Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eastsider
    nagyúr

    Nem tudom odahaza a montessori mennyire elterjedt, egy biztos, hogy nagyon jó módszerekkel tanultak a gyerekeim. 2 eléggé stem irányban mozog, 1 inkább művészet .

    montessori bölcsibe járt a nagyobbik lányunk, nagyon szerette/szerettük. ovi is van montessori bp-n

  • f4lcon
    addikt

    Nekünk montessori bolcsi/ ovi volt nagyon imadtuk

    a montessori az jellemzően 3-6 éves gyerekeknek van. én támogatom, de otthon sem kivitelezhetetlen, ha az oviban nincs ilyen módszer.

  • tildy
    nagyúr

    szvsz ha átlagos ügyes/okos a gyerek, nem kell semmi alternatív oktatási forma. Nem nyer vele semmit. Ilyen helyeken szülői közösség is más, a gyermekek is, minden.
    Kézműveskedés átlag állami oviban is van, csak ezért felesleges alternatívot választani.
    Ha az alternatív mégsem jön be, a visszaút nagyon nehéz.

    Nem tudom odahaza a montessori mennyire elterjedt, egy biztos, hogy nagyon jó módszerekkel tanultak a gyerekeim. 2 eléggé stem irányban mozog, 1 inkább művészet .

  • Dr. Mózes
    aktív tag

    TedEd-en volt egy-két hete az alternatív oktatással kapcsolatban egy videó, ami alapján előnyére válik a gyereknek, ha nem a hagyományos poroszos oktatási rendszerben nevelkedik, jobb problémamegoldó képességet szereznek, jobban teljesítenek nagy átlagban.
    Nekem két félelmem van ezekkel az alternatív helyekkel:
    1. Ha átmegy normál középiskolába, mennyire tud áttérni a hagyományos oktatási modellre.
    2. Tapasztalat alapján gyakran a problémás/több figyelmet igénylő gyerekeket iratják be ilyen helyekre, akik a normál rendszerben kihullanának. Nem biztos hogy jó hatással lenne ez a mi gyerekünkre.
    Ettől függetlenül ha nem 50-100 méterre lenne tőlünk az óvoda, akkor egy montessori oviban/ált. iskolában elgondolkodnék, mert maga a rendszer nagyon szimpatikus, de csak ezért nem fogunk 30 kilométert ingázni.

  • solti
    senior tag

    szvsz ha átlagos ügyes/okos a gyerek, nem kell semmi alternatív oktatási forma. Nem nyer vele semmit. Ilyen helyeken szülői közösség is más, a gyermekek is, minden.
    Kézműveskedés átlag állami oviban is van, csak ezért felesleges alternatívot választani.
    Ha az alternatív mégsem jön be, a visszaút nagyon nehéz.

  • blt-blog
    junior tag

    waldorffal kapcsolatban nagyon sok a kritika, mindenki maga dönti el, hogy mennyire azonosul vele, személy szerint én nem preferálom, de ez magánvélemény.

    tapasztalatunk áttételesen van, ismerős járatta waldorf iskolába a gyerekét, és nagyon megbánta, mert lehet nagyon ügyesen tud szőni és batikolni de szinte behozhatatlan hátrányt hozott össze a tanulásban már alsó tagozat végére.

    tudom hogy Nálatok az óvoda van soron egyelőre, de a hagyományos rendszerben viszonylag komoly felkészítés van az iskolára már óvodában is, kérdés, tovább milyen tanrenddel számoltok és ez összehozható-e a waldorf ovival.

    "ismerős járatta waldorf iskolába a gyerekét, és nagyon megbánta, mert lehet nagyon ügyesen tud szőni és batikolni de szinte behozhatatlan hátrányt hozott össze a tanulásban már alsó tagozat végére"

    Ha errol van reszletesebb publikus info, az erdekelne. Nalunk csak ismeros van, negy gyereke jart waldorfba, ma mar mind felnott, egyetemet vegzett, vagy oda jar. Igaz, egyik sem termeszettudomanyos iranyt vegzett, inkabb kreativat (fotos, tancos, stb). Nyilvan fogalmam sincs az enyemek mik akarnak lenni ha nagyok lesznek, de ha magunkbol infulunk ki, akkor zero kreativ erosseguk lesz. En eddig amit lattam / hallottam a waldorf nem szimpi, de ettol fuggetlenul meglepne, ha ekkora lemaradast lehet osszeszedni, elvegre akkreditalt / elfogadott rendszerrol van szo.

  • tildy
    nagyúr

    Reméljük, Waldorf felé kacsintok, bár már ott is felvételi van. Elvileg egyke lesz, így nem árt a közösség, bár nagyon ügyesen szocializálódik.

    Nekünk montessori bolcsi/ ovi volt nagyon imadtuk

  • 6030D
    addikt

    Mindenképp. Már felvettük velük a kapcsolatot, nyílt napra megyünk, illetve történik mindkét szülővel és a gyerkőccel elbeszélgetés. Az hogya váltás mennyire nehéz, az bölcsi-ovi szinten nem releváns. Általános iskola meg még jelenleg annyira messze van (három nap múlva lesz kettő éves) hogy ezen kár kattogni.

    Bocs, valamiért már az iskolára gondoltam. :B :R

  • Tothgera30
    veterán

    én már a bölcsi időszakban elkezdtem lobbizni a kiválasztott suliba kerülés érdekében :DDD

    hamar eltelik az a pár év, kettőt pislantasz és már ovis ballagás (wtf) de persze, csináljátok ahogy Nektek jó, ebbe senki nem szólhat bele. véleményt írtam csak.

    Nah ezaz hogy azt sem tudom hogy melyik suli lesz a kiválasztott. :D Bölcsi esetén is megnéztünk vagy hármat. :B

  • DeFranco
    nagyúr

    Nagybátyám mindkét gyereke Waldorf ovi - ált. suli - középsuli triót tolta végig, ők nagyon preferálták. Illetve párom pszichológius barátnője Waldorf oviba iratta aspergeres gyerkőcét, ő is pozitívan vélekedett. Nyílván van egy elvont szemlélete, de ovi mint ugródeszka nem ördögtől való. Másrészt annyira elhamarkodott még ezen filózni. Örülünk hogy a bölcsibe beszokott, és még ezt sem akarom elkiabálni.

    én már a bölcsi időszakban elkezdtem lobbizni a kiválasztott suliba kerülés érdekében :DDD

    hamar eltelik az a pár év, kettőt pislantasz és már ovis ballagás (wtf) de persze, csináljátok ahogy Nektek jó, ebbe senki nem szólhat bele. véleményt írtam csak.

  • Tothgera30
    veterán

    waldorffal kapcsolatban nagyon sok a kritika, mindenki maga dönti el, hogy mennyire azonosul vele, személy szerint én nem preferálom, de ez magánvélemény.

    tapasztalatunk áttételesen van, ismerős járatta waldorf iskolába a gyerekét, és nagyon megbánta, mert lehet nagyon ügyesen tud szőni és batikolni de szinte behozhatatlan hátrányt hozott össze a tanulásban már alsó tagozat végére.

    tudom hogy Nálatok az óvoda van soron egyelőre, de a hagyományos rendszerben viszonylag komoly felkészítés van az iskolára már óvodában is, kérdés, tovább milyen tanrenddel számoltok és ez összehozható-e a waldorf ovival.

    Nagybátyám mindkét gyereke Waldorf ovi - ált. suli - középsuli triót tolta végig, ők nagyon preferálták. Illetve párom pszichológius barátnője Waldorf oviba iratta aspergeres gyerkőcét, ő is pozitívan vélekedett. Nyílván van egy elvont szemlélete, de ovi mint ugródeszka nem ördögtől való. Másrészt annyira elhamarkodott még ezen filózni. Örülünk hogy a bölcsibe beszokott, és még ezt sem akarom elkiabálni.

  • Tothgera30
    veterán

    Menj el egy szülőire előtte. :) Illetve a látottakon és hallottakon kívül tedd fel a kérdést majd, hogy ha nem waldorfban folytatja a tanulmányait a gyerek, a tapasztalatuk szerint mennyire nehéz a váltás. Reméljük őszinték.

    Mindenképp. Már felvettük velük a kapcsolatot, nyílt napra megyünk, illetve történik mindkét szülővel és a gyerkőccel elbeszélgetés. Az hogya váltás mennyire nehéz, az bölcsi-ovi szinten nem releváns. Általános iskola meg még jelenleg annyira messze van (három nap múlva lesz kettő éves) hogy ezen kár kattogni.

  • DeFranco
    nagyúr

    Reméljük, Waldorf felé kacsintok, bár már ott is felvételi van. Elvileg egyke lesz, így nem árt a közösség, bár nagyon ügyesen szocializálódik.

    waldorffal kapcsolatban nagyon sok a kritika, mindenki maga dönti el, hogy mennyire azonosul vele, személy szerint én nem preferálom, de ez magánvélemény.

    tapasztalatunk áttételesen van, ismerős járatta waldorf iskolába a gyerekét, és nagyon megbánta, mert lehet nagyon ügyesen tud szőni és batikolni de szinte behozhatatlan hátrányt hozott össze a tanulásban már alsó tagozat végére.

    tudom hogy Nálatok az óvoda van soron egyelőre, de a hagyományos rendszerben viszonylag komoly felkészítés van az iskolára már óvodában is, kérdés, tovább milyen tanrenddel számoltok és ez összehozható-e a waldorf ovival.

  • 6030D
    addikt

    Reméljük, Waldorf felé kacsintok, bár már ott is felvételi van. Elvileg egyke lesz, így nem árt a közösség, bár nagyon ügyesen szocializálódik.

    Menj el egy szülőire előtte. :) Illetve a látottakon és hallottakon kívül tedd fel a kérdést majd, hogy ha nem waldorfban folytatja a tanulmányait a gyerek, a tapasztalatuk szerint mennyire nehéz a váltás. Reméljük őszinték.

  • Tothgera30
    veterán

    és így az ovoda sétagalopp lesz
    illetve a gyerek "megtanul" pár kajak vírust leküzdeni, készülj ősszel a "3 hét otthon 1 hét bölcsi" ritmusra, de cserébe oviban nem fog mindentől kidőlni

    Reméljük, Waldorf felé kacsintok, bár már ott is felvételi van. Elvileg egyke lesz, így nem árt a közösség, bár nagyon ügyesen szocializálódik.

  • 6030D
    addikt

    Nalunk is szeptemberben kezdi, szerencsere mar nem is emlekszem, mikor volt utoljara lazas. Mar a kisebbiktol sem kap el semmit, amikor o ledol a labarol. Hej, nehez ut volt es a kisebbikkel meg mindig tart, a korhazas kaland ota extra paranoiasok vagyunk de talan mar latszik az alagut vege.

    Lekopogom, itt is egyre jobb, tavaly májustól novemberig nem volt beteg, idén is talán egyszer maradt itthon, azon kívül csak ilyen 2-3 napos takony kis köhögéssel.

  • blt-blog
    junior tag

    Nekünk a legelején már mondta a gyerekorvos, hogy ahány közösség, annyi féle vírusmutáció, minden váltásnál el fog kapni valamit. Ez így is volt a két bölcsi és az óvoda kezdéskor is. Izgatottan várjuk az iskolakezdést. :D

    Nalunk is szeptemberben kezdi, szerencsere mar nem is emlekszem, mikor volt utoljara lazas. Mar a kisebbiktol sem kap el semmit, amikor o ledol a labarol. Hej, nehez ut volt es a kisebbikkel meg mindig tart, a korhazas kaland ota extra paranoiasok vagyunk de talan mar latszik az alagut vege.

  • 6030D
    addikt

    és így az ovoda sétagalopp lesz
    illetve a gyerek "megtanul" pár kajak vírust leküzdeni, készülj ősszel a "3 hét otthon 1 hét bölcsi" ritmusra, de cserébe oviban nem fog mindentől kidőlni

    Nekünk a legelején már mondta a gyerekorvos, hogy ahány közösség, annyi féle vírusmutáció, minden váltásnál el fog kapni valamit. Ez így is volt a két bölcsi és az óvoda kezdéskor is. Izgatottan várjuk az iskolakezdést. :D

  • f4lcon
    addikt

    Nah, fiúk/lányok. Korábbi bölcsi témával kapcsolatban kérdeztem. Elég sok hasznos válasz érkezett, amit utólag is köszönök. Kissé rögösen indult a beszokás, ezt főleg a bölcsöde vezetésének érdekes metódusainak tudom be. Kértük hogy kezdjük relatív hamarabb, mert ha kiesik (betegség miatt) akkor se legyen elmaradás. Semmi gond, megoldják. Másnap hív hogy kezdjük később mert az egyik dadus/gyereknevelő betegség miatt TP-n van, nem-e lenne gond ha mégis később kezdenénk, és így is marad cca. 2 hét beszokni, mert addigra visszajön a dolgozó. Később mikor kezdtük, kiderült hogy papíron 10 törpére van egy nevelő, persze ideiglenesen, mert a másik dadus (még mindig) tp-n van. Ennek idejét jól tudták mert nyaki sérvműtéte volt. Mindegy, megoldjuk. Elkezdtük a beszokatást, a nevelőnek volt pár érdekes kijelentése ("nem fogom én nem is akarom ölbe venni"). Persze minden ilyen erős diktatúrikus szoci hsz. után jött egy enyhítés hogy nem úgy fondolta. Beszéltünk vele, és a bölcsöde vezetővel is, nem akartunk rögtön intézményt váltani, ezután vett egy erős fordulatot a dolog (azóta kissé tartanak tőlem). Pocok szerencsére nagyon jól beszokott, "Pepe a bölcsiben" c. műremekkel treníroztuk lelkileg. A dadushoz ragaszkodik, természetesen ölbe is veszi megnyugtatás erejéig, amihez külön ragaszkodtunk. Anyával zökkenőmentesen megy bölcsibe, van kisautó amit visz és ott beteszi a szekrényébe. Esetemben még lezavar egy gyors "könnyes búcsút", és fél nap alatt párszor megemlíti hogy apa, de ettől függetlenül ügyes kis kölyök. Párom még heti 20 órában ment dolgozni (8-12), így legtöbbször még délután alszik a bölcsiben és elég 13-13:30-ra érte menni. Ez az ott alvás is nagy félelmem volt, de simán lehozta. Köszönöm mégegyszer a megnyugató tanácsokat. :R

    és így az ovoda sétagalopp lesz
    illetve a gyerek "megtanul" pár kajak vírust leküzdeni, készülj ősszel a "3 hét otthon 1 hét bölcsi" ritmusra, de cserébe oviban nem fog mindentől kidőlni

  • Tothgera30
    veterán

    Nah, fiúk/lányok. Korábbi bölcsi témával kapcsolatban kérdeztem. Elég sok hasznos válasz érkezett, amit utólag is köszönök. Kissé rögösen indult a beszokás, ezt főleg a bölcsöde vezetésének érdekes metódusainak tudom be. Kértük hogy kezdjük relatív hamarabb, mert ha kiesik (betegség miatt) akkor se legyen elmaradás. Semmi gond, megoldják. Másnap hív hogy kezdjük később mert az egyik dadus/gyereknevelő betegség miatt TP-n van, nem-e lenne gond ha mégis később kezdenénk, és így is marad cca. 2 hét beszokni, mert addigra visszajön a dolgozó. Később mikor kezdtük, kiderült hogy papíron 10 törpére van egy nevelő, persze ideiglenesen, mert a másik dadus (még mindig) tp-n van. Ennek idejét jól tudták mert nyaki sérvműtéte volt. Mindegy, megoldjuk. Elkezdtük a beszokatást, a nevelőnek volt pár érdekes kijelentése ("nem fogom én nem is akarom ölbe venni"). Persze minden ilyen erős diktatúrikus szoci hsz. után jött egy enyhítés hogy nem úgy fondolta. Beszéltünk vele, és a bölcsöde vezetővel is, nem akartunk rögtön intézményt váltani, ezután vett egy erős fordulatot a dolog (azóta kissé tartanak tőlem). Pocok szerencsére nagyon jól beszokott, "Pepe a bölcsiben" c. műremekkel treníroztuk lelkileg. A dadushoz ragaszkodik, természetesen ölbe is veszi megnyugtatás erejéig, amihez külön ragaszkodtunk. Anyával zökkenőmentesen megy bölcsibe, van kisautó amit visz és ott beteszi a szekrényébe. Esetemben még lezavar egy gyors "könnyes búcsút", és fél nap alatt párszor megemlíti hogy apa, de ettől függetlenül ügyes kis kölyök. Párom még heti 20 órában ment dolgozni (8-12), így legtöbbször még délután alszik a bölcsiben és elég 13-13:30-ra érte menni. Ez az ott alvás is nagy félelmem volt, de simán lehozta. Köszönöm mégegyszer a megnyugató tanácsokat. :R

  • BiP
    nagyúr

    még egyszer: ha nincs látható sérülés rajta, akkor nem volt vele probléma.
    ez ennyire egyszerű.
    egy sima földre ejtéstől (rosszul veszed ki az autóból) is maradandó sérülés keletkezik rajta.

    Oké, egyszerű.
    Abban gondolkodtam, hogy olyan sérülés lehet rajta, (pl.műanyag megrepedt), amit nem veszel észre vételkor.
    De ezt csak akkor fogod megtudni, amikor balesetezel.
    Normál használatnál még egy sérült ülés is ellátja a feladatát.
    De a vizsga akkor van, amikor balesetezel.

    Nem vagyok a használt ellen. Vettünk mi is már használtan, adtunk is el,
    és olyan is volt, aki nem vette meg, mert törött volt a hungarocell. (Gyerek letörte, szóval szerkezetileg nem volt sérült), de ő is óvatos volt.

    Mindenki el tudja dönteni. De én úgy vagyok vele, hogy egy számítógépalkatrésznél kb.mindegy, de amikor a gyerek épsége a tét, aszerint mérlegeljen mindenki.

    Nem a mindennapokra kell tervezni, hanem arra az 1 esetre, amikor baj van.

  • f4lcon
    addikt

    Az a baj ezzel, hogy az, hogy volt-e vele probléma, az csak utólag derül ki, hogy balesetben megvédte-e a gyereket.
    Ha nem balesetezel, akkor nyilván bármilyen (akár rejtett sérült) gyerekülés kiszolgál.

    De persze az a jó, ha sose derül ki, hogy volt-e baja vagy sem.

    még egyszer: ha nincs látható sérülés rajta, akkor nem volt vele probléma.
    ez ennyire egyszerű.
    egy sima földre ejtéstől (rosszul veszed ki az autóból) is maradandó sérülés keletkezik rajta.

  • mirci18
    addikt

    Az a baj ezzel, hogy az, hogy volt-e vele probléma, az csak utólag derül ki, hogy balesetben megvédte-e a gyereket.
    Ha nem balesetezel, akkor nyilván bármilyen (akár rejtett sérült) gyerekülés kiszolgál.

    De persze az a jó, ha sose derül ki, hogy volt-e baja vagy sem.

    Ha már eleve ülésmagosítód van egy egy normál hátlapos 15-36 kg-os ülésed van azon minimális oldalvédelmed van ott a kocsi fogja fel a legtöbbet.

  • tildy
    nagyúr

    " egy pl 8 éves gyerek"

    Azert ugye azt is elolvastad, hogy par honapos ujszulott volt az eredeti kerdesben:

    "Gyerekülést szeretnék venni autóba a jelenleg 4 hónapos kisfiúnknak"

    A te nyolc eves peldad meg sokaig nem lesz relevans neki. Ujra kerlek, hogy kontextusban ertelmezd a dolgokat, amikre reagalasz, ne kiragadva.

    Miért kellene elolvasnom az eredetit ? Főleg , hogy dr Mózes hozzászólásában - amire te reagáltál - nem volt szó 4 hónapos gyerekről . Johnny82 beszélt 4 hónapos gyerekről .

    Én erre reagáltam
    ‘A lecnek nem ott kellene lennie, hogy semmilyen vagy hasznalt, mert jelenleg autosules nelkul gyerekeket szallitani illegalis, szoval a nincs ules az nem is opcio.’

    Fogalmazz pontosabban máskor, ami nem félreérthető /egyértelmű.

  • BiP
    nagyúr

    Persze ennyi erővel ne vegyél ismeretlen helyről sem autót vagy biciklit.
    Mekkora erőbehatás kell egy gyerekülésnek hogy ne vedd észre rajta hogy sérült?

    Szerencsére nálunk nincs ilyen idióta szabályzás. Nem egy gyerekülést adtam vettem vár mégsem volt vele sosem probléma.

    Az a baj ezzel, hogy az, hogy volt-e vele probléma, az csak utólag derül ki, hogy balesetben megvédte-e a gyereket.
    Ha nem balesetezel, akkor nyilván bármilyen (akár rejtett sérült) gyerekülés kiszolgál.

    De persze az a jó, ha sose derül ki, hogy volt-e baja vagy sem.

  • mirci18
    addikt

    Nem ismert eloeletu ulesnel barmi tortenhetett vele, ami esetleg olyan strukturalis serulest okozott az ulesben, amit szabad szemmel nem, vagy nem egyszeruen veszel eszre. Ha kifogsz egy ilyet, akkor egy esetleges esemeny soran az ules mar nem fogja azt a biztonsagot / vedelmet nyujtani, mintha serules nelkuli ules lenne.

    Ugyanaz, mint amiert a legzsak, a biztonsagi ov, vagy az alvaz / karosszeria egyes elemei is egyszer hasznalatos darabok, az elso esemeny utan a legzsak ha kinyilt, kuka, az ov ha megfogott, akkor szinten kuka, mert a kovetkezo alkalommal mar nem ved meg, illetve az alvaz egyes elemei is ha serultek, akkor mar kuka, mert a kovetkezo balesetben mar nem tud energiat ugy elvezetni, ahogy kellene.

    Az ebay peldaul pont ezert nem is enged haszalt autosulest arulni (legalabbis UK-ban - nem tudom mashol engedelyezi-e). A helyi jotekonysagi boltba is mikor le akartuk adni a komplett szettet (babakocsi, ules, isofix) nem fogadtak el, csak a babakocsit. A tobbit hasznaltan nem ertekesithetik.

    Biztosan vannak olyan orszagok, ahol szabad kereskedni veluk (akar kez alatt, akar boltban). Ha te ezt bevallalod, az a te dolgod.

    Persze ennyi erővel ne vegyél ismeretlen helyről sem autót vagy biciklit.
    Mekkora erőbehatás kell egy gyerekülésnek hogy ne vedd észre rajta hogy sérült?

    Szerencsére nálunk nincs ilyen idióta szabályzás. Nem egy gyerekülést adtam vettem vár mégsem volt vele sosem probléma.

  • blt-blog
    junior tag

    Egyszer a pebblebe reptéri ülés feladás után megrepedt a belső iporka rész, amit már csak akkor vettünk észre mikor otthon húzatott akartam mosni. 10e forint volt bele új .

    ’A lecnek nem ott kellene lennie, hogy semmilyen vagy hasznalt, mert jelenleg autosules nelkul gyerekeket szallitani illegalis, szoval a nincs ules az nem is opcio.’
    Ez így nem teljesen igaz, mert 135cm alatt van kötelező ülés használat hátsó ülésre : egy pl 8 éves gyerek , aki még gyerek, de már 136cm magas, szállítható ülés nélkül a hátsó ülésen .

    " egy pl 8 éves gyerek"

    Azert ugye azt is elolvastad, hogy par honapos ujszulott volt az eredeti kerdesben:

    "Gyerekülést szeretnék venni autóba a jelenleg 4 hónapos kisfiúnknak"

    A te nyolc eves peldad meg sokaig nem lesz relevans neki. Ujra kerlek, hogy kontextusban ertelmezd a dolgokat, amikre reagalasz, ne kiragadva.

  • tildy
    nagyúr

    ráadásul a KRESZ nem az ülést írja elő, hanem azt, hogy "(7) A gépkocsiban vagy a mopedautóban – a (8) bekezdésben foglalt kivétellel – 150 cm-nél alacsonyabb gyermek csak a testméretéhez és testsúlyához igazodó kialakítású gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható."
    150cm alatt gyermek biztonsági rendszer kötelező, de ez alapján jó az ülés magasító is, hiszen nem az oldal ütésektől kell a törvény szerint védeni a gyereket, hanem azt kell elérni, hogy az autó beépített biztonsági berendezése (a biztonsági öv) megfelelően tudjon működni, és a nyak alatt keresztezze a mellkast.
    a kivétel:
    "(8) A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:
    a) ha a gyermekbiztonsági rendszer beszerelésére a gépkocsi a gyári kialakítása alapján nem alkalmas (az ilyen kialakítású M1, N1, N2 és N3 kategóriájú gépkocsiban a 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, illetve a 3. életévét már betöltött és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek az első ülésen nem szállítható); b) ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel – testméretéhez igazodóan – biztonságosan rögzíthető;"
    ez akkor érvényes, ha hátul olyan az autó kialakítása, hogy a 135cm - 150cm közötti gyerek beköthető "rendesen" azaz úgy, hogy nem a nyakán megy át a biztonsági öv.

    Igazad van. Mondjuk nem tudom a Volvo beépített ulesmagasitoja megfelel-e gyerekbiztonsági rendszernek , de talán igen .

  • f4lcon
    addikt

    Egyszer a pebblebe reptéri ülés feladás után megrepedt a belső iporka rész, amit már csak akkor vettünk észre mikor otthon húzatott akartam mosni. 10e forint volt bele új .

    ’A lecnek nem ott kellene lennie, hogy semmilyen vagy hasznalt, mert jelenleg autosules nelkul gyerekeket szallitani illegalis, szoval a nincs ules az nem is opcio.’
    Ez így nem teljesen igaz, mert 135cm alatt van kötelező ülés használat hátsó ülésre : egy pl 8 éves gyerek , aki még gyerek, de már 136cm magas, szállítható ülés nélkül a hátsó ülésen .

    ráadásul a KRESZ nem az ülést írja elő, hanem azt, hogy "(7) A gépkocsiban vagy a mopedautóban – a (8) bekezdésben foglalt kivétellel – 150 cm-nél alacsonyabb gyermek csak a testméretéhez és testsúlyához igazodó kialakítású gyermekbiztonsági rendszerben rögzítve szállítható."
    150cm alatt gyermek biztonsági rendszer kötelező, de ez alapján jó az ülés magasító is, hiszen nem az oldal ütésektől kell a törvény szerint védeni a gyereket, hanem azt kell elérni, hogy az autó beépített biztonsági berendezése (a biztonsági öv) megfelelően tudjon működni, és a nyak alatt keresztezze a mellkast.
    a kivétel:
    "(8) A gyermeket nem kell gyermekbiztonsági rendszerben rögzíteni:
    a) ha a gyermekbiztonsági rendszer beszerelésére a gépkocsi a gyári kialakítása alapján nem alkalmas (az ilyen kialakítású M1, N1, N2 és N3 kategóriájú gépkocsiban a 3 évnél fiatalabb gyermek nem szállítható, illetve a 3. életévét már betöltött és 150 cm-nél kisebb testmagasságú gyermek az első ülésen nem szállítható); b) ha gépkocsi hátsó ülésén utazik, 3. életévét már betöltötte, legalább 135 cm magas és az üléshez beszerelt biztonsági övvel – testméretéhez igazodóan – biztonságosan rögzíthető;"
    ez akkor érvényes, ha hátul olyan az autó kialakítása, hogy a 135cm - 150cm közötti gyerek beköthető "rendesen" azaz úgy, hogy nem a nyakán megy át a biztonsági öv.

  • tildy
    nagyúr

    Nem ismert eloeletu ulesnel barmi tortenhetett vele, ami esetleg olyan strukturalis serulest okozott az ulesben, amit szabad szemmel nem, vagy nem egyszeruen veszel eszre. Ha kifogsz egy ilyet, akkor egy esetleges esemeny soran az ules mar nem fogja azt a biztonsagot / vedelmet nyujtani, mintha serules nelkuli ules lenne.

    Ugyanaz, mint amiert a legzsak, a biztonsagi ov, vagy az alvaz / karosszeria egyes elemei is egyszer hasznalatos darabok, az elso esemeny utan a legzsak ha kinyilt, kuka, az ov ha megfogott, akkor szinten kuka, mert a kovetkezo alkalommal mar nem ved meg, illetve az alvaz egyes elemei is ha serultek, akkor mar kuka, mert a kovetkezo balesetben mar nem tud energiat ugy elvezetni, ahogy kellene.

    Az ebay peldaul pont ezert nem is enged haszalt autosulest arulni (legalabbis UK-ban - nem tudom mashol engedelyezi-e). A helyi jotekonysagi boltba is mikor le akartuk adni a komplett szettet (babakocsi, ules, isofix) nem fogadtak el, csak a babakocsit. A tobbit hasznaltan nem ertekesithetik.

    Biztosan vannak olyan orszagok, ahol szabad kereskedni veluk (akar kez alatt, akar boltban). Ha te ezt bevallalod, az a te dolgod.

    Egyszer a pebblebe reptéri ülés feladás után megrepedt a belső iporka rész, amit már csak akkor vettünk észre mikor otthon húzatott akartam mosni. 10e forint volt bele új .

    ’A lecnek nem ott kellene lennie, hogy semmilyen vagy hasznalt, mert jelenleg autosules nelkul gyerekeket szallitani illegalis, szoval a nincs ules az nem is opcio.’
    Ez így nem teljesen igaz, mert 135cm alatt van kötelező ülés használat hátsó ülésre : egy pl 8 éves gyerek , aki még gyerek, de már 136cm magas, szállítható ülés nélkül a hátsó ülésen .

  • tildy
    nagyúr

    De minek is kéne 10-20 e ft-ért már kapol márkás használt isofix ülést.
    Amire kell arra bőven elég.
    Úgyis koszos lesz úgyis 1-2 évig használod.
    Nálunk 3 gyerek van és két autó. Ha mindkettő kocsiba kellett volna vennem ennyi ülést egy vagyon lett volna.

    Mi kétlaki életet éltünk, mi Magyarországra és ide is vettünk . Mondjuk Magyarországra , itt úgyis keveset vagyunk kb valami nonamet.

  • f4lcon
    addikt

    Teljesen igaz amit leírsz, de a semminél a bármilyen gyerekülés is nagyságrendekkel jobb.
    Már korábban is vitatkoztam azzal, hogy a márkás mennyivel biztonságosabb, mint az olcsóbb illetve melyik éri meg jobban a márkás használt, vagy az új olcsó, mert erre tudtommal nincs semmilyen kutatás, de ha történik valami, akkor valószínűleg többet fog latba venni az, hogy a család egy XC90-es volvóban, vagy egy 20 éves Feliciában van. Sőt aki megengedheti magának a Volvót, az meg fogja venni a legdrágább csilingelős masszázs gyerekülést, a Felíciás meg örül annak ami van.

    erre is, meg az előzményére is szeretnék reagálni: egyrészt az ADAC vizsgálja a kémiai összetevői szerint is a gyereküléseket (kipárolgás, stb) és konkrét törés teszteknek is aláveti őket, tehát egészen egyszerűen összehasonlíthatóak az ülések. már amelyiket tesztelik, ugye.

    a másik meg: Nem ismert eloeletu ulesnel barmi tortenhetett vele, ami esetleg olyan strukturalis serulest okozott az ulesben, amit szabad szemmel nem, vagy nem egyszeruen veszel eszre. ezt nem kell túlgondolni, a gyerekülés nem atomfizika. műanyagból áll, EPS-ből meg a burkolatból. ha lehúzod a szövet burkolatot, akkor látszik, hogy az EPS sérült-e vagy nem. ha nincs deformálva/törve, akkor jó eséllyel semmilyen behatás nem érte, ugyanis az EPS ritka könnyen törik/deformálódik.

    a size 0/1 gyerekülések szinte csak fél-egy évig vannak használatban, így ezekből kifogni egy 90%-osat nem akkora mutatvány. a size 2/3 már más kérdés, ott a gyerek simán használhatja 6-7 éves koráig is, annyi idő alatt tud vele történni ez-az.

  • blt-blog
    junior tag

    Teljesen igaz amit leírsz, de a semminél a bármilyen gyerekülés is nagyságrendekkel jobb.
    Már korábban is vitatkoztam azzal, hogy a márkás mennyivel biztonságosabb, mint az olcsóbb illetve melyik éri meg jobban a márkás használt, vagy az új olcsó, mert erre tudtommal nincs semmilyen kutatás, de ha történik valami, akkor valószínűleg többet fog latba venni az, hogy a család egy XC90-es volvóban, vagy egy 20 éves Feliciában van. Sőt aki megengedheti magának a Volvót, az meg fogja venni a legdrágább csilingelős masszázs gyerekülést, a Felíciás meg örül annak ami van.

    En csak a hasznalt vs uj -ra reagaltam, nem arra, hogy markas vagy nem markas. Eleve nem sok kulonbseg lehet a markak kozott biztonsag tekinteteben, mert szabvanyok vannak, torestesztek, meresek, ezek egy ules vagy atmegy vagy nem, ezen nem nagyon lehet trukkozni.

    A markas elonye inkabb a hozzaadott ertekekben van. A hasznalt anyagok minosege, az egyeb funkciok (kihuzhato tamaszok, stabilizalok, zsebek), a szuksegesen tulmeno vedelem (pl addicionalis nyakvedelem), valamint esetleg a szellozes, szereles lehet meg masmilyen (konnyebb a huzatot levenni vagy sem, konnyebb bepattintani az isofixbe vagy nem, forog-e korbe vagy sem, stb.

    Szerintem teljesen mindegy, hogy markas vgay nem markasbol keres valaki hasznaltat, mind a ketto rizikos, mert hasznalt es en nem tennem.

    A lecnek nem ott kellene lennie, hogy semmilyen vagy hasznalt, mert jelenleg autosules nelkul gyerekeket szallitani illegalis, szoval a nincs ules az nem is opcio.

  • Dr. Mózes
    aktív tag

    Nem ismert eloeletu ulesnel barmi tortenhetett vele, ami esetleg olyan strukturalis serulest okozott az ulesben, amit szabad szemmel nem, vagy nem egyszeruen veszel eszre. Ha kifogsz egy ilyet, akkor egy esetleges esemeny soran az ules mar nem fogja azt a biztonsagot / vedelmet nyujtani, mintha serules nelkuli ules lenne.

    Ugyanaz, mint amiert a legzsak, a biztonsagi ov, vagy az alvaz / karosszeria egyes elemei is egyszer hasznalatos darabok, az elso esemeny utan a legzsak ha kinyilt, kuka, az ov ha megfogott, akkor szinten kuka, mert a kovetkezo alkalommal mar nem ved meg, illetve az alvaz egyes elemei is ha serultek, akkor mar kuka, mert a kovetkezo balesetben mar nem tud energiat ugy elvezetni, ahogy kellene.

    Az ebay peldaul pont ezert nem is enged haszalt autosulest arulni (legalabbis UK-ban - nem tudom mashol engedelyezi-e). A helyi jotekonysagi boltba is mikor le akartuk adni a komplett szettet (babakocsi, ules, isofix) nem fogadtak el, csak a babakocsit. A tobbit hasznaltan nem ertekesithetik.

    Biztosan vannak olyan orszagok, ahol szabad kereskedni veluk (akar kez alatt, akar boltban). Ha te ezt bevallalod, az a te dolgod.

    Teljesen igaz amit leírsz, de a semminél a bármilyen gyerekülés is nagyságrendekkel jobb.
    Már korábban is vitatkoztam azzal, hogy a márkás mennyivel biztonságosabb, mint az olcsóbb illetve melyik éri meg jobban a márkás használt, vagy az új olcsó, mert erre tudtommal nincs semmilyen kutatás, de ha történik valami, akkor valószínűleg többet fog latba venni az, hogy a család egy XC90-es volvóban, vagy egy 20 éves Feliciában van. Sőt aki megengedheti magának a Volvót, az meg fogja venni a legdrágább csilingelős masszázs gyerekülést, a Felíciás meg örül annak ami van.

  • blt-blog
    junior tag

    Kapol veszel vásárolsz.

    Miért mivel jobb egy ismert ülés mint Pista bácsié?

    Elmész megnézed épp e a műanyag és a hungarocell.
    Mi olyan nagy truváj van benne ami miatt nem jó egy használt ülés bárhonnan?

    Nem ismert eloeletu ulesnel barmi tortenhetett vele, ami esetleg olyan strukturalis serulest okozott az ulesben, amit szabad szemmel nem, vagy nem egyszeruen veszel eszre. Ha kifogsz egy ilyet, akkor egy esetleges esemeny soran az ules mar nem fogja azt a biztonsagot / vedelmet nyujtani, mintha serules nelkuli ules lenne.

    Ugyanaz, mint amiert a legzsak, a biztonsagi ov, vagy az alvaz / karosszeria egyes elemei is egyszer hasznalatos darabok, az elso esemeny utan a legzsak ha kinyilt, kuka, az ov ha megfogott, akkor szinten kuka, mert a kovetkezo alkalommal mar nem ved meg, illetve az alvaz egyes elemei is ha serultek, akkor mar kuka, mert a kovetkezo balesetben mar nem tud energiat ugy elvezetni, ahogy kellene.

    Az ebay peldaul pont ezert nem is enged haszalt autosulest arulni (legalabbis UK-ban - nem tudom mashol engedelyezi-e). A helyi jotekonysagi boltba is mikor le akartuk adni a komplett szettet (babakocsi, ules, isofix) nem fogadtak el, csak a babakocsit. A tobbit hasznaltan nem ertekesithetik.

    Biztosan vannak olyan orszagok, ahol szabad kereskedni veluk (akar kez alatt, akar boltban). Ha te ezt bevallalod, az a te dolgod.

  • mirci18
    addikt

    "kapol" ?

    Nem azt irtam, hogy mindenkinek ugyanazt kell tennie. Van ket ut: van aki hasznalt isofixes ulest bugazik az interneten, van aki nem, ennyi.

    En mondjuk sosem ultetnem egy gyerekemet sem olyan hasznalt autosulesbe amit nem csaladon belulrol szereztunk, de nem vagyunk egyformak.

    Kapol veszel vásárolsz.

    Miért mivel jobb egy ismert ülés mint Pista bácsié?

    Elmész megnézed épp e a műanyag és a hungarocell.
    Mi olyan nagy truváj van benne ami miatt nem jó egy használt ülés bárhonnan?

  • blt-blog
    junior tag

    De minek is kéne 10-20 e ft-ért már kapol márkás használt isofix ülést.
    Amire kell arra bőven elég.
    Úgyis koszos lesz úgyis 1-2 évig használod.
    Nálunk 3 gyerek van és két autó. Ha mindkettő kocsiba kellett volna vennem ennyi ülést egy vagyon lett volna.

    "kapol" ?

    Nem azt irtam, hogy mindenkinek ugyanazt kell tennie. Van ket ut: van aki hasznalt isofixes ulest bugazik az interneten, van aki nem, ennyi.

    En mondjuk sosem ultetnem egy gyerekemet sem olyan hasznalt autosulesbe amit nem csaladon belulrol szereztunk, de nem vagyunk egyformak.

  • mirci18
    addikt

    Mi nem hiszunk a minden eletkorban hasznalhato autosulesben, mi azt szeretjuk, ami egy konkret meretre van es elotte-utana masik kell, ahogy a gyerekek nonek. Ketsegtelen, hogy ez a dragabbik megkozelites, mint a one size fits all.

    De minek is kéne 10-20 e ft-ért már kapol márkás használt isofix ülést.
    Amire kell arra bőven elég.
    Úgyis koszos lesz úgyis 1-2 évig használod.
    Nálunk 3 gyerek van és két autó. Ha mindkettő kocsiba kellett volna vennem ennyi ülést egy vagyon lett volna.

  • tildy
    nagyúr

    Alapvetően blt-blog +1, de egyébként jónak tűnik ez az ülés, ilyen áron meg pláne. Legrosszabb esetben nem jön be és keresel rajta egy kis pénzt a marketplace-en. ;)

    Annyiban értek egyet vele , hogy 13 hós korig mi is hordozót használtunk , de utána már nem vettünk valtasonkent újat . Illetve annyiban mégis , hogy kaptak a nagyok trunki boostapakkot, amivel utazni tudunk.
    Az egy mostani kocsiban meg 2 beépített booster seat van.

  • kovacsroli
    senior tag

    Amazonon is akciós, így onnan rendeltem meg 109K-ért. Remélem jó lesz! :R

    Alapvetően blt-blog +1, de egyébként jónak tűnik ez az ülés, ilyen áron meg pláne. Legrosszabb esetben nem jön be és keresel rajta egy kis pénzt a marketplace-en. ;)

  • blt-blog
    junior tag

    Sziasztok!

    Gyerekülést szeretnék venni autóba a jelenleg 4 hónapos kisfiúnknak. Inkább valami megbízható márkát szeretnék. Olyanokat nézegetek, amelyek több évig is használhatók. A Maxi-Cosi Emerald 360 S nagyon tetszik, kb 150K. Van ezzel valakinek tapasztalata? Vagy hogyan érdemes választani? Mert annyi féle-fajta van, hogy elvesztem... Vagy esetleg valami bestbuy? Mondjuk legyen max 200K a felső határ.

    Mi nem hiszunk a minden eletkorban hasznalhato autosulesben, mi azt szeretjuk, ami egy konkret meretre van es elotte-utana masik kell, ahogy a gyerekek nonek. Ketsegtelen, hogy ez a dragabbik megkozelites, mint a one size fits all.

  • johnny82
    őstag

    Szerintem jó választás , de én drágállom.

    Amazonon is akciós, így onnan rendeltem meg 109K-ért. Remélem jó lesz! :R

  • tildy
    nagyúr

    Köszi, akkor jó lehet ez. Esetleg így képről ez milyen lehet szerinted?

    Szerintem jó választás , de én drágállom.

  • johnny82
    őstag

    Nálunk kettő joie every stage isofixes van, valami £150 ért vettem (kb 70k HUF) . Van egy harmadik is, de az végül sose volt használva , dobozában hever, vadiuj)

    Köszi, akkor jó lehet ez. Esetleg így képről ez milyen lehet szerinted?

  • tildy
    nagyúr

    Ok, de jó az irány, hogy egy komolyabb, ami több évig jó, vagy külön-külön korosztályonként jobb lenne? Valami bevált van esetleg?

    Nálunk kettő joie every stage isofixes van, valami £150 ért vettem (kb 70k HUF) . Van egy harmadik is, de az végül sose volt használva , dobozában hever, vadiuj)

  • johnny82
    őstag

    Használt piacot is nyugodtan nézd meg. Jó ajánlatokat is lehet találni.

    Ok, de jó az irány, hogy egy komolyabb, ami több évig jó, vagy külön-külön korosztályonként jobb lenne? Valami bevált van esetleg?

  • ggeleven
    őstag

    Sziasztok!

    Gyerekülést szeretnék venni autóba a jelenleg 4 hónapos kisfiúnknak. Inkább valami megbízható márkát szeretnék. Olyanokat nézegetek, amelyek több évig is használhatók. A Maxi-Cosi Emerald 360 S nagyon tetszik, kb 150K. Van ezzel valakinek tapasztalata? Vagy hogyan érdemes választani? Mert annyi féle-fajta van, hogy elvesztem... Vagy esetleg valami bestbuy? Mondjuk legyen max 200K a felső határ.

    Használt piacot is nyugodtan nézd meg. Jó ajánlatokat is lehet találni.

  • johnny82
    őstag

    Sziasztok!

    Gyerekülést szeretnék venni autóba a jelenleg 4 hónapos kisfiúnknak. Inkább valami megbízható márkát szeretnék. Olyanokat nézegetek, amelyek több évig is használhatók. A Maxi-Cosi Emerald 360 S nagyon tetszik, kb 150K. Van ezzel valakinek tapasztalata? Vagy hogyan érdemes választani? Mert annyi féle-fajta van, hogy elvesztem... Vagy esetleg valami bestbuy? Mondjuk legyen max 200K a felső határ.

  • blt-blog
    junior tag

    A probléma megfogalmazásából nekem úgy tűnik, hogy nem utólagos megoldás érdekli, hanem közben is trackelni akarja, hogy minden rendben megy-e.

    Nekem is ugy tunt.

  • blt-blog
    junior tag

    Az airtag megosztható , mindkét szülő látja .

    Igen, koszonom, ezt mar tisztaztuk, valaki mas mar irta februar 17-en. En azert irtam, hogy nem, mert amikor mi ezzel kiserleteztunk, meg nem lehetett. Azota lehet, de a dolgokon nem valtoztat: nem erre terveztek tehat a hasznalata kompromisszumos.

  • tildy
    nagyúr

    Ertem a problemat es megertem. Gratula a kivalasztashoz.

    Konkret termeket nem tudok mondani, mert nem astam bele magam. El tudom mondani a kriteriumokat amik alapjan valasztani fogok, de meg csak szeptemberben kezdi az iskolat es oszinten, meg ott sem annyira erzem, hogy szukseg lenne ra - reggel lerakom, este erte megyek, a ketto kozott zart kapuk mogott van a tanarokkal es a tobbi gyerekkel - nincs mit trackelni.

    Az airtag nem jo, mert:
    - csak egy szulo tudja nezni, nem tudod megosztani a kovetest valaki massal, ez ilyen by design, a workaround ha ket airtag van vele, amit 1-1 szulo trackel, de ez nem eletszeru
    - az airtaget nem ugy fejlesztettek ki, hogy masokat trackelj vele, tehat peldaul mult heten en uzleti uton voltam, az en telefonomhoz van parositva a tag. mivel a tag nem latta a parositott telefont 24 oran keresztul, ezert a kornyezeteben elkezd alerteket dobni az iphone-okra, hogy 'egy idegen airtag kovet teged' meg hangot is tud adni - hiszen az apple nem arra tervezte, hogy masokat kovess a taggel hanem arra, hogy 99%-ban veled van a tag (es a cucc amit trackel) es 1%-ban van mashol - amikor keresed
    - az airtag arra epul, hogy a kornyezetben vannak mas iphone-ok akik majd kuldik a jelet - ez nem feltetlen van mindig igy
    - az airtag arra epul, hogy idonkent tudod a poziciot, illetve az utolso poziciot tudod - hiszen targyak trackelesere terveztek, nem emberek trackelesere, tehat nem kapsz 7x24 folyamatos update-et a mozgasrol
    - az airtag eleg nyilvanvalo, ha a gyereken van, ha valaki tenyleg el akarja rabolni, az elso dolog amit leszed az az airtag (scifi iranyba nem megyunk el, hogy a cipotalpba rejtsuk meg ilyen okorsegek) mivel elegendoen nagy es jellemzo az alakja, merete is.

    Mas gyartok airtagjeibe nem folytam bele, de mivel a privat szfera koruli gondok, a technologiai korlatok ugyanazok, ezert valoszinusitem, hogy legyen az akarmilyen mas ceg airtag klonja, ugyanezekkel a korlatokkal szembesul tobbe-kevesbe. Tehat az en velemenyem az, hogy bohockodni jo az airtag, mi is hasznaltuk, de ha komolyra fordul a dolog (onalloan jar-kel, utazik stb) akkor valami ertelmes megoldas kell.

    A gondolatok amiket en eddig osszeszedtem - de mondom, meg evekre vagyunk a konkret implementaciotol, addigra valtozhat a technologia is:

    - lennie kell sajat sim kartyajanak (akar fizikai, akar e-sim)
    - kenyelmesen viselhetonek kell lennie, tehat legyen konnyu, ne legyen tul nagy
    - legalabb kettonek kell vele vagy nala lennie majd ha elesbe fordul, tehat olyan termek kell legyen, ami tobb formaban letezik: mondjuk egy ora, vagy karkoto, vagy nyaklanc, vagy hajcsat, vagy ha ezek nem mukodnek akkor az egyik rajta kell legyen, a masik nala (zsebben, taskaban stb).
    - kell benne legyen gps, es mobilhalozaton rendszeresen kell kommunikaljon
    - idealis esetben a ket termek (barmi legyen is az) ket kulonbozo okoszisztemabol szarmazik, tehat egy szolgaltatoi / felho hiba nem erintheti mindkettot egyszerre (es emiatt a ket termek ket kulonbozo szolgaltato sim kartyajaval ket kulonbozo mobilhalozaton is fog uzemelni)
    - az elejen fontos szamunkra a geo-fencing funkcio (alert erkezik, ha iskolan / otthonon kivul van - nyilvan ez csak addig erdekes amig csak velunk kozlekedik, amint elkezd onalloan kozlekedni ez ertelmet veszti - de ahogy mondtam ettol meg sok evnyire vagyunk)

    Meg pici, nincs telefonja - nagyobb korban valoszinuleg a telefon lesz a kulcsa a dolognak, de meg legalabb 7-8 evre van attol, hogy sajat telefonja legyen. Valoszinuleg hamarabb lesz valamilyen oraja, amiben sim kartya es gps is van - de meg ettol is legalabb egy-ket evre vagyunk, ha nem tobbre. Mellette lehet, hogy a masodik tracker egy airtag lesz, de lehet valami teljesen mas.

    Peldaul ez igeretesnek tunik, de a havi elofizetesi dij magas - nem is igazan latom, miert kene havi elofizetest kerni (leszamitva a sim elofizetest, nyilvan, de azt intezem en a telkoval). Tovabba tul nagy, ennel kisebbet keresek.

    Szoval ezert nem tudok konkret termeket mondani, mert ennyire meg nem astam bele magam, csak latom az airtag limitacioit es vannak elkepzeleseim, hogy mire lenne szuksegem ha valoban mondjuk elfelejtene leszallni a vonatrol vagy ilyesmi.

    Az airtag megosztható , mindkét szülő látja .

  • BiP
    nagyúr

    gondolom o is olyan fajta, hogy kevesbe az erdekli, kinek a hibaja volt, sokkal inkabb a megoldas erdekli, ha mar bekovetkezett a kellemetlen.

    A probléma megfogalmazásából nekem úgy tűnik, hogy nem utólagos megoldás érdekli, hanem közben is trackelni akarja, hogy minden rendben megy-e.

  • Dorian
    félisten

    gondolom o is olyan fajta, hogy kevesbe az erdekli, kinek a hibaja volt, sokkal inkabb a megoldas erdekli, ha mar bekovetkezett a kellemetlen.

    Ez egyszerűen csak parázás.

  • kovacsroli
    senior tag

    Ertem a problemat es megertem. Gratula a kivalasztashoz.

    Konkret termeket nem tudok mondani, mert nem astam bele magam. El tudom mondani a kriteriumokat amik alapjan valasztani fogok, de meg csak szeptemberben kezdi az iskolat es oszinten, meg ott sem annyira erzem, hogy szukseg lenne ra - reggel lerakom, este erte megyek, a ketto kozott zart kapuk mogott van a tanarokkal es a tobbi gyerekkel - nincs mit trackelni.

    Az airtag nem jo, mert:
    - csak egy szulo tudja nezni, nem tudod megosztani a kovetest valaki massal, ez ilyen by design, a workaround ha ket airtag van vele, amit 1-1 szulo trackel, de ez nem eletszeru
    - az airtaget nem ugy fejlesztettek ki, hogy masokat trackelj vele, tehat peldaul mult heten en uzleti uton voltam, az en telefonomhoz van parositva a tag. mivel a tag nem latta a parositott telefont 24 oran keresztul, ezert a kornyezeteben elkezd alerteket dobni az iphone-okra, hogy 'egy idegen airtag kovet teged' meg hangot is tud adni - hiszen az apple nem arra tervezte, hogy masokat kovess a taggel hanem arra, hogy 99%-ban veled van a tag (es a cucc amit trackel) es 1%-ban van mashol - amikor keresed
    - az airtag arra epul, hogy a kornyezetben vannak mas iphone-ok akik majd kuldik a jelet - ez nem feltetlen van mindig igy
    - az airtag arra epul, hogy idonkent tudod a poziciot, illetve az utolso poziciot tudod - hiszen targyak trackelesere terveztek, nem emberek trackelesere, tehat nem kapsz 7x24 folyamatos update-et a mozgasrol
    - az airtag eleg nyilvanvalo, ha a gyereken van, ha valaki tenyleg el akarja rabolni, az elso dolog amit leszed az az airtag (scifi iranyba nem megyunk el, hogy a cipotalpba rejtsuk meg ilyen okorsegek) mivel elegendoen nagy es jellemzo az alakja, merete is.

    Mas gyartok airtagjeibe nem folytam bele, de mivel a privat szfera koruli gondok, a technologiai korlatok ugyanazok, ezert valoszinusitem, hogy legyen az akarmilyen mas ceg airtag klonja, ugyanezekkel a korlatokkal szembesul tobbe-kevesbe. Tehat az en velemenyem az, hogy bohockodni jo az airtag, mi is hasznaltuk, de ha komolyra fordul a dolog (onalloan jar-kel, utazik stb) akkor valami ertelmes megoldas kell.

    A gondolatok amiket en eddig osszeszedtem - de mondom, meg evekre vagyunk a konkret implementaciotol, addigra valtozhat a technologia is:

    - lennie kell sajat sim kartyajanak (akar fizikai, akar e-sim)
    - kenyelmesen viselhetonek kell lennie, tehat legyen konnyu, ne legyen tul nagy
    - legalabb kettonek kell vele vagy nala lennie majd ha elesbe fordul, tehat olyan termek kell legyen, ami tobb formaban letezik: mondjuk egy ora, vagy karkoto, vagy nyaklanc, vagy hajcsat, vagy ha ezek nem mukodnek akkor az egyik rajta kell legyen, a masik nala (zsebben, taskaban stb).
    - kell benne legyen gps, es mobilhalozaton rendszeresen kell kommunikaljon
    - idealis esetben a ket termek (barmi legyen is az) ket kulonbozo okoszisztemabol szarmazik, tehat egy szolgaltatoi / felho hiba nem erintheti mindkettot egyszerre (es emiatt a ket termek ket kulonbozo szolgaltato sim kartyajaval ket kulonbozo mobilhalozaton is fog uzemelni)
    - az elejen fontos szamunkra a geo-fencing funkcio (alert erkezik, ha iskolan / otthonon kivul van - nyilvan ez csak addig erdekes amig csak velunk kozlekedik, amint elkezd onalloan kozlekedni ez ertelmet veszti - de ahogy mondtam ettol meg sok evnyire vagyunk)

    Meg pici, nincs telefonja - nagyobb korban valoszinuleg a telefon lesz a kulcsa a dolognak, de meg legalabb 7-8 evre van attol, hogy sajat telefonja legyen. Valoszinuleg hamarabb lesz valamilyen oraja, amiben sim kartya es gps is van - de meg ettol is legalabb egy-ket evre vagyunk, ha nem tobbre. Mellette lehet, hogy a masodik tracker egy airtag lesz, de lehet valami teljesen mas.

    Peldaul ez igeretesnek tunik, de a havi elofizetesi dij magas - nem is igazan latom, miert kene havi elofizetest kerni (leszamitva a sim elofizetest, nyilvan, de azt intezem en a telkoval). Tovabba tul nagy, ennel kisebbet keresek.

    Szoval ezert nem tudok konkret termeket mondani, mert ennyire meg nem astam bele magam, csak latom az airtag limitacioit es vannak elkepzeleseim, hogy mire lenne szuksegem ha valoban mondjuk elfelejtene leszallni a vonatrol vagy ilyesmi.

    Nagyon köszönöm a részletes összefoglalót, és a többieknek is köszi a hozzászólásokat. Azt gondoltam, hogy lévén az összes technológiai feltétel adott és könnyen elérhető, létezik erre a célra egyszerű megoldás, de valóban, várni kell amíg a gyerkőc elég nagy lesz egy okosórához / telefonhoz.

    Többen felvetették, hogy egyáltalán miért szükséges ez.
    Mint korábban írtam, alkalmanként 100 km-es távolságokba viszik kirándulni az 5 és fél éves gyereket tömegközlekedéssel. A bizalom részemről adott a kísérők felé (különben el sem engedném), de azért nem határtalan.

    Ha nem tudom, hogy pontosan hol van, szeretném tudni, hogy pontosan hol van. Ennyi. :)

    :R

  • blt-blog
    junior tag

    De ha viszik, hozzák, miért kéne trackelni, hogy leszállt-e a vonatról?
    A kísérő tanár/nevelő figyel rá. Ha elviszi, vissza is fogja vinni. Vagy nem bízol benne?

    gondolom o is olyan fajta, hogy kevesbe az erdekli, kinek a hibaja volt, sokkal inkabb a megoldas erdekli, ha mar bekovetkezett a kellemetlen.

  • BiP
    nagyúr

    Pontosan ez lenne a cél, bedobni az ovis hátizsákjába és kész. Kiválasztották egy tehetséggondozó programba, aminek a részeként kb. havonta elviszik különböző programokra, kiállításokra busszal vagy vonattal. Kicsit nyugodtabb lennék ha 100 km-rel odébb le tudnám csekkolni, hogy pl. leszállt-e a vonatról.

    most mar tudjuk, hogy ha majd eljon az ido, akkor milyen jellegu mas termeket fogunk keresni helyette

    El is árulod? :)

    De ha viszik, hozzák, miért kéne trackelni, hogy leszállt-e a vonatról?
    A kísérő tanár/nevelő figyel rá. Ha elviszi, vissza is fogja vinni. Vagy nem bízol benne?

  • f4lcon
    addikt

    Ertem a problemat es megertem. Gratula a kivalasztashoz.

    Konkret termeket nem tudok mondani, mert nem astam bele magam. El tudom mondani a kriteriumokat amik alapjan valasztani fogok, de meg csak szeptemberben kezdi az iskolat es oszinten, meg ott sem annyira erzem, hogy szukseg lenne ra - reggel lerakom, este erte megyek, a ketto kozott zart kapuk mogott van a tanarokkal es a tobbi gyerekkel - nincs mit trackelni.

    Az airtag nem jo, mert:
    - csak egy szulo tudja nezni, nem tudod megosztani a kovetest valaki massal, ez ilyen by design, a workaround ha ket airtag van vele, amit 1-1 szulo trackel, de ez nem eletszeru
    - az airtaget nem ugy fejlesztettek ki, hogy masokat trackelj vele, tehat peldaul mult heten en uzleti uton voltam, az en telefonomhoz van parositva a tag. mivel a tag nem latta a parositott telefont 24 oran keresztul, ezert a kornyezeteben elkezd alerteket dobni az iphone-okra, hogy 'egy idegen airtag kovet teged' meg hangot is tud adni - hiszen az apple nem arra tervezte, hogy masokat kovess a taggel hanem arra, hogy 99%-ban veled van a tag (es a cucc amit trackel) es 1%-ban van mashol - amikor keresed
    - az airtag arra epul, hogy a kornyezetben vannak mas iphone-ok akik majd kuldik a jelet - ez nem feltetlen van mindig igy
    - az airtag arra epul, hogy idonkent tudod a poziciot, illetve az utolso poziciot tudod - hiszen targyak trackelesere terveztek, nem emberek trackelesere, tehat nem kapsz 7x24 folyamatos update-et a mozgasrol
    - az airtag eleg nyilvanvalo, ha a gyereken van, ha valaki tenyleg el akarja rabolni, az elso dolog amit leszed az az airtag (scifi iranyba nem megyunk el, hogy a cipotalpba rejtsuk meg ilyen okorsegek) mivel elegendoen nagy es jellemzo az alakja, merete is.

    Mas gyartok airtagjeibe nem folytam bele, de mivel a privat szfera koruli gondok, a technologiai korlatok ugyanazok, ezert valoszinusitem, hogy legyen az akarmilyen mas ceg airtag klonja, ugyanezekkel a korlatokkal szembesul tobbe-kevesbe. Tehat az en velemenyem az, hogy bohockodni jo az airtag, mi is hasznaltuk, de ha komolyra fordul a dolog (onalloan jar-kel, utazik stb) akkor valami ertelmes megoldas kell.

    A gondolatok amiket en eddig osszeszedtem - de mondom, meg evekre vagyunk a konkret implementaciotol, addigra valtozhat a technologia is:

    - lennie kell sajat sim kartyajanak (akar fizikai, akar e-sim)
    - kenyelmesen viselhetonek kell lennie, tehat legyen konnyu, ne legyen tul nagy
    - legalabb kettonek kell vele vagy nala lennie majd ha elesbe fordul, tehat olyan termek kell legyen, ami tobb formaban letezik: mondjuk egy ora, vagy karkoto, vagy nyaklanc, vagy hajcsat, vagy ha ezek nem mukodnek akkor az egyik rajta kell legyen, a masik nala (zsebben, taskaban stb).
    - kell benne legyen gps, es mobilhalozaton rendszeresen kell kommunikaljon
    - idealis esetben a ket termek (barmi legyen is az) ket kulonbozo okoszisztemabol szarmazik, tehat egy szolgaltatoi / felho hiba nem erintheti mindkettot egyszerre (es emiatt a ket termek ket kulonbozo szolgaltato sim kartyajaval ket kulonbozo mobilhalozaton is fog uzemelni)
    - az elejen fontos szamunkra a geo-fencing funkcio (alert erkezik, ha iskolan / otthonon kivul van - nyilvan ez csak addig erdekes amig csak velunk kozlekedik, amint elkezd onalloan kozlekedni ez ertelmet veszti - de ahogy mondtam ettol meg sok evnyire vagyunk)

    Meg pici, nincs telefonja - nagyobb korban valoszinuleg a telefon lesz a kulcsa a dolognak, de meg legalabb 7-8 evre van attol, hogy sajat telefonja legyen. Valoszinuleg hamarabb lesz valamilyen oraja, amiben sim kartya es gps is van - de meg ettol is legalabb egy-ket evre vagyunk, ha nem tobbre. Mellette lehet, hogy a masodik tracker egy airtag lesz, de lehet valami teljesen mas.

    Peldaul ez igeretesnek tunik, de a havi elofizetesi dij magas - nem is igazan latom, miert kene havi elofizetest kerni (leszamitva a sim elofizetest, nyilvan, de azt intezem en a telkoval). Tovabba tul nagy, ennel kisebbet keresek.

    Szoval ezert nem tudok konkret termeket mondani, mert ennyire meg nem astam bele magam, csak latom az airtag limitacioit es vannak elkepzeleseim, hogy mire lenne szuksegem ha valoban mondjuk elfelejtene leszallni a vonatrol vagy ilyesmi.

    amit keresel, az a Garmin Bounce.

  • solti
    senior tag

    Amúgy tényleg érdekelne.. Miért kell megfigyelni, hogy hol a gyerek? Suliba beviszitek, utána érte mentek, hol lenne közben? Vagy mostanság sok gyereket lopnak el?

    9 éves, egyre önállóbb szeretne lenni. Én meg szeretném ezt megadni neki, illetve legalább az illúzióját. Unalomig ismert útvonalon az utolsó pár száz métert, vagy nyaralásnál kis szabadságot. De mivel csak 9,könnyen elnézhet valamit stb, kell safety net. Azt sajnálom, hogy nem érzem úgy, hogy itt Bpn akár csak azt a szabadságot megkaphatná mint nekem volt sok éve...

  • MrSealRD
    veterán

    Amúgy tényleg érdekelne.. Miért kell megfigyelni, hogy hol a gyerek? Suliba beviszitek, utána érte mentek, hol lenne közben? Vagy mostanság sok gyereket lopnak el?

    Szerintem fenti példákban van a válasz. Nem az iskola kapuja és az autó/szülő közötti távon történik a hopponálás... Kirándulások és egyéb olyan helyzetek amikor gyerek felügyelete nincs vagy kisebb mértékű...

  • zsoltzsolt
    addikt

    Amúgy tényleg érdekelne.. Miért kell megfigyelni, hogy hol a gyerek? Suliba beviszitek, utána érte mentek, hol lenne közben? Vagy mostanság sok gyereket lopnak el?

  • blt-blog
    junior tag

    ??? Egyszer megosztod onnantól működik, senki közreműködése nem kell.

    Utcán, tömegközlekedés, iskola, rendezvények, mindenütt rengeteg telefon és amint kereső módba kapcsolod folyamatosan látod hol van. Elég pontos, gyors.

    Én bárhol teszteltem gyorsan megtaláltam a gyereket, pedig játszóházban bújócskáztunk is :)
    Vannak kedvenc helyek, ahol már nem jelez ha ott nincs nálad, így ha tárolod nem fog jelezni, higy nincs nálad. Ha pedig megosztod a családdal senkinek sem fog idegen airtag-ként sipákolni.

    Azt hiszem az eredeti kerdezo olyan peldat hozott, hogy szeretne tudni, hogy leszallt-e a vonatrol, es hasonlo. A puszta kozepen szaguldo vonatban lehet, hogy van sok iphone, ami segit trackelni az airtaget, de lehet, hogy nincs...

    Idegen airtagkent az oviban sipakolt, mikor nem latta a telefonom 24 oran at.

  • Semin
    őstag

    Igazad van, meg tudsz osztani, de ahhoz az egyik szulo aktiv kozremukodese kell, hogy a masik hozzaferjen. Egy idealis trackert tud ket szulo is kovetni anelkul, hogy az egyiknek engedelyeznie kelljen a masik szamara. Ezert gondolom tobbek kozott, hogy az airtag nem jo megoldas. A jo megoldas egy celhardver amit erre talaltak ki - az airtag nem az.

    ??? Egyszer megosztod onnantól működik, senki közreműködése nem kell.

    Utcán, tömegközlekedés, iskola, rendezvények, mindenütt rengeteg telefon és amint kereső módba kapcsolod folyamatosan látod hol van. Elég pontos, gyors.

    Én bárhol teszteltem gyorsan megtaláltam a gyereket, pedig játszóházban bújócskáztunk is :)
    Vannak kedvenc helyek, ahol már nem jelez ha ott nincs nálad, így ha tárolod nem fog jelezni, higy nincs nálad. Ha pedig megosztod a családdal senkinek sem fog idegen airtag-ként sipákolni.

  • TheMarci
    addikt

    Igazad van, meg tudsz osztani, de ahhoz az egyik szulo aktiv kozremukodese kell, hogy a masik hozzaferjen. Egy idealis trackert tud ket szulo is kovetni anelkul, hogy az egyiknek engedelyeznie kelljen a masik szamara. Ezert gondolom tobbek kozott, hogy az airtag nem jo megoldas. A jo megoldas egy celhardver amit erre talaltak ki - az airtag nem az.

    Ez így van, nálunk is egy régi iPhone van a gyerkőcnél, mert a Find My alatt folyamatosan és pontosan mutatja hogy hol van, hátránya, h nagyobb mint bármilyen ilyen eszköz..

  • blt-blog
    junior tag

    Meg tudsz osztani AirTaget: [link]
    A többi része teljesen így van, arra való hogy a saját cuccaidat trackeld hogy mikor hagytad ott valahol, és nagyjából be tudd azonosítani hogy hol van.

    Igazad van, meg tudsz osztani, de ahhoz az egyik szulo aktiv kozremukodese kell, hogy a masik hozzaferjen. Egy idealis trackert tud ket szulo is kovetni anelkul, hogy az egyiknek engedelyeznie kelljen a masik szamara. Ezert gondolom tobbek kozott, hogy az airtag nem jo megoldas. A jo megoldas egy celhardver amit erre talaltak ki - az airtag nem az.

  • solti
    senior tag

    Sziasztok,

    próbált már valaki Samsung SmartTag2-t követésre használni?

    :R

    Pont próbáltam 1-2 hónapja a 9 éves lányomnál, hogy az uccsó biztonságos 300 métert egyedül tegye meg. Tapasztalat: félóra után frissült. A helyzet az, hogy a Samsung ökoszisztémában csak akkor működik a smarttag, hogy egy olyan samsung(?) telefon a közelben van, amin telepítve van a Smartthings és a BT is be van kapcsolva...
    Szvsz önmagában teljesen alkalmatlan nyomkövetésre :(

  • blt-blog
    junior tag

    tapasztalatból írom: 10 évesen inkább vettünk neki egy egyszerű, de stabil telefont, mert minden más opció ennél kevésbé megbízható és/vagy drágább.

    En is hajlok ra, hogy a megoldas a telefon lesz, ha majd eljutunk oda.

  • DeFranco
    nagyúr

    Ertem a problemat es megertem. Gratula a kivalasztashoz.

    Konkret termeket nem tudok mondani, mert nem astam bele magam. El tudom mondani a kriteriumokat amik alapjan valasztani fogok, de meg csak szeptemberben kezdi az iskolat es oszinten, meg ott sem annyira erzem, hogy szukseg lenne ra - reggel lerakom, este erte megyek, a ketto kozott zart kapuk mogott van a tanarokkal es a tobbi gyerekkel - nincs mit trackelni.

    Az airtag nem jo, mert:
    - csak egy szulo tudja nezni, nem tudod megosztani a kovetest valaki massal, ez ilyen by design, a workaround ha ket airtag van vele, amit 1-1 szulo trackel, de ez nem eletszeru
    - az airtaget nem ugy fejlesztettek ki, hogy masokat trackelj vele, tehat peldaul mult heten en uzleti uton voltam, az en telefonomhoz van parositva a tag. mivel a tag nem latta a parositott telefont 24 oran keresztul, ezert a kornyezeteben elkezd alerteket dobni az iphone-okra, hogy 'egy idegen airtag kovet teged' meg hangot is tud adni - hiszen az apple nem arra tervezte, hogy masokat kovess a taggel hanem arra, hogy 99%-ban veled van a tag (es a cucc amit trackel) es 1%-ban van mashol - amikor keresed
    - az airtag arra epul, hogy a kornyezetben vannak mas iphone-ok akik majd kuldik a jelet - ez nem feltetlen van mindig igy
    - az airtag arra epul, hogy idonkent tudod a poziciot, illetve az utolso poziciot tudod - hiszen targyak trackelesere terveztek, nem emberek trackelesere, tehat nem kapsz 7x24 folyamatos update-et a mozgasrol
    - az airtag eleg nyilvanvalo, ha a gyereken van, ha valaki tenyleg el akarja rabolni, az elso dolog amit leszed az az airtag (scifi iranyba nem megyunk el, hogy a cipotalpba rejtsuk meg ilyen okorsegek) mivel elegendoen nagy es jellemzo az alakja, merete is.

    Mas gyartok airtagjeibe nem folytam bele, de mivel a privat szfera koruli gondok, a technologiai korlatok ugyanazok, ezert valoszinusitem, hogy legyen az akarmilyen mas ceg airtag klonja, ugyanezekkel a korlatokkal szembesul tobbe-kevesbe. Tehat az en velemenyem az, hogy bohockodni jo az airtag, mi is hasznaltuk, de ha komolyra fordul a dolog (onalloan jar-kel, utazik stb) akkor valami ertelmes megoldas kell.

    A gondolatok amiket en eddig osszeszedtem - de mondom, meg evekre vagyunk a konkret implementaciotol, addigra valtozhat a technologia is:

    - lennie kell sajat sim kartyajanak (akar fizikai, akar e-sim)
    - kenyelmesen viselhetonek kell lennie, tehat legyen konnyu, ne legyen tul nagy
    - legalabb kettonek kell vele vagy nala lennie majd ha elesbe fordul, tehat olyan termek kell legyen, ami tobb formaban letezik: mondjuk egy ora, vagy karkoto, vagy nyaklanc, vagy hajcsat, vagy ha ezek nem mukodnek akkor az egyik rajta kell legyen, a masik nala (zsebben, taskaban stb).
    - kell benne legyen gps, es mobilhalozaton rendszeresen kell kommunikaljon
    - idealis esetben a ket termek (barmi legyen is az) ket kulonbozo okoszisztemabol szarmazik, tehat egy szolgaltatoi / felho hiba nem erintheti mindkettot egyszerre (es emiatt a ket termek ket kulonbozo szolgaltato sim kartyajaval ket kulonbozo mobilhalozaton is fog uzemelni)
    - az elejen fontos szamunkra a geo-fencing funkcio (alert erkezik, ha iskolan / otthonon kivul van - nyilvan ez csak addig erdekes amig csak velunk kozlekedik, amint elkezd onalloan kozlekedni ez ertelmet veszti - de ahogy mondtam ettol meg sok evnyire vagyunk)

    Meg pici, nincs telefonja - nagyobb korban valoszinuleg a telefon lesz a kulcsa a dolognak, de meg legalabb 7-8 evre van attol, hogy sajat telefonja legyen. Valoszinuleg hamarabb lesz valamilyen oraja, amiben sim kartya es gps is van - de meg ettol is legalabb egy-ket evre vagyunk, ha nem tobbre. Mellette lehet, hogy a masodik tracker egy airtag lesz, de lehet valami teljesen mas.

    Peldaul ez igeretesnek tunik, de a havi elofizetesi dij magas - nem is igazan latom, miert kene havi elofizetest kerni (leszamitva a sim elofizetest, nyilvan, de azt intezem en a telkoval). Tovabba tul nagy, ennel kisebbet keresek.

    Szoval ezert nem tudok konkret termeket mondani, mert ennyire meg nem astam bele magam, csak latom az airtag limitacioit es vannak elkepzeleseim, hogy mire lenne szuksegem ha valoban mondjuk elfelejtene leszallni a vonatrol vagy ilyesmi.

    tapasztalatból írom: 10 évesen inkább vettünk neki egy egyszerű, de stabil telefont, mert minden más opció ennél kevésbé megbízható és/vagy drágább.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés