Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tordaitibi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz tordaitibi #39556 üzenetére

    A hír igaz.
    Az efibootmanager-be ragyogóan látszik a gépem EFI partíciójába kézzel betett Ubuntu, az előbb tettem be, persze maga az Ubuntu sehol nincs a gépen.

    tibi@TibiXubuntu:~$ sudo efibootmgr
    [sudo] tibi jelszava:  
    BootCurrent: 0001
    Timeout: 1 seconds
    BootOrder: 0001,0000,0002
    Boot0000* Windows Boot Manager
    Boot0001* UEFI OS
    Boot0002  ubuntu


    És semmi módon nem tudom előcsalogatni magába az efi bootmenübe pedig ott van az efi bejegyzésben.
    Valószínűleg az uefi program se teljesen hülye mert az ubuntunál nincs csillag, ez szerintem azt jelenti hogy lecsekkolta, a boot bejegyzés sehová nem mutat.

    Most eléggé álmos vagyok már de holnap kipróbálom a fennti linkelt cikkbe leírt timeout nulláról 5 másodpercre átírását, így elvileg meg kell jelennie az efi választómenünek 5 másodpercig és benne a fantom Ubuntunak.
    sudo efibootmgr -t 5
    Mivel nincs sehol, telepítve sincs, én lennék a legjobban meglepődve ha elindulna :)

    A kolléga először fussa meg egy live rendszerről az alábbiakat, persze csak ha nincs gyárilag a live rendszerbe az efibootmanager:

    Indítsa el a megfelelő parancsot az EFI indítókezelő telepítéséhez a használt Linux-terjesztés alapján:
    Ubuntu, Linux Mint, Debian és Zorin esetén használja az apt-get parancsot:
    sudo apt-get install efibootmgr
    Fedora és CentOS esetén használja a yum parancsot:
    sudo yum install efibootmgr
    Az openSUSE esetében:
    sudo zypper install efibootmgr
    Az Arch, Manjaro és Antergos esetében használja a pacman parancsot:
    sudo pacman -S efibootmgr

    És sasolja meg egyáltalán látja-e a uefi az Ubuntuját és az hányadik a sorban.

Új hozzászólás Aktív témák