Hirdetés

2017. szeptember 20., szerda

(#39101) TheProb válasza troland26 (#39100) üzenetére

TheProb
(PH! addikt)

28

Mondjuk nem csak repedések, de talán 2-nél 1-1kisebb darab is hiányzik a fából.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn

(#39102) troland26 válasza TheProb (#39101) üzenetére

troland26
(őstag)

Szerintem álj neki nyugodtan...az nem olyan sok . Azt a 2 darabot majd rakod a széleire ott nem olyan feltünő . Egy hétvége alatt kényelmesen megcsinálod...szerintem

(#39103) TheProb válasza troland26 (#39102) üzenetére

TheProb
(PH! addikt)

drótkoronggal amúgy nem lehet a mart éleket tisztítani utána meg csak 1x átmenni rajta csiszolópapírral?

[ Szerkesztve ]

(#39104) troland26 válasza TheProb (#39103) üzenetére

troland26
(őstag)

Szerintem a drótkorong egy igen szélsőséges megoldás...nem ajánlom . ( szétb@ssza a fát , nem arrra való ) :N

(#39105) Winner_hun válasza TheProb (#39103) üzenetére

Winner_hun
(Webcaritas)

Hogyan lesz felületkezelve? Ha ismét barna festék kerül rá akkor nem kell teljesen lecsiszolni a fát. Ha lazúrozva lesz (kizárólag vékonylazúrt szabad használni!) akkor rengeteg munkád lesz vele.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#39106) TheProb válasza troland26 (#39104) üzenetére

TheProb
(PH! addikt)

Igen, ettől tartottam én is. :/

(#39105) Winner_hun: Én vékonylazúrra gondoltam, ahogy egyik kolléga írta, ne gondoljam túl és kenjem le 2-3x, aztán csókolom. A rengeteg munkát a csiszolásra és előkészítésre érted?

(#39107) Winner_hun válasza TheProb (#39106) üzenetére

Winner_hun
(Webcaritas)

Az új kerítésre írta hogy lekened, nem erre a festékesre. Ez gombás már, ha azt akarod hogy jól is nézzen ki akkor azt le kell csiszolni. A lapjáról szalagcsiszolóval még le lehet gyorsan, de az élekről nem, pláne ha tölgyfából van. Nem lesz hozzá türelmed. Továbbra is azt mondom hogy azt át kéne marni. De ha úgyis javítás / csere lesz akkor próbáld meg az egyiken hogy hogy haladsz vele. 80-as papírnál finomabbal ne állj neki az elején.

(#39108) TheProb válasza Winner_hun (#39107) üzenetére

TheProb
(PH! addikt)

Jogos.
Kisebb asztalos műhelyben mennyire valószínű, hogy van ilyen profilú marófej? Van asztalos ismerős, de nemtom mennyi az esélye, hogy van ilyen feje.

Ha felújítás mellett döntünk, akkor viszont milyen felületkezelést kéne csinálni?

(#39109) Winner_hun válasza TheProb (#39108) üzenetére

Winner_hun
(Webcaritas)

Ha martak ilyennel akkor van. De sablon is kell(het) hozzá. Azért a feltételes mód mert meg lehet oldani máshogy is, de ahhoz speciális gép/szerszám páros kell, túl sok helyen nincs olyan. Nem biztos hogy akarnak ilyennel foglalkozni..

Vékonylazúr vagy kültérre való olaj.

(#39110) TheProb válasza Winner_hun (#39109) üzenetére

TheProb
(PH! addikt)

De hát eddig is vékonylazúrról volt szó,e mellé mondtad a felületkezelést. Vagy melyikőnk értett félre és mit? :D

ha felújítom, ha újat veszek, akkor is vékonylazúrozni akarok, 3 rétegben. Ez előtt kell még valami akkor vagy sem?

(#39111) Winner_hun válasza TheProb (#39110) üzenetére

Winner_hun
(Webcaritas)

Előtte nem írtad hogy hogy kívánod majd lekenni (vagy nekem kimaradt) Volt egy kérdés, válaszoltam rá egy kicsit bővebben, ennyi. Ha felújítás mellett döntünk, akkor viszont milyen felületkezelést kéne csinálni? ---> Vékonylazúr vagy kültérre való olaj.

Festheted is de az nem olyan tartós. Vékonylazúrból 2 réteg kell.

(#39112) TheProb válasza Winner_hun (#39111) üzenetére

TheProb
(PH! addikt)

[link] :D

Oks, akkor hétvégén meglátjuk mi lesz belőle. Köszi a segítséget mindenkinek, egyelőre.

(#39113) dan1 válasza dkaro (#39088) üzenetére

dan1
(lelkes újonc)

A zsanérral is lehet játszani, már ha tekerhetős van benne.

(#39114) pali923 válasza TheProb (#39112) üzenetére

pali923
(tag)

Ha végképp nincs más megoldás, én is mondok egyet.
Van egy kis kerti tárolónk, aminek erősen elhanyagoltam a felületkezelését. Vagyis nem nyúltam hozzá vagy 10 évig, meg is látszott rajta. Elkezdtem próbálkozni a lekenésével, de azt előre eldöntöttem, hogy nem csiszolom le fáig, annyi energiát nem szánok rá. Bekenegettem egy részét valami lazúrokkal, de nem takarta el az előző festéket, és a festékkopásokat sem. Így aztán vettem abból a sokat szidott Sadolin vastaglazúrból, és azzal festettem le az egészet. Az mindent eltakart, és vagy 5 éve nem kellett hozzányúlni. A csiszolást így sem lehet megúszni, de nem kell feltétlenül tökéletes felület alá.

Ha meg vékonylazúrozol, olvasd el a használati utasítást. Van olyan Milesi lazúr, amire azt írja a gyár, hogy a 3. réteg már inkább ártalmas, csak 2 kell rá. Bár biztos nem mind olyan.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#39115) unreg1

unreg1
(kvázi-tag)

Van valakinek tapasztalata erről a csavarozóról?

AEG BS 12C2 LI-202C

Napi szinten lenne használva, de azért nem ipari szinten, kb 30-40 pozdorjacsavar naponta

(#39116) GeronimoTama

GeronimoTama
(tag)

Szia!
Nekem volt ilyenem és nagyon megvoltam vele elégedve. Erős, az akkumulátorok gyorsan feltöltenek, a tokmánya is jó. Negatívum hogy talán egy pöppet nehéz. De olcsóbban lehet kapni 10.8voltos metabot majd ha gépnél leszek linkelek de ha beírod itt fórumon a keresőbe hogy metabo powermaxx akkor elvileg kidobja, persze ha jól írtam. Nyomatékban uvyanazt tudja mint ez az aeg, meg persze
könnyű is.

Gyors sikerült gép elé ülni 😀
Na szóval erre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Én most reinkarnációs tanfolyamra járok. Kicsit drága, de hát egyszer élünk!

(#39117) unreg1 válasza GeronimoTama (#39116) üzenetére

unreg1
(kvázi-tag)

Kösz a választ, akkor érdemes megvenni.
Konkrétan erről a típus érdekelt, mert egy ismerős eladná, csak áll neki a szekrényben.

(#39118) aszamóca válasza unreg1 (#39117) üzenetére

aszamóca
(fanatikus tag)

Az nem mindegy, mennyi ideje áll ott!

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#39119) MrChris

MrChris
(PH! kedvence)

Van egy léghajtányos marásra használt szerszámom 10mm-es befogó lyukkal, ebbe kéne 8mm-es marókést betennem. Csak 6 és 3mm-es befogó patronom van. Van ilyen patron? Mi ennek a rendes neve? Hol vehetek ilyet?

(#39120) kapu2006 válasza MrChris (#39119) üzenetére

kapu2006
(újonc)

Ha mutatnál egy fényképet róla könnyebb lenne válaszolni.

(#39121) kapu2006 válasza aszamóca (#39118) üzenetére

kapu2006
(újonc)

Bizony. Ha nem lithiumos az akku, valószínűleg már nem működik.

(#39122) perge666 válasza unreg1 (#39115) üzenetére

perge666
(PH! addikt)

Volt főnököm ilyet vett magának a tetőre mert a Milwaukeek nehezek és nagyok ehhez képest, és kellemeset csalódott benne.
Kicsi létére bivalyerős

" Még nincs teljesen kész, de már majdnem elkezdtük!"

(#39123) yooccoo válasza MrChris (#39119) üzenetére

yooccoo
(fanatikus tag)

nem lesz hozzá

(#39124) MrChris válasza yooccoo (#39123) üzenetére

MrChris
(PH! kedvence)

Sejtettem, hogy nincs ilyen falvastagsággal. Itt a cucc. Valamit ki kéne rá találni, ezt a kést nemtom esztergálni és ugye baromi pontosan kéne 6mm-re lehúzni a szárát. Egyúttal keresnék ilyen 6mm-est 20°-os szögű marószárat. Eddig csak 3.75-t találtam cnc gravír maróként.

(#39125) yooccoo válasza MrChris (#39124) üzenetére

yooccoo
(fanatikus tag)

ez élszög vagy tengelytől való eltérés?
amit mi tudunk szerezni (egy gyártónál találtam csak)
"40° V-profilú többfunkciós keményfém szerszám elsősorban gravírozáshoz. Merev gépen intenzív használatra alkalmas 20° ferde felület ill. 40° kúp marásához"
az ára is ilyen .. bruttó 26.200,-

(#39126) MrChris válasza yooccoo (#39125) üzenetére

MrChris
(PH! kedvence)

A teljes nyílása 20°, gondolom ez az élszög. Tudtommal ez se volt kevesebb. Fenyőt marunk vele és a képen látható szárszámot toljuk egy sínen. Eddig egy elég vacak fejjel csináltuk, valszeg még a gravír kés is jobb, csak az se nagyon van 6mm/20°-al.

[ Szerkesztve ]

(#39127) thomgrande válasza MrChris (#39124) üzenetére

thomgrande
(kvázi-tag)

Szerintem egy esztergályos tud simán csinálni hozzá egy 8-as patront. Másik variáció hogy veszel egy ilyen befogót. Ennek 10-es a szára ezt levágod a megfelelő hosszra és befogod a léghajtányosba. Lehet hozzá kapni 1-10 ig patront, Neked 8-as kell.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#39128) MrChris válasza thomgrande (#39127) üzenetére

MrChris
(PH! kedvence)

Köszönöm. Találtam egy ismit aki elvileg bármit meg tud esztergálni. Adaptereket nem tennék rá, egyrészt a nagy fordulat miatt az excentritás veszélye. Másrészt az eddigi használat alapján nem annyira combos nagy erőkkel szemben, a kissé hergya tüdejű kompresszor se bírja.

(#39129) Kiscsőke

Kiscsőke
(kvázi-tag)

Lenne egy kérdésem, munkatársam konyhaszekrényt vett és nem kért a sarokba összemarást a munkalapon. Egymás mellé van tolva a két lap, a gyári lekerekített él mellé került egy élzárt. Hogy lehet a toldást megoldani, hogy ne legyen ott az a rés? Sajnos nem hosszabb annyival, hogy összemarjam neki.

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#39130) thomgrande válasza Kiscsőke (#39129) üzenetére

thomgrande
(kvázi-tag)

Munkalap fordító.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#39131) Kiscsőke válasza thomgrande (#39130) üzenetére

Kiscsőke
(kvázi-tag)

Köszönöm!

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#39132) Zolabol

Zolabol
(újonc)

Helló!

Van egy rétegelt lemez polcom, szeretném felújítani, lakkozás foltokban lekopott, és az alatta lévő pác kicsit elszíneződött... Addig eljutottam, hogy lecsiszolom finom papírral a felületét, és utána mivel tudom lekezelni, hogy ki is nézzen valahogy? Eredeti színe talán cseresznye :)
Oldószeres fényes lakkot nem szívesen használnék az olyan természetellenes , esetleg valami páccal lekenni párszor? Konkrét típus ami jó erre?

előre is köszi
üdv
Zoli

(#39133) kapu2006 válasza Zolabol (#39132) üzenetére

kapu2006
(újonc)

A lakkot teljesen el kell távolítani. Valószínű, hogy a pácolás is sérül.

(#39134) vighpeter

vighpeter
(fanatikus tag)

Sziasztok,

Életem első szekrénykéjének elkészítéséhez készülődöm.

1) Milyen tervezőprogramot javasolnátok?
A szekrénykémet rajzolnám meg benne, de szeretném a konyhát és a fürdőszobát (jövő évi projektek) megrajzolni benne (berendezés stb.)
Eddig Visio-ban bénáztam, a múltkor még az Excel is jobbnak bizonyult nála, már eljutottam a SketchUp-ig, de az meg nem indul a gépemen (bár egy-két héten belül lesz új videókártya és megoldódik a gond).

2) Szép, természetes hatású bútort szeretnék készíteni, ezért bútorlap helyett fa anyagban gondolkodom (vagy vágatva szerezném be, vagy tömbösített táblát vásárolnék pl. luc vagy bükk, de még széldeszka is szóba került, mint alapanyag).
Mit és milyen módszert javasolnátok a fa kezeléséhez, ha natúr színében szeretnénk megtartani és milyet, ha végül (a helyiség dizájnjának megfelelő) fehér szín mellett tesszük le a voksunkat (de szeretnénk, ha látszanának a fa természetes "mintái"?

3) Csavarozás esetében van valamilyen igényes, szép megoldás, vagy "csak" a tiplizés és a lamellozás jöhet szóba?

Előre is köszi,
Péter

(#39135) kapu2006 válasza vighpeter (#39134) üzenetére

kapu2006
(újonc)

Ha nem vagy profi egy program kezelésében, akkor papír és ceruza.
Rengeteg időt elb.... az ember a program próbálgatásával.
Ha festeni akarod a fát, akkor tök mindegy, hogy luc, vagy bükk.
Akkor inkább fehér erezetes laminált bútorlap.
Jól néz ki.
Csavart csak végszükség esetén használok, de mindig megbánom.
Inkább köldökcsap.
Ha tömör fa akkor saját csap. Falc, nút -féder.

(#39136) vighpeter válasza kapu2006 (#39135) üzenetére

vighpeter
(fanatikus tag)

Ebben van valami :) Bár valahol cél, hogy idővel "profibb" legyek egy ilyen programban.

Ránézek a fehér erezetes bútorlapra. És utánajárok a köldökcsapolásnak is, nagyon köszönöm a tippeket, a segítséget!

(#39137) kapu2006 válasza vighpeter (#39136) üzenetére

kapu2006
(újonc)

Akkor ne élesben rajzolj.
Csak gyakorlásképpen bármit, sokat

(#39138) vighpeter

vighpeter
(fanatikus tag)

OK. És milyen programo(ka)t javasolnál?

(#39139) martong válasza vighpeter (#39138) üzenetére

martong
(kvázi-tag)

sketchup
rengeteg oktató video van YouTube-on.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#39140) kapu2006 válasza vighpeter (#39138) üzenetére

kapu2006
(újonc)

sketchup

(#39141) vighpeter

vighpeter
(fanatikus tag)

Koszonom a segitseget!

(#39142) dantre

dantre
(PH! addikt)

Sziasztok!

Szekrényajtók kivtőpántjánál (ráütődő) szoktatok arra figyelni, hogy a terv szerinti kivetőpánt talp méretet (H=0 vagy 2 vagy 3 vagy 6mm) vegyétek vagy inkább előre meg kell venni a kivetőpántot és talpat, majd annak megfelelően tervezni?

[ Szerkesztve ]

(#39143) mdk01 válasza dantre (#39142) üzenetére

mdk01
(PH! addikt)

Általában nem, de nem tudjuk mit szeretnél.

(#39144) dantre válasza mdk01 (#39143) üzenetére

dantre
(PH! addikt)

Arra gondolok, hogy a kivetőpánt talpának van a H mérete, ami lehet 0, 1, 2, 3, 6, 9mm, és
- előre megtervezitek, hogy milyen H méretű talpat fogtok használni, vagy
- először megveszitek a talpat és annak megfelelően terveztek, vagy
- nem foglalkoztok ilyennel (és mégis jó lesz).

Itt, az oldalon lejjebb látható mire gondolok: [link]

[ Szerkesztve ]

(#39145) mdk01 válasza dantre (#39144) üzenetére

mdk01
(PH! addikt)

Tudom mire gondolsz. Alap pánt, alap nullás talp, úgy kell tervezni.

(#39146) canniball

canniball
(PH! félisten)

Sziasztok!

Új kapu készül, ehhez kérnék egy kis segítséget. A zártszelvényből készült keretbe hajópadló kerül, kérdés hogy ha nyomás alatt impregnált anyagot szerzek akkor megúszom a felületi kezelést vagy nem mert a kettő más-más célt szolgál?

Caberg Duke (Metal Black, M) bukósisak eladó: http://tinyurl.com/zk8j9ja *** Only the good die young...

(#39147) ALI_G

ALI_G
(PH! kedvence)

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy a jelenlévő asztalosok közül foglalkozik-e valaki faház kivitelezéssel? Budapesten szeretnék egy 2x3 méteres faházat, októberi kivitelezéssel. Beton alap megvan. Örülnék ha valaki innen tudná kivitelezni. Privátban várok megkereséseket. :C

(#39148) canniball válasza canniball (#39146) üzenetére

canniball
(PH! félisten)

Ja és elfelejtettem a másik nem kevésbé fontos kérdést feltenni: számít-e hogy milyen fenyő (ahogy látom kb. mind az, de van ilyen is olyan is) vagy (mivel nem járófelület lesz és kezelni mindegyiket ugyanúgy kell) mindegy?

Caberg Duke (Metal Black, M) bukósisak eladó: http://tinyurl.com/zk8j9ja *** Only the good die young...

(#39149) mdk01 válasza canniball (#39146) üzenetére

mdk01
(PH! addikt)

Sokat segít az impregnálás a rohadás ellen, de a felületi védelem is fontos. Vékony lazúr két rétegben, majd 2-4 évente kicsit kézzel át kell csiszolni majd egy rétegben megint lekenni és akkor sokáig szép lesz.
Fa szempontjából inkább borovi, mint luc, a vörösfenyő drága.

(#39150) Szakbarbár

Szakbarbár
(fanatikus tag)

Üdv

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Szállítás közben megsérült az egyik szekrényünk. Helyre lehet még hozni valahogy?
[kép]
A kiesett darabok megvannak, azt visszaragasztanám, az utána maradó réseket mivel tudnám kitölteni? A végén raknék rá még valami színben hasonló matricát.
Ez így megfelelő lenne?

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#39151) raidx válasza Szakbarbár (#39150) üzenetére

raidx
(PH! addikt)

Mielőtt visszaragasztod egyik darabbal menj el olyan boltba ahol laminált parkettát is árulnak. Ha szerencséd van kapsz színazonos javítóanyagot. Utánna mehet a visszaragasztás de alátétfa használatával alaposan osa kell szorítani egy éjszakára. Az alátét fa alá tegyél szilikon lapot vagy jó fajta sütőpapírt. Nehogy az is odaragadjon. A felesleges ragasztómaradványt citlingel de nagyon óvatosan kapard le. Elvileg létezik öntapadós fautánzatú fólia is. OBI és tapéteboltokat látogassál meg. Ha szépen dolgozol nyoma sem lessz a sérülésnak.

[Obi fóliák]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#39152) MrChris válasza thomgrande (#39127) üzenetére

MrChris
(PH! kedvence)

Nem lehet belőle esztergálni, mert olyan kemény mint a kés. Viszont esztergáltam egy 8mm-es patront hozzá, igaz sárgarézből. Majd kiderül meddig tart, nem nagyon lesz cserélgetve.

(#39153) canniball válasza mdk01 (#39149) üzenetére

canniball
(PH! félisten)

Köszönöm a segítséget!
A témában guglizva felmerült még bennem pár kérdés:
1. A minőségi besorolásokkal érdemes foglalkoznom vagy egyik sem olyan "gyatra" hogy kapu esetén ezzel foglalkozzak?
2. A feszültségmentesítő horonynak milyen szerepe van? Bevallom szerintem esztétikailag nem túl előnyös de ha szükség van rá ezen nem fog múlni, kérdés hogy esetemben szükség van-e rá?
3. A lazúrokat nézegetve feltűnt, hogy van amelyik dobozán szerepel hogy selyemfényű (másnál pedig semmit nem írnak erről) - ezek szerint ebből is van fényes, selyemfényű és matt? Én azt hittem ezek csak színt adnak a fának, fényt nem...
4. Van olyan lazúr ami kifejezetten ajánlott vagy kerülendő, avagy teljesen mindegy mit veszek?
5. Ha a felületkezelést úgysem úszom meg kell egyáltalán impregnálni vagy rendszeres újrakezelés esetén enélkül is jó vagyok?

[ Szerkesztve ]

(#39154) raidx válasza MrChris (#39152) üzenetére

raidx
(PH! addikt)

Köszörülni vagy szikraforgácsolni szokták nem esztergálni simán az ilyen cuccokat.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#39155) mdk01 válasza Szakbarbár (#39150) üzenetére

mdk01
(PH! addikt)

A leeső darab soha nem lesz síkba ha vissza akarod rakni. Le kell szedni(egy egy éles vésővel a legkönnyebb)pár tized millimétert a leeső darab hátuljáról hogy vissza tudd rakni, majd ezután faragsztóval és szorítóval kell vissza ragasztani. Ha óvatosan bánsz a leeseő darabok szélével, még javítóviasz sem kell, mert elég jó vissza passzol a helyére.

[ Szerkesztve ]

(#39156) thomgrande válasza MrChris (#39152) üzenetére

thomgrande
(kvázi-tag)

Miből nem lehet esztergálni? Nem írtam olyat amiből kellene esztergálni. Egy új 8-as patront kellett volna esztergálni nem kimondottan sárgarézből. Azoktól a cuccoktól nem lépett volna fel excentricitás amit linkeltem mert ezek preciziós cuccok. Persze akkor ha a léghajtánnyal eleve nincsen baj.

(#39157) Findzs válasza Szakbarbár (#39150) üzenetére

Findzs
(PH! addikt)

Én azért a javítás után végigengednék egy lécet és odacsavaroznám pár helyen.
Belül van, úgysem látszik.

„Nem a kutya mérete számít a harcban, hanem a harc mérete a kutyában.”

(#39158) MrChris válasza thomgrande (#39156) üzenetére

MrChris
(PH! kedvence)

A késből nem lehet esztergálni. Igen, te olyat nem írtál, csak én a válaszban. Nagyon filigrán a gép, tartanék tőle, hogy nő az erőkar az adapterekkel, a kés is hosszabb a korábbinál és hamarabb gajra megy a gép. Esetleg nő az excentritás, de lehet elég pontosak. Munka közben csak oldalról nyomja az anyag, ahogy tolom, picit kitér berázza... Szegény ember vízzel főz, most sárgaréz, mert nem müxik a köszörűnk és a kések se topposak már. Halmozottan hátrányos a helyzet, majd készítek vasból is, vagy ha lenne készen vennék.

(#39159) ALI_G

ALI_G
(PH! kedvence)

A késes fűszegély vágók miért terjednek ennyire? A modellek több mint fele műanyag késes. A damilos nem jobb/olcsobb?

(#39160) mdk01 válasza ALI_G (#39159) üzenetére

mdk01
(PH! addikt)

Az nem fűszegély nyíó, hanem bozót vágó. A nagyobb gazokat is részben jobb vágni pengéssel.

(#39161) ALI_G válasza mdk01 (#39160) üzenetére

ALI_G
(PH! kedvence)

Most látom, hogy az asztalos klubba írtam :D Azért köszi a választ! :R

(#39162) Szakbarbár

Szakbarbár
(fanatikus tag)

Köszönöm a tippeket, meglátom mennyire sikerül kijavítani a kitört darabokat.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#39163) Bandinho

Bandinho
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Egy fejhallgatót szeretnék átalakítani fa pántosra, ehhez lenne szükségem segítségre. Szinte teljesen fogalmatlan vagyok a témában. Ezt szeretném megcsinálni. Olyan kérdésem lennének, hogy hol tudnám beszerezni a szükséges dolgokat.
1. Ugye kellene a furnér, amiből össze van ragasztgatva. Olyan, ami viszonylag nehezebben törik, több hajlítást enged. Hol tudnék ilyet méretre vágva vásárolni Budapest, Gödöllő, Hatvan környéken?
2. Milyen ragasztót használjak?
3. Miből érdemes kivágni a formát amiből hajlítani szeretném és mivel tudnám rajta rögzíteni? A videóban valami habos anyagból vágja és hevederrel rögzíti.
Egyelőre ennyi kérdésem lenne :)
Köszönöm szépen!

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#39164) MrChris válasza Bandinho (#39163) üzenetére

MrChris
(PH! kedvence)

Extrudált polisztirolhab hőszigetelő anyag, ciánakrilát ragasztó, kb cseresznye furnér... Összevadászod neten és összetaknyolod ahogy a csávó csinálta. Javaslom a cseresznye, dió vagy jávor furnért, mahagónit kevésbé, mert nagyok a pólusai és pl ami nekünk van könnyen töredezik.

(#39165) Bandinho válasza MrChris (#39164) üzenetére

Bandinho
(kvázi-tag)

Köszi! Milyen vastag lapokból érdemes ezt csinálni? Minél vékonyabbakból? Olyan 4-5 mm vastagra gondoltam összeragasztva.

"Ha az életben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig hogy befogod a szád." /Albert Einstein/

(#39166) MrChris válasza Bandinho (#39165) üzenetére

MrChris
(PH! kedvence)

Ezt nemtom, nem értek hozzá, csak kibic vagyok :D Nálunk 0,8-0,85mm-es furnérok vannak, azok még szárazon jól hajlíthatóak, számold meg mennyit rak bele, ha több attól merevebb lesz. Viszont ez nem állítható és kéne valami párnázás is. Ahogy végignézem a sajátom egyre bonyolultabbnak látszik, ha igényest és kényelmest szeretnék készíteni.

(#39167) Bandinho válasza MrChris (#39166) üzenetére

Bandinho
(kvázi-tag)

Igen, én is gondoltam valami párnázást. Nem tudom mennyire kivitelezhető, de úgy terveztem felül a belső 1-2 furnér kivágom valamilyen hosszan és akkor ott a furnérok közé beragasztok valami szivaccsal tömött bőr/műbőrt.
A másik aggodalmam, hogy vagy nagyon pontosan kéne belőni a "kerületet" vagy valamilyen megoldást találni arra, hogy függőlegesen valamennyit lehessen állítani a fülrészen, mint a műanyag daraboknál.

(#39168) Soká válasza Bandinho (#39167) üzenetére

Soká
(senior tag)

Hááát, igen, a legkényesebb része ennek a projektnek, hogy kényelmes lesz-e? Mert filmen, fotón jól néz ki, de a gyakorlatban? Milyen füles lenne a kiindulás? Én azt mondom, hogy egy párnázást körbe a belső ívre érdemes rátervezni. És még azt sem lehet kizárni, hogy egy ilyen hajlított fa rugalmassága páratartalomtól függően változhat.

(#39169) Bandinho

Bandinho
(kvázi-tag)

Fules meg nincs hozza :D keresgelek, hogy melyik lenne alkalmas ra/melyikkel nezne ki jol. Kenyelmes ful resszel es ha fent parnaznam mar kenyelmes is lehetne akar. Szerintem lakkozva nem kulonosebben befolyasolna mar a rugalmassagot a paratartalom, viszont az meg kerdes lehet, hogy meddig tartja meg az alakjat, mert nyilvan a fejemre rakva feszulne valamennyire.

[ Szerkesztve ]

(#39170) Attis1971

Attis1971
(újonc)

Sziasztok,

szeretnék tanácsot kérni kompresszor témában. Olyat keresek, amelyik akár festőpisztolyt is üzemeltetni tud. Esetleg egy, két típust is ajánlhatnátok.

Köszi előre

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.