz. 4 helyen átfúrod a lemezzel együtt és beletekersz 4 önmetszöt. Erre már szépen rá tudod fogatni a 16os hangszórót, és hatalmas a külömbség a 13mashoz képest.

(#68815) tboldi válasza Warloo93 (#68814) üzenetére

tboldi
(PH! addikt)

Köszi!

Esetleg van valami ajánlott 16-os? Az ár nem lényeges, de azért nem szeretnék annyira elrugaszkodni sem, főleg hogy minden más marad a gyári.
Ezen kívül csak az ajtókat terveztem kibélelni szigeteléssel, ha már lekerül a belső panel.

[ Szerkesztve ]

(#68816) troll81 válasza tboldi (#68815) üzenetére

troll81
(őstag)

szia kellene egy osszeg keret amit raforditanal,az egeszre ugy konxebb ajanlani mindent. :K

(#68817) tboldi válasza troll81 (#68816) üzenetére

tboldi
(PH! addikt)

Tulajdonképpen bármennyi lehet értelmes keretek között. Ha azt mondom, hogy legyen mondjuk 60k, ti meg azt írjátok, hogy nem elég, 90k-ért van nagyon jó, akkor az is belefér. :)

Az autóm a hobbim, nem sajnálom rá a pénzt... annyira. :D

Persze azért nem kell a csúcs, mint írtam, marad a gyári fejegység. 1080 Ti-t sem feltétlenül raknék egy Celeron proci mellé. :D

[ Szerkesztve ]

(#68818) Warloo93 válasza tboldi (#68815) üzenetére

Warloo93
(tag)

Ha marad a gyári fej, akkor mehet a sokat ajánlott gladen alpha, esetleg ajtó szigetelés, ha belefér a keretbe.

(#68819) tboldi válasza Warloo93 (#68818) üzenetére

tboldi
(PH! addikt)

:R

Jónak tűnik ez a Gladen Alpha. A Coax verziót nézem, nem akarok a külön magassugárzóval bajlódni. :D

Közben találtam keretet is. Nem túl olcsó, de ez a legszimpatikusabb.

(#68820) tboldi válasza tboldi (#68819) üzenetére

tboldi
(PH! addikt)

Meg is rendeltem ezeket. :)

Majd még átalakító kábel kell, mert nem akarom levágni az eredeti csatit, hogy visszaállítható legyen a gyári állapot, de pár szem saruval meg tudom oldani saját kezűleg is.

(#68821) Benir8 válasza Warloo93 (#68818) üzenetére

Benir8
(senior tag)

Nekem is jó hozzá a hangszóró Renault gyári PHILIPS fejegységhez? Nem tudom, hogy ez ki tudja hajtani rendesen, semmi gyári adatokat nem találok róla.

(#68822) Warloo93 válasza tboldi (#68819) üzenetére

Warloo93
(tag)

Pedig pont nem a koaxot kellet volna..

(#68823) Warloo93 válasza Benir8 (#68821) üzenetére

Warloo93
(tag)

Egyik fej se hajtsa meg rendesen a hangszórókat. Viszon ez a szett könnyen hajtható, ezért ajánlot fejröl való hajtásra.

(#68824) Benir8 válasza Warloo93 (#68823) üzenetére

Benir8
(senior tag)

Hm. :(
Majd lehet, hogy később beszerzek fejegységet is.

[ Szerkesztve ]

(#68825) Warloo93 válasza Benir8 (#68824) üzenetére

Warloo93
(tag)

Meg vadássz mellé egy kis kétcsatis eröt is. Szigeteld az ajtókat.

[ Szerkesztve ]

(#68826) tboldi válasza Warloo93 (#68822) üzenetére

tboldi
(PH! addikt)

A gyári papírokhoz képest mindenképp előrelépés lesz ez is.

(#68827) troll81 válasza tboldi (#68826) üzenetére

troll81
(őstag)

Az nem minden estben igaz a gyari 20 w nagy erzekenysegut cserled jobbra. Na most akkor tobb kraft is kellene bele. Meg kell nezni, majd ha nem megy erovel megtamogatni

(#68828) tboldi válasza troll81 (#68827) üzenetére

tboldi
(PH! addikt)

Legfeljebb visszaküldöm 14 napon belül. ;] :DDD

(#68829) Warloo93 válasza tboldi (#68828) üzenetére

Warloo93
(tag)

Vagy fejleszted tovább. Nem kell mindent egyszerre, én havonta egy picit hozzá teszek. Majd csak egyszer vége lessz.

(#68830) lumpy92

lumpy92
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Komponens szettnél mennyire számít, hogy külső hangváltó van (akár még állítható is), vagy ún. "vezetékbe integrált"?
Melyiket érdemes választani, van-e jelentősége?

Eladó régi BME villamosmérnök jegyzetek | "never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#68831) troll81 válasza lumpy92 (#68830) üzenetére

troll81
(őstag)

A vezetekbe integráltal nem volt dolgom de egy rendes váltó t nem potol ki. Ha lehetoseged van ra keress olyat ami rendesen meg épített valtoval van. Azzal jobban jarsz mert több a lehetoseg általában.

(#68832) Ear001 válasza troll81 (#68831) üzenetére

Ear001
(őstag)

Ez azért így nem teljesen igaz. Az addig OK, hogy a legtöbb, kábelre, vagy a magasra épített keresztváltós hangszórószettek egyszerű olcsó dolgok, de nem mind. Életem egyik legeslegjobb autóhifis szettje, az Inside is olyan volt, hogy a mélyközép egy-az-egyben volt rákötve az erősítőre, és csak a magashoz tartózó kábelre volt rázsugorfóliázva egy keresztváltócska, igaz, azon rögtön több érzékenység beállításhoz álláshoz volt drót.

(#68833) troll81 válasza Ear001 (#68832) üzenetére

troll81
(őstag)

Általános voltam elnézést kérek. Rosszul fogalmaztam.

(#68834) pengusz77 válasza Ear001 (#68832) üzenetére

pengusz77
(senior tag)

Ezt egy Rainbow Dl-c6.2-es szettel is ki lehetne próbálni? Mármint direktbe kötve a mélyközepet? Más ajánlotta már... Kilőni nem fogom ugye? :D

(#68835) Warloo93 válasza pengusz77 (#68834) üzenetére

Warloo93
(tag)

Szia. Mélyközepet nyugodtan kötheted direktbe.

(#68836) pengusz77 válasza Warloo93 (#68835) üzenetére

pengusz77
(senior tag)

Kíváncsi vagyok hogy szól úgy 🙂

(#68837) hunaqua

hunaqua
(őstag)

Azt szeretném kérdezni,hogy max. 20e huf.- árban mi a legjobb ajánlat.Tudom,hogy nincsenek csodák,de nem kell bt. sem.Melyik fejegységet javasolnátok ebben az árban?

LENOVO?_MEIZU?_XIAOMI?----DM_8000HD----Xiaomi_Router_3G----Beelink_GT1_Ultimate----Tanix_TX5_Pro--Tanix_TX3_Max

(#68838) tobias40 válasza tobias40 (#68598) üzenetére

tobias40
(PH! addikt)

Hi!

Szereztem egy itt említett cuccot ,beszereltem és egyből jobb lett a rádió vétel! :C
De!

Hiába adok neki 12V-ot nem változik a vétel semmit sem,ha beraktam az átalakítót akkor sokat javul de a 12 volt hatására semmi.
Nem kell neki 12v?(sztem kell és a kábel sem feleslegesen van rajta)vagy mit nem csinálok jól?
Megpróbáltam direk 12v-ot és kapcsoltat is de semmi változás.

Vmi ötlet van rá,vagy örüljek hogy jobb lett és maradjon így? :U

(#68839) pengusz77 válasza hunaqua (#68837) üzenetére

pengusz77
(senior tag)

[link]
(a 2 pár rca miatt :D )
Én ezt a Kenwoodot választanám, illetve ez alatt bármi Kenwoodot, JVC-t vagy Pio-t :)
(Amelyik tetszik)

(#68840) hunaqua válasza pengusz77 (#68839) üzenetére

hunaqua
(őstag)

Köszi ! :)

LENOVO?_MEIZU?_XIAOMI?----DM_8000HD----Xiaomi_Router_3G----Beelink_GT1_Ultimate----Tanix_TX5_Pro--Tanix_TX3_Max

(#68841) troll81

troll81
(őstag)

Phoenix Gold M44?valakinek tapasztalat elmeny ?

illetve Alpine 3558 Class A ez mikori szerkezet lehet es valoban A class e? :F

[ Szerkesztve ]

(#68842) Uzmany

Uzmany
(őstag)

Sziasztok!

Adott egy toyota chr a gyári toyota touch2 with go-val.
Szeretném, ha szebben szólna...
Sajnos a gyárilag jbl rendszeres nem volt raktáron, bár nem próbáltam,
csak olvastam pozitív véleményeket róla.
Szóval egy gyors javulást szeretnék. Ehhez kérnèm a segítségeteket.
Köszönöm .

® visions created with passion

(#68843) fojtviki válasza troll81 (#68841) üzenetére

fojtviki
(senior tag)

Allitolag jobb mint a steg aq es qm. Azert tudom, mert mi is lassan elkezdunk vasarolgatni. Akitol anno vettuk a steg erositoket o mondta, hogy ez jobb. Szoval ennyi infonk van rola ossz vissz:)

(#68844) troll81 válasza fojtviki (#68843) üzenetére

troll81
(őstag)

akadt par ritka darab azokat szedegetem ossze hatha meg lenne a nyero kombo mert soha sem lesz vege :(((

(#68845) fojtviki válasza troll81 (#68844) üzenetére

fojtviki
(senior tag)

Pedig neked aztan van amibol tudsz valogatni:)) Nekunk a genesisre is az mondtak, hogy jobb a steg-tol. Van olyanod is dehat az sem jo:))) Nalunk lesz most dsp de valami elvileg nem egyszeu avval sem. Multkor hajnal 4 ig gyujtotte az infot a parocskam. Allitolag nehez valasztani melyik is legyen:))

(#68846) Amatőr0 válasza troll81 (#68844) üzenetére

Amatőr0
(újonc)

Nyerő kombó csak erő cserével soha nem.lesz. válassz ket erőt,aminek a karaktere a legjobban tetszik,aztán cserélgesd a többit,feltéve hogy a beépítés jó. Ha megvan a szett is,ami a legjobban tetszik az erőkkel,akkor még a madzagokkal is érdemes játszani.

(#68847) troll81 válasza fojtviki (#68845) üzenetére

troll81
(őstag)

lol ja a szekrenyben vergodik 3 4 db :D meg be se raktam oket.nincs idom most majd a telen.azok jok de direkt tobb fele van belole es azok is elternek.ezert 2 db four chanelt atepitesre szantam mert az lehet jobb is kesobb. de meg az a class Stegre palyazom.

dsp bol helixet hajtok eppen egy 10 csatornast.en a forumon mosconit vagy helixet hallok.

(#68848) Amatőr0 válasza fojtviki (#68845) üzenetére

Amatőr0
(újonc)

A genesis (milyen Genesis) miben jobb a Stegnél (milyen Steg). Ez az összehasonlítás önmagában értelmetlen. Kategóriájában,megfelelő rendszerbe jó beallítással tesztelve lehet csak összehasonlítani. Aztán jön meg hozzá hogy mire? És ezt tetőzi az egyedi ízlés,zenehallgatási szokás. :)

(#68849) PiciPeti válasza Uzmany (#68842) üzenetére

PiciPeti
(Topikgazda)

Ajtószigetelés az egyetlen járható út, ha a gyári fejet meg akarod tartani ( ami egyértelmű, mert nincs alternatíva rá... ).

Persze lehet procival külső erősítőket beépíteni, és akkor már lehet rendes hangszórószett is, de ez erősen több 100 ezres tétel.

Ajtószigetelés 30-40e körül ki szokott jönni, és jellemzően minőségi javulást hoz. Sajnos a következő lépésnél már faragni kell, sokat...

(#68850) Amatőr0

Amatőr0
(újonc)

Ez a k..a bitu sose elég :D :D

(#68851) Warloo93 válasza Amatőr0 (#68850) üzenetére

Warloo93
(tag)

Persze aki az egész autót ezzel tapétázza 😂

(#68852) pengusz77 válasza Warloo93 (#68851) üzenetére

pengusz77
(senior tag)

5 rétegben... 😂

(#68853) LZs?!

LZs?!
(tag)

Egy techinikai kérdésem lenne, hátha valaki ért hozzá... ;)

MVH-390BT fejegység.

A fejegységben lévő LPF és HPF csak az RCA kimeneteken működik vagy az ISO-n csatlakoztatott hangszorókat is szűri, ha van dedikált SubW kimenet?

Jelenlegi felállás:

- 2 pár RCA - > front üresen, rear átállítva SubW kimenetnek

- a négy pár gyári speaker ISO-n maradt

- LFP @ 100Hz, HPF @ 100Hz

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Alfa Romeo GT - a helyzet távolról sem kielégítő, de legalább egyre romlik... :)

(#68854) troll81 válasza Warloo93 (#68851) üzenetére

troll81
(őstag)

Ha van miből tapetazni csinalni kell és kész :D

(#68855) I'am Dony válasza Uzmany (#68842) üzenetére

I'am Dony
(fanatikus tag)

Csak úgy tudod megoldani ha teszel be egy procit. Minimum Audison Bit Ten. Ehhez egy erősítő és normális hsz szett, szigeteléssel. Végig csináltam Aurissal ami ua. Sok sikert:)

(#68856) Amatőr0

Amatőr0
(újonc)

Van baj a toronyban :D

Útvonal

Fórumok  »  Életmód, multimédia  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.