Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz Aryes #13434 üzenetére

    Pedig nagyon úgy néz ki hogy kell külső felhúzó ellenállás a PCF8574-nél.
    Legalábbis az adatlap 15. oldalán a "Typical Application" ábrájára gondolom hogy nem véletlenül rakták fel.
    De most megint átnézve az adatlapot, igazából olyan infót viszont nem találtam leírva, hogy "muszály" tenni.
    Az MCP23017 az könnyen lehet hogy más, simán lehet hogy abba viszont már építettek be. (Ez akkor még egy - nem is kicsi - előnye lenne akkor annak az IC-nek, illetve a rá épülő moduloknak.)

    Na ezt elírtam. Javítva így néz ki:
    Amikor változás van, rendben 0-ba vált az INT pin. Utána kiolvasom az összes bemenetet, rendben látszik is hogy a PCF8574-nek melyik bemeneti pinje változott meg.
    De az INT 0-ban marad ez után is, nagyon sokáig.

    És a multiméteres mérést is pontatlanul írtam:
    "Multiméteren is felugrik az érték az INT pin-t mérve (ha pár msec lenne, akkor ezt nem mutatná ki), de szkóppal sajnos most pont nem tudom megnézni pár napig."
    Ebben az esetben az INT pin-t a VCC-hez (3,3V-hoz) képest mértem.
    Vagyis alapból 0-t mutat a multiméter (1-esben, azaz 3,3V-on van az INT). És ha Interrupt van akkor pedig a felugró érték egy negatív lesz (nem megy el -3,3V-ig, de kb. olyan -1,5V-ig igen).
    De a lényegen ez igazából nem változtat. Az a probléma, hogy olyan hosszú időre megváltozik az Interrupt pin, hogy ezt még egy mezei multiméter is simán kimutatja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák