Hirdetés
- És akkor egy fejlesztőstúdió rájött, hogy vissza is élhetne a felskálázással
- Száguld a Meta és a Microsoft, 500 milliárd dollárral lőttek ki az AI-részvények
- Jól áll az ARM-os Windows helyzete, de a játékoknál nem jön az áttörés
- Kínai kézbe kerül a MediaMarkt áruházak tulajdonosa
- Bővíti a Strix Halo kódnevű dizájn képességeit az AMD
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
PROHARDVER!
Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Danesz94
senior tag
SZiasztok! Erről tudnátok pár szót mondani?
[link]Tamron AF 17-50mm f/2.8 XR SP Di-II LD Asp IF VC (Canon)
Jó obi ?
Köszi
-
m3ss
veterán
válasz
#86322688 #24581 üzenetére
24mm 2.8 ujabb obi, biztos jobb. nekem volt ef 28 2.8-am, tok jol flarelt. jo hangos volt a fokusza, es sztem tobbet szort, mint pl. a 35 f2. viszont a latoszoget szerettem...
nyitva is hasznalhato volt, mondjuk cropra nem tudom mennyi ertelme van. persze olcso es jo a latoszog, de ha talalsz egy olyan tamron 17-50-et ami eltalalja a temat, lehet jobban jarsz azzal...ezek a 2.8-as fixek -
faki_
senior tag
válasz
Vyndree #24573 üzenetére
"Esetleg ami újonnan még jó árban van, az a Canon EF-S 55-250mm 1:4-5,6 IS STM, használtan 40 ropi."
Van IS, van IS II és van STM. Úgy tudom, az I és II között nincs jelentős különbség, árban is csak pár ezer, viszont az STM már nagyobb ugrás képminőségben, ill. gyorsabb, csendesebb.
Amit hirdetek, az IS.
-
#86322688
törölt tag
sziasztok!
Használ valaki 24mm vagy 28mm-es Canon f/2.8-at ?....mi a tapasztalat...?
A fix 50mm nekem nem jön be,mármint a látószöge.....
-
#65675776
törölt tag
válasz
forceberg #24579 üzenetére
Telét tipikusan nem arra vesz az ember, hogy közelre fotózzon (bár ki tudja). Egyébként meg van a két obi között vagy 4 év. Legyen is élesebb az újabb. Mondjuk ettől még AF szempontjából az 55-300 nem egy kategória a 70-300VR-rel (ráadásul nem is valódi SWM-es). És nem azért, mert jobb lenne az újabb, épp ellenkezőleg.
55-300-hoz nem volt még személyesen szerencsém, de mindenki azt mondta, hogy a széleken sokkal jobban életlenedik, mint a 70-300VR. Ott sokkal életlenebb még akkor is, ha középen kicsivel élesebb.
-
#65675776
törölt tag
válasz
Vyndree #24566 üzenetére
Az 55-300-at ne is említsük egy lapon a 70-300VR-rel. Utóbbi minden szempontból jobb. Talán csak a stabi gyengébb benne 2/3FÉ-kel, vagy kevesebbel. Ráadásul az 55-300 csak DX, míg a 70-300VR FF.
Erről az obiról van szó: [link]
Egyébként meg ahogy nézem a Canon 70-300 IS kb ugyan úgy gyengébb kicsivel, mint a Tamron SP 70-300 VC USD, ami viszont újonnan 100k körül van.
-
Vyndree
őstag
Nem kimondottan erre az L-es obira gondoltam, hanem inkább általánosságban próbáltam a telékről, Nekem az a tapasztalatom, hogy tele állásban kettőt-hármat rekeszelni kell, hogy igazán éles legyen. Sajnos ezt ráírtam az f4L-re is amit nem kellett volna, de ha csak a használtan háromszoros árát nézzük az 55-250 IS-sel szemben amiben stabi is van, akkor azért annak is látható aki nem ért hozzá (mint mondjuk én), hogy nem egy ligában játszanak.
-
Studi
veterán
válasz
Vyndree #24575 üzenetére
Általában fordítva szokott ez lenni, a nagyzoomot kell egy kicsit rekeszelni tovább, hogy megközelítse az L-es obi teljesítményét, szóval inkább tovább nő az előny használat közben. Nagy általánosságban azt lehet mondani, hogy a fényerősebb darabok nem csak pusztán fényerősebbek, hanem jobb minőségűek is, mind képminőség, mind felépítés szempontjából.
Persze másik oldalról a 70-200 bármelyik L nem lesz soha svájcibicska, az egy telezoom. A túristazoom meg túristazoom, mindenképp sokoldalúbban használható.
-
Vyndree
őstag
válasz
hszilard666 #24567 üzenetére
Tegnap még brutálzoomost kerestél, ez nagyon nem az!
A 70-200 f4L egy marha jó obi, de nincs benne stabilizátor. Amit megveszel fényérték előnyt az obiban, azt a másik oldalon elbukod emiatt ha nem állványról használod, a 200-at már nem könnyű kitartani ha nem olyan jók a fények.
Úgyis nappal, jó fényviszonyok között fogsz fotózni javarészt, kicsit rekeszelned is kel majd hogy szép élesek legyenek a képeid, tehát az f4 vs f5,6 közötti rés elveszik.
A helyedben a 70-300 VR-t venném ha sikerül eldöntötted hogy úgyis 200 körül szeretnéd használni, de mivel neked számít, hogy jó nehéz legyen, mert szereted cipelni és verekedni, ezért vedd meg a 200-ast.. Én nem azt venném, sőt nekem is 150-200-ra kell a tele és direkt az előbbi okok miatt 300-ast vettem, pedig Sonyból is van 200-as. Mondjuk nálam az ár max 25 volt, nem egy kategória azzal amit keresel, de a telék nem végállásban adják a legszebb képet, ezzel számolj!
Természetfotózásra nem mondanám a legjobb választásnak.Esetleg ami újonnan még jó árban van, az a Canon EF-S 55-250mm 1:4-5,6 IS STM, használtan 40 ropi.
-
_seth_
veterán
válasz
hszilard666 #24567 üzenetére
Jó darab, ár-érték arányban az egyik legjobb tele
Stabi nincs és F4-ről indul tehát ha beltérbe kell akkor annyira nem előnyös, de ha van fény akkor jó választás. Figyelni kell a záridőre és nincs gond vele.
-
tvamos
nagyúr
Sziasztok!
Szeretnék egy 20-25mm körüli (na jó, lehet akár 35 is) fényerős fixet, tárgy fotózásra. (A DOF-del szeretnék játszani.) Valami olcsó megoldás kéne. Nem gáz, ha nem karistol az obi, mint állat. Használt is jó, vagy kínai. (Ha ez lesz az életem értelme, majd lesz egy király, de most ezt szeretném kipróbálni.) A gépem Nikon 1, van Nikon F, meg T2 adapterem.
/ Van lámpa, nem kell VR. -
Studi
veterán
válasz
hszilard666 #24567 üzenetére
-
hszilard666
veterán
Canon 70-200 F4 L-ről mi a véleményetek? Történetesen nagyon bejön a kinézete is, meg nézem hogy full fémből van, szóval ha megunom, akkor verekedhetek is vele. Meg nem is annyira drága (vipera és obi kombónak
)
-
Vyndree
őstag
válasz
hszilard666 #24558 üzenetére
Milyen Canont nézel használtan 120-ért?
Amit írtan Canont az 60-70eFt és van benne stabilizátor, szóval tudod kézből használni.Ropi:
-
*Ropi*
félisten
válasz
hszilard666 #24558 üzenetére
Biztosan elég lesz: egyes lányoknak már a 200 mm is sok(k). -
Vyndree
őstag
válasz
hszilard666 #24555 üzenetére
300mm elég? Pl: Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Ennél nagyobbat olcsón csak tükörobit találsz, ami hát... nekem nem jön be. Amivel eddig találkoztam azok nem voltak elég élesek. Stabilizátorod gondolom nem lesz (a Canonban nincs szenzor stabi), kézi fókuszod viszont annál inkább. Ez már nem 50mm, itt kicsit nehezebb dolgod lesz, persze nem lehetetlen, sok gyakorlással kivitelezhető.
M42-es szintén nem ajánlott, ott 135mm-ig adnak jó képet és még kézből kitartható, ez is felejtős.
Valami ilyesmiben gondolkozz, stabilizátor kell a 300mm-re. Viszont a legszebb, legélesebb képet nem 200-on fogod kapni, szóval ott ezek az obik kompromisszumosak.Egy barátom Skywatchert használ (néha telekonverterrel így 600-1200mm) természetfotóra, ezeket a képeket azzal készítette: [link]
Készített hozzá egy válltámaszt, úgy fogja mint egy légpuskát, állvány nélkül is szép képeket készít a Kunságban.Audison: a 135mm aztán tényleg brutálzoom.
-
Audison
senior tag
válasz
hszilard666 #24555 üzenetére
18-135 STM
vagy 18-55 STM + 55-250 STM
-
hszilard666
veterán
Sziasztok!
Brutálzoomos obit keresek APS-C s canon gépre, hobbi természetfotózáshoz. Szeretnék olcsón kijönni belőle mivel hobbi, de szar cuccot sem szeretnék venni.
A segítséget előre is köszönöm!p.s.: Köszönöm a helpet a retro obival, 2 napja élvezem is a cuccot, fix 50mm es 1.4 es lett 7.5K ért, m42 es adapterrel
-
Danesz94
senior tag
A canon 24mm f/2,8 ról mi a véleményetek? Fényerőben ugyan az mint a 40 mmes meg hasonló árban is van. Képminősége, meg az obi minősége milyen?
-
Bastee
tag
válasz
Danesz94 #24552 üzenetére
Biztos, hogy ki lehet. Szomorú lennék ha nem lehetne. Mert jó, egy vázat nem ad oda az ember, hogy tesztelgesd, de egy objektív pár kattintástól nem károsodik
Studi: Használt termékekért egy adott kolléga felel, egy öreg motoros. Van, hogy lassan válaszol.
Csípd el Skype-on ott kevésbé kerül kiSkype név: hasznalt.220volt
-
Danesz94
senior tag
-
Bastee
tag
válasz
Danesz94 #24545 üzenetére
Kis fix obinak az 50-est
Nagyobb látószögre a 40-es se lenne sokkal másabb oda egy kis zoom obi célszerű kiegészítő. Remélem ha az 50-est választanád is a 220Voltban vennéd
De ha van lehetőséged Budapesti üzleteinkbe nyugodtan hozd be a vázat és próbáld ki mindkettőt.
-
Danesz94
senior tag
válasz
vihartigris #24546 üzenetére
Mivel kezdő vagyok így még nem igazán tudom az irányt, de nagy veterán jármű fan vagyok, illetve van is motorom. Járok találkozókra ezért ez az irány biztos. Járművek fotózása stb.. Ez alapján melyik lenne előnyösebb?
-
Danesz94
senior tag
válasz
*Ropi* #24520 üzenetére
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! Az az igazság,hogy mindenkép új obit szeretnék venni. Ahogy leszűrtem a betűk halmazából felesleges megvenni az 50 f1.4 et. Így úgy döntöttem, hogy mivel ebben az árkategóriában nincs nagyon más így veszek olcsóbbat.
Két jelölt van az egyik amit emlegettetek is a canon ef 50 f/1.8 STM a másik apedig szintén canon ef 40mm f/2.8 STM.Utóbbi most akciós 220volton.
A két üveg közül melyiket érdemesebb megvenni? Hozzáteszem kezdő fotós vagyok még..
Köszönöm, szépestét 😉
-
Studi
veterán
válasz
_seth_ #24543 üzenetére
Hozzá vagyok szokva, hogy a micro4/3-os obikat nagyjából akkora dobozba gyömöszölik, amekkorába épp befér, ezért volt sokkoló számomra a 40/2.8.
És így a dobozt felemelve kb. olyan, mintha üres lenne, mert a méretéhez képest gyakorlatilag semmi súlya.
Ez persze az obi érdemeiből semmit sem von le, tényleg jó darabnak tűnik.
-
_seth_
veterán
Jó az 50 1.4 USM, igaz én 55-ért vettem egy 1 éves darabot, így ár/érték arányban nem volt vele gond. 50 1.8 II és 50 1.8 STM obim is volt, alapvetően egyikkel sem volt gond, az STM gyorsabb volt egyértelműen és még talán pontosabb is bár a II-es változatom sem tévesztett annyit mint sokaknak.
Építési minőségben az STM szerintem jobb mint az 1.4 USM. -
aleister
veterán
válasz
Something_ #24511 üzenetére
Igen.
(#24529) Hínár929
A világon senki, értsd SENKI, nem tudja, hogy ez minek a hibája. Az obi más vázakkal jó. A D7k más obikkal rendszerint jó (kivéve a 16-85-öt, ami néha ugyanilyen kiszámíthatatlan szokott lenni). Ha belenyúlsz a tutiba, akkor azt javítani nemigen lehet. Bizonyos szériákat nem érint, így nem kizárt, hogy lesz egy jó D7k 35 1.8G kombód, mert volt már rá példa, de csak akkor vedd meg, ha helyben van, mert nagy eséllyel visszapostázás lesz a vége. -
Hínár929
tag
Tiszteletem!
Egy hónapja vettem újonnan d7000-et, az otthoni teszten a Nikon 18-105 és aTamron 55-200 objektívekkel nem találtam focus problémát.
Akarok venni használt Nikon 35 fixet, esélyes, hogy focus problémás lesz és ez az obi vagy a gép hibája szokott lenni?
A vázon a legfrissebb firmware van, ez számít-e ez esetben valamit, a gépen lehet az af tuninggal javítani, vagy szerviz?
Ha vásárláskor kipróbálom és előjön a hiba, akkor nem is érdemes megvenni? -
Studi
veterán
Nem vagyok ketyós, hogy magamnak válaszolok, csak egy gondolatot lefelejtettem.
Az 50/1.8-ból szokták még ajánlani az I-es verziót, mely a hozzáértők szerint élesebb képet ad, mint a II-es, és a felépítése is masszívabb. Cserébe biztosan csak használtan megtalálható, mert már ezer éve nem gyártják.
De ha 50/1.8, akkor talán az új, STM-es verzió a legkisebb lutri, ráadásul abból csak garisat találsz most még, ha hivatalos forrásból származik.
-
Bastee
tag
-
Studi
veterán
válasz
Danesz94 #24517 üzenetére
*Ropi*-hoz csatlakoznék: a Canon 50/1.4-et kézbe véve impozáns, masszív darabnak tűnik. De nem az.
A képe egyáltalán nem indokolja a háromszoros árat az 50/1.8 II-höz képest, nagyon erősen vignettál, és elég lágy is nyitva. Persze ez igaz az 1.8-asra is, de az legalább olcsó.
A felépítéséről tudni kell, hogy a belseje nem túl erős, és a belső tubus elöl eléggé kilóg. Ami azt jelenti, hogy ha frontlencsével lefelé van tárolva, akkor a tubus hajlamos lazulásra, ami fókuszproblémákat okoz idővel. Ha használtat veszel, ezt könnyű ellenőrizni, finoman megfogod a frontlencse melletti peremet, és ha az nagyon mozog, akkor felejtsd el az adott darabot. Van gyógymód amúgy erre, napellenzőt fent hagyva kell tárolni az obit.Sigma 50/1.4 (nem Art): jobb, masszívabb, mint a Canon, viszont drágább és nehezebb is.
-
*Ropi*
félisten
válasz
Danesz94 #24517 üzenetére
Inkább egy Sigma 50/1.4-et (az ART előtti EX DG-t) vegyél használtan: a Canonok sehol nincsenek mellette!
(#24519) Studi:Nem, csak 4L-em volt, azóta meg a 2.8L IS. A 80-200 valahol a 2.8L IS és a 2.8L közt van képminőségre, de a 80-200 nyitva kevésbé vignettál. Az AF-je lassabb azokénál (nem sokkal: kb. mint a Tamronok USD-je). Viszont nagy különbség, hogy amíg a 70-200-ak a Canon telekonverterekkel használhatók, addig a 80-200 csak 3rd party TC-kkel.
-
Byk01
őstag
válasz
Something_ #24516 üzenetére
A 18-135-ben nincs stabi, és azért az hiányozhat. Én a 18-105-öt választanám ennyi pénzért (ne a 60 ezres 1 hónaposból indulj ki)
-
Danesz94
senior tag
Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni. A közeljövőben szeretnék venni egy fix 50 mm-es obijektívet.
Canon 700d vázhoz.
Konkrétan ezt néztem ki Canon EF 50mm f/1.4 USM. Szerintetetek érdemes rá beruházni vagy sem. Inkább vegyem meg a Ef 50mm f/1.8 STM obit? Előbbihez húz a szívem viszon jóval drágább mint az utóbbi, de ha jobb is akkor áldozok rá. Köszönöm, további szépnapot! -
Something_
őstag
válasz
fireman123 #24506 üzenetére
18-135os is jo lehet nekem? Facebook csoportba hirdet egy srac 42ert. Gya, de sotetnem erzem magam ebben a temaban :-(((
-
Vyndree
őstag
Tanácsot szeretnék kérni. Vettem egy Sony A350 vázat és kaptam hozzá négy obit amiket nem igazán ismerek:
28-300mm Sigma DG Macro ø62 [link] (ezt esetleg a Sony 75-300mm-re érdemes lenne cserélni?)
28-85mm Minolta AF Zoom Macro ø55 [link]
50mm Minolta AF f1.7 ø49 [link]
19-35mm Soligor AF Zoom ø77 [link]
Kérdésem az, hogy
- ebben a felállásban felesleges adjam el valamelyiket?
- cserélem le az egyiket mert van nála jobb ebben a kategóriában?
- tartsam meg és használjam ezeket, mert ennyiért jobbat nem kapok? -
barrasz
aktív tag
Sziasztok ma volt fotózgatni egyelőre csak a géphez kapott 18-55-ös obival,de már látom,hogy ezt nagyon hamar cserélnem kell.
Arra gondoltam,hogy általános célra veszek egy Tamron 18-200mm F/3.5-6.3 Di II VC,és mellé természetesen fix obit.
Nos ebben kérném a segítséget,hogy a Canon EF 50mm f/1.8 STM,vagy a Canon EF 40mm f/2.8 STM járnék jobban.
Előre is köszönöm a választ. -
.DLL
veterán
válasz
Something_ #24509 üzenetére
A 18-105-nek 55mm-en még nagyobb is egy picivel a fényereje, mint a kisebbik kit-obinak.
-
Something_
őstag
válasz
fireman123 #24508 üzenetére
Koszi, eszben tartom :-)
Elso bugyuta kerdes. Ez a 18-105os annyiban kulonbozik, hogy jobban tudok zoomolni es tiszta marad a kep?
Szoval a 18-55os tartomanyban ugyanolyan kepeket csinal, mint a 18-55os jelenlegi objektivem? -
fireman123
őstag
válasz
Something_ #24507 üzenetére
[18-105], ez az.
Amit áfa mentes áron árulnak azzal vigyáznék, (vagyis messze elkerülném) ....hivatalos Nikon viszonteladó (ahol gyári 1 év garit kapsz) így nem árul obit -
Something_
őstag
válasz
aleister #24505 üzenetére
Koszonom, mar irtam is oda. Pont van egy elado 1 honapos 60ert..
fireman123: neked is koszi, benezek oda is!
Arukereson lattam "afamentes" aron 67ert, azok regebbiek? Amugy van tobb fajta ebbol a Nikon objektivbol? Nehogy valami stabi nelkulit vagy valami specit sikeruljon beszereznie az amator fejemnek. -
fireman123
őstag
válasz
Something_ #24504 üzenetére
Az új Nikkor 18-105 kicsit drágább már, a nem szürke importosok olyan 80-85e-be fájnak (ennyit nem adnék érte), használtan (akár még garisan is) kb. 45e-ért lehet kapni ...a Facebook-on is van "Nikon adok-veszek", "Objektív adás-vétel" nevű csoport, érdemes ezekbe is benézni.
Illetve esetleg megfontolni az új vc-s Tamron 18-200-at 70-75e-ért ha esetleg csak egy obit akarsz és kell a nagyobb átfogás, a Nikon topikban vettek páran mostanában ilyet, tettek is fel vele készült képeket -
aleister
veterán
válasz
Something_ #24504 üzenetére
Ne vegyél újat! Annyit nem ér.
Az indexen nézelődj a Nikon adok-veszekben! De akár fel is rakhatsz oda hirdetést a vásárlási szándékoddal. -
Something_
őstag
Sziasztok! Tegnap megvasaroltam eletem elso fenykepezogepet, egy Nikon D3300ast.
Teljesen kezdo vagyok, igazabol nem ertek hozza, szoval sokat kell meg olvasgatnom. Ha esetleg tudtok valami olyan leirast, oldalt, ami segit a beallitasokban, peaktikakban azt megkoszonnem.Na de nem is ezert jottem ide, hanem mert, szeretnek majd hozza venni egy 18-105os objektivet, mert mondtam, hogy az egy baromi jo obi ds sokaig elleszek vele. Tudtok olyan oldalt mondani, amit erdemes bongeszni? Index forumon es jofogason kivul.
Varok valami jo vetelre nyarig 40k-ig, aztan ha nem lesz ennyiert, akkor majd veszek ujat, ha jol lattam 65k-tol kezdodnek. -
Chapel
addikt
Sigma 150-600 C-vel sajátkezes infókat, ha valaki megtud osztani, azt nagyon megköszönném, akár pü-ben is, ha nagyon off itt.
Tudom, hogy a 400 L 5.6 után gyengébb lesz képminőségre, a kérdés mennyivel?Volt szerencsém egy Sigma 150-600 S tulajjal hoszabban beszélni, ő egyenesen lebeszélt (el is adta) , pedig a Sport verzió, AF és felépítés téren is komolyabb.
Teszt van sok. Ezek alapján amit 400mm-en kicroppolok 600-ra megfelelőre, az nem feltétlen jobb.
Szóval szokásos pro és kontra.Réteg üveg, így félek, nem sok jelentkező lesz, de hátha.
Vagy 1,4x-ző a 400-ashoz, ami a legolcsóbb megoldás, na de ugye az meg fix 560....bajban vagyok ha túl közel jön a téma...ami előfordul -
*Ropi*
félisten
válasz
csupa csaki #24500 üzenetére
Nem csak az adott objektívtől függ az AF pontossága, hanem legalább annyira az adott váztól is. Ha esküvőzni akarsz akkor kell a 2.8-as fényerő és a gondolatsebességű AF: ez így együtt a Canon 70-200/2.8L IS-ben van meg. Egyébként a 2.8L IS-nek a legrosszabb a rajza a Canon 70-200-ak közt, a 4L-nek jobb, a 4L IS-nek meg a második legjobb a 2.8L IS II után. Szóval ha fényerő kell akkor 2.8L IS, ha jobb kép akkor meg 4L IS. De a 70D-re inkább a 2.8L IS-t javaslom, mert a váz annyira nem acélos magas ISO-n így minden fotonra szükség van amit át lehet "masszírozni" az előtte lévő üvegen.
Egyébként nekem 70-200/2.8L IS van: sok éve használom (40D-n, 7D-n és 5D3-on).
Új hozzászólás Aktív témák
- Akciós Windows 10 pro + Office 2019 professional plus csomag AZONNALI SZÁLLÍTÁS
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G5 - i5-8G I 8GB I 128GB SSD I 14" FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T450s - i5-5GEN I 12GB I 500GB SSD I 14" HD+ I Cam I W10 I Garancia!
- Gamer PC - Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 6700 / 32GB DDR4 / RTX 2060 / 256SSD+500GB HDD
- DELL Precision 5560 i7-11850H 16GB 512GB T1200 FHD+ 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest