- Felvarrták az Arctic rackmount rendszerekhez szánt CPU-hűtőjének ráncait
- Háromféle kivitelben, és nem kis kapacitásokkal jönnek a Micron 6550 ION SSD-i
- Már a Samsung sem szolgálja ki modern AI lapkákka Kínát
- Havazáshoz igazított kiadás kap a Steam Deck OLED
- Híres régészprofesszor segíti a GeForce-ok eladását
- Notebook hibák
- Házimozi belépő szinten
- OLED TV topic
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Hisense LCD és LED TV-k
- Sarkköri terepbe olvadó kabátot öltött a Gigabyte Mini-ITX-es AMD alaplapja
- Durva lett a Lian Li motorizált asztala
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Milyen monitort vegyek?
-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Janos250
őstag
A beta ingyenes. Legalábbis korábban még az volt, remélhetőleg nem változott.
https://support.saleae.com/logic-software/legacy-software/latest-beta-release
A Pulseview-t is dicsérik, de én még csak a Saleae-t használtam.
Ha esetleg igen, akkor vannak korábbi ingyenes verziók.
Én régebben töltöttem le a standalone verziót, azt használom, ha kell.
Mostanában ritkábban kell. Megvan a kisebb és a nagyobb verzió is.
Kettő (vagy három?) éve, mikor a WS2812-höz csináltam drivert az ESP32-re, lehetetlen lett volna enélkül csinálnom. Ezen láttam az időzítéseket, végig tudtam próbálni, ténylegesen mi lehet, és mi nem.
A digitális tárolós szkópot (hú, de rohadt drága volt, pedig a legolcsóbb kínait vettem) azóta gyakorlatilag nem is használom. A múltkor is csak egy kaputelefon panelhoz használtam, ahol a panel úgy jelez a lakáskészülékeknek, hogy a nyugalmi kb. 18 V vonali feszültséget leviszi 15 V-ra. Na, ezt nem tudtam volna szkóp nélkül kimérni, de Arduino dologban gyakorlatilag mindent.[ Szerkesztve ]
Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.
-
nagyúr
Köszi mindenkinek!
-
Janos250
őstag
Ez lehetséges? Linux az Arduinon? Na, ne! Legfeljebb valami nagyon-nagyon mini, linuxhoz hasonlító dolog
"Arduino Industrial 101 is an Evaluation board for Arduino 101 LGA module. The ATmega32u4 microcontroller is integrated in the baseboard. The module supports a Linux distribution…"[ Szerkesztve ]
Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.
-
-
Alu
senior tag
válasz Gergosz2 #14100 üzenetére
Letöltöttem a demó és a #14102 Janos250 hozzászólásában ajánlott béta verziót, viszont scan közben véletlenszerűen kapok egy hibaüzenetet. 4 MHz és 16 MHz esetén is előjön. Ti találkoztatok már ezzel?
Szerk.: Most próbálgatom és 2 MHz -en stabil, nem jön üzenet. Ahogy feljebb viszem a mintavételi sebességet egyből jön az error. Ezek szerint max. 2 MHz -et tudna az eszköz?!
[ Szerkesztve ]
λŁƯ™
-
nsumaniac
újonc
Sziasztok van egy Arduino Leonardo board-om, szereztem hozzá egy SK6812 ledmátrixot és egy kétsoros LCD display-t, hogyan tudom elindítani ezeket a shield-eket?
-
kesztió
aktív tag
Meg tudná valaki mondani, hogy 433 MHz-es antennánál (STX882-es adó, Arduino környezethez) mennyire kritikus, hogy „szabad kilátása” legyen a vevőre, mert a jelenlegi terv szerint csak a NYÁK (azaz vezetékek) mögé tudom helyezni az adó antennáját, ha mondjuk nem is lesz olyan sok vezeték. Kb. 15, max. 20 méterre kell hogy sugározzon, levegőn keresztül, és fali szerelődobozba lesz építve.
Erről lenne szó, SW433-TH10 (a spirál rész 11,3 mm):[ Szerkesztve ]
Bug és debug fia vagyok én
-
kesztió
aktív tag
válasz kesztió #14115 üzenetére
Az előbbi hozzászólásommal kapcsolatban:
Tegyük fel, hogy megy tudom oldani a szabad kilátást a vevőre. De ez olyan áron, hogy az STX882-es modul antennakimenetére nem forrasztom rá közvetlenül az antennát, hanem ezt egy pár centis NYÁK-vezetékkel elvezetem egy olyan helyre, ahonnan már van kilátás. Ezt gondolom, szabad csinálni, de szeretném, ha egy szaki meg is erősítené.Bug és debug fia vagyok én
-
tonermagus
aktív tag
Sziasztok!
Egy kis iránymutatásra lenne szükségem.
Egy GPS modul által generált NMEA sorokat szeretném vezetékmentes megoldással tovább küldeni. Itt akadtam el, hogy milyen vezeték nélküli módot válasszak.
A 433mhz-es modul adja magát, létezik belőle Serial (URAT, TTL, nem tudom melyik a megfelelő megnevezés) kivezetéses, ha erre rákötöm a GPS modult direktben akkor szépen sugározza magából a kapott adatokat. Csak mivel több ilyen eszköz lesz közel egymáshoz így gondolom ezek keményen bezavarnának egymáshoz. Minden 433Mhz-ez vevő venné minden 433Mhz adó jelét ha jól sejtem. Ha arduinot teszek közzé akkor ezeket lehet valahogy "titkosítani" / címezni, egymáshoz rendelni?
A másik megoldás a 2,4Gz frekvencia, NRF24L01+PA+LNA-val. Itt ha jól tudom már lehet címezni. Tehát ide mindenképpen mikrovezérlő kell. És ha jól tudom ez még megbízhatóbb, nagyobb hatótávú is. Viszont itt az illesztéssel elakadtam. Ugyebár a GPS modulról megkapom Serialon az adatokat, és ezeket valahogy fel kellene ültetnem az SPI-s NRF24L01-re. Gőzöm sincs hogyan. És a túloldalt pedig az SPI-ről Serialra kiírni...
Melyik megoldással járok jobban, egyáltalán melyik kivitelezhető?
A GPS modul 1Hz-en ketyeg, tehát másodpercenként 1 NMEA (RMC) sort kellene továbbítani. -
Gergosz2
veterán
válasz tonermagus #14124 üzenetére
Az egész NEMA stringet átakarod tolni? Amúgy NRF24-gyel elég stabil működést lehet elérni, ha a speedet leveszem és a transmission powert feltolod. Hardveres CRC van benne szóval ezzel sem kell játszani.
Vannak kész libek rá, pl MIRF, RF24. Mindegyiket próbáltam és használtam is. De az NRF24 elég jó eszköz, a doksija alapján nem bonyis a használata, így saját 'libet' is csináltam, mert pár byte- ot kellet átküldeni.
[ Szerkesztve ]
Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito
-
tonermagus
aktív tag
válasz Gergosz2 #14125 üzenetére
Értem. Szóval akkor az NRF24 marad. Számomra is szimpatikus volt. Viszont a fő probléma az SPI->Serial, és a másik oldalon a Serial-<SPI konverzió... Annyira nem vágom a programozást, de gondolom itt a bejött adatot valahogy el kellene
tárolni és Serialon kiíratni. Ehhez nincs véletlen valami leírás? Vagy hogy tudom ezt megoldani? -
Janos250
őstag
válasz tonermagus #14124 üzenetére
Én WiFi-t használok.
Nekem muszáj, mert akár 10 kbyte/sec is kellhet.
Azzal gond nélkül megy, akár távolról neten is.
Nekem az összes hold vett jelét külön-külön el kell küldenem.Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.
-
Janos250
őstag
válasz tonermagus #14129 üzenetére
Szívesen segítenék, de NRF2401-et soha nem használtam.
Mivel az SPI is seriel, én úgy sejtem, hogy ugyanúgy kell átküldeni mint a serialaen, csak a NRF2401 driverét használva.Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.
-
Janos46
tag
Sziasztok.
Nem étem az alábbi dolgot. ST7789-el szeretnék dolgozni. Többek kozt van a https://simple-circuit.com/nodemcu-esp8266-bme280-sensor-st7789-tft-weather-station/ oldalon lévő kapcsolás (több hasonló is van). Az ST7789-nek van DC portja, de nincs CS portja. A kapcsolási rajznál a DC port van használva, de a programban a CS szerepel, amit már az ellenőrzésnél jelez is mint hibát. Tudnátok segíteni abban, hogy el tudjam indítani a programot?Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!
-
-
Janos250
őstag
válasz Janos46 #14131 üzenetére
"Another version of the ST7789 display module is shown below. This one has no CS (chip select) pin, its internally attached to GND:"
https://simple-circuit.com/arduino-st7789-ips-tft-display-example/
Más a két vonal szerepe. A CS (chip select) feladata, hogy ha több eszköz van egy buszon, kiválassza azt, amivel beszélgetni akar.
Nálad ennek nincs szerepe, mert külön buszon (SCL, SDA) vannak. Tehát a CS-nek aktívnak, azaz GND-re kötöttnek kell lenni, mert ami azon a buszon jön, az mind neki szól, nem másnak.
"If the display module has a CS pin (Chip Select) then it should be connected to NodeMCU pin D8 (GPIO15)."
A DC pedig az adat/command váltás, ami nem minden eszközhöz kell.[ Szerkesztve ]
Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.
-
Janos46
tag
válasz Janos250 #14133 üzenetére
Köszi válaszokat.
#14133 Janos250
Értem amit írtál. Ma már későn van (+2 óra). Holnap a szintátalakítóval kipróbálom amit küldtél, igaz ma kisérletet tettem egy nano-val (merthogy sokszor azon is futnak az uno progik), eredménytelenül. Azt viszont továbbra sem értem, miért jelez hibát az amit küldtem. Mindkettóben van CS sor, a tidben végég fut az ellenőrzés. Holnap írok az eredményről.#14132 weiss
Bocsi, de nem értem amit válaszoltál.Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!
-
-
Janos46
tag
Az előzőben küldött
https://simple-circuit.com/nodemcu-esp8266-ds18b20-sensor-st7789-display/
oldalon lévő programban meglehetősen sok hibát jelzett, ráadásul az érzékelő
csatlakoztatását is eléggé zavarosan adta meg, és még arra is hibát jelzett. Ime:A DS18B20 érzékelő adatcsatlakozója az ESP8266 NodeMCU D5 érintkezőhöz csatlakozik,
amelyet a kód a következők szerint definiál:
// define DS18B20 data pin
#define DS18B20_PIN D2 // DS18B20 data pin is connected to NodeMCUTalátam egy másik oldalt (és itt több programra is utal)
https://simple-circuit.com/nodemcu-esp8266-lm35-temperature-sensor-st7789-tft/
én is azokat a könyvtárakat használom amivel az is dolgozik. Az ellenőrzésnél a
#define TFT_CS D8 // TFT CS pin is connected to NodeMCU pin D8 (GPIO15)
sornál akad el és a köv etkező hibákat írja (a többi utalt programnál hasonló
a helyzet):aaa:17:19: error: 'D8' was not declared in this scope
#define TFT_CS D8 // TFT CS pin is connected to NodeMCU pin D8 (GPIO15)
^
C:\Users\Olga\Documents\Arduino\aaa\aaa.ino:21:39: note: in expansion of macro 'TFT_CS'
Adafruit_ST7789 tft = Adafruit_ST7789(TFT_CS, TFT_DC, TFT_RST);
^
aaa:15:19: error: 'D3' was not declared in this scope
#define TFT_DC D3 // TFT DC pin is connected to NodeMCU pin D3 (GPIO0)
^
C:\Users\Olga\Documents\Arduino\aaa\aaa.ino:21:47: note: in expansion of macro 'TFT_DC'
Adafruit_ST7789 tft = Adafruit_ST7789(TFT_CS, TFT_DC, TFT_RST);
^
aaa:16:19: error: 'D4' was not declared in this scope
#define TFT_RST D4 // TFT RST pin is connected to NodeMCU pin D4 (GPIO2)
^
C:\Users\Olga\Documents\Arduino\aaa\aaa.ino:21:55: note: in expansion of macro 'TFT_RST'
Adafruit_ST7789 tft = Adafruit_ST7789(TFT_CS, TFT_DC, TFT_RST);
^
exit status 1
'D8' was not declared in this scope
Jó lenne, ha a hibát meg lehetne oldani, (avatott szemeknek vszin nem nagy gond, hisz mint a fotó is mutatja, működik) mert akkor a többi progit is kipróbálhatnám, és estleg lenne amit használni is tudnák, ráadásul az esetleges eljövendő problémákat javítani is tudnám (lásd a mottóm).
[ Szerkesztve ]
Artillery, lelkes újonc vagyok, tanulni akarok!
-
industrial
tag
Sziasztok!
Van aki jártas itt Arduino-ArtNET/DMX- MadMapperben? -
Janos250
őstag
válasz Janos46 #14136 üzenetére
Az Arduino típusú lapokhoz megvan a saját definíciós fájl, abban vannak megadva, hogy pl. a D8 micsoda.
Ha nem tudod mi van definiálva, írd be a SZÁMOT, az biztosan jó.Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.
-
-
Janos250
őstag
válasz Janos46 #14136 üzenetére
Valószínűleg nem jó panelt választottál ki az Arduino IDE-ben.
Keresd ki a (nálam ezen az útvonalon)
esp8266\hardware\esp8266\2.7.3\variants\nodemcu\pins_arduino.hstatic const uint8_t D0 = 16;
static const uint8_t D1 = 5;
static const uint8_t D2 = 4;
static const uint8_t D3 = 0;
static const uint8_t D4 = 2;
static const uint8_t D5 = 14;
static const uint8_t D6 = 12;
static const uint8_t D7 = 13;
static const uint8_t D8 = 15;
static const uint8_t D9 = 3;
static const uint8_t D10 = 1;
Ebben vannak megadva, hogy pl. a D8 az egy static típusú
(ezt itt úgy kell érteni leegyszerűsítve, hogy globális)
uint8_t, azaz 8 bites előjel nélküli konstans, aminek a számértéke 15.
Ha ez a lap van kiválasztva, nem írhatja ki hibának, hogy:
error: 'D8' was not declared in this scope,
mert meg van adva a D8.
Itt mit állítottál be?
Eszközök/alaplap/alaplap kezelő/ESP 8266 boards/NodeMCU
Ha régebbi IDE fut, akkor nálad még nincs külön ESP 8266 boards,
hanem egyből az alaplapkezelő menüben megtalálod a NodeMCU-t.Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.
-
cstomi15
tag
Sziasztok!
Egy USBASP ISP-vel szerettem volna egy Arduino Pro Mini (ATmega 328P, 3.3V/8Mhz)-re feltölteni egy sketch-et SPI-n keresztül Arduino IDE v1.8.13-as programmal, de sajnos az alábbi kimenetet kapom:
avrdude: auto set sck period (because given equals null)
avrdude: warning: cannot set sck period. please check for usbasp firmware update.
avrdude: error: program enable: target doesn't answer. 1
avrdude: initialization failed, rc=-1
Double check connections and try again, or use -F to override
this check.
Próbáltam direktben kapcsolódni avrdude-al is, de azzal sem jártam sikerrel:avrdude -p m328p -c usbasp -v -B 5
Próbáltam sok más értéket is megadni a "-B" paraméternek, de nem segített. Próbáltam az USBASP-on a "slow clock" jumpert is beállítani, azzal sem jutottam előrébb.
Hozzá kell tennem, hogy egy darabig úgy próbáltam működésre bírni, hogy a RESET pin-t nem kötöttem hozzá a board-hoz, anélkül folyamatosan a fenti kimenetet kaptam. Miután azt is bekötöttem, utána már más lett a kimenet:
avrdude: verification error, first mismatch at byte 0x0000
0x0c != 0x00
avrdude: verification error; content mismatch
Ezt követően viszont már folyamatosan az "initialization failed, rc=-1" kimenetet kaptam, akkor is, amikor csatlakoztatva volt a RESET pin.
Nagyon sokat kutattam a neten, hogy mi lehet a probéma. Több helyen írták, hogy frissíteni kellene az USBASP firmware-t, mivel ahogy a warning is mutatja, nem tudja beállítani az SCK-t. Máshol meg azt olvastam, hogy ez nem hiba, mivel a board automatikusan megcsinálja. Egyelőre nem tudok megbizonyosodni, hogy segítene-e, nincsen másik eszközöm, amivel meg tudnám csinálni a frissítést.
A másik, hogy felülírtam a fuse beállításokat, de én ilyet tudtommal nem csináltam. Ellenőriztem a csatlakozásokat, azok biztosan jók, többször is megnéztem. A forrasztásokkal sincsen probléma, ellenőriztem mindent. Most várok majd egy Arduino UNO-ra, hátha azzal sikerül valamit kihozni a dologból.Van esetleg ötletetek, hogy mit tudnék még kipróbálni, illetve mi is történhetett pontosan?
-
Janos250
őstag
Srácok!
Használ valaki valami bevált EEPROM égetőt?
Microchip 24LC64-hez kellene, mert amit eddig használtam
EZP2010-et, ahhoz csak WIN XP-hez van működőképes driver, nekem meg 8.1 x64-hez kellene.Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.
-
gyapo11
őstag
válasz Tankblock #14147 üzenetére
Ha a linuxot úgy gondoltad, hogy nem virtuális gépben, hanem bootolni, akkor már bootolhat xp-t is, ahhoz van driver és működik. Csak hát nem szeret az ember kilépni a munkakörnyezetből egy boottal, inkább a virtuális gép ha csak lehet.
menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet
-
repvez
addikt
na már megjött minden amivel el tudnék kezdeni gyakorolni, de most a softveres oldal rakoncátlankodik.
Egy SG90-s servot probálnél ki elsonek a nano boarddal egy Shildbe téve, de valamiért hibát kapok , hogy valami az alaplap kezeléseel nem jó és nem tudok serial monitort sem nyitni.
Ha a menübe rámenyek akkor oda is ir hibát, hogy az alaplap a null nem elérhető.Hogy tudom akkor müködésre birni ?
Vagy mi a normális setup a nanaohoz, hogy mindenhez lehessen használni?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- 7320 2-in-1 27% 13" FHD+ IPS érintő i7-1180G7 16GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
- LG 27QP88D-P Dual Ergo Monitor Szett!2x27"/IPS/2560x1440/HDR/Type-C/Dual Ergo Kar/
- Raspberry Pi Zero W (v1.1) + 16Gb Sandisk UHC microSD
- Latitude 5290 2-in-1 12.3" FHD IPS érintő i5-8250U 8GB 256GB ujjlolv 4G LTE gar
- X13 Gen1 27% 13.3" FHD IPS érintő Ryzen 7 PRO 4750U 32GB 512GB NVMe ujjlolv IR kam gar
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs