Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Petykemano
#9979
üzenetére
Én ha jól értem ebből a lényeget, ezt hámoztam ki.
AMD: beadhatsz 1 graphics (legyen itt draw call most) + x compute szálat (64 van kezelve egyszerre full hw-ben, az előtte és közben is a gpu osztja be a feladatot -scheduler- stb). Tehát van async. Amikor ez elkezd futni (végrehajtódni) bármikor hozzáadhatsz új feladatokat azok elkezdenek azonnal végrehajtódni párhuzamosan, ha van rá szabad erőforrás. Tehát nem kell megváni sem a draw, sem a compute végét, máris megy utána azonnal az új feladat is, vagy vele párhuzamosan is. Tehát amolyan "full szabadon etethető" async.
nVidia: beadhatsz 1 graphics (draw) + x compute szálat (32 van kezelve egyszerre hardverben, de csak részben - munkabeosztás (shedule, stb stb) az cpu/szoftver feladat). Tehát van async. Amikor ez elkezd futni (végrehajtódni), akkor viszont nem adhatsz hozzá bármikor új feladatot már, meg kell várni amíg az 1 grafikus (draw) feladat legalább végrehajtódik (+ a már eleve elindult compute is nyilván). Szóval a minimális idő a draw call futása. Utána megint hozzá lehet csapni a következő plussz feladatokat (vagy a már meglévő mögé, vagy mellé). Tehát itt a megkötés csak annyi, hogy nem kezd ez azonnal végrehajtódni az új végrehajtandó feladat párhuzamásan akármikor.
Ez számomra nem zárja ki hogy működőképes legyen a dolog, mire kell figyelni csak?
Hát arra hogy lehetőleg amíg a draw fut, addig ne akarj végrehajtani új párhuzamos feladatot. És lehetőleg a compute feladataid ne legyenek hosszabbak a draw call végrehajtásánál.Jól értem, hogy jól értem?

Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- Sapphire Pulse RX 7900 XTX
- NVIDIA RTX20xx-30xx-40xx - - AMD RX5xxx/6xxx/7xxx - - Kártya hűtések - - Folyamatosan frissül!
- PNY GeForce RTX 5060 Ti 16GB EPIC-X RGB Overclocked, Triple Fan
- PALIT GeForce RTX 5060 Ti Infinity 3 16G, új, 3 év gari
- Eladó Nvidia GeForce GTX 1080 Ti olcsóbban, hibás ventivel
- BESZÁMÍTÁS! MSI B460M 10400F 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600XT 8GB Rampage SHIVA Cooler Master 650W
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4088
- iPhone 15 Pro 128GB 100% (1év Garancia)
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro Max 256GB Blue Titanium -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen
- MSI 17 Pulse FHD IPS 144Hz i7-13700H 14mag 16GB 512GB SSD Nvidia RTX 4060 8GB 140W Win11 Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs



