- Obsbot blog: AI funkciókat ígérő, mégis megfizethető webkamerák
- Megfizethető miditoronnyal gyarapodott a Phanteks Eclipse termékcsaládja
- Bemutatkozott a Lexar legfrissebb, strapabíró memóriakártyája, a Blue Plus
- A G.Skill DDR5 memóriájával lassacskán a 13 GHz-es határt ostromolják
- Combosnak tűnik a Thermalright legfrissebb, kéttornyos CPU-hűtője
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
imibogyo
veterán
válasz
Pete55555 #32649 üzenetére
Szintén zenész ITX méretben.
uATX-ben pedig építettem is hasonlót.MÁS:
Mondtam régebben, hogy lemérem a gépem fogyasztását. Komolyan mondom olyan jól tippelek, hogy lehet lottóznom kellene.Ezt írtam anno (hátha valaki lusta kattintani
):
"az én paneltápom 12V-on 10A-t (csúcsban 12A-t) tud papíron ez ugye ~120W-os terhelhetőség (csúcsban rövid időre ~144W). Erre van kötve egy 54W TDP-jű Celeron G1820 egy 3,5-ös 7200-as HDD, egy SSD és egy csak alaplapról táplálkozó GTX 750 Ti, ami papíron 60W-ot fogyaszt csúcsban, ami így összesen elvi maximumban olyan 130W körüli fogyasztás.Ma este lemérem majd, hogy mennyit vesz fel konnektorból a gép (ma jött meg a fogyasztásmérő kütyüm), utána majd jobban látjuk a "valós" helyzetet. De előre játék alatt a 90-110W környékét valószínűsítem/tippelem maximum felvételnek (ennél többet csak azért nem, mert még egyszer sem oldott le a gépem), míg alap használat mellett a kb. 35-50W-ot."
Mért értékek:
- Stand by - 1-2 W
- Start - 33-73 W
- IDLE - 36-50 W - jellemzően ~38W
- PH - 36-50 W - jellemzően ~45W
- YT /beágyazott és YT oldal is/ - 41-60 W - jellemzően ~50 W
- Skyrim indulás - 52-65 W - menüben álldogálva ~42 W
- Skyrim játék - 85-115 W - jellemzően ~100 W - maximum érték 128 WHőmérsékletek (teljesen passzív üzemben):
- CPU IDLE 40-55 fok 2 heti folyamatos üzem után
- CPU játék alatt maximum 72 fok 2 óra Skyrim után
- GPU 45-52 fok IDLE 2 heti folyamatos üzem után
- GPU játék alatt maximum 85 fok 2 óra Skyrim után
- Tápegységek lézeres kütyüvel mérve (legmelegebb alkatrészt írom):
- paneltáp (180 W-os) - IDLE 38 fok - játék alatt 49 fok
- LED tápegység (240 W-os) - IDLE 32 fok - játék alatt 53 fok
- Alaplap programból és lézeresen mérve sem volt sehol a borda IDLE 50 fok felett és játék alatt 62 fok felett (kis CPU sokat segít ebben szerintem).Nem mondom a maximumok lehetnének alacsonyabbak egy-két ventivel (a jövőben tervezem egy egy darab 180-as leszabályzott ventivel átszellőztetett gép megépítését), de nekem ez így most belefér a teljes némaságot figyelembe véve.
Új hozzászólás Aktív témák
- Egyesítené a ChromeOS-t és az Androidot a Google
- Akciókamerák
- Kecskemét és környéke adok-veszek-beszélgetek
- TCL LCD és LED TV-k
- Gmail
- Újra instabilitásba futott a Raptor Lake generáció
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- PR-Telecom
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Léghűtés topik
- További aktív témák...
- Napirajz könyv
- PNY EPIC-X RGB RTX 5060Ti 16GB / Gigabyte EAGLE OC RTX 5070 12GB videokárty 3 év garancia 27% áfa
- LG 27UL550-W - 27" IPS / 3840x2160 4K / 60Hz 5ms / HDR10 / AMD FreeSync
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB SilentiumPC Signum SG1V TT 500W
- Lenovo Thinkpad L14 Gen 4 -14"FHD IPS - i5-1335U - 8GB - 256GB - Win11 - 2 év garancia - MAGYAR
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest