Hirdetés

2019. április 25., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  Életmód, multimédia  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

PROHARDVER!

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

(#71151) sutyesz96 válasza troll81 (#71150) üzenetére

sutyesz96
(őstag)

Punto II, gyári helyett (membrán szétfoszlott), lehetőleg 16cm átmérő, max 20k

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#71152) ThodEE válasza jano_77 (#71149) üzenetére

ThodEE
(őstag)

Az aktív azt jelenti van saját erősítője, ha passzív láda van akkor kell hozzá külön erősítő, de az aktív ládának is kell külön tápfesz, remote stb ;) :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#71153) rasotamas

rasotamas
(őstag)

Van egy sokat szidott SAL 240W erősítőm. Alkalmas lehet-e arra, hogy otthon, egy PC tápegységről meghajtva 6Ohmos hifi asztali hangfalakat hajtson? Azt hiszem gyárilag 4 Ohmra való az erősítő.

GTA online: T0mBd1gg3R | Eladó I5, 16GB Ram, GTX1060 6GB PC: https://tinyurl.com/rasoapro

(#71154) ThodEE válasza rasotamas (#71153) üzenetére

ThodEE
(őstag)

Nagyobb ellenállásút lehet rákötni csak nem fogja hozni az elméleti maximum teljesítményt, kisebbet nem érdemes rákötni mert a nagyobb áramok miatt jobban melegszik, tönkremehet. Nekem régen PC tápról nem ment egy Hertz erősítő, de akkutöltőről sokat használtam a szobába :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#71155) rasotamas válasza ThodEE (#71154) üzenetére

rasotamas
(őstag)

De akkor kipróbálni mindenképp ki lehet ezek szerint?
Az erősítőn a gain-nel kéne lejjebb venni hogy ne nagy teljesítményen kezdjem?

GTA online: T0mBd1gg3R | Eladó I5, 16GB Ram, GTX1060 6GB PC: https://tinyurl.com/rasoapro

(#71156) vasi89 válasza jano_77 (#71149) üzenetére

vasi89
(őstag)

ahogy ThodEE írja, passzív ládához kell és igen, kábelszett ehhez is kell de az kellene az erősítőhöz is, szóval az erősítő árával ígyis beljebb vagy. Amúgy az ülés alatti ládákban szerintem mindben van erősítő, a csomagtartóba lévő ládáknál nem túl gyakori. Azok között is van aktív de ott még a passzív láda a jobb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#71157) meri

meri
(kvázi-tag)

Sziasztok! Mérésekkel kiderítettem, hogy az erősítő fesz. csúcsok hatására protectel be. A funkció dokumentálva van, elvileg 16V felett (vagy ekörül) lekapcsol. (emellett van termikus, fordított polaritás elleni és rövidzár-védelme is).

Ami érdekes, hogy miért fordul elő a csúcs. Egy viszonylag jól reprodukálható eset: járó motor, zene megy (hangerő nem lényeges), klíma/ventilátor a maxra, majd klíma kikapcsolása. Ekkor jön a fesz. csúcs (15.3 - 15.4 is lehet, szkóppal néztem, az erősítőnél és az ólom-sarukon is ugyanaz a szitu, tehát nem a vezetékkel / földeléssel van gond).

Az autó tavalyi, akku asszem 45 Ah-s, motor 1.6 benzin, és más elektronikus gondom nincs. Napokon belül ki fogok próbálni egy filléres passzív "túlfesz. védőt", amit az akkura kell kötni (igazi "fekete doboz", Conrad-os, de nem onnan szerzem be - amazonon csupa jókat írnak, elvileg az izzók élettartamát hivatott megnövelni). Aztán lehetne még kicsit több feszt engedélyezni az erősítőben magában egy ellenállás-cserével (TL494 köré épül a táp), de ezt csak ha nagyon muszáj, akkor lépném meg. Érdekes, hogy ilyen magasra ugorhat a fesz...

(#71158) jano_77 válasza vasi89 (#71156) üzenetére

jano_77
(PH! kedvence)

Kábelekre természetesen gondoltam, de az tényleg nem baj ha nem kell erősítőt is venni pluszban. ;)
Amúgy ha nem is az ülés alá tenném, de arra gondoltam hogy a csomagtartó alábbi két tárolója jó lenne a célra. Jó lenne?!? :F
1.
2.

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#71159) Lusu válasza meri (#71157) üzenetére

Lusu
(tag)

Autóelektronikásnál esetleg kérdezted már mitől lehet? Én generátor fesszabályzó haldoklására tippelnék ha képes így meghalni.

(#71160) meri válasza Lusu (#71159) üzenetére

meri
(kvázi-tag)

Nem kérdeztem. Hamarosan itt az első éves szervizelés, akkor ráméretek...

[ Szerkesztve ]

(#71161) meri válasza jano_77 (#71158) üzenetére

meri
(kvázi-tag)

Nekem pont itt van, a "hungarocell" bigyóra /-ba raktam az erősítőt (Kia Ceed SW). Ismerős volt ez a kép, bár az arányok eltérőek :) Majd csinálok képet.

(#71162) jano_77 válasza meri (#71161) üzenetére

jano_77
(PH! kedvence)

Azt megköszönöm :R
Nekem ProCeed-em van ;)

(#71163) ThodEE válasza rasotamas (#71155) üzenetére

ThodEE
(őstag)

Igen, de a hangerőszabályozást megoldhatod azzal is amiről a jel megy neki, pl PC-teló stb ;)

(#71164) vasi89 válasza jano_77 (#71162) üzenetére

vasi89
(őstag)

igazából csak próba útján fogod megtudni, hogy elég e. fizikailag tuti befér de az, hogy hogyan szól csak próba után derül ki.

[ Szerkesztve ]

(#71165) Hyperion

Hyperion
(senior tag)

Sziasztok!

Adott egy Youngtimer autó, amiben egy Becker BE2210 csücsül:

Sikerült beszereznem az akkoriban létező legjobb választható audio extrát az autóhoz, ami 10 hangszórót és 2 erősítőt tartalmaz.
A problémám az, hogy ehhez az extrához egy kb beszerezhetetlen fejegység tartozik, ami gyárilag Line Out-al rendelkezik.

Nyilvánvalóan a fent emlitett Becker-ben nincs ilyen opció.

Mindenképpen szeretném az eredeti kinézetét megtartani az autónak, szóval a BE2210-nek maradnia kell.
Szóval a kérdésem:
Van konkrét tapasztalatok "High to Low level converterekkel"?

Sok negatívumot olvasok róluk...

pl.: [link]

Köszönöm!

(#71166) troll81 válasza Hyperion (#71165) üzenetére

troll81
(őstag)

szia ha igy keresel meg ilyet akkor kb 20 ezertol keress felfele helix ben is van kb hasznaltan vettem 70 eu ert de az mukodik ahogy kell

A linklet tipus szerintem a negativumok kozt van :)

(#71167) sutyesz96 válasza sutyesz96 (#71151) üzenetére

sutyesz96
(őstag)

Nem létezik ilyen? :)

(#71168) troll81 válasza sutyesz96 (#71151) üzenetére

troll81
(őstag)

Szia gladen alpha 165 az 22 k körül van es az jo parositas sima fejegyseggel.

(#71169) sutyesz96 válasza troll81 (#71168) üzenetére

sutyesz96
(őstag)

Köszi! Ez működik úgy is, ha a csipogók maradnak bent a gyáriak?

(#71170) Hyperion válasza troll81 (#71166) üzenetére

Hyperion
(senior tag)

Félek, az ár nem határozza meg a minőséget.
Rockford Fosgate-et szerettem volna, anno a HiFizős időszakomból jónak minősült a márka.
A vélemények alapján drága és vágja a frekiket. Na ezt szeretném elkerülni mindenképpen.

Kicker-ről esetleg valakinek vélemény?
[link]
Egész jónak mondják...

HELIX-től sincsenek elájulva... :/ [link]

(#71171) troll81 válasza Hyperion (#71170) üzenetére

troll81
(őstag)

Szia ezzel van tapasztalat helix bol [link]
Az arnak is vanszerepe szerintem. A jot meg kell vrnni es annyi

[ Szerkesztve ]

(#71172) Hyperion válasza troll81 (#71171) üzenetére

Hyperion
(senior tag)

Igen, én is azon a véleményen vagyok hogy egyszer megveszem, és többet nem szeretnék ezzel foglalkozni.

Egyéb helyről ezt az ajánlást kaptam:
[link]

Ez, és a Te ajánlásod lényegesen szimpatikusabbak mint a korábbiak.

(#71173) troll81 válasza Hyperion (#71172) üzenetére

troll81
(őstag)

Van egy 100 eu ert nem beepeitett uj 2 hetes most is eladó de 60 80 közt kapsz ilyet.

(#71174) meri válasza Hyperion (#71172) üzenetére

meri
(kvázi-tag)

Szia! Az AudioControl cuccairól jókat olvastam, igen.

Én három kütyüt próbáltam. 1 - olcsó, ali-s kínai: működött, még az automata bekapcsolás is (bemeneten jelet érzékelve bekapcsoljha a remote-ot), de nem volt mélye. Nagyon nem. Mondjuk ez 5 EUR volt, tesztelni a cuccot (szól-e) megfelelt. 2 - Audison connection SLI4: ez nagyon más világ, ajánlom. 3 - Közben lecsaptam a mostanira, ami egy XETEC USV EVO - no, ebben még op-ampokat is tudnék cserélni, de így is nagyszerű, gyakorlatilag egy előerősítő, jumperekkel állítható egy csomó minden (5-6 csatornára, a.k.a szub mit keverjen rá, mit szabályozzon a drótós távvezérlő, stb.). 25 EUR-ért ez nagyon megérte, igaz, én csináéltam hozzá magasszintű bemenetet, mert az hiányzott (molex csati, pinek, drótok). A Connection-nek van 2 csatornása, az SLI2, szerintem az is nagyon jó.

A másik lehetőséged, hogy készítesz / készíttetsz egy alacsoiny szintű kimenetet a Becker-re, nem hiszem, hogy nagyon nehéz lenne. Ekkor a végfokok nem fognak beleszólni a hangminőségbe.

Ja igen, ha esetleg tudsz szerezni egy Audison Bit Ten processzort, az még jobb lehet (kb. 30e), ez képes a fej-végfok szinezett hangját korrigálni, a kérdés, hogy milyen mélyen akarsz ebbe belemerülni... amit linkelktél, az is nagyon jó, ha ott az USA-ban használod, mert Mo-ra kérve azért még hozzácsapódik némi költség.

(#71175) meri válasza meri (#71174) üzenetére

meri
(kvázi-tag)

Javítás - XETEC USC EVO a pontos neve a mostani átalakítómnak.

(#71176) Hyperion válasza meri (#71174) üzenetére

Hyperion
(senior tag)

Azta, köszönöm a tapasztalatokat! Nagyon hasznos :)

Őszintén szólva az egész autóm DIY projekt (Másképp nem is érné meg fenntartani) szóval a legszimpibb a saját line-out gyártása lenne.
Túl vagyok már 1-2 DIY erősítőn, szóval a gyakorlat is megvan, viszont kevés infót találok a hogyanról...

(#71177) meri válasza Hyperion (#71176) üzenetére

meri
(kvázi-tag)

Én javaslom a "line out" irányba történő elindulást, maximum nem jön össze. Szerintem ezeknél a régebbi cuccoknál még jóval egyszerűbb lehet, mint a mai "agyonintegrált" fejeknél.

Megkeresed a végfokot, és visszaköveted a jelet, elválasztó passzív alkatrészekig (ellenállás, kondi). Asztali tápnak jó lehet egy régi ATX-es PC táp 12V-ja (2 pint összekötve be lehet kapcsolni). Keresgéléshez jó, ha van pl. egy CD / kazi, ami "hanggenerátor" által létrehozott sáv(ok) vannak (pl. folyamatos 1000 Hz), így a jelet könnyebb követni. Szkóp a legjobb, akár a legegyszerűbb kis mobil LCD-smegteszi; ha nincs, akkor valamilyen audio jelet hallható hangerőre felerősítő cucc (lehetőleg ne a csöves Ongaku-dra kösd rá, inkább keress valami elemes megoldást). Ha megvan, akkor teszt zenével, erősítővel, esetleg szkópos FFT teszt, fesz, mérés (jó tudni, mekkora jelet ad ki pl. max hangerőn), aztán lehet az RCA-kat ráapplikálni a fej hátuljára. Javasolt a föld ágba egy biztit rakni, hogy ha valamit elcsesz az ember, ne haljon meg a fej azonnal.

Persze ez mindig kicsit más, az adott készülék függvényében. Pl. fontos, hogy a hangerő a line out-ot is szabályozza, ezért nem kell vakon hinni az első megtalált jelnek, stb... Én egy Saab-ban csináltam hasonlókat, pl. LINE IN-t a kazetta helyett. Egy kis türelem, nyugalom, és meg lehet oldani. Az is lehet, hogy van róla infó a neten, ha nem pontosan ez a típus, akkor is segíthet.

(#71178) jano_77 válasza meri (#71161) üzenetére

jano_77
(PH! kedvence)

Szia. Mikor dobsz képet a csomi tartóról? :F

Útvonal

Fórumok  »  Életmód, multimédia  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.