Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz worxland #46179 üzenetére

    Most olvastam az Intel új SSD-jéről. Igaz, az vállalati szegmensbe szánt szerkezet, de petabájtokról van szó.

    "A jelek szerint a kíméletlen, folyamatos nyüstölést is jól fogják bírni, az Intel szerint ha minden nap kapacitásuk tízszerese kerül felírásra, akkor legalább 5 évig garantáltan problémamentesen üzemelnek majd; ez a 800 GB-os modell esetében 14,6 petabájtot jelent."
    peta=1000tera., tehát 14600TB
    Tegyük hozzá, 800 gigás modellről van szó, egy 100Gigás ennek fajlagosan csak a nyolcadát viseli el.

    Amúgy ezt én is saccperkábé így számoltam, sokkal kevésbé tudományos alapon csak egyszerű matekolással. (Ha mondjuk utánaszámolok, akkor ez nekem is valahol 400TB köré jön ki a 128*3000)
    Ha a 128G-s meghajtómat minden nap teleírom, és egy NAND cella kb 3000 írást visel el károsodás nélkül (ennyiről van szó állítólag), akkor egy nagyon áltudományos számítással 3000 napig bírja a szerkezet, ami kb 9 év. De ha csak félig írom tele, akkor már 18 évet kihúzok vele. Namármost, hol van már ma, 2012-ben az a gép, amit 9 éve, 2003-ban vettem? Vagy, az 1994-es kiadású 386SX-es konfigom??? :DDD

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák