- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Házimozi belépő szinten
- Milyen széket vegyek?
- Azonnali notebookos kérdések órája
- Vezetékes FEJhallgatók
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- 5:4 képarányú SXGA monitor jön ősszel az EIZO berkeiből
- 3D nyomtatás
-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
MKLS
aktív tag
#22496 -ben leírt problémámra.
Találtam egy olyant,hogy
/etc/systemd/logind.conf fájlban írjam át ezeket a sorokat:HandlePowerKey=ignore
HandleSuspendKey=ignore
HandleHibernateKey=ignore
HandleLidSwitch=ignoreMegcsináltam, gedit-el átírtam a .conf file-t, elmentettem és újraindítást is csináltam, de nem változott semmi. Ha lecsukom, akkor készenléti állapotba kerül, power gombbal azonnal feléled, de addig lemegy a hálózatról és minden futó program leáll...
-
MKLS
aktív tag
válasz
#68216320 #22495 üzenetére
Hogyan érem el xfce-n (xubi), hogy, ha lecsukom a notebookot, akkor csak a kijelzőt kapcsolja ki, de semmi mást ne tegyen? (felfüggesztés, hibernálás, stb.) Energiakezelőben, mindenhol átállítottam, hogy noteszgép fedelének lezárásakor, ne tegyen semmit, de ettől függetlenül mindig felfüggeszt, lelép a hálózatról, stb.
-
#68216320
törölt tag
válasz
lionhearted #22488 üzenetére
grubból egyszeri alkalommal távolítsd el a quiet ill splash szócskákat
Olyankor m van, ha ezzel a művelettel viszont simán bejön a login screen? Hogy okozhat a splash hibát?
-
kertsa
senior tag
Jó reggelt!
A laptopba van egy SSD ami fel van osztva több részre... swap, /, /home... és van egy windows rajta amire már nincs szükségem, mert végre mindent sikerült megoldanom ami kell KDE alatt
Majd vésztartaléknak lesz virtual windows.
A /home 19gb, a windows 56gb. Ezt a kép partíciót szeretném eggyé gyúrni úgy hogy a /home adatai megmaradjanak.
Van még egy merevlemez is. Arra gondoltam, hogy kimásolom oda a /home adatait, majd a két partíciót eggyé formázom és visszamásolom. Ez működhet? Nem lesz probléma a méretbeli különbség?
Hogy tudom ext4-re formázni az új partíciót?
üdv.
-
Nowhereman
őstag
válasz
CPT.Pirk #22477 üzenetére
Mintha engem már nem köveztek volna ilyesmiért néhányszór.
Mondjuk a stabilitás gyakran gépfüggő - nálam a xubuntu még a junitis ubuntut is alulmúlta. A Mint esetén a a Cinnamonnal se volt kóser, a Mate-val kb. beton. A Legkomolyabb az, hogy még a teljes ablakosalkalmazásban is ki lehet szúrni a tempókülönbséget. Pedig szerintem nem az ubi-alap a gyenge - Bodhi alatt repeszt mint a villám - hanem ami rákerül: egy rakás Redmond fénykorát idéző: lassú, de legalább bugos.
De mindegyik disztró tesz az elterjedés ellen:
Mint - annak a felismerésnek a képtelensége, hogy az ubi nem csak a felszinén van elcseszve, hanem ekonómiájánban, de ajunity hiánya már fél öröm.
Arch, Manjaro - heggesztőpajzsot tartsd a gép mellett, bármikor használnod kellhet!
Debian - zártkódfóbia.
Chakra - KDE only
Bodhii - jó kis garázsprodzsekt - sallangmentes fél-roller ubi - , de ha már ott van a világverő E17, nem lehetne az Enlightenment-t úgy megcsinálni, hogy ne kelljen a legalapvetőbb dolgokhoz is a neten bogarászni megoldásért?
Fedora - ami bevált, azt nem vesszük át, ami nem, azt akár teszteletlenül is... -
válasz
#68216320 #22487 üzenetére
Ahhoz egy bootlog és/vagy a boot közbeni események figyelése szükséges. Ehhez grubból egyszeri alkalommal távolítsd el a quiet ill splash szócskákat. (ctrl+e, sorvég törlés, ctrl+x a boothoz)
Lehet, hogy valami interakcióra vár, vagy valamilyen módon összeakad a lightDM-mel (ha úgy van, ahogy mondod, és más felület alatt nem volt ezzel gond.)
Hogy melyik alverzióról telepítesz, az csak annyit határoz meg, hogy default melyik HWE stack van engedélyezve (alap, 12.10, 13.04. ezek vannak most) Tehát, ha nálad hibás a .3, akkor ott kell keresni a hibát, valahol a 3.8as kernel, vagy az ottani mesa vonalon. -
#68216320
törölt tag
válasz
lionhearted #22483 üzenetére
Akkor nalam miert a sok malor? Frissites utan el sem indult a rendszer, ha 12.04.3-rol telepitettem. 12.04.1-rol mar nincs frissitesi gond. De a compiz idonkent, egyeb belso hiba ablak, privoxy boot gond ugyanugy elojonnek. Akkor annyit mar biztosan tudok legalabb, h az indicator a unity miatt nem megy. Pytho-ra azer gyanakodtam, mert errol is adott egy belso hiba ablakot es az elkuldendo report-ban erre panaszkodott. Ezt a privoxy rejtelyt kene meg megoldani valahogy.
-
_Dumber_
őstag
Hát ha valaki kipróbált mindent akkor az én vagyok.
Fent volt a gépemen minden normálisan támogatott distro.
Debian,Ubuntu és társai minden változatban (mintek is), 2 féle arch alap, Osuse, fedora, sabayon.
Sok különböző ablakkezelő...Az én választások a KDE lett. Kinézet, konfigurálhatóság, és a kapott progik miatt. Tudom, hogy mindent meg lehet máson is csinálni, de ez számomra szubjektív..
Sajnos, hogy minyen alapon fusson az még nem tiszta.
Jelenleg egy Kubuntu fut immár több mint 4 hónapja. A munkámhoz kell egy olyan program ami CSAK win alatt indul el, hardwarekulccsal és egy nem szokványos "belső" programozható felülettel. Ez elég speciális illesztést igényel. Jelenleg ezt csak a Kubuntu alatt tudtam teljesen tökéletesen megoldani. És meg mondom őszintén nálam a Kubuntu STABIL.
DE
Nekem nagyon szimpatikus az Arch alap. Én ebben találtam meg a hozzám közel álló filozófiát.
Valahol az Open suse - túl automatikus (néha azt sem tudom a sok GUI beállító mit csinál a háttérben) és a Gentoo (csak kézzel mindent) között áll a *BUNTU-val együtt, de ez enyhén gyorsabb és stabilabb a *buntu-tól (meg persze sok másban is sokkal jobb .... NEKEM )
Viszont ezzel egyenlőre csak szívok. (Arch topik mostanában csak rólam szól)
De ha bele döglök is vagy Manjaro, de inkább Chakra lesz a gépemen
.... és win soha többet !!!... -
válasz
lionhearted #22483 üzenetére
Megvan a weather-indicator bug...ez egyértelmű fejlesztői bénaság (vagy simán nem támogatja a Unity-t. mint mondtam, gnome-on megy.) My-weather-indicator -t tudom helyette javasolni, most csekkoltam, 13.10en tökéletesen fut. [link]
-
válasz
#68216320 #22480 üzenetére
Most én erre mit mondjak? Azért "védem", mert nálam nem ilyen. A legújabbat (persze 12.04 vonalon) használom, raring HWE-vel, folyamatosan frissítve a sima 12.04-től. Az még rémlik, hogy a legelső indításkor, Unity alatt valóban előjött az ablak. És aztán arra is, hogy soha többé nem láttam (vagy a frissítések oldották meg, vagy a Unity lecserélése, nem emlékszem mennyi ideig volt Unity). Compiz nem omlik össze, jelenleg is használom. A Unity meg felfogható (most még) Compiz pluginként, tehát ha mégis az omlik kívülről össze, attól még lehet mással a gond. Viszont számtalan VM-be telepített verzió után (volt közte mini iso-s is) látom, hogy a nem LTS-ekben sincs ilyen azonnal eldobom a kanalat gond. Ugyan huzamoasbb ideig nem használtam őket, főleg tesztelésre vannak/voltak.
Privoxyt nem ismerem, ha esetleg a boot-ot nem quiet+splash módban végzed, akkor látod mi történik. Lehet, hogy maga a privoxy trollkodik bele.
És van weather indicatorom is, nem tudom, hogy mi nem beállítható (,mert továbbra sincs unity-m), de rémlik valami whitelist-es dolog, de ez lehet gnome-ra volt. De a pythonnal nem lehet baja, mivel nekem is ugyanazok a csomagok vannak. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
-
kovaax
őstag
A Fedorával rendszeresen előfordul, hogy ha sok frissítendő csomag összegyűlik, akkor összeborul a grafikus frissítője (gnómnál és xfcenél is, mást nem próbáltam). Parancssorból ezután is menni szokott.
A Debian mellett rendszeresen próbálkozok Fedorával és Ubuntuval, hogy szokjam a deszktop érzést, de előbb-utóbb parancssorba kényszerülök mindkettőnél (pedig nem gyűröm őket annyira, mint a Debiant).
-
#68216320
törölt tag
válasz
lionhearted #22479 üzenetére
Mini iso-bol telepitettem, de akkor sem lett jo, mert a desktop telepites utan a unity-ban nem latszott egyetlen program sem. Aztan nem volt tray resz sem ahol mondjuk kilepes/ leallitas/ora stb. lenne. A desktop isobol telepitve pedig ujra es ujra a hibat produkalta. Vagy 10x telepitettem mar, frissitettem, tettem ra raring-backport kernelt, de ugyanaz elojott. 12.04.1-bol indulva meg Compiz is csinalt vicceket. Eskuszom egyszer felveszem az egeszet videora. Egy operacios rendszernek csufolt valami ilyet nem csinalhat. Raadasul egy relativ modern laptoprol beszelunk, ami akkor mar letezett, mikor kiadtak a distrot. Ugyhogy lehet nyugodtan az Ubuntut vedeni, de programozokent van fogalmam mit varhatok el egy OS-tol, de ezt nem mernem hasznalni. A windows ennel nagysagrendekkel stabilabb. Jelzem ujra, a hiba kizarolag ubuntuval jon elo. Meg X/K/L-ubuntuval sem. Tehat valahogy elbenaztak azt a verziot. A vicc az, hogy meg az OSX is hibamentesen fut ezen a laptopon. Ha ez nem egy rendszer lejaratasa az ubi reszerol, akkor mi? Arrol mar nem is beszelek, hogy kizarolag ezen a distron okoz malort, ha telepitem a privoxy-t. Ekkor boot utan kell egy enter, hogy mukodjon a belepteto resz. Weather indicator telepites a tarolobol szinten nem oke, mert beallitani nem lehet. Uj verzio telepitese a weboldalrol ugyanugy nem javit a helyzeten. Valami baja van a python-al. Privoxy mas distroval hibamentesen fut. Es friss telepitesrol beszelunk tobbszor is leprobalva a dolgot.
-
válasz
#68216320 #22475 üzenetére
Annyi tuti, hogy most kivételesen nem a Compiz a ludas. Én is ezen rendszert használom, de a Unity éretlensége miatt Gnome Classic felülettel.
Egyébként a minimal, vagy netes telepítéshez nem server kell, hanem a mini iso.
És a Xubuntu, Kubuntu is LTS... nem ezzel függ össze. Vagy a Mint is, ha a megfelelő párját nézzük.
Az újabb verziók Unity-ei nagyon sokat változtak (előnyükre), én bizakodom, hogy egyszer még valami jó is lehet. -
BoB
veterán
válasz
CPT.Pirk #22477 üzenetére
Nekem Fedora csinálta hogy követlenül telepítés után első indításnál már összeomlott a csomagkezelő. ÉS nem lehetett sem frissíteni sem telepíteni semmit sem. Ennyi erővel az is lejáratja a linux-ot.
De hogy a kedvenc disztróm ellen is beszéljek csak hogy objektív maradjak, bele lehet olvasni Bagoly úr idevonatkozó blogjába. Bár hozzáteszem szerintem sok esetben Ő nem olvasott eleget
-
#68216320
törölt tag
Ez az Ubuntu 12.04 egy katasztrófa. Az ellenségeimnek sem kívánom soha többé. Pfff. Szerintem lejátratja a linux-ot is. Xubuntu, Kubuntu, Elementary, Mint ... ezek mind tökéletesek az ubihoz képest. Tiszta telepítés után hibauzenet, frissítés után nem indul el, tárolóból feltelepített időjárás program nem működik, stb.
Kipróbáltam 12.04.1, 12.04.2, 12.04.3 iso-kat is. mindegyik bugos. Rögtön telepítés után belső hibára panaszkodni??? Milyen már?
Ezeknél ez az LTS??? Bocs, hogy így kiakadtam, de az elmúlt hetekben kerestem a megfelelő distrot és bár a Unity nagyon tetszik, de a rendszer egy zsákutca. Ja a vicc az, hogy megpróbáltam ubuntu server-re telepíteni az ubuntu-desktop-ot, de azt is hibásan csinálja meg. A unity fele nem működik. -
MKLS
aktív tag
válasz
CPT.Pirk #22472 üzenetére
Elhiszem, még anno a 9.04-el próbálkoztam, de már nem emlékszem rá, hogy hogyan volt, azt lehet angolul használtam, de nem sokáig. Most a napokban kezdtem el újra foglalkozni linuxal és itt már nem kellett nyelvi támogatással foglalkozni, legalábbis ubinál. Mivel a Mint arra épül ezért furcsának is tartottam de akkor most megint tanultam valamit. Xubuntu marad egy ideig most. Xfce-s mint nem tetszik a cinnamon-nál mate-nél meg gyorsabbnak érzem a xubuntut.
-
MKLS
aktív tag
válasz
Nowhereman #22470 üzenetére
Nem, de nem is gondoltam rá, mert ubuntut, ha magyarul telepítettem akkor ott minden magyarul is volt. Egyelőre elégedett vagyok a xubuntuval szerintem amíg komolyabb gondom nem lesz addig marad.
-
MKLS
aktív tag
Nah, azt hiszem megtaláltam a számításaimat. Xubuntu!
xfce most még kicsit idegen, de tetszik.Mint-ről még annyit, hogy a 15-össel van valami gond, mert a 13-as LTS az problémamentesen felment és indult. Tudom szőrszálhasogatás, de azzal meg az volt a gondom, hogy őszze vissza van a magyarítása, menük fele angol. Nem megértési gondjaim vannak, probléma nélkül használnám angolul is, csak ha magyarul telepítem akkor legyen magyar. Jah és amikor feldobta, hogy vannak frissírések akkor nem tudott mindent letölteni, bár ez lehet csak ideiglenes...
-
kertsa
senior tag
Sziasztok!
Szeretnék biztonsági mentést készíteni a rendszerről. Már keresgéltem a neten, de azok a parancsok nem működtek. Mi lenne a legegyszerűbb megoldás?
üdv.
-
#68216320
törölt tag
Ajjaj, első nekifutás elvérzett a Wifi beállításnál. Egyszerűen nem tudtam a profil létrehozás után netet csinálni és a pacman már nem tudta letölteni pl. a syslinux-ot. Holnap nekifutok újra
Viszont nagyon tetszik ez a manuál mód.
A rolling distró azt jelenti, hogy túl hamar bedobnak újdonságokat? Tesztelés nélkül?
Igazából elvolnék én egy ubuntuval is, de valami miatt folyton belefutok valami belső hibába. Telepítek a tárolóból dolgokat aztán némelyik hibát okoz. Valami el van azzal kutyulva. Már gondolkodtam azon is, hogy Minimal installból kéne egyszer felépíteni a rendszert. Talán jobb lenne.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Oké, ez nálunk Chakrán is így van hogy a weboldalon kiírják, ha a szokásos frissítés parancs előtt valamit még meg kell tenni. A különbség az, hogy itt nincs szükség downgradre, mert nem adnak ki nem eléggé tesztelt csomagot.
szerk: de ez half - rolling.
A szoftvereket gyakran frissítik, a rendszer fontos csomagjait frissítik lassabban.
-
Siriusb
veterán
Saját tapasztalatom alapján valóban ritkán fordul elő, leggyakoribb a config fájlok frissítése. Viszont ajánlott lehet a hivatalos fórum idevágó részének követése (nálam ez havi 1 alkalom
), a meglepetések elkerülése végett. Mondjuk a ha gebasz van, úgyis ott nézünk szét először.
-
-
BoB
veterán
válasz
#68216320 #22451 üzenetére
Nagyban függ a felhasználótól mennyire stabil, mivel ő építi a rendszert a kedve szerint. Nekem elég stabil a mindennapos használathoz, illetve stabilabb mint pl. az Ubuntu 12.04 LTS.
Itt is előfordul egy-egy hiba néha, de például asszony laposára rá mertem tenni úgy hogy hónapokra külföldre ment és fogalma sincs a linux világáról
Semmi probléma nem volt.
-
BoB
veterán
válasz
#68216320 #22446 üzenetére
Az Arch-nak semmilyen telepítője sincs, mindent kézzel kell csinálni. Cserébe nagyon jól megismeri az ember mi hogy működik és elkezd önállóan problémákat megoldani.
Akkor fogj bele ha hajlandó vagy a Beginners guide alapján megcsinálni az egészet.
Persze vannak nem hivatalos telepítő scriptek, de ezek nem támogatottak.
-
Claude Leon
senior tag
válasz
#68216320 #22446 üzenetére
Még csak az archbangot néztem meg, az gui-s
(persze, ha nem szeretnél openbox-ban egerészni, indul i3-al is)
Ha megelégszel korábbi kiadással, nézd meg a instarch-kde-openbox-big-2013.08.13-x86_64.iso-t
-
Claude Leon
senior tag
válasz
#68216320 #22443 üzenetére
CD-s bootolásra 2 megoldással találkoztam, az egyikben filét vár paraméternek a kernel, a másikban drive címkét.
A multibootos programok az első megoldást tudják pendrájvra ellavírozni, a másikra olyan program kell, ami egy az egyben az iso-t berakja pendrájvra (bob.zxr megoldása).Multibootot is csinálhatsz így, ha szétpartícionálod a pendrájvot, de előtte érdemes egy pillantást vetni egy bootolós pendrájvra, és egy CD-tartalmára, hogy mi közös és mi nem.
-
#68216320
törölt tag
ArchLinux telepítőt akartam csinálni USB pendrive-ra. Elméletileg a YUMI-val meg is csináltam, de bootoláskor csak egy prompt jön be.
Ennyit ír: Boot:
Ezt valami spec módon kell telepíteni vagy nem sikerült a pendrive? -
Revajzz
tag
Hello. Hogy tudom azt megoldani hogy a kliens gépeket ki tudja engedni internetre? VirtualBox-on csináltam egy linux szervert amit tud: FTP,Web,Email,Samba,DNS,DHCP szolgáltatásokat egy komplex tervhez kell a BGF-re. Viszont a szerver adja ki DHCP-vel az IP-t a gépeknek,de netet nem kapnak :/
-
MKLS
aktív tag
-
Zoltán
őstag
Eszem megáll, ez már vicc kategória... nekem is volt Mint boot-tal gondom, de azt 99%-ban megoldotta, hogy engedélyeztem bios-ban a virtualizációt. De szerintem ez itt most nem fog segíteni. Mondjuk úgy tűnik, hogy főleg notebookok esetén merülnek fel komolyabb boot problémák.
-
MKLS
aktív tag
Kiegészítés: a Mate verzióval is ugyanez a helyzet és csak az oldal irányú kurzor nyilak nyomása után bootol, a fel/le-re nem reagál.
-
MKLS
aktív tag
Jó reggelt!
Még mindig Linux Mint 15 Cinnamon 32bit a téma. Annyi előrelépést sikerült tennem, hogy ha bootoláskor nyomkodom a kurzor nyilakat, akkor bebootol és feláll rendesen a rendszer, ha ezt nem teszem akkor black screen. Most jópárszor kipróbáltam egymás után ez már így biztos és nem random dolog. Teljesen tiszta telepítés USB-ről, annyira friss, hogy még semmit nem állítottam rajta, semmit nem módosítottam. Egyedüli OS a gépen (HP-530 as notebook, Intel Media accelerator 950-vga-val). Remélem a pontosabb probléma körülírással segítek a fórumtársaimnak az én problémám megoldásában.
-
tvse1995
senior tag
Sziasztok,
egy P4, 512MB RAM-os gépre milyen disztrót ajánlotok? A gépet csak netezésre használnák.
Előre is köszi. -
Damage401
senior tag
Egy kérdés,
Szerintetek, meglehet valahol lelni azt az img fájlt, ami eredetileg egy géphez volt. Tehát van most egy DELL INS 5527 gép ami alapból Ubuntuval jött, Delles logóval. szerintetek valahonnan ezt le tudom szedni. Dell Certification(Amúgy 12.04.02 LTS volt rajta)
-
#68216320
törölt tag
Letezik Mac emulator linuxra. Olyan megoldas kellene, mint a wine windows programokhoz. Igazabol arra lenne szuksegem, hogy mukodesre birjak egy Chrome v Firefox bongeszot a legfrissebb flashplayer-el. Wine ala sehogy nem sikerult telepitenem, ezert probalnam mashogy.
-
Zoltán
őstag
válasz
Damage401 #22418 üzenetére
Amit kiadnak arról feltételezhető, hogy stabil függetlenül attól, hogy LTS vagy nem. Kivéve az RC-k, azok biztos nem stabilok. Aztán, hogy a gyakorlatban is stabil-e... az már a szerencséd dolga. Pl.: Microsoft által kiadott oprendszerek sose stabilak legalább a második javítócsomagig, vagy az x.1-es verzióig... Linux esetében meg a sok disztró miatt nem lehet ilyen egyértelmű és általános megfigyeléseket tenni a verziószámot illetőleg.
-
McSzaby
őstag
Mit rontok el? Ha beteszem az -m state --state ESTABLISHED,RELATED sort az INPUT lánca, akkor kb. minden port szabadon elérhető ugyan úgy. Ha azt kiveszem, akkor jó, de a torrent nem megy. Ha berakom a torrenthez ez a sort, akkor se megy...
WTF?! 5555 a torrent portja. Mi hiányzik még a tűzfalamból?? Kicsit szeretnék még majd továbbmenni vele, de amíg nem működik az alap se...
#!/bin/bash
#modul betöltés#
modprobe ip_conntrack_ftp##Láncok törlése##
iptables -F
iptables -X##Alap szabályok##
iptables -P INPUT DROP
iptables -P FORWARD DROP
iptables -P OUTPUT ACCEPT
iptables -A INPUT -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT
iptables -A INPUT -m state --state INVALID -j DROP##Lokális engedés##
iptables -A INPUT -i lo -j ACCEPT
iptables -A OUTPUT -o lo -j ACCEPT##Transmission##
iptables -A INPUT -p tcp --dport 55555 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 55555 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p TCP --dport 8112 -j ACCEPT##Samba##
iptables -A INPUT -p udp --dport 137 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 138 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 139 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 445 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 464 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 636 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 3268 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 3269 -j ACCEPT
#iptables -A INPUT -p tcp --dport 901 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 135 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 53 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 88 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 389 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 1024 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 464 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 636 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 3268 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 3269 -j ACCEPT
#iptables -A INPUT -p udp --dport 901 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 135 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 53 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 88 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 389 -j ACCEPT##FTP##
iptables -A INPUT -p tcp --dport 21 -j DROP
iptables -A INPUT -p tcp --dport 20 -j DROP##SSH##
iptables -A INPUT -p TCP --dport 26000 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 26000 -m limit --limit 3/m -j LOG --log-prefix "SSH_ACCEPT: "
iptables -A INPUT -p tcp --dport 26000 -m limit --limit 3/m -j ACCEPT##VNC###
iptables -A INPUT -p tcp -m multiport --dport 5900,5901 -j ACCEPT##Mysql,Nfs,Ntp##
iptables -A INPUT -p tcp --dport 111 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 844 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 2049 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p tcp --dport 3306 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 111 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 844 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 2049 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 3306 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -p udp --dport 123 -j ACCEPT##log##
iptables -A INPUT -j LOG --log-prefix "INPUT_DROP: "# Ha van,nincs.
if test -r /etc/iptables.rules; then
rm -f /etc/iptables.rules
fi#Tűzfal mentése
iptables-save -c > /etc/iptables.rules
if test -r /etc/iptables.rules; then
echo "Tűzfal mentése sikeres!"
fi -
tvamos
nagyúr
válasz
McSzaby #22423 üzenetére
De nem azert parazik az ember, mert akar, hanem mert ja.
Amugy meg inkabb attol felek, hogy egy kis ceg 20-30 emberrel menti az adataim, majd valaki felnyomja a szerveruket, es bedugja a banant. Ertem en, hogy feltorhetik az NSA szervereit is, es ugyan ugy kimennek az adataim, de talan annak az eselye kisebb. Vagy mittudom en.
Azert probalom abbahagyni a parazast! No!.. -
-
Zoltán
őstag
válasz
Zoltán #22421 üzenetére
Szerintem mondjuk epp ezert nincs is alapbol megfertozve a linux kernel. A terroristakat ugye nem tudjak megkerni, hogy mindig az o altaluk megfeleloen preparalt kernelt hasznaljak, meg eleve egyszerubb lebombazni oket, a valos cel ( nemet, norveg, stb... cegek elol piacokat, koncessziokat elhalaszni) meg olcsobb es egyszerubb modon is lehet.
-
Zoltán
őstag
válasz
McSzaby #22414 üzenetére
Hogy miert pont a magyar IT topikokban forumozgatokat figyelnek? Nem azokat figyelik, hanem konkurens orszagok (ertsd: nem usa) konkurens cegeit, gazdasagi elonyokert. Ezert vannak bedrotozva a nepszeru applikaciok, pl: skype, hiszen terroristak nyilvan nem hasznalnak skype-ot, kb. zero euros tetel nekik irni egy sajat uzenetkuldo kis progit sajat maguknak es csak a sajat szervezetuk tagjai altal hasznalni.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
Damage401 #22418 üzenetére
Egyik verzióra sincs ráírva, hogy nem jó desktop célra. Hogy melyik stabil, melyik nem, azt is az itteni tapasztalatok alapján tudjuk. Most itt valaki épp az lts-el szívott a vga driver frissítés miatt.
Vagyis igaz, h. sokan használják így a minta halmaz is nagyobb, de mindegyik Ubuntu verzióra van itt valaki, aki tudna sorolni gondokat. -
Damage401
senior tag
Egy kis útbaigazítás kellene.
LTS (Long Term Support ): Azoknak ajánlott akik nem szeretik az újdonságot, csak a stabilitást
Normál változat (.10 végződések): Akik az újabbakra vágynak, illetve mit hoz majd az újításokNos normál változat is használható, desktop célra? Van-e elég stabil már?
-
-
McSzaby
őstag
válasz
sh4d0w #22412 üzenetére
Ti tényleg ezen vitatkoztok Vladival, hogy vannak-e backdoorok!?
Ez teljesen egyértelmű, hogy vannak.
Ha nem lenne, nem engednék piacra a terméket. Amire nincs rálátása más cégeknek, vagy nem ellenőrízhető azt nem engedik piacra. Ez az egésznek a lényege, hogy ne legyen senki elrejthető, mert az veszélyes lehet másokra nézve, akár gazdasági, akár bármilyen más szempontból.
Más kérdés, hogy mi a tökömért nézné meg az NSA pont a magyar fórumozók gépét. Nem látom sok értelmét. Ha titkos adatokat akartok tárolni, akkor azt titkosítva offline kell tárolni és kész. Vannak erre céleszközök, biztonságos pendrive, titkosított hdd-k, stb.. Azok is seperc alatt visszafejhetők, de ahhoz már fizikai hozzáférés is kell.
El kell fogadni; ami hálózaton van, az bárkinek a tulajdona lehet ha ért hozzá. Hogy most az világszintű WAN, vagy munkahelyi LAN, az már más kérdés.
(Bocsi, le kellett írnom a véleményem. Remélem nem sértettem meg senkit.)
-
Vladi
nagyúr
válasz
sh4d0w #22412 üzenetére
Jó, ebben egyetértünk. Spekuláció.
Viszont spekulációkkal ne kezd el riogatni az ifjú Linuxosokat. Léci.
Spekulálni én is tudok: te az nsa fizetett fórumozója vagy, aki a nem fertőzött alternatív rendszerekről (Linux) próbálja lebeszélni a felhasználót, hogy fertőzött (Windows) rendszereket használjon. Persze ez csak spekuláció.
-
-
pitman
őstag
A segítségeteknek köszönhetően már tudok csomagokat telepíteni internetkapcsolat nélkül. Egy dolgot nem tudok, hogy hogyan kell vagy lehet-e egyáltalán megoldani: miként lehet a letölthető csomagok információit frissíteni (amiből a linkeket lehet generálni a csomagok letöltéséhez), pl, hogy a legfrissebb programváltozatot tudjam leszedni a függőségeivel együtt?
-
válasz
tvamos #22402 üzenetére
Nem kell lecserélned a Lubuntut, mert ha a kernelben tényleg van disznóság, másik Linuxban ugyanúgy lesz egy kernel, amiben ott a disznóság. Kommunikációt nem tudod letiltani, mert akkor felesleges az Internet kapcsolat, http kérésbe meg el lehet dugni a kifelé menő csomagokat, tehát megállítani úgysem tudod.
Hagyjál mindent úgy, ahogy eddig használtad és bízz benne, hogy nincs igazam. Mint írtam Vladinak is: én örülnék a legjobban, ha bebizonyosodna, hogy nincs semmi elrejtve a kernelben.
-
pitman
őstag
válasz
weinmaker #21218 üzenetére
Kipróbáltam a Faststone-t Wine alatt. Simán fut, majdnem 100%-ban minden működik is. Egyedül a teljes képernyős nézet beúszó menüi nem működnek, illetve egérrel nem lehet léptetni a képek között. Billentyűkombinációkkal viszont minden előjön. Túl sokat nem tudtam foglalkozni vele, még kísérletezek egy sort (bízom benne, hogy más anomália nem lesz tapasztalható), illetve megnézem a Wine beállításait is, ha lesz időm.
-
MKLS
aktív tag
Sziasztok!
Linux Mint 15 Cinnamon-t telepítettem tegnap, de az istennek nem tudom elindítani. Teljesen tiszta telepítést csináltam, egyedüli OS lenne a laptopon, partíciókhoz sem nyúltam.
A tünetek: telepítés végeztével újraindítást kér, engedélyezem neki, kilép a grafikus kezelőfelületből, bejön a parancssoros "izé" ahol írja, hogy újra fog indulni blablabla... (itt hibaüzenet nincs) és nem indul újra. Semilyen billentyűre nem reagál csak kikapcsolni tudom a gépet. Ezután pedig nem bootol be, nem indul a rendszer, fekete kép és semmi más, még a Linux Mint logóig sem jutok el. Googliztam már utána vagy egy fél napot (Linux+Mint+black+screen+boot+after+clean+install és hasonlók után), de érdemleges megoldást nem találtam, vagyis amit találtam azt meg nem értettem. Próbáltam többször is újratelepíteni de mindig ugyanide jutottam. Próbáltam más OS-t felrakni és utána vissza a Mint-et de semmi. Ubuntu 13.10 zökkenőmentesen fel ment, most is az alól írok.Öregecske HP 530-as laptop Intel® Graphics Media Accelerator 950 vga-val, ha ez segít valamiben is.
Linux kezdő vagyok, remélem valaki vállalja, hogy segít...
-
tvamos
nagyúr
válasz
sh4d0w #22401 üzenetére
Koszi! Most elkezdtem panikolni! Akkor most ezt hol is lehet letiltani? Vagy nem is lehet? Vagy a routeren a tuzfalon tudom beallitani, hogy ne tudjon adatokat kikuldeni rolam? Vagy, ha lecserelem a disztro-t, akkor jo lesz? Mar megszoktam a Lubuntut... de azert beallitgatok mast, ha kell. Mit probaljak meg? A gepem eros, csak nem telepithetek ra hivatalosan semmit, ezert itthon pendrive-rol bootolok Linuxot. Segitsel legyszi!
-
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- A nagy Szóda, Szódakészítés topic - legyen egy kis fröccs is! :-)
- LG G8X - kettőn áll a vásár
- Linux kezdőknek
- iPhone topik
- BestBuy topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Mobil flották
- Hegesztés topic
- Witcher topik
- További aktív témák...
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - NYÁRI AKCIÓ!
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Több mint 70.000 eladott szoftverlicenc
- Humble megmaradt kulcsok Frissítve 06.05
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i5 14400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB Rampage SHIVA CM 750W
- 136 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G5 - i5-8G I 8GB I 128GB SSD I 14" FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Honor Magic5 Lite 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Akciós Windows 10 pro + Office 2019 professional plus csomag AZONNALI SZÁLLÍTÁS
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest