Hirdetés
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen egeret válasszak?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Apple MacBook
- Októberben kerülnek legacy státuszba a régebbi GeForce VGA-k
- Milyen SSD-t vegyek?
- TCL LCD és LED TV-k
- Gaming notebook topik
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
gyapo11
őstag
válasz
dave0825 #1058 üzenetére
Akkor az áram ~3.6 mA. Elég kevésnek tűnik. A tranyók viszont jól teljesítenek, összesen 0.7 V a kettőn, bár ilyen kis áramnál ez sem meglepő.
A következő feladat az lenne, hogy olyan időzítéssel hajtsd meg, ami a kész áramkörben lesz. 1 ms-ig világít, 5 ms-ig nem (ha jól emlékszem). És akkor még rá kellene illeszteni a borítást is, hogy a valós fényerő kiderüljön. Ha kevés, akkor a 330 Ohmokat kell csökkenteni, az elméleti minimum (75 mA led áramra és 1 V veszteséggel a tranyókon) 13 Ohm. Pontosan nehéz megmondani, mert függ a tranyók szaturációs feszültségétől (ami növekvő áramnál nőni fog), és a kék led feszültségétől (ami szintén növekszik az árammal), hogy mennyi fog esni az ellenállásra, de ha tranyók 1 V, led 3 V, akkor 75 mA-hez 13 Ohm kell.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Call of Duty: Black Ops 6
- Milyen egeret válasszak?
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- sziku69: Szólánc.
- További aktív témák...
- Keychrone Q1 V2 billentyűzet / Számla / Garancia /
- HP EliteBook 830 G8 i5-1135G7 16GB 256GB 1 év garancia
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 4 Slim / PS4 Pro felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro Max 256GB White Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3006, 90% Akksi
- AKCIÓ! Apple MacBook Pro 13 2022 M2 8GB 256GB SSD garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest