- Milyen egeret válasszak?
- Lefőtt a júliusi hardverpárlat
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Bluetooth hangszórók
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen alaplapot vegyek?
- Megjött a Razer DeathAdder egerek legfrissebb nemzedéke
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Apple MacBook
-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
MrChris #20555 üzenetére
Nocsak, a kolléga úr szintén zenész?
Nem egyszerű eset. A kalapács elég finom mechanika ahhoz, hogy túl nagy és nehéz dolgot ne lehessen rá csiptetni, a kalapács feje sem biztos, hogy szeretné a dolgot.
Ton-ton kolléga ötlete tetszik, én ilyen lézerdiódát használnék hozzá, CR2025-ös Li gombelemmel, az talán elég pici és könnyű, hogy valami csipesszel a kalapács szárára rögzítsd, és valami ernyőn (pl papírlap) megnézd, hogy milyen csíkot rajzolnak egymás mellett futva. Sajnos ez teljesen analóg megoldás lenne, de a lézer a távolság miatt jól felnagyítaná a pici eltéréseket.
Ha mindenképpen Arduino-s megoldás kell, első, ami eszembe jutott, hogy a másik kalapácsra kell egy tükör, ezzel rögtön kétszeresére növeled az elmozdulást. Az első kalapácsra pedig olyan cucc kéne, mint a vonalkövető robotok alján van, 3 fényszenzor, szorosan egymás mellé. A fénysugár a távolság függvényében kitér a középső szenzorról valamelyik irányba, a 3 szenzor mérésének a különbségéből következtethetsz, hogy melyik irányba. Ezzel pontos mérést nem fogsz tudni végezni, de valójában nincs is rá szükség, mivel te csak az elmozdulás irányát szeretnéd detektálni, illetve, hogy merre kell korrigálni. Mint egy hangoló gép.
Az igazi egy olyan szenzortömb lenne, mint a síkágyas szkennerek olvasófeje, ahol nagyon szorosan egymás mellett vannak a fotodiódák, azzal nagyon finom elmozdulást lehetne mérni. Esetleg valami ilyesmivel lehetne még pótolni.
A harmadik ötlet egy ilyen digitális iránytű és egy neodímium mágnes lenne (pl. egy DVD olvasó fejében vannak ilyen apró mágnesek, amit tudnál használni). Ez ugye mágneses teret mér, amiből a távolságra lehet következtetni, illetve a változást lehet vele detektálni. De ezt ki kéne próbálni, hogy ilyen pici távolságnál, mint ami két kalapács közt van, hogy működik.
Új hozzászólás Aktív témák
- Dell latitude, precision, xps, magyar világítós billentyűzetek eladóak
- Újra Akcióban!!! Ducky One 2 Mini és SF billentyűzetek a bolti ár töredékéért! Számla+Gari
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte AORUS MASTER RX 6800 XT 16GB GDDR6 videokártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Asus B550M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB THERMALTAKE Commander G41 700W
- PlayStation Network Card (PSN) ajándékkártyák, egyenesen a Sony-tól!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest