Hirdetés
-
PROHARDVER!
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
renatto
őstag
válasz
energomatt
#21998
üzenetére
Igen más a neve, de van ami ezzel foglalkozik továbbra is. És mondom, e-mailt írtam és visszahívtak.
-
Tulku
veterán
válasz
Pro Koryak
#21994
üzenetére
Ott a pont....
Én speciel (habitusomból fakadva) viperával mennék a futárcéghez, ha az eladó cég elhajt...az biztos, hogy csinálnék egy kis kalamajkát, nem kellene xanax...
-
renatto
őstag
válasz
energomatt
#21977
üzenetére
??? Ha arra érted mikor beszéltem velük, akkor idén év elején 2 ügyben is. Az egyik a DenonMárkabolt volt.
-
-
Clay
senior tag
Ez a legnagyobb pofátlanságok közé tartozik, pont ezért megkérdőjelezhető a kereskedő és a futárcég eljárása is. Egy ilyen összetett és méretes műszaki cikknél nem tudsz pillanatok alatt megbizonyosodni arról, hogy sérülésmentes, pont a csomagolás miatt. Több réteg fólia van rajta, nem is biztos, hogy meglátod a repedést, csak akkor amikor bekapcsolod. Az meg, hogy esetleg b8 helyett c8-at kapott, simán benézhető, amikor már tűkön ül az illető.
-
Pro Koryak
addikt
válasz
sakal83
#21990
üzenetére
"Azért az a nyilatkozat aláírása, hogy sérülésmentes volt, amikor kinyitotta eléggé perdöntő sajnos..."
Kicsit jobban belegondolva, nem!
Ő is írta, hogy kibontotta, megnézte, DE a képernyővédő fólia miatt nem látta/látszott a sérülés, és bekapcsolni sem merte, nehogy a páralecsapódás hibát okozzon.
A sérülést viszont CSAK bekapcsolt állapotban lehet látni!!!Szóval első körben a bolttal egyeztetni, határozottan, nem nyuszi módra!
Az LG szerviznél is bejelenteni/érdeklődni ilyenkor mit lehet/kell tenni ... stb. -
daneel_hu
addikt
-
sakal83
addikt
válasz
#72042496
#21989
üzenetére
Azért az a nyilatkozat aláírása, hogy sérülésmentes volt, amikor kinyitotta eléggé perdöntő sajnos, és az védelem sem előnyös álláspont, hogy rossz termék került szállításra. Miért törte el?... mondhatja a kereskedő...
Pár horrorsztorit olvasva én ezentúl csak videózás közben fogok ilyen holmi rendelni és el is olvasom ezentúl mit írok alá...
mondjuk halkan jegyzem meg, de egy lakásbiztire szerintem megoldható a problémakör, de természetesen ilyet nem javasolnék
-
#72042496
törölt tag
válasz
kopi72
#21974
üzenetére
Egy ilyen tévének nem egyedül áll neki az ember, így szerencsére másvalaki is egyszerre megbizonyosodott róla, hogy az bizony törött volt. (Ha a futár nem látta, akkor azért, mert épp a klotyón/másik helyiségben tartózkodott.)
(#21990) sakal83: A nyilatkozat sajnos szívás.
Én telefonnal (Galaxy S7) jártam úgy, hogy visszakértem eredeti állapotában a szervízből, majd otthon vettem észre, hogy a hátlapja félig lifeg, és nincs benn az akku. Más gond is volt az ügyintézéssel, így még átvételkor írtam egy panaszt, ami után szerencsére rendezte az MM illetve Cardif az ügyet. -
dom1n0
őstag
válasz
UberMutant
#21984
üzenetére
Ezer hála és köszönet, így sikerült

Ez hogy van akkor? Kikapcsolva Infra, bekapcsolva RF? -
#72042496
törölt tag
válasz
dom1n0
#21983
üzenetére
Belegondolva, a magic remote már csak a kurzor miatt is valószínű, hogy nem csak IR jelet küld. Szerintem egy régi LG táv gombaji is működnek az OLED-eken, és arról azt gondolom, meg tudod tanítani a távirányítódat. (Még azt is mondanám, hogy hozd át azt a távot aztán nézzük meg, a Harmony által küldött jelet megtanulja-e, csak nagyon sűrű az év vége.)
-
sakal83
addikt
Ilyen forgatókönyv is elképzelhető, persze nem feltételezve, de egy reális verzió.
Illetve veszélyes vizek ezek, mert egy hatósági vizsgálatnál a raktárbevételi és kiadási bizonylatok, illetve a szállítói levelek alapján meg lehet állapítani. Kivéve, ha raktáros zúzta össze, és nem akarta, hogy ráverjék, és okosba kicsempészett egy az eredetileg rendelt terméket.
-
-
dom1n0
őstag
válasz
#72042496
#21982
üzenetére
Ez a kütyü úgy működik, hogy nyomsz egy virtuális gombot, és utána a tv/légkondi/bármi távjáról megtanulja a kódot gyakorlatilag, nagyon egyszerű embereknek készült

Az a fura, hogy mindent megevett idáig, itt viszont nem is érzékeli az említett 2 gombon kívül, hogy nyomom a távon a gombot (ott pedig világít a visszajelző lámpa).
Lehet jövő héten beszélek velük, ha lesz egy kis időm, legrosszabb esetben megveszem a nagyobbik kütyüt, az támogatja az RF jeleket is.
Ha azzal sem jó, felgyújtom mindet
-
#72042496
törölt tag
válasz
dom1n0
#21980
üzenetére
Ha a magic remote néhány parancsa RF is, a tévé akkor is fogad IR-t, különben nálam se működne a Harmony-val.
Magukhoz a távokhoz nem értek, de neten látok mindenféle hexa kódot az LG tévékhez, ilyeneket keresve/próbálva se sikerül? Esetleg support, hogy ne csak a beégéssel/garanciával kapcsolatban keresse őket valaki?

-
tothl
addikt
válasz
dgyuri0123
#21979
üzenetére
Hát én úgy értelmeztem, hogy egy tök más, jóval olcsóbb modell helyett jött ez, ezért meg sem nézte, nehogy véletlenül észrevegyék és elvigyék. Aztán meg sírás lett.
DE ha félreértelmeztem akkor bocsánatot kérek.
Csak van ez a kategória aki csinál ilyeneket, de ugyanez az aki észreveszi egy webshopban hogy nyilvánvalóan TELJESEN el van írva egy termék ára aztán meg a jogaira hivatkozik mikor a kereskedő nyilván nem szívesen bukik be akár többszázezer forintot. -
dom1n0
őstag
válasz
#72042496
#21868
üzenetére
Szia,
megjött a kütyü, sajnos az infra csak félig meddig igaz, álljon itt okulásként mindenkinek.

A ki/bekapcsoló gomb illetve az stb power ami infra, a többi gomb szerintem RF, mert azokat abszolút nem érzékeli a kütyü, minden más kütyü infrás gombjait pedig teljesen. -
dgyuri0123
nagyúr
" az emberek kapzsiságára alapozva"
EZT HOGY KELLENE ÉRTELMEZNI? Van akinek számít pár tízezer forint is, mert nem sz@rja a pénzt. Lehet el kellene fogadni, hogy nem egyformán gazdag aki oledet vesz.
Az meg szégyen, ha egy köcsög forgalmazó vagy egy köcsög raktáros szó szerint kirabol, ha tőlük rendelsz valamit. De ha már itt tartunk, rengetegen rendelnek Ebay-ről, mert ott olcsóbb bármi. Akkor ezek szerint mind fukar, aki onnan rendel?

-
tothl
addikt
Szerintem simán szándékos átverés volt, az emberek kapzsiságára alapozva.
És bejött. -
renatto
őstag
válasz
kopi72
#21974
üzenetére
Majd azt se felejtsd el, hogy lehet nem a "cég" a ludas, hanem a futárcég. Ők is elcserélhették a tévédet, mert korábban ők összetörtek egyet...és így a fő cégnek - akár - tudni sem kellett róla, hisz ők kiadták a valós rendelésed nekik.
Fogyasztóvédelemmel beszélj szerintem. Én akárhányszor írtam nekik, visszahívtak és hosszú percekig mondták, minek mi a következménye és mik a lehetőségeim, valmint az összes kérdésemre válaszoltak. Nagyon segítőkeszek voltak mindíg, bár sajnos van amikor tehetetlenek ők is, de akkor megmondják kihez kell fordulni és azt is mire lehet számítani. Biztos nem te vagy az első akivel ez előfordult.
-
alaves
addikt
-
renatto
őstag
válasz
kopi72
#21971
üzenetére
Köszi a levelet, de ezt eddig is sejtettem, hogy bepaliztak.
Ha rám hallgatsz tényleg azt csinálsz amit akarsz!
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
ui: 1. Továbbra is felhívnám őket és megmondanám kaptam egy rossz tévét, de nem azt amit rendeltem és persze törött. Legfeljebb elhajtanak.
2. Fogyvédet megkérdem és legrosszabb esetben feljelentem polgári peres úton, amin több mint gyanús lesz az események halmazata, pláne, hogy kapsz "véletlenül" egy 500k-s tévét egy jóval olcsóbb helyett, ami szintén "véletlenül" törött. Gyűjtögetsz egy tévére, majd nagy szerencsédre kapsz egy kétszer annyit érőt, amit pont aznap el is törsz?! Hát ez nekem nem lenne túl életszerű... No de tényleg legyen ez a te gondod.
3. Valószínűleg hibáztál, de majd a bíróság megmondja, hogy te vagy a cég követet-e el nagyobb hibát.
És tényleg zárjuk a témát.
-
renatto
őstag
válasz
kopi72
#21968
üzenetére
Nem tudom miért kellene privátban folytatnunk?! Nekem abszolút nem érdekem, hogy megoldódjon a problémád, csak nem értem az egész szitut. És erre az sem lehet kifogás, hogy utólag belegondoltál, tényleg te - is - hibáztál és behúztak. Be kell ismerni, de feladni ezért nem kellene... pláne mert nem te akarsz átverni valakit, hanem egyelőre úgy néz ki téged vertek át, de legalább megkárosítottak mert egy sérült terméket kaptál. Részemről ennyi.
-
daneel_hu
addikt
válasz
kopi72
#21965
üzenetére
Szerintem senki nem röhög, legalábbis én biztosan nem.
Engem már basztak át hasonlóképpen, csak nem műszaki cikkel.
De nem hagytam annyiban, így nem ért kár.Egyet tanácsolok neked - bár halvány lila gőzöm sincs hány éves vagy.
De.
Az egészséged akkor fog romlani, ha nem teszel meg mindent azért, hogy ezt a helyzetet rendezd.
Amennyiben úgy gondolod, hogy már mindent megtettél, akkor és csakis akkor szabad megpihenni.
Kérdezd meg magadtól, hogy "valóban mindent megtettem-e?"
Ha a válasz igen, akkor leülsz, pihensz.
Szerintem.Első körben a nyilvánosságot is segítségül kellene hívni.
Pl. közösségi oldalak. Előtte kellene tanács ügyvédtől, hogy nyilvánosságra hozatal esetén betámadhatnak-e hitelrontás révén.Én nem hagynám annyiban... az tutibiztos.

-
-
Joshi
titán
válasz
kopi72
#21953
üzenetére
Nem tudom milyen ügyvéddel beszéltél, de én azért ezt nem hagytam volna annyiban az tuti.
(#21956) renatto Royal Hardware csodabolt volt.

-
kopi72
aktív tag
válasz
renatto
#21956
üzenetére
"Nekem ez azért több mint érdekes, hogy a szállítólevélen nincs rajta mit adnak át"
Marpedig ez igy van, itt van a kezemben a fuvarlevel (igazolhat mas is akinek a royal hozott tevet ugy, hogy emailben kuldte a bolt a szamlat)
Regebben volt papir szamla is, nade ugyebar mindenki atallt emailesre mar.Azzal hogy alairtam a papirt, h bontast kertem, sertetlen a termek, es a csomagolas is sertetlen, sakk mattot adtam magamnak.
Semmi nem bizonyitja, h nem en tortem el..Illetve 1 dolog, ha beadnam fuggetlen szakertonek vizsgalatra, de nekem fontosabb az egeszsegem, es hagyom az egeszet a fenebe mar..
-
daneel_hu
addikt
válasz
kopi72
#21953
üzenetére
LG OLED csomagolása nemigazán úgy van megoldva, hogy mindenképp látszódjék a "sértetlen csomagolás".
Maga a tv-panelen van egy fólia, azon talán 1 matrica(?), az egész pedig be van húzva egy hatalmas fólia-szerü zacskóba, majd pár helyen leragasztva. Ez a belső csomag símán bontható, újracsomagolható anélkül, hogy észrevennéd.Maga a külső doboz már neccesebb a pántok miatt, de ha átvágja valaki, akkor símán tud rátenni egy másikat, ez nem egy "LG-pánt" hanem egy szimpla ipari szar. Bármilyen dobozon látsz ilyet.
Az, hogy egy ilyen tv zsírúj, azt maximum a sértetlensége bizonyítja, és amennyiben van kéznél egy szerviztávírnyák akkor azzal meg lehet nézni az üzemidőt. (más már használta-e)
Szerintem.
-
renatto
őstag
válasz
kopi72
#21949
üzenetére
Értem, te döntésed.
Amúgy honnan volt rendelve?
Nekem ez azért több mint érdekes, hogy a szállítólevélen nincs rajta mit adnak át, te ezt aláírod, úgy hogy nem tűnik fel a tévé dobozán nem az van, amit rendeltél...és ezek után még törött is. Ezután még fel is jelentenéd, erre rá lehetne mondani, hogy a cselekmények sorozata és végkimenetele, nem életszerű. Mármint hogy pár órán belül össze is töröd a készüléket (ennyi érdekes dolog után). No de mind1.
-
kopi72
aktív tag
igen. Ala is irtam ezt a szallito levelen.
viszont, ha atvagod a kotegelo pantokat, le lehet huzni a tetejet ugy, hogynem vagod fel a ragasztast!
Marpedig a ragasztas original uj volt, nem lehet atverni, mert a kartonpapir felso reteget magahoz tapasztja, lehuzas eseten.
Tehat ha a kotegelo pantokat valaki vissza tudja forrasztani (siman melegiteni kell csak) akkor ujra tud csomagolni egy torott tevet is. De mondom, ehhez raktaros segitsegere is szukseg van, hogy kiemeljen egy mar serult tevet a raktarbol, gondolom. -
daneel_hu
addikt
válasz
kopi72
#21946
üzenetére
Akkor sajna lehet megszívattak, keserves tanulópénz lesz ebből.

Mert hiába nem azt rendelted, nem fogod tudni bizonyítani, hogy az árut sértetlenül vetted át... ergo ők arra bazíroznak majd, hogy ugyan nem ezt rendelted, de nem tudod visszaszolgáltatni sértetlenül a téves árut.
Nem véletlenül kötöttem MM-ben biztosítást az e8-ra, pont ilyenekre jó.
Ha kettétört volna a tévé a taxiban míg hazahozzuk (saját kocsiba be se fér), akkor perkál a biztosító.
Sőt ha később sikerül eltörni, akkor is legalább az avultatott árat, de fizeti.
(annyit kell bizonyítanom, hogy nem a 12 év alatti kölykeim közül törte el valamelyik)Mi volt ez?
Royal HW?
Blekk Frájdéj?
Istenem...
-
kopi72
aktív tag
válasz
renatto
#21947
üzenetére
beszeltem mar ugyveddel es azt mondta, ezt bebuktam es engedjem el. 1hetig szedtem xanaxot, majden infarktusom lett. Eleg sokaig sporoltam a tevere.
Szamlat mar emailben kuldtek, nem papiron, laptop meg a munkahelyemen volt, a szallitolevelen nincs semmi, hogy mit hoztak, csak egy sorszam. -
Partizan182
senior tag
-
renatto
őstag
válasz
kopi72
#21946
üzenetére
Hogy derül ki kibontás után, hogy nem ezt a tévét rendelted?! A dobozán csak rajta volt, meg a papíron amit átvettél?!
Én simán felhívnám a boltot és elmondanám ahogy történt és hogy sérült volt a készülék. Ha teljesen érdektelen a számukra, felhívnám a fogyasztóvédelmet, majd ha az sem polgári peres út, de azt a fogyvéd amúgy is megmondja mit lehet tenni. Legalábbis én azért foggal körömmel kapaszkodnék a lehetőségekbe...
-
kopi72
aktív tag
válasz
renatto
#21943
üzenetére
teljesen vetlen vagyok a dologban.
Abban viszont lehet hogy gyava, ahogyan viselkedtem utana. Ugyanis en nem is ezt a tevet rendeltem.
De ez csak a kibontas utan derult ki. Es szerintuk ok nem hibaztak, mivel ez az egy(!) tv volt a teherauton (BF rendeles, persze) beszeljem meg a bolttal.Bekapcsolva a tores folott csikozodas van fuggolegesen, szal a panel tort el.
2 helyen is egyebkent... a kereten nincs serules sehol sem, ez engyertelmuen nyomas miatt bekovetkezett dolog.
Alairtam, a royal-nal, h a csomagolas sertetlen, termek allapot sertetlen, bontast kertem.
Amikor felhivtam a szallitot azt mondta, o tanuskodni fog, hogy _hibatlan_ volt a keszulek, es nevetett.Szerintem ebbe a buliban benne volt a raktaros is.
-
renatto
őstag
válasz
kopi72
#21936
üzenetére
Hogy írtad alá, hogy kibontás után is sérülésmentes?! Én 400-500k-nál azért tuti nekiugranék a cégnek. Nyílván problémás lesz a bizonyítás, de neki is pont annyira kell majd bizonyítania. (Van biztosítás is mind a szállító cégnél, mind a gyártónál.)
A kijelző tört be vagy csak a "védő" plexi/üveg?! Mert még lehet használható, így az LG-t mindenképp meg kellene kérdezni!Én tuti nem hagynám annyiban, ha vétlen lennék...
-
-
#55809408
törölt tag
válasz
Partizan182
#21934
üzenetére
No az a magyar halandónak megfizethetetlen. A netflix már jó irány csak angolt kellene anyanyelvi szinten vakerni hogy tényleg élvezhető legyen. Vagy egy magyar szolgáltató. A magyar távközlésnek meg egy rakás dinamit hogy nem képesek fhd ban sugározni még mindig nem hogy uhd ban. Vicc. Aszt még ezek akarnak digitális országot. Deutsch tomika is több füvet szívott a kelleténél.
-
kopi72
aktív tag
Sziasztok,
mennyiert lehetne eladni egy torott 55B8-at? Szallitas kozben serulhetett meg (vagy atvertek), es alairtam hogy serules mentes, kibontas utan is. Meg rajta van a folia is.
A folia alatt nem lattam a 2db repedest 10 cm-es repedest, bekapcsolni meg nem akartam, mert paras volt.
Igy nem lett sok mozgasterem, kozelre nem is latok jol szemuveg nelkul.Eleg gaz a csomagolasa, ha megnyomjak a kamionban a nikacel nekifeszul, es siman el tudja torni.
-
Joshi
titán
válasz
#55809408
#21933
üzenetére
PowerDVD 18 viszi szépen a HDR-t állítgatás nélkül, persze a vga control panelben be kell állítani a kimenetet YCbCr 10bit korlátozottra és a Windows 10-ben is be kell kapcsolni a HDR-t.
Egyébként ezek azért nem alap funkciók, mert ahhoz hogy az adott kép vagy videó jól nézzen ki kell hogy 10bit HDR legyen különben vissza kell konvertálni SDR minőségre. Link. -
-
#55809408
törölt tag
válasz
Callisto
#21931
üzenetére
No igen ez az amit elkerülnék. Nem tudom mit miért kell állítani mit mi működtet. Szal inkább hagyom. Azért lenne az a szerencsétlen plug and play.
Azért próbáld ki a serviiot. No ott nem kell semmit tekergetni csavargatni buzerálni. Azt gondoltam ha meg lesz a drága kártya, összekapcsolom és minden zsírkirály.
De nem így lett. Szerintem ha egy dolgot, eszközt, programot ezer helyen kell tekergetni csavargatni állítgatni hogy egyszer jó legyen akkor az egy nagy kalap szar már bocsánat a kifejezésért. Vagy nem céleszköz, program.
Mi a f@aszért kell mindenkinek programozónak vagy elektro műszerésznek lennie hogy normálisan nézzen egy filmet, hallgasson zenét. Ezt sose értettem. Nem kellene gyártani ennyi szart csak 1 et. Akkor nem lenne ennyi ütközés nem kellene ezernyi kodek és nem kellene állítgatni állandóan ezeket a szarokat. Mint ha ezért szült volna anyám hogy állítgassak. Na nem is folytatom mert a végén megölök valakit.
-
válasz
#55809408
#21930
üzenetére
VGA mindent ismer.

Sőt még azt is megcsinálhatod, hogy a HDR-t nem pass throughval löki tovább a TV-nek, hanem a PC "dekódolja" és tone mappeli. Olyan EOTF stb.-t állíthatsz be amilyent akarsz. Mindent egyénre lehet szabni, de igen: sok utánajárás és olvasgatás, állítgatás míg megismeri az ember mit hogyan lehet megcsinálni. -
#55809408
törölt tag
válasz
Callisto
#21914
üzenetére
Sikerült végre. De igazad van a beállításokkal kapcsolatban. Érteni kell hozzá dw lehet engem már ennyire nem érdekel a dolog mert mpc-hc sokkal rosszabb képet produkál mint ha serviio val hálózaton küldeném a jelet. Ráadásul lehet a vga nem ismeri a dolbi vision-t.
A serviio meg kezel mindent. -
válasz
ImACeltic
#21928
üzenetére
Nem. Mert az csak a tartomány tetejét jelöli ki.
(Ezért nem is szabad visszább venni, mert akkor a HDR dinamika tartományt csökkented.)A film átlaga ugyanúgy alacsony lesz... úgy van masterelve.
Bejáratásnál az a fontos hogy lehetőleg teljes képernyős és változatos tartalom legyen.
(minden pixel kapjon terhelést és lehetőleg átlagosan ugyanannyit) -
Gtaati
őstag
válasz
daneel_hu
#21923
üzenetére
Volt itt korábban egy fórumtárs aki beszélt az Lg ügyfélszolgálattal az Alzás tv kapcsán, és ott mondták neki, hogy ha PLA akkor tudja érvényesíteni a garanciát, ha LLA akkor max az LG Magyarország csereutalványt tud kiállítani és a bolttal le kell bokszolni. Persze ezzel senkit sem akarok arra biztatni, hogy vegyen nyugodtan Alzától tv-t, hanem kellő körültekintéssel tegye azt meg...
-
daneel_hu
addikt
válasz
Callisto
#21922
üzenetére
Gyári garanciát csak arra adhat amely rajta keresztül lett eladva, mármint az LG Hungary-n keresztül.
Minden más elvileg szürkeimport, még esetleg EU-s garival jól járhatsz, mert akkor a bolttal könnyedén leboxolod.De ha mondjuk az USA-ban árulják, akkor szopacs lehet belőle.
-
válasz
Pro Koryak
#21919
üzenetére
Biztos, hogy nem ad.
-
ImACeltic
őstag
Az összefoglalóban bejáratásnál említett 100-as OLED nem sok? SDR-re 20-30 a javaslat.
-
vilga
tag
Nagyon szemezek új tv-vel bár még a lélektani cash határon túl van de mennyi lehet még a pénzügyi tartalék ha még ez is belefér bár nekem nem ér semmit a "csatolmány" és eladhatatlannak itélem.
itt meg szinte naponta csökken az ár
Ja hogy pana fan vagyok? /fz5 camera, 46g30 plazma, és egy 27 éves hibátlan crt/ -
AkosKJ
tag
válasz
ForRedGlory
#21909
üzenetére
Az összefoglalóban bent van, de a Ritings beállítása nem rossz, oled fényerő vedd vissza 20-30 körülre meg az elején vegyes tartalom.
Esetleg oled fényerőt YouTube közben vagy a többi profilon is érdemes megnézi.
Azért nézegesd végig neked melyik szimpatikus és úgy lödd be.Sok örömet hozzá.

-
-
#55809408
törölt tag
Nem tudom mi a szitu ilyenkor de már a hajamat kitéptem.
Minden apjaf@sza plug and play csúcsszuper wifis már a kib..ott sütő is de a pct hdmi vel összekötve az amd drivere csak 8bitesnek látja és csak a 4.4.0.2 ajánlja fel.
High speed hdmi t próbáltam kettőt is.
A vicc az hogy ezért vettem 100ezerért egy új vga t ami támogatja a hdr t viszont a windos 10 ben sem engedi beállítani. Felismeri ugyan, a 3ból az utolsó kettő pipa de a folyamatos videolejátszást és a hdr szinmélységet nem engedi. A mégviccesebb az, hogy ha az alaplapi apu procira teszem akkor meg engedi az összes variációt, full rgb 10 bitet csak itt meg a igp nem támogatja a hdr t.
Mit lehet ilyenkor tenni? -
ForRedGlory
félisten
Na tegnap megvettem az LG 55C8-at. Elsőre nagyon tetszik, szép nagy, bár lehet a 65-ös kellett volna.

Van erre valami hasznos tipp-trükk a kalibrálásra? Vagy benne lévő néhány preset jó, ahogy van?
-
daneel_hu
addikt
válasz
janos666
#21907
üzenetére
"A beégés pedig többnyire az eredeti vázlatból van átvéve (ami óvatoskodóbb megközelítés, mint a személyes "lazaságom", csak pár szót szúrtam bele hogy árnyalja a félelemkeltést).
Vagy mire gondolsz pontosabban?"Arra, hogy melyek a beégésveszélyes felhasználási módok, akár statikus képek és logók formájában, hud-ok stb. Speciálisan magas fényerőn hajtott tévé esetében, de akár alacsonyabb fényerő esetén is amennyiben piros vagy sárga (zöld?) statikus tartalom az életveszélyes.
Sőt sokan azt hiszik, hogy kinagyítanak egy tévécsatorna logót az már elég, de amennyiben egy piros hírsáv virit alul, azt még ki sem nagyon lehet nagyítani.
És a kár nagyjából ugyanaz.Nekem alapvetően tetszik a stílusod, de bevallom hozzá kellett szokjak, szóval összességében sokat kellett hozzáolvasni.
- de nem bánom cseppet sem. Viszont amennyiben az (is) cél, hogy egy leendő oled-vásárlót meggyőzz, avagy segíts neki a választásban akkor tisztában kell lennie a saját tartalomfogyasztási szokásaival. Ehhez viszont szerintem elengedhetetlen az, hogy meg legyen nevezve mi az ami gondot okozhat.Szóval kib*** jó ez a termék, de messze nem tökéletes.
Ezt kellene valahogy körülírni.
-
janos666
nagyúr
válasz
daneel_hu
#21859
üzenetére
Ma próbaképp nekimentem az 50Hz-es módnak is.
Kb. 5 percnél jártam egy sorozatrészben (Doctor Who S11E09), mikor kezdtem volna feladni, de aztán eszembe jutott, hogy javítaná az esélyeket, ha lekapcsolnám a mesterséges fényt a szobában (egy gyenge ~6500K LED, ami a közepesen sötét-szürke falra néz a TV felett --- ezt HDR filmekhez is mindig lekapcsoltam, de egyébként mindig világít, mikor a szobában vagyok), aztán lelőttem még a feliratot is, és próbáltam elnyomni azt az ingert, hogy mindig azonnal belebámuljak minden háttérben felbukkanó fehér foltba, mint pl. szobaablakok (egyfajta ördögi kör, mert vonzzák a tekintetem amiatt, hogy villognak, de ha belenézek, akkor még jobban villog, sőt akkor már minden), aztán a 10. perc környékén kezdett jó lenni. (Jobban zavar az, hogy felirat nélkül alig értem mit beszélnek, mert túl van erőltetve az akcentus.) Ekkor bementek a világos helyről egy sötét barlangba (szarul volt fényelve, minden homogén sötétszürke paca volt nulla fekete pixellel, ahol semmi fény nem volt), és ott már meg se m tudtam mondani, hogy be van-e kapcsolva a BFI vagy sem. A 25. perc körül jöttek ki ismét napfénybe és már nem zavart. A 30. perc körül volt "kamerarázás" lámpákkal teli szobában, aztán beült valaki eg az ablak elé (homogén fehér folt a fej körül), ami úgy 5-10 másodpercenként ingadozott a "picit zavaró" és "nem is vibrál" közt. 40. perc körül átváltottak egy "álomvilágba", ahol minden fal hófehér és csak pár alakzat látszik világosan, de ez is tűrhető volt. A 48. percben durván duplán látni a felfelé gördülő stáblistát, de olvashatóbb, mint mikor átpöckölöm BFI nélküli képmódba.
Idővel talán még a Sony 48+72 BFI-jét is meg tudnám szokni az elviselhetőség mértékéig.
(#21906) daneel_hu
A "banding" szót nem szeretem erre (azon túl, hogy nem tűnik találónak, az már fent volt tartva a gradient banding-nek, ahogy pl. a gószting is másnak), de szerintem írtam róla ott, hogy "ne küld vissza a boltba sávosodás miatt legalább 10-20 óra használat előtt".
A beégés pedig többnyire az eredeti vázlatból van átvéve (ami óvatoskodóbb megközelítés, mint a személyes "lazaságom", csak pár szót szúrtam bele hogy árnyalja a félelemkeltést).
Vagy mire gondolsz pontosabban? -
janos666
nagyúr
válasz
demmer123
#21902
üzenetére
Nem, PC játékoknál feltűnőbb, de ott is csak azért, mert ha natív 1080p kijelzőn nézed a 2160p render-ből újramintázott 1080p képet (supersampling), akkor is látványosan szebb (aliasing, avagy fűrészfog/recésség mentesebb), ami natív 2160p-ben nézve (hasonló méretű kijelzőn hasonló távolságból) még jobban kiütközik (ezt szoktam úgy hívni, hogy "optikai supersampling" - a szemedben olvas össze sima vonallá a recésség szoftveres maszatolás helyett, ha olyan messziről nézed, hogy nem látod már "pixel szinten").
(Plusz néhány játék mást is állít "a motorháztető alatt", mikor növeled a felbontást, pl. piszkálja a textúrafelbontást, vagy LOD level-t, poligonszámot, stb, mert feltételezi, hogy adott render felbontásban más az optimális értékük: kis felbontásban úgysem látszódna a jobb minőségű beállítás nyeresége, de nagyobban van értelme...). -
demmer123
őstag
Egy B8 55-tvén 1080p Bluray film nagyon pixeles lesz??
Új hozzászólás Aktív témák
- ÚJ AKKU! Ár/ÉRTÉK BAJNOK! Dell Latitude 5330 i3-1215U 6mag! 16GB 512GB 13.3" FHD 1 év gar
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Mini 128GB Blue-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3852
- HIBÁTLAN iPhone 13 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4145
- Samsung Galaxy S21 FE 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Felsőkategóriás Gamer PC-Számítógép! Beszámítás! X870 /R9 9950X / RX 9070XT / 32GB DDR5 / 2TB SSD
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

Én telefonnal (Galaxy S7) jártam úgy, hogy visszakértem eredeti állapotában a szervízből, majd otthon vettem észre, hogy a hátlapja félig lifeg, és nincs benn az akku. Más gond is volt az ügyintézéssel, így még átvételkor írtam egy panaszt, ami után szerencsére rendezte az MM illetve Cardif az ügyet.



![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)







Vhiktor

