Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz bobsurf #32595 üzenetére

    Szerintem nem termelődik akkora mértékben hő egy 20W alatt fogyasztó lap mellett, hogy egy sfx táp sfx/atx átalakító lemezzel beszerelve, és a HDD-k alatt lévő 12cm-es venti együtt ne tudna elegendő légcserét biztosítani a házban.

    A Hdd-k fújása olyan okból ellenjavallt, hogy a ház elején van a porszűrő gyanánt sűrű rács ami így elveszti funkcióját. Valamint, ha folyadék csapágyas(csendes járású) ventit teszel rotorral lefelé, az nem lesz hosszú életű, hamar elkezd remegni, vagy kifolyik az olaj egy része a tengely mellől.

    A CFI-ben megfordítottam a ventit a hátsó lemezen, teszt erejéig. Annyit értem el, hogy:
    hangosabb lett, a szívó oldali nagy terhelés miatt a venti, csökkent a szellőzés, elkezdtek nőni a HDD hőmérsékletek.

    Egy egyszerű tesztet ajánlok, fogj egy vastag karton lapot, tedd rá egymás mellé azt a 4db hdd-t amit használni szeretnél a NAS-odban, dugj rá egy ATX tápot, indítsd el, és a hdd-k tetejére tegyél egy másik vastag kartonlapot legyen ez a házszimulátor.
    Ha meg tudsz mellette maradni, akkor vegyél egy SR301-et, ha nem, akkor meg úgy is ki kell tenni a lakószobából a nast és vegyél egy CFI-t jóval olcsóbban.

Új hozzászólás Aktív témák