Hirdetés
- Monitorkalibráló eszközök
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Önvédelmi fegyvernek is elmenne a Keychron analóg billentyűzete
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Milyen egeret válasszak?
- OLED monitor topic
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- 3D nyomtatás
-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Janos250
őstag
"szerintem az a lézeres mérő"
Igen a lézeres mérő, és a GPS carrier fázis mérése alapján írtam, a sharpot nem ismerem.Azt még mindig nem mondanám, hogy pontosan értem, hogy mit akarsz, de vannak róla elképzeléseim.
Tehát van egy mozgó kocsi, aminek infókat akarsz küldeni IR-en. Ez alapján akkor a vevőnek a kocsin kell lenni.
Van 1-2-3 (esetleg több) adó ismert koordinátájú pontokban, amik küldik a jelet. A jel erősségéből távolság infót akarsz kinyerni.
Ahhoz, hogy elfogadható pontosságot kapj, muszáj lesz (szerintem) a vevőt egy pincurka servo- vagy léptetőmotorral az adó, azaz a maximális jel erősség irányába állítani. Hogy az egyéb fények által okozott offset ne zavarjon, az adó(k) jele egy 30 kHz körüli jel, így a jel erősségét a van jel/nincs jel szint különbségéből akarod számítani, ami a távolság függvénye.
A távolság egyértelmű függvénye, ha vagy az adó(k) is a vevő felé irányba beállnak, vagy a sík minden irányába egyenletesen adják a jelet.Jel erősséget is akarsz mérni, és a kódot is venni.
a.) Az adó folyamatosan adja a 30 kHz jelet, ebből digitálisan elég könnyen tudsz jel erősséget kapni, a kódot pedig úgy küldöd, hogy egyértelmű legyen a vevő számára, hogy most meg a kód jön. Pl. a startbit dupla periódusidejű, azaz 15 kHz. Így a kód is viszonylag könnyen kinyerhető.
b.) Egyszerre akarod a kódot is és a távolságot is megkapni. Akkor jön a vér izzadása, hogy mindenféle szűrésekkel megold.Adók száma:
1 adó:
A távolságot a jel erősségéből számolod, de kell egy szög is, hogy a feladat definit legyen. Mivel a kocsin nincs (?) digitális iránytű, ezért a pontos irányát nem tudod, muszáj az adónak forogva meghatározni a szöget. A maximális jelhez tartozó szög.
2 adó:
A távolság mint egy adónál, de a kocsin lévő vevő forgatásával meg tudod kapni a bezárt szöget. Ha tudod, hogy a két adót összekötő egyenes melyik oldalán van a kocsi, akkor akár szög se kell.
3 adó:
Szögek nélkül, csupán a távolságokból is teljesen definit.Melyik verzió az általad elképzelt? Vagy valami tök más?
Új hozzászólás Aktív témák
- Monitorkalibráló eszközök
- Synology NAS
- Battlefield 6
- Milyen okostelefont vegyek?
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- PROHARDVER! - abszolút kezdőknek
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Önvédelmi fegyvernek is elmenne a Keychron analóg billentyűzete
- Milyen légkondit a lakásba?
- További aktív témák...
- Beszámítás! Samsung Odyssey G5 32 QHD 144Hz VA 1ms monitor monitor garanciával hibátlan működéssel
- Indokolatlanul drága webkamera indokolatlanul olcsón eladó! Onlyfans, Livejasmin kezdőszett
- BESZÁMÍTÁS! 64GB (2x32) Samsung 3200MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- ÓRIÁSI AKCIÓK / MICROSOFT WINDOWS 10,11 / OFFICE 16,19,21,24 / VÍRUS,VPN VÉDELEM / SZÁMLA / 0-24
- ÚJ HP OmniBook Ultra Flip 14"OLED 2,8 K 120Hz - Ultra 7 256V - 16GB - 1TB - 2,5 év gari - MAGYAR
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
ekkold

