Hirdetés

2017. július 21., péntek

(#38701) Haugland válasza kapu2006 (#38700) üzenetére

Haugland
(fanatikus tag)

Ok, meggyőztetek.
Nem égető a gérvágó birtoklása, csak annyi-annyi youtube videóban látom mint majdnem elsődleges eszközt, hogy tisztára birtoklási vágyam lett :)

(#38702) kapu2006 válasza Haugland (#38701) üzenetére

kapu2006
(újonc)

Szerintem egyasztali körfűrész pótolja a gérfűrészt.

(#38703) mdk01 válasza Haugland (#38698) üzenetére

mdk01
(PH! addikt)

Szénkefés vs. Indukciós motor is lehet az oka.

(#38704) gaborbol válasza Haugland (#38701) üzenetére

gaborbol
(őstag)

Nem tudtam, hogy igy hivjak magyarul en csak darabolofuresznek hivtam. Vettem egy Dewalt-ot a terasz project elejen es nagyon bejott.( Igaz akcios volt es 156 dollarert sikerult elhozni 3 ev garral)

Eszmeletlen gyorsan es szepen lehet vele dolgozni. Aztan amikor az 5 meteres deszkat kellett elvagnom hosszaba akkor azert volt vakarozast, meg vagyakozas a korfureszre, amit vegul a kezi korfuresszel oldottam meg nem annyira sikeresen... Majd amikor megint a korlat szereles jott csak 45 fokra behuzom, atforditom ide-oda... akkor megint orultem neki. Amire valo arra baromi jo, de kell mell a korfuresz is.
persze attol fugg mit csinalsz.

Ma kijott az ellenor es atvette a muvet, azt mondta looks good - feels good see you at the next project. :D
Mondtam neki ket -harom heten bellul szuletnek az ikrek, mostanaba nem talakozunk :)

[ Szerkesztve ]

(#38705) bim válasza kapu2006 (#38702) üzenetére

bim
(PH! kedvence)

Ezt azért ne nagyon terjeszd. Más más területen használható jól a két gép.

gaborbol: Ez egy igen jó vétel volt. Hosszvágásra meg veszel egy Makita 5903R-t és már rendben is vagy. ;)

[ Szerkesztve ]

(#38706) gaborbol válasza bim (#38705) üzenetére

gaborbol
(őstag)

Ez mondjuk profin nez ki. Ezt vettem szinten a melohoz... picit mas kategoria :D

A legolcsobb szar kellett, de a feladatot megoldotta, amig el nem koltozunk innen addig szerintem befejeztem a barkacsolast, de teny es valo, hogy jo szerszamokkal rengeteg idot es idegeskedest meg lehet sporolni. Megeri megvenni a normalisabb cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#38707) danih

danih
(PH! kedvence)

Sziasztok, tudna valaki segíteni megnevezni a képen látható csavarfélét? Bútorhoz van és kéne keresnem pótot, de nem tudom mire keressek rá konkrétan.

(#38708) local1 válasza danih (#38707) üzenetére

local1
(őstag)

[link]

a google nem a barátom

(#38709) danih válasza local1 (#38708) üzenetére

danih
(PH! kedvence)

Ez gyors volt, köszönöm :R

(#38710) local1 válasza danih (#38709) üzenetére

local1
(őstag)

Szívesen :)

a google nem a barátom

(#38711) ch003067

ch003067
(PH! addikt)

Sziasztok!

Van a pincèmben 3db 230literes boros hordó ès arra gondoltam, hogy megcsiszolom, lelakkozom ès jól fog kinèzni.
Viszont belülről tiszta penèsz, meg mèg szerintem egy kis maradèk is van benne. Az lenne a kèrdès, hogy hogy lehetne ezt normálisan kitakarítani ès belülről lekezelni úgy hogy ne rohadjon el 5 èv után?

Köszönöm!

(#38712) Winner_hun

Winner_hun
(Webcaritas)

CTL mini - aki viszi szerintem jól fog járni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38713) kapu2006 válasza ch003067 (#38711) üzenetére

kapu2006
(újonc)

Ha kívül kezeled bármivel is, el is dobhatod.
Beül alaposan kimosni, lecsepegtetni. Nem kiszárítani.Ezután kénszalagot égetni benne. Majd teletölteni jófajta borral.

DE! Jobb ha beszélsz egy kádár mesterrel, vagy egy gyakorló borosgazdával. Akinek nagy pincéje van. Ne 5 tőkés otellóssal. :-)

(#38714) ch003067 válasza kapu2006 (#38713) üzenetére

ch003067
(PH! addikt)

Igazából dísznek gondoltam, bor nem fog kerülni bele, mert nem iszom.

Arra gondoltam, hogy lecsiszolom, lefestem, lelakkozom, ès visszarakom a helyère.

Köszi amugy! :R

(#38715) gaborbol

gaborbol
(őstag)

Csinaltam kozuletek valaki gyerekhintat?
Lanyom majdnem ket eves imad hintazni, gondoltad csinalok valamit neki a teraszra. Nem kell teljes meretu felnott cucc, gondoltam csinalok ket A keretet koze egy gerendat es kesz is? :F

(#38716) AndrewBlase válasza gaborbol (#38715) üzenetére

AndrewBlase
(senior tag)

Ki kell andrásolni, hogy ne tudjon nyekleni, és tökéletes.

Pl így: kép

[ Szerkesztve ]

Nem szenvedek elmebetegségben, minden percét élvezem...

(#38717) pali923 válasza ch003067 (#38711) üzenetére

pali923
(tag)

Após gyakorló borosgazda, szoktunk neki segíteni, bár egyre kevésbé használja a hordóit. Éppen tegnap mondta, segíteni kéne neki egyet rendberakni. Az övében is van kevés bor, és seprő is. Ez szokott belerohadni, ezért azt ki kell szedni belőle. A feladat a következő: igazán forró, lobogó vizet szoktunk beleönteni, bedugni, és jobbra-balra billegtetve körbeforgatni, hogy mindenhova elérjen a víz. Benne is maradhat egy ideig. Aztán valóban kénégetés. Szerintem ezeket a hordókat sosem lakkozták, inkább olajjal kell bekenni, hogy tudjon lélegezni a fa. Attól is szép fényes lesz, főleg, ha néha letörlöd. Sokkal fontosabb, hogy valami folyadék legyen benne azután is. Az sem baj, ha bor. :)

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#38718) ch003067 válasza pali923 (#38717) üzenetére

ch003067
(PH! addikt)

Köszi a precíz választ, remèlem ki fog jönni belőle a cucc. Ma felbontottam egyet, volt mèg az alján pár liter . tegyük fel, ha ez benne áll pl 20 ève, akkor nem rohad szèt a hordó? Mert ha lehet őket használni, akkor nem lakkozom le.

(#38719) pali923 válasza ch003067 (#38718) üzenetére

pali923
(tag)

Szerinted az elmúlt 1000 évben hány hordót lakkoztak le? :) Szétrohadni nem fog valószínűleg, legfeljebb az a kérdés, hogyha használni akarod bortárolásra, felvesz-e a hordóból valamilyen nem odaillő ízeket. Mert az azért előfordulhat. Após hordói közt vannak 100 évesek is (na jó, mondjuk 70 :) ), de mindegyik épségben van, pedig sok éve (szinte) üresek). Nincsenek lakkozva.
Após is éppen azért akar tenni a renberakandó hordóba valamennyi bort, hogy ne száradjon szét a jövőben. Nem használja ugyan, de sajnálná, ha tönkremenne.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#38720) hzsolee

hzsolee
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Teraszra csinálok ilyen korlátot.

A még le nem festett deszkával kapcsolatban (14cm széles) lenne olyan kérdésem, ha hosszában belevágok mondjuk 1 centi mélyen két nútot körfűrésszel, az segítene abban, hogy kevésbé vetemedjen? Mert abban biztos vagyok hamarossan enyhe c alakot fog felvenni....

(#38721) mdk01 válasza hzsolee (#38720) üzenetére

mdk01
(PH! addikt)

Mindenképpen jobb lesz ilyen szempontból, mert átvágod vele a kiegyenesedni akaró évgyűrűket.
Jól kezeld le, és foglalkozz vele kétévente, hogy szép is maradjon.

(#38722) hzsolee válasza mdk01 (#38721) üzenetére

hzsolee
(fanatikus tag)

Köszi a megerősítést :R Annak van jelentősége, hogy milyen irányból vágok bele? Igazából nem is figyeltem felrakáskor melyiknek merre van az "íve".

(#38723) hzsolee válasza hzsolee (#38722) üzenetére

hzsolee
(fanatikus tag)

Ezt úgy értem, hogy a teknősödéshez képest melyik oldalt vágjam?

(#38724) kapu2006 válasza hzsolee (#38723) üzenetére

kapu2006
(újonc)

Az évgyűrű kiegyenesedni akar.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#38725) hzsolee válasza kapu2006 (#38724) üzenetére

hzsolee
(fanatikus tag)

Azt értem merre szeretne tekeredni, de az a kérdés, hogy mindegy-e melyik oldal irányából vágom meg? Az én logikám alapján nem. Szerintem a teknő felől kéne, mert a gyűrűk arra húzzák. De lehet hülyeségeket beszélek :))

(#38726) kapu2006 válasza hzsolee (#38725) üzenetére

kapu2006
(újonc)

A felső nyíl felől.
De, hogy szép is legyen, ne fűrésszel, hanem 90°-os felső maróval marj bele 3 barázdát hosszába. Az éleket is csapd le 45° -ban.

[ Szerkesztve ]

(#38727) hzsolee válasza kapu2006 (#38726) üzenetére

hzsolee
(fanatikus tag)

Az alsó deszkáról beszélünk ugye? Mert én épp fordítva gondolnám. Ez a nyers cucc, az élek persze letörve.....még törpölök a dolgon. A marós dolog is megfontoladó, könyebb lenne lazúrozni, bár a 90° ilyen mélyen elég nagy kimarás lenne. Nem is akartam ilyen szélest, de csak ez volt a fatelepen. Áhh, mára elegem van.Egyenlőre felcsavaroztam, a többit holnap.

(#38728) kapu2006 válasza hzsolee (#38727) üzenetére

kapu2006
(újonc)

Így gondoltam:

(#38729) hzsolee válasza kapu2006 (#38728) üzenetére

hzsolee
(fanatikus tag)

Ennyi bemarás elég? (Arányaiból ez kb 5 mm.) Van vörösfenyő teraszburkolóm amiben gyárilag van hasonló mélységű minta, de az sajna hajlik mint a német ének...

(#38730) mdk01 válasza hzsolee (#38725) üzenetére

mdk01
(PH! addikt)

Sztem mindegy melyik oldalról fűrészeled be. Az a lényege az egésznek, hogy az összefüggő évgyűrűket el kell gyengíteni a vágással. Minél több ilyen vágást csinálsz annál kisebb ívek keletkeznek ezáltal a görbülés is kisebb lesz. A mélységre is ez az igaz, miszerint minél mélyebben vágsz be annál több évgyűrűt vágsz át, ezzel gyengítve a deszkát. Az oldal tekintetében, ha van is jelentősége(bár szerintem nincs) akkor is a deszka szebbik felét raknám kifelé.

[ Szerkesztve ]

(#38731) kapu2006 válasza hzsolee (#38729) üzenetére

kapu2006
(újonc)

Akkor ne 90, hanem 60° -os maróval Úgy mélyebbre megy a hegye. A lambéria hátán sem mennek túl mélyre. Mindjárt meg is mérem.

(#38732) hzsolee válasza mdk01 (#38730) üzenetére

hzsolee
(fanatikus tag)

Eleve úgy próbáltam forgatni, hogy a szebbik fele nézzen kifele és a terasz felé eső oldalt szándékozom fűrészelni/marni. Olyanra is gondoltam, hogy középre még azért teszek egy függőleges merevítőt. Azért ezek a faanyagok elég cudarul tudnak kinézni...

(#38733) kapu2006 válasza hzsolee (#38732) üzenetére

kapu2006
(újonc)

Megnéztem a lambériát. 14mm vastag. 3 db bemarás van a hátlapján egyenlő távolságban. 4mm széles és 5mm mélyek. Van amelyik kissé hajlott, de a lambéria két széle van lerögzítve így az nem engedi hajlani.

(#38734) hzsolee válasza kapu2006 (#38733) üzenetére

hzsolee
(fanatikus tag)

:R

(#38735) unreg1

unreg1
(kvázi-tag)

Rétegelt lemezből készült konyhabútor front gyártására keresek valakit.
16-os vagy 18-as kőris rétegelt lemezből, méretre vágva, csiszolva, 2-essel kerekítve, mattal lakkozva.
Mivel konyhabútor frontok, ezért a legnagyobb darab sem nagyobb 80x60 cm-nél.
kb 3,5-4 négyzetméterről lenne szó.
Budapestiek jelentkezését várnám, privátban.
Köszönöm.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.