Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Allien

    veterán

    válasz philoxenia #97060 üzenetére

    franc, írtam egy litániát, erre a ph motor írás közben törölte a válasz üzit, remek...
    Tehát, sokan erőltetik a zoom optikákat, de, egy fix sokkal jobb választás! Még azzal együtt is, hogy cserélgeti az ember. Igaz, tele felé nem olcsó a jó fényerő, de nagylátó, egészen a kisteléig fix fényerővel még lefedhető. Ugye, a zoomból is a fix fényerős az ideális, az meg egy rendszerben se olcsó! Lehetőleg 2,8 a teljes zoom tartományban. De, ami igazán érdekes, az, hogy egy tájkép (de, város/épület fotózásánál IS) más technikát KELL (ok, szerintem) alkalmazni! Sokan használnak UV szűrőt, pedig, ez tuti téves dolog! Kb semmi értelme! Legalábbis, ha olyan szűrőt rakunk az optikánk elé, aminek TÉNYLEG van értelme. Ok, rá lehet fogni, hogy védi a lencsét az UV szűrő, de, ehelyett amit mindenkinek ki kellene próbálnia, az a CPL, avagy cirkurális polárszűrő! Ég, és föld, nem fejezi ki igaziból! Balaton mellett is, rengetegszer áldottam, hogy megfogadtam mások véleményét ez ügyben! Igaz, nem volt nehéz dolgom, Pentax fixeimen mind 49mm-s volt a szűrő menete, ott még a drágább szűrők is olcsóbbak! Vissza térve a Balcsira, a tájképek nagy része kékes elszíneződésűek! Ezen UV szűrő nem fog segíteni igaziból, egy PS-l többet javítasz rajta. De, amire a PS se alkalmas, az a cpl szűrő imitálása, igaziból. Elképzelhetetlen, hogy milyen óriási különbség van a valóság, és amit látunk, között! Mivel, a kék szín mindent elnyom(hat). Pl a Balcsi is többnyire zöld/zöldes! De, amikor Ausztriába voltam, ott is a fix 40m, és 100mm limiteddel fotóztam, szintén cpl-l, és eszméletlen látvány, hogy mit hoz ki a képekből!
    Az épület/város fotózásánál nem különben! Hiszen, rengeteg fény visszaverődések vannak, nem csak az ablakoknál. De, az ablakok/üveg felületeknél is, egy más világ! Főleg, mert érdekes, hogy a szemünk egy közép tartományt képez. Egy cpl szűrővel fel lehet erősíteni a vissza verődéseket (tükröződés), vagy, épp ellenkezőleg, el lehet azt szinte teljesen tüntetni! Mondom, egy totál más világ, és vizes környezetnél szerintem elengedhetetlen. Ok, gyakorolni kell vele is, mikor milyen irányba fejti ki legjobban a hatását, merre forduljon az ember, keressen más pozíciót, de ez már ugye a fotózás vele járója...
    szigorúan "véleményem szerint".. :DDD

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Új hozzászólás Aktív témák