Hirdetés
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen TV-t vegyek?
- Azonnali fotós kérdések órája
- Menekül a HEVC licencdíja elől a HP és a Dell
- Canon MILC: EOS R és M topik
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Canon EOS DSLR topic
- Monitorkalibráló eszközök
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
-
PROHARDVER!

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
-
-
sqpp
őstag
Installing for i386-pc platform.
/proc/devices: fopen failed: No such file or directory
device node not found
device node not found
device node not found
device node not found
device node not found
device node not found
device node not found
device node not found
device node not found
device node not found
/proc/devices: fopen failed: No such file or directory
device node not found
/proc/devices: fopen failed: No such file or directory
device node not found
/proc/devices: fopen failed: No such file or directory
device node not found
grub-install: warning: your embedding area is unusually small. core.img won't fit in it..
grub-install: warning: Embedding is not possible. GRUB can only be installed in this setup by using blocklists. However, blocklists are UNRELIABLE and their use is discouraged..
grub-install: error: will not proceed with blocklists.Valami nem oke nagyon
-
-
-
-
#35202114
törölt tag
-
-
-
Dhampir
félisten
Szia, Debian topic.

-
N0zer0
senior tag
Nem hogy elindulna, de szerintem egész elfogadhatóan menne, mert azért a proci sem olyan gyenge, meg HT-s is, meg a videokártya sem olyan szar. Én ennél a gépnél még valamivel gyengébb gépen (kétmagos celeroncs, 2 giga RAM, szutyok integrált videokártya) tolok legalább ilyen erőforráséhes ablakkezelőt (Kubuntu 14.04 x64 - KDE), és teljesen gördülékenyen megy, sehol egy beakadás, egyedül a nagyobb programok első indítása komótosabb egy picit, de nem lassú, nem tépi ki az ember a haját, és ez 64 bites rendszer, ami még egy kicsit memóriaéhesebb is.
Mondjuk azt nem értem, hogy miért ragaszkodsz a Unityhez, mikor az egyik legszarabb grafikus felület, de mellé az egyik leghardverigényesebb, de végül is pár embernek bejön, lehet neked is be fog. Azonos hardverigény mellett KDE szerintem sokkal szebb és jobb (ebből főleg a Linux Mint 17 KDE-t vagy a Kubuntut ajánlom, de mehet még a Chakra is), de valahol ízlés kérdése is, meg hogy a gép mit bír.
Nyugodtan próbáld ki, letöltöd az Ubuntu iso-ját kiírod pendrive-ra (Unetbootin vagy Live Linux LiLi USB-vel, vagy hasonló programmal, pl. Universal USB Installer) vagy DVD-RW-re, aztán bebootolsz róla, használgatod a live rendszert telepítés nélkül. Meg fogod látni, hogy mennyire fut jól a gépen, és mit ismer fel a gépedből. Ha esetleg lassabban is futna, az még mindig lehet a videokártya drivere, azt le lehet cserélni. A live rendszerrel kockázat nélkül lehet próbálkozni.
-
stopperos
senior tag
xubuntu és lubuntu menne rajta. Esetleg szerezz bele egy grafikus kártyát, ami GeForce 6600 (vagy felette) és Radeon 9500 (vagy felette) és akkor az ubuntu és a kubuntu is menni fog a hw gyorsítást igénylő felületükkel. (Nekem a Kubuntu 14.04 megy Radeon 9600-al akadás mentesen.)
Szerk: AGP vagy PCIe van az alaplapodon? A P4 szerintem még AGP. Csak annyi a lényeg, hogy a Directx 9.0 szintet megüsse, ellenkező esetben szoftveres gyorsítást fogsz kapni, ami a halállal egyenlő.
-
-
-
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
- Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
- Miskolc és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Kerékpárosok, bringások ide!
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- LED világítás a lakásban
- PlayStation 5
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Lexus, Toyota topik
- AGM G3 Pro - ordít róla, hogy szoftverfejlesztők kellenének
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Spórolós topik
- További aktív témák...
- GIGA AKCIÓ!!! AKTIVÁLATLAN iPad Air M2 11" WiFi + CELLULAR 512GB!!! KÉK
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 128GB Pacific Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, 100% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro Max 128GB Pacific Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3938, 100% Akku
- REFURBISHED és ÚJ - DELL Universal Dock UD22
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3893, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest

Nem tudom mid volt fent, de az Ubikkal az a jó, hogy viszonylag rendben szoktak működni a legtöbb gépen. Valami kisebb disztróval meg jó eséllyel futsz bele mindenféle egzotikus bajba.





