Hirdetés
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- OLED TV topic
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Kirúgással fenyegeti mérnökeit az Intel vezére
- Apple asztali gépek
- Megkezdte a Zen 7 tömeggyártására való felkészülést az AMD
- Még két évnyi memóriaparát jósol az AMD globális alelnöke
- Projektor topic
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
bobalazs
nagyúr
Ebben az a NEM poén, hogy a milyen videokártyát topikba, is be lett lengetve a Super sorozat, hogy az egyének inkább várják meg.
-
Dare2Live
félisten
Az oké, de a Steam esetében megbeszéltük, hogy ugyanaz a gép többször is belekerül.
#33 Dare2Live : Lényegesen több fogy RDNA 4-ből, mint RNDA 3-ból. Csak a szezonális eltérést hasonlítsd össze. Az előző évben 462 millió dollár volt a gaming, ahol futnak a VGA-k és a konzolok. A konzol jelenleg negyedévente 250-400 millió dollárt jelent, mert most már az életciklus második felében vannak a rendszerek. Számoljunk a 400 millió dolláros Q3-mal, mert ez a legerősebb negyedév ezen a területen, és kijön, hogy 2024Q3-ban a Radeon 62 millió dollár bevételt generált. 2025Q3-ban ugyanez a szám, továbbra is 400 milliós konzoleladással számolva 898 millió dollár volt. Ezért van az, hogy az AMD nagyon elégedett az RDNA 4-gyel, mert kb. megtízszerezték a bevételt, ami nagyjából 5-6-szoros eladással sikerült elérni, és a gyártók is megerősítik, hogy kb. ötször több Radeont gyártanak, miközben mindet eladják jó raktáridővel. Annyira jók az eredmények, hogy az RDNA 4 startja az eladási mennyiséget tekintve több generáció óta messze a legjobb.
Ezért mondom, hogy elképesztően csalóka a Steam, mert az nem valós statisztika, és kb. minden ellentmond neki, amit látsz a pénzügyi beszámolókban, vagy a gyártási mennyiségben.
kösz, ennyire nem vagyok benne.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Az oké, de a Steam esetében megbeszéltük, hogy ugyanaz a gép többször is belekerül.
#33 Dare2Live : Lényegesen több fogy RDNA 4-ből, mint RNDA 3-ból. Csak a szezonális eltérést hasonlítsd össze. Az előző évben 462 millió dollár volt a gaming, ahol futnak a VGA-k és a konzolok. A konzol jelenleg negyedévente 250-400 millió dollárt jelent, mert most már az életciklus második felében vannak a rendszerek. Számoljunk a 400 millió dolláros Q3-mal, mert ez a legerősebb negyedév ezen a területen, és kijön, hogy 2024Q3-ban a Radeon 62 millió dollár bevételt generált. 2025Q3-ban ugyanez a szám, továbbra is 400 milliós konzoleladással számolva 898 millió dollár volt. Ezért van az, hogy az AMD nagyon elégedett az RDNA 4-gyel, mert kb. megtízszerezték a bevételt, ami nagyjából 5-6-szoros eladással sikerült elérni, és a gyártók is megerősítik, hogy kb. ötször több Radeont gyártanak, miközben mindet eladják jó raktáridővel. Annyira jók az eredmények, hogy az RDNA 4 startja az eladási mennyiséget tekintve több generáció óta messze a legjobb.
Ezért mondom, hogy elképesztően csalóka a Steam, mert az nem valós statisztika, és kb. minden ellentmond neki, amit látsz a pénzügyi beszámolókban, vagy a gyártási mennyiségben.
-
Dare2Live
félisten
Ha tippelnem kellene a 2éves vga ciklus helyett amit RX5x vonal/AI már feltolt 2.5re 2.5-3éves ciklus lesz megint. Új NV vga majd 2027közepén vagy akár 2028ban. Ez viszont akkora időtáv, hogy lehet lesz valamilyen formában Super.
Mondanám az egy remény az AMD UDNA de még az sem ld a jelenlegi gen jobb ár/értéke ellenére töredék mennyiségben fogy. -
Dare2Live
félisten
Hirtelenre 5060-5070-5070TI... vonalat összeadva, kb 9060/9070 vonalat tippelve kb 15-20%körül lehet az 5080-5090 részesedése. Ha tetszik nem elenyésző.
@Abu85 Buster steamből indult ki.
-
Busterftw
nagyúr
Konkrétat sosem fogsz kapni, mert a gyártók ezt mindig tagadni fogják, hiszen mi hasznuk lenne abból, ha kiderülne, hogy inkább szürke importtal beviszik Kínába, minthogy eladnák a játékosoknak. Ez benne az aranyos, és ezért tagadja mindenki, hogy nem, semmi nem kerül Kínába, csak közben Kína 24/7-ben forrasztja át őket, annyit szereznek.
Akkor a hipotezis megmarad hipotezisnek.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Konkrétat sosem fogsz kapni, mert a gyártók ezt mindig tagadni fogják, hiszen mi hasznuk lenne abból, ha kiderülne, hogy inkább szürke importtal beviszik Kínába, minthogy eladnák a játékosoknak. Ez benne az aranyos, és ezért tagadja mindenki, hogy nem, semmi nem kerül Kínába, csak közben Kína 24/7-ben forrasztja át őket, annyit szereznek.
-
Busterftw
nagyúr
-
Abu85
HÁZIGAZDA
-
Busterftw
nagyúr
A gond még mindig ugyanaz... mért gyártson szűkös kapacitáson AMD 3nmen NAVI akármit amikor gyárthat rajta MI35xet amit többszörös áron tud értékesíteni? Főleg, hogy alíg vesznek az emberek AMD vgat.
RTX 6xxx NV 5nm csodás perspektíva gamer vonalnak. Végülis csak a 3.gen lesz azonos nmen.
@Busterftw
Adott genre kellene kiszámolni mert ez így 1% alatt van...
Hogy pozitív is legyek aki nem 4Kzik, vagy kompetetív fps az boldogan elvan egy középkat 9070XT/5070TIvel kb a végtelenségig.A 5070 2.5 millio, 5060 1.8 millio ehhez kepest a 0.5 millio 5090 az jo arany am.
Tehat az az erv, hogy az userek elenyeszo resze vasarol 5080-5090-et, nem all meg.Ezert irtam, hogy eleg nagy szeletre az AMD nem is lo.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
A gond még mindig ugyanaz... mért gyártson szűkös kapacitáson AMD 3nmen NAVI akármit amikor gyárthat rajta MI35xet amit többszörös áron tud értékesíteni? Főleg, hogy alíg vesznek az emberek AMD vgat.
RTX 6xxx NV 5nm csodás perspektíva gamer vonalnak. Végülis csak a 3.gen lesz azonos nmen.
@Busterftw
Adott genre kellene kiszámolni mert ez így 1% alatt van...
Hogy pozitív is legyek aki nem 4Kzik, vagy kompetetív fps az boldogan elvan egy középkat 9070XT/5070TIvel kb a végtelenségig.Inkább MI400-at fognak jövőre értékesíteni. Az valódi rack-scale megoldás.
-
Dare2Live
félisten
A meglévő kapacitást a kritikus szegmensre érdemes fordítani, de a kritikus szegmens tekintetében az AMD a 2 nm-es node-ot használja majd jövőre. Minden nem kritikus az 3 vagy 4 nm. Az NV is a 3 nm-et használja kritikus szinten, minden nem kritikus 5 nm. A VGA-k ilyen formában a nem kritikus node-okra jönnek, és azokból azért van kapacitás.
#19 Joci10 : Vannak külső gondok, amikre figyelni kell. Most például az egyik legnagyobb kérdés, hogy a Sony és a Microsoft hogyan fogja használni az AI-t grafikára. Volt nemrég egy ilyen prezi a gyártóknak, hogy az Intel nem igazán látja, hogy mi az optimális multiprocesszor, mert nem tiszta, hogy a konzolokban mit akarnak a nagyok. Azt mindenki érzi, hogy merre kell haladni, és mindenki arra halad, de a hogyan óriási kérdés. Többek között az az egyik legfontosabb tényező, amire nincs válasz, hogy a GPU-kban a belső adatbuszt milyen adatformátum kiszolgálására optimalizálják. Eddig nagyon az FP8-ra mentek, hogy ha arra jó, akkor az egész jó a többi formátumra is, de az utóbbi időben gondot okoz, hogy az AMD az UDNA-t állítólag FP6-ra optimalizálja, és ha a konzolról ezek a neuronhálók jönnek át, akkor ugyan futni fog mindenen, de az FP8-ra optimalizált adatbuszokkal rossz lesz a hatékonyságuk. És emiatt abszolút nem tiszta, hogy a PC-be most mire van szükség. Sőt, az sem, hogy a konzolok mit használnak majd, mert az MS és a Sony is titkolja, pedig fontos lenne tudni, mert sokat érne, ha hardveresen rá lehetne tervezni a PC-s GPU-kat.
A gond még mindig ugyanaz... mért gyártson szűkös kapacitáson AMD 3nmen NAVI akármit amikor gyárthat rajta MI35xet amit többszörös áron tud értékesíteni? Főleg, hogy alíg vesznek az emberek AMD vgat.
RTX 6xxx NV 5nm csodás perspektíva gamer vonalnak. Végülis csak a 3.gen lesz azonos nmen.
@Busterftw
Adott genre kellene kiszámolni mert ez így 1% alatt van...
Hogy pozitív is legyek aki nem 4Kzik, vagy kompetetív fps az boldogan elvan egy középkat 9070XT/5070TIvel kb a végtelenségig. -
nightwolf37
tag
https://ipon.hu/magazin/cikk/megis-elkeszulhetnek-a-geforce-rtx-50-super-szeria-tagjai-de-kesobb-johetnek-a-vartnal
Nem tudom mennyire lehet 100%-ra mondani a videókártya adatokat, de talán így fognak kinézni, ha jönnek. -
Busterftw
nagyúr
Steamen azért %-os arányt nézve nem elenyésző ám.
5090-et nézve ez félmillió kártya kb, (135 millió aktív userrel számolva), 5080 pedig 1.2 millió.
Nekik más opció nem volt, csak Nvidia. -
Citrone39
tag
Az emberek elenyésző része vásárol 80-as és 90-es kártyákat. A jólfogyó népkártya mindig is a 60-70 volt, amit tőlük is megkaphatsz. Az a 2 modell pedig valójában 4.
-
Busterftw
nagyúr
Reakció #1-re is
Én azt olvastam pár helyen, hogy az új AMD GPU-k (mind a 9060-asok, mind a 9070-esek) jobban fogynak, mint az előző generáció. Az igaz, hogy a zöldeké a piac hatalmas részesedéssel, de az AMD részesedése elkezdett emelkedni (mégha csak 1-2 százaléknyit is) az új GPU-knak köszönhetően. Vagyis nem hiszem, hogy az lenne az igazi indok, hogy 'minek, úgyis vezetünk', hisz a másik oldal pont most tűnik úgy, mintha elkezdene talpra állni (bár messze van még ettől, de ha már nem esik lejjebb, sőt, elindult lassan felfelé.....).Inkább azt tudom elképzelni, hogy nem nagyon tudják ezt a GPU-t jobban optimalizálni. Az eddigi verzióknál viszonylag új GPU-k jöttek az NVIDIA oldalára, így lehetett tovább optimalizált (Super) verziókat készíteni belőlük. Viszont sokan az 5000-es sorozatot már inkább a 4000-es sorozat második optimalizációjának tekintik (erősebb az előző gennél, de nagyjából csak annyira, amennyire emelték az órajeleket a GPU-n és a memóriákon) mintha belül nem sok minden változott volna. Ha meg ez igaz, akkor érthető ez az irány is, hogy nem is terveztek ehhez Super-eket. Talán a következő sorozatot akarták előbb kihozni (a 6000-eseket), de az is belejátszhat mindenbe, hogy most a pénz a fő csapásirány (hiszen abból lesz év végén jó nagy bónusz/jutalom), így az új GPU-k helyett is inkább NPU-kat gyártanak és adnak el. Ráadásul ha kevés van a videokártyáikból, akkor majd az ára is elkezdhet megint emelkedni ezeknek is, így meg duplán jól járhatnak.
De ez részemről is tényleg csak találgatás. Az NV tudna erről érdemben nyilatkozni, de érthető okokból inkább a 'csend és hullaszag' taktikáját alkalmazzák (nehogy megint kiderüljön, hogy a 'játékos' közösség megint le van magasról pottyantva, mint a bányászláz idején).
Amig csak kb ket modellel annak a piacon, sok minden nem fog valtozni.
Aki pl 5080 es + teljesitmenyt akar, nem tud AMD-t venni. -
Abu85
HÁZIGAZDA
A szétválasztás nagyot nem segít. A fő gond, hogy a meglévő kapacitást nagyon nem érdemes VGAra fordítani. AMDnek a 3nmet sem. Talán NVnél az 5nmet de ha RTX6xxx tényleg 5nmen jön nagy teljesítménybeli előrelépést én nem várok.
btw érdekes lenne megnézni, hogy 2025ben a profit hány % jön NVnél VGAből? 3-5% max? Profitnál minden eladott GB202 veszteség ahoz képest mind ha AI BWt gyártottak volna.Erre jön rá az AI+HBM őrület és evvel a RAM árak elszállása.
és az NV "monopólium". Hiába jobb ár/értékben a piac nagyját lefedő NAVI 44/48 mégis alig fogy. Evvel az egy remény az UDNA is killőve...
A meglévő kapacitást a kritikus szegmensre érdemes fordítani, de a kritikus szegmens tekintetében az AMD a 2 nm-es node-ot használja majd jövőre. Minden nem kritikus az 3 vagy 4 nm. Az NV is a 3 nm-et használja kritikus szinten, minden nem kritikus 5 nm. A VGA-k ilyen formában a nem kritikus node-okra jönnek, és azokból azért van kapacitás.
#19 Joci10 : Vannak külső gondok, amikre figyelni kell. Most például az egyik legnagyobb kérdés, hogy a Sony és a Microsoft hogyan fogja használni az AI-t grafikára. Volt nemrég egy ilyen prezi a gyártóknak, hogy az Intel nem igazán látja, hogy mi az optimális multiprocesszor, mert nem tiszta, hogy a konzolokban mit akarnak a nagyok. Azt mindenki érzi, hogy merre kell haladni, és mindenki arra halad, de a hogyan óriási kérdés. Többek között az az egyik legfontosabb tényező, amire nincs válasz, hogy a GPU-kban a belső adatbuszt milyen adatformátum kiszolgálására optimalizálják. Eddig nagyon az FP8-ra mentek, hogy ha arra jó, akkor az egész jó a többi formátumra is, de az utóbbi időben gondot okoz, hogy az AMD az UDNA-t állítólag FP6-ra optimalizálja, és ha a konzolról ezek a neuronhálók jönnek át, akkor ugyan futni fog mindenen, de az FP8-ra optimalizált adatbuszokkal rossz lesz a hatékonyságuk. És emiatt abszolút nem tiszta, hogy a PC-be most mire van szükség. Sőt, az sem, hogy a konzolok mit használnak majd, mert az MS és a Sony is titkolja, pedig fontos lenne tudni, mert sokat érne, ha hardveresen rá lehetne tervezni a PC-s GPU-kat.
-
Joci10
őstag
Szerintem a lényeget nem fogtad meg. NVé a piac 90%a. Nincs konkurencia. Akkor minek Super? Minek RTX 6xxx? Hiába jobb ár/értékben a piac nagyját lefedő NAVI 44/48 nem veszi kb senki. Akkor minek Super/RTX6xxx?
A dolgot tetézi, hogy a gyártási kapacitás nagyon szükös és nem éri meg a kapacitásból vgat gyártani. Hiába baromi drága az 5090, nem éri meg GB202őt gyártani mert 10*áron lehet azonos területen készülő AI verzióját eladni.
Erre jön rá, hogy végtelen kereslet van HBMre DDR5 árakon már látható és ld cikket GDDR7et is érinti.
És hogy mégmégmég szarabb legyen 2/3nmes gyártókapacitás mind lefoglalva. Ha így megy örülhetünk ha 2év múlva kapunk egy 5nmes RTX6xxxot.
Az egy reményünk az UDNA. De igazából tök8, hogy sikerül ahogy látom konkurencia nem lesz.
Reakció #1-re is
Én azt olvastam pár helyen, hogy az új AMD GPU-k (mind a 9060-asok, mind a 9070-esek) jobban fogynak, mint az előző generáció. Az igaz, hogy a zöldeké a piac hatalmas részesedéssel, de az AMD részesedése elkezdett emelkedni (mégha csak 1-2 százaléknyit is) az új GPU-knak köszönhetően. Vagyis nem hiszem, hogy az lenne az igazi indok, hogy 'minek, úgyis vezetünk', hisz a másik oldal pont most tűnik úgy, mintha elkezdene talpra állni (bár messze van még ettől, de ha már nem esik lejjebb, sőt, elindult lassan felfelé.....).Inkább azt tudom elképzelni, hogy nem nagyon tudják ezt a GPU-t jobban optimalizálni. Az eddigi verzióknál viszonylag új GPU-k jöttek az NVIDIA oldalára, így lehetett tovább optimalizált (Super) verziókat készíteni belőlük. Viszont sokan az 5000-es sorozatot már inkább a 4000-es sorozat második optimalizációjának tekintik (erősebb az előző gennél, de nagyjából csak annyira, amennyire emelték az órajeleket a GPU-n és a memóriákon) mintha belül nem sok minden változott volna. Ha meg ez igaz, akkor érthető ez az irány is, hogy nem is terveztek ehhez Super-eket. Talán a következő sorozatot akarták előbb kihozni (a 6000-eseket), de az is belejátszhat mindenbe, hogy most a pénz a fő csapásirány (hiszen abból lesz év végén jó nagy bónusz/jutalom), így az új GPU-k helyett is inkább NPU-kat gyártanak és adnak el. Ráadásul ha kevés van a videokártyáikból, akkor majd az ára is elkezdhet megint emelkedni ezeknek is, így meg duplán jól járhatnak.
De ez részemről is tényleg csak találgatás. Az NV tudna erről érdemben nyilatkozni, de érthető okokból inkább a 'csend és hullaszag' taktikáját alkalmazzák (nehogy megint kiderüljön, hogy a 'játékos' közösség megint le van magasról pottyantva, mint a bányászláz idején).
-
Alogonomus
őstag
A szétválasztás nagyot nem segít. A fő gond, hogy a meglévő kapacitást nagyon nem érdemes VGAra fordítani. AMDnek a 3nmet sem. Talán NVnél az 5nmet de ha RTX6xxx tényleg 5nmen jön nagy teljesítménybeli előrelépést én nem várok.
btw érdekes lenne megnézni, hogy 2025ben a profit hány % jön NVnél VGAből? 3-5% max? Profitnál minden eladott GB202 veszteség ahoz képest mind ha AI BWt gyártottak volna.Erre jön rá az AI+HBM őrület és evvel a RAM árak elszállása.
és az NV "monopólium". Hiába jobb ár/értékben a piac nagyját lefedő NAVI 44/48 mégis alig fogy. Evvel az egy remény az UDNA is killőve...
"a meglévő kapacitást nagyon nem érdemes VGAra fordítani"
Ez is abba az irányban mutat, hogy a következő generációban mindkét gyártónak a chiplet design a reális opció, ha lényeges teljesítménybeli előrelépést akarnak biztosítani.
Egy 650-750 mm²-es 3 nm-es chip még az NV árazásával sem lenne bevállalható az RTX 6090-hez, de chiplet esetén elég lehetne egy töredék akkora "GCD" chip 3 nm-en, és körülötte az "MCD" maradhatna lényegesen olcsóbb node-on. -
Dare2Live
félisten
Egyelőre nem úgy néz ki. Annyi biztos, hogy az AMD a szerverre elhasználja a 2 nm-es kapacitását (Zen 6 és Instinct MI4xx chiplet). A 3 nm-et tartogatják a kevésbé fontos területekre.
Az NV 2 nm-re nem is vált, mert nehezebben kezelhető. 3 nm-t foglaltak le maguknak, de kizárólag AI gyorsítót fognak rajta gyártatni. Egyelőre szabad kapacitás a klasszikus GPU-kra a TSMC 5 nm-es osztályú node-ján van. És ezzel nem tudnak mit csinálni, nincs több gyártósor. Ezért tárgyalnak az Intellel és a Samsunggal, mert a TSMC betelt, csúcstechnológiára pedig nem akarnak annyira gyorsan ugrani, amennyire gyorsan ugrik az Apple és az AMD.
#14 tibaimp : Nem függ egy esetleges frissítéstől a következő generáció. Az még nincs véglegesítve, és véglegesítés után kb. egy év kell, mire termék lesz belőle.
#15 Dare2Live : Ez csak most gond, mert ugyanazon a node-on jönnek a gaming és az AI termékek, de a következő körben az AMD és az NV is szétválasztja ezt. A gaming egy node-dal elavultabb lesz. Tehát a next-gennél már külön gyártósoron fut majd a gyártás. Az AMD-nél 2 és 3 nm-es osztályú, az NV-nél pedig 3 és 5 nm-es osztályú. Hacsak a Samsung és az Intel nem segíti ki őket.
A szétválasztás nagyot nem segít. A fő gond, hogy a meglévő kapacitást nagyon nem érdemes VGAra fordítani. AMDnek a 3nmet sem. Talán NVnél az 5nmet de ha RTX6xxx tényleg 5nmen jön nagy teljesítménybeli előrelépést én nem várok.
btw érdekes lenne megnézni, hogy 2025ben a profit hány % jön NVnél VGAből? 3-5% max? Profitnál minden eladott GB202 veszteség ahoz képest mind ha AI BWt gyártottak volna.Erre jön rá az AI+HBM őrület és evvel a RAM árak elszállása.
és az NV "monopólium". Hiába jobb ár/értékben a piac nagyját lefedő NAVI 44/48 mégis alig fogy. Evvel az egy remény az UDNA is killőve...
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Igen en is ezekre gondoltam, ott is inkabb ket generacioval fedtek le a palettat.
(7900XTX-el meg nagyjabol most is)Bar a Polaris mar annyiszor lett atnevezve es elavult volt, hogy abban nem hiszem volt "nagy GPU" potencial.
Az Nvidia epp most boltolt tobb 3nm node-t, szerintem azon fog jonni a next-gen.
Egyelőre nem úgy néz ki. Annyi biztos, hogy az AMD a szerverre elhasználja a 2 nm-es kapacitását (Zen 6 és Instinct MI4xx chiplet). A 3 nm-et tartogatják a kevésbé fontos területekre.
Az NV 2 nm-re nem is vált, mert nehezebben kezelhető. 3 nm-t foglaltak le maguknak, de kizárólag AI gyorsítót fognak rajta gyártatni. Egyelőre szabad kapacitás a klasszikus GPU-kra a TSMC 5 nm-es osztályú node-ján van. És ezzel nem tudnak mit csinálni, nincs több gyártósor. Ezért tárgyalnak az Intellel és a Samsunggal, mert a TSMC betelt, csúcstechnológiára pedig nem akarnak annyira gyorsan ugrani, amennyire gyorsan ugrik az Apple és az AMD.
#14 tibaimp : Nem függ egy esetleges frissítéstől a következő generáció. Az még nincs véglegesítve, és véglegesítés után kb. egy év kell, mire termék lesz belőle.
#15 Dare2Live : Ez csak most gond, mert ugyanazon a node-on jönnek a gaming és az AI termékek, de a következő körben az AMD és az NV is szétválasztja ezt. A gaming egy node-dal elavultabb lesz. Tehát a next-gennél már külön gyártósoron fut majd a gyártás. Az AMD-nél 2 és 3 nm-es osztályú, az NV-nél pedig 3 és 5 nm-es osztályú. Hacsak a Samsung és az Intel nem segíti ki őket.
-
Dare2Live
félisten
Szerintem a lényeget nem fogtad meg. NVé a piac 90%a. Nincs konkurencia. Akkor minek Super? Minek RTX 6xxx? Hiába jobb ár/értékben a piac nagyját lefedő NAVI 44/48 nem veszi kb senki. Akkor minek Super/RTX6xxx?
A dolgot tetézi, hogy a gyártási kapacitás nagyon szükös és nem éri meg a kapacitásból vgat gyártani. Hiába baromi drága az 5090, nem éri meg GB202őt gyártani mert 10*áron lehet azonos területen készülő AI verzióját eladni.
Erre jön rá, hogy végtelen kereslet van HBMre DDR5 árakon már látható és ld cikket GDDR7et is érinti.
És hogy mégmégmég szarabb legyen 2/3nmes gyártókapacitás mind lefoglalva. Ha így megy örülhetünk ha 2év múlva kapunk egy 5nmes RTX6xxxot.
Az egy reményünk az UDNA. De igazából tök8, hogy sikerül ahogy látom konkurencia nem lesz.
-
tibaimp
nagyúr
Akkor, ha nem jön 50xx Super sorozat, akkor egyből jön jövőre az RTX6000-es sorozat? Nem hinném. Szerintem simán bejelentik majd januárban, ezzel kitolva a 6000-es érkezésének dátumát.
-
Busterftw
nagyúr
Jó, hát ezt mondták, de valójában a fő gond az volt, hogy a Sony és a Microsoft hozza a konzolokat. Az UDNA-nak el kellett készülnie idén. Nincs mese. Ha elengedik a nagy RDNA 4-et, akkor ez kényelmesen megoldható volt.
Ritkán, de előfordult már. Lásd Polaris és Vega esete. Ott is a Vega hamarabb jött, mert a Polarisból nem készült nagy modell. Itt is most tudja az AMD hozni az UDNA-t a klasszikus félgenerációs frissítéskor, mert nem készült nagy RNDA 4. És ez nem időzítési gond a konkurenciánál, hanem nem tudják akkora hozni, mert nem készül el akkorra.
Az UDNA tavasszal lett véglegesítve. Ha minden flottul megy, akkor az 2026 Computex. Az NVIDIA a sajátját mostanában véglegesíti. Ha ott is minden flottul megy, akkor az 2027 CES. Aztán számold bele, hogy nem megy minden flottul. Ez az AMD-nél előfordulhat, mert ők 3 nm-es osztályú TSMC node-ra ugranak, az NV elvileg marad 5 nm-es osztályún. Máshol nincs lefoglalható kapacitás. A combos node-ok 100%-ban kellenek AI-ra.
Igen en is ezekre gondoltam, ott is inkabb ket generacioval fedtek le a palettat.
(7900XTX-el meg nagyjabol most is)Bar a Polaris mar annyiszor lett atnevezve es elavult volt, hogy abban nem hiszem volt "nagy GPU" potencial.
Az Nvidia epp most boltolt tobb 3nm node-t, szerintem azon fog jonni a next-gen.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Értem az álláspontot, de amúgy nincs megtiltva a gyártóknak, hogy csacsogjanak az eljövendő generációról a hivatalos bejelentés előtt? Illetve ha jól emlékszem, olyan leaker kezdett erről beszélni a twitteren, aki aránylag pontos infót szokott csepegtetni megjelenés előtt. + a Seasonic előre feltett asszem 2-t az 5xxx S szériából a PSU kalkulátorukba (bár ezt aztán le is vették, amint széles körben kitudódott). Nekem ez már többnek tűnik egy egyszerű clickbait jelenségnél, de nem fogok vitatkozni, ha valaki naivnak nevez emiatt
A Seasonic azért vette le, mert tájékoztatta őket az NV, hogy ne erőltessék.
-
jonekk
csendes tag
Értem az álláspontot, de amúgy nincs megtiltva a gyártóknak, hogy csacsogjanak az eljövendő generációról a hivatalos bejelentés előtt? Illetve ha jól emlékszem, olyan leaker kezdett erről beszélni a twitteren, aki aránylag pontos infót szokott csepegtetni megjelenés előtt. + a Seasonic előre feltett asszem 2-t az 5xxx S szériából a PSU kalkulátorukba (bár ezt aztán le is vették, amint széles körben kitudódott). Nekem ez már többnek tűnik egy egyszerű clickbait jelenségnél, de nem fogok vitatkozni, ha valaki naivnak nevez emiatt
-
Abu85
HÁZIGAZDA
AMD szerint nem ezert, hanem mert nem akartak kergetni a high-endet, szerintuk a piac nagyja nem ott van, meg ugye 40% market share ftw.
Persze ez nyilvan egy nagy marketing marhasag, de meg is csak ezt lett kommunikalva.
A mas tervezesi ciklust a konzol miatt ertem, viszont a consumer GPU piacon eddig ritkan fordult elo, hogy nem ugyanakkor jonnek ki a sajat megoldasok, az Nvidianak biztos megvannak a belsos infoi (illetve oda-vissza), hogy a konkurencia mikor tervez uj generaciot kiadni, arra kell idoziteni azert.
2026 Q4 vagy 2027 teljesen realis datum mindket cegnel.
Jó, hát ezt mondták, de valójában a fő gond az volt, hogy a Sony és a Microsoft hozza a konzolokat. Az UDNA-nak el kellett készülnie idén. Nincs mese. Ha elengedik a nagy RDNA 4-et, akkor ez kényelmesen megoldható volt.
Ritkán, de előfordult már. Lásd Polaris és Vega esete. Ott is a Vega hamarabb jött, mert a Polarisból nem készült nagy modell. Itt is most tudja az AMD hozni az UDNA-t a klasszikus félgenerációs frissítéskor, mert nem készült nagy RNDA 4. És ez nem időzítési gond a konkurenciánál, hanem nem tudják akkora hozni, mert nem készül el akkorra.
Az UDNA tavasszal lett véglegesítve. Ha minden flottul megy, akkor az 2026 Computex. Az NVIDIA a sajátját mostanában véglegesíti. Ha ott is minden flottul megy, akkor az 2027 CES. Aztán számold bele, hogy nem megy minden flottul. Ez az AMD-nél előfordulhat, mert ők 3 nm-es osztályú TSMC node-ra ugranak, az NV elvileg marad 5 nm-es osztályún. Máshol nincs lefoglalható kapacitás. A combos node-ok 100%-ban kellenek AI-ra.
-
Busterftw
nagyúr
Arról tudni szoktak a gyártók. De most nem tudtak róla.
#7 Busterftw : Az mindegy, hogy az AMD mikorra tervezi, mert más tervezési ciklusban vannak. Azért nem lett RDNA 4-ből nagy lapka, mert az UDNA-t véglegesíteni kellett idén. Másképp nem lesznek új konzolok 2027-ben. Tehát az AMD egy másik fejlesztési ciklusba rakta magát emiatt, míg az NV ezt nem követte le. Ha lesz Super, ha nem, a következő generáció nem tud hamarabb jönni GeForce-ból.
AMD szerint nem ezert, hanem mert nem akartak kergetni a high-endet, szerintuk a piac nagyja nem ott van, meg ugye 40% market share ftw.
Persze ez nyilvan egy nagy marketing marhasag, de meg is csak ezt lett kommunikalva.
A mas tervezesi ciklust a konzol miatt ertem, viszont a consumer GPU piacon eddig ritkan fordult elo, hogy nem ugyanakkor jonnek ki a sajat megoldasok, az Nvidianak biztos megvannak a belsos infoi (illetve oda-vissza), hogy a konkurencia mikor tervez uj generaciot kiadni, arra kell idoziteni azert.
2026 Q4 vagy 2027 teljesen realis datum mindket cegnel.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Arról tudni szoktak a gyártók. De most nem tudtak róla.
#7 Busterftw : Az mindegy, hogy az AMD mikorra tervezi, mert más tervezési ciklusban vannak. Azért nem lett RDNA 4-ből nagy lapka, mert az UDNA-t véglegesíteni kellett idén. Másképp nem lesznek új konzolok 2027-ben. Tehát az AMD egy másik fejlesztési ciklusba rakta magát emiatt, míg az NV ezt nem követte le. Ha lesz Super, ha nem, a következő generáció nem tud hamarabb jönni GeForce-ból.
-
Busterftw
nagyúr
én is azt gondolom, hogy az amd elcseszett 9070 szériás árazása egyszerűen nem helyezett az nvidiára elég nyomást ahhoz, hogy frissítéssel bajlódjanak. ami engem jobban aggaszt, hogy elnézve a lassan monopol helyzetet semmi sem kényszeríti rá őket, hogy a 6000-es szériát ne spórolják el. rtx 6070 + 10% azonos fogyasztáson 600€ + árral. és örüljünk, ha nem találnak ki megint valami nyomorult memóriakonfigurációt.
Valoszinuleg hatalmas ugras ott sem lesz, hacsak nem hoznak valami radikalisat, pl chiplet.
A 3GB modulok tobblet fogyasztasat az N3 node-dal lehet mersekelni, maradhat a TDP.
Szerintem sincs ertelme a Supereknek, foleg ha az AMD Q3-Q4-re tervezi azRNDA5UDNA1-et. -
kukulec
őstag
Ennél sokkal prózaibb magyarázat is elképzelhető.
A ráncfelvarrott verziók kihozatalára a legtöbb esetben azért volt szükség, mert két "főverzió" között a konkurencia elő tudott állni valamilyen életképes termékkel, amivel valamilyen szempontból jobb alternatívát tudott biztosítani, mint az éppen piacon levő, nem facelift-es széria, így azt finomhangolva ismét előnybe lehetett kerülni.
Jelenleg viszont bőven 90% feletti piaci részesedéssel, életképes konkurens termék hiányában, minek hozzanak ki bármit is?én is azt gondolom, hogy az amd elcseszett 9070 szériás árazása egyszerűen nem helyezett az nvidiára elég nyomást ahhoz, hogy frissítéssel bajlódjanak. ami engem jobban aggaszt, hogy elnézve a lassan monopol helyzetet semmi sem kényszeríti rá őket, hogy a 6000-es szériát ne spórolják el. rtx 6070 + 10% azonos fogyasztáson 600€ + árral. és örüljünk, ha nem találnak ki megint valami nyomorult memóriakonfigurációt.
-
Busterftw
nagyúr
Pont ez a lényeg. Sosem készült a Super sorozat, miközben rengeteg pletyka volt róla. Érted már? Kitalálta valaki, és pletykát épített rá, most pedig kitalálta, hogy az NVIDIA törli. Erről írtam már hónapokkal korábban, hogy így fognak ebből kiszállni. Aztán mindenki jött, hogy dehogy is, majd ősszel meglátom.
"Papiron" az Nvidia tervezhette, ahogy eddigi generaciokban is.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Pont ez a lényeg. Sosem készült a Super sorozat, miközben rengeteg pletyka volt róla. Érted már? Kitalálta valaki, és pletykát épített rá, most pedig kitalálta, hogy az NVIDIA törli. Erről írtam már hónapokkal korábban, hogy így fognak ebből kiszállni. Aztán mindenki jött, hogy dehogy is, majd ősszel meglátom.
-
Busterftw
nagyúr
Akkor tudnának róla a gyártók, hogy készül valami, de sosem készült. Mindig, minden kontaktom azt mondta nekem, hogy értsem meg, ilyen termék nem készül, hiába pletykálják. Ne üljetek fel mindennek, amit az X-en olvastok, mert ez lesz az eredménye. És az agy magyarázatokat keres, hogy a fantáziavilágban tudjon maradni. Pedig a legegyszerűbb magyarázat, hogy ezt valaki kitalálta, és beszopatta vele a világot.
De mirol tudtak volna, ha az a konkurencia sosem jott el?
A ketto nem zarja ki egymast, amirol beszel.Nem volt mire reagalni, meg nem keszultek ezzel -> gyartok sem tudtak rola meg.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Ennél sokkal prózaibb magyarázat is elképzelhető.
A ráncfelvarrott verziók kihozatalára a legtöbb esetben azért volt szükség, mert két "főverzió" között a konkurencia elő tudott állni valamilyen életképes termékkel, amivel valamilyen szempontból jobb alternatívát tudott biztosítani, mint az éppen piacon levő, nem facelift-es széria, így azt finomhangolva ismét előnybe lehetett kerülni.
Jelenleg viszont bőven 90% feletti piaci részesedéssel, életképes konkurens termék hiányában, minek hozzanak ki bármit is?Akkor tudnának róla a gyártók, hogy készül valami, de sosem készült. Mindig, minden kontaktom azt mondta nekem, hogy értsem meg, ilyen termék nem készül, hiába pletykálják. Ne üljetek fel mindennek, amit az X-en olvastok, mert ez lesz az eredménye. És az agy magyarázatokat keres, hogy a fantáziavilágban tudjon maradni. Pedig a legegyszerűbb magyarázat, hogy ezt valaki kitalálta, és beszopatta vele a világot.
-
Egon
nagyúr
Ennél sokkal prózaibb magyarázat is elképzelhető.
A ráncfelvarrott verziók kihozatalára a legtöbb esetben azért volt szükség, mert két "főverzió" között a konkurencia elő tudott állni valamilyen életképes termékkel, amivel valamilyen szempontból jobb alternatívát tudott biztosítani, mint az éppen piacon levő, nem facelift-es széria, így azt finomhangolva ismét előnybe lehetett kerülni.
Jelenleg viszont bőven 90% feletti piaci részesedéssel, életképes konkurens termék hiányában, minek hozzanak ki bármit is?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- ASUS GeForce RTX 5070 Ti PRIME OC 16GB - MediaMarkt garancia 2028.12.18.
- MSI RTX 3070 Ti VENTUS 3 X 8GB OC GDDR6X 256bit - GARANCIA, SZÁMLA, UTÁNVÉT - Akár beszámítás is!
- Inno3D GeForce X3 RTX 3080 10GB OC LHR. 2027-ig GARIS!!!!
- ZOTAC GeForce RTX 5080 Solid Core OC 16GB GDDR7 256bit ÚJ 3év garanciával (Beszámitás)
- ASRock Radeon RX9070 XT Challenger 16GB RX9070XT CL 16G ÚJ 3év garanciával
- Honor 200 Lite / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- 268 - Lenovo Yoga Pro 9 (16IAH10) - Intel Core U9 285HX, RTX 5060 (multitouch)
- AKCIÓ! MSI X570 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 4060 Ti 16GB Zalman S2 TG ADATA 650W
- Apple iPhone 16 Pro Max 512GB Fekete Titán szép állapot 96% akku (216 ciklus)
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Deep Purple -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5379
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

