Hirdetés
-
50 - 1
24139 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-03-19 17:35 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Robert7x
aktív tag
A szükséges kiegészítéseket (ellenállások, ledek, tranzisztorok, stb), hol szerezzem be?
Neten rendeljem, vagy a helyi boltban vegyem, ahol vannak ilyen dolgok? -
DrojDtroll
veterán
A szükséges kiegészítéseket (ellenállások, ledek, tranzisztorok, stb), hol szerezzem be?
Neten rendeljem, vagy a helyi boltban vegyem, ahol vannak ilyen dolgok? -
DrojDtroll
veterán
hát ez mondjuk már nem arduino-s téma, de kódrészlet és hardver speckó nélkül nehéz bármit mondani. Léptető motorból is többféle megoldás létezik, lehet nem a neki megfelelő módon vezérled.
A rezgés kilövésére a gyorsmegoldás az lehet hogy minden jelszintet 0-ra állítasz ha elforgattad a jó irányba. Mondjuk a motor vezérlő még így is rezegtetheti. Másik próba az lehet hogy léptetsz vele egyenként akkor van-e olyan állapot ahol nem rezeg (lehet eltudod forgatni olyan helyzetbe ami nem számít stabil állapotnak és ezért rezeg)
Én egyébként nem tapasztaltam ilyet a saját projektemben.
Azért írtam ide, mert későiekben Ardunio-val szeretném vezérelni ugyanazt a motor. Majd leírom hogy mit tapasztaltam. Meg vannak rendelve a dolgok, várom, hogy minden megérkezzen, kb nyári szünet elejére jön majd szóval pont jó lesz

-
JoeYi
őstag
Raspberry pi-nél van a következő probléma:
Megcsináltam egy szervó motornak a vezérlését interneten talált program és leírás alapján, de van két gond:
-a szervó nem áll meg egy állásba hanem rezegni kezd ott
-a szervó 0-állásban áll, ha 30 fok alatti állásra állítom, akkor rossz irányba indul el, ezért megfeszül
(30 fok felet jól fordul, csak rezeg az adott helyen)Miért lehet ez?
Arduino-nál is lesz ilyen gond ugyanazzal a szervóval?
Valaki találkozott már ilyennel szervó motor használat közben?hát ez mondjuk már nem arduino-s téma, de kódrészlet és hardver speckó nélkül nehéz bármit mondani. Léptető motorból is többféle megoldás létezik, lehet nem a neki megfelelő módon vezérled.
A rezgés kilövésére a gyorsmegoldás az lehet hogy minden jelszintet 0-ra állítasz ha elforgattad a jó irányba. Mondjuk a motor vezérlő még így is rezegtetheti. Másik próba az lehet hogy léptetsz vele egyenként akkor van-e olyan állapot ahol nem rezeg (lehet eltudod forgatni olyan helyzetbe ami nem számít stabil állapotnak és ezért rezeg)
Én egyébként nem tapasztaltam ilyet a saját projektemben.
-
DrojDtroll
veterán
Raspberry pi-nél van a következő probléma:
Megcsináltam egy szervó motornak a vezérlését interneten talált program és leírás alapján, de van két gond:
-a szervó nem áll meg egy állásba hanem rezegni kezd ott
-a szervó 0-állásban áll, ha 30 fok alatti állásra állítom, akkor rossz irányba indul el, ezért megfeszül
(30 fok felet jól fordul, csak rezeg az adott helyen)Miért lehet ez?
Arduino-nál is lesz ilyen gond ugyanazzal a szervóval?
Valaki találkozott már ilyennel szervó motor használat közben? -
DrojDtroll
veterán
-
DrojDtroll
veterán
Valaki használta már Raspberry PI-vel együtt az arduinot? Mármint úgy, hogy kommunikáljanak és együtt dolgozzanak.
-
.DLL
veterán
A wireless follow focus-nál miért használnak wifi-t rf helyet?
Nem használnak.

Esetleg van, ami használja (pl. androidos kontroller) de nem jellemző pont a zavarvédettség miatt. -
DrojDtroll
veterán
A wireless follow focus-nál miért használnak wifi-t rf helyet?
-
DrojDtroll
veterán
Due lesz a robothoz, mert ez a legmegfelelőbb számomra hozzá
-
.DLL
veterán
-
happy555
aktív tag
Tudom, és vehetne atmega8-at is mert 9-et kap egy nano áráért, és az is kiszolgálja ezt a projektet!
De:
Olyat ajánlottam ami ugyanazt tudja mint az uno, csak kisebb.
Valahol el kell kezdeni. .... -
bacus
őstag
-
DrojDtroll
veterán
-
happy555
aktív tag
-
.DLL
veterán
És hol vegyem meg?
Ebay-n ha látok kb 4 ezerért (megát, unót is) azt meg szabad venni?
Mega-t is akarok venni, az egy robothoz kellene.Saját webshopjukból is megrendelheted, az tuti eredeti, illetve a Distributors menüpont alatt van Magyarországra vonatkozó viszonteladó is.
-
DrojDtroll
veterán
És hol vegyem meg?
Ebay-n ha látok kb 4 ezerért (megát, unót is) azt meg szabad venni?
Mega-t is akarok venni, az egy robothoz kellene. -
fluxion
őstag
Az Uno lap ugye megfelelő erre a feladatra?
Persze

-
DrojDtroll
veterán
Az Uno lap ugye megfelelő erre a feladatra?
-
DrojDtroll
veterán
-
JoeYi
őstag
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem, hogy Arduinoval meg lehet e csinálni egy wireless follow focus-t.
Wireless Follow Focus
A cikk középen található video mutatja be hogy miről is szól ez a fotós dolog.ha jól látom a lényege hogy egy motor tekeri a fókuszállítót. Ezt meglehet csinálni, csak rf kiegészítők kellenek, meg egy motor vezérlő elektronika: [link]
-
DrojDtroll
veterán
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem, hogy Arduinoval meg lehet e csinálni egy wireless follow focus-t.
Wireless Follow Focus
A cikk középen található video mutatja be hogy miről is szól ez a fotós dolog. -
JoeYi
őstag
Szerintem válts másik motorra.
Valami ilyesmi kellene mint az MG995.
Illetve akár ez jó is lehet, ha több kell mint 180 fok fordulás akkor meg lehet hackelni
.DLL:
Amúgy a const int deklaráció lényege az hogy mivel az érték nem változik fix számként fordítja a progi, így kisebb lesz a kódod. (próbáld ki vele és const nélkül a fordítást)
A #define ugyanezt a célt szolgálja, csak ott akármilyen szöveget számokkal is használhatsz, amit behelyettesít a kódban. (space nélkül, összefüggőnek kell lennie!!)
pl.:
#define led_on digitalWrite(13,HIGH);később bárhol elég beírnod: led_on
wow. Köszi a tippet

-
happy555
aktív tag
Szerintem válts másik motorra.
Valami ilyesmi kellene mint az MG995.
Illetve akár ez jó is lehet, ha több kell mint 180 fok fordulás akkor meg lehet hackelni
.DLL:
Amúgy a const int deklaráció lényege az hogy mivel az érték nem változik fix számként fordítja a progi, így kisebb lesz a kódod. (próbáld ki vele és const nélkül a fordítást)
A #define ugyanezt a célt szolgálja, csak ott akármilyen szöveget számokkal is használhatsz, amit behelyettesít a kódban. (space nélkül, összefüggőnek kell lennie!!)
pl.:
#define led_on digitalWrite(13,HIGH);később bárhol elég beírnod: led_on
-
fluxion
őstag
-
.DLL
veterán
Ez az összes 328P alapúnál így van nem?
Én most azon gondolkodom, hogy UNO-t vagy Leonardo-t vegyek-e. Utóbbinál szimpatikus a 2,5KB RAM, de az nem hogy Reset-eléskor megszakad a kapcsolat is a géppel.
-
kagzer
aktív tag
Hogy már másoknak ne kelljen keresgetnie:
Ha feltöltéskor nem válaszol a programozó:
Az Arduino mini pro feltöltéskor nem resetel, manuálisan kell resetelni a lapot amikor eljut a feltöltésig. -
.DLL
veterán
a példádban az int led = 9; ugyanúgy változó mint a többi a felsorolásban. Csak olvashatóbb lesz tőle a kód hogy nem azt látod hogy pinMode(9, OUTPUT); hanem hogy pinMode(led, OUTPUT);. Plusz amikor megváltoztatnád hogy melyik lábra van kötve a led akkor elég egy helyen átírnod ezt a változót (mert ugye több helyen is hivatkozhatsz a led-re, míg ha a led helyett minden egyes esetben leírnád hogy 9, akkor szopóroller lenne végigkutatni a kódot)
Az hogy a setupban deklarál vagy a loopban: ugye amit a loopban deklarálsz az minden ciklusban beállítódik a loop elején leírt értékre pl, de amit a setupban deklarálsz az ott beállítódok és ha csak nem írod át az értékét a loopban akkor a futás alatt végig annyi marad. Mondjuk ha a loopban is csak egyszer állítja be és többször nem nyúl hozzá akkor tényleg nem logikus oda rakni (bár nem ástam magam bele de vszinű erőforrás igényesebb)
Óh, nagyon köszönöm, ez hasznos volt, és jobb kedvem is lett!

Az én projektem egy brushless bimbal motor finom vezérlése, tehát 3 fázisú PWM meghajtás kell. Lehet, hogy egyszerűbb lenne léptetőmotorral, de az outrunner-ek jobb önsúly/nyomaték aránnyal rendelkeznek, és most számít a súly.
-
JoeYi
őstag
Ha mégis potméter lenne a készüléken, a hirtelen ugrás problémája orvosolható némi késleltetéssel, ami a potméterből érkező jelet "elsimítaná", és szép
lassanfinoman állna be a hangerőt, a betekert értékre. Amúgy sem jellemző, hogy a potmétert rángatnánk, néha feljeb tekerjük, néha kicsit lejjebb, az, hogy az átmenet mondjuk ~1mp alatt megy végbe, még kellemes is lehet szerintem. Ilyenkor a poti megmozdításánál sem fogy a hangerő hirtelen az arcunkba ugrani, van idő lereagálni és lejjebb tekerni.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _Én is most kezdtem az Arduino-t, de már a kezdő példáknál is felfedezni vélek néhány következetlenséget, vagy legalább is ami számomra nem egyértelmű, hogy egyiknél ez, a másiknál az miért nem ez? Holott elvileg elég szigorú szabályok vannak, valamit nem úgy írsz, akkor kész, nem működik a program.
Pl. deklarálásnál egy vátozó után írt szám néha pinout-ot jelent, néha egy értéket, amivel a változó kezdi az életét.
Fade példából:
int led = 9; // the pin that the LED is attached to
int brightness = 0; // how bright the LED is
int fadeAmount = 5; // how many points to fade the LED byNéha használ setup()-ot és ott deklarál, néha nem, és a loop()-ban... néha a #define-t használja pin deklarálásra, néha az int elé teszi, hogy const. aza hogy ne állandó, nem mintha egy pin véletlenül megváltozna (legalábbis egy elég egyszerű példa volt).
Szóval kicsit következetlennek tűnik, hogy mikor mit használnak a példákban, és miért úgy.
a példádban az int led = 9; ugyanúgy változó mint a többi a felsorolásban. Csak olvashatóbb lesz tőle a kód hogy nem azt látod hogy pinMode(9, OUTPUT); hanem hogy pinMode(led, OUTPUT);. Plusz amikor megváltoztatnád hogy melyik lábra van kötve a led akkor elég egy helyen átírnod ezt a változót (mert ugye több helyen is hivatkozhatsz a led-re, míg ha a led helyett minden egyes esetben leírnád hogy 9, akkor szopóroller lenne végigkutatni a kódot)
Az hogy a setupban deklarál vagy a loopban: ugye amit a loopban deklarálsz az minden ciklusban beállítódik a loop elején leírt értékre pl, de amit a setupban deklarálsz az ott beállítódok és ha csak nem írod át az értékét a loopban akkor a futás alatt végig annyi marad. Mondjuk ha a loopban is csak egyszer állítja be és többször nem nyúl hozzá akkor tényleg nem logikus oda rakni (bár nem ástam magam bele de vszinű erőforrás igényesebb)
-
.DLL
veterán
eloszor is, az Arduino AD convertere 10 bites ha jol emlekszem, vagyis 0-1023 lesz a tartomany

A potinal meg tarold el az aktualis allasat (akar negyedelve, vagyis 0-255 tartomanyra csokkentve) es az aktualis hangerot is. Ha a gombot fel-le nyomod, akkor valtoztatod a hangerot (hozzaadsz/kivonsz egyet), fuggetlenul a poti allasatol. Ha a potit tekered, vagyis az aktualis allasa mas mint az eltarolt, akkor meg annak megfeleloen allitod a hangerot.
Ennek megvan az a hatranya, hogy ha pl. potival feltekered a hangerot, majd a gombokkal leveszed, akkor a potihoz hozzaerve megint felugrik. A 'szep' megoldas ha nem potit hasznalsz hanem vegallas nelkuli tekerot, igy lenyegeben azzal fogsz fel/le leptetni a tekeres iranyatol fuggoen.Ha mégis potméter lenne a készüléken, a hirtelen ugrás problémája orvosolható némi késleltetéssel, ami a potméterből érkező jelet "elsimítaná", és szép
lassanfinoman állna be a hangerőt, a betekert értékre. Amúgy sem jellemző, hogy a potmétert rángatnánk, néha feljeb tekerjük, néha kicsit lejjebb, az, hogy az átmenet mondjuk ~1mp alatt megy végbe, még kellemes is lehet szerintem. Ilyenkor a poti megmozdításánál sem fogy a hangerő hirtelen az arcunkba ugrani, van idő lereagálni és lejjebb tekerni.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _Én is most kezdtem az Arduino-t, de már a kezdő példáknál is felfedezni vélek néhány következetlenséget, vagy legalább is ami számomra nem egyértelmű, hogy egyiknél ez, a másiknál az miért nem ez? Holott elvileg elég szigorú szabályok vannak, valamit nem úgy írsz, akkor kész, nem működik a program.
Pl. deklarálásnál egy vátozó után írt szám néha pinout-ot jelent, néha egy értéket, amivel a változó kezdi az életét.
Fade példából:
int led = 9; // the pin that the LED is attached to
int brightness = 0; // how bright the LED is
int fadeAmount = 5; // how many points to fade the LED byNéha használ setup()-ot és ott deklarál, néha nem, és a loop()-ban... néha a #define-t használja pin deklarálásra, néha az int elé teszi, hogy const. aza hogy ne állandó, nem mintha egy pin véletlenül megváltozna (legalábbis egy elég egyszerű példa volt).
Szóval kicsit következetlennek tűnik, hogy mikor mit használnak a példákban, és miért úgy.
-
JoeYi
őstag
Majd kiderül, elég sok szórt mágnese tér van a szobámban... Villamosmérnöknek tanulok, érdekel minden, amin áram folyik keresztül.
Vigyünk egy kis életet a topicba:
Ki mit hozott össze össze az áramkörrel/mire használja?Nálam egyelőre ébresztős rádió, hőmérő, mozgásérzékelős világítás, spektrum analizátor a terv. Inkább csak a tanulás a cél.
nekem továbbra is a #10-es hsz-ben látható projekt van folyamatban. Alkatrész problémáim vannak jelenleg, illetve a kábelek is nyűgösek két 360 fokban forgó motornál. Szoftver már ok, tökéletesen belövi hol nap

-
KaiotEch
nagyúr
Majd kiderül, elég sok szórt mágnese tér van a szobámban... Villamosmérnöknek tanulok, érdekel minden, amin áram folyik keresztül.
Vigyünk egy kis életet a topicba:
Ki mit hozott össze össze az áramkörrel/mire használja?Nálam egyelőre ébresztős rádió, hőmérő, mozgásérzékelős világítás, spektrum analizátor a terv. Inkább csak a tanulás a cél.
Én ambilight-ra használnám, ha egyszer valahára nekileselkednék

-
krisztianAMG
senior tag
Majd kiderül, elég sok szórt mágnese tér van a szobámban... Villamosmérnöknek tanulok, érdekel minden, amin áram folyik keresztül.
Vigyünk egy kis életet a topicba:
Ki mit hozott össze össze az áramkörrel/mire használja?Nálam egyelőre ébresztős rádió, hőmérő, mozgásérzékelős világítás, spektrum analizátor a terv. Inkább csak a tanulás a cél.
-
JoeYi
őstag
A lap mennyire tolerálja, ha az érzékelőkről a jel pár méternyi vezetéken halad keresztül? Mondjuk ha egy hőméerő modult szeretnék kivezetni az ablakon kívülre, vagy NFC kártya olvasót az ajtóhoz (2-4 méteres távolságokra gondolok).
Egyébként egy újabb taggal gyarapodik a tábor. Ma volt egy kis időm utánaolvasni, és mindenre találtam azonnal megoldást amit szeretnék megoldani. Szóval rendeltem egy megát, meg egy maréknyi érzékelőt kínából. A szemeszter végére remélhetőleg ideér minden, és a szünetben majd lehet szórakozni.

pár méter még nem oszt nem szoroz szerintem. A vezeték ellenállása növekszik a hosszal, meg zajokat vehetne fel, de nem hiszem a hogy a te esetedben ilyesmivel kellene számolni
-
krisztianAMG
senior tag
A lap mennyire tolerálja, ha az érzékelőkről a jel pár méternyi vezetéken halad keresztül? Mondjuk ha egy hőméerő modult szeretnék kivezetni az ablakon kívülre, vagy NFC kártya olvasót az ajtóhoz (2-4 méteres távolságokra gondolok).
Egyébként egy újabb taggal gyarapodik a tábor. Ma volt egy kis időm utánaolvasni, és mindenre találtam azonnal megoldást amit szeretnék megoldani. Szóval rendeltem egy megát, meg egy maréknyi érzékelőt kínából. A szemeszter végére remélhetőleg ideér minden, és a szünetben majd lehet szórakozni.

-
JoeYi
őstag
szia,
tudom hogy ez nem arra való, de ezt az egyetlen dolgot találtam amit direkt ehhez a motorhoz árulnak. Hátha ebből kiindulva találsz valami mást is, ami hasznos.
Másik ötletem egy kicsit sufni, nem is biztos hogy működik, de megpróbálhatnál valami keményebb, vastagabb (2mm legalább) gumit vagy puhább műanyagot kilyukasztani és azt valahogy ráhúzni hogy nagyon szoruljon rajta, esetleg valami zsugorcsővel még rá is gyógyítani.
üdv.
köszi a tippeket, még nem tudom mi lesz a megoldás. Fura hogy nem találok milliónyi megoldást, lehet rosszúl keresem
-
Sleed
aktív tag
sziasztok
csatlakozok a témához. Én egy napelem alapú projektbe vágtam. A technika lényege az lesz hogy egy napelemet mindig a legerősebb fényforrás felé fordítson a legideálisabb szögbe, ezzel maximalizálva teljesítményt. Gyakorlatilag egy napraforgó.
A projekt szoftveres része 70%-os állapotban van, a hardveres része volt megakadva. Korábban lego-ból álltam neki, de az egyszerűen gyenge ilyen célra, nyeklik/szétesik/törik. Aztán beszereztem egy fém építőjátékot és abból kezdtem építkezni. Most így áll:
Alapvetően jó is lenne, de nem sikerült rendesen megfogatni a léptető motorok tengelyét.
A kérdésem hozzátok: tudtok-e kifejezetten ilyen motorhoz való kiegészítőket, amik pontosan passzolnak, jól megszorulnak a tengelyén?Köszi ha van ötletetek.
szia,
tudom hogy ez nem arra való, de ezt az egyetlen dolgot találtam amit direkt ehhez a motorhoz árulnak. Hátha ebből kiindulva találsz valami mást is, ami hasznos.
Másik ötletem egy kicsit sufni, nem is biztos hogy működik, de megpróbálhatnál valami keményebb, vastagabb (2mm legalább) gumit vagy puhább műanyagot kilyukasztani és azt valahogy ráhúzni hogy nagyon szoruljon rajta, esetleg valami zsugorcsővel még rá is gyógyítani.
üdv.
-
JoeYi
őstag
sziasztok
csatlakozok a témához. Én egy napelem alapú projektbe vágtam. A technika lényege az lesz hogy egy napelemet mindig a legerősebb fényforrás felé fordítson a legideálisabb szögbe, ezzel maximalizálva teljesítményt. Gyakorlatilag egy napraforgó.
A projekt szoftveres része 70%-os állapotban van, a hardveres része volt megakadva. Korábban lego-ból álltam neki, de az egyszerűen gyenge ilyen célra, nyeklik/szétesik/törik. Aztán beszereztem egy fém építőjátékot és abból kezdtem építkezni. Most így áll:
Alapvetően jó is lenne, de nem sikerült rendesen megfogatni a léptető motorok tengelyét.
A kérdésem hozzátok: tudtok-e kifejezetten ilyen motorhoz való kiegészítőket, amik pontosan passzolnak, jól megszorulnak a tengelyén?Köszi ha van ötletetek.
-
happy555
aktív tag
Üdv.
Én jelenleg egy Arduino vezérelte digitális hangerőszabályozón dolgozok.
A digit IC 0-255 tartományban működik, 0-nál teljesen halk, 255-nél max hangerő.
Most távirányítóval szabályozom, ha nyomok egyet a hangerő-fel gombon, akkor hozzáad az aktuális értékhez +1-et. Ha hangerő-le, akkor -1.
Szeretném kibővíteni valahogy egy potenciométerrel, amit az Arduino analog bemenetére kötök. Sikerült már potival egy LED fényerejét PWM-ben szabályozni, ami ugye szintén 0-255 érték. Csak itt az a gond, hogy ha tekerem, ha nem a potit, akkor is beolvassa az értéket a program, így tegyük fel, ha jelenleg a hangerő 192 érték a poti állása miatt, akkor ha a távirányítón növelem ezt az értéket, akkor vissza fog ugrani a hangerő értéke a poti állásához.Van valami ötletetek, hogyan lehetne csak a poti tekerésekor kiolvastatni az értékét?
Hello!
Legjobb lenne rotary encoder-t használnod!
Nekem ez bevált!
Pofon egyszerű két digital pin-t használ. Nyomógomb is egyben (+még egy pin-ért).
/poti amúgy is billeghet, azért is hanyagolom/ -
Sleed
aktív tag
-
doc
nagyúr
Üdv.
Én jelenleg egy Arduino vezérelte digitális hangerőszabályozón dolgozok.
A digit IC 0-255 tartományban működik, 0-nál teljesen halk, 255-nél max hangerő.
Most távirányítóval szabályozom, ha nyomok egyet a hangerő-fel gombon, akkor hozzáad az aktuális értékhez +1-et. Ha hangerő-le, akkor -1.
Szeretném kibővíteni valahogy egy potenciométerrel, amit az Arduino analog bemenetére kötök. Sikerült már potival egy LED fényerejét PWM-ben szabályozni, ami ugye szintén 0-255 érték. Csak itt az a gond, hogy ha tekerem, ha nem a potit, akkor is beolvassa az értéket a program, így tegyük fel, ha jelenleg a hangerő 192 érték a poti állása miatt, akkor ha a távirányítón növelem ezt az értéket, akkor vissza fog ugrani a hangerő értéke a poti állásához.Van valami ötletetek, hogyan lehetne csak a poti tekerésekor kiolvastatni az értékét?
eloszor is, az Arduino AD convertere 10 bites ha jol emlekszem, vagyis 0-1023 lesz a tartomany

A potinal meg tarold el az aktualis allasat (akar negyedelve, vagyis 0-255 tartomanyra csokkentve) es az aktualis hangerot is. Ha a gombot fel-le nyomod, akkor valtoztatod a hangerot (hozzaadsz/kivonsz egyet), fuggetlenul a poti allasatol. Ha a potit tekered, vagyis az aktualis allasa mas mint az eltarolt, akkor meg annak megfeleloen allitod a hangerot.
Ennek megvan az a hatranya, hogy ha pl. potival feltekered a hangerot, majd a gombokkal leveszed, akkor a potihoz hozzaerve megint felugrik. A 'szep' megoldas ha nem potit hasznalsz hanem vegallas nelkuli tekerot, igy lenyegeben azzal fogsz fel/le leptetni a tekeres iranyatol fuggoen. -
Melorin
addikt
Üdv.
Én jelenleg egy Arduino vezérelte digitális hangerőszabályozón dolgozok.
A digit IC 0-255 tartományban működik, 0-nál teljesen halk, 255-nél max hangerő.
Most távirányítóval szabályozom, ha nyomok egyet a hangerő-fel gombon, akkor hozzáad az aktuális értékhez +1-et. Ha hangerő-le, akkor -1.
Szeretném kibővíteni valahogy egy potenciométerrel, amit az Arduino analog bemenetére kötök. Sikerült már potival egy LED fényerejét PWM-ben szabályozni, ami ugye szintén 0-255 érték. Csak itt az a gond, hogy ha tekerem, ha nem a potit, akkor is beolvassa az értéket a program, így tegyük fel, ha jelenleg a hangerő 192 érték a poti állása miatt, akkor ha a távirányítón növelem ezt az értéket, akkor vissza fog ugrani a hangerő értéke a poti állásához.Van valami ötletetek, hogyan lehetne csak a poti tekerésekor kiolvastatni az értékét?
-
bacus
őstag
Kezdeném a jelenlegi projektemmel:
Az alapkoncepció az volt hogy valamivel motiváljam magam az egészségesebb életmódra, valamint az időm jobb kihasználására.
Azt találtam ki, hogy az interneten található várható életkor kalkulátor eredményét jeleníteném meg egy led mátrixon, napokban számolva. Ez a szám ugye naponta csökkenne, az életmódom változásának megfelelően meg néha újrakalkulálnám. Kiegészíteném majd egy ethernet shielddel is, hogy az adatokat közvetlenül a netről kérje le.
Van valakinek tapasztalata esetleg ezzel?
Ugyan azt tudja mint a rendes shield?én a rendes shieldet még nem próbáltam, de ilyet már használtam, működik.
Saját függvénykönyvtára van (a linkelt oldalon ott van a letöltése), van minta, használható.
-
JasL
őstag
Jó ötlet a topik, kedvencnek jelölve

-
KaiotEch
nagyúr
Nekem tetszik a nyitási ötlet, igaz fél éve tuti a polcon hever az enyém, még semminek sem láttam neki. Ambilight-ot tervezek, csak nem szeretném összeragasztani a monitoromat.

-
Sleed
aktív tag
Kezdeném a jelenlegi projektemmel:
Az alapkoncepció az volt hogy valamivel motiváljam magam az egészségesebb életmódra, valamint az időm jobb kihasználására.
Azt találtam ki, hogy az interneten található várható életkor kalkulátor eredményét jeleníteném meg egy led mátrixon, napokban számolva. Ez a szám ugye naponta csökkenne, az életmódom változásának megfelelően meg néha újrakalkulálnám. Kiegészíteném majd egy ethernet shielddel is, hogy az adatokat közvetlenül a netről kérje le.
Van valakinek tapasztalata esetleg ezzel?
Ugyan azt tudja mint a rendes shield? -
Sleed
aktív tag
Sziasztok, nézegettem a fórumon, de sehol nem találtam Arduino-val (vagy hasonló mikrokontrollerrel) foglalkozó témát (csak a lentebb linkelt blogbejegyzések hozzászólásait, amik viszont egy idő után mind kihaltak), ezért úgy döntöttem, hogy nyitok egyet.
Itt megoszthatnánk egymással az elkészült/készülő/tervezett projektjeinket, segítséget nyújthatnánk egymásnak a megfelelő board kiválasztásától kezdve a programozáson át egészen a megvalósításig.
Hasznos anyagok:
Arduino.cc - Hivatalos honlap
Arduino Kezdőknek - Fizikus írása a hobbirobot.hu-n
softguner blogja - Letesztelt Arduino-s modulok leírásai
bővítsük!Bemutatók:
Arduino – digitális Lego nagyoknak - DarkByte írása
Ujjgyakorlatok Arduino alapon - ngabor2 írása
Arduino mikrokontroller programozása - balintdavid írása
bővítsük!Könyvek:
bővítsük!Sleed
[ Módosította: Karma ]
Új hozzászólás Aktív témák
-
50 - 1
24139 - 24001 24000 - 22001 22000 - 20001 20000 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1 50 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Milyen széket vegyek?
- Steam topic
- Nyíregyháza és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Autóápolás, karbantartás, fényezés
- Google Pixel topik
- Star Trek Online -=MMORPG=-
- Technológiai szuverenitásban látja a jövőt az EU
- Nintendo Switch 2
- Futás, futópályák
- További aktív témák...
- Üzletből, garanciával, Dell Precision 7560 i7-11850H/64GBRAM/1TBSSD/NVIDIA RTXA4000/15,6" FULLHDIPS
- Eladó egy Honor 200 8GB/12GB okos telefon.
- Eladó egy használt Gigabyte RX5700XT 256bit 8GB DDR6 Ram
- Eladó egy hibás Denon Pm1080r erősítő.
- PC bontás - NZXT H630, Seasonic Plat 860W, X99, i7-6900K, NZXT Kraken, 64Gb, GTX 980Ti, 6TB
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 128GB Red -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5465, 91%AKKSI
- AKCIÓ! ASUS TUF GeForce RTX 3080 Ti 12GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Samsung Galaxy S24 Ultra 5G 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HIBÁTLAN iPhone SE 2020 128GB Red -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4887, 93% AKKSI
- Frissen pasztázva! Playstation 4 Pro 1 TB + kontroller 6 hó garancia, számlával!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest





ekkold

