Hirdetés
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Milyen egeret válasszak?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- 35 millió forintos géppel értelmezné újra a PC-t az NVIDIA az ASUS jóvoltából
- A numerikus pad találkozása a 8 kHz-cel a Logitech billentyűzetén
- Vezetékes FEJhallgatók
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Videós, mozgóképes topik
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
dabadab
titán
Csak a Miracastot ismerem a többi rettenet förmedvényt nagy ívben elkerültem eddig.
Telefon és nyevlfüggően Miracast, Képenyőtükrözés, Screen mirror, Tartalomátküldés, asszen Samsungokon Smartscreen a neve de erre nem vennék mérget utálom a Samut.Nem kell hozzá semmi, se router se helyi háló.
p2p a kapcsolat a 2 wifis eszköz között. FHD-t átviszi. És azt viszi át a külső megjelenítőre ami a telefon képenyőjén látható+audio.
A többi hülye Cast az meg kötve van úgylátom jogdíjhoz routerhez applikációhoz engedélyekhez szolgáltatóhoz meg még a fene tudja mihez.
Viszont a Mira az érthető okokból képtelen interaktivitásra azaz a megjelenítőről nem tudod vezérelni a forrást.
Ugyanerre képes a Windows beépített "Kivetítés erre a gépre" funkciója vagyis ki lehet tükrözni monitorra is a telefon kijelzőjét.
Nálam működik mindennel, képel videóval streammal bármivel.
A Miracast arra jó, ha valamit mókolsz a képernyőn, de filmnézéshez nagyon kevés.
-
ChRiS_RS
aktív tag
-
Fryskitt
addikt
Kezd a hócipőm tele lenni ezekkel a szolgáltatókkal…. Lassan már semmit se lehet és a tartalom is egyre szarabb. Azt hiszem itt az ideje néhányról lemondani a jövőben. Pofátlanul drága lett és semmit se lehet velük lassan kezdeni.
-
tordaitibi
veterán
Ok. kb. értem a működését de mint a hozzászólásokból lejön ez igen erősen applikáció meg még egy csomó minden függő. Vagyis ha xy app készítője korlátozza akkor ennyi volt.
Míg a képernyőtükrözés igaz nem távirányító de egy filmet nagyképernyőn végignézni teljesen jó végszükség esetén. -
fokukac
nagyúr
Csak a Miracastot ismerem a többi rettenet förmedvényt nagy ívben elkerültem eddig.
Telefon és nyevlfüggően Miracast, Képenyőtükrözés, Screen mirror, Tartalomátküldés, asszen Samsungokon Smartscreen a neve de erre nem vennék mérget utálom a Samut.Nem kell hozzá semmi, se router se helyi háló.
p2p a kapcsolat a 2 wifis eszköz között. FHD-t átviszi. És azt viszi át a külső megjelenítőre ami a telefon képenyőjén látható+audio.
A többi hülye Cast az meg kötve van úgylátom jogdíjhoz routerhez applikációhoz engedélyekhez szolgáltatóhoz meg még a fene tudja mihez.
Viszont a Mira az érthető okokból képtelen interaktivitásra azaz a megjelenítőről nem tudod vezérelni a forrást.
Ugyanerre képes a Windows beépített "Kivetítés erre a gépre" funkciója vagyis ki lehet tükrözni monitorra is a telefon kijelzőjét.
Nálam működik mindennel, képel videóval streammal bármivel.
a chromecast nem ilyen. az jó. a telefonnal csak elindítod, és a tartalom a felhőből egyből a chromecastra megy, natívan. A telefon csak egy távirányító.
na, ezt sikerült most elk*rni. -
tordaitibi
veterán
Egyszer valaki csinálhatna egy 10-15 perces videót, hogy melyik *.cast milyen módon működik!
Chromecast, Miracast, meg még ki tudja hány féle milyen cast létezik. Melyikhez kell speciális hardver, melyik az ami szimplán szoftberből működik (de milyen oprendszer alatt)? Melyik használ wifit, mi használ BT-t, vagy egyedi speciális rádiós kapcsolatot? Mi működik vezetékes hálózaton ezek közül? Wifi-ből melyik használ infrastruktúra módot és melyik Ad-hoc módot? Melyik streameli a konkrét videó+hangtartalmat, és melyik csak a control csatornát nyitja meg, és a tényleges adatforgalom a tényleges megjelenítő eszköz és az eredeti médiaforrás között történik, a mobil / tablet stb. pedig csak az irányítás/indítás/megállítás/műsorváltás 0-hoz közeli adatforgalmát csinálja?
Szerintem 10-ből 9 itteni fórumozónak fogalma sincs ezekről.Csak a Miracastot ismerem a többi rettenet förmedvényt nagy ívben elkerültem eddig.
Telefon és nyevlfüggően Miracast, Képenyőtükrözés, Screen mirror, Tartalomátküldés, asszen Samsungokon Smartscreen a neve de erre nem vennék mérget utálom a Samut.Nem kell hozzá semmi, se router se helyi háló.
p2p a kapcsolat a 2 wifis eszköz között. FHD-t átviszi. És azt viszi át a külső megjelenítőre ami a telefon képenyőjén látható+audio.
A többi hülye Cast az meg kötve van úgylátom jogdíjhoz routerhez applikációhoz engedélyekhez szolgáltatóhoz meg még a fene tudja mihez.
Viszont a Mira az érthető okokból képtelen interaktivitásra azaz a megjelenítőről nem tudod vezérelni a forrást.
Ugyanerre képes a Windows beépített "Kivetítés erre a gépre" funkciója vagyis ki lehet tükrözni monitorra is a telefon kijelzőjét.
Nálam működik mindennel, képel videóval streammal bármivel.
-
FattyDove
őstag
-
nehemiah
tag
Rákattintasz, megszólal a müezzin.
Ezen jót röhögtem.
-
ViZion
félisten
"Apple TV csábító, [...] ott az Alapítvány, [...]"
Én csak ezért próbáltam ki, őszinte leszek: az Alapítvány nem jó. Nekem tetszett, de inkább mint egy érdekes alternatív szabad olvasata és úgy felturbózása (modernizálása?) az eredetinek - és egyébként én személy szerint élveztem is; a látványvilág és világlakotás szerintem jó lett, hiába kanyarodtak el az eredetitől, a színészi játékok kiforrnak idővel...viszont a 3. (vagy 4.?) évadra már nem mozgat meg annyira, hogy visszaüljek elé. Mindezt úgy: tizenéves korom óta Asimov 'követő' vagyok és a teljes sagát kiolvastam oda-vissza többször, de nem tartom a munkáját Sci-fi Bibliának.teljesen igazad van. Ez nem a könyv(ek), csak abból merít. Elfogadtam, nem hőbörgök, mint sokan amúgy ez miatt. De legalább nem lett elkefélve annyira, mint a Dűne... na az botrány. William Gibson-t mikor fedezik fel újra? Esetleg Shadowrun filmek is jöhetnének...
himpike: nem tudom, ált. angolul nézem, vagy angol felirattal néha, az ilyen koreai, vagy hasonlókat.
-
fokukac
nagyúr
-
LZs?!
senior tag
"Apple TV csábító, [...] ott az Alapítvány, [...]"
Én csak ezért próbáltam ki, őszinte leszek: az Alapítvány nem jó. Nekem tetszett, de inkább mint egy érdekes alternatív szabad olvasata és úgy felturbózása (modernizálása?) az eredetinek - és egyébként én személy szerint élveztem is; a látványvilág és világlakotás szerintem jó lett, hiába kanyarodtak el az eredetitől, a színészi játékok kiforrnak idővel...viszont a 3. (vagy 4.?) évadra már nem mozgat meg annyira, hogy visszaüljek elé. Mindezt úgy: tizenéves korom óta Asimov 'követő' vagyok és a teljes sagát kiolvastam oda-vissza többször, de nem tartom a munkáját Sci-fi Bibliának. -
ChRiS_RS
aktív tag
Szerintem menjenek a francba!
Már kábé egy hete kínlódtam azzal, hogy hiába van ott a tükrözés gomb, (3. generációs Chromecast) csak fekete képernyőt ad, esetleg még az idősávot is kiteszi, de nem indul el. Immár értem miért, csodás, bravó, csakígytovább....

-
himpike
aktív tag
-
Kapanyél
őstag
-
Narxis
nagyúr
-
ultrasound
tag
-
hankock
tag
Lehet, hogy valamit félreértek, de az Net4+ és a OneTv-t ki lehet tükrözni WebOS QNED753 és Android TV-re, a mediaklikk-et pedig a (Samsung) Smart View-el lehet tükrözni. (Érdekes de a OneTv-t Smart View-el tükrözve kép nincs, hang van, viszont a Net4+ megy (Samsung) Smart View-el is). Hogy melyik Cast, Chromecast, Miracast azt nem tudom. Szóval az, hogy egyik szolgáltatót sem lehet tükrözni, az nem állja meg a helyét.
-
Akelaus
senior tag
Nálam is arra volt jó ez a Netflixen, megkerestem amit nézni akartam, és átküldtem.
Médiaklikk mobil app-ba bele sem tették a tükrözést, nem görcsöltek ott ilyennel.

Igaz Android tv alkalmazás sincs, amit fel lehetne tenni Androidos box-okra.
Filmió-appban (még) van, ott sincs alkalmazás csak mobilra. -
PTM
senior tag
De fura, nem is tudtam, hogy volt benne ilyen. Ezzel ment normálisan a HDR és az Atmos hangsávok is?
-
zzola
titán
Csak jelzem, hogy az összes hazai kábel tv - internet szolgáltató online műsorait sem lehet átküldeni a TV-re. Lehet nézni az egérmozit!
"hogy az összes hazai kábel tv "
Nem tudom eddig feltűnt-e, hogy a Netflix nem volt helyhez kötve, csak wifi/mobilnet kellett.
-
gbors
nagyúr
Csak jelzem, hogy az összes hazai kábel tv - internet szolgáltató online műsorait sem lehet átküldeni a TV-re. Lehet nézni az egérmozit!
Amíg ingyenes, addig ezekkel könnyebb együttélni. Ha fizetni kell érte, akkor ők is egészen bátran bek**hatják.
-
fokukac
nagyúr
Hosszú évek után kb két hete fizettem elő újra. Tegnap előtt még működött a Chromecast, ma már nem volt ott a gomb..!
és egy szót nem szóltak róla,
pedig napi 3-4 ajánló jön az appban.Van még egy dune lejátszóm is, de mint kiderült, az se Netflix kompatibilis.
Szóval elmehetnek a sunyiba, le is mondtam.Ui. ja, a cikkek azt írják, hogy a régebbi, távirányítóval nem rendelkező chromecastok megmenekültek. Nos nekem Chromecast 3-am van, és azzal se megy már.
Van valahol a fiókban egy chromecast 2 is majd kipróbálom azt is...na, annyiban pontosítanék, hogy frissítettem az appot, és reggel már megint volt chromecast gomb a CC3-hoz. Bámulatos.
De mindegy, már dühömben lemondtam éjjel 2-kor.
-
ultrasound
tag
Csak jelzem, hogy az összes hazai kábel tv - internet szolgáltató online műsorait sem lehet átküldeni a TV-re. Lehet nézni az egérmozit!
-
RVR400
veterán
Addig úgysem fognak elmenni, vagy szép lassan emelik az ingerküszöböt, és amit ma úgy gondolsz, hogy kizárt, majd 2 év múlva mosolyogva csinálod úgy, hogy még az előfizetési díj is több lesz.
-
ViZion
félisten
Főleg, hogy az összes sorozat ugyan arra a kaptafára épül. Baromi unalmas már. Gyorsan fogyasztható, de már hánytam az összes agyon tekert csavart spanyol dolgoktól. A dokuk is eléggé unalmasak lettek már sajnos, pedig azok jók voltak. A filmeket meg hagyjuk... Egyedül talán az igaz történetek voltak jól megcsinálva
jah, "sorozatok"... a régiek a nézhetőek, idén én már nem igazán találtam jót.
stand up comedy-ket néztem még netflixen, bár nagy része (kivéve a netflix special-okat) fent van YT-on is. -
mrThomi
addikt
Főleg, hogy az összes sorozat ugyan arra a kaptafára épül. Baromi unalmas már. Gyorsan fogyasztható, de már hánytam az összes agyon tekert csavart spanyol dolgoktól. A dokuk is eléggé unalmasak lettek már sajnos, pedig azok jók voltak. A filmeket meg hagyjuk... Egyedül talán az igaz történetek voltak jól megcsinálva
-
ViZion
félisten
Elhagytam a netflixet, amúgy sem találtam nézhetőt már rajta. Valahogy az animék is eltűntek, csak a trendi/kommersz maradt.
Apple TV csábító, 6 hónapig akciós, ott az Alapítvány, a szurdok és még egy halom jó film... -
CatPC
csendes tag
Évek óta Netflix előfizető vagyok, és mindig jött valami baromság, ami csak kicsit idegesített, de lassan ez összeadódott. Le is mondom, felesleges, és egyre körülményesebb használni.
-
nincsnév007
addikt
A Miracast képernyőtükrözést szerintem nem tudják korlátozni, az a képernyő tartalmát tükrözi a tévére.
Legalábbis nálam így működött nemrég. Ami a telefon kijelzőn van azt látom a tévén.Pl a telekom tv go-t nem lehet ki tükrözni, fekete képernyőt ad. Eléggé gáz.
-
mrThomi
addikt
2 éve lemondtam ezt a vackot
-
TESCO-Zsömle
titán
-
AxBattler
félisten
türközés ikon
Hogymikon?
-
fokukac
nagyúr
Hosszú évek után kb két hete fizettem elő újra. Tegnap előtt még működött a Chromecast, ma már nem volt ott a gomb..!
és egy szót nem szóltak róla,
pedig napi 3-4 ajánló jön az appban.Van még egy dune lejátszóm is, de mint kiderült, az se Netflix kompatibilis.
Szóval elmehetnek a sunyiba, le is mondtam.Ui. ja, a cikkek azt írják, hogy a régebbi, távirányítóval nem rendelkező chromecastok megmenekültek. Nos nekem Chromecast 3-am van, és azzal se megy már.
Van valahol a fiókban egy chromecast 2 is majd kipróbálom azt is... -
Chp
őstag
Jujj de fáj ilyen "progresszív" tartalmak után ez. Jöhet a kő, meg a moderálás ha tyúkszemre léptem. Ja, troll off, de szívből jött. Bizony ám, nem vagyunk egyformák. ...de nem ám.
-
Farkassacred
őstag
Totál az előfizetőik ellen vannak egyébként kb minden lépésükkel. Szeretem a sorozataikat néha, meg a filmjeiket is, de ahogy viselkednek megérdemelnék már hogy lecsússzanak az első helyről végre.
-
Busterftw
nagyúr
Nekem Chromecastról megy TV-n, ott van hang alapú keresés.
Nálam mobil csak annyi, ha kapok értesítőt akkor onnan a listába teszem , aztán tévén sem kell keresni. -
ricsip
addikt
A Miracast képernyőtükrözést szerintem nem tudják korlátozni, az a képernyő tartalmát tükrözi a tévére.
Legalábbis nálam így működött nemrég. Ami a telefon kijelzőn van azt látom a tévén.Egyszer valaki csinálhatna egy 10-15 perces videót, hogy melyik *.cast milyen módon működik!
Chromecast, Miracast, meg még ki tudja hány féle milyen cast létezik. Melyikhez kell speciális hardver, melyik az ami szimplán szoftberből működik (de milyen oprendszer alatt)? Melyik használ wifit, mi használ BT-t, vagy egyedi speciális rádiós kapcsolatot? Mi működik vezetékes hálózaton ezek közül? Wifi-ből melyik használ infrastruktúra módot és melyik Ad-hoc módot? Melyik streameli a konkrét videó+hangtartalmat, és melyik csak a control csatornát nyitja meg, és a tényleges adatforgalom a tényleges megjelenítő eszköz és az eredeti médiaforrás között történik, a mobil / tablet stb. pedig csak az irányítás/indítás/megállítás/műsorváltás 0-hoz közeli adatforgalmát csinálja?
Szerintem 10-ből 9 itteni fórumozónak fogalma sincs ezekről. -
kilua
őstag
Ha ilyen és hasonló húzások miatt az előfizetőik 10%a lesz kalóz de a maradékból átlag 20%al több hasznuk van, az nekik nettó üzleti nyereség
-
gbors
nagyúr
Hát ezek k***a hülyék
Pár napja szenvedtem egy csomót, hogy miért nem megy a cast az egyik TV-re egyik telefonról sem, a másikra meg simán - ezek szerint ez nem bug, hanem feature. Eddig is elég határeset volt, hogy meddig tartsuk még meg, most akkor könnyen lehet, hogy repülnek a 'csába...Ja, és a cikket köszi, eszembe nem jutott volna ilyen baromság.
-
janeszgol
félisten
-
kilua
őstag
Még egy dolog ahol a legális előfizetőket szivatják aztán csodálkoznak ha még többen felteszik a kalóz sapkát.
-
tordaitibi
veterán
A Miracast képernyőtükrözést szerintem nem tudják korlátozni, az a képernyő tartalmát tükrözi a tévére.
Legalábbis nálam így működött nemrég. Ami a telefon kijelzőn van azt látom a tévén. -
Krisszer
aktív tag
-
Aweriot
aktív tag
Durci vagyok, eddig mobillal megkerestem amit akartam aztán egy kattintás után kint volt a TV-n...
-
zzola
titán
Ez arra jó volt, hogy fix helyhez kössék a szolgáltatás felhasználhatóságát, így akarnak még több előfizetőt.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Suzuki topik
- Miskolc és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- Sweet.tv - internetes TV
- V.Milán: Adózás a használtcikkek értékesítése után (egyszerűen)
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Eredeti játékok OFF topik
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Filmvilág
- További aktív témák...
- 4 db. gyári Mercedes eqc alufelni
- Lenovo gyári akkumulátor T490, T495, P43S, T14 G1 G2, P14S G1 G2
- Bontatlan Lenovo Legion 5-83F0002WHV-Intel ultra7-32gb-1TB-RTX5050 8GB-165 Hz OLED-3 év gar
- DELL Latitude 7320 detachable,13",FHD+,2 az 1-ben,i5-1140G7,16GB DDR4,256GB SSD,WIN11
- Dell Latitude 5520 i3-1125G4 / 16gb ddr4/ 240gb NVMe ssd/ Fair akku/
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


Pár napja szenvedtem egy csomót, hogy miért nem megy a cast az egyik TV-re egyik telefonról sem, a másikra meg simán - ezek szerint ez nem bug, hanem feature. Eddig is elég határeset volt, hogy meddig tartsuk még meg, most akkor könnyen lehet, hogy repülnek a 'csába...

