Hirdetés
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Milyen egeret válasszak?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- 35 millió forintos géppel értelmezné újra a PC-t az NVIDIA az ASUS jóvoltából
- A numerikus pad találkozása a 8 kHz-cel a Logitech billentyűzetén
- Vezetékes FEJhallgatók
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Videós, mozgóképes topik
-
8544 - 8401
8544 - 8401 8400 - 8301 8300 - 8201 8200 - 8101 8100 - 8001 8000 - 7901 7900 - 7801 7800 - 7701 7700 - 7601 7600 - 7501 7500 - 7401 7400 - 7301 7300 - 7201 7200 - 7101 7100 - 7001 7000 - 6901 6900 - 6801 6800 - 6701 6700 - 6601 6600 - 6501 6500 - 6401 6400 - 6301 6300 - 6201 6200 - 6101 6100 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Géjza
őstag
-
hdanesz
őstag
Sziasztok,
Valakinek van tapasztalata Kona hibriddel? Új autóként nézegettük, Prime felszereltséggel. A DCT váltó még mindig 'problémás'? Évi 30 ezer km-re kellene.
-
gergo5991
őstag
Hyundai i30N Performance 2.0 T-GDI, 206kW
valaki tud bármi infót mire kell figyelni vásárláskor?
109k km, 2021/12 es gyártás.
gyári csereperiódusok, kuplung, vezérlés stb -
KisApám
addikt
Sziasztok!
HYUNDAI I30 1.5 DPi Prime, 2024.05.-ös. 110 LE.
Városi használat nagy részben.
Érdemes megvenni? -
wolf13
őstag
-
macilaci78
nagyúr
Én egy Ceed-be tettem be 70mai első és hátsó kamerát a biztosítékhoz kábelezve. A kamerával adtak műanyag bizbaszt, amivel a kárpitot lehet feszegetni. Babra munka, de 1,5 óra alatt a teremgarázsban fejlámpával megcsináltam a kombin úgy, hogy ebben még benne volt a pdf letöltése és értelmezése is.
Nálam a visszapillantónál amúgysincs áram, csak a térképlámpánál. Pontosabban van egy páraszenzor, de ennyi.
A biztosítéktábla univerzális, favágó módszer. Ha nem felel meg, akkor szedd szét lehet szedni kétszer a kocsit és akár sokat guglizni egy megfelelőnek vélt adapterért, ami a valóságban talán jó lesz...
-
cigam
titán
Szia! Nemrég szereltem be egy 70mai a800se + 70mai Hardwire Kit Type-C UP03.
Én minden kábelt elvezettem kárpit mögött, s így a biztosíték tábláról táplálom meg.
Hogy ott se vagdossak semmit , vettem 2 db biztosíték elosztót. Így működik a
beépített G-szenzor (ütközésérzékelő) parkolás közben. Nem tudom milyen a kamerád, egyébiránt van olyan kit is, ami ODB2 csatlakozóval van ellátva.Köszi!
Pont azért bontanám meg a visszapillantót, hogy ne keljen körbe kábelezni. -
wolf13
őstag
Akkor sem, ha kiveszed a pipát a névjegyzék hozzáférés engedély elöl?
---
Autós kamerát szeretnék anélkül, hogy nagyobb átalakítás kellene. Találtam is egy jó
megoldást, amivel a visszapillantóból veszem ki a feszültséget.
Sajna többféle adapter létezik, és egyik sem említi a 2016-os i20-at. Sőt, az egyik gyártónál rákérdeztem, de ők sem tudják. Szedjem szét fotózzam le, mérjem ki.
Az i20 belső visszapillantó tükrét hogyan lehet sérülésmentesen szétszedni? Eddig az i30 ami talán a legközelebbi modell aminek a szétszerelős videójával találkoztam. Vagy inkább ne piszkáljam, bízzam szerelőre?Szia! Nemrég szereltem be egy 70mai a800se + 70mai Hardwire Kit Type-C UP03.
Én minden kábelt elvezettem kárpit mögött, s így a biztosíték tábláról táplálom meg.
Hogy ott se vagdossak semmit , vettem 2 db biztosíték elosztót. Így működik a
beépített G-szenzor (ütközésérzékelő) parkolás közben. Nem tudom milyen a kamerád, egyébiránt van olyan kit is, ami ODB2 csatlakozóval van ellátva. -
cigam
titán
ezt magyarázza meg valaki! az istenért nem akar párosodni a telefon az autó kihangosítóval, pedig korábban hibátlanul működött. már mindent megpróbáltam: töröltem a párosítást a telefonról, töröltem a párosítást az autóról, újraindítottam a telefont, megpróbáltam újra párosítani, de állandóan azt írja ki, hogy nem párosítható hibás pin miatt, pedig a kód a telefonon és az autón is ugyanaz.




Akkor sem, ha kiveszed a pipát a névjegyzék hozzáférés engedély elöl?
---
Autós kamerát szeretnék anélkül, hogy nagyobb átalakítás kellene. Találtam is egy jó
megoldást, amivel a visszapillantóból veszem ki a feszültséget.
Sajna többféle adapter létezik, és egyik sem említi a 2016-os i20-at. Sőt, az egyik gyártónál rákérdeztem, de ők sem tudják. Szedjem szét fotózzam le, mérjem ki.
Az i20 belső visszapillantó tükrét hogyan lehet sérülésmentesen szétszedni? Eddig az i30 ami talán a legközelebbi modell aminek a szétszerelős videójával találkoztam. Vagy inkább ne piszkáljam, bízzam szerelőre? -
janakbacsi
őstag
ezt magyarázza meg valaki! az istenért nem akar párosodni a telefon az autó kihangosítóval, pedig korábban hibátlanul működött. már mindent megpróbáltam: töröltem a párosítást a telefonról, töröltem a párosítást az autóról, újraindítottam a telefont, megpróbáltam újra párosítani, de állandóan azt írja ki, hogy nem párosítható hibás pin miatt, pedig a kód a telefonon és az autón is ugyanaz.




-
Jim74
nagyúr
Általában 1-2 (vagy akár több)tizedet téved (ahogy éppen sikerül), szóval nem hitelesített műszer, de arra pont jó, hogy lásd megy-e a töltés (~14V) vagy nem megy (marad 12.xV körül). Egy picit a töltöttséget is ki lehet következtetni. pl. már a motorindítás előtt. 12-nél kevesebbet mutat, akkor merülőben van, nincs jól feltöltve.
Vagy amikor leállítod a motort, lassan 1-2 perc alatt vissza kell térnie 12.x V-ra)
Nincs konkrét feszültségérték mert ez csak jelzi(és az akkumulátorok sem egyformák), de egy idő után kitapasztalható, hogy amit éppen mutat az alacsony, normális, vagy éppen megy rá a töltés. Persze az, hogy megemelkedik a feszültség, az csak azt jelzi, hogy jó a generátor, próbál energiát pumpálni az aksiba. Ettől még egy halott aksi nem veszi fel a töltést. Ott nem kell 1-2 perc, hogy visszaáljon 12V-ra a feszültség.
Pontos mérést, csak akkumulátorosnál, vagy szervizben direkt akkumulátor vizsgálóval lehet kideríteni. Ezek már drága mulatságok, megmutatják, mennyi A-t tud leadni, mindeközben figyeli hogyan változik a feszültsége. (Belső ellenállás) Ebből már látja milyen állapotban van az akkumulátor.Köszi
Januárban nézték meg állítólag az akksi állapotát ilyen csodaműszerrel, legalábbis a számlán rajta volt (én kértem, hogy nézzék meg). Aztán fél évre rá megkotlott... -
cigam
titán
Általában 1-2 (vagy akár több)tizedet téved (ahogy éppen sikerül), szóval nem hitelesített műszer, de arra pont jó, hogy lásd megy-e a töltés (~14V) vagy nem megy (marad 12.xV körül). Egy picit a töltöttséget is ki lehet következtetni. pl. már a motorindítás előtt. 12-nél kevesebbet mutat, akkor merülőben van, nincs jól feltöltve.
Vagy amikor leállítod a motort, lassan 1-2 perc alatt vissza kell térnie 12.x V-ra)
Nincs konkrét feszültségérték mert ez csak jelzi(és az akkumulátorok sem egyformák), de egy idő után kitapasztalható, hogy amit éppen mutat az alacsony, normális, vagy éppen megy rá a töltés. Persze az, hogy megemelkedik a feszültség, az csak azt jelzi, hogy jó a generátor, próbál energiát pumpálni az aksiba. Ettől még egy halott aksi nem veszi fel a töltést. Ott nem kell 1-2 perc, hogy visszaáljon 12V-ra a feszültség.
Pontos mérést, csak akkumulátorosnál, vagy szervizben direkt akkumulátor vizsgálóval lehet kideríteni. Ezek már drága mulatságok, megmutatják, mennyi A-t tud leadni, mindeközben figyeli hogyan változik a feszültsége. (Belső ellenállás) Ebből már látja milyen állapotban van az akkumulátor. -
Jim74
nagyúr
-
szimi57
őstag
Elindultam (Kia Sportage 1.6 Gdi QLE 2021) haza , kikapcsolva a Start/Stop rendszert.
3 km után megálltam pár percre, majd folytattam utam, ismét kikapcsolva a S/S. Hazaérve
megálltam míg kinyílik a garázskapu , s leállt a motor, azzal az üzenettel (amit még láttam) , hogy deaktiválta a S/S-t.
Volt már pár alkalom, hogy ez előjött , de nem gyakori. Ez normális , magyarázható valamivel ?Egy kis műanyag plasztik darabkát benyomtam a S/S gombja mellé, amikor megvettem a kocsit. Azóta ott van, folyamatosan ki van kapcsolva, igaz még csak 3 hónapja, 2022-es Hyundai 1.5 DPI. Nem produkált még semmilyen jelenséget. Persze más rendszer lehet.
-
wolf13
őstag
Elindultam (Kia Sportage 1.6 Gdi QLE 2021) haza , kikapcsolva a Start/Stop rendszert.
3 km után megálltam pár percre, majd folytattam utam, ismét kikapcsolva a S/S. Hazaérve
megálltam míg kinyílik a garázskapu , s leállt a motor, azzal az üzenettel (amit még láttam) , hogy deaktiválta a S/S-t.
Volt már pár alkalom, hogy ez előjött , de nem gyakori. Ez normális , magyarázható valamivel ? -
cigam
titán
Köszönöm

Ugyanez történt, csütörtökön leraktam, tegnap forgatott 2-t, majd elkezdett kattogni az önindító behúzó mágnese.
Kicsit félek, hogy a generátor se tökéletes, mert alapjáraton, ha mennek nagy fogyasztók, pl. ülésfűtések, klíma akkor néha a belső világítás enyhén vibrál. Ha csak hozzáérek a gázhoz, akkor elmúlik.Kínai barátaink pár százas ajánlata.

Nem csak töltő adapter, de jól látszik rajta az akkumulátor feszültsége. Pl van-e töltés alapjáraton, vagy csak akkor, ha gázt adsz. -
Jim74
nagyúr
Ugyan nem ez a típus, de ugyanez a motor, Ceed SW 2015. Úgy jártam, hogy hazamentem melóból, reggel meg már nem indult. Régi is volt már az akksi, készültem is a cserére, de hamarabb meghalt, és ugyanezektől tartottam. Nálam annyi történt, hogy a napi számlálók, és a fogyasztásmérő nullázódott, valalmint elfelejtette a dátumot. Minden más maradt, a telefont is felismerte továbbra is. Úgyhogy szerintem semmit nem kell csinálnod.
Köszönöm

Ugyanez történt, csütörtökön leraktam, tegnap forgatott 2-t, majd elkezdett kattogni az önindító behúzó mágnese.
Kicsit félek, hogy a generátor se tökéletes, mert alapjáraton, ha mennek nagy fogyasztók, pl. ülésfűtések, klíma akkor néha a belső világítás enyhén vibrál. Ha csak hozzáérek a gázhoz, akkor elmúlik. -
drsanya
aktív tag
Ugyan nem ez a típus, de ugyanez a motor, Ceed SW 2015. Úgy jártam, hogy hazamentem melóból, reggel meg már nem indult. Régi is volt már az akksi, készültem is a cserére, de hamarabb meghalt, és ugyanezektől tartottam. Nálam annyi történt, hogy a napi számlálók, és a fogyasztásmérő nullázódott, valalmint elfelejtette a dátumot. Minden más maradt, a telefont is felismerte továbbra is. Úgyhogy szerintem semmit nem kell csinálnod.
-
Jim74
nagyúr
Sziasztok!
Sportage IV QLE 1.6 GDI, nem start/stopos. Akkucsere lesz benne. Ha betettem kell valami resetet csinálni? Ha igen, akkor mit és hogyan?
Köszönöm
-
janakbacsi
őstag
Hyundai i30 SW (2013, 1.6 benzin) milyen fékbetét vált be nektek? Elöl kellene cserélni, ha esetleg a tárcsát is, akkor azt is javasolhatnátok nekem. Köszi.
trw, brembo. ezeket javasolták nekem a szakértők.
-
macilaci78
nagyúr
Teljesen más gond, hogy ha 1esben van és visszagurulna és picit mozog henger (vagy hátra és előre de az nem szokás) akkor mivel a katalizátor porlad és nagyon közel van beszív egy kis nagyon finom kati port ami szépen koptatja a hengerek falát.
Erre nagy megoldás nincs. Endoszkoppa lambdánál be lehet nézni katihoz, hogy milyen állapotban van ki lehet takarítani... de ki csinál olyat.
Ahol meg nem számít a levegő minőség ott ki is szokták kotorni. El lehet adni és hát "uri huncutság"szerk: Kia/Hyundai erről is tud a régi leömlök felfele indultak. Aztán 2010től újra lefele...
-
Dare2Live
félisten
Teljesen más gond, hogy ha 1esben van és visszagurulna és picit mozog henger (vagy hátra és előre de az nem szokás) akkor mivel a katalizátor porlad és nagyon közel van beszív egy kis nagyon finom kati port ami szépen koptatja a hengerek falát.
Erre nagy megoldás nincs. Endoszkoppa lambdánál be lehet nézni katihoz, hogy milyen állapotban van ki lehet takarítani... de ki csinál olyat.
Ahol meg nem számít a levegő minőség ott ki is szokták kotorni. El lehet adni és hát "uri huncutság"szerk: Kia/Hyundai erről is tud a régi leömlök felfele indultak. Aztán 2010től újra lefele...
[link] "Disadvantages of the Hyundai G4FG engineThe most famous problem of the units of this family is seizures in the cylinders. A small catalytic converter for its quick warm-up is located close to the engine and in the event of destruction of the catalyst, its particles often enter the combustion chambers."
szerk:
[link] Írja is.
"Disadvantages of the Hyundai G4FC engineThe motors of the first years of production were equipped with a large “ram’s horn” exhaust manifold, but with the transition to Euro 5, it gave way to a modern collector. Since then, the problem with scuffing in the cylinders due to catalyst crumbs has become relevant." -
Dare2Live
félisten
Nekem valahogy becsípődésem a kézifék használata, emellett sebességben csak lejtőn, emelkedőn hagyom, de erre nem is minden évben van szükség.
Viszont ha jól értem, akkor a kerék felől jövő hajtás forgatná a vezérlést. Az iránya mindegy, vagy van olyan irány, ami nem okoz problémát? Csak mert ugye van egy irányváltó a hajtásláncban, a sebességváltóval tehetem 1-esbe és hátramenetbe is...
Nekem nem gond, 99%-ban vízszintesen áll a kocsi...
Teljesen más gond, hogy ha 1esben van és visszagurulna és picit mozog henger (vagy hátra és előre de az nem szokás) akkor mivel a katalizátor porlad és nagyon közel van beszív egy kis nagyon finom kati port ami szépen koptatja a hengerek falát.
Erre nagy megoldás nincs. Endoszkoppa lambdánál be lehet nézni katihoz, hogy milyen állapotban van ki lehet takarítani... de ki csinál olyat.
Ahol meg nem számít a levegő minőség ott ki is szokták kotorni. El lehet adni és hát "uri huncutság"szerk: Kia/Hyundai erről is tud a régi leömlök felfele indultak. Aztán 2010től újra lefele...
-
HellGreg
őstag
Az olajnyomás feszíti a láncfeszítővel a láncot. Ha nem jár a motor nincs nyomás nem feszíti. Ilyenkor, hogy feszes legyen a lánc a láncfeszítő nem megy vissza alapállásba egy retesz miatt. Ez az ami konstrukció hibás és visszamegy alapállásba. Ha sebességbe hagyod leejtőn a kocsit "gurulni akar" de mivel nincs olajnyomás nem feszes a lánc és ugrhat. Ezt nem fogod észrevenni de amikor indítod a motort akkor az "összeveri magát".
Idővel ezt már sima indítózással is össze lehet hozni.A dolog csodája az, hogy 15éve ismert volt amikor javították aztán megint szar. Ezért van az, hogy 100-130.000km körül Kia/Hyundainál rá kell nézni a láncra, feszítőre.
Gammanal ha hosszú az újad be is ér láncig.A másik gond pedig ez. Ez lehet csak Gamma gond.

Jól hangzik.
Csak azt nem értem, ha visszahivásban van ez a kézifék-kallantyú probléma, akkor miért nem tartanak alkatrészt belőle a szakszervizek. Miért kell mindenre heteket-hónapokat várni, ennek a kockázatnak kitéve az autót.
-
macilaci78
nagyúr
Az olajnyomás feszíti a láncfeszítővel a láncot. Ha nem jár a motor nincs nyomás nem feszíti. Ilyenkor, hogy feszes legyen a lánc a láncfeszítő nem megy vissza alapállásba egy retesz miatt. Ez az ami konstrukció hibás és visszamegy alapállásba. Ha sebességbe hagyod leejtőn a kocsit "gurulni akar" de mivel nincs olajnyomás nem feszes a lánc és ugrhat. Ezt nem fogod észrevenni de amikor indítod a motort akkor az "összeveri magát".
Idővel ezt már sima indítózással is össze lehet hozni.A dolog csodája az, hogy 15éve ismert volt amikor javították aztán megint szar. Ezért van az, hogy 100-130.000km körül Kia/Hyundainál rá kell nézni a láncra, feszítőre.
Gammanal ha hosszú az újad be is ér láncig.A másik gond pedig ez. Ez lehet csak Gamma gond.

Nekem valahogy becsípődésem a kézifék használata, emellett sebességben csak lejtőn, emelkedőn hagyom, de erre nem is minden évben van szükség.
Viszont ha jól értem, akkor a kerék felől jövő hajtás forgatná a vezérlést. Az iránya mindegy, vagy van olyan irány, ami nem okoz problémát? Csak mert ugye van egy irányváltó a hajtásláncban, a sebességváltóval tehetem 1-esbe és hátramenetbe is...
Nekem nem gond, 99%-ban vízszintesen áll a kocsi...
-
Dare2Live
félisten
Az olajnyomás feszíti a láncfeszítővel a láncot. Ha nem jár a motor nincs nyomás nem feszíti. Ilyenkor, hogy feszes legyen a lánc a láncfeszítő nem megy vissza alapállásba egy retesz miatt. Ez az ami konstrukció hibás és visszamegy alapállásba. Ha sebességbe hagyod leejtőn a kocsit "gurulni akar" de mivel nincs olajnyomás nem feszes a lánc és ugrhat. Ezt nem fogod észrevenni de amikor indítod a motort akkor az "összeveri magát".
Idővel ezt már sima indítózással is össze lehet hozni.A dolog csodája az, hogy 15éve ismert volt amikor javították aztán megint szar. Ezért van az, hogy 100-130.000km körül Kia/Hyundainál rá kell nézni a láncra, feszítőre.
Gammanal ha hosszú az újad be is ér láncig.A másik gond pedig ez. Ez lehet csak Gamma gond.

A képen látható a lánc amit olajbetöltőnél hosszú ujjal el lehet érni.
Amikor forró a motor ne nyulkáljatok bele.
Ha meg tudjátok mozgatni akkor láncfeszítő megadta magát vagy lánc van extrem mód megnyúlva. -
Dare2Live
félisten
Az olajnyomás feszíti a láncfeszítővel a láncot. Ha nem jár a motor nincs nyomás nem feszíti. Ilyenkor, hogy feszes legyen a lánc a láncfeszítő nem megy vissza alapállásba egy retesz miatt. Ez az ami konstrukció hibás és visszamegy alapállásba. Ha sebességbe hagyod leejtőn a kocsit "gurulni akar" de mivel nincs olajnyomás nem feszes a lánc és ugrhat. Ezt nem fogod észrevenni de amikor indítod a motort akkor az "összeveri magát".
Idővel ezt már sima indítózással is össze lehet hozni.A dolog csodája az, hogy 15éve ismert volt amikor javították aztán megint szar. Ezért van az, hogy 100-130.000km körül Kia/Hyundainál rá kell nézni a láncra, feszítőre.
Gammanal ha hosszú az újad be is ér láncig.A másik gond pedig ez. Ez lehet csak Gamma gond.

-
tboy93
nagyúr
Nemhogy pár hét, de egyetlen alkalom is elég neki, hogy átugorjon. Kurvára ne csinálj ilyet.
Korábbi benzines, manuális váltós autóimból indultam ki, se a Suzuki Swift, se a Civic, Accord, Opel Corsa nem ugrott át ilyesmitől, soha. Corsán olyan szutyok kézifék van, hogy az utóbbi 10 évben vagy 8x lett hozzányúlva, minden is cserélve lett már, de sose lesz jó. Azzal jellemzően sebességbe rakva parkolunk. (Kézifék mutatólag van)
A Ceed-emmel figyelek a váltó terhelésére, az automata miatt. Ott én speciál emelkedőn megállok, üzemi fékre taposok, kirakom N-be, behúzom az elektromos rögzítőféket, elengedem az üzemi féket ezzel ráterhelve a rögzítő fékre a súlyt, majd ezután rakom át P-be.
-
ParmaBoy
aktív tag
Nemhogy pár hét, de egyetlen alkalom is elég neki, hogy átugorjon. Kurvára ne csinálj ilyet.
-
HellGreg
őstag
Nemhogy pár hét, de egyetlen alkalom is elég neki, hogy átugorjon. Kurvára ne csinálj ilyet.
Hogy érted, hogy átugrik? (Nem értek hozzá.)
-
bytesizelife
tag
-
sharkypeti
aktív tag
Hyundai i30 SW (2013, 1.6 benzin) milyen fékbetét vált be nektek? Elöl kellene cserélni, ha esetleg a tárcsát is, akkor azt is javasolhatnátok nekem. Köszi.
-
Dare2Live
félisten
A sebességváltó ezt rohadtul nem szereti, ráadásul átugorhat a vezérlés egy foggal.
Konstrukció hiba/botrány, hogy van amikor emiatt átugrik a vezérlés. Meg, hogy így szokta visszaszívni a porladó katalizátor port. Mindkét eset milliós javítást okoz...
-
tboy93
nagyúr
A sebességváltó ezt rohadtul nem szereti, ráadásul átugorhat a vezérlés egy foggal.
Pár hétig így használod szerintem kutya baja nem lesz.
-
bytesizelife
tag
-
macilaci78
nagyúr
Akkor sem tetszik a sok panasz a közben melegedő telefonokról, a sehogy sem megy kábel nélkül, ilyen-olyan funkciók nem mennek, vagy nem úgy mennek, ahogy kellene.
-
HellGreg
őstag
Sziasztok, tanácsra lenne szükségem. 3 éves benzines KiA Sportage (manuális). Ma az történt, hogy kiakadt a kézifék kallantyúja, csak üresen lötyög, és nem lehet behúzni, illetve automatán se működik. Egy ideje már olyan betegen működött a gomb, akadt meg lötyögött. Menni megy az autó, de parkolásnál csak ha sebességben hagyom. A szervizbe 9-ére lenne időpont, ami messze van (wallis), illetve azt tanácsolták, vitessem be az autót hozzájuk assistance-szel. Akkor lehet hogy kapok csereautót. De az nem világos, hogy ilyen problémával el fogják vinni? Hiszen menni megy, csak kézifék nincs. Kissé tanácstalan vagyok. Végül is el lehet lenni vele így is, nem szivesen ácsorogtatnám 2 hétig szervizben.

Gondolom, ez garancia keretén belül lenne kezelve?Ma voltam, kiderült hogy ez a kézifékkallantyú alapból nem lenne garanciális, de mivel van visszahivás ezzel kapcsolatban (szériahiba ezek szerint), nem kell kifizetni a röpke 200 ezret (
) amibe kerülne. "majd egyszer megérkezik, fogalmuk sincs mikor". -
Jim74
nagyúr
vezeték nélküli android auto - Ezt még a gyárilag ezzel szerelt autónál is elengedem. A hardver gyakorlatilag egy telefoné. Ugyanúgy kellene frissíteni az appokat, ugyanúgy öregszik. A telefonjaimat 1,5-4 évente cseréltetem a főnökömmel, a legextrémebb a 6-8 éves telefon a baráti társaságból. Miközben ettől fiatalabb autóm még nem volt.
Szóval részemről ez az extra a szememben inkább hátrány, mert a felhasználás tervezett ideje alatt ezen extra használhatósága sokkal hamarabb szenved csorbát, mint bámelyik másiké.
Tolatókamerából van vezetékes és vezeték nélküli is. Utóbbinak csak áram kell, van olyan, ami a rendszámtáblakerettel egybe van építve, van, amelyik a rendszámtábla világítással, vagy épp a csomagtérajtó nyitógombjával. Ezek járnak a legkevesebb munkával a telepítés során, a képet pedig wifin keresztül lövik a telefonos applikációra. A hátránya, hogy általában a tolatólámpa áramkörére javasolják kötni, ami viszont ha másik idomon van, akkor lehet drótozni jobbra-balra. A másik, hogy ha korrigálsz, akkor elveszi a képet, hiszen elveszi a kamerától a képet, megint berakod hátramenetbe és várod, hogy megjelenjen a kép a telefonon megint. Inkább betenném a helyzetjelzőére és adjon mindig képet, vagy kerti műanyag székekkel, akármivel gyakorolnék alkalmanként 1-1 órát. Régen nem volt tolatókamera, mégis parkoltunk.
Szerintem majd a következő autóra költöm ezt az összeget, amiben valószínűleg gyárilag benne lesznek ezek a dolgok.
Tolatóradar van, csak az előző autómban kamera is volt, nagyon megszoktam, de el tudom engedni... -
tboy93
nagyúr
vezeték nélküli android auto - Ezt még a gyárilag ezzel szerelt autónál is elengedem. A hardver gyakorlatilag egy telefoné. Ugyanúgy kellene frissíteni az appokat, ugyanúgy öregszik. A telefonjaimat 1,5-4 évente cseréltetem a főnökömmel, a legextrémebb a 6-8 éves telefon a baráti társaságból. Miközben ettől fiatalabb autóm még nem volt.
Szóval részemről ez az extra a szememben inkább hátrány, mert a felhasználás tervezett ideje alatt ezen extra használhatósága sokkal hamarabb szenved csorbát, mint bámelyik másiké.
Tolatókamerából van vezetékes és vezeték nélküli is. Utóbbinak csak áram kell, van olyan, ami a rendszámtáblakerettel egybe van építve, van, amelyik a rendszámtábla világítással, vagy épp a csomagtérajtó nyitógombjával. Ezek járnak a legkevesebb munkával a telepítés során, a képet pedig wifin keresztül lövik a telefonos applikációra. A hátránya, hogy általában a tolatólámpa áramkörére javasolják kötni, ami viszont ha másik idomon van, akkor lehet drótozni jobbra-balra. A másik, hogy ha korrigálsz, akkor elveszi a képet, hiszen elveszi a kamerától a képet, megint berakod hátramenetbe és várod, hogy megjelenjen a kép a telefonon megint. Inkább betenném a helyzetjelzőére és adjon mindig képet, vagy kerti műanyag székekkel, akármivel gyakorolnék alkalmanként 1-1 órát. Régen nem volt tolatókamera, mégis parkoltunk.
Android auto és carplay esetében a telefonod van kitükrözve az autó kijelzőjére. Ahogy frissül a telefonodon az android auto rendszer szinten, úgy jelennek meg újdonságok majd az autóban a kijelzőn is
-
Dare2Live
félisten
vezeték nélküli android auto - Ezt még a gyárilag ezzel szerelt autónál is elengedem. A hardver gyakorlatilag egy telefoné. Ugyanúgy kellene frissíteni az appokat, ugyanúgy öregszik. A telefonjaimat 1,5-4 évente cseréltetem a főnökömmel, a legextrémebb a 6-8 éves telefon a baráti társaságból. Miközben ettől fiatalabb autóm még nem volt.
Szóval részemről ez az extra a szememben inkább hátrány, mert a felhasználás tervezett ideje alatt ezen extra használhatósága sokkal hamarabb szenved csorbát, mint bámelyik másiké.
Tolatókamerából van vezetékes és vezeték nélküli is. Utóbbinak csak áram kell, van olyan, ami a rendszámtáblakerettel egybe van építve, van, amelyik a rendszámtábla világítással, vagy épp a csomagtérajtó nyitógombjával. Ezek járnak a legkevesebb munkával a telepítés során, a képet pedig wifin keresztül lövik a telefonos applikációra. A hátránya, hogy általában a tolatólámpa áramkörére javasolják kötni, ami viszont ha másik idomon van, akkor lehet drótozni jobbra-balra. A másik, hogy ha korrigálsz, akkor elveszi a képet, hiszen elveszi a kamerától a képet, megint berakod hátramenetbe és várod, hogy megjelenjen a kép a telefonon megint. Inkább betenném a helyzetjelzőére és adjon mindig képet, vagy kerti műanyag székekkel, akármivel gyakorolnék alkalmanként 1-1 órát. Régen nem volt tolatókamera, mégis parkoltunk.
"Ugyanúgy kellene frissíteni az appokat, ugyanúgy öregszik."
Az android auto egyik előnye nem az, hogy a kocsiban beépített androidos tablet az csak tükrözi a telefonod, a telefonodon lévő appok futnak...? -
macilaci78
nagyúr
vezeték nélküli android auto - Ezt még a gyárilag ezzel szerelt autónál is elengedem. A hardver gyakorlatilag egy telefoné. Ugyanúgy kellene frissíteni az appokat, ugyanúgy öregszik. A telefonjaimat 1,5-4 évente cseréltetem a főnökömmel, a legextrémebb a 6-8 éves telefon a baráti társaságból. Miközben ettől fiatalabb autóm még nem volt.
Szóval részemről ez az extra a szememben inkább hátrány, mert a felhasználás tervezett ideje alatt ezen extra használhatósága sokkal hamarabb szenved csorbát, mint bámelyik másiké.
Tolatókamerából van vezetékes és vezeték nélküli is. Utóbbinak csak áram kell, van olyan, ami a rendszámtáblakerettel egybe van építve, van, amelyik a rendszámtábla világítással, vagy épp a csomagtérajtó nyitógombjával. Ezek járnak a legkevesebb munkával a telepítés során, a képet pedig wifin keresztül lövik a telefonos applikációra. A hátránya, hogy általában a tolatólámpa áramkörére javasolják kötni, ami viszont ha másik idomon van, akkor lehet drótozni jobbra-balra. A másik, hogy ha korrigálsz, akkor elveszi a képet, hiszen elveszi a kamerától a képet, megint berakod hátramenetbe és várod, hogy megjelenjen a kép a telefonon megint. Inkább betenném a helyzetjelzőére és adjon mindig képet, vagy kerti műanyag székekkel, akármivel gyakorolnék alkalmanként 1-1 órát. Régen nem volt tolatókamera, mégis parkoltunk.
-
Jim74
nagyúr
Jaj, el is felejtettem: 2 darab ilyen motor van a kocsiban.
A jobb oldali a kesztyűttartót kivéve annak magasságában van a belső oldali harmadnál.
Gondolom, a bal oldali a kormányoszlop környékén lesz. Ha igazam van és a kormányoszlopot is ki kell venni, akkor egy kormánycsillagot is cserélnék. Maga a gyári alkatrész párezer forint.Amúgy megdicsérte az általam beépített kamera kábelmenedzsmentjét, sok autóvillamosságis nem végez ilyen igényes munkát.
Köszi
Nekem még a fejegységet kellene kicserélni egy lcd-sre, plusz tolatókamerát beszerelni, de a 400k-s ajánlattól dobtam egy hátast (ebből 200k lett volna a vezeték nélküli android auto-s pioneer fejegység). -
macilaci78
nagyúr
Jaj, el is felejtettem: 2 darab ilyen motor van a kocsiban.
A jobb oldali a kesztyűttartót kivéve annak magasságában van a belső oldali harmadnál.
Gondolom, a bal oldali a kormányoszlop környékén lesz. Ha igazam van és a kormányoszlopot is ki kell venni, akkor egy kormánycsillagot is cserélnék. Maga a gyári alkatrész párezer forint.Amúgy megdicsérte az általam beépített kamera kábelmenedzsmentjét, sok autóvillamosságis nem végez ilyen igényes munkát.
-
cigam
titán
-
Jim74
nagyúr
KoreaCar Szerviz, Ócsa.
Csavarozni kellett sokat, csak az anyósülés légzsákkapcsoló panelt kellett pattintani a műszerfal oldaláról. Semmi nem sérült, semmi új hang nincs a kocsiban, tisztán dolgozott.Köszönöm
Nekem valószínűleg a másik oldal fog bedögleni... -
macilaci78
nagyúr
KoreaCar Szerviz, Ócsa.
Csavarozni kellett sokat, csak az anyósülés légzsákkapcsoló panelt kellett pattintani a műszerfal oldaláról. Semmi nem sérült, semmi új hang nincs a kocsiban, tisztán dolgozott. -
gippazoid
őstag
2016-os i20 1,2 fokozat, és a hátramenetbe kapcsolva kerregnek a fogaskerek (pedig tövig be van nyomva a kuplung, és nem ennyire mélyen fog). 3 dolog jutott eszembe:
- Elvesztettem a varázserőmet, és elfelejtettem hogy kell váltani.
- 2 hete van meg, és még nem szoktam hozzá.
- kb azóta csinálja, mióta motor és fékolajat cseréltek benneMere keressem a hibát?
Esetleg a kuplungos rész/tartály nem lett légtelenítve (az is fékfolyadékkal működik)?
-
Jim74
nagyúr
Tegnap megvolt a javítás. Terelőmotor 24k, 1 óra munkadíj 15k. Egyelőre jó.
Szuper, köszi.
Tudnál majd kontaktot küldeni? Szépen dolgozott, nem lett szétbarmolva a műszerfal? -
macilaci78
nagyúr
Tegnap megvolt a javítás. Terelőmotor 24k, 1 óra munkadíj 15k. Egyelőre jó.
-
cigam
titán
-
user2
tag
2016-os i20 1,2 fokozat, és a hátramenetbe kapcsolva kerregnek a fogaskerek (pedig tövig be van nyomva a kuplung, és nem ennyire mélyen fog). 3 dolog jutott eszembe:
- Elvesztettem a varázserőmet, és elfelejtettem hogy kell váltani.
- 2 hete van meg, és még nem szoktam hozzá.
- kb azóta csinálja, mióta motor és fékolajat cseréltek benneMere keressem a hibát?
A szerelőnél, ahonnan elhoztad. Esetleg a kuplung pedál alatt, hátha csak a szőnyeg van alágyűrve.
-
cigam
titán
2016-os i20 1,2 fokozat, és a hátramenetbe kapcsolva kerregnek a fogaskerek (pedig tövig be van nyomva a kuplung, és nem ennyire mélyen fog). 3 dolog jutott eszembe:
- Elvesztettem a varázserőmet, és elfelejtettem hogy kell váltani.
- 2 hete van meg, és még nem szoktam hozzá.
- kb azóta csinálja, mióta motor és fékolajat cseréltek benneMere keressem a hibát?
-
tboy93
nagyúr
-
HellGreg
őstag
-
tboy93
nagyúr
Sziasztok, tanácsra lenne szükségem. 3 éves benzines KiA Sportage (manuális). Ma az történt, hogy kiakadt a kézifék kallantyúja, csak üresen lötyög, és nem lehet behúzni, illetve automatán se működik. Egy ideje már olyan betegen működött a gomb, akadt meg lötyögött. Menni megy az autó, de parkolásnál csak ha sebességben hagyom. A szervizbe 9-ére lenne időpont, ami messze van (wallis), illetve azt tanácsolták, vitessem be az autót hozzájuk assistance-szel. Akkor lehet hogy kapok csereautót. De az nem világos, hogy ilyen problémával el fogják vinni? Hiszen menni megy, csak kézifék nincs. Kissé tanácstalan vagyok. Végül is el lehet lenni vele így is, nem szivesen ácsorogtatnám 2 hétig szervizben.

Gondolom, ez garancia keretén belül lenne kezelve?Kézifék nélkül azért lehet használni egy autót.
-
HellGreg
őstag
Sziasztok, tanácsra lenne szükségem. 3 éves benzines KiA Sportage (manuális). Ma az történt, hogy kiakadt a kézifék kallantyúja, csak üresen lötyög, és nem lehet behúzni, illetve automatán se működik. Egy ideje már olyan betegen működött a gomb, akadt meg lötyögött. Menni megy az autó, de parkolásnál csak ha sebességben hagyom. A szervizbe 9-ére lenne időpont, ami messze van (wallis), illetve azt tanácsolták, vitessem be az autót hozzájuk assistance-szel. Akkor lehet hogy kapok csereautót. De az nem világos, hogy ilyen problémával el fogják vinni? Hiszen menni megy, csak kézifék nincs. Kissé tanácstalan vagyok. Végül is el lehet lenni vele így is, nem szivesen ácsorogtatnám 2 hétig szervizben.

Gondolom, ez garancia keretén belül lenne kezelve? -
sharkypeti
aktív tag
Hyundai i30 SW (2013, 1.6 benzin) milyen fékbetét vált be nektek? Elöl kellene cserélni, ha esetleg a tárcsát is, akkor azt is javasolhatnátok nekem. Köszi.
-
Jim74
nagyúr
30 fokban klíma helyett még fűtés... Szóval leengedett ablaknál nem hallanád a zörgést.
Mondjuk nálam megy a hűtés, csak amikor ráadom, vagy leveszem a gyújtást és beállnak a lapátok, akkor kicsit morog a terelőmotor, meg, amikor a hőfokot állítom. Szóval sanszos, hogy nálam is meg fogja adni magát előbb-utóbb...
-
macilaci78
nagyúr
30 fokban klíma helyett még fűtés... Szóval leengedett ablaknál nem hallanád a zörgést.
-
Jim74
nagyúr
Még sehova, pénteken lesz a napja. Facebook csoportban a legtöbb ajánlást kapott szakit hívtam fel. Elvileg 30 perces művelet Ócsán. Pénteken munka után elgurulok.
Egyelőre alvázszám alapján keresi az alkatrészt. Nem egyből cserével kezd, hanem ellenőrzi a bennelévő alkatrész működését.Hüllő Kft volt a saját ötletem, de azért kerestem a típus csoportjában, mert ott a típusismerettel rendelkező szerelő hatékonyabb lehet, mint az, aki csak matat. Például hátha kevesebb patent törik a műszerfalban.

Köszi. Kérlek mindenféleképpen oszt meg a tapasztalatod, mert előbb-utóbb nálam is elő fog hasonló probléma jönni (a kerregés enne az előszobája szerintem).
A 30 perces művelet elég biztatóan hangzik
.
Pont az tart vissza az egésztől, hogy félek utána zörögni fog a műszerfal
. -
macilaci78
nagyúr
Még sehova, pénteken lesz a napja. Facebook csoportban a legtöbb ajánlást kapott szakit hívtam fel. Elvileg 30 perces művelet Ócsán. Pénteken munka után elgurulok.
Egyelőre alvázszám alapján keresi az alkatrészt. Nem egyből cserével kezd, hanem ellenőrzi a bennelévő alkatrész működését.Hüllő Kft volt a saját ötletem, de azért kerestem a típus csoportjában, mert ott a típusismerettel rendelkező szerelő hatékonyabb lehet, mint az, aki csak matat. Például hátha kevesebb patent törik a műszerfalban.

-
Jim74
nagyúr
Szerintem sem maga a klíma a gond: a hideget előállítja. Csak épp nem ad mindenkinek.
Eddigi legvalószínűbb tipp a terelőmotor. Ma kapok időpontot hét második felére.Megtennéd, hogy megkérdezed, hogy hány ilyen vezérlő motor van fűtő/hűtő rendszerben? Hova vitted végül?
-
macilaci78
nagyúr
Szia!
Szerintem ezt klímás nem fogja megoldani. Én a szellőztetést, fűtést/hütést szabályozó motorokra gyanakszom.
Nekem is kétzónás digit klímám van és amikor a hőfokot állítom, akkor berreg valami a müszerfalban. Lurdynál megnézték, a bal oldali vezérlő motor hangoskodik, de 38ezerért elhallgatom, amíg végleg bedöglik. Valószínűleg Nálad a jobb oldali már nem működik és nem tud a hideg felé váltani.Szerintem sem maga a klíma a gond: a hideget előállítja. Csak épp nem ad mindenkinek.
Eddigi legvalószínűbb tipp a terelőmotor. Ma kapok időpontot hét második felére. -
Jim74
nagyúr
Sziasztok!
Klímást tudtok ajánlani? Kia Ceed SW 2016, 1.6 CRDI 100 kW, dual klímás.
Beállítástól függetlenül a jobb oldal meleget fúj. Mindegy, hogy auto, vagy manuális, dual, vagy egységes.
Klímatöltés volt, nem oldotta meg, diag nem dobott hibakódot.
Budapesten első sorban, de vidék sincs kizárva, egy tapasztalt, jó szakihoz hajlandó vagyok elvinni.
Mivel a bal oldal hideg (fázik a lábam, karom akár), valami más lesz. Tippre szét kell borítani a műszerfalat.Köszi előre is.
Szia!
Szerintem ezt klímás nem fogja megoldani. Én a szellőztetést, fűtést/hütést szabályozó motorokra gyanakszom.
Nekem is kétzónás digit klímám van és amikor a hőfokot állítom, akkor berreg valami a müszerfalban. Lurdynál megnézték, a bal oldali vezérlő motor hangoskodik, de 38ezerért elhallgatom, amíg végleg bedöglik. Valószínűleg Nálad a jobb oldali már nem működik és nem tud a hideg felé váltani. -
macilaci78
nagyúr
Sziasztok!
Klímást tudtok ajánlani? Kia Ceed SW 2016, 1.6 CRDI 100 kW, dual klímás.
Beállítástól függetlenül a jobb oldal meleget fúj. Mindegy, hogy auto, vagy manuális, dual, vagy egységes.
Klímatöltés volt, nem oldotta meg, diag nem dobott hibakódot.
Budapesten első sorban, de vidék sincs kizárva, egy tapasztalt, jó szakihoz hajlandó vagyok elvinni.
Mivel a bal oldal hideg (fázik a lábam, karom akár), valami más lesz. Tippre szét kell borítani a műszerfalat.Köszi előre is.
-
Dare2Live
félisten
VAG vonalon van több tapasztalat közszájon és van olyan Brembo tárcsa+betét páros, ami poros, visít, egyiket, vagy kedvezményesen mindkettőt.
Sajnos tömve vana piac hamisítvénnyal. [link]
Kínából ömlik ránk az olcsó másolat
Szinte mindent hamisítanak, ami autókban használható. Elvileg az egyszerűbb gyártástechnológiát igénylő pótalkatrészek köre az első, melyek nagy számban cserélődnek: csapágyak, fékalkatrészek (tárcsák, betétek), kenőanyagok, szűrők, futóműalkatrészek, kuplungok, keréktárcsák, gyújtógyertyák jönnek be tömegével, de dízelmotorok üzemanyagrendszerének egyes elemei, és lámpák is. Utóbbiból fogott már 3000 darabos szállítmányt is a NAV, 74 milliós értékben (hamis Renault-lámpák).
Brembonak külön ellenőrzése van. [link]btw nekem a gyárban beszerellt fékbetét kezdett el 2év után visongani. Aztán 5évesen abbahagyta.

-
macilaci78
nagyúr
VAG vonalon van több tapasztalat közszájon és van olyan Brembo tárcsa+betét páros, ami poros, visít, egyiket, vagy kedvezményesen mindkettőt.
-
gippazoid
őstag
Igen, de itt jön be a kollektíva tapasztalata a képbe. Melyik tárcsa+betét nem porol, nem visít, nem hullámosodik, nem melegszik el, ugyanakkor fog rendesen és nem kopik el a Citadellától lefelé.
Igen, egyetértünk ebben. De nem akartam már ezzel bonyolítani. Alapból talán elmondható, hogy azonos gyártmányú tárcsa és betét esetén esélyes, hogy nincs probléma. Ha csak betét csere van a gyári tárcsához, akkor lutri.
-
macilaci78
nagyúr
A gyári sokkal drágább. A biztonság nem azon múlik, a nem gyári fékalkatrészek nagy része is - nyilván nem a noname vackok - biztonságos, a nagyobb nevek mint ATE, TRW, Brembo általában nem okoznak csalódást. Ezek a márkák a gyárak beszállítói is (de az előfordulhat, hogy saját név alatt nem pont azt a minőséget adják ugyan azon autóhoz, mint amit a szerelősorra szállítanak be, mert ott az autógyár feltételeinek kell megfelelni), a VW konszern pl. biztosan nem gyárt féket, nem hinném, hogy a Hyundai konszern meg igen (a KIA tulajdonosa).
Sok éve hallom már, hogy a Zimmermann is nagyon bevált fék.
Mérlegelni kell, ér-e annyit a gyári, amennyivel több az ára.Igen, de itt jön be a kollektíva tapasztalata a képbe. Melyik tárcsa+betét nem porol, nem visít, nem hullámosodik, nem melegszik el, ugyanakkor fog rendesen és nem kopik el a Citadellától lefelé.
-
gippazoid
őstag
gumicsere alkalmával szembesültem vele, hogy a kia sportage autóm hátsó tengelyén féktárcsa és fékbetét, az elsőn pedig fékbetét csere szükséges. jól gondolom, hogy ilyen fontos biztonsági berendezés karbantartásakor csak gyári alkatrészek beépítése jöhet szóba? vagy van esetleg valamilyen jobb minőséget képviselő utángyártott alkatrész ami bátran alkalmazható? köszönöm szépen.
A gyári sokkal drágább. A biztonság nem azon múlik, a nem gyári fékalkatrészek nagy része is - nyilván nem a noname vackok - biztonságos, a nagyobb nevek mint ATE, TRW, Brembo általában nem okoznak csalódást. Ezek a márkák a gyárak beszállítói is (de az előfordulhat, hogy saját név alatt nem pont azt a minőséget adják ugyan azon autóhoz, mint amit a szerelősorra szállítanak be, mert ott az autógyár feltételeinek kell megfelelni), a VW konszern pl. biztosan nem gyárt féket, nem hinném, hogy a Hyundai konszern meg igen (a KIA tulajdonosa).
Sok éve hallom már, hogy a Zimmermann is nagyon bevált fék.
Mérlegelni kell, ér-e annyit a gyári, amennyivel több az ára. -
janakbacsi
őstag
gumicsere alkalmával szembesültem vele, hogy a kia sportage autóm hátsó tengelyén féktárcsa és fékbetét, az elsőn pedig fékbetét csere szükséges. jól gondolom, hogy ilyen fontos biztonsági berendezés karbantartásakor csak gyári alkatrészek beépítése jöhet szóba? vagy van esetleg valamilyen jobb minőséget képviselő utángyártott alkatrész ami bátran alkalmazható? köszönöm szépen.
-
Peczek
aktív tag
Nem tudom, hogy miért esett szét, nem tudom, hogy újra szét fog-e.
De ha jól értem, akkor gariban kapsz egy új motort, ami a legfrissebb feszítővel és sw-vel rendelkezik. (és tartom, h szerintem (!) az mhev feszítőnek nincs köze a Te motorcserédhez)Ha 10-15k után kap friss olajat akkor szerintem (!) innentől nem lesz sok gondod vele euro 6d-s dízel mércével.
Köszi, én is remélem. És olajcsere 10-15k ként.
-
ParmaBoy
aktív tag
Nem tudom, hogy miért esett szét, nem tudom, hogy újra szét fog-e.
De ha jól értem, akkor gariban kapsz egy új motort, ami a legfrissebb feszítővel és sw-vel rendelkezik. (és tartom, h szerintem (!) az mhev feszítőnek nincs köze a Te motorcserédhez)Ha 10-15k után kap friss olajat akkor szerintem (!) innentől nem lesz sok gondod vele euro 6d-s dízel mércével.
-
Peczek
aktív tag
Fogalmam sincs, hogy nálad mi történt, meg kell nézni a szervíztörténetét, hogy mi volt eddig (papír alapú a szervízkönyv a mai napig, ez vicc, de oda nem kerül be, alvázszámra kéne megkérdezni márkaszervizben, hogy mi volt, melyik cikkszámú feszítő van fent), de az mhev feszítő széthullása ciklikus ékszíjhang csúszás, na olyankor STOP és tréler, akkor még simán megúszhatja. Ha használják tovább, na az baj. És terhelés alatt. (bekapcsolt klímával, ezért nyáron jöttek ezek elő).
Szerintem nálad már előjött korábban, vagy ha nem, akkor is javították megelőzésképpen, ráadásul a körülmények sem olyanok voltak, amikből erre lehet következtetni.Ha a legfrissebb van rajta feszítőből (a generátorra-ról egy szíjjal hajt le a főtengelyre ugye), akkor onnantól jó, nem lesz vele többet gond.
Anno amúgy flottakezelőnél dolgozó kolléga is írt róla az autósba: [link] [link] [link]
Ha tippelnem kéne amúgy, akkor nálad nincs köze a lenti dologhoz, inkább a fix 30k/2éves olajcseréhez. (a flottámban van olyan kocsi, ahol mhev 1.6crdi-t focus 1.5ecoblue váltott, rugalmas olajcserével. 30k/2 év az is, de le tudja venni. Nos, 12-13k-nál már kéri, mert elhasználódott az olaj. Képzelheted, akkor milyen állapotban lehetett fix 30k után a kiákban)
Novemberben vettem, előtte céges volt. A szervízkönyvben csak a szokásos olajcsere szerepel, igen 30.000 km-ként. Hogy valamit még cseréltek volna benne, az nem derül ki. Ezek szerint az új motorral már jó lesz? Nme esik szét?
-
ParmaBoy
aktív tag
Fogalmam sincs, hogy nálad mi történt, meg kell nézni a szervíztörténetét, hogy mi volt eddig (papír alapú a szervízkönyv a mai napig, ez vicc, de oda nem kerül be, alvázszámra kéne megkérdezni márkaszervizben, hogy mi volt, melyik cikkszámú feszítő van fent), de az mhev feszítő széthullása ciklikus ékszíjhang csúszás, na olyankor STOP és tréler, akkor még simán megúszhatja. Ha használják tovább, na az baj. És terhelés alatt. (bekapcsolt klímával, ezért nyáron jöttek ezek elő).
Szerintem nálad már előjött korábban, vagy ha nem, akkor is javították megelőzésképpen, ráadásul a körülmények sem olyanok voltak, amikből erre lehet következtetni.Ha a legfrissebb van rajta feszítőből (a generátorra-ról egy szíjjal hajt le a főtengelyre ugye), akkor onnantól jó, nem lesz vele többet gond.
Anno amúgy flottakezelőnél dolgozó kolléga is írt róla az autósba: [link] [link] [link]
Ha tippelnem kéne amúgy, akkor nálad nincs köze a lenti dologhoz, inkább a fix 30k/2éves olajcseréhez. (a flottámban van olyan kocsi, ahol mhev 1.6crdi-t focus 1.5ecoblue váltott, rugalmas olajcserével. 30k/2 év az is, de le tudja venni. Nos, 12-13k-nál már kéri, mert elhasználódott az olaj. Képzelheted, akkor milyen állapotban lehetett fix 30k után a kiákban)
-
Peczek
aktív tag
*amúgy az mhev-ek esetén egy ismert hiba volt 21 és 22 nyarán, h az mhev feszítő elszállt, kevésbé szerencsés esetben vitte magával a (szíjas) vezérlést is, motorcserék lettek.
Aztán SW módosítgatások és az 5. cikkszámos (itt már ék helyett görgős lett) alkatrésszel lett jó. Gyári visszahívás is el lett rendelve 23 tavaszán. (pontosabban nem így futott, hanem sima kampány, de célszerű volt betolni a garis kocsikat, mielőtt jött a nyár
)Több kocsimat vitte ekkor tréler, hullottak szét, és 21 nyarán még fizette a csereautót a KIA, (avis, hertz, stb, ahonnan nyáron lehetett kukázni) 22 nyarán már nem, kivéve, ha volt bent az adott kereskedésben szerviz csereautó. 4-5 autóról beszélünk és volt olyan pillanat amikor az egyik pesti márkaszervizben 40+ mozgásképtelen mhev 1.6cr volt bent. A fóti "hely" már inkább kérte az assistance-ot, hogy ne is hozzák, nem férnek el.
De volt olyan magyar lánc, aki ennek hatására (és a Kia-Hyundai hozzáállása miatt gyártói/importőri szinten) adta vissza az egyik általuk szervizelt/értékesített márkát. Kecskemétiek.
Ezek szerint a mhev generátor teszi tönkre a vezérlést, és esik szét miatta a motor? Nálam konkrétan a hajtókar kiütötte a motor oldalát.
Ez legközelebb is meg fog történni, motorcsere után? Amikor persze a garancia lejár.
Esetleg segít ezen, hogy lekapcsolom a start-stop funkciót? -
ParmaBoy
aktív tag
*amúgy az mhev-ek esetén egy ismert hiba volt 21 és 22 nyarán, h az mhev feszítő elszállt, kevésbé szerencsés esetben vitte magával a (szíjas) vezérlést is, motorcserék lettek.
Aztán SW módosítgatások és az 5. cikkszámos (itt már ék helyett görgős lett) alkatrésszel lett jó. Gyári visszahívás is el lett rendelve 23 tavaszán. (pontosabban nem így futott, hanem sima kampány, de célszerű volt betolni a garis kocsikat, mielőtt jött a nyár
)Több kocsimat vitte ekkor tréler, hullottak szét, és 21 nyarán még fizette a csereautót a KIA, (avis, hertz, stb, ahonnan nyáron lehetett kukázni) 22 nyarán már nem, kivéve, ha volt bent az adott kereskedésben szerviz csereautó. 4-5 autóról beszélünk és volt olyan pillanat amikor az egyik pesti márkaszervizben 40+ mozgásképtelen mhev 1.6cr volt bent. A fóti "hely" már inkább kérte az assistance-ot, hogy ne is hozzák, nem férnek el.
De volt olyan magyar lánc, aki ennek hatására (és a Kia-Hyundai hozzáállása miatt gyártói/importőri szinten) adta vissza az egyik általuk szervizelt/értékesített márkát. Kecskemétiek.
-
Peczek
aktív tag
-
Peczek
aktív tag
-
BlackV
őstag
Sziasztok!
Ti hogyan értelmezitek a Standard vs Később módot? Csak a jelzést (rezgés, sípolás) tolja ki későbbre, vagy a vészfékezést is? Az AI nem tudja, illetve össze-vissza beszél.
Normál módban csinált egy elég csúnya indokolatlan vészfékezést egy út szélén parkoló autóba beszállni igyekvő gyalogos miatt, ezért átállítottam későbbre, de attól tartok, hogy így meg nem kapok időben csipogást arról, hogy bele készül rúgni a fékembe. (sportage nq5e)

-
szimi57
őstag
-
Peczek
aktív tag
Sziasztok, apró kérdés: 2021 KIA Ceed kombi 1.6 diesel lágyhibrid: a vezérlés szíjas, vagy láncos?
-
Dare2Live
félisten
-
csubuka
addikt
-
szimi57
őstag
Az irodalom ennél a motornál nem említi a katalizátor összeesést, viszont a henger ovális torzulását igen.
-
csubuka
addikt
Az "király" ha ez a relatíve stabilnak mondható komstrukció is képes meghalni 150 ezer kmnél kb
Nem örömteli.gippazoid: én azt reméltem hogy az 1.25öt nem érinti ez a katalizátor vergődés.
-
szimi57
őstag
Ez a motor nem tolerálja a túlmelegedést. A nyitott hűtőköpenyes alumínium blokk miatt nem ritka a hengertorzulás miatti olajfogyasztás. Persze lehet más is.
-
gippazoid
őstag
Ez a sima szívó 1.25-ös. Esetleg nem a klasszikus, a porladó katalizátor kerámia darabkáit visszaszívó, hengerelkoptató probléma?
Van egy ilyen KIA Rio a közelemben, annál a lambda szonda purcant meg 40e km-nél, aztán a kipufogó leömlő repedt el. Most már lehet van benne 50e km is... szalonból átvétel óta.
Városi autó, 13 éves, de hát ha ez nem való városba, akkor mi? Pályán ráadásul szenved és zabál, hiszen nem oda való.
Mindezen hibák mellett úgy tudom, a fenti, extragyors hengerfal elkopáshoz vezető hiba is érinti ezt a motort, nem csak az 1.4-est. -
Tamas32
csendes tag
Ez milyen motor pontosan?
A nívópálca alsó és felső pontja között általában 1 liternyi olaj mennyiség van.
Ha kivillan a lámpa, akkor már régen rossz...
.
Kb. azonnal rá kellene olajat tölteni és nem használni így.
150ezer km-nél, ha közvetlen befecskendezésű a motor és nem volt még "diózva", akkor valószínűleg kokszos, mint a fene, lehet be vannak ragadva a gyűrűk a dugattyúba és nem húzzák le rendesen az olajat és azért eszi. De más oka is lehet...
Az biztos, hogy nem tesz jót az autónak, ha így használod.1.25, 84LE, G4LA a motor. Köszi a választ, akkor rövidesen szét kell szedetnem/megnézetnem. Este ha töltök rá, kb kiderül mennyit evett meg
-
Tamas32
csendes tag
Vettem a tengelyt, melóhelyen a munkatársak ledarabolták, ráhegesztették egy talpra, így ezt belülről átdugtam azon a törött lyukon, kivülről (amit látsz is) kapott egy alátét lemezkét + 2 extra laposfejű bútorcsavart. Még majd le kellene fújni színre.
-
cigam
titán
-
szimi57
őstag
-
cigam
titán
Helló.
Csináld meg rozsdamentesből, örök élet
Más: ha az olaj jelző lámpa néha kivillan, akkor mennyi olaj lehet még benne? A nívópálca csont száraz, akármennyit dugdosom vissza, motoron kívülről nem látszik semmi folyás. 2-3 hét és esedékes az olajcsere amúgy is (10ezer km), de ekkora fogyás az normális? I20, 2015, 150ezer km, 1 éve van nálam
Ez jól néz ki. Lehet ilyet készen kapni? Sajna nincs se műhelyem, se szegecselőm.

Mos azonos filózom, hogy ha nyomtatok egy "kapa" tartót
, akkor azt mi fogja a helyén tartani? -
Jim74
nagyúr
Helló.
Csináld meg rozsdamentesből, örök élet
Más: ha az olaj jelző lámpa néha kivillan, akkor mennyi olaj lehet még benne? A nívópálca csont száraz, akármennyit dugdosom vissza, motoron kívülről nem látszik semmi folyás. 2-3 hét és esedékes az olajcsere amúgy is (10ezer km), de ekkora fogyás az normális? I20, 2015, 150ezer km, 1 éve van nálam
Ez milyen motor pontosan?
A nívópálca alsó és felső pontja között általában 1 liternyi olaj mennyiség van.
Ha kivillan a lámpa, akkor már régen rossz...
.
Kb. azonnal rá kellene olajat tölteni és nem használni így.
150ezer km-nél, ha közvetlen befecskendezésű a motor és nem volt még "diózva", akkor valószínűleg kokszos, mint a fene, lehet be vannak ragadva a gyűrűk a dugattyúba és nem húzzák le rendesen az olajat és azért eszi. De más oka is lehet...
Az biztos, hogy nem tesz jót az autónak, ha így használod. -
macilaci78
nagyúr
Helló.
Csináld meg rozsdamentesből, örök élet
Más: ha az olaj jelző lámpa néha kivillan, akkor mennyi olaj lehet még benne? A nívópálca csont száraz, akármennyit dugdosom vissza, motoron kívülről nem látszik semmi folyás. 2-3 hét és esedékes az olajcsere amúgy is (10ezer km), de ekkora fogyás az normális? I20, 2015, 150ezer km, 1 éve van nálam
Igen, amikor Aladdin csodalámpása kigyullad, akkor a nívópálca már rövid... Ha úgyis elhanyagoltad annyira, hogy a nívó száraz, nem kibírja még azt a 2 hetet?
-
Tamas32
csendes tag
Helló.
Csináld meg rozsdamentesből, örök élet
Más: ha az olaj jelző lámpa néha kivillan, akkor mennyi olaj lehet még benne? A nívópálca csont száraz, akármennyit dugdosom vissza, motoron kívülről nem látszik semmi folyás. 2-3 hét és esedékes az olajcsere amúgy is (10ezer km), de ekkora fogyás az normális? I20, 2015, 150ezer km, 1 éve van nálam
-
macilaci78
nagyúr
Ezen hogy áll meg a kapa?
-
cigam
titán
-
chester99
aktív tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, Hyundai i40 2014. 1,7 disel, voltam már vele egy bosch szervizben és helyben egy autószerelőnél, senki nem tudta megcsinálni az autót
Probléma menet közben zörgő csörgő fémes hang mintha valamit húznék, kanyarodásnál csattogó hangok de nem minden kanyarban és nem folyamatosan. Külső féltengelycsuklót, Lengőkart, bölcsőszillenteket, és kerékcsapágyakat cseréltek, hiába, mindkét hely visszaadta, hogy fogalmuk sincs mi a baja, elment 200k és ugyanolyan. Merre keressük a hibát szerintetek?
-
cigam
titán
Szerintem ez reális is lehet, ha valaki öreg/nyugdíjas vagy ritkán használótól hozták be, talán nem pörgették vissza, mert a képek alapján nincs tényleg lelakva.
Ha tényleg érdekel én elmennék egy átnézős emberrel (aki megnézi az állapotot rendesen, motor járását, volt e törve, stb) és megvenném, ha minden oké.

Köszi! Ez lesz a megoldás.
-
FollowTheORI
nagyúr
Jó állapotú, kevés kilométer, magas felszereltség. Hol a kaki?
Mondjuk az gyanús, hogy csak a karosszéria átvizsgálások vannak lefotózta.Szerintem ez reális is lehet, ha valaki öreg/nyugdíjas vagy ritkán használótól hozták be, talán nem pörgették vissza, mert a képek alapján nincs tényleg lelakva.
Ha tényleg érdekel én elmennék egy átnézős emberrel (aki megnézi az állapotot rendesen, motor járását, volt e törve, stb) és megvenném, ha minden oké.

-
FollowTheORI
nagyúr
Nálunk sem bejövős a KIA gari, marketing javarészt, de mindig van valami okosság, hogy miért ne csináljanak semmi érdemit. Se a szélvédő alatti műanyag alsó sáv recsegése, se a párásodó fényszóró nem lett megoldva.
Okoskodtak itt is, hogy egyszerre egy garis hiba meg hasonlók... videó nem jó az időnként előjövő hibáról. Amikor párásodik a fényszóró, akkor kell időpont meg menjen 30 percet a kocsi a szervíz előtt és ha továbbra is párás akkor foglalkoznak vele. Másodosztályú szolgáltatás barátok között is.
Nem hiszem, hogy újabb új KIA valaha lesz véve a családban
A többi gyártó se jobb, mindegyikre van panasz... vagyis inkább korrigálnám, hogy konkrét márkaszervízek/kereskedésektól is függ, mi az "élmény" ilyen téren, nem pedig márkafüggő.

Én pl a Kecskeméti JP-be hordom és ott eddig megcsinálták ami gond volt gariba... szerencsére semmi komoly nem volt még... pl tolató radar érzékelő csere, meg ilyen apróságok gariba.
Már nem garis az autó, szóval "mindegy" mi jön ezután, fizetős... de vannak pozitív példás is, a szervíz hozzáállásán is sok múlik. -
cigam
titán
Az ár reális mert: vannak olyan alkatrészek, amiknél nem a km. futás, hanem az idő jelenti az értékvesztést (pl. gumik, tömítések, fékrendszer.) Az olajcseréről nincs információ, az futásteljesítménytől függetlenül évente ajánlatos! Vagy gyakori rövid távot távot ment, vagy hosszabb időszakokat állt, vagy a kettő kombinációja. Ezek közül egyik sem értéknövelő.
Igen, a szilentek, és mindenféle folyadékok, ellenőrizve, cserélve lesznek. Ezeket belekalkulálom az alkuba, ill. plusz pénzmag félre van téve a rendberakására. (Ha tényleg jó állapotban van, rendszeresen karbantartották, akkor megéri költeni rá)
Kérdésként felmerül, hogy a Hyundai márkaszervízben alvázszám alapján lekérdezhető, hogy mikor mit cseréltek, javítottak rajt (elektronikus szervizfüzet)?
Köszönöm! -
szimi57
őstag
Az ár reális mert: vannak olyan alkatrészek, amiknél nem a km. futás, hanem az idő jelenti az értékvesztést (pl. gumik, tömítések, fékrendszer.) Az olajcseréről nincs információ, az futásteljesítménytől függetlenül évente ajánlatos! Vagy gyakori rövid távot távot ment, vagy hosszabb időszakokat állt, vagy a kettő kombinációja. Ezek közül egyik sem értéknövelő.
-
cigam
titán
-
Jim74
nagyúr
Jogos. De érdemes benézni más csoportokba is, pl VAG, mik mennek garis ügyintézés címén. Botrányos (és ezt nem a KIA/Hyundai védelmében írom, hanem mert én is átmentem ezen a "legközelebb mást veszek" fázison. Csak nem nagyon van más, kb azt tudod eldönteni, mivel akarsz szívni, ha úgy alakul.).
Egyre inkább hajlok a 3-4 éves használt autó vásárlás felé, mert a.8t a vételáron és a kötelező szervizeken megspórolok, azt félre tehetem egy esetleges komolyabb hiba javìtására, amiből mondjuk a márkaszerviz kifarol, mint garanciális probléma.
-
csubuka
addikt
Jogos. De érdemes benézni más csoportokba is, pl VAG, mik mennek garis ügyintézés címén. Botrányos (és ezt nem a KIA/Hyundai védelmében írom, hanem mert én is átmentem ezen a "legközelebb mást veszek" fázison. Csak nem nagyon van más, kb azt tudod eldönteni, mivel akarsz szívni, ha úgy alakul.).
Nem hangzik túl jól ez így.
-
user2
tag
Nálunk sem bejövős a KIA gari, marketing javarészt, de mindig van valami okosság, hogy miért ne csináljanak semmi érdemit. Se a szélvédő alatti műanyag alsó sáv recsegése, se a párásodó fényszóró nem lett megoldva.
Okoskodtak itt is, hogy egyszerre egy garis hiba meg hasonlók... videó nem jó az időnként előjövő hibáról. Amikor párásodik a fényszóró, akkor kell időpont meg menjen 30 percet a kocsi a szervíz előtt és ha továbbra is párás akkor foglalkoznak vele. Másodosztályú szolgáltatás barátok között is.
Nem hiszem, hogy újabb új KIA valaha lesz véve a családban
Jogos. De érdemes benézni más csoportokba is, pl VAG, mik mennek garis ügyintézés címén. Botrányos (és ezt nem a KIA/Hyundai védelmében írom, hanem mert én is átmentem ezen a "legközelebb mást veszek" fázison. Csak nem nagyon van más, kb azt tudod eldönteni, mivel akarsz szívni, ha úgy alakul.).
-
szimi57
őstag
-
Jim74
nagyúr
-
zsoltip
őstag
Sziasztok!
2015-ös Sportage IV. 1.6 GDI, ~136ezer km. 89ezernél került hozzám, addig sajnos csak ~25ezrenként volt olajcsere, azóta 10ezrenként.
Nálam már 1,5 - 2 liter körül kezdett alakulni az olajfogyasztás az utóbbi időben, de még nem füstölt, ettől függetlenül úgy döntöttem, hogy megnézetem a motor belsejét.
Elkeserítő látvány tárult elénk. Szívósor tiszta koksz, befecskendezők tiszta koksz. Szerencsére a hengerfalon még nem voltak behúzások.
Ma megvolt a motortisztítás, ég és föld a motor járása, működése... Bedobom az előtte, utána képeket elrettentő példának. Szerintem már 100ezernél meg kellett volna csináltatnom, de ahova eddig hordtam, ott azt mondták, hogy majd akkor foglalkozzak vele, ha már füstöl az autó és 1000 km-en eszik meg ennyi olajat. Erre kicsit kikerekedett a szemem, de hát ők a szakemberek én "informatikus" vagyok.
Ne kérjétek a kontaktot, mert ismerős, ismerőse kapta meg az autót és ő intézett mindent, nem valószínű, hogy bevállalná másnak is a procedúrát.
Annyit tudok, hogy diózás volt, meg ultrahangos tisztítás (befecskendezők), illetve befecskendezőknél tömítés felújítás, szűrő csere, meg minden más tömítés is cserélve lett, amihez hozzányúltak (szívósor le lett szedve).
Csak okulásként írtam. Én most már 50ezrenként biztos meg fogom nézetni endoszkóppal a motort, bármilyen autóm lesz a jövőben.Jól vélem, hogy ezt nem nekem szántad?

-
csubuka
addikt
ld lenti videom én nem indulásról anno ilyet vittem nekik. Nem fogadták el. Csak ha ott elöttük tudom a hibát reprodukálni.
Aztán nem ment a start&stop. Az nem zavart de az folyamatosan nem működött gondoltam beviszem egyértelműen nem működik csinálják meg. Hiába erősködtem lepattintottak avval az indokkal, hogy nincs a hibatárolóban hibakód. Írtam KIAnak előkotorhatom kb az volt a válasz, hogy ha márkaszervíz lepattint akkor az van.Ezek mellé még végigolvastam a KIA 7év garanciális feltételeit, kicsit körbejártam a témát (ami szériahiba/gyakori azt KIA beírja a feltételekbe, hogy nem él rá, max 2/3év...) és elengedtem a KIA kötelező szervizeket.
Jövő héten fogok holtpont jeladót cseréltetni ami 99% a nem indulás oka. 30.000Ft lesz. Avval, hogy magamnak csináltam a kötelezőt megspóroltam rengeteg időt és egy 400.000Ft+t csak mostanáig.
Lehet nem jókor vittem a kocsit és persze egyik se olyan értékű probléma volt ami miatt ügyvéddel mentem volna... de na.
Nálunk sem bejövős a KIA gari, marketing javarészt, de mindig van valami okosság, hogy miért ne csináljanak semmi érdemit. Se a szélvédő alatti műanyag alsó sáv recsegése, se a párásodó fényszóró nem lett megoldva.
Okoskodtak itt is, hogy egyszerre egy garis hiba meg hasonlók... videó nem jó az időnként előjövő hibáról. Amikor párásodik a fényszóró, akkor kell időpont meg menjen 30 percet a kocsi a szervíz előtt és ha továbbra is párás akkor foglalkoznak vele. Másodosztályú szolgáltatás barátok között is.
Nem hiszem, hogy újabb új KIA valaha lesz véve a családban
-
cigam
titán
Jó állapotú, kevés kilométer, magas felszereltség. Hol a kaki?
Mondjuk az gyanús, hogy csak a karosszéria átvizsgálások vannak lefotózta. -
Jim74
nagyúr
Igen, arra én is kíváncsi vagyok... Elég hamar lesz róla infó, mert jön a nyár, menni fogunk ide-oda, főleg pályán, hajtani fogom ahol lehet 130-cal, mert azt vettem észre, hogy olyankor ette jobban az olajat, amikor pályáztam sokat.
-
Dare2Live
félisten
Sziasztok!
2015-ös Sportage IV. 1.6 GDI, ~136ezer km. 89ezernél került hozzám, addig sajnos csak ~25ezrenként volt olajcsere, azóta 10ezrenként.
Nálam már 1,5 - 2 liter körül kezdett alakulni az olajfogyasztás az utóbbi időben, de még nem füstölt, ettől függetlenül úgy döntöttem, hogy megnézetem a motor belsejét.
Elkeserítő látvány tárult elénk. Szívósor tiszta koksz, befecskendezők tiszta koksz. Szerencsére a hengerfalon még nem voltak behúzások.
Ma megvolt a motortisztítás, ég és föld a motor járása, működése... Bedobom az előtte, utána képeket elrettentő példának. Szerintem már 100ezernél meg kellett volna csináltatnom, de ahova eddig hordtam, ott azt mondták, hogy majd akkor foglalkozzak vele, ha már füstöl az autó és 1000 km-en eszik meg ennyi olajat. Erre kicsit kikerekedett a szemem, de hát ők a szakemberek én "informatikus" vagyok.
Ne kérjétek a kontaktot, mert ismerős, ismerőse kapta meg az autót és ő intézett mindent, nem valószínű, hogy bevállalná másnak is a procedúrát.
Annyit tudok, hogy diózás volt, meg ultrahangos tisztítás (befecskendezők), illetve befecskendezőknél tömítés felújítás, szűrő csere, meg minden más tömítés is cserélve lett, amihez hozzányúltak (szívósor le lett szedve).
Csak okulásként írtam. Én most már 50ezrenként biztos meg fogom nézetni endoszkóppal a motort, bármilyen autóm lesz a jövőben.Majd írd meg, hogy alakul az olajfogyasztás, kiváncsi vagyok tisztítástól javul e.
-
Jim74
nagyúr
Üdv Fórumtársak!
Céges, sales-es kocsinak keresek valamilyen gépállatot.
Kombi, dízel, automata váltó, tempomat kritériumokkal, és persze KKV révén limitált büdzsével.Amit néztem, de a váltó típusa, Powershift, okán többen is lebeszélnének róla:
FORD MONDEO 2.0 TDCi Titanium Powershift LED!!!Navigáció!!Tolatókamera!!Alternatívák:
OPEL INSIGNIA Sports Tourer 1.6 CDTI Business Innovation Start Stop (Automata) SZERVIZK.HEAD UP DISPLAY.NAVI.TOLATÓKAMERA.ELEKTR.CSOMAGTÉR.FŰTHETŐ SZÉLVÉDŐ
Erről pedig a motorja miatt beszélnének le, mert állítólag a PSA konszern motorjában ne bízzak meg. Ez urban legend lenne? Mik a gyakorlati tapasztalatok?SSANGYONG XLV 1.6 e-XDI DLX Plus (Automata) Magyarországi!62.000KM!!Kitűnő műszaki állapot!
HYUNDAI I40 1.7 CRDi HP Premium DCT 1.tulaj.megkímélt állapotban!!
Köszönettel,
zsoltipSziasztok!
2015-ös Sportage IV. 1.6 GDI, ~136ezer km. 89ezernél került hozzám, addig sajnos csak ~25ezrenként volt olajcsere, azóta 10ezrenként.
Nálam már 1,5 - 2 liter körül kezdett alakulni az olajfogyasztás az utóbbi időben, de még nem füstölt, ettől függetlenül úgy döntöttem, hogy megnézetem a motor belsejét.
Elkeserítő látvány tárult elénk. Szívósor tiszta koksz, befecskendezők tiszta koksz. Szerencsére a hengerfalon még nem voltak behúzások.
Ma megvolt a motortisztítás, ég és föld a motor járása, működése... Bedobom az előtte, utána képeket elrettentő példának. Szerintem már 100ezernél meg kellett volna csináltatnom, de ahova eddig hordtam, ott azt mondták, hogy majd akkor foglalkozzak vele, ha már füstöl az autó és 1000 km-en eszik meg ennyi olajat. Erre kicsit kikerekedett a szemem, de hát ők a szakemberek én "informatikus" vagyok.
Ne kérjétek a kontaktot, mert ismerős, ismerőse kapta meg az autót és ő intézett mindent, nem valószínű, hogy bevállalná másnak is a procedúrát.
Annyit tudok, hogy diózás volt, meg ultrahangos tisztítás (befecskendezők), illetve befecskendezőknél tömítés felújítás, szűrő csere, meg minden más tömítés is cserélve lett, amihez hozzányúltak (szívósor le lett szedve).
Csak okulásként írtam. Én most már 50ezrenként biztos meg fogom nézetni endoszkóppal a motort, bármilyen autóm lesz a jövőben. -
zsoltip
őstag
Üdv Fórumtársak!
Céges, sales-es kocsinak keresek valamilyen gépállatot.
Kombi, dízel, automata váltó, tempomat kritériumokkal, és persze KKV révén limitált büdzsével.Amit néztem, de a váltó típusa, Powershift, okán többen is lebeszélnének róla:
FORD MONDEO 2.0 TDCi Titanium Powershift LED!!!Navigáció!!Tolatókamera!!Alternatívák:
OPEL INSIGNIA Sports Tourer 1.6 CDTI Business Innovation Start Stop (Automata) SZERVIZK.HEAD UP DISPLAY.NAVI.TOLATÓKAMERA.ELEKTR.CSOMAGTÉR.FŰTHETŐ SZÉLVÉDŐ
Erről pedig a motorja miatt beszélnének le, mert állítólag a PSA konszern motorjában ne bízzak meg. Ez urban legend lenne? Mik a gyakorlati tapasztalatok?SSANGYONG XLV 1.6 e-XDI DLX Plus (Automata) Magyarországi!62.000KM!!Kitűnő műszaki állapot!
HYUNDAI I40 1.7 CRDi HP Premium DCT 1.tulaj.megkímélt állapotban!!
Köszönettel,
zsoltip -
Jim74
nagyúr
ld lenti videom én nem indulásról anno ilyet vittem nekik. Nem fogadták el. Csak ha ott elöttük tudom a hibát reprodukálni.
Aztán nem ment a start&stop. Az nem zavart de az folyamatosan nem működött gondoltam beviszem egyértelműen nem működik csinálják meg. Hiába erősködtem lepattintottak avval az indokkal, hogy nincs a hibatárolóban hibakód. Írtam KIAnak előkotorhatom kb az volt a válasz, hogy ha márkaszervíz lepattint akkor az van.Ezek mellé még végigolvastam a KIA 7év garanciális feltételeit, kicsit körbejártam a témát (ami szériahiba/gyakori azt KIA beírja a feltételekbe, hogy nem él rá, max 2/3év...) és elengedtem a KIA kötelező szervizeket.
Jövő héten fogok holtpont jeladót cseréltetni ami 99% a nem indulás oka. 30.000Ft lesz. Avval, hogy magamnak csináltam a kötelezőt megspóroltam rengeteg időt és egy 400.000Ft+t csak mostanáig.
Lehet nem jókor vittem a kocsit és persze egyik se olyan értékű probléma volt ami miatt ügyvéddel mentem volna... de na.
Hát ez elég szomorú...
-
Dare2Live
félisten
Próbáld meg otthon kézi spriccelős flakonnal vizet permetezni az ablakra, ahol az esőérzékelő van, bekapcsolt ablaktörlővel és valaki közben videózza a folyamatot, hátha így sikerül mesterségesen előidézni a jelenséget.
Szerintem bármennyi hibával be lehet adni garanciális javításra. Amikor nekem egy Dacia Dokkerem volt, az éves szervizre mindig kis listával mentem
. Nagyon "szerettek" már
.ld lenti videom én nem indulásról anno ilyet vittem nekik. Nem fogadták el. Csak ha ott elöttük tudom a hibát reprodukálni.
Aztán nem ment a start&stop. Az nem zavart de az folyamatosan nem működött gondoltam beviszem egyértelműen nem működik csinálják meg. Hiába erősködtem lepattintottak avval az indokkal, hogy nincs a hibatárolóban hibakód. Írtam KIAnak előkotorhatom kb az volt a válasz, hogy ha márkaszervíz lepattint akkor az van.Ezek mellé még végigolvastam a KIA 7év garanciális feltételeit, kicsit körbejártam a témát (ami szériahiba/gyakori azt KIA beírja a feltételekbe, hogy nem él rá, max 2/3év...) és elengedtem a KIA kötelező szervizeket.
Jövő héten fogok holtpont jeladót cseréltetni ami 99% a nem indulás oka. 30.000Ft lesz. Avval, hogy magamnak csináltam a kötelezőt megspóroltam rengeteg időt és egy 400.000Ft+t csak mostanáig.
Lehet nem jókor vittem a kocsit és persze egyik se olyan értékű probléma volt ami miatt ügyvéddel mentem volna... de na.
-
macilaci78
nagyúr
Helló, először vinném garanciális javítasra az autót, ebben az évben jár le, viszont tegnap azt mondták hogy A hibát elő kell tudjam idézni az átvizsgáláson. A gond hogy megáll a törlő lapát pont as orrom előtt néha mikor esik és az időzítős módban van. Viszont idén alig esett az eső, és mikor mégis megtörtent épp forgalomban voltam nem tudtam le sem fotózni. Mit lehet ilyenkor csinálni? Ha nem olvasnak ki hiba kódot, akkor elküldenek javítás nélkül?
A másik hogy nagyon könnyen felhúzható a kézifék és kB semmit sem fog, ez kopó alkatrésznek számít és nem javítják ingyen, vagy csak valami kábelt kellene megfeszíteni?
Ha ezen túl vagyok úgyis megy egy általam ismert szervizben tárcsa fék cserére de azért érdekel hogy be lehet - e adni két különböző hibával garanciális javítasra?
KösziTelefonos példa: új telcsi MediaMarktból. Kb az első használattól kezdve a google maps pár perc navigálás után kifagyott, a telefon újraindításával talált csak újra jelet, majd megint kifagyott pár perc után.
Reset, másik navigációs alkalmazás használata sem vezetett eredményre, így visszavittem a készüléket javításra. Céges vásárlás volt, így a 3 napos csere sem illetett meg.Pár nappal később hívnak, hogy mehetek érte. Visszakapom, indítom a navigációt, pár perc után kifagy. Nájsz. Nézem a munkalapot: "A hibát nem sikerült reprodukálni."

Fordulok vissza, adom be megint a készüléket. Kérdezem, hogy a szervizes legalább a elindította a navigációt, még ha egy lépést sem tett meg vele? Nem tudja...
Otthagytam, pár nappal később hívnak, hogy kész, mehetek érte. Kértem, hogy olvassa már be a munkalapot. "A hibát nem sikerült reprodukálni." Mondtam, ezért így nem megyek el, a szervizes lesz szíves kipróbálni. Navigáljon el vele valahová, tegyen egy karikát a parkolóban, mit bánom én, csak indítsa el a navigációt. Oké.
Pár nappal később hívnak, hogy kész van, mehetek érte. Megint beolvastattam a munkalapot: fődarabcsere. Köszönöm, megyek érte. Azóta jó.Remélem, sikerül megtalálni az analógiát.
-
Jim74
nagyúr
Helló, először vinném garanciális javítasra az autót, ebben az évben jár le, viszont tegnap azt mondták hogy A hibát elő kell tudjam idézni az átvizsgáláson. A gond hogy megáll a törlő lapát pont as orrom előtt néha mikor esik és az időzítős módban van. Viszont idén alig esett az eső, és mikor mégis megtörtent épp forgalomban voltam nem tudtam le sem fotózni. Mit lehet ilyenkor csinálni? Ha nem olvasnak ki hiba kódot, akkor elküldenek javítás nélkül?
A másik hogy nagyon könnyen felhúzható a kézifék és kB semmit sem fog, ez kopó alkatrésznek számít és nem javítják ingyen, vagy csak valami kábelt kellene megfeszíteni?
Ha ezen túl vagyok úgyis megy egy általam ismert szervizben tárcsa fék cserére de azért érdekel hogy be lehet - e adni két különböző hibával garanciális javítasra?
KösziPróbáld meg otthon kézi spriccelős flakonnal vizet permetezni az ablakra, ahol az esőérzékelő van, bekapcsolt ablaktörlővel és valaki közben videózza a folyamatot, hátha így sikerül mesterségesen előidézni a jelenséget.
Szerintem bármennyi hibával be lehet adni garanciális javításra. Amikor nekem egy Dacia Dokkerem volt, az éves szervizre mindig kis listával mentem
. Nagyon "szerettek" már
. -
trialboj
őstag
Helló, először vinném garanciális javítasra az autót, ebben az évben jár le, viszont tegnap azt mondták hogy A hibát elő kell tudjam idézni az átvizsgáláson. A gond hogy megáll a törlő lapát pont as orrom előtt néha mikor esik és az időzítős módban van. Viszont idén alig esett az eső, és mikor mégis megtörtent épp forgalomban voltam nem tudtam le sem fotózni. Mit lehet ilyenkor csinálni? Ha nem olvasnak ki hiba kódot, akkor elküldenek javítás nélkül?
A másik hogy nagyon könnyen felhúzható a kézifék és kB semmit sem fog, ez kopó alkatrésznek számít és nem javítják ingyen, vagy csak valami kábelt kellene megfeszíteni?
Ha ezen túl vagyok úgyis megy egy általam ismert szervizben tárcsa fék cserére de azért érdekel hogy be lehet - e adni két különböző hibával garanciális javítasra?
Köszi -
sike!
tag
Sziasztok!
2024-es I30 1.5T GDI MHEV, kézi váltós autóban IMT technológia van? Ha igen, annak évente szükséges a cseréje a kézikönyv szerint, azonban ez tavaly nem történt meg az első éves garanciális revízió során. Ez okozhat gondot?
MOD: Fékfolyadék cseréje fel van tüntetve (1 db) a szervizlapon, lehet mégis ez lenne az IMT aktuátorba való olaj?
-
csubuka
addikt
Köszi, akkor meg mégsem annyira előnyösek úgy sem. Bár olvastam azt, hogy a törvényi minimum gari felett lehet kötekedhet a gyártó, de oda lehet a Lurdys pecsét sem elég.
Viszont továbbra is várok egyéb, nem Lurdy-s KIA specifikus, nem márkaszervíz helyet, ha tudtok ajánlani...
-
Dare2Live
félisten
Jah, nekem az lenne a tippem, hogy valamelyik jeladó, vagy gyújtás vagy ilyesmi, esetleg üzemanyag elláttás...

Gondolom diagnosztikát rádugná valaki talán egyből meg is mondaná...
Semmi nincs eltárolva.
-
FollowTheORI
nagyúr
Jah, nekem az lenne a tippem, hogy valamelyik jeladó, vagy gyújtás vagy ilyesmi, esetleg üzemanyag elláttás...

Gondolom diagnosztikát rádugná valaki talán egyből meg is mondaná...
-
Dare2Live
félisten
-
user2
tag
Nem volt maradéktalanul tökéletes az élmény ott... kapkodós, kicsit egyedibb kérdésekkel nem foglalkoznak, hogy recsegő műanyagcsatorna a szélvédő alján stb...
Egyedüli fő előnyük a garis pecsételgetés (de persze lehet ez is tévhit, hogy ha náluk pecsételtet az ember bármilyen random szervízhez képest akkor kevésbé lesz megkérdőjelezhető a gari), ezért írtam, hogy "gari után"-i állapot van...
Tévhit.
-
csubuka
addikt
Nem volt maradéktalanul tökéletes az élmény ott... kapkodós, kicsit egyedibb kérdésekkel nem foglalkoznak, hogy recsegő műanyagcsatorna a szélvédő alján stb...
Egyedüli fő előnyük a garis pecsételgetés (de persze lehet ez is tévhit, hogy ha náluk pecsételtet az ember bármilyen random szervízhez képest akkor kevésbé lesz megkérdőjelezhető a gari), ezért írtam, hogy "gari után"-i állapot van...
-
FollowTheORI
nagyúr
Sziasztok!
KIA specialista, Budapest környékén aki ajánlható (gari után, de mégis egy KIA-kkal tapasztalt ember lássa az éves semmi extra szervízre a kocsit...) eddig a topikban olvasva a KIA Klinika Kft. talán...
Ez jó lehet a leírások alapján, csak jó messzi volna. Más tippetek van esetleg?
-
csubuka
addikt
Sziasztok!
KIA specialista, Budapest környékén aki ajánlható (gari után, de mégis egy KIA-kkal tapasztalt ember lássa az éves semmi extra szervízre a kocsit...) eddig a topikban olvasva a KIA Klinika Kft. talán...
Ez jó lehet a leírások alapján, csak jó messzi volna. Más tippetek van esetleg?
-
Tomics
addikt
Voltam szervizbe a lenti hibával, azóta már kivillant a checkengine is, mivel napi használatba van az autó (2021 Kia ceed 1.5 T-GDI - 95 ezer km-el, rángatott, erőtlen lett, nem gyorsult). Kiolvasták a hibakódot, EGR szelep megszorul egy bizonyos állásban időnként, ez okozza a tüneteket. Gariba cserélik az alkatrészt. Kokszosodva elvileg nincs a szívósor, a trafó még jó (gyári van még benne). Egyébként ha kokszosodás miatt lett volna, akkor az fizetős buli, nem tisztítják gariban (JP autó Jászberény).
-
Jim74
nagyúr
Bal hátsó centrálzár motor van a munkalapon.
Ez volt a cikkszáma: 81410F1010
2 éve cserélték, akkor volt 110ezer az gyári alkatrész. Az utángyártottra azt mondták, hogy több típust is kipróbáltak, de egyik sem vált be. Max 1,5 év alatt elromlottak és lehetett újra cserélni. A gyárival az a tapasztalat, hogy 7-8 évet elmennek.
Hogy ez igaz-e, vagy sem, nem tudom. Nem értek hozzá, nem kockáztattam. -
Zoona
aktív tag
Szia!
Bal hátsó ajtóval jártam hasonlóan. Ha kívüről megnyomtam az ajtót a kilincs magasságában, akkor hallottam egy kattanást és lehetett nyitni. Aztán már ez sem működött, és se belülről, se kívülről nem lehetett kinyitni. Az elektromos zárat kellett cserélni. Gyárit ajánlották, jó drága volt...
Köszi a választ - esetleg [link] erre gondolsz, azaz ezt az alkatrészt kell majd cserélni?
-
Jim74
nagyúr
Sziasztok!
Van egy 2016-os Kia Sportage, aminek a vezető oldali első ajtót nem nyitja ki a központi zár. Belülről kell manuálisan kinyitni az ajtót, utána (lezárásig) nyílik az ajtó. Lezárás és újranyitás után pedig megint nem nyílik ki kívülről.Találkozott valaki már ilyennel?
Mi lehet a baj / mi lehet a megoldás rá?
Külföldi fórumokat találtam, hogy megadhatta magát az ajtózárral lehet a baj és cserélni kell. (de olyat is mondtak FB csoportban, hogy a bal hátsó kerék lapos és a szenzor letilt - ezt mondjuk furcsállnám)
Szia!
Bal hátsó ajtóval jártam hasonlóan. Ha kívüről megnyomtam az ajtót a kilincs magasságában, akkor hallottam egy kattanást és lehetett nyitni. Aztán már ez sem működött, és se belülről, se kívülről nem lehetett kinyitni. Az elektromos zárat kellett cserélni. Gyárit ajánlották, jó drága volt...
-
Zoona
aktív tag
Sziasztok!
Van egy 2016-os Kia Sportage, aminek a vezető oldali első ajtót nem nyitja ki a központi zár. Belülről kell manuálisan kinyitni az ajtót, utána (lezárásig) nyílik az ajtó. Lezárás és újranyitás után pedig megint nem nyílik ki kívülről.Találkozott valaki már ilyennel?
Mi lehet a baj / mi lehet a megoldás rá?
Külföldi fórumokat találtam, hogy megadhatta magát az ajtózárral lehet a baj és cserélni kell. (de olyat is mondtak FB csoportban, hogy a bal hátsó kerék lapos és a szenzor letilt - ezt mondjuk furcsállnám)
-
dethroner
veterán
Nem tudom, nem értek a lovakhoz.
Kia Ceed JD-m van, annak olvastam utána. Buta TPMS, a szenzor küldi az értéket is, de a kocsi nem mutatja sehol sem. Programozni nem kell, pár km alatt megtalálja. Nálam sem programoztak semmit, csak megnézték, melyik frekvencián küldi a jelet, a kocsira gyújtást sem adtak.Na lehet megvan a probléma oka. Ami belekerült, az 434 MHz-en kommunikál és 2010-2014 között gyártott Sportage-hez való. Míg neki a 2021-es 4. generációs QLE típushoz a 433MHz-n kommunikáló 52933-D9100 kell.
-
macilaci78
nagyúr
Nem tudom, nem értek a lovakhoz.
Kia Ceed JD-m van, annak olvastam utána. Buta TPMS, a szenzor küldi az értéket is, de a kocsi nem mutatja sehol sem. Programozni nem kell, pár km alatt megtalálja. Nálam sem programoztak semmit, csak megnézték, melyik frekvencián küldi a jelet, a kocsira gyújtást sem adtak. -
dethroner
veterán
Én Ali-s szenzorral, lemezfelnivel és a kocsival kapott 2-3 éves nyári gumival mentem a gumishoz. A szenzorokat már a zacskóban ellenőrizte, összerakta a kerekeket, fel a kocsira és utána a kocsin is körbe ment a szenzorokon egyesével.
Bár azt mondtam, gyári szeznozorok Fb-csoportból 8k darabáron, nem Aliról 9k-ért a 4 darab...
Elhitte.
Ahogy néztem, maga a szenzor nem szerves része a szelepnek, maga a szelep egyszerűen csak egy fix helyen tartja a keréken belül. Simán lehet, hogy elmozdult, sérült akár a lelazult szelep miatt, akár a felnin ülő gumiban és emiatt nincs jel.
Engem is azzal engedett el a gumis, hogy a fém szelepet az acélfelni esetleg nem szereti és rövid idő alatt elengedi a nyomást. Másnapra felnin ülhet a kocsi.
Emberünk elgurult egy jobban felszerelt gumis műhelybe, ahol masinával megnézték a kereket, és azt mondták egyik szelep sem ad jelet. Megkérdeztem melyik eladótól vette, azt mondta [ez] az. Lehet ezeket még utólag esetleg megpróbálni felprogramozni, vagy tényleg kuka?
-
macilaci78
nagyúr
Kösz, majd ránézek. A történet a következő. Tavaly vette a szomszédom az autót, 70 feletti férfi, nem sok tapasztalata van az ilyen modern dolgokkal
Most vett új nyári gumikat és lemezfelnit, aliról rendelt TPMS szelepet, gumis összerakta, ment vele kb 2 nap rövidebb utakat, nem volt semmi hibajel. Majd a 3. napon elmondása szerint felvillant a TPMS sárga lámpa, de a kiírt üzenetre már nem emlékszik. Megállt, és látta hogy a bal hátsó kerék felniig leeresztett. A szelepre amikor rá akarta tenni a kis kompresszort, észrevette hogy kézzel lazán tudja tekerni, gyakorlatilag nem volt betekerve a felnibe a szelep
úgy járt vele 2 napig. Utána gumit felfújta, talán nem sérült meg semmi és használható a felni és a gumi is, de azóta a műszerfalon világít a kis sárga visszajelző és valami olyat ír hogy TPMS keresés, vagy valami ilyesmi. Na ekkor szólt, hogy próbáljuk már kideríteni hogy mi a helyzet. Mondjuk hosszabb utat azóta se ment még vele, de gondoltam talán a menübe beletúrva meg lehetne nézni hogy lát-e bármelyik guminyomásról információt.Én Ali-s szenzorral, lemezfelnivel és a kocsival kapott 2-3 éves nyári gumival mentem a gumishoz. A szenzorokat már a zacskóban ellenőrizte, összerakta a kerekeket, fel a kocsira és utána a kocsin is körbe ment a szenzorokon egyesével.
Bár azt mondtam, gyári szeznozorok Fb-csoportból 8k darabáron, nem Aliról 9k-ért a 4 darab...
Elhitte.
Ahogy néztem, maga a szenzor nem szerves része a szelepnek, maga a szelep egyszerűen csak egy fix helyen tartja a keréken belül. Simán lehet, hogy elmozdult, sérült akár a lelazult szelep miatt, akár a felnin ülő gumiban és emiatt nincs jel.
Engem is azzal engedett el a gumis, hogy a fém szelepet az acélfelni esetleg nem szereti és rövid idő alatt elengedi a nyomást. Másnapra felnin ülhet a kocsi.
-
dethroner
veterán
-
szimi57
őstag
-
dethroner
veterán
Új hozzászólás Aktív témák
-
8544 - 8401
8544 - 8401 8400 - 8301 8300 - 8201 8200 - 8101 8100 - 8001 8000 - 7901 7900 - 7801 7800 - 7701 7700 - 7601 7600 - 7501 7500 - 7401 7400 - 7301 7300 - 7201 7200 - 7101 7100 - 7001 7000 - 6901 6900 - 6801 6800 - 6701 6700 - 6601 6600 - 6501 6500 - 6401 6400 - 6301 6300 - 6201 6200 - 6101 6100 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest









) amibe kerülne. "majd egyszer megérkezik, fogalmuk sincs mikor".
A jobb oldali a kesztyűttartót kivéve annak magasságában van a belső oldali harmadnál.




Kia Ceed JD-m van, annak olvastam utána. Buta TPMS, a szenzor küldi az értéket is, de a kocsi nem mutatja sehol sem. Programozni nem kell, pár km alatt megtalálja. Nálam sem programoztak semmit, csak megnézték, melyik frekvencián küldi a jelet, a kocsira gyújtást sem adtak.

