- Bemutatkozott a Transcend SSD-inek zászlóshajója
- Sugárhajtómű ihlette a Zalman CPU-hűtőjét, de nem az üzemzaj tekintetében
- Félreértések az FSR 4 és a PlayStation 5 Pro körül
- Nem tetszik a Procon-SP-nek, hogy a Nintendo távolról kivégezheti a Switch 2-t
- Megcélozta az NVIDIA-t a 2 nm-es node-jával a Samsung
- Hobby elektronika
- Canon EOS DSLR topic
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Házimozi haladó szinten
- NTFS, exFAT, FAT32 – Melyiket válaszd és miért?
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Megfizethető, Pulse szériás Sapphire alaplap DDR5-ös Ryzenek alá
-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
urandom0
senior tag
Van egy külső ADATA SSD-m, egy terrás, kb. négy éve használom, semmi baja. Vannak WD SSD-im is, három gépben is, azok is teljesen jók. Iitthon van egy Samsung EVO, és a cégnél kb. 120, azok is teljesen jól mennek.
Előző munkahelyemen volt egy Silicon Power külső SSD-t, ez lőttem lévő rendszergazda is használta már pár éve, én is használtam pár évig, azzal sem volt gond. -
urandom0
senior tag
Na, az asztali ikonok az, ami nekem abszolút nem hiányzik
Windowsos gépen is csak a sajátgép és a lomtár van kint, de azokat sem onnan nyitom meg.A te képeden nem látszik, az enyémen igen, hogy ha 32 vagy 24 pixelre van állítva a dash magassága, akkor az ikonok kicsit elmosódnak.
Céges OpenSuse-ra feldobtam a Gnome-ot, dash to dockkal és dash to panellel is jól néz ki:
[kép]
[kép] -
urandom0
senior tag
Hidd el, én is tudom, hogy a Gnome projekt elég sokat adott a közösségnek. Nincs is igazán problémám a Gnome-mal, sőt, amikor 9 ember azt hangoztatta, hogy a Gnome 3 szar, akkor én voltam a 10., aki azt mondta, hogy nem szar az, csak más hozzáállást igényel. Sőt, nekem az is nagyon tetszik, hogy nagyon sok közreműködő, nagyon sok kisebb-nagyobb programot tol bele a projektbe, sokkal jobban látszik a dolog közösségi jellege, mint más asztali disztróknál. Régebben gondolkodtam azon, hogy ezekről én is írok, mert vannak köztük nagyon érdekes projektek.
Csak vannak ezek a hibák, amiket évek óta elfelejtenek javítani, és ez kicsit zavaró, főleg, ha munkára is használja az ember a rendszerét. Illetve vannak dolgok, amiket jó lenne, ha megoldanának végre, de ezek sem nagyon akarnak sikerülni nekik. -
urandom0
senior tag
Most Fedorás a gond, de egyébként olyat szokott csinálni a Gnome szoftver, hogy pl. görgetek lefelé, és újratölti az egész szoftverlistát. Vagy ha egyszerre több telepítést indítottam el, sokszor megakadt, és se előre, se hátra. Mondjuk Debianon nem igen használgattam, ott lehet, hogy jobban működik. De Fedorán, Manjarón és Ubuntun használgattam, ezeken mindig volt vele valami probléma.
-
urandom0
senior tag
A Gnome Szoftver sose volt a helyzet magaslatán, akárhányszor próbáltam használni, mindig volt vele valami gond, úgyhogy szépen lassan le is szoktam a használatáról.
A másik ilyen program a Gnome Weather volt. Ezt a 40-es verziónál tették tönkre, mert korábbi verziókban bármilyen települést be lehetett állítani, onnantól felfelé viszont csak azokat, amik szerepelnek az adatbázisában, és az nem túl sok. Én egy ~60 ezres városban élek, és ez pl. nincs benne, így nekem gyakorlatilag használhatatlan.Amúgy azon szoktam gondolkodni, hogy a weboldalán a képeken csak azért szerepel Budapest, mert érzékeli, hogy MO-ról vagyok, vagy mindenki ezt mutatja-e?
-
-
Ránéztem erre a Tuxedora hát... nem estem hanyatt. Semmivel nem tud többet egy Kubuntunál, sőt... Saját repókat használ illetve folyamatosan fut a háttérben egy Tuxedo Control Center nevű valami, amiben igazából semmi értelmes dolgot nem lehet csinálni, szerintem egy kéretlen bloatware. 100-120 mega ramot kér, de igazából... miért is?
Fedora 41-et felraktam Gnome-mal, szintén csalódás. A Gnome Szoftver nem akar elindulni, a végtelenségig tölt. Többen panaszkodnak rá, valószínűleg a Fedora saját Flatpak repója akasztja meg. Cache törlés sem segít rajta, szóval várni kell majd a javításig.
-
5leteseN
senior tag
Én terminálból szokom indítani, su+jelszó után(MX-Linux), asszem' így több infóra van lehetőség.
Igen, grafikus felület szoktam használni. Mintha lenne a Gparted-nek tisztán terminálos üzemmódja is, de ezt nkább valaki olyan monja, aki jobban benne van ebben, mint én.
Az említett korábbi esetnél a Linux-os filekezelő(akkor még az antiX, valamelyik 19.?.??) nem látta a HDD-t, a Gparted igen.
Mintha nekem is csak a Gparted-es formatálás oldotta volna meg, de az életem nem teszem rá. -
Petya XT
senior tag
...nem szoktam ilyenekre reagálni, de el vagy tájolva kicsit. Húzzál le pár szolgálatot egy kórház sürgősségi osztályán, vagy valamelyik vonaton, akkor átértékeled a történetet. Mellette rengetegen tanulnak, vagy másodállásban tolják. Van olyan is amiről te írsz, de nem általános.
Amikor rádmennek négyen(jobb esetben), ott nem igazán lesz idő, hogy is írtad? Jah igen rejszolni. Mentális sérültek, drogosok, alkoholisták...stb. Csináltam én is kényszerből egy ideig, de nem volt kedvem verekedni minden nap pici pénzért. Nem olyan leányálom az, hidd el. -
-
-
Meg ne haragudj de Te tényleg mazochista vagy
Minden elismerésem a tiéd.
Elalvás előtt még gépelgetsz?
Én a melóhelyemen 10 éve filmre vagy videoklipekre alszok el.
2 kattintás, a Kshutdown ki van szögelve a panelra az egy, második kattintás az OK gomb.
És 1 óra (vagy akármennyi idő, beállítható) lelövi a gépet.
-
IstvánLászló
őstag
-
Petya XT
senior tag
Ez biztos így van, de ha az utad végignézed, valószínűleg nem Debiannal kezdted. Egy Windowsról átkényszerült, vagy tudatosan váltó, ösztönösen a könnyebb utat fogja választani. Ez most 4-5 disztró (Ubuntu, Mint, Zorin, Fedora, Manjaro). De tudod mit, használjon csak Mintet. Az már jó, egy userrel több.
-
Petya XT
senior tag
A Mintnek és úgy általánosságban a Linuxoknak most van egy nagy lehetőségük elterjedni, valahogy most kellene egy nagyot tolniuk a szekéren. Remélem sikerülni fog legalább egy ~10%-os részesedésre feltornázniuk magukat.
Hiába jó és használható egy linux disztró, ha agyban van a baj. Mérni sem lehet majd a növekedést, de ne legyen igazam.
-
Tim82
félisten
Forrasztott procis és ramos notit nem vennék meg
Nagyjából a mobil Haswell generációval kopott ki a cserélhető proci. Cserélhető RAM-os/háttértáras/wifi kártyás notit azért még kapsz, de figyelni kell rá.
A forrasztott sz*rokkal csak az e-hulladék termelését gyorsítjuk fel.
Én mondjuk tízegynéhány éve roncs notikat pofozok ki saját célra, a legutóbbi bőven használható még a forrasztott RAM és wifi kártya ellenére is... (Thinkpad T14s Gen 2 Intel) -
Warton
őstag
Már nagyon régóta nincs. G5-ös Elitebookokkal zsonglőrködöm, azokban még cserélhető a ram, meg az ssd, meg a wifi bt kártya aztán annyi.
Viszont, ahogy nézem az újabb gépekben, főleg apple termékekben semmi sem cserélhető, még az ssd sem. Azaz meghibásodik az ssd-d vagy a ramod (és meg fog az tuti) van egy szép papírnehezéked. Nem is olyan régen történt, hogy az egyik laposomban elszállt az egyik ram modul. Újabb lapos esetén az egész kuka lett volna vagy annyi a szerelési költség, hogy nem éri meg, tehát kuka. Én mondjuk ezeket a cégeket, akik ilyet csinálnak szénné büntetném, de úgy, hogy egyből csődbe is mennének.
-
-
cigam
titán
A modernebb Linuxok (pl. Fedora) már a RAM-ba teszi a SWAP-et.
Az igen! Tehát ha elfogy a RAM, akkor lefoglal memórát a RAM-ba, hogy oda swapoljon? Kifejtenéd?
IstvánLászló
Elméletileg mindenik ismeri, mert a kernel ismeri ezt az fs-t is. -
Mivel Linux-szal összefüggésben merült fel a Windows és nem igazán lehet úgy elsétálni a téma mellett, hogy a felhasználók túlnyomó többsége még mindig Windowst használ...
Ez OK, de amit említettem, amúgy sem itt volt, hanem az Ubuntu topikban. No de ha átírod a mondatod?
Mivel Linux-szal összefüggésben merült fel a SSD működése és nem igazán lehet úgy elsétálni a téma mellett, hogy a felhasználók túlnyomó többsége már jórészt SSD-t használ...
Ott az általad ma feltett kérdés például, köztudott, hogy Linux másként kezeli a Sata és NVMe SSD-ket, mint a Windows. Miért nem lehet itt foglalkozni ezekkel a kérdésekkel? Igaz az SSD topikban kaptál párszavas választ, amiből pont nem derül ki kb semmi.
Akkor hol lehetne kitárgyalni az SSD sajátosságait Linux alatti működésnél?
No de mindegy, felesleges is már ezt ennyiszer megkérdezni, úgysem válaszolt rá se a moderátor, ti se fogtok. De ahogy látom, a mai SSD/Linuxos kérdésekre se válaszol senki... Hagyjuk, nem erőltetem akkor a témát.
(azt se értem, miért mondta neked a Tg, hogy kérdezz engem garbage collector vs trim ügyben, ha itt úgysem lehetne erről pár szónál többet beszélni?)
Feladom, nekem ez már kezd nagyon zavaros lenni...
-
Petya XT
senior tag
Azon a gépen soha nem volt Windows, TV alatt van, csak filmet nézek rajta. Manjaroval, Endeavourral is jó volt. Kipróbáltam Pulseaudioval is, első körben a Cinnamont is hazavágtam, a második próbálkozásra sikerült leszednem a pipewire-t, és felraknom a régi hangszervert, de nem volt kedvem vele szórakozni többet. A recsegés néha akkor is előjött, bár sokkal jobb volt a helyzet, viszont egy pár program csak a pipewire-el akart működni, így ráhagytam. Nem tudom, így még nem jártam a Minttel. Ez meg így... gányolás.
De a Debian az megy:
Ezen most gondolkodtam a napokban éppen.
-
Petya XT
senior tag
Nálam vannak ilyen X-akták. LM 22 hang recsegéssel nem tudok mit kezdeni, előtte a talán a Zorin volt a st-el, most a Manjaro borzolja az idegeimet, mert X11-alatt sem leállni, sem újraindulni nem akar, csak Wayland alatt. Nálam zajlik az élet.
Régi pusztulat az összes gép, Intel 4th. gen, van benne Dell brand, van asztali H81, Nvidiával. Valószínű, hogy a Dell Optiplexnek rágja valami féreg a testét, a Mint 22 ott recseg. Mintha a Zorin is azon szarakodott volna.
Az asztalin van egy Windows10, Manjaro dual, azt nem nagyon bántom. A Dell is jól van, egy-két disztrót ledob a hátáról, de amúgy rendben van. A régi Mint-ek probléma nélkül mentek, egy Manjaroval próbáltam ki, de az nem recseg.De megmondom őszintén, én már kezdem elengedni ezt a próbálgatást, azért is keresnék egy RR, ami leáll, ha szeretném. A Mint-tel is úgy voltam, 21.x teljesen kimaradt, a 22 nem megy, részemről itt vége is a Mint-nek. Nincs vele semmi bajom, csak nálam nem jó.
Meg sem tudom fogalmazni, meglassul a Cinnamon, amikor mozog az egér, elkezd szaggatni a hang, ha elindítok egy videót, pár másodperc után jó lesz, addig, amíg újra az egérhez nem nyúlok. Azt sem tudom, hogy ez szoftveres vagy hardveres, sehol nincs log ilyen jellegű hibáról. Nyithatnék egy hibajegyet, de mit írnák bele?. (Valami sz@r)
Ez van, mostanában túlnyomó részt Windowst használok, meglepően kevés problémám van vele.
-
5leteseN
senior tag
Az SSD-seknél 2x3-szor rákérdeztem, hogy mi-miért szok' elszállni, de nem jött válasz, pedig biztos biztos van a meghibásodásokról valami hivatalos statisztika, ami a hozzzártőknek-szakmaközelieknek 1-2 perc lenne(nekem napok).
Azon nemes "önző" oknál fogva érdeklődtem(volna), mert a hosszú távra üzemeltetni tervezett NVMe-s SSD-imre "Tutira-raknék" egy 1-2$-os ventiket, mert az adatvesztés és a kár-enyhítés és helyreállítás ideje és ára alig a többszázszorosa lenne annak az 1-2$-nak.
Saját tippelgetéseim szerint ugyanis a vezérlő(azon belül is annak túlmelegedése) a meghibásodási okok döntő többsége, de érdekelt volna a valós statisztika, csak nem volt erre "ember" a remélt Ph-Fórum területen. : ( -
-
Nálam a gap pad nem jött be.
Mindig melegebb volt vele a hűtendő cucc mint pasztával.
Paszta, nálam a favorit a Noctua NT-H1.
Folyékony fém paszták verhetetlenek de mivel béna vagyok eléggé és esetleg szétfolyik, csúnya dolgokat tud művelni.
nem szeretek velük dolgozni.
Esetleg maszkolással. -
-
5leteseN
senior tag
A GParted remélt megoldása miatt kezdtem el ide "gyömöszölni" a témát, de mivel amit lehet (szinte) azt a HDD javította, ezért lassan le is cseng részemről a dolog.
Köszönöm, mindenkinek!Közben megkaptam egy friss állapot jelentés,
...az "Áthelyezett szektor..." mennyiség(82) nem nőtt.
Nem kell rohannom hétvégén(, remélem), de amikor eljön az ideje(azért nem túl soká) viszek majd magammal egy csere-HDD-t.
-
5leteseN
senior tag
Nincs nálam(hetek is lehetnek még a "kiszállásig"), addig is "táv-javítanám"!
"Long time ago..." mintha a mély-formatálás lett volna a megoldás, de ez ma már a "modern" vinyoknál már nem biztos, hogy műxik.
Szóval marad az eredeti kérdés: hogyan-mivel tudom Linux alatt "javítani"(ha lehet nem "Format C" szinten)?
-
vadkörte
addikt
"...az újabb és gyorsabb pendrájvok gyakorlatilag SSD-k..."
Szakértőként és/vagy hozzáértőként is bele futhatsz, SSD-nek tűnő pendrive-ba, hát még laikusként. Akkor már inkább vennék egy NVME házat és bele valami olcsó(bb) akár 2nd. hand SSD-t (végül is kisebb a mérete mint a 2,5"-é, cserébe gyorsabb és jobban melegszik) és még ordas nagy méretű - 2TB-> - sem szükséges, ilyen célra a legócskábbtól egyel jobb minőségű 256-os is bőven elég. Szerintem!
#98980 Krystal_s
A live! nem munkára való, hanem arra, hogy kipróbáld az adott disztribúciót, illetve ha beüt a gebasz akkor adatmentésre. Javaslom, hogy engedd el ezt a live-os "bohóckodást" és telepíts egy normális dirsztót (normális nem=Puppy) egy, akár külső meghajtóra, ha nem akarsz, vagy nem lehet dual boot-ozni.
Nálam - amikor Wine-oztam - egy régebbi MSOffice még elkóricált Wine-ban, néha hisztizett, néha magába roskadt (és vitte magával a komplett munkaállományt is) amúgy futott, a FastStone Image Viewer kifogástalanul futott Wine-ban. De egy PS, InDesign, Affinity Suite, stb... fel sem telepedett, ha fel tudtam erőszakolni valahogy indulni/futni már nem tudott.
Elég sok olyan opensource videó- és képszerkesztő van ami keresztplatformos (elérhető Windows, linux, sok esetben Mac környezetre is) ezek jelentős része ráadásul az adott OS saját tárolóiból is telepíthető. Arról viszont nem szólt a fáma, hogy milyen programokat szeretnél használni és milyen gépen. -
"Ezzel szemben a Linuxban a driverek benne vannak a kernelben."
Igen, és így olyan hardvert aminek nincs benne a drivere, azonnal lehet is kukázni.
Igen tudom ez a hardvergyártók bűne, nem írnak linuxos drivert.
Ez nem változtat a tényen, még túl egzotikus hardverek se kellenek hogy ezt megtapasztalja bárki.
És most megint megkapom majd hogy az OS-hez válasszak hardvert. Hát nem. -
OFF,
Csak a tisztánlátás végett, ilyeneket nem mindennap dobál fel, átlaguser szerintem életébe nem futott bele.
Cserébe ha van drivered, az usb-s kissámlit is lekezeli.
V.melyik nap is erősen türtőztettem magamat, ment itt a nagy hájp hogy jajj tartok egy tiszta Debiant, arra nagyon vigyázok, az nemám melós rendszer, á nem, azt csak úgy tartom mert atomstabil.
Hogy a búbánatba ne lenne atomstabil , ha egy nyamvadt programot nem telepítesz rá?
Tessék a harmatgyenge Windows10, ami szar, összedől, kékhalál meg egyéb.
Keresd meg légyszi az alábbi cmd kimenetbe a telepítési dátumot. Original install date.Microsoft Windows [Version 10.0.19045.4046]
(c) Microsoft Corporation. Minden jog fenntartva.
C:\Windows\system32>systeminfo
Host Name: TIBI-AERO
OS Name: Microsoft Windows 10 Pro
OS Version: 10.0.19045 N/A Build 19045
OS Manufacturer: Microsoft Corporation
OS Configuration: Standalone Workstation
OS Build Type: Multiprocessor Free
Registered Owner: tibi
Registered Organization:
Product ID: 00330-80000-00000-AA263
Original Install Date: 2016. 11. 22., 3:27:02
System Boot Time: 2024. 09. 30., 6:10:29
System Manufacturer: Shenzhen Wangang Technology Co., Ltd
System Model: AERO 2
System Type: x64-based PC
Processor(s): 1 Processor(s) Installed.
[01]: Intel64 Family 6 Model 122 Stepping 8 GenuineIntel ~2001 Mhz
BIOS Version: American Megatrends Inc. GB1V06, 2020. 12. 31.
Windows Directory: C:\Windows
System Directory: C:\Windows\system32
Boot Device: \Device\HarddiskVolume1
System Locale: hu;magyar
Input Locale: hu;magyar
Time Zone: (UTC+01:00) Budapest, Belgrád, Ljubljana, Pozsony, Prága
Total Physical Memory: 8 028 MB
Available Physical Memory: 4 045 MB
Virtual Memory: Max Size: 9 528 MB
Virtual Memory: Available: 4 145 MB
Virtual Memory: In Use: 5 383 MB
Page File Location(s): C:\pagefile.sys
Domain: WORKGROUP
Logon Server: \\TIBI-AERO
Hyper-V Requirements: A hypervisor has been detected. Features required for Hyper-V will not be displayed.
C:\Windows\system32>
Látod? Jól látod? Meglepő? Hihetetlen?
Ez az überszar Windows 2016-ban lett telepítve, azóta átesett minden build upgraden, szám szerint 11 darab rendszerfrissítés volt eddig, 4x lett átklónozva másik lemezre, volt közte egy MBR/GPT konverzió is. Jelenleg is naprakész friss a rendszer. Semmi akadálya W11-re upgradenek, és akkor valószínű elmegy még 8 évet.
Csak mellékesen, micsoda parák mennek itt néha hogy szűzanyám, Linux22..akármiről hagyjam frissíteni Linux24...akármire, jajjmilesz, micsináljak, hagyjam, ne hagyjam, túléli, működni fog, mi lesz az új tárolókkal, milyen szoftverem nem fog majd működni stb. stb. Nemá.
Én meg csak hagytam 8 évig hogy csináljon amit akar.
Ez a 3. PC amin működik, 4x hoztam vissza a halálból rendszermentéssel.
A 8 év alatt megszámlálhatatlan hardverrel találkozott, két vagon driver van mos is telepítve.
Az OS ezalatt a 8 év alatt kb. 5-600 szoftveren van túl, ,telepítés, tesztelés, nem tetszett, törlés.
Jelenleg kb. 100 telepített szoftver van rajta. Nem belső gyári tárolóból! telepítve meg babusgatva, jajjjajj mostmilesz, nem a gyári repoból telepítek hanem némelyik az internet sötét bugyraiból letöltve és telepítve. Hadd szóljon, ezért van, használni szeretném, nem féltően óvni hogy még valami baja lesz, elromlik, ha igen nabumm, majd visszaállítom tegnapra.
Az OS napi használatban van 8 éve, napi 10-15 órákat megy.
Nézd meg a system boot time sort, jelenleg reggel 6óra óta azaz 16 órája nyúzzuk a melóhelyemen.
Nincs kímélve, amit ez eddig kapott, azt le se lehet írni, annyit szadiztam 8 év alatt.
Bocs a kirohanásért csak leírtam egy 8, nyolc éve használatban lévő überfos Windows életútját. -
Ami viszont még érdekes lehet, hogy a Home könyvtárban sokszor rejtett könyvtárakban maradnak csomagmaradványok olyan mappákban, hogy .local, .cache, .config, stb. ezekből én manuálisan szoktam még eltávolítani dolgokat, de igazából érdemben alig nyersz vele szabad helyet.
-
cigam
titán
Plusz egy biztonsági réteg, még akkor is ha "bicebóca".
Ha jól tippelek ezt egy Windows frissítés okozta. [link]
Bocs, ez kritikán aluli ferdítés :
Ok: A frissíteni A Microsoft ezt a frissítést a havi javítás részeként adta ki. Le akarták zárni Gyengeség két éves korban be grubegy nyílt forráskódú rendszertöltő, amelyet számos Linux-eszköz indítására használnak.
Az MS oldala sem túl bőbeszédű:
[Secure Boot Advanced Targeting (SBAT) és Linux Extensible Firmware Interface (EFI)] Ez a frissítés az SBAT-t a Windows rendszert futtató rendszerekre alkalmazza. Ez megakadályozza, hogy a sebezhető Linux EFI (Shim bootloaders) fusson. Ez az SBAT-frissítés nem vonatkozik a kettős rendszerindítású Windows és Linux rendszerekre. Az SBAT-frissítés alkalmazása után előfordulhat, hogy a régebbi Linux ISO-rendszerképek nem indulnak el. Ha ez történik, a Linux-szállítóval együttműködve szerezzen be egy frissített ISO-rendszerképet. -
urandom0
senior tag
Ez a Rhino Linux már majdnem olyan szép, mint a Hannah Montana Linux
-
Bocsánat hogy belekérdezek, mert nekem még mindig nem érthető sok minden.
A Nobara egyemberes projekt.
Meg még rajta kívül 5223 nevenincs disztrócska próbálkozás.
Megint csak a monomániám, akkor mi a fenének találják ki ezeket, ha egy nyamvadt szoftvert nem tudnak rendesen karbantartani, nemhogy 5000 darab elárvult disztrót...?
Tényleg nem flame, mert én általában azt váltok ki itt ha ilyesmi iránt érdeklődök. De ezeknek a fellángolásoknak semmi de semmi értelme nincs. Hacsak nem magamutogatás, ami ellanyhul, elfárad 1-2-3 év múlva , megy a levesbe és eggyel több értelmetlen időtöltése volt a fejlesztőnek.
[pl. ennek a kilométeres listának mi értelme?]
90%-a meghalt már vagy meg fog.
És ez csak a jéghegy csúcsa szerintem.
Bakker összelapátolok egy bugyilila színvilágú KDE valamit, telepakolom baromságos szoftverekkel előtelepítve és ráhúzom valamelyik fő disztróra.
Kész a tordaitibi-fostalicska disztribúció., amit 2 nap9óra múlva elengedek és döglődjön magába a net sötét bugyraiba letölthetően.
De ennek mi értelme lenne...? -
#63718632
törölt tag
Ezért mondtam, hogy biztos oka van. Egyébként, ha nincs neki deffiniálva külön /boot, akkor nem rinyál. De nem fog bootolni a rendszer.
Mindegy is. Pár telepítést végig seggeltem mindenféle permutációban. Én csak az egyéni tapasztalataimat mondom.
Pont leszarom, hogy ki hogyan csinálja. -
sh4d0w
félisten
Nem neztem, mindig Heroicbol inditottam. Itt a hiba: [link]
moleculez: en akkor hasznalok Edge-et Debianon, ha piros ho esik lila pelyhekkel, neonzold arnyalatban.
Dhampir: en KDE-t hasznalok.
CPT.Pirk: ha legkozelebb megfagy, belenezek tuzetesebben, de ugy remlik, onnan tudom, hogy a FireFox a bunos, viszont hasznosat nem talaltam.
Rowon: nekem 115-os ESR. A jatek meg terminalbol inditva ennyit ir:
(18:10:57) ERROR: [Backend]: Couldn't find all library folders of Wine Default - wine-8.0 (Debian 8.0~repack-4)!
Missing undefined and/or undefined!
Falling back to system libraries!
Egyebkent igaza van, mert 9-es wine van fent. -
Dhampir
félisten
Ezt az én hozzászólásomra írtad válasz-kérdésnek?
Bennem is felmerült, de néhány kiegészítő kivételével ugyanazokat használom Chromium alatt is, azonban a csak Firefoxhoz kapcsolódó némely egyéb kiegészítő miatt elképzelhető, hogy ezek közül valamelyik a tettes, ezt megpróbálom majd kizárni.
-
Warton
őstag
Most próbálkozom egy őskövületre (Nvidia kártyával) felrakni egy mintet és konkrétan csak compatibility módban tudtam telepíteni. Aztán telepítés után közvetlen a bootolás után elsötétül a képernyő és hallom a Mint indulós hangját.
TTY-t se tudtam elindítani.
Most kicseréltem a vgat egy 5750-esre és röccre-pöccre indul. Olvastam, hogy valamit a grubos izében kéne átírni... ennek sem vagyok tudója.
Lehet, hogy az összefoglalóba be kéne írni, hogy nvidia kártyád van? Felejtsd el az egészet, menjél vissza a windows topicba. -
cigam
titán
?? A packages-en kívül ott ports, plusz rengeteg Linux-ra fordított programot is tud futtatni.
Plusz egy distro minőségét nem az elérhető programok számossága határozza meg. Ott van pl. az Android. A Google áruháza roskadásig tele van programmal. A sok szemétből úgy kel kikaparni a valóban használható, jól működő programot. -
szbalogh
addikt
Köszi mindenkinek!
A rendszer látja a NIC-et. Firmware rtl8xxxu=N/A
A megadott könyvtárban valóban nincs de nem is találtam.
Inkább elengedem.Igen a Suse-ra és Alma-ra nincs infiniband driver. Lehet, hogy menne de próbálom redukálni a leendő megoldandó problémákat XD
Megpróbálom a kiszemelt laptopon elkezdeni telepíteni a Master gépet, ezen van belső wifi, ami működik rendben. A négy munkanode pedig majd PXE bootal fog indulni.
Eredetileg is így gondolták ki az alkotók
Azt mondjuk nem tudom még hogy ugorja meg a rendszer, hogy nincs Mellanox eszköz a laptopon csak a PXE-re szánt képen. Talán érteni fogja -
IstvánLászló
őstag
+1 igen.
A srác a videóban beszélget a game témában ,legalább olvasna utána.
Én már az első 15-másodpercben,le is álitottam a videót,mert a win-árakat rekálozza és szponzórált a tartalma..
Sosem értettem azokat, hogy tanulás nélkül szeretne valamilyen rendszert használni. Windowst is meg kell tanulni használni, ahogy a linuxot is.
Nekem minden általam használt szoftver elfut linuxOS-en.
Lutris-al úgyanugy játszok mint ha Windows lenne a gépemen. -
sh4d0w
félisten
-
szbalogh
addikt
Hu hat ez kicsit bonyolultabb.
4-node szamito klasztert kellene epiteni amik Mellanox ConnectX-3 FDR IB-el lennenek osszekapcsolva. Ehhez az Nvidia driver max 4.9 ami Rocky 8.8 ra van max.Ja a Rocky az OpenHPC miatt kell, az nincs Ubuntura.
Maga a program (NWChem) szuperul megy Ubuntu-n, amin a WiFi se gond persze.
Sajnos a Rocky 8.10 alap telepitessel se megy a wifi, igy most utolag probalom telepiteni, ami eleg problemas igy kezdokent net nelkul
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Autós topik
- Hivatalosan is bemutatta a Google a Pixel 6a-t
- Hobby elektronika
- Canon EOS DSLR topic
- Napelem
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Friss koncepciót hoz a Nothing Phone (3)
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Elemlámpa, zseblámpa
- További aktív témák...
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Bontatlan - BATTLEFIELD 1 Collectors Edition - Játékszoftver nélkül
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Fujitsu USB Port Replicator PR09 docking station (1x5K vagy 2x4K felbontás) (DisplayLink)
- BANKMENTES részletfizetés Noblechairs HERO RL valódi bőr Gamer Szék
- AKCIÓ! MSI B450 R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB GDDR6 Rampage Shiva Zalman 500W
- Samsung Galaxy Xcover 5 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Intel Core i7-8700, i7-9700 CPU, processzor - Számla, garancia
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest