- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- OLED TV topic
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- ZIDOO médialejátszók
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- NVIDIA GeForce RTX 3060 (GA106)
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Masszívan lekorlátozza az AI gyorsítók elérhetőségét az USA
- A Zotac legkomolyabb GeForce RTX 5090 kártyája 600 wattot eszik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
opr
nagyúr
válasz bandi0000 #11413 üzenetére
Húha, itt tényleg nagy a kavar. Elképzelni nem tudom, milyen maszlag magyarázatot sikerült adniuk az egyetemen.
Szóval, nem OOB, hanem OOP (Object Oriented Programming).
Nagyon leegyszerűsítem az érthetőség kedvéért a dolgot, szóval a kollegák légyszi ne gyilkoljanak halomra.
Az egésznek az a lényege, hogy:
- Leosztod a programod kicsi, logikus összetevőkre/részekre. Egy ilyen "rész" csak egy feladatot lát el. Na, ez az osztály. Az osztály neve Qrvafontos, mert ami a neve, az a feladata. Ezért van az, hogyha van olyan osztály, aminek mondjuk az a neve, hogy HttpConnector, erre file-okat nyitogat, akkor aki írta, annak a fejét lágyan, szeretetteljesen illik integrálni az asztallapba.
- Innentől kezdve a program átlátható, illetve minden osztályról tudod, hogy mit csinál. Ez a lényege az OOP-nek. Nem azt tudod, hogy HOGYAN csinál valamit. Azt tudod, hogy MIT csinál, és ehhez mire van szüksége.
- Az objektum az egy példányosított osztály, nem kell túlmisztifikálni (tehát bármilyen osztály, amit használsz a kódban, azoknak minden példánya egy-egy objektum).És akkor itt jön be a képbe a public, private, protected. Ezek mind a külső szemlélő szempontjából egy adott osztályon belüli függvények/adattagok láthatóságát (elérhetőségét) szabályozzák.
Mivel minden osztályról azt tudjuk, hogy mit csinál, de nem tudjuk (leszarjuk), hogy hogyan.
Fentebbi példa esetén a HttpConnector osztályt mondjuk létrehozzuk, aztán van neki két publikus függvénye, egy connectTo(string const &cim), meg egy disconnect().Te ebből, mint ember, aki az osztályt használja, ennyit látsz. Nem látod, hogyan oldja meg a csatlakozást, nem látod, milyen adattagjai (változói) vannak, stb. És igazából, le is szarod, mert Te ezt csak használni szeretnéd.
Tehát a példánkban az osztálynak kettő darab publikus függvénye van (C++ esetén konstruktor, destruktor kivételével), a connect meg a disconnect, és ki tudja mennyi private/protected.
Az, hogy ezek között mi a különbség, legyen házi, innentől már nem nehéz.
Header: C#-nál van header file? Vagy itt már C++ról beszélünk? A header-t egyelőre fogd fel úgy, mint az a file, ami leírja, hogy néz ki a class, és tekints rá úgy, mint egy hatalmas előny, hogy van egy kicsike file-od, amiben benne van minden függvény, member, meg minden, így elég egy bármilyen osztályra vetni egy pillantást, és azonnal tudod, hogy mire számíthatsz tőle.
Egyébként egy nagyon hasznos dolog, Én imádom, hogy van.
Annyi még, hogy header-be kifejtést nem írunk, (inline kivételével, de azt most inkább hanyagold még), kézeltörés jár érte. Header-fileban definiálod a class-t, cpp file-ban kifejted.Ha van valami, amit nem írtam le/nem tiszta, kérdés jöhet.
Kollegák: Ha valaki kiegészítené, az is jöhet, de lehetőleg vegyük figyelembe, hogy junior kollegához beszélünk, és olyankor a túl sok infónak általában az a vége, hogy semmi nem marad belőle/csak összezavarodik szegény."Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- 10db bontatlan, 1M Ft-os gép - Lenovo Yoga Pro 9 (16IMH9) - Intel Core Ultra 9 185H, RTX 4060 érintő
- Dell 5500 Laptop 15,6" FHD/i5-8Gen/MS Office/DDR4 16Gb/256GB SSD/HDMI/USB-C/CAM 1Év Gari 27% Áfás!
- Ayaneo Pocket S android kézikonzol
- HP 640 G4 Laptop 14" FHD/i5-8Gen/MS Office/DDR4 8Gb/256GB SSD/HDMI/CAM/Wifi 1Év Gari 27% Áfás!
- AirPods 4 sima és aktív zajkioltásos - bontatlan, 1 év Apple garancia