Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Harcipocok84

    junior tag

    Sziasztok!

    Arduino + Feszültség mérő

    Van egy 3 cellás LiPo akkumulátorom aminek 11-12,6V között mozog a feszültsége merültségtől függően. Erről a lipo akksiról több mindent üzemelek, többek közt egy Arduino Mega-t is. Ehhez használok egy DC-DC StepDown feszültségstabilizátort, amit stabilan 5V-ra állítok be. Erről üzemel az Arduino. Viszont azon kívül hogy vezérlek és logolok dolgokat az Arduinoval feszültséget is szeretnék mérni. Mégpedig a LiPo akksi való feszültségét. Olvasgattam hogy ezt a legegyszerűbben feszültségosztóval lehet megoldani. Ezt meg is építettem, tökéletesen működik. Az Analóg1-es portra kötöttem rá, és a kiolvasott értéket felszoroztam egy számmal, így megkaptam a valósat. Mi történik akkor, ha fordítva kötöm rá az akkumulátorra a mérővezetékeket? Negatív érték jelenik meg a bemeneten?

    A képen látható módon van most a feszültségosztó kapcsolás. Ha megfordítom a polaritást akkor nem 30K-n keresztül megy át a ~12V feszültség hanem 7,5K-n, és nem 7,5K-val lesz húzva a GND-re hanem 30K-val. Mi történik ilyenkor az analóg bemenettel? az analóg bemeneten lévő védődióda kinyiffan?

    Hogyan kellene módosítanom a kapcsolást hogy polaritás védelme legyen? Olvastam a Graetz hídról, viszont ott nagyon sok feszültség esik... Mivel csak mérek, gondolom így túl nagy áram nem halad át a kapcsoláson...

    Gondolom valahova be kellene tenni egy darab diódát, de mekkorát, hova, melyik alkatrészek közzé, és milyen irányba nézzen? Nem értek az elektronikához, nézzétek el nekem...

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák