-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
yerico
senior tag
A PC irányvonal képviselő sokszor szeretnek "elegánsan" megfeledkezni arról, hogy egy asztali gép nem csak a ház és a benne lévő komponensekről szól, hanem kell mellé még egy monitor, egy billentyűzet, egy egér valamint valami hangkeltő megoldás is.
Pont úgy, mint egy normálisan használt laptophoz is. Nyilván nem fogok napi nyolc órába a laptop beépített billentyűzetén pötyögni, az ergonómiai szempontból abszolút rossz helyen lévő képernyőjét bámulni (nem is ajánlanám senkinek) és lehetőleg a zene is valami rendes dobozokból szóljon, amikben elfér legalább a négy-öt collos közép.
ha az ember árban egy kicsit komolyabb gépet rak össze, akkor azért illik a perifériák kiválasztása esetén is nem az alsó polcosakat kiválasztani
A laptopok beépitett cuccai azok kifejezetten az alsópolcos szintet hozzák, vagy még azt se.
Reggel lehúzom az asztali PC-mről az egeret, billentyűzetet, 32-es monitort, és azzal a mozdulattal átdugom a notebook PC-be, mert azon dolgozom. Aztán este csatlakozók kitép, átdug asztaliba, mert minden másra sokkal jobb. De ritkán használok notebookot saját billentyűzetével és monitorával, ha igen, akkor vagy a 14-est veszem elő hurcolni, vagy a 17-es, mert annak elég nagy a monitora.
-
7Heads Drago
veterán
Laptop nekem eddig kettő volt. Egy Asus X54H, meg a mai napig használt Lenovo Ideapad 5-15ITL05 Type 82FG
Ok, utóbbit 2021 legvégén vettem kb negyedmillió forintért. Ez szerintem éppen az olcsó gép kategória felett van.
Villanyszerelő vagyok, az én ügyfeleim sem nézik azt, hogy ebbe a konnektorba be lehet- dugni a hősugárzót, így én aki "nem ért hozzá" úgy vagyok vele, hogy a laptop az hordozható. És szemrebbenés nélkül hajlandó vagyok berakni egy csősálba, majd a bicikli oldaltáskában zötyögni vele tizenpár km-et a lakhelyemtől addig ahol kell a laptop...
Kb 20 év alatt nagyon sok ilyen km került a két laptopba, és ettől nem lett baja. (Pedig az ASUS-t eredetileg HDD-vel vettem, később kapott a rendszer SSD-t, de a HDD azóta Caddy-ben maradt data célra. És az is bírja)
A legnagyobb bajok laptopnál azok voltak, hogy bebaszva vittem be buli után hajnal 3-kor, és az ajtófélfa beletörte a pendrive-ot, vagy az, hogy földút mellett lakom, és kb havonta kell takarítani a ventit.
Cserébe asztali géppel szemben keveset fogyaszt, halkabb, és sok esetben azt sem értem, hogy nem pc-vel dogozó, vagy gamer emberek miért vesznek a napi fórumozáshoz/netezéshez, yt/tik-tok/insta nézéshez asztali gépet.....
Én mindig azt mondom feladathoz az eszközt. Ha asztali gépre lenne szükségem, akkor biztosan azt vennék, de most a helyváltoztatás igénye erősebb, és egyrészt ezért a laptop, másrészt a fillérbasz*s minősített intézménye, kevesebbet fogyaszt. A fórumot, meg a YT-ot viszont rohadtul nem érdekli miről rakom ki az 55" tv-re....
De ez csak én vagyok, mindenkinek más a preferencia.Nincs ezzel semmi baj se.
-
tDr1v3r
veterán
Laptop nekem eddig kettő volt. Egy Asus X54H, meg a mai napig használt Lenovo Ideapad 5-15ITL05 Type 82FG
Ok, utóbbit 2021 legvégén vettem kb negyedmillió forintért. Ez szerintem éppen az olcsó gép kategória felett van.
Villanyszerelő vagyok, az én ügyfeleim sem nézik azt, hogy ebbe a konnektorba be lehet- dugni a hősugárzót, így én aki "nem ért hozzá" úgy vagyok vele, hogy a laptop az hordozható. És szemrebbenés nélkül hajlandó vagyok berakni egy csősálba, majd a bicikli oldaltáskában zötyögni vele tizenpár km-et a lakhelyemtől addig ahol kell a laptop...
Kb 20 év alatt nagyon sok ilyen km került a két laptopba, és ettől nem lett baja. (Pedig az ASUS-t eredetileg HDD-vel vettem, később kapott a rendszer SSD-t, de a HDD azóta Caddy-ben maradt data célra. És az is bírja)
A legnagyobb bajok laptopnál azok voltak, hogy bebaszva vittem be buli után hajnal 3-kor, és az ajtófélfa beletörte a pendrive-ot, vagy az, hogy földút mellett lakom, és kb havonta kell takarítani a ventit.
Cserébe asztali géppel szemben keveset fogyaszt, halkabb, és sok esetben azt sem értem, hogy nem pc-vel dogozó, vagy gamer emberek miért vesznek a napi fórumozáshoz/netezéshez, yt/tik-tok/insta nézéshez asztali gépet.....
Én mindig azt mondom feladathoz az eszközt. Ha asztali gépre lenne szükségem, akkor biztosan azt vennék, de most a helyváltoztatás igénye erősebb, és egyrészt ezért a laptop, másrészt a fillérbasz*s minősített intézménye, kevesebbet fogyaszt. A fórumot, meg a YT-ot viszont rohadtul nem érdekli miről rakom ki az 55" tv-re....
De ez csak én vagyok, mindenkinek más a preferencia.+1
A notim árából simán tudnék olyan gépet venni ami az én hobbi szutykaimhoz (Autodesk Fusion modellezés, Visual Studio C# programozás etc) jobb lenne... csak pont nem használnám ki egyáltalán azon a szinteken amin ezekkel vagyok, nem ebből élek meg. Viszont megfogom, jön velem bárhova: ha asszony HO-ban van és konferenciázik átmegyek a hálóba vele, ha utazunk valahova tudom buszon és vonaton is használni, céghez is bevihetem (bár inkább céges laptopot adjanak lol).
Jah, játékok: CS Source meg a Black Ops 2 fut, na nekem ez elég.
Ha más érdekel akkor ott a PS4 a nappaliban - és ebből sejthető hogy milyen friss játékokkal játszok... negyedévente egyszer... -
RandomName
senior tag
Gaming szempontból én fura fazon vagyok. Anno 4-5 évesen arcade gépeken kezdtem el játszani, meg flippereken, így nekem egy kontroller jobban kézre esik, mint a WASD+egér. Emiatt bár nem fordul ki az egér+bill a kezemből, de játékoknál a konzolon van a hangsúly.
De persze valami fájás nekem is kell, ezért a lenovóban is van valami dedikált kártya az inteles videólassító mellé, hogy valami komfort game-t tudjak játszani ha éppen arra van szükség, és nem a telefont akarom nyomkodni pl valami random ügyeletben.... De kb ez a God of war a max, vagy éppen full minimumon még a CP2077 éppen elfut rajta, de a Jedi: Survivor már nem, a Fallen Order meg igen.... Sose akartam azonnal friss AAA game-el játszani, inkább ilyenkor bepótolom a kimaradt TPS-eket, mint a Yakuza, Tomb Raider, stb.... Arra meg pont elég....
Műszaki ember vagyok, feladathoz eszközt szeretek venni.
-
nuke7
veterán
Laptop nekem eddig kettő volt. Egy Asus X54H, meg a mai napig használt Lenovo Ideapad 5-15ITL05 Type 82FG
Ok, utóbbit 2021 legvégén vettem kb negyedmillió forintért. Ez szerintem éppen az olcsó gép kategória felett van.
Villanyszerelő vagyok, az én ügyfeleim sem nézik azt, hogy ebbe a konnektorba be lehet- dugni a hősugárzót, így én aki "nem ért hozzá" úgy vagyok vele, hogy a laptop az hordozható. És szemrebbenés nélkül hajlandó vagyok berakni egy csősálba, majd a bicikli oldaltáskában zötyögni vele tizenpár km-et a lakhelyemtől addig ahol kell a laptop...
Kb 20 év alatt nagyon sok ilyen km került a két laptopba, és ettől nem lett baja. (Pedig az ASUS-t eredetileg HDD-vel vettem, később kapott a rendszer SSD-t, de a HDD azóta Caddy-ben maradt data célra. És az is bírja)
A legnagyobb bajok laptopnál azok voltak, hogy bebaszva vittem be buli után hajnal 3-kor, és az ajtófélfa beletörte a pendrive-ot, vagy az, hogy földút mellett lakom, és kb havonta kell takarítani a ventit.
Cserébe asztali géppel szemben keveset fogyaszt, halkabb, és sok esetben azt sem értem, hogy nem pc-vel dogozó, vagy gamer emberek miért vesznek a napi fórumozáshoz/netezéshez, yt/tik-tok/insta nézéshez asztali gépet.....
Én mindig azt mondom feladathoz az eszközt. Ha asztali gépre lenne szükségem, akkor biztosan azt vennék, de most a helyváltoztatás igénye erősebb, és egyrészt ezért a laptop, másrészt a fillérbasz*s minősített intézménye, kevesebbet fogyaszt. A fórumot, meg a YT-ot viszont rohadtul nem érdekli miről rakom ki az 55" tv-re....
De ez csak én vagyok, mindenkinek más a preferencia.Amúgy igazad van, ha nem játszanék hebe-hóba, nekem se kellene asztali gép

-
RandomName
senior tag
Az a baj nekem sose volt ilyen gépem. Javitottam őket. Sztem írtam is. Nem egyet kettőt. Sajnos nem fotoztam őket. Sorry. Ha nálad a szekrényben vannak a gépek úgy elhiszem hogy sokat bírnak. Nálam otthon egy noti van kb 8 éve, és kb 4 évesen vettem. Az új árra volt 450-600. Az átlag embereknél a suli miatt kell gép a gyereknek és úgy fogja használni ahogy minden mást is. Az idősebb korosztály általában jobban vigyázz rá és jellemzően nem hurcolásza mindenféle. Aki meg dolgozni is akar rajta az meg normális gêpet keres. Ha meg nem azt nagyon sajnálom. Ha az olcsó kategóriából te 100-ból egyet is találsz csak úgy ránézésre ami 5+ évet ki fog bírni arra befizetek. Már ha használod is. Teljesen lutri az egész. Viszont te váltig véded az olcsó gépeket, miközben nem azt használod. Én itt befejeztem a társalgást. Értelmetlen tovább ragozni. Egy rakás gêped van otthon ami vagy a szekrényben van vagy nagy ritkán használod, de ez nem aktív használat. Én bő 10 évig csináltam, és nálam alap volt hogy elégedett legyen az ügyfél.
Laptop nekem eddig kettő volt. Egy Asus X54H, meg a mai napig használt Lenovo Ideapad 5-15ITL05 Type 82FG
Ok, utóbbit 2021 legvégén vettem kb negyedmillió forintért. Ez szerintem éppen az olcsó gép kategória felett van.
Villanyszerelő vagyok, az én ügyfeleim sem nézik azt, hogy ebbe a konnektorba be lehet- dugni a hősugárzót, így én aki "nem ért hozzá" úgy vagyok vele, hogy a laptop az hordozható. És szemrebbenés nélkül hajlandó vagyok berakni egy csősálba, majd a bicikli oldaltáskában zötyögni vele tizenpár km-et a lakhelyemtől addig ahol kell a laptop...
Kb 20 év alatt nagyon sok ilyen km került a két laptopba, és ettől nem lett baja. (Pedig az ASUS-t eredetileg HDD-vel vettem, később kapott a rendszer SSD-t, de a HDD azóta Caddy-ben maradt data célra. És az is bírja)
A legnagyobb bajok laptopnál azok voltak, hogy bebaszva vittem be buli után hajnal 3-kor, és az ajtófélfa beletörte a pendrive-ot, vagy az, hogy földút mellett lakom, és kb havonta kell takarítani a ventit.
Cserébe asztali géppel szemben keveset fogyaszt, halkabb, és sok esetben azt sem értem, hogy nem pc-vel dogozó, vagy gamer emberek miért vesznek a napi fórumozáshoz/netezéshez, yt/tik-tok/insta nézéshez asztali gépet.....
Én mindig azt mondom feladathoz az eszközt. Ha asztali gépre lenne szükségem, akkor biztosan azt vennék, de most a helyváltoztatás igénye erősebb, és egyrészt ezért a laptop, másrészt a fillérbasz*s minősített intézménye, kevesebbet fogyaszt. A fórumot, meg a YT-ot viszont rohadtul nem érdekli miről rakom ki az 55" tv-re....
De ez csak én vagyok, mindenkinek más a preferencia. -
7Heads Drago
veterán
Kb. egy árban voltak. A Blade-et itt vettem Malák-tól 0 percesen 550-ért, az M2 Air 649 volt.
De igazából "mindegy" is, a lényeget te is, tDr1v3r és én is igazából megfogalmaztuk.
Ha időtálló laptopot szeretne az ember, akkor nem 100-400 ezres kategóriában fogja megtalálni, hanem az 500+ ezres kategóriában.+1
-
DiamondBack
senior tag
Legalább a videó alatti hozzászólásokon jót röhögtem, nem néztem végig de remélem elhangzott hogy "további tech-tippekért kövess be"

Folyamatosan eladom-újraépítem az asztalit, csak a monitor/bill/egér marad fix helyen, ilyenkor mindig lenyúlom az Asszony laptopját belepattintom az én steam könyvtáros ssd-met és megy tovább minden. Nincs olyan hogy szar az asztali vagy a laptop, olyan van hogy hülye vagyok és 4k-ban maxon akarok cyberpunkozni a 4050-es laptopon de azért nem a latop a szar...
-
Evil Snowman
őstag
Kb. egy árban voltak. A Blade-et itt vettem Malák-tól 0 percesen 550-ért, az M2 Air 649 volt.
De igazából "mindegy" is, a lényeget te is, tDr1v3r és én is igazából megfogalmaztuk.
Ha időtálló laptopot szeretne az ember, akkor nem 100-400 ezres kategóriában fogja megtalálni, hanem az 500+ ezres kategóriában. -
tDr1v3r
veterán
Persze, de ez egyértelmű. Aki azt hiszi hogy olcsóbban tud jót vagy jobbat, de még csak egyenértékűt is az hülye. A minőségnek megvan az ára, amit ha megfizet az ember akkor évekig boldog lesz.
-
nuke7
veterán
Akkor is kb ugyanaz jön ki hogy ugyanolyan tartós mindkettő, ha jól van megépítve. Asszony Elitebook-ja asszem 2018-as, kutya baja. Apám T61-je, 2560p-je is ugyanúgy üzemel mint az én 2012-es MBP-m, pedig mindkettőt gyepálta (mindkettő céges környezetben volt használva sokáig, csak kivásárolta)
pont ez a lényeg - hogy ugyanolyan áron lehet ugyanolyan jót kapni. De a jó / tartós nem lesz olcsó
-
tDr1v3r
veterán
Akkor is kb ugyanaz jön ki hogy ugyanolyan tartós mindkettő, ha jól van megépítve. Asszony Elitebook-ja asszem 2018-as, kutya baja. Apám T61-je, 2560p-je is ugyanúgy üzemel mint az én 2012-es MBP-m, pedig mindkettőt gyepálta (mindkettő céges környezetben volt használva sokáig, csak kivásárolta)
-
7Heads Drago
veterán
Az értelmes vitában benne vagyok, de ne bunkózz kérlek.
Neked is van egy tapasztalatod és véleményed, nekem is. Sose írtam, hogy ócskát vegyen valaki. Olcsó != Ócska. Van itthon 2 éves gép n5100-el, és van gamer gép is. Van Flex 5 is és thinpad is. 17 éves eeepc is. A vivobook is a szekrényben, az előző random asus a családnál szolgál. Meg volt véve amire szükség van, amikor kiszolgált, vándorolt tovább a csaladban, vagy ment a szekrénybe. Ezen kívül munka végett a kis olcsó laptoptol, netbooktol, ulteabooktol kezdve workstationon keresztül yoga-n át 17"-es highend gamerig mindennel dolgoztam már. Ezek alapján van egy kialakult véleményem.
Most te jössz, érdekel mi volt az az olcsó gép aminek random eltört a zsanerja, tanuljunk belőle.Az a baj nekem sose volt ilyen gépem. Javitottam őket. Sztem írtam is. Nem egyet kettőt. Sajnos nem fotoztam őket. Sorry. Ha nálad a szekrényben vannak a gépek úgy elhiszem hogy sokat bírnak. Nálam otthon egy noti van kb 8 éve, és kb 4 évesen vettem. Az új árra volt 450-600. Az átlag embereknél a suli miatt kell gép a gyereknek és úgy fogja használni ahogy minden mást is. Az idősebb korosztály általában jobban vigyázz rá és jellemzően nem hurcolásza mindenféle. Aki meg dolgozni is akar rajta az meg normális gêpet keres. Ha meg nem azt nagyon sajnálom. Ha az olcsó kategóriából te 100-ból egyet is találsz csak úgy ránézésre ami 5+ évet ki fog bírni arra befizetek. Már ha használod is. Teljesen lutri az egész. Viszont te váltig véded az olcsó gépeket, miközben nem azt használod. Én itt befejeztem a társalgást. Értelmetlen tovább ragozni. Egy rakás gêped van otthon ami vagy a szekrényben van vagy nagy ritkán használod, de ez nem aktív használat. Én bő 10 évig csináltam, és nálam alap volt hogy elégedett legyen az ügyfél.
-
nuke7
veterán
Attól függ melyik gyártótól van a Windows-os gép.
Családban van 2 M2 Air azok most lesznek 3 évesek, valamint egy 2022-es Razer Blade 15, ami hamarosan 4 éves lesz. Semmi baja. Zsáner patent ennyi idő után is. Többi része szintén.
A titok szerintem 2 dologban van. Az egyik az anyag használat. Nálam csak a fém házas laptopok “játszanak”.
A másik az ár. Sajnos IT cuccok esetén hatványozottan igaz, hogy ami olcsó az sz@r. Sajnos van benne elég sok gyakorlati tapasztalatom hála olyan rokonoknak, akik nem hallgatnak az ajánlásomra.stimmel, csak a blade pl. drágább mint az air-ek...
-
fzoli19
csendes tag
Azta.... hűha. De ha jó az ócska gép is akkor neked miért van drága géped? Bizonygatod hogy jó az olcsó és közben meg nem is azt használod....

Mellesleg ha drága valami nem jelenti automatikusan hogy jó is. Inkább csak jobbak az esélyeid a túlélésre. Amiket felsoroltál gépeket egy se volt és nem is lesz. Nálam nem ajánlott kategória. Mivel sok gépet láttam szétszedve megvannak azok a pontok amikből nem engedek.Az értelmes vitában benne vagyok, de ne bunkózz kérlek.
Neked is van egy tapasztalatod és véleményed, nekem is. Sose írtam, hogy ócskát vegyen valaki. Olcsó != Ócska. Van itthon 2 éves gép n5100-el, és van gamer gép is. Van Flex 5 is és thinpad is. 17 éves eeepc is. A vivobook is a szekrényben, az előző random asus a családnál szolgál. Meg volt véve amire szükség van, amikor kiszolgált, vándorolt tovább a csaladban, vagy ment a szekrénybe. Ezen kívül munka végett a kis olcsó laptoptol, netbooktol, ulteabooktol kezdve workstationon keresztül yoga-n át 17"-es highend gamerig mindennel dolgoztam már. Ezek alapján van egy kialakult véleményem.
Most te jössz, érdekel mi volt az az olcsó gép aminek random eltört a zsanerja, tanuljunk belőle. -
7Heads Drago
veterán
A legtöbb laptop kijelzője csavarodik, ez nem olcsó laptopos sajátosság. Hogy ettől mondjuk el is törne, és hát ugye ráadásul hogy bááármikor
az mondjuk szerintem nem tipikus. Pont azért mert csavarodik, rugalmas, rendesen meg kell rántsd, vagy csapnod hogy zsanér törjön, vagy a kijelzőben pattanjon valami. Persze elfáradhat, az évek alatt simán el tudom képzelni, hogy majd ezért kell eldobni. De nem csak laptop, más eszköz esetében sem gariznak, ha eltöröd (biztosítást talán köthetsz rá). Persze volt olyan Legionom aminél a webkamerának volt egy kis dudorja, a burkolat éles ívekben futotta körbe, nagyon szép volt. Nah ott repedt el a műanyag 1 éven belül. Nem mondnaám hogy olcsó volt a laptop
De ragaszotttam feleségem szintén nem olcsó Vivobookját 5 év után, mert a zsanért takaró burkolat egyszerűen leesett.
Most egy 14"-es TUF-ot nyúzok, hát valaki írta a tejfölös doboz kifejezést, néha erről is ez jut eszembe pedig valami katonai tanúsítvány is van rajta, olcsó se volt. És még így is jó eséllyel van benne 4-5 év, de hamarabb fogom cserélni.
Korábban volt egy kijelentés úgy hárommillió hozzászólással ezelőtt, hogy ne gyenge telejsítményű procis gépet vegyen a felhasználó, annál vegyen jobbat (teljesítményűt) és milyen jó tartós lesz. Hát nem lesz automatikusan az.
De ez a tartósságosság túl van lihegve, meg kicsit a gépek lenézve. Átlagos felhasználásra az olcsóból is találni olyat ami valószínűleg rendben lesz.
Kicsit a mai szokások is modnjuk segítenek ebben, mert ma nem várod el, hogy eszköz (laptop, TV, mosógép stb.) 30 évig téged szolgáljon, 5-10 évig ha bírja, akkor már boldogság van, és jó eséllyel egyiket másikat fele idő alatt lecseréljük, mert meguntuk, nagyobb kell, kissebb kell, szebb kell.
A laikus amúgy pont attól laikus, hogy nem fog SSD-t meg RAM-ot cserélni. Aki meg nem az, tud találni olyna gépet amiben kényelmes az SSD csere / bővítés, meg a forrasztott RAM mellé foglalatot is tartalmazót.
Amúgy én üdvözlöm a forrasztott RAM megoldásokat a laptopokban, pont a foglalatos RAM-ok azok, amik nem szeretik a vékony géptesteket, plusz elég gyorsak a forrasztott RAM-ok. Igen, rossz érzés hogy nem nyúlhatok hozzá, hogy idővel nem bővíthetem, hogy már a legelején túl kell méreteznem vásárláskor az igényeim fölé ezeket, ez valós hátrány, ezzel számolni kell, vásárláskor tudni és átgondolni.Azta.... hűha. De ha jó az ócska gép is akkor neked miért van drága géped? Bizonygatod hogy jó az olcsó és közben meg nem is azt használod....

Mellesleg ha drága valami nem jelenti automatikusan hogy jó is. Inkább csak jobbak az esélyeid a túlélésre. Amiket felsoroltál gépeket egy se volt és nem is lesz. Nálam nem ajánlott kategória. Mivel sok gépet láttam szétszedve megvannak azok a pontok amikből nem engedek. -
Hieronymus
veterán
Össze lehet hasonlítani.
Volt Dell Vostrom annak a kijelző szalagkábele kezdte megadni magát, 10 éves kora környékén. Az akkumulátort cserélni kellett benne. De ennyi. A korára tekintettel vált egy inkább használhatatlanná, nem az állapota okán.
Most van egy HP Envy notim. Akkumulátort már cseréltem benne. Kitakarítottam. Ennyi a baja volt eddig. A borításon van már némi sérülés, hurcolás közben előfordul karcolás, ütődés.Nyilván nem a belépőszint közeli Windows notit kell a Mac-el hasonlítani.
Más.
A zsanér törése védi kijelzőt. Persze ki lehet harcolni a kijelző törést, de nem egyszerű. Optimális szögben kell ejteni a sikerhez. -
Kiraly David
csendes tag
Pl aki sokat utazik annak miért ne
-
Evil Snowman
őstag
Attól függ melyik gyártótól van a Windows-os gép.
Családban van 2 M2 Air azok most lesznek 3 évesek, valamint egy 2022-es Razer Blade 15, ami hamarosan 4 éves lesz. Semmi baja. Zsáner patent ennyi idő után is. Többi része szintén.
A titok szerintem 2 dologban van. Az egyik az anyag használat. Nálam csak a fém házas laptopok “játszanak”.
A másik az ár. Sajnos IT cuccok esetén hatványozottan igaz, hogy ami olcsó az sz@r. Sajnos van benne elég sok gyakorlati tapasztalatom hála olyan rokonoknak, akik nem hallgatnak az ajánlásomra. -
nuke7
veterán
A legtöbb laptop kijelzője csavarodik, ez nem olcsó laptopos sajátosság. Hogy ettől mondjuk el is törne, és hát ugye ráadásul hogy bááármikor
az mondjuk szerintem nem tipikus. Pont azért mert csavarodik, rugalmas, rendesen meg kell rántsd, vagy csapnod hogy zsanér törjön, vagy a kijelzőben pattanjon valami. Persze elfáradhat, az évek alatt simán el tudom képzelni, hogy majd ezért kell eldobni. De nem csak laptop, más eszköz esetében sem gariznak, ha eltöröd (biztosítást talán köthetsz rá). Persze volt olyan Legionom aminél a webkamerának volt egy kis dudorja, a burkolat éles ívekben futotta körbe, nagyon szép volt. Nah ott repedt el a műanyag 1 éven belül. Nem mondnaám hogy olcsó volt a laptop
De ragaszotttam feleségem szintén nem olcsó Vivobookját 5 év után, mert a zsanért takaró burkolat egyszerűen leesett.
Most egy 14"-es TUF-ot nyúzok, hát valaki írta a tejfölös doboz kifejezést, néha erről is ez jut eszembe pedig valami katonai tanúsítvány is van rajta, olcsó se volt. És még így is jó eséllyel van benne 4-5 év, de hamarabb fogom cserélni.
Korábban volt egy kijelentés úgy hárommillió hozzászólással ezelőtt, hogy ne gyenge telejsítményű procis gépet vegyen a felhasználó, annál vegyen jobbat (teljesítményűt) és milyen jó tartós lesz. Hát nem lesz automatikusan az.
De ez a tartósságosság túl van lihegve, meg kicsit a gépek lenézve. Átlagos felhasználásra az olcsóból is találni olyat ami valószínűleg rendben lesz.
Kicsit a mai szokások is modnjuk segítenek ebben, mert ma nem várod el, hogy eszköz (laptop, TV, mosógép stb.) 30 évig téged szolgáljon, 5-10 évig ha bírja, akkor már boldogság van, és jó eséllyel egyiket másikat fele idő alatt lecseréljük, mert meguntuk, nagyobb kell, kissebb kell, szebb kell.
A laikus amúgy pont attól laikus, hogy nem fog SSD-t meg RAM-ot cserélni. Aki meg nem az, tud találni olyna gépet amiben kényelmes az SSD csere / bővítés, meg a forrasztott RAM mellé foglalatot is tartalmazót.
Amúgy én üdvözlöm a forrasztott RAM megoldásokat a laptopokban, pont a foglalatos RAM-ok azok, amik nem szeretik a vékony géptesteket, plusz elég gyorsak a forrasztott RAM-ok. Igen, rossz érzés hogy nem nyúlhatok hozzá, hogy idővel nem bővíthetem, hogy már a legelején túl kell méreteznem vásárláskor az igényeim fölé ezeket, ez valós hátrány, ezzel számolni kell, vásárláskor tudni és átgondolni.Szerintem informatikai eszköz sose volt 30evre tervezve.

Viszont ha egy 5-6 éves MacBook-ot hasonlítasz össze egy ugyan annyi idős Windows-os géppel …
-
fzoli19
csendes tag
A legtöbb olcsó gép ha nem középről nyitod-csukod bármikor törhet a zsanér, a kijelző. Ívesen hajlik az egész panel. Tisztelet a kivételnek. És ilyen problémával gariztatni se fogod tudni mivel mechanikai behatásnak minősül és elhajtanak.
workstation :
Sajnos ebbe a kategóriába is becsúsznak már olyan hibák amik miatt én nem venném meg az adott gépet. Szerintem nagyon nem mindegy egy laikus otthon le tudja otthon venni a hátlapi panelt és vinyót-ssd- ram-ot cseréhet, vagy szervizbe kell hogy vigye. És egyre inkább efelé haladunk.A legtöbb laptop kijelzője csavarodik, ez nem olcsó laptopos sajátosság. Hogy ettől mondjuk el is törne, és hát ugye ráadásul hogy bááármikor
az mondjuk szerintem nem tipikus. Pont azért mert csavarodik, rugalmas, rendesen meg kell rántsd, vagy csapnod hogy zsanér törjön, vagy a kijelzőben pattanjon valami. Persze elfáradhat, az évek alatt simán el tudom képzelni, hogy majd ezért kell eldobni. De nem csak laptop, más eszköz esetében sem gariznak, ha eltöröd (biztosítást talán köthetsz rá). Persze volt olyan Legionom aminél a webkamerának volt egy kis dudorja, a burkolat éles ívekben futotta körbe, nagyon szép volt. Nah ott repedt el a műanyag 1 éven belül. Nem mondnaám hogy olcsó volt a laptop
De ragaszotttam feleségem szintén nem olcsó Vivobookját 5 év után, mert a zsanért takaró burkolat egyszerűen leesett.
Most egy 14"-es TUF-ot nyúzok, hát valaki írta a tejfölös doboz kifejezést, néha erről is ez jut eszembe pedig valami katonai tanúsítvány is van rajta, olcsó se volt. És még így is jó eséllyel van benne 4-5 év, de hamarabb fogom cserélni.
Korábban volt egy kijelentés úgy hárommillió hozzászólással ezelőtt, hogy ne gyenge telejsítményű procis gépet vegyen a felhasználó, annál vegyen jobbat (teljesítményűt) és milyen jó tartós lesz. Hát nem lesz automatikusan az.
De ez a tartósságosság túl van lihegve, meg kicsit a gépek lenézve. Átlagos felhasználásra az olcsóból is találni olyat ami valószínűleg rendben lesz.
Kicsit a mai szokások is modnjuk segítenek ebben, mert ma nem várod el, hogy eszköz (laptop, TV, mosógép stb.) 30 évig téged szolgáljon, 5-10 évig ha bírja, akkor már boldogság van, és jó eséllyel egyiket másikat fele idő alatt lecseréljük, mert meguntuk, nagyobb kell, kissebb kell, szebb kell.
A laikus amúgy pont attól laikus, hogy nem fog SSD-t meg RAM-ot cserélni. Aki meg nem az, tud találni olyna gépet amiben kényelmes az SSD csere / bővítés, meg a forrasztott RAM mellé foglalatot is tartalmazót.
Amúgy én üdvözlöm a forrasztott RAM megoldásokat a laptopokban, pont a foglalatos RAM-ok azok, amik nem szeretik a vékony géptesteket, plusz elég gyorsak a forrasztott RAM-ok. Igen, rossz érzés hogy nem nyúlhatok hozzá, hogy idővel nem bővíthetem, hogy már a legelején túl kell méreteznem vásárláskor az igényeim fölé ezeket, ez valós hátrány, ezzel számolni kell, vásárláskor tudni és átgondolni. -
dabadab
titán
A legtöbb olcsó gép ha nem középről nyitod-csukod bármikor törhet a zsanér, a kijelző. Ívesen hajlik az egész panel. Tisztelet a kivételnek. És ilyen problémával gariztatni se fogod tudni mivel mechanikai behatásnak minősül és elhajtanak.
workstation :
Sajnos ebbe a kategóriába is becsúsznak már olyan hibák amik miatt én nem venném meg az adott gépet. Szerintem nagyon nem mindegy egy laikus otthon le tudja otthon venni a hátlapi panelt és vinyót-ssd- ram-ot cseréhet, vagy szervizbe kell hogy vigye. És egyre inkább efelé haladunk.Illetve arrafele, hogy a RAM meg az SSD forrasztva van az alaplapra.
-
7Heads Drago
veterán
Sajnálom hogy így jártál olcsó géppel, mi volt az aminek nem ment a nyitás - csukás sem?
Az utolsó gondolatoddal maximálisan egyetértek, ránézésre nem fogod tudni. Az segít, de ezt irtam is csak ezt már nem idézted, ha a gyártó valamilyen módon úgy tartósnak hirdeti, minősíti a gépet, vagy workstation gépről van szó, illetve tesztekből tud kiderülni.
A legtöbb olcsó gép ha nem középről nyitod-csukod bármikor törhet a zsanér, a kijelző. Ívesen hajlik az egész panel. Tisztelet a kivételnek. És ilyen problémával gariztatni se fogod tudni mivel mechanikai behatásnak minősül és elhajtanak.
workstation :
Sajnos ebbe a kategóriába is becsúsznak már olyan hibák amik miatt én nem venném meg az adott gépet. Szerintem nagyon nem mindegy egy laikus otthon le tudja otthon venni a hátlapi panelt és vinyót-ssd- ram-ot cseréhet, vagy szervizbe kell hogy vigye. És egyre inkább efelé haladunk. -
nuke7
veterán
Azért mert, mert!
Két ember beszélget.
- Főnök! Csinálni kellene valami videót, ami sok embert vonz.
- Írd meg, hogy a notebook semmire sem való hulladék termék.
- Főnök, De ez nem teljesen igaz.
- És? Ha leírod, hogy semmire se való értelmetlen bélsár az összes konstrukció, sokan lesznek felháborodva!!!! Sokan olvassák el és sokan reagálnak.
- Értem főnök. Úgy lesz főnök. Megcsinálom!.További kérdés az üggyel kapcsolatban?
Igaz

-
Hieronymus
veterán
Azért mert, mert!
Két ember beszélget.
- Főnök! Csinálni kellene valami videót, ami sok embert vonz.
- Írd meg, hogy a notebook semmire sem való hulladék termék.
- Főnök, De ez nem teljesen igaz.
- És? Ha leírod, hogy semmire se való értelmetlen bélsár az összes konstrukció, sokan lesznek felháborodva!!!! Sokan olvassák el és sokan reagálnak.
- Értem főnök. Úgy lesz főnök. Megcsinálom!.További kérdés az üggyel kapcsolatban?
-
tDr1v3r
veterán
Nekem már a címválasztás elég volt red flagnek, aztán megláttam a a videó borítóképét a Surface-el...

Gondolom arra ki sem tér hogy kinek mi az igénye.
-
nuke7
veterán
Jó lesz az, mármint a proci.

Hat csak annyit tudok mondani ezzel kapcsolatosan, hogy dolgoztam pár hétig egy Dell core ultra 7es gépen ami iszonyat lassú volt amíg meg nem jött az 1-2 generációval régebbi Lenovo i9-es gép ami gyorsabb volt, de kb. Nulla akksi idő es hangos es meleg volt… ha muszáj win akkor most csak AMD de egyébként laptopnal Apple a nyerő most egyértelműen ...
-
MaxxDamage
félisten
-
nuke7
veterán
Én meg a GTA6 amit várok...a gépet is megvettem hozzá, amihez még jön a külső extra vizes hűtés és teljes a kép.

Addig elpötyögök a kis DTR Clevo X170KM-G gépemen.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
PC már valahogy nem is kéne...utoljára R7 2700X + 1080 Ti-s volt.
az bátor dolog jövőálló gépként intel procisat venni...
(idén asszem eddig 3-4x ment csődbe...
) -
nuke7
veterán
aztaaa k.... hogy erről a témáról ilyen hosszú videót csinálni?!
(nem bírtam végignézni, mea culpa, de azért érdekelne, hogy a cím miért ez ami...?
) -
fzoli19
csendes tag
Én meg azt nem tudom elképzelni, miért kell kiragadni egy hosszú hozzászólásból egyetlen mondatot és ugrálni rajta, de hát itt tartunk.
Amúgy az itthon lévő laptopok közül egyedül a thinpadom tudom úgy egy kézben megfogni, hogy a géptest csavarodaása miatt kifagyjon, de ezt már inkább csak érdekességként írom, szóval azért az árcédula és cimke nem automatikusan hozza a tartósságot.
-
dabadab
titán
-
fzoli19
csendes tag
Azért meg senki ne fizessen többet egy laptopért, mert azt hiszi akkor erősebb lesz a zsanér [...] ugyanazt a minőséget fogod megvenni
Ezt csak most láttam: érdemes lenne nem csak képen megnézned laptopokat, hanem élőben is, esetleg megpróbálni használni őket és akkor nem írnál ilyen marhaságokat
Köszönöm ha a minimális tiszteletet megadva írsz.
-
fzoli19
csendes tag
Azért meg senki ne fizessen többet egy laptopért, mert azt hiszi akkor erősebb lesz a zsanér, vagy tartósabb-minőségibb a processzor, ugyanazt a minőséget fogod megvenni csak feauture és teljesítmény tekintetében lesznek változások.
Katasztrófa ha tényleg így látod. Az alsókategóriás notiknál már minden egyes nyitás-zárás lehet problémás. Mivel annyira gagyi a zsanér. A proci ha egyforma is két notiban, nagyon nem mindegy milyen a hűtés rajta és ez nagy mértékben befolyásolja a gép stabilitását és az élettartalmát is még ha papíron egyforma is a két gép. Az egyszerűbb közepes gépek között is lehet jó, csak egyre ritkább és külsőre, ránézésre nem fogod megmondani róla.Sajnálom hogy így jártál olcsó géppel, mi volt az aminek nem ment a nyitás - csukás sem?
Az utolsó gondolatoddal maximálisan egyetértek, ránézésre nem fogod tudni. Az segít, de ezt irtam is csak ezt már nem idézted, ha a gyártó valamilyen módon úgy tartósnak hirdeti, minősíti a gépet, vagy workstation gépről van szó, illetve tesztekből tud kiderülni.
-
dabadab
titán
Nem volt jó példa részemről az n100, mert nem is nagyon találni ma vele laptopot, a miniPC-kben leltek otthonra jobban. Hogy egy hasonló tudású proci nem e lenne elég egy átlag usernek, azzal nem értek egyet. Azért egy új laptopot SSD-vel veszel, és az is lehet hogy DDR5 Rammal, és ha azért odafigyelsz, hogy legalább 8GB RAM-od legyen, akkor a rendszersebességeddel nem lesz gond. De nem kell N100 mértékű kis tudást venni, csak hirtelen más 6w TDP-jú lap nem jutott eszembe
(Illetve de, az N4500, nah de azt tényleg csak az vegyen ma aki nagyon céleszközt vesz és érti a korlátait), ha 15w TDPn nézelődünk akkor azonos áron többszörös teljesítményű procikkal találni laptopot. Amúgy meg ha most hazakerülne egy n100-as tudású laptop, akkor azzal csak az 5. leglassabb lenne itthon
Azért meg senki ne fizessen többet egy laptopért, mert azt hiszi akkor erősebb lesz a zsanér, vagy tartósabb-minőségibb a processzor, ugyanazt a minőséget fogod megvenni csak feauture és teljesítmény tekintetében lesznek változások. Ahhoz külön a workstation vagy minősített laptopoknál érdemes keresni, vagy teszteket nézni, meliyk típus hogy állja az időt. Én amúgy azt javaslom, laptopot ne ágyba használni vegyen az ember, (elsősorban mert marhára nem egészséges), az ugynaúgy az asztalra a legjobb, és még el is tudod vinni magaddal ha mozognod kell a munkád vagy a jókedved végett.Azért meg senki ne fizessen többet egy laptopért, mert azt hiszi akkor erősebb lesz a zsanér [...] ugyanazt a minőséget fogod megvenni
Ezt csak most láttam: érdemes lenne nem csak képen megnézned laptopokat, hanem élőben is, esetleg megpróbálni használni őket és akkor nem írnál ilyen marhaságokat
-
7Heads Drago
veterán
Nem volt jó példa részemről az n100, mert nem is nagyon találni ma vele laptopot, a miniPC-kben leltek otthonra jobban. Hogy egy hasonló tudású proci nem e lenne elég egy átlag usernek, azzal nem értek egyet. Azért egy új laptopot SSD-vel veszel, és az is lehet hogy DDR5 Rammal, és ha azért odafigyelsz, hogy legalább 8GB RAM-od legyen, akkor a rendszersebességeddel nem lesz gond. De nem kell N100 mértékű kis tudást venni, csak hirtelen más 6w TDP-jú lap nem jutott eszembe
(Illetve de, az N4500, nah de azt tényleg csak az vegyen ma aki nagyon céleszközt vesz és érti a korlátait), ha 15w TDPn nézelődünk akkor azonos áron többszörös teljesítményű procikkal találni laptopot. Amúgy meg ha most hazakerülne egy n100-as tudású laptop, akkor azzal csak az 5. leglassabb lenne itthon
Azért meg senki ne fizessen többet egy laptopért, mert azt hiszi akkor erősebb lesz a zsanér, vagy tartósabb-minőségibb a processzor, ugyanazt a minőséget fogod megvenni csak feauture és teljesítmény tekintetében lesznek változások. Ahhoz külön a workstation vagy minősített laptopoknál érdemes keresni, vagy teszteket nézni, meliyk típus hogy állja az időt. Én amúgy azt javaslom, laptopot ne ágyba használni vegyen az ember, (elsősorban mert marhára nem egészséges), az ugynaúgy az asztalra a legjobb, és még el is tudod vinni magaddal ha mozognod kell a munkád vagy a jókedved végett.Azért meg senki ne fizessen többet egy laptopért, mert azt hiszi akkor erősebb lesz a zsanér, vagy tartósabb-minőségibb a processzor, ugyanazt a minőséget fogod megvenni csak feauture és teljesítmény tekintetében lesznek változások.
Katasztrófa ha tényleg így látod. Az alsókategóriás notiknál már minden egyes nyitás-zárás lehet problémás. Mivel annyira gagyi a zsanér. A proci ha egyforma is két notiban, nagyon nem mindegy milyen a hűtés rajta és ez nagy mértékben befolyásolja a gép stabilitását és az élettartalmát is még ha papíron egyforma is a két gép. Az egyszerűbb közepes gépek között is lehet jó, csak egyre ritkább és külsőre, ránézésre nem fogod megmondani róla. -
fzoli19
csendes tag
én is megvettem már a gépet a GTA6-hoz, hozzá egy kijelzőt és teljes a kép

addig (és azután is) jól elpötyögök az öreg T480-onaz utolsó PC-m itt van mellettem, vagy 2 éve nem kapcsoltam be. i7-4770, 16GB DDR3, meg asszem egy RX580
Kis szerencsével még nálam is fog futni a GTA6, bár az is igaz hogy egyik GTA-val sem játszottam eddig még huzamosabb ideig. Saját PC-ről nem tudok nyilatkozni, nagyjából 10 éve adtam túl az utolsómon, a céges gépeim konfigját meg sosem tudtam megjegyezni, de mindig jó hangosak voltak. Illetve most vettem egy Mini PC-t 33ezerért Aliexpressről egy hobbi projecthez, így végülis lesz nem csak laptop itthon nemsokára megint.
-
Lenry
félisten
Én meg a GTA6 amit várok...a gépet is megvettem hozzá, amihez még jön a külső extra vizes hűtés és teljes a kép.

Addig elpötyögök a kis DTR Clevo X170KM-G gépemen.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
PC már valahogy nem is kéne...utoljára R7 2700X + 1080 Ti-s volt.
én is megvettem már a gépet a GTA6-hoz, hozzá egy kijelzőt és teljes a kép

addig (és azután is) jól elpötyögök az öreg T480-onaz utolsó PC-m itt van mellettem, vagy 2 éve nem kapcsoltam be. i7-4770, 16GB DDR3, meg asszem egy RX580
-
MaxxDamage
félisten
az egyetlen PC játék, amivel játszok, tökéletesen elfut az üzleti laposomon

Én meg a GTA6 amit várok...a gépet is megvettem hozzá, amihez még jön a külső extra vizes hűtés és teljes a kép.

Addig elpötyögök a kis DTR Clevo X170KM-G gépemen.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
PC már valahogy nem is kéne...utoljára R7 2700X + 1080 Ti-s volt.
-
Evil Snowman
őstag
Én is gondolkoztam ezen aztán felsejlettek a korábbi negatív emlékek, amikor Win 7-ről váltottak Win 10-re. Na ott konkrétan közel 2 hónapig nem volt nyugtom esténként, mert folyamatosan jöttek a hívások, hogy:
- "ez vagy az a menüpont hova lett?"
- "ez szar, a régebbin jobb volt, nem lehetne valahogy visszacsinálni?"
- "'rohadt Biil Gates"
- stb.Szóval jah, nem biztos hogy lenne idegzetem egy full új oprendszert megtanítani az érintett rokonoknak.
-
stevve
veterán
Nem volt jó példa részemről az n100, mert nem is nagyon találni ma vele laptopot, a miniPC-kben leltek otthonra jobban. Hogy egy hasonló tudású proci nem e lenne elég egy átlag usernek, azzal nem értek egyet. Azért egy új laptopot SSD-vel veszel, és az is lehet hogy DDR5 Rammal, és ha azért odafigyelsz, hogy legalább 8GB RAM-od legyen, akkor a rendszersebességeddel nem lesz gond. De nem kell N100 mértékű kis tudást venni, csak hirtelen más 6w TDP-jú lap nem jutott eszembe
(Illetve de, az N4500, nah de azt tényleg csak az vegyen ma aki nagyon céleszközt vesz és érti a korlátait), ha 15w TDPn nézelődünk akkor azonos áron többszörös teljesítményű procikkal találni laptopot. Amúgy meg ha most hazakerülne egy n100-as tudású laptop, akkor azzal csak az 5. leglassabb lenne itthon
Azért meg senki ne fizessen többet egy laptopért, mert azt hiszi akkor erősebb lesz a zsanér, vagy tartósabb-minőségibb a processzor, ugyanazt a minőséget fogod megvenni csak feauture és teljesítmény tekintetében lesznek változások. Ahhoz külön a workstation vagy minősített laptopoknál érdemes keresni, vagy teszteket nézni, meliyk típus hogy állja az időt. Én amúgy azt javaslom, laptopot ne ágyba használni vegyen az ember, (elsősorban mert marhára nem egészséges), az ugynaúgy az asztalra a legjobb, és még el is tudod vinni magaddal ha mozognod kell a munkád vagy a jókedved végett.Amúgy igen, egy laptop fogyasztása is jóval alacsonyabb és lehet azért jókat találni bőven. Oké, nem N100 valóban, de azért vannak hatékonyak, amik 10+ órát bírnak és le is adnak valamilyen teljesítményt. Persze a játékok mindig más kategória.
Nem is az ágy vagy nem ágy a lényeg (bár egészségügyileg nem pontosan értem, mi lehet a baj azon kívól, hogy este ne világítson ilyesmi a szemünkbe), hanem a hordozhatóság. Letszem a tévé mellé, ha kell, az asztalra vagy táskában elviszem oda, ahol kell.
Az asztali PC simán csak másra való.
-
Hieronymus
veterán
Azért én azt tapasztalom hogy egy 11.5 colos táblagépen már nem mindig egyszerű írni, illetve pl kézben tartani sem kényelmes hosszabb távon.
De ugye lehet hozzá csatlakoztatni egeret + billentyűzetet is, így már tulajdonképpen majdnem olyan mint annó voltak a Netbook-ok...majdnem olyan mint annó voltak a Netbook-ok
Nem és határozottan nem.
A belépő netbook képtelen volt teljesíteni a Windows belépő szintjét. Felbontásban sem és teljesítményben sem. Mégis használhatóak a mai napig. Például autó diagnosztikában.Az első táblagépem egy 7"-s Google tábalgép volt. Imádtam. A szemem romlása okán ma már kényelmetlen a 7".
Van egy 10,1" méretű táblagépem. Nagyjából 3 éves. Mégis elegendő az átlagos tartalom fogyasztáshoz. Videó nézésre van kihegyezve a kijelző képességei alapján.
-
aprokaroka87
nagyúr
Egérrel is lehet használni a táblákat. Problem solved.
PS:
Az érintő képernyőről ezt már többször mondták. A valóság inkább más. Az újszülöttek elsőre tapintással kezdenek el érzékelni. Az egér használattal sokáig bajban vannak.
Hihetetlen, de a digitális kor eljövetele előtt, mindent hozzáéréssel vezéreltünk.
Azért én azt tapasztalom hogy egy 11.5 colos táblagépen már nem mindig egyszerű írni, illetve pl kézben tartani sem kényelmes hosszabb távon.
De ugye lehet hozzá csatlakoztatni egeret + billentyűzetet is, így már tulajdonképpen majdnem olyan mint annó voltak a Netbook-ok -
Hieronymus
veterán
Egérrel is lehet használni a táblákat. Problem solved.
PS:
Az érintő képernyőről ezt már többször mondták. A valóság inkább más. Az újszülöttek elsőre tapintással kezdenek el érzékelni. Az egér használattal sokáig bajban vannak.
Hihetetlen, de a digitális kor eljövetele előtt, mindent hozzáéréssel vezéreltünk.
-
UnA
Korrektor
A csere életszerű, ha régi a notebook.
De elegendő a böngészéshez, üzenet küldéshez egy táblagép. Kisebb fogyasztás mellett egy videó megnézése magasabb minőségi élményt nyújt.
Másik notebook vagy desktop vásárlása kevésbé életszerű. Kicsi pénzért csal múzeum szökevény gépek kaphatóak. Azokra már nem érdemes váltani. Szerintem.A táblagép nem rossz ötlet, de egy bizonyos életkorban az érintőképernyő inkább okozhat gondot mint örömet....
-
Hieronymus
veterán
A csere életszerű, ha régi a notebook.
De elegendő a böngészéshez, üzenet küldéshez egy táblagép. Kisebb fogyasztás mellett egy videó megnézése magasabb minőségi élményt nyújt.
Másik notebook vagy desktop vásárlása kevésbé életszerű. Kicsi pénzért csal múzeum szökevény gépek kaphatóak. Azokra már nem érdemes váltani. Szerintem. -
UnA
Korrektor
Érthető amit írsz, ugyanakkor, ha a saját tapasztalataimból indulok ki, nálunk a családban van 2 régebbi laptop, amit mai napig használnak a család idősebb tagjai.
Az egyik egy Toshiba Satellite M50-A-110 aminek a szétszedése kimerül 6 vagy 8 csavar kicsavarásában és a backplate lepattintásában. Szóval nem egy túlbonyolított dolog hála Istennek.
A másik egy Asus, na azt már kicsit nagyon cumi kitakarítani, mart azt valóban atomjaira szét kell bontani.
Mindkét eszközt sima böngészésre, Messenger hívásokra használják a gazdájuk. Akku mindkettőben gyári még, 60-70 perccet bírnak, ami bőven elég, mert a felhasználók a korosztályukból adódóan max 30 percig használják a gépet aztán ki is kapcsolják.
Billentyűzet számukra irreleváns a legolcsóbb Logitech-en "szocializálódtak", amíg asztali gépük volt.
Sajnos mindkét laptop végét a Win 10 támogatás megszüntetése fogja elhozni.
Én személy szerint egyre inkább arra hajlok, hogy használt business laptop legyen a fenti kettő utódja.
De persze mindez az én véleményem a saját preferenciáim alapján. Az igazság valahol a kettő között van, mindkét oldalnak vannak pro és kontra dolgai, nekem már többet ér a hordozhatóság, kényelem, és full csendes működés, ezért is esett a választás 2 éve egy MacBook Air-re. Egyszerűen már nem tudnám elképzelni, hogy a házban bárhol, bármelyik szobában legyen egy nagy téglatest.De ettől függetlenül elfogadom, ha másnak ez jön be.
Ha csak böngészésre használják a régi laptopot, akkor teljesen felesleges volna a Windows miatt lecserélni, egy Linux teljesen jól viszi ezt, még gyorsabban is.
-
fzoli19
csendes tag
Elég sok Átlag Jánost ismerek, akiknek nem kell az asztali gép, mert kicsi a lakás, mozog és visznné az ágyba, kicsi az asztal, bármi... és notit vesznek. Egyikük sem cseréli évente és nem kell sűrűn takarítani, hacsak nem használod homokozóban. A PC-be is bemegy a por, egyébként. És monitorra pont ugyanúgy köthető, mint egy asztali, amit cserébe nem viszel át a kanapéra.
Egy átlag noti nem melegszik, netezésre pont elég és valóban, ne hasonlítsuk egy játlkos konfighoz - senki nem is várja el. Egy alap gép vs noti felállásban leginkább a szubjektív érdekek nyernek. Fyi, egy alap noti nem N100... az tényleg gyenge. Az OS telepítés miért komplikáltabb egy notira?
Ráadásul, itt mindenki Windows-ra gondol csak, de egy Macbookkal mi a baj? Kiveszed a dobozból és megy évekig. (eladások alapján nem kevesen veszik és tök átlag - persze nem a milliós kimaxolt Pro)Minden preferencia kérdése, de nem kell ebben mágiát látni. Mindenki tegye hozzá, hogy "szerintem" és minden rendben is lesz.
Nem volt jó példa részemről az n100, mert nem is nagyon találni ma vele laptopot, a miniPC-kben leltek otthonra jobban. Hogy egy hasonló tudású proci nem e lenne elég egy átlag usernek, azzal nem értek egyet. Azért egy új laptopot SSD-vel veszel, és az is lehet hogy DDR5 Rammal, és ha azért odafigyelsz, hogy legalább 8GB RAM-od legyen, akkor a rendszersebességeddel nem lesz gond. De nem kell N100 mértékű kis tudást venni, csak hirtelen más 6w TDP-jú lap nem jutott eszembe
(Illetve de, az N4500, nah de azt tényleg csak az vegyen ma aki nagyon céleszközt vesz és érti a korlátait), ha 15w TDPn nézelődünk akkor azonos áron többszörös teljesítményű procikkal találni laptopot. Amúgy meg ha most hazakerülne egy n100-as tudású laptop, akkor azzal csak az 5. leglassabb lenne itthon
Azért meg senki ne fizessen többet egy laptopért, mert azt hiszi akkor erősebb lesz a zsanér, vagy tartósabb-minőségibb a processzor, ugyanazt a minőséget fogod megvenni csak feauture és teljesítmény tekintetében lesznek változások. Ahhoz külön a workstation vagy minősített laptopoknál érdemes keresni, vagy teszteket nézni, meliyk típus hogy állja az időt. Én amúgy azt javaslom, laptopot ne ágyba használni vegyen az ember, (elsősorban mert marhára nem egészséges), az ugynaúgy az asztalra a legjobb, és még el is tudod vinni magaddal ha mozognod kell a munkád vagy a jókedved végett. -
Evil Snowman
őstag
Ugyanazt a teljesítményt jóval drágábban kapod meg notiban. És az átlag embernél a pénz a döntő. Főleg ha tájékoztatják hogy kb csak a felét kapja notiban meg. (ha nincs szerencséje még annyit se)
Tetemes mennyiségű noti járt a kezemben. A gagyik jó része a gari idő után meg is döglik mivel szinte semmi hűtésük nincs, és szépen törnek is a műanyag zsanérok, usb-k vagy esetleg a billentyűzet. De ha êpp vigyáztak is rá akkor majd az akku halálnál fogják cserélni a gépet. Vagy vezetékfüggő rakás kaki lesz. Ami rosszabb mint a pc. A jó gépek meg elég drágák újjan. Asztali gépnél a legócskább verzió is lényegesen tartósabb egy gagyi notinál.
Nálunk az asztali gépet a feleségem nem szerete mert sok a kábel és nem tudja takarítani a gép hátulját. Aztán amikor rájött ahogy a notinál is van kábel és az asztalon pihen a gép akkor már megérte mindegy lett neki. És cserébe a 15 collos noti kijelző vicc egy 22-es asztali mellett.
És akkor még nem beszéltünk a billentyűzetről. Én nem tudok gépelni, de a lányom igen. A noti billentyűzetek csak szükség megoldások.
Egy asztalhoz gépet kivisz a gazda és kifújja levegővel. A notit szét kell szedni. Ha össze -vissza mindenhol van használva akkor évente 2-szer szét kell szedni. Különben megfőzzi magáta por a hajszállak meg a ruhaszösszök miatt.
De sorolhatnám még mik a különbségek.
Jah és a MacBook marhára nem egy átlag user kategória. Kevesen engedhetik meg maguknak.Érthető amit írsz, ugyanakkor, ha a saját tapasztalataimból indulok ki, nálunk a családban van 2 régebbi laptop, amit mai napig használnak a család idősebb tagjai.
Az egyik egy Toshiba Satellite M50-A-110 aminek a szétszedése kimerül 6 vagy 8 csavar kicsavarásában és a backplate lepattintásában. Szóval nem egy túlbonyolított dolog hála Istennek.
A másik egy Asus, na azt már kicsit nagyon cumi kitakarítani, mart azt valóban atomjaira szét kell bontani.
Mindkét eszközt sima böngészésre, Messenger hívásokra használják a gazdájuk. Akku mindkettőben gyári még, 60-70 perccet bírnak, ami bőven elég, mert a felhasználók a korosztályukból adódóan max 30 percig használják a gépet aztán ki is kapcsolják.
Billentyűzet számukra irreleváns a legolcsóbb Logitech-en "szocializálódtak", amíg asztali gépük volt.
Sajnos mindkét laptop végét a Win 10 támogatás megszüntetése fogja elhozni.
Én személy szerint egyre inkább arra hajlok, hogy használt business laptop legyen a fenti kettő utódja.
De persze mindez az én véleményem a saját preferenciáim alapján. Az igazság valahol a kettő között van, mindkét oldalnak vannak pro és kontra dolgai, nekem már többet ér a hordozhatóság, kényelem, és full csendes működés, ezért is esett a választás 2 éve egy MacBook Air-re. Egyszerűen már nem tudnám elképzelni, hogy a házban bárhol, bármelyik szobában legyen egy nagy téglatest.De ettől függetlenül elfogadom, ha másnak ez jön be.
-
stevve
veterán
Elég sok Átlag Jánost ismerek, akiknek nem kell az asztali gép, mert kicsi a lakás, mozog és visznné az ágyba, kicsi az asztal, bármi... és notit vesznek. Egyikük sem cseréli évente és nem kell sűrűn takarítani, hacsak nem használod homokozóban. A PC-be is bemegy a por, egyébként. És monitorra pont ugyanúgy köthető, mint egy asztali, amit cserébe nem viszel át a kanapéra.
Egy átlag noti nem melegszik, netezésre pont elég és valóban, ne hasonlítsuk egy játlkos konfighoz - senki nem is várja el. Egy alap gép vs noti felállásban leginkább a szubjektív érdekek nyernek. Fyi, egy alap noti nem N100... az tényleg gyenge. Az OS telepítés miért komplikáltabb egy notira?
Ráadásul, itt mindenki Windows-ra gondol csak, de egy Macbookkal mi a baj? Kiveszed a dobozból és megy évekig. (eladások alapján nem kevesen veszik és tök átlag - persze nem a milliós kimaxolt Pro)Minden preferencia kérdése, de nem kell ebben mágiát látni. Mindenki tegye hozzá, hogy "szerintem" és minden rendben is lesz.
-
fzoli19
csendes tag
Milyen notid van? Milyen jó notit ajánlanál?
-
7Heads Drago
veterán
Aki szerint a noti egy gagyi, gyorsan tonkremenoő szar, meg évente ki kell fújni különben tönkre megy stb. Annak amúgy van laptopja amit napi szinten használ? Illetve ez a noti megfőzi magát dolog, ez azért a 6-15w tdp-jű procik korábban már picit túlhaladott érv. Teljesítmény terén persze elmarad egy asztalitol, miazhogy, de ma egy 6w-os n100 (és tényleg nagyon az aljába nyúltam) azt tudja, amit 10 éve egy i7 tudott 45w-on
Jómagam is használok notit, de én sose javasolnék senkinek se N100 cpu--val szerelt gépet egyet se.
Vannak jó notik, de azok bizony drágák lesznek... De persze mindenki megvesz minden vackot. És nem értik meg hogy miért nem, akarom megjavítani, sőt még az OS-t szeretem rá felrakni mert tudom hogy csak a szívás van vele. De ez én vagyok. -
7Heads Drago
veterán
Aki szerint a noti egy gagyi, gyorsan tonkremenoő szar, meg évente ki kell fújni különben tönkre megy stb. Annak amúgy van laptopja amit napi szinten használ? Illetve ez a noti megfőzi magát dolog, ez azért a 6-15w tdp-jű procik korábban már picit túlhaladott érv. Teljesítmény terén persze elmarad egy asztalitol, miazhogy, de ma egy 6w-os n100 (és tényleg nagyon az aljába nyúltam) azt tudja, amit 10 éve egy i7 tudott 45w-on
Egy 6-15 wattos Cpu-t akkor ne hasonlítgassunk egy asztali géphez. Új gépekről volt szó és nem régi vs új. Ugyanazon az áron mit lehet venni. Nem muszáj takarítani a notit, de akkor csak asztalon használd. Ha ölbe veszed, meg viszed az ágyra meg mindenhol is használod akkor a hűtőrendszerre nem fogja bírni. Nem hogy a konzum egyszerű notié, de még a gamer gépé se.
Láttál már egyátlag szétszedve egy notit vs pc-t? Melyikben mennyi hely van, hogy kap levegőt, mennyi por-kosz-szösz rakodik rá? -
fzoli19
csendes tag
Aki szerint a noti egy gagyi, gyorsan tonkremenoő szar, meg évente ki kell fújni különben tönkre megy stb. Annak amúgy van laptopja amit napi szinten használ? Illetve ez a noti megfőzi magát dolog, ez azért a 6-15w tdp-jű procik korábban már picit túlhaladott érv. Teljesítmény terén persze elmarad egy asztalitol, miazhogy, de ma egy 6w-os n100 (és tényleg nagyon az aljába nyúltam) azt tudja, amit 10 éve egy i7 tudott 45w-on
-
7Heads Drago
veterán
Miért mi még?
Jobb teljesítményű GPU/CPU a build-ben, meg szerte ágazóbb bővíthetőség? Az maximum a HC réteget érinti.
Az egész videó apropója az volt, hogy egy átlag user kívánalmaira kell választ adni.Ugyanazt a teljesítményt jóval drágábban kapod meg notiban. És az átlag embernél a pénz a döntő. Főleg ha tájékoztatják hogy kb csak a felét kapja notiban meg. (ha nincs szerencséje még annyit se)
Tetemes mennyiségű noti járt a kezemben. A gagyik jó része a gari idő után meg is döglik mivel szinte semmi hűtésük nincs, és szépen törnek is a műanyag zsanérok, usb-k vagy esetleg a billentyűzet. De ha êpp vigyáztak is rá akkor majd az akku halálnál fogják cserélni a gépet. Vagy vezetékfüggő rakás kaki lesz. Ami rosszabb mint a pc. A jó gépek meg elég drágák újjan. Asztali gépnél a legócskább verzió is lényegesen tartósabb egy gagyi notinál.
Nálunk az asztali gépet a feleségem nem szerete mert sok a kábel és nem tudja takarítani a gép hátulját. Aztán amikor rájött ahogy a notinál is van kábel és az asztalon pihen a gép akkor már megérte mindegy lett neki. És cserébe a 15 collos noti kijelző vicc egy 22-es asztali mellett.
És akkor még nem beszéltünk a billentyűzetről. Én nem tudok gépelni, de a lányom igen. A noti billentyűzetek csak szükség megoldások.
Egy asztalhoz gépet kivisz a gazda és kifújja levegővel. A notit szét kell szedni. Ha össze -vissza mindenhol van használva akkor évente 2-szer szét kell szedni. Különben megfőzzi magáta por a hajszállak meg a ruhaszösszök miatt.
De sorolhatnám még mik a különbségek.
Jah és a MacBook marhára nem egy átlag user kategória. Kevesen engedhetik meg maguknak. -
hunluki
senior tag
Tehát ha jól értem, mindenki vegyen pc-t? 😁
Disclaimer: nem néztem meg a videót.
Vélemény: Ha nincs szükséged mobilitásra akkor tényleg az asztali PC a jobb választás. Könnyebben tudod bővíteni, jobb lesz az ár/teljesítmény aránya.Ha szükséged van a mobilitásra akkor bukó, marad a laptop.
Tessék, 40 perc 3 mondatban

-
Evil Snowman
őstag
Ez se igaz így ahogy leírod: Az asztali gépek egyetlen előnye a videóban is említett könnyű alkatrész csere, amennyiben elromlik.
Ha te nem látsz más különbséget az felettébb érdekes.Miért mi még?
Jobb teljesítményű GPU/CPU a build-ben, meg szerte ágazóbb bővíthetőség? Az maximum a HC réteget érinti.
Az egész videó apropója az volt, hogy egy átlag user kívánalmaira kell választ adni. -
7Heads Drago
veterán
Érdekes okfejtés, maga az alap koncepció nem lenne rossz, de úgy gondolom, hogy a mai világban a laptopok elterjedésének az asztali géphez képest több oka van.
1., Az adott összegért egy kész terméket kap a vásárló. A PC irányvonal képviselő sokszor szeretnek "elegánsan" megfeledkezni arról, hogy egy asztali gép nem csak a ház és a benne lévő komponensekről szól, hanem kell mellé még egy monitor, egy billentyűzet, egy egér valamint valami hangkeltő megoldás is.
Na mármost, ha az ember árban egy kicsit komolyabb gépet rak össze, akkor azért illik a perifériák kiválasztása esetén is nem az alsó polcosakat kiválasztani. És ebben az esetben már szépen megugrik az ár. Ehhez képest egy laptopban már megkap az ember mindent.
Arról nem is beszélve, hogy egy mezei user azt sem tudja, hogy miként kell nulláról összerakni egy gépet, azért pluszban fizetni pedig nem akar/fog, hogy valaki helyette ezt megtegye.
2., Egyeseknél a fogyasztás is lehet szempont, és abban jelenleg még mindig jobbak a laptopok.3., Szintén szempont lehet a laptopot előnyben részesítők körében, hogy:
a, jóval kisebb hasznos területet foglal el az asztalon
b., bármikor megvan az opció arra, hogy a user felkapja és házon lakáson belül átüljön egy másik helyre és ott folytassa a dolgát, ergo nincs helyhez kötve
c., bizonyos modellek jóval csendesebbek, mint egy asztali gépAz asztali gépek egyetlen előnye a videóban is említett könnyű alkatrész csere, amennyiben elromlik.
És akkor most jöjjön a saját tapasztalatom. Közel 15 éve váltottam asztali gépről laptopra, amikor összeköltöztem az akkori barátnőmmel, mostmár feleségemmel. A fő ok a hely hiány volt. Azt kell mondjam nem bántam meg a laptopra történő váltást.
Azóta sok víz lefolyt a Dunán, hely már van, de a laptop vonal megmaradt.Gaming vonalon egy 2022-es Razer Bladet használok i7-12800H-val, RTX 3060-al, 32GB DDR5 RAM-al. Mai napig működik és bőven futtatja az általam kedvelt játékokat (CP2077, Witcher 3, F1 2024, etc.) és mindezt beéri max 230W-os óránkénti fogyasztással. Mivel karban van tartva, ezért minden alkatrésze hibátlanul üzemel, nem is gondolkodom egyelőre a cseréjén.
Itthon mindenesnek pedig egy 15 collos M2-es MacBook Air van, aminek ha feltöltöm a 66,5 Whr-s akksiját, akkor terheltség függvényében 12-16 órát elketyeg 1 töltéssel. Mindezt nulla zaj mellett, hála fanless megoldásnak.
Szóval számomra - és még sokak számára - a fentiek miatt nem opció egy helyhez kötött, még extra perifériák beszerzését igénylő, sokat fogyasztó monstrum megléte.
Tudom vannak már asztali mini számítógépek, apósnak is 2 éve vettem egy HP Prodesk 400 G4-et, amik relatíve kevesebbet fogyasztanak, de még mindig nincsenek szerintem pariban a laptopokkal.Ez se igaz így ahogy leírod: Az asztali gépek egyetlen előnye a videóban is említett könnyű alkatrész csere, amennyiben elromlik.
Ha te nem látsz más különbséget az felettébb érdekes. -
hcl
titán
-
Silenzio
addikt
Ez most komoly, hogy itt egy poszt, ami egy pár soros lead, és mellé egy 5 hónapos videó? A videót már láttam néhány hónapja, akkor is csak annyit tudtam mondani, hogy OK boomer.
-
Hieronymus
veterán
Tehát ha jól értem, mindenki vegyen pc-t? 😁
Igen. A notebook is PC. Könnyen hordozható kivitelben.
-
aprokaroka87
nagyúr
Tehát ha jól értem, mindenki vegyen pc-t? 😁
-
rxmiss
aktív tag
-
UnA
Korrektor
Akkor szerencsés vagyok, hogy az ide benyomott videókat soha nem szoktam megnézni

-
hcl
titán
Ja jaj
Tiling WM is kemény
PostmarketOS-en használtam (amúgy egy PmOS se lenne hülyeség ilyenre). -
hunluki
senior tag
-
hcl
titán
i3-on? Egy rendes Debiannak is futnia kéne rendesen GUI-val, nem hogy text browserrel
De mondjuk az elég kemény 
Azt hittem, tényleg eeePC, Atom meg minden
@Oldman2 : Én se bírtam végig
-
Evil Snowman
őstag
Ez a koma nem tud gépelni, vagy a billentyűzet van annyira összenyomorítva, hogy nem fér el a keze rajta? Tényleg nem lehet eldöntenia videóból.
És amelyik gyártó ilyen összenyomorított billentyűzeteket gyárt, azt a vásárlók miért nem büntetik megfelelően azzal, hogy nulla példányt vásárolnak a szarjukból?Mezei 75 %-os billentyűzet. Méretre megegyezik egy 15 laptop billentyűzetének a kiterjedésével.
-
Oldman2
nagyúr
Elkezdtem nézni, de kikapcsoltam.
Állati hogy a tabletet és a laptopot folyamatosan keveri, szerintem ő maga sincs tisztában azzal, melyik micsoda...
Sajnálom azokat, akik Tőle kérnek bármilyen szakmai tanácsot. -
Lenry
félisten
-
hunluki
senior tag
Próbálj rá egy Alpine-t. Még egy Debianhoz képest is frankó, nekem a Linx10 tableten elég jól megy.
Áhh, jó ez így, i3, picom, mc, moc, abiword, gnumeric, links2, mpv, qview, xpdf.
Mindent tud amit tudnia kell, frankó tempós cucc még a login is szöveges, mindent tudok kényelmesen vezérelni billentyűzetről
Ennek ennyit kell tudnia és ezt tudja üzembiztosan
-
rxmiss
aktív tag
Sosem tudom, hogy vicces, vagy sírós, amikor emberek képtelenek belegondolni, hogy valakik nem úgy használnak egy számítógépet, ahogyan ők
Tehát nem mindenkinek jó egy asztali gép...@kilua : A gamer laptop helyett egy gamer PC OK. Amíg nem kell mászkálnod. Vagy mondjuk mászkálás közben komolyan teljesítményt igénylő dolgokat csinálni. (Bár akkor meg workstation laptop, az is horror pénz, de tartós. Mondjuk azt nem csodálom, hogy a WS laposokról nem hallott a videó készítője, nem szokás tudni, hogy vannak kategóriák
)
És mi van azzal, aki nem játszik? Mert én mondjuk úgy 25 éve nem játszok. Most cseréljem le a (nem gamer, hanem üzleti) lapost?
igen, de ez mindket iranyba igaz

el kell fogadni, egy szamitogep *mindig* kompromisszum. a kerdes csak az h melyek azok a kompromisszumok, amiket hajlandoak vagyunk elfogadni. ez pedig elethelyzettol, anyagi lehetosegtol, kockasagtol, stb, stb, stb is fugg.
-
hcl
titán
Ismerős, rohangálós rendszergazda koromban vettem és imádtam, azóta végigpróbáltam rajta a világ összes linux disztróját, jelenleg XP (retrojáték)/Debian 64 bit dual boot használom.
Ha meg kell írnom valami hosszabb dokumentumot vagy valami komolyabb koncentrációigényes feladat van amihez nem kell sok erőforrás akkor szoktam elővenni mert fura módon nagyon szeretem a billentyűzetét, viszont annyira lassú szegény hogy az internetre kimászni vele kb olyan érzés mint triciklivel nyomulni az autobahnon
Ilyen links2 meg dillo kategóriával eldöcög ha valami nagyon kell (telepítő ISO letöltés, ventoy pendrive gyártás), netrádió szól róla, tele van a középsuli óta gyűjtögetett mp3-aimmal, örök favorit a kis dög 
Próbálj rá egy Alpine-t. Még egy Debianhoz képest is frankó, nekem a Linx10 tableten elég jól megy.
-
hunluki
senior tag
Ismerős, rohangálós rendszergazda koromban vettem és imádtam, azóta végigpróbáltam rajta a világ összes linux disztróját, jelenleg XP (retrojáték)/Debian 64 bit dual boot használom.
Ha meg kell írnom valami hosszabb dokumentumot vagy valami komolyabb koncentrációigényes feladat van amihez nem kell sok erőforrás akkor szoktam elővenni mert fura módon nagyon szeretem a billentyűzetét, viszont annyira lassú szegény hogy az internetre kimászni vele kb olyan érzés mint triciklivel nyomulni az autobahnon
Ilyen links2 meg dillo kategóriával eldöcög ha valami nagyon kell (telepítő ISO letöltés, ventoy pendrive gyártás), netrádió szól róla, tele van a középsuli óta gyűjtögetett mp3-aimmal, örök favorit a kis dög 
-
no204
csendes tag
17 éve még nem retro játszani vettem, csak nem romlik el (hol van ilyenkor a tervezett avultatas amikor szükség lenne rá), és folyton agyalok rajta mire lehet még jó
Retro konzolnak / emulatornak ott a wii... -
hcl
titán
az egyetlen PC játék, amivel játszok, tökéletesen elfut az üzleti laposomon

Lassan újra aktuális
-
hunluki
senior tag
-
no204
csendes tag
-
Narxis
nagyúr
-
Lenry
félisten
Sosem tudom, hogy vicces, vagy sírós, amikor emberek képtelenek belegondolni, hogy valakik nem úgy használnak egy számítógépet, ahogyan ők
Tehát nem mindenkinek jó egy asztali gép...@kilua : A gamer laptop helyett egy gamer PC OK. Amíg nem kell mászkálnod. Vagy mondjuk mászkálás közben komolyan teljesítményt igénylő dolgokat csinálni. (Bár akkor meg workstation laptop, az is horror pénz, de tartós. Mondjuk azt nem csodálom, hogy a WS laposokról nem hallott a videó készítője, nem szokás tudni, hogy vannak kategóriák
)
És mi van azzal, aki nem játszik? Mert én mondjuk úgy 25 éve nem játszok. Most cseréljem le a (nem gamer, hanem üzleti) lapost?
az egyetlen PC játék, amivel játszok, tökéletesen elfut az üzleti laposomon

-
hcl
titán
Sosem tudom, hogy vicces, vagy sírós, amikor emberek képtelenek belegondolni, hogy valakik nem úgy használnak egy számítógépet, ahogyan ők
Tehát nem mindenkinek jó egy asztali gép...@kilua : A gamer laptop helyett egy gamer PC OK. Amíg nem kell mászkálnod. Vagy mondjuk mászkálás közben komolyan teljesítményt igénylő dolgokat csinálni. (Bár akkor meg workstation laptop, az is horror pénz, de tartós. Mondjuk azt nem csodálom, hogy a WS laposokról nem hallott a videó készítője, nem szokás tudni, hogy vannak kategóriák
)
És mi van azzal, aki nem játszik? Mert én mondjuk úgy 25 éve nem játszok. Most cseréljem le a (nem gamer, hanem üzleti) lapost?
-
szabonagyur
félisten
Valahol igaza van bár nem néztem végig a videót. Sokan akarnak gamer laptopot otthonra, MINEK?!
Legyen egy erős PC, vezetékkel összekötve egy jó féle legalább WiFi 6os routerrel és kényelmi okból nem kell kikapcsolni esetleg wake on lan-t beállítani.
Aztán TVre telepíteni kell a moonlight game streamet akkor nem kell konzol sem, otthoni hordozható játékra meg valami olcsó androidos/linuxos handheld ugyanúgy moonlight streamel/steam linkkel. Nem ezek a kis retro handheldek mert azon pc játék élvezhetetlen, de steam deck ereje is felesleges.
Szóval ha van otthon egy erős pc készenlétben akkor nem kell külön gamer laptop, steam deck és konzol is. Ezzel háromszor fizeti ki az ember egy a gamer hardver árát, amit okosabb tervezéssel elég egyszer is.
A konzol témát mondjuk belekavarni már végképp felesleges szerintem.
Sokszor nem elérhető a játék PC-re pl. Nekem hiába van PC-m nem képes kb. semmilyen játékot futtatni az elmúlt 10 évből mert nem olyan hardver van benne.
De pont ezért van XBOX, Nintendo mellette amin meg fut az amivel játszok, pluszban a Nintendo hordozható.
A 2 konzol meg összesen volt vagy 300e Ft azért abból gamer PC-t építeni eléggé necces, a játékot meg úgyis megveszed mind2re az ugyanannyi.
GamerPC: itt azért ha tippelnem kéne sokak nem is azért vesznek ilyet mert annyira jó, hanem inkább kényszer megoldás mert hely nincs vagy hasonló.
-
no204
csendes tag
Jó sok minden kavarodik ebben a videóban, de le a kalappal mert 6 év után rávett, hogy hozzászóljak valamihez

Lehetett volna ez egy hasznos videó, amiben tényleg mondjuk arról beszél, a laikus mit válasszon, pl. hogy akár 150-200 eft.ért is vehet az ember megbízható márkától évekig tökéletes telejsítménnyel és megbízhatósággal működő laptopot, de vannak azok a felhasználási területek (high end gaming, 3D, video / képfeldolgozás, AI model futtatás), amire a laptop már nagyon kompromisszumos és iszonyat drága, és inkább a PC erőssége.
Hatalmas a kínálat és sok az üzlet, hatalmas árkülünségek, érthetetlen alkatrész kódok és specifikációk vannak, ugyanannyi pénzért a fostól a szuperig mindent lehet venni, ebben eligazodni kell egy hozzáértő segítsége.De annyi minden keveredik, annyi gondolat mosódik össze a videóban, és közben annyi mindenki krvl el , lesz buta és szánalmas lúzer, hogy őszintén szomorú vagyok, egy szakember, egy segítőnek álcázott videóban úgy gondolja, rendben van ilyeneket mondani, miközben a témában való tudása, amit kiveséz, konkrétan beleragadt a 2000-es évekbe.
Egyrészt ha a laptopokat egy 2in1-en keresztül mutatjuk be akkor az asztali PC-ket képviselhetné egy AIO, vagy MiniPC ennyi erővel.
Plusz ha valaki megkeres, hogy tetszik neki az a piros laptop, akkor vedd a fáradtságot és mutass rá neki a jellemzően 20+ féle összeálíltásból arra a konfigra ABBÓL a konkrét piros laptopból, amit érdemes megvenni, mert ezért keresnek meg, nem pedig hogy a vallásos meggyőződésedet nyomd le a torkukon.Ami a mobilitást illeti, a laptop ma már nem feltétlen a legjobb eszköz arra, hogy autóban, buszon elővegyem (vonaton mondjuk már kényelmes, vagy egy reptéri váróban), talán itt érződik legjobban, hogy a szerző nem használ napi szinten laptopot. Konkrétan használni se tudod rendesen az öledben utazás közben olyan helyen, ahol üléshátlap van előtted erre a use case-re ott az okostelefon 10+ éve. A laptop arra jó, hogy könnyen el tudod vinni A-ból B-be, hogy B-ben is használhasd. Egyetemisták, IT-ben dolgozók, kutatók stb. milliói használják, egyszerűen napi dolgokat nem tudnának megoldani, vagy marha nehezen ha nem laptopjuk lenne.
Az, hogy sokba kerül egy laptop, szerintem relatív (nem feltétlenül kell 1mft-ot elkölteni játékra alkalmas gépre sem) , hogy többe, mint egy asztali gép (főleg aki maga szereli, és akár iterativan is tud rá költeni, upgradelve a gépet éveken át), ezt nem lehet vitatni, de hogy nem megbízható, azért az nagyon függ a felhasználás módjától is.
Elektronikai eszköz el tud romlani, mindegy, mi az. Ráadásul táskába be, táskából ki, mozgatni napról napra nyilván nagyobb terhelésnbek, fizikai séruléseknek van kitéve a laptop, mint egy asztali gép. Viszont laptopot 3-5 év garanciával kiszállásos / elszállítós szervizeléssel tudsz vásárolni, nem pedig a gépházzal kell buszozni a szervízbe ha baj van. Merthogy a brandelt gépet se te fogod kibontani és otthon szerelni, egyrészt mert az átlagember nem fog hozzá, másrészt csak jó lenne nem eltépni a matricát és bukni a garanciát. Aki pedig ért hozzá annyira hogy SSD-t, RAM-ot cseérljen a PC-ben, az tud választani olyna laptopot amiben ezek szintén cseérlhetőek, és ennyi erővel azt is csak egy YT video megtanulni, de ha megkérdez szakembert, akkor az ajánlhatja neki eleve a 16GB rammal szerelt 1TB-s kiszerelést a laptopból, és nem lesz gondja évekig.
Ha meg valaki nem tudja megfelelően használni, az nem eszközhiba, de a mai 30-40w-ot fogyasztó laptopok azért nem fognak megolvadni a takarón se, bár megitncsak: nem a 2000-es években vagyunk, ágyban már jóideje mobilozik az átlagember, a laptopot nem viszi be magával a takaró alá.
De van itthon napi szinten használt 10 éves laptop, amit nyaralni viszek, dobálok és problémamentesen dolgozik, és ültem le olyan irodai brandelt gép alé amiben nagyjából az első évben minden ki lett cserélve mire tudott működni 1 hétig problémamentesen.Azzal egyetértek, hogy az kellemetlen, ha a laptopot leöntöd kakaóval, bár az asztali gépbe is láttam már kávét borulni egyrészt, másrészt akkor innentől szerintem ne mobilozz, hiszen a mobilt beejtheted a wc-be. Ne légy lúzer, ne vegyél mobilt, használd a telefonfülkét, az nem fér bele a budiba.
Sokféle felhasználó és felhasználói igény van, és annyi féle opció és eszköz lehetőség, amiben a hagyományos asztali PC és laptop jól megfér egymás mellett, akár egy háztartáson belül is, kiegészölve telefonnal, tablettel, konzollal, segítsük a másikat, főleg ha értünk hozzá, és lúzerezés helyett próbáljuk az ő helyükbe képzelni magunkat, ne pedig azt ráeröltetni másra, ami nekünk lehet hogy működött, mert nem vagyunk egyformák, nem biztos hogy neki is jó lesz. Jah és ne 2000 ft-os billentyűzetet (aminél egy alsóközép laptop billentyűzet röhögve jobb) ajánljunk 500 Ft-os egérrel. Ha már PC-t ajánlasz, ne a perifériára sajnáljuk a pénzt.
-
kilua
őstag
Valahol igaza van bár nem néztem végig a videót. Sokan akarnak gamer laptopot otthonra, MINEK?!
Legyen egy erős PC, vezetékkel összekötve egy jó féle legalább WiFi 6os routerrel és kényelmi okból nem kell kikapcsolni esetleg wake on lan-t beállítani.
Aztán TVre telepíteni kell a moonlight game streamet akkor nem kell konzol sem, otthoni hordozható játékra meg valami olcsó androidos/linuxos handheld ugyanúgy moonlight streamel/steam linkkel. Nem ezek a kis retro handheldek mert azon pc játék élvezhetetlen, de steam deck ereje is felesleges.
Szóval ha van otthon egy erős pc készenlétben akkor nem kell külön gamer laptop, steam deck és konzol is. Ezzel háromszor fizeti ki az ember egy a gamer hardver árát, amit okosabb tervezéssel elég egyszer is.
-
hcl
titán
Mondjuk kifejezetten vicces, hogy laptopnak egy Surface tablet van ott, ami kifejezetten nem túl jó konstrukció, és kisebb is, mint egy normális 14-es gép.
Mondjuk hogy szerelni nem tudnak asztalin kívül mást, az meg se lep
-
dabadab
titán
Ez a koma nem tud gépelni, vagy a billentyűzet van annyira összenyomorítva, hogy nem fér el a keze rajta? Tényleg nem lehet eldöntenia videóból.
És amelyik gyártó ilyen összenyomorított billentyűzeteket gyárt, azt a vásárlók miért nem büntetik megfelelően azzal, hogy nulla példányt vásárolnak a szarjukból?Ez a koma nem tud gépelni,
Nem tud gépelni. Nagyon vicces, hogy egy rakat ilyen billentyűzetekre specializálódott vlogger láhatóan küzd az elemi gépírással.
-
Krugszvele
senior tag
És mi lenne, ha azt mondanám, hogy van ilyen?
Lassan 2 hónapja használok egy NuPhy Air75 V3-at Blush silent switchekkel és nem hangosabb, mint egy laptop billentyűzet vagy egy gumimembrános "csoda".Hangteszt itt. 17 másodperctől van a fent említett silent switch.
Ez a koma nem tud gépelni, vagy a billentyűzet van annyira összenyomorítva, hogy nem fér el a keze rajta? Tényleg nem lehet eldöntenia videóból.
És amelyik gyártó ilyen összenyomorított billentyűzeteket gyárt, azt a vásárlók miért nem büntetik megfelelően azzal, hogy nulla példányt vásárolnak a szarjukból? -
Evil Snowman
őstag
Nem rossz. Alig magasabb mint az enyém, és az üzemideje is majdnem elfogadható. Furcsa, hogy a többi gyártó ugyanolyan méretű akkuval általában egy 0-val kisebb üzemidőt ad meg. Tudom, hogy nem mindenkinél prioritás, de nekem fontos hogy ne kelljen már minden évben tölteni.
A hangmintát figyelmesen végighallgatva, sajnos csak annyit tudtam megállapítani, hogy az egyik is halkabb mint a másik.
A Blushnak semmivel sem hangosabb, mint egy rubber dome vagy egy laptop billentyűzet.
-
Kisgépkezelő
senior tag
És mi lenne, ha azt mondanám, hogy van ilyen?
Lassan 2 hónapja használok egy NuPhy Air75 V3-at Blush silent switchekkel és nem hangosabb, mint egy laptop billentyűzet vagy egy gumimembrános "csoda".Hangteszt itt. 17 másodperctől van a fent említett silent switch.
Nem rossz. Alig magasabb mint az enyém, és az üzemideje is majdnem elfogadható. Furcsa, hogy a többi gyártó ugyanolyan méretű akkuval általában egy 0-val kisebb üzemidőt ad meg. Tudom, hogy nem mindenkinél prioritás, de nekem fontos hogy ne kelljen már minden évben tölteni.
A hangmintát figyelmesen végighallgatva, sajnos csak annyit tudtam megállapítani, hogy az egyik is halkabb mint a másik.
-
Hieronymus
veterán
-
Evil Snowman
őstag
Nem tartom kizártnak, hogy létezik nagyon halk billentyűzet. Én amit próbáltam azok közül a leghalkabb is hangosabbnak tűnt, mint a membránosom. Természetesen kalibrált mérést nem végeztem. Persze vannak olyanok, hogy a halkszínű switcheken kívül, még 2 réteg gumival/szivaccsal/habbal meg irgalmatlan vastag POM öntvénnyel csillapítják a zajt, azzal többnyire a másik szempontom (legyen low profile) sérül.
És mi lenne, ha azt mondanám, hogy van ilyen?
Lassan 2 hónapja használok egy NuPhy Air75 V3-at Blush silent switchekkel és nem hangosabb, mint egy laptop billentyűzet vagy egy gumimembrános "csoda".Hangteszt itt. 17 másodperctől van a fent említett silent switch.
-
Kisgépkezelő
senior tag
Nem tartom kizártnak, hogy létezik nagyon halk billentyűzet. Én amit próbáltam azok közül a leghalkabb is hangosabbnak tűnt, mint a membránosom. Természetesen kalibrált mérést nem végeztem. Persze vannak olyanok, hogy a halkszínű switcheken kívül, még 2 réteg gumival/szivaccsal/habbal meg irgalmatlan vastag POM öntvénnyel csillapítják a zajt, azzal többnyire a másik szempontom (legyen low profile) sérül.
-
hcl
titán
Tök jó, sok sikert az asztali gép cipeléséhez

-
stevve
veterán
Amúgy meg csak a saját YT csatornáit reklámozza, lásd az új bejegyzése....
Én már a megtekintési előzményből is töröltem.
Nem sajnálom a látogatottságot, csak nem ez az én irányom. -
szabonagyur
félisten
Az agy mindent szeret racionalizálni. Én például ezer érvet fel tudok sorolni amellett, ami nekem kényelmes egy laptopban. Ez racionális szerintem, mert az agyam magyarázatot keres vagy talál ki mindenre. Mint egy csőlátás, azt fogja keresni, ami igazat ad neki. De ettől még más sem hülye, csak máshogyan van beállítva a csőlátása.

Egyébként, a laikus is ember és tud dönteni, választani. Pontosan, ami NEKI tetszik. ez ilyen. Ha segíteni akar valaki, eleve nem meggyőzni akar, hanem megérteni.
Amúgy meg csak a saját YT csatornáit reklámozza, lásd az új bejegyzése....
-
stevve
veterán
Az agy mindent szeret racionalizálni. Én például ezer érvet fel tudok sorolni amellett, ami nekem kényelmes egy laptopban. Ez racionális szerintem, mert az agyam magyarázatot keres vagy talál ki mindenre. Mint egy csőlátás, azt fogja keresni, ami igazat ad neki. De ettől még más sem hülye, csak máshogyan van beállítva a csőlátása.

Egyébként, a laikus is ember és tud dönteni, választani. Pontosan, ami NEKI tetszik. ez ilyen. Ha segíteni akar valaki, eleve nem meggyőzni akar, hanem megérteni.
-
dabadab
titán
Hát, hogy kell e, vagy sem. Nekem például nem kell, pedig próbálgattam meg nézegettem sokat. Egy membrános halkabb, sokkal kevesebbet fogyaszt és többnyire alacsonyabb is. Nekem ezek fontosabb szempontok, mint az, hogy tudok e counterstrafelni.
Evil Snowman: Tapasztalatból mondom, hogy azért fontos, hogy csak olyannal érdemes takaríttatni a notit, akiről tudod, hogy vannak elképzelései arról, hogy mennyire érdemes megtépni egy apró csavart. Bontottam már olyan notit, amiben por alig volt, de cserébe a menetek fele ki volt szakadva.
Egy membrános halkabb
Amikor valaki ilyet leír, onnan lehet tudni, hogy igazából nem ismeri a témát

Ha halk billentyűzet kell, akkor a halk mecháknál nincs halkabb.
-
totron
addikt
-
UnA
Korrektor
-
Kisgépkezelő
senior tag
Hát, hogy kell e, vagy sem. Nekem például nem kell, pedig próbálgattam meg nézegettem sokat. Egy membrános halkabb, sokkal kevesebbet fogyaszt és többnyire alacsonyabb is. Nekem ezek fontosabb szempontok, mint az, hogy tudok e counterstrafelni.
Evil Snowman: Tapasztalatból mondom, hogy azért fontos, hogy csak olyannal érdemes takaríttatni a notit, akiről tudod, hogy vannak elképzelései arról, hogy mennyire érdemes megtépni egy apró csavart. Bontottam már olyan notit, amiben por alig volt, de cserébe a menetek fele ki volt szakadva.
-
dabadab
titán
Hát, ez a mechanikus billentyűzet is egy véleményes dolog
Mármint mi a véleményes rajta?
-
UnA
Korrektor
Normális laptopnak, normális a billentyűzete
Ne vicceljünk egymással. A laposítás komolyan betesz a billentyűzeteknek.
Thinkpadjaim vannak/voltak, amik billentyűzet terén nagyjából a csúcsnak számítanak/tottak a laptopok között, de utoljára az x220-nak volt nagyjából okés a billentyűzete, amit 15 éve adtak ki, de egy normálisabb mechanikus billentyűzethez képest az is elég jól láthatóan kompromisszumos volt.valóban nem a legjobb, de megszokható
Az ergonómiánál sajnos nincs olyan, hogy "megszokható".Hát, ez a mechanikus billentyűzet is egy véleményes dolog vagy fétis - de használd egészséggel.
Az ergonómia pedig mindig kompromisszumos, mert a billentyűzet nyomkodása, főleg ezzel az elrendezéssel már eleve nem a kezed barátja.
-
hunluki
senior tag
+sok, manapság a rendesen megírt cikk kincs. Gondolok itt arra hogy van rendes forrásmegjelölés, saját gondolat/vélemény és nem ai írta a nagy részét.
Sajnos napról napra egyre ritkább az ilyen, emiatt egyre kevesebb tartalmat fogyasztok.
Cserébe mondjuk többet játszom, szóval összességében lehet hogy ez pozitív
-
RandomName
senior tag
A PC irányvonal képviselő sokszor szeretnek "elegánsan" megfeledkezni arról, hogy egy asztali gép nem csak a ház és a benne lévő komponensekről szól, hanem kell mellé még egy monitor, egy billentyűzet, egy egér valamint valami hangkeltő megoldás is.
Pont úgy, mint egy normálisan használt laptophoz is. Nyilván nem fogok napi nyolc órába a laptop beépített billentyűzetén pötyögni, az ergonómiai szempontból abszolút rossz helyen lévő képernyőjét bámulni (nem is ajánlanám senkinek) és lehetőleg a zene is valami rendes dobozokból szóljon, amikben elfér legalább a négy-öt collos közép.
ha az ember árban egy kicsit komolyabb gépet rak össze, akkor azért illik a perifériák kiválasztása esetén is nem az alsó polcosakat kiválasztani
A laptopok beépitett cuccai azok kifejezetten az alsópolcos szintet hozzák, vagy még azt se.
Ha nem lenne céges policy ott ahol alvállalkozók vagyunk, nagyon széles palettát tudnék hozni képeken is olyan laptopokról/notebookokról, ahol az csak egy vízszintes lerakófelület, mint egy polc.... Magát az eszközt is perifériáról kapcsolják be-ki.

-
dabadab
titán
Normális laptopnak, normális a billentyűzete. Képernyő ergonómiára vonatkozó résszel részben egyetértek, valóban nem a legjobb, de megszokható.
A minőségi zene hallgatás sajnos a mai világban már nagyon réteg igény lett, a legtöbb usernek az a lényeg, hogy valahogy szóljon a cucc. Teszem hozzá a MacBook-ok ebből a szempontból számomra nagyon kellemes csalódások - még az Air széria is - a Win-es laptopokhoz képest.
Az alsó polcos rész kapcsán már nem volt lelkierőm különválasztani az átlag user és power user (hívjuk most így) halmazokat.
Egy átlag usernek teljesen mindegy, hogy milyen perifériát használ, ezért számára megfelelő a laptop beépített billentyűzete és trackpad-je. Ha asztali gépe lenne, akkor valószínűleg megállna a Logitech MK270-es bundlenél.
Ugyanakkor a power userek, nyilván már más szemmel állnak a perifériákhoz is. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nincs itthon nekem 3 különböző mecha billentyűzetem meg 3 komolyabb gamer egerem, ugyanakkor ha épp olyan kedvem van simán elpötyögök az MBA vagy a Blade gyárii billentyűzetén is, mert azokkal sincs semmi bajom, ellen be a céges 3 filléres HP G240-el. Trackpad szintjén mind a Mac, mind a Razer top-tier szóval azokat is szívesen használom az egerek helyett, ha úgy hozza az élet.Normális laptopnak, normális a billentyűzete
Ne vicceljünk egymással. A laposítás komolyan betesz a billentyűzeteknek.
Thinkpadjaim vannak/voltak, amik billentyűzet terén nagyjából a csúcsnak számítanak/tottak a laptopok között, de utoljára az x220-nak volt nagyjából okés a billentyűzete, amit 15 éve adtak ki, de egy normálisabb mechanikus billentyűzethez képest az is elég jól láthatóan kompromisszumos volt.valóban nem a legjobb, de megszokható
Az ergonómiánál sajnos nincs olyan, hogy "megszokható". -
Hieronymus
veterán
A tartalomfogyasztók számára nincs komoly jelentősége a teljesítménynek.
-
HantekDSO
aktív tag
Tavaly váltottam vissza pc-re, nekem sokkal jobb. Van normális bill, egér, 2.1 hang, monitor. Laptoppal meg csak a kínlódás, dugdosni a rohadt kábeleket, vagy szívni az éppen lemerülő aksikkal, kicsi kijelző, vagy nagy, de akkor meg nem fér el a laptop az asztalon. Nyilván ha éppen kell, akkor jó ha van, amúgy meg hónapok óta be se kapcsoltam a lapost. Lehet htpc lesz belőle, mert a HPt630 kezd idegesítően lassú lenni, a lapos meg csak van de minek per pillanat. LEgalább meg lenne oldva a szünetmentes rész is, ha már akkus.
Videót továbra se vagyok hajlandó nézni, csak írott cikkeket, szóval nem tudom miről beszél a bácsi de nem is érdekel. #szabonagyur hsz-ét olvasva nem is vesztettem vele semmit
Plussz továbbra is megvan a Chuwi Ubook, azt használom, mert kicsit, kompakt, és tablet is meg laptop is... legjobb munkához ha nem kell nagy monitor."Videót továbra se vagyok hajlandó nézni, csak írott cikkeket"
Szívemből szóltál! Végre egy normális ember, aki még ismeri a betűket!!! (Az sem megvetendő, hogy tisztában van vele, hogy a legbivalyabb laptop teljesítménye sem közelíti meg egy jó asztali gépét! -
Evil Snowman
őstag
A PC irányvonal képviselő sokszor szeretnek "elegánsan" megfeledkezni arról, hogy egy asztali gép nem csak a ház és a benne lévő komponensekről szól, hanem kell mellé még egy monitor, egy billentyűzet, egy egér valamint valami hangkeltő megoldás is.
Pont úgy, mint egy normálisan használt laptophoz is. Nyilván nem fogok napi nyolc órába a laptop beépített billentyűzetén pötyögni, az ergonómiai szempontból abszolút rossz helyen lévő képernyőjét bámulni (nem is ajánlanám senkinek) és lehetőleg a zene is valami rendes dobozokból szóljon, amikben elfér legalább a négy-öt collos közép.
ha az ember árban egy kicsit komolyabb gépet rak össze, akkor azért illik a perifériák kiválasztása esetén is nem az alsó polcosakat kiválasztani
A laptopok beépitett cuccai azok kifejezetten az alsópolcos szintet hozzák, vagy még azt se.
Normális laptopnak, normális a billentyűzete. Képernyő ergonómiára vonatkozó résszel részben egyetértek, valóban nem a legjobb, de megszokható.
A minőségi zene hallgatás sajnos a mai világban már nagyon réteg igény lett, a legtöbb usernek az a lényeg, hogy valahogy szóljon a cucc. Teszem hozzá a MacBook-ok ebből a szempontból számomra nagyon kellemes csalódások - még az Air széria is - a Win-es laptopokhoz képest.
Az alsó polcos rész kapcsán már nem volt lelkierőm különválasztani az átlag user és power user (hívjuk most így) halmazokat.
Egy átlag usernek teljesen mindegy, hogy milyen perifériát használ, ezért számára megfelelő a laptop beépített billentyűzete és trackpad-je. Ha asztali gépe lenne, akkor valószínűleg megállna a Logitech MK270-es bundlenél.
Ugyanakkor a power userek, nyilván már más szemmel állnak a perifériákhoz is. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nincs itthon nekem 3 különböző mecha billentyűzetem meg 3 komolyabb gamer egerem, ugyanakkor ha épp olyan kedvem van simán elpötyögök az MBA vagy a Blade gyárii billentyűzetén is, mert azokkal sincs semmi bajom, ellen be a céges 3 filléres HP G240-el. Trackpad szintjén mind a Mac, mind a Razer top-tier szóval azokat is szívesen használom az egerek helyett, ha úgy hozza az élet. -
Evil Snowman
őstag
+1
Ez a felkapom és átrakom a házon belül máshova egy szempillantás alatt is hatalmas előny. Pl. éppen valami hangzavar van a szomszédnál és az a szoba van legközelebb hozzá akkor fogom ás átmegyek a legtávolabbi szobába ami akár étkező vagy konyha asztal is lehet. Na meg PC-hez kell szünetmentes is ha nem akarod, hogy a legrosszabbkor érjen egy áramszünet, még egy rossz laptop akkumulátor is kibír egy 1-2 másodperces "áramszakadást" pl. vihar idején.
Az egyetlen érv laptop ellen a drágább szervizelés de alapvetően ha nem gaming laptopról beszélünk hanem irodai, otthoni netezős, youtube-ozós laptopról akkor sok esetben egy használt új is jobban megérheti mint szervizelni, pl. alaplapi hiba esetén.
Én is elvagyok évek óta asztali gép nélkül sőt első gaming laptopom tavaly vettem és rájöttem, hogy nem biztos, hogy lesz 2. mert annyira keveset játszom. Hiába van, csak játszogatok néha-néha, oké egy TF2, BF3/4 szinte naponta előkerül 1-1 órára de szerencsére ezek nem a leghardverigényesebb játékok. Az AAA címekhez már nincs türelmem, inkább filmet nézek.
Szervizelés kapcsán nekem annyi az észrevételem, hogy nagyon sok meghibásodás elkerülhető lenne, ha a tulajnak lenne annyi affinitása, hogy fél vagy egy évente kitisztítja/kitisztíttatja valamint újra pasztázza/pasztáztatja a laptopját.
A 2022-es Blade-em 3 éve van meg és semmi baja.
Fél évente szétkapom és fullra kitakarítom a ventijeit meg a többi belső elemét a portól.
Pasztából KillHates kotyvasztott valamit, 2 éve kente fel azóta sem ment feljebb terhelésen a CPU és GPU hőmérséklet terhelés alatt, pedig hétköznap belepörög 3-4 órányi, míg hétvégente 10-12 órányi gaming egyhuzamban.
Akksi szintén a gyári a 100%-os kapacitással, nulla spicy pillow effekttel. A titka annyi, hogy amint elérhetővé vált a Synapse-ban az akku töltés korlátozás, azonnal beállítottam 60%-ra a töltés korlátozást. A másik pedig, hogy kapott egy gyári laptop stand-et, ami annyira megemeli, hogy ideális a légáramlás a ventiknek, valamint így a belső komponensek is jobban hűlnek.
-
Krugszvele
senior tag
A laptop meg az asztali gép másra való.
És akinek laptop kell az vesz laptopot. Aztán vesz hozzá dokkolót, meg külső perifériát, ha ő igényli.
Erről kár vitatkozni, hogy kinek van igaza, meg ki a hülyébb. Egyik se.Én a mákos tésztát szeretem, te meg a sült krumplit, ki a hülyébb?
-
Hieronymus
veterán
Nézd meg a videót és megtudod!
Az emberek nagy része dolgozik napközben, nem tud videókat nézni

Összefoglalná valaki, hogy miről van nagybaszó`

Az eső néhány percben legalább háromszor ismétli el ugyan azt, cifrázva. De legalább szóismétlések és egyéb apróságok emelték a színvonalat.
Ekkor hagytam abba a videót. Nekem nincs időm ilyeneket nézni.
A videó eleje előre vetítette a tartalom alaposságát. -
Donki Hóte
veterán
Megmondja az okosat ami az ő véleménye természetesen.
Röviden: laptop/tablet igazából nem jó semmire, senkinek sem kell, amúgy is sz@r mind.
Kivétel lényegében nincs, telefonokat szándékosan lebutítják, hogy az 50 éves Marika néni is tudja használni.
Van egy stílusa ami esélyesen sok embernek bejön és ezzel a megmondósdival próbálja eladni magát, arányaiban sikeresen hiszen van sok nézettség, bár kommentek alapján sokaknál ellenszenves a hozzáállás.
Akkor még szerencse, hogy nem néztem meg a videót

-
miqlas
őstag
Az én igényeimnek az asztali gép felel meg, de ez nem jelenti azt, hogy másnak, akár a többségnek ne egy noti lenne a megfelelõ eszköz!
A saját munkámhoz és szórakozásomhoz az asztali pc a megfelelõ platform, ebbe annak szerelése és karbantartása is beletartozik!
Ettõl függetlenül ha engem kérdez meg egy barát, ismerõs, kolléga, hogy mit vegyen, kifaggatom az igényeirõl, a lehetõségeirõl és többnyire ki tudok alakítani egy véleményt a számítástechnikához való viszonyáról - gyengeség / erõsség. Ezen szempontok szerint szoktam ajánlani gépet.
Ha azt látom, hogy valakinek jobb egy noti, mint egy asztali PC, annak notit fogok ajánlani és segítek megkeresni a büdzséjének legjobban megfelelõ vasat.
Az Apple használt notebookjai esetében azért fel szoktam hívni a kedves ismerõsök figyelmét arra, hogy - fõleg a 8GB ram / 128GB ssd - szerelt vasaknál nem lehet tudni, mennyi van még vissza, milyen állapotban van az ssd, és orosz rulett ilyet venni.
Ha alma, akkor legyen új!Kb. ennyi ...
-
dabadab
titán
Olvasd el a mondatom, értelmezd és utána írj

.
-
szabonagyur
félisten
-
szabonagyur
félisten
Nézd meg a videót és megtudod!
Az emberek nagy része dolgozik napközben, nem tud videókat nézni

Összefoglalná valaki, hogy miről van nagybaszó`

Megmondja az okosat ami az ő véleménye természetesen.
Röviden: laptop/tablet igazából nem jó semmire, senkinek sem kell, amúgy is sz@r mind.
Kivétel lényegében nincs, telefonokat szándékosan lebutítják, hogy az 50 éves Marika néni is tudja használni.
Van egy stílusa ami esélyesen sok embernek bejön és ezzel a megmondósdival próbálja eladni magát, arányaiban sikeresen hiszen van sok nézettség, bár kommentek alapján sokaknál ellenszenves a hozzáállás.
-
dabadab
titán
Tehát lényegében leírtad Te is amit eddig mindenki, hogy az igényeknek megfelelően kell választani.
Ha az igény egy laptop kijelzőben kimerül, el kell fogadni.
Nem, te valahogy véletlenül se írtál azokról a szempontokról, amikről én.
-
Donki Hóte
veterán
Nézd meg a videót és megtudod!
Az emberek nagy része dolgozik napközben, nem tud videókat nézni

Összefoglalná valaki, hogy miről van nagybaszó`

-
szabonagyur
félisten
A PC irányvonal képviselő sokszor szeretnek "elegánsan" megfeledkezni arról, hogy egy asztali gép nem csak a ház és a benne lévő komponensekről szól, hanem kell mellé még egy monitor, egy billentyűzet, egy egér valamint valami hangkeltő megoldás is.
Pont úgy, mint egy normálisan használt laptophoz is. Nyilván nem fogok napi nyolc órába a laptop beépített billentyűzetén pötyögni, az ergonómiai szempontból abszolút rossz helyen lévő képernyőjét bámulni (nem is ajánlanám senkinek) és lehetőleg a zene is valami rendes dobozokból szóljon, amikben elfér legalább a négy-öt collos közép.
ha az ember árban egy kicsit komolyabb gépet rak össze, akkor azért illik a perifériák kiválasztása esetén is nem az alsó polcosakat kiválasztani
A laptopok beépitett cuccai azok kifejezetten az alsópolcos szintet hozzák, vagy még azt se.
Tehát lényegében leírtad Te is amit eddig mindenki, hogy az igényeknek megfelelően kell választani.
Ha az igény egy laptop kijelzőben kimerül, el kell fogadni.
-
dabadab
titán
Érdekes okfejtés, maga az alap koncepció nem lenne rossz, de úgy gondolom, hogy a mai világban a laptopok elterjedésének az asztali géphez képest több oka van.
1., Az adott összegért egy kész terméket kap a vásárló. A PC irányvonal képviselő sokszor szeretnek "elegánsan" megfeledkezni arról, hogy egy asztali gép nem csak a ház és a benne lévő komponensekről szól, hanem kell mellé még egy monitor, egy billentyűzet, egy egér valamint valami hangkeltő megoldás is.
Na mármost, ha az ember árban egy kicsit komolyabb gépet rak össze, akkor azért illik a perifériák kiválasztása esetén is nem az alsó polcosakat kiválasztani. És ebben az esetben már szépen megugrik az ár. Ehhez képest egy laptopban már megkap az ember mindent.
Arról nem is beszélve, hogy egy mezei user azt sem tudja, hogy miként kell nulláról összerakni egy gépet, azért pluszban fizetni pedig nem akar/fog, hogy valaki helyette ezt megtegye.
2., Egyeseknél a fogyasztás is lehet szempont, és abban jelenleg még mindig jobbak a laptopok.3., Szintén szempont lehet a laptopot előnyben részesítők körében, hogy:
a, jóval kisebb hasznos területet foglal el az asztalon
b., bármikor megvan az opció arra, hogy a user felkapja és házon lakáson belül átüljön egy másik helyre és ott folytassa a dolgát, ergo nincs helyhez kötve
c., bizonyos modellek jóval csendesebbek, mint egy asztali gépAz asztali gépek egyetlen előnye a videóban is említett könnyű alkatrész csere, amennyiben elromlik.
És akkor most jöjjön a saját tapasztalatom. Közel 15 éve váltottam asztali gépről laptopra, amikor összeköltöztem az akkori barátnőmmel, mostmár feleségemmel. A fő ok a hely hiány volt. Azt kell mondjam nem bántam meg a laptopra történő váltást.
Azóta sok víz lefolyt a Dunán, hely már van, de a laptop vonal megmaradt.Gaming vonalon egy 2022-es Razer Bladet használok i7-12800H-val, RTX 3060-al, 32GB DDR5 RAM-al. Mai napig működik és bőven futtatja az általam kedvelt játékokat (CP2077, Witcher 3, F1 2024, etc.) és mindezt beéri max 230W-os óránkénti fogyasztással. Mivel karban van tartva, ezért minden alkatrésze hibátlanul üzemel, nem is gondolkodom egyelőre a cseréjén.
Itthon mindenesnek pedig egy 15 collos M2-es MacBook Air van, aminek ha feltöltöm a 66,5 Whr-s akksiját, akkor terheltség függvényében 12-16 órát elketyeg 1 töltéssel. Mindezt nulla zaj mellett, hála fanless megoldásnak.
Szóval számomra - és még sokak számára - a fentiek miatt nem opció egy helyhez kötött, még extra perifériák beszerzését igénylő, sokat fogyasztó monstrum megléte.
Tudom vannak már asztali mini számítógépek, apósnak is 2 éve vettem egy HP Prodesk 400 G4-et, amik relatíve kevesebbet fogyasztanak, de még mindig nincsenek szerintem pariban a laptopokkal.A PC irányvonal képviselő sokszor szeretnek "elegánsan" megfeledkezni arról, hogy egy asztali gép nem csak a ház és a benne lévő komponensekről szól, hanem kell mellé még egy monitor, egy billentyűzet, egy egér valamint valami hangkeltő megoldás is.
Pont úgy, mint egy normálisan használt laptophoz is. Nyilván nem fogok napi nyolc órába a laptop beépített billentyűzetén pötyögni, az ergonómiai szempontból abszolút rossz helyen lévő képernyőjét bámulni (nem is ajánlanám senkinek) és lehetőleg a zene is valami rendes dobozokból szóljon, amikben elfér legalább a négy-öt collos közép.
ha az ember árban egy kicsit komolyabb gépet rak össze, akkor azért illik a perifériák kiválasztása esetén is nem az alsó polcosakat kiválasztani
A laptopok beépitett cuccai azok kifejezetten az alsópolcos szintet hozzák, vagy még azt se.
-
szabonagyur
félisten
Főleg, hogy nagyon sok laptopot lehet most már dokkolni az USB-C-nek köszönhetően.
Én pl. Macbookot dokkolok.
-
Lenry
félisten
Tavaly váltottam vissza pc-re, nekem sokkal jobb. Van normális bill, egér, 2.1 hang, monitor. Laptoppal meg csak a kínlódás, dugdosni a rohadt kábeleket, vagy szívni az éppen lemerülő aksikkal, kicsi kijelző, vagy nagy, de akkor meg nem fér el a laptop az asztalon. Nyilván ha éppen kell, akkor jó ha van, amúgy meg hónapok óta be se kapcsoltam a lapost. Lehet htpc lesz belőle, mert a HPt630 kezd idegesítően lassú lenni, a lapos meg csak van de minek per pillanat. LEgalább meg lenne oldva a szünetmentes rész is, ha már akkus.
Videót továbra se vagyok hajlandó nézni, csak írott cikkeket, szóval nem tudom miről beszél a bácsi de nem is érdekel. #szabonagyur hsz-ét olvasva nem is vesztettem vele semmit
Plussz továbbra is megvan a Chuwi Ubook, azt használom, mert kicsit, kompakt, és tablet is meg laptop is... legjobb munkához ha nem kell nagy monitor.én olyan laptopot vettem, amihez lehet dokkolót venni.
így van 2 rendes monitor, egér, billentyűzet, hangrendszer, ethernet.
ha meg kell, akkor egy mozdulattal leveszem a gépet a dokkolóról és laptop. -
Victoryus
addikt
Tavaly váltottam vissza pc-re, nekem sokkal jobb. Van normális bill, egér, 2.1 hang, monitor. Laptoppal meg csak a kínlódás, dugdosni a rohadt kábeleket, vagy szívni az éppen lemerülő aksikkal, kicsi kijelző, vagy nagy, de akkor meg nem fér el a laptop az asztalon. Nyilván ha éppen kell, akkor jó ha van, amúgy meg hónapok óta be se kapcsoltam a lapost. Lehet htpc lesz belőle, mert a HPt630 kezd idegesítően lassú lenni, a lapos meg csak van de minek per pillanat. LEgalább meg lenne oldva a szünetmentes rész is, ha már akkus.
Videót továbra se vagyok hajlandó nézni, csak írott cikkeket, szóval nem tudom miről beszél a bácsi de nem is érdekel. #szabonagyur hsz-ét olvasva nem is vesztettem vele semmit
Plussz továbbra is megvan a Chuwi Ubook, azt használom, mert kicsit, kompakt, és tablet is meg laptop is... legjobb munkához ha nem kell nagy monitor. -
szabonagyur
félisten
25 perces videó erről? Kinek van ennyi ideje megnézni? 2 percben írásban össze lehetett volna foglalni. Szerintem még @Evilsnowman sem nézte meg

1.7X gyorsítással néztem meg az első 10 percet, addig amíg elkezdte lehülyézni az embereket. Neki mindenki hülye, looser, telefon minek van leegyszerűsítve

Egy vicc igazából a videó ebben a formában.
Beletekertem: nem érti a tabletet, ezért az sem jó semmire. Annyira látszik, hogy otthon ül a gépe előtt és ezt az egy létet ismeri.
-
Narxis
nagyúr
Érdekes okfejtés, maga az alap koncepció nem lenne rossz, de úgy gondolom, hogy a mai világban a laptopok elterjedésének az asztali géphez képest több oka van.
1., Az adott összegért egy kész terméket kap a vásárló. A PC irányvonal képviselő sokszor szeretnek "elegánsan" megfeledkezni arról, hogy egy asztali gép nem csak a ház és a benne lévő komponensekről szól, hanem kell mellé még egy monitor, egy billentyűzet, egy egér valamint valami hangkeltő megoldás is.
Na mármost, ha az ember árban egy kicsit komolyabb gépet rak össze, akkor azért illik a perifériák kiválasztása esetén is nem az alsó polcosakat kiválasztani. És ebben az esetben már szépen megugrik az ár. Ehhez képest egy laptopban már megkap az ember mindent.
Arról nem is beszélve, hogy egy mezei user azt sem tudja, hogy miként kell nulláról összerakni egy gépet, azért pluszban fizetni pedig nem akar/fog, hogy valaki helyette ezt megtegye.
2., Egyeseknél a fogyasztás is lehet szempont, és abban jelenleg még mindig jobbak a laptopok.3., Szintén szempont lehet a laptopot előnyben részesítők körében, hogy:
a, jóval kisebb hasznos területet foglal el az asztalon
b., bármikor megvan az opció arra, hogy a user felkapja és házon lakáson belül átüljön egy másik helyre és ott folytassa a dolgát, ergo nincs helyhez kötve
c., bizonyos modellek jóval csendesebbek, mint egy asztali gépAz asztali gépek egyetlen előnye a videóban is említett könnyű alkatrész csere, amennyiben elromlik.
És akkor most jöjjön a saját tapasztalatom. Közel 15 éve váltottam asztali gépről laptopra, amikor összeköltöztem az akkori barátnőmmel, mostmár feleségemmel. A fő ok a hely hiány volt. Azt kell mondjam nem bántam meg a laptopra történő váltást.
Azóta sok víz lefolyt a Dunán, hely már van, de a laptop vonal megmaradt.Gaming vonalon egy 2022-es Razer Bladet használok i7-12800H-val, RTX 3060-al, 32GB DDR5 RAM-al. Mai napig működik és bőven futtatja az általam kedvelt játékokat (CP2077, Witcher 3, F1 2024, etc.) és mindezt beéri max 230W-os óránkénti fogyasztással. Mivel karban van tartva, ezért minden alkatrésze hibátlanul üzemel, nem is gondolkodom egyelőre a cseréjén.
Itthon mindenesnek pedig egy 15 collos M2-es MacBook Air van, aminek ha feltöltöm a 66,5 Whr-s akksiját, akkor terheltség függvényében 12-16 órát elketyeg 1 töltéssel. Mindezt nulla zaj mellett, hála fanless megoldásnak.
Szóval számomra - és még sokak számára - a fentiek miatt nem opció egy helyhez kötött, még extra perifériák beszerzését igénylő, sokat fogyasztó monstrum megléte.
Tudom vannak már asztali mini számítógépek, apósnak is 2 éve vettem egy HP Prodesk 400 G4-et, amik relatíve kevesebbet fogyasztanak, de még mindig nincsenek szerintem pariban a laptopokkal.+1
Ez a felkapom és átrakom a házon belül máshova egy szempillantás alatt is hatalmas előny. Pl. éppen valami hangzavar van a szomszédnál és az a szoba van legközelebb hozzá akkor fogom ás átmegyek a legtávolabbi szobába ami akár étkező vagy konyha asztal is lehet. Na meg PC-hez kell szünetmentes is ha nem akarod, hogy a legrosszabbkor érjen egy áramszünet, még egy rossz laptop akkumulátor is kibír egy 1-2 másodperces "áramszakadást" pl. vihar idején.
Az egyetlen érv laptop ellen a drágább szervizelés de alapvetően ha nem gaming laptopról beszélünk hanem irodai, otthoni netezős, youtube-ozós laptopról akkor sok esetben egy használt új is jobban megérheti mint szervizelni, pl. alaplapi hiba esetén.
Én is elvagyok évek óta asztali gép nélkül sőt első gaming laptopom tavaly vettem és rájöttem, hogy nem biztos, hogy lesz 2. mert annyira keveset játszom. Hiába van, csak játszogatok néha-néha, oké egy TF2, BF3/4 szinte naponta előkerül 1-1 órára de szerencsére ezek nem a leghardverigényesebb játékok. Az AAA címekhez már nincs türelmem, inkább filmet nézek.
-
Krugszvele
senior tag
25 perces videó erről? Kinek van ennyi ideje megnézni? 2 percben írásban össze lehetett volna foglalni. Szerintem még @Evilsnowman sem nézte meg

-
totron
addikt
Laptop külső monitorral, de a laptopt nyomizva. Minőségi vagyok-e?
-
Evil Snowman
őstag
Érdekes okfejtés, maga az alap koncepció nem lenne rossz, de úgy gondolom, hogy a mai világban a laptopok elterjedésének az asztali géphez képest több oka van.
1., Az adott összegért egy kész terméket kap a vásárló. A PC irányvonal képviselő sokszor szeretnek "elegánsan" megfeledkezni arról, hogy egy asztali gép nem csak a ház és a benne lévő komponensekről szól, hanem kell mellé még egy monitor, egy billentyűzet, egy egér valamint valami hangkeltő megoldás is.
Na mármost, ha az ember árban egy kicsit komolyabb gépet rak össze, akkor azért illik a perifériák kiválasztása esetén is nem az alsó polcosakat kiválasztani. És ebben az esetben már szépen megugrik az ár. Ehhez képest egy laptopban már megkap az ember mindent.
Arról nem is beszélve, hogy egy mezei user azt sem tudja, hogy miként kell nulláról összerakni egy gépet, azért pluszban fizetni pedig nem akar/fog, hogy valaki helyette ezt megtegye.
2., Egyeseknél a fogyasztás is lehet szempont, és abban jelenleg még mindig jobbak a laptopok.3., Szintén szempont lehet a laptopot előnyben részesítők körében, hogy:
a, jóval kisebb hasznos területet foglal el az asztalon
b., bármikor megvan az opció arra, hogy a user felkapja és házon lakáson belül átüljön egy másik helyre és ott folytassa a dolgát, ergo nincs helyhez kötve
c., bizonyos modellek jóval csendesebbek, mint egy asztali gépAz asztali gépek egyetlen előnye a videóban is említett könnyű alkatrész csere, amennyiben elromlik.
És akkor most jöjjön a saját tapasztalatom. Közel 15 éve váltottam asztali gépről laptopra, amikor összeköltöztem az akkori barátnőmmel, mostmár feleségemmel. A fő ok a hely hiány volt. Azt kell mondjam nem bántam meg a laptopra történő váltást.
Azóta sok víz lefolyt a Dunán, hely már van, de a laptop vonal megmaradt.Gaming vonalon egy 2022-es Razer Bladet használok i7-12800H-val, RTX 3060-al, 32GB DDR5 RAM-al. Mai napig működik és bőven futtatja az általam kedvelt játékokat (CP2077, Witcher 3, F1 2024, etc.) és mindezt beéri max 230W-os óránkénti fogyasztással. Mivel karban van tartva, ezért minden alkatrésze hibátlanul üzemel, nem is gondolkodom egyelőre a cseréjén.
Itthon mindenesnek pedig egy 15 collos M2-es MacBook Air van, aminek ha feltöltöm a 66,5 Whr-s akksiját, akkor terheltség függvényében 12-16 órát elketyeg 1 töltéssel. Mindezt nulla zaj mellett, hála fanless megoldásnak.
Szóval számomra - és még sokak számára - a fentiek miatt nem opció egy helyhez kötött, még extra perifériák beszerzését igénylő, sokat fogyasztó monstrum megléte.
Tudom vannak már asztali mini számítógépek, apósnak is 2 éve vettem egy HP Prodesk 400 G4-et, amik relatíve kevesebbet fogyasztanak, de még mindig nincsenek szerintem pariban a laptopokkal. -
KISDUCK
addikt
Csak belenéztem egy-két pillanat erejéig, de ezt a kérdést "Milyen laptopot vegyek?" le lehet egyszerűsíteni a hozzá nem értőknek is, vagyis pár egyszerű kérdéssel ki lehet találni, hogy mi kéne nekik.
Kell-e a mobilitás? Ha igen, akkor:
Mennyi a büdzsé?
Mire kell?
Kell a jó anyaghasználat vagy jó a szétszakadó kefíres doboz is a nagyobb teljesítményért?A jó anyaghasználatról érdemes meggyőzni az érdeklődőt, mert egy fém palm rest / top cover sokat tud dobni az élményen a jó hűtés és összeszerelés mellett, persze a tartósságot is növelhetik ezek ami nem mindegy. Nagyon más amikor az ember ráteszi a kezét a klaviatúrára és úgy hullámzik mint a víz szeles időben vagy áll mint Katiban a gyerek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Bittorrent topik
- Crimson Desert
- Vezetékes FEJhallgatók
- Villanyszerelés
- World of Tanks - MMO
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- PlayStation 3
- iPhone topik
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Harmincegyedik rész
- További aktív témák...
- iPhone 15 Pro 1 év garanciával
- ASUS TUF Gaming F15 (FX506HEB) i7-11800H / RTX 3050 Ti / 32GB
- Komplett Gamer gép akár monitorral is! Ryzen 5 3600/AIO/16GB Ram/TUF 3080 10GB/500GB M.2 PCIe
- HP 650 G2 laptop (15,6FHD/I5-6200U/8GB/128SSD/Magyar/Win11) - Áfás számlával
- BONTATLAN Zacskós ThinkCentre M70s SFF Business Időtálló Asztali gép -50% i5-14500 16/512 770 Magyar
- BESZÁMÍTÁS! AMD Ryzen Threadripper 7960X + ASUS Pro WS TRX50-SAGE +128GB 6400MHz DDR5 garanciával
- Mi Robot Vacuum-Mop 2 Ultra Auto-empty Station
- Honor Magic 8 Pro 512GB Black - Karcmentes állapot - 2029.02.26 garancia
- Apple iPhone 13 128GB Starlight Karcmentes állapotban 100% akkumulátorral
- ÁRGARANCIA! RÉSZLETFIZETÉS! Épített KomPhone Gamer PC AMD Ryzen 5 7500X3D CPU választható RTX RX VGA
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Ha más érdekel akkor ott a PS4 a nappaliban - és ebből sejthető hogy milyen friss játékokkal játszok... negyedévente egyszer...





)
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Nem sajnálom a látogatottságot, csak nem ez az én irányom.


