Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Janos250

    őstag

    válasz Dißnäëß #13257 üzenetére

    "Fájlátvitel: tökéletes arra a HTTP is."
    Olyat még nem csináltam, ki kell bogarásznom, de hirtelenjében nem találok rá se példát, se leírást.
    Az UART-on bejövő adatokat összegyűjtöm egy "fájlba", azaz egy vektorba, és másodpercenként egyszer egyben elküldöm.
    "B opció, hogy VPN csatornát húzol ki a kliensről a vezetékes gépig"
    Na, ez egész szimpatikus, nekem eszembe sem jutott. Persze, hogy hogyan csinálok VPN elérést a telefonhoz WiFin csatlakozó ESP-n, azt még szintén nem tudom.
    "valami halálegyszerűt,"
    Mivel még egyáltalán nem használtam VPN-t, mert eddig nem kellett semmire, nem tudom, melyik a halálegyszerű.
    "Raspberry Pi "
    Nem akarok málnát. Részben, mert azt preferálja az emberfia, amiben nagyobb gyakorlata van, részben meg már le vannak gyártva a PCB-k, be vannak ültetve az alkatrészek.
    "persze érthető, ha nem írja le az ember"
    Nem titok, csak nem akartam a lényegről elterelni a vonalat: GPS
    Találtam ezt, de ezt se nagyon tudom hová tenni:
    "HTTP uses TCP and TCP is a streaming protocol. You just need to send the HTTP headers, then pipe the serial input to the TCP socket. There's no need to store anything on the esp besides the transfer buffers."
    Kénytelen leszek a TCP socket-ot is megtanulni?

    Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

Új hozzászólás Aktív témák